Reklama

2009-02-03 14:53:31

Pomysł na ferie: Z narodowcem nakarm zwierzynę

Nudzisz się w czasie ferii? Nie masz jak zapełnić wolnego czasu? Możesz razem z narodowcami z Obozu Narodowo-Radykalnego Podhale dokarmiać leśne zwierzątka.

Do tej pory członkowie ONR Podhale słynęli głównie z umundurowania, nawiązującego do nazistowskich symboli. Dwóch członków tej organizacji jest wciąż oskarżonych o malowanie gwiazd Dawida na plakatach wyborczych burmistrza Zakopanego.

W czasie ferii młodzi narodowcy zachęcają tymczasem do jazdy na nartach i dokarmiania leśnej zwierzyny. „W ramach urozmaicenia działalności ONR Podhale – szerszy zasięg społecznikostwa – dokarmianie w okresie zimowym zwierzyny dziko żyjącej w lesie” – to jeden z pomysłów na spędzenie ferii, który odnaleźliśmy na stronie internetowej ONR Podhale.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu z narodowcami spotykał się były burmistrz Piotr Bąk. Gdy okazało się, że dzierżawią oni swoją siedzibę od szkoły podległej starostwu tatrzańskiemu, musieli się stamtąd wyprowadzić.

p

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ministrant 2009-02-05 23:57:16
Drodzy Panstwo, zakopcie topór wojenny. Jest tyle piękna na świecie. Czy ktoś widział np. członkinie ONR? Czy to facet, czy kobieta? Połączenie lekkoatletki z NRD z \"kobiecą do bólu\" feministką. Do tego rude, okraszone łupieżem włosy. A w ręku sztandar z hasłem \"Chcę mieć męża z ONR-u\". To nie wymysły, to jest wyjęte żywcem z galerii strony ONR-u. W takiej sytuacji też bym szczekał anonimowo na forum TP. Dobrze, że do powyższego artykułu dołączono jednak zdjęcia sarenek...
oko 2009-02-05 22:24:26
Szkoda gadać
Znam tych panów osobiście i znam ich poglądy. Dowody? Czeka Pan na dowody, co? musza zacząc palić książki, a może kogoś zabić!!! Ten ich nacjonalizm wynika ze zwykłej nienawiści i co że nie ma dowodów...
Broni Pan ONR-dobrze Pana sprawa, mam inne zdanie na ten temat, w dol. Chochołowskiej osobiście, na własne oczy, widziełem Ich w brunatnych mundurach, widziałem powitanie salutem rzymskim, słyszałem jak negowali... (a może lepiej nie bo już mi grozili że mnie spalą) zatem pytam: na co dowody? jak już wiem i mam nadzieje że nie tylko ja, co ci panowie soba reprezentują...
p.s. Znałem człowieka o psełdo Jaruzel, ale on miał chyba inne poglądy!
Pęksa 2009-02-05 21:40:44
Długo zastanawiałem się czy jest sens kontynuować ową polemikę, gdyż zamiast ciekawej dysputy na poziomie owa wymiana zdań dotycząca tegoż wątku zamieniła się w zwykłą uliczną pyskówkę.
Drogi Panie Oko, pozwoli Pan, że skuszę się na polemikę w formie punktów:
1. ONR Podhale odwołuje się do polskiego nacjonalizmu, Ruchu Narodowego, który jak piszą historycy nie ma nic wspólnego z faszyzmem czy też nazizmem. Chyba wszyscy się orientują, że polscy narodowcy czynnie walczyli z okupantem zarówno hitlerowskim jak i komunistycznym.

2. skoro nie ma dowodów to ignorancją jest kogoś o coś posądzać. To chyba logiczne. A może ów faszyzm czai się wszędzie? Może rzućmy ów epitet w stronę Redaktorów TP, Burmistrza, Starostę, Prezydenta – a jak! Skoro nam wolno bez dowodów obrzucać błotem jednych, to tych drugich chyba też. Ale nie, ten przywilej ma wyłącznie ów nieszczęsny ONR. Może dokopmy im bardziej: członkowie tej organizacji to z całą pewnością mordercy, gwałciciele, złodziej i pedofile i (proszę wybaczyć) cholera wie kto jeszcze. Oczywiście o dowody tu trudno jak napisał mój adwersarz, ale kogo to interesuje? Ważne aby komuś tu mówiąc kolokwialnie dowalić, a sama prawda nikogo nie obchodzi.

Odnośnie pseudonimów: Czyli ja jestem marksistą bo w liceum wołano na mnie „Lenin”, a na studiach „Jaruzel”? - bzdura!

3. Drogi Panie, jak donosi strona internetowa ONR Podhale w Warszawie na obchodach 11 Listopada członkowie tej organizacji w ogóle nie byli. Uczestniczyli za to w Konferencji „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości” odbywającej się w zakopiańskim Urzędzie Miasta. Co ciekawe jeden z członków ONR wygłaszał tam nawet swój referat. Czy to oznacza, że Urząd Miasta Zakopane współpracuje z tą organizacją. A może sam Burmistrz Majcher jest członkiem ONR-u. Oczywiście, że nie.
Dolina Chochołowska. Tu widać kolejne przeinaczenie i manipulowanie faktami. Proszę spojrzeć na zdjęcia z tzw. górskich marszów ONR. Skoro mundury moro nazywa pan cyt. „brunatnymi” to żal mi harcerzy, żołnierzy, Drużyn Strzeleckich, myśliwych itd., itd.. Jak widać faszyzm swoimi mackami sięga daleko.

4. Pisałem „nasz podhalański ONR”, bo czy nam to się podoba, czy też nie jest on naszą podhalańską rzeczywistością. Co prawda, egzotyczną, ale jednak jest.

5. czy faktycznie cyt. \"panowie z ONR nie maja nic do tradycji Podhala\"? Może wyadałoby przypomnieć tu nazwiska przedwojennych wieloletnich burmistrzów Miasta Nowy Targ dr Bednarski i Rajski ioraz Zakopanego M. Kozłowski, którzy to byli związani w większym lub mniejszym stopniu z podhalańskim Ruchem Narodowym. Takowych znakomitych osobowości w historii naszego regionu jest dużo, dużo więcej (np. Wojciech Brzega był jednym z pierwszych podhalańskich narodowców, a o kontaktach z Romanem Dmowskim pisał w swym dziele \"Żywot górala poczciwego\").
Poza tym członkowie ONR-P mieszkając -jak mniemam - od lat (możliwe, że z dziada, pradziada) na terenie Podhala mają prawo odwoływać się do tradycji góralszczyzny i nikt tego nie może im zabronić.

6. Pisze Pan cyt. „ proszę nie pisać o dowodach bo tych nie ma, ale ludzie widzą i wiedzą o co tam chodzi”.
Ja nie wiem, moi znajomi również, więc pytam o co chodzi, bo jestem przekonany, że nie o faszyzm? Czyżby o zwykłą nagonkę na młodych ludzi którzy chcą coś robić, którzy marnują swój czas na działalność społeczno-polityczną, którzy najwidoczniej są dla kogoś niewygodni? Nie przeczę, że ich światopogląd (nacjonalizm, nie faszyzm!) jest kontrowersyjny. Ale bądźmy szczerzy, młodzieżówki o takiej aktywności i bezinteresowności nie mogłby się powstydzić partie obecnie rządzące – nie mówiąc tu już o naszych regionalnych, rodzimych partyjnych młodzieżówkach.

Ps. W tym miejscu dziękuję za polemikę. Tu zaprzestanę dysputy bo jak widać wyrok już zapadł bez jakichkolwiek dowodów i już sam ten fakt jest dla mnie irracjonalny – bo niby „ludzie widzą i wiedzą”. Cóż za argument, prawda? Pozdrawiam.
oko 2009-02-05 20:01:04
TP rzucił temat, a my walczymy.
Dobrze że chłopcy dokarmiają bo świetnie się do tego nadają (taki wierszyk) i tylko do tego, no i jeszcze mogą traktorem jeździć po dolinie ;-)
on 2009-02-05 19:44:02
ONR dokarmia sarenki a Eurosojuz dokarmia wilki.
Drops 2009-02-05 19:25:30
Ja myślę że to drużyna Harcerzy w przykrótkawych spodenkach z szelkami , drapiących się po łysych pałach, patrzących co by tu wypić i ujawnić kolejnego Żyda bo tak ich to boli kto jakie ma korzenie.A z patriotyzmem macie mało wspólnego.
wrr 2009-02-05 14:44:18
wrrr. o cenzura? :)
easy 2009-02-05 14:38:44
Ej Mariolka ty to sobie chyba tutaj cyrk urządzasz albo już straciłaś kontakt z rzeczywistością :-) Zacytuj moje słowa o faszystach czy karłach reakcji, możesz głupoty wypisywać tyle że chyba szkoda na to czasu :-)
Groń - chodziło mi o to że ten tekst o włochatym i włamaniu całkiem się kupy nie trzyma, to tak jakbyś chciał udowadniać że wszyscy powiedzmy z Koziej Wólki to włamywacze bo złapali jednego gościa z tejże Koziej Wólki, jeśli tego nie rozumiesz to trudno. Co zaś do ONR to nawet nie wspomniałem nic o faszyzmie po prostu zwracam uwagę na że to co piszesz jest zwykłym dzieleniem włosa na czworo, no ale jeśli to dla Ciebie to niech będzie ONR i ONR Podhale to dwie całkowicie różne organizacje i nic ich nie łączy, może nawet Mariolka wreszcie się uspokoi ;-) Pozdrawiam!
mariolka 2009-02-05 14:21:30
easy-przestałbyś wreszcie bredzić,wszędzie widzisz faszystów,zaplutych karlów reakcji,wrogów klasy robotniczej ,czasy terroru bieruta i stalina dawno mineły!!!!!ejsy-pejsy!!!!
groń 2009-02-05 14:20:53
easy może Ty masz jakiś konkretny dowód na faszystowskie ciagotki ludzi z podhalańskiego ONR? Jak do tej pory nikt nic konkretnego w tym temacie nie napisał. Argumentacja typu \"są faszystami, bo tak\" albo \"są faszystami bo wiadomo o tym i tyle\" do mnie nie przemawia. Więc nadal oczekuję na ów dowód. Jeśli znajdziecie to chyle czoła i przyznam rację.
no comment 2009-02-05 14:18:51
dla mnie to bełkot poprostu to co piszesz... co do włamania... nie będę pisał... sprawy nie znam... co do śpiewów... chyba napisałem... \"Nie będzie Żyd pluł nam w twarz!\" - śpiewało w sobotę w Myślenicach 30 członków ONR. Przewodził im Tomasz Piczura. Jego ojciec, szef PiS w powiecie tatrzańskim, chce, by PiS stanął w obronie syna\" - jest to cytat z jednej ze stron... i chyba więcej pisać nie muszę... zresztą nie chce mi się ;) a może Piczura nie należy do ONR podhale? a może należy ale nie jest z nim związany? może jest tylko sympatykiem i przypadkowo się znalazł na tym przedstawieniu na początku pochodu? a może śpiewali przypadkowi przechodnie w których interesie było narobić wam problemów? (nie odpowiadaj)

I tak wszyscy wiedzą o co w tym wszystkim chodzi... wszak wy tylko piwo zamawiacie :D:D:D
groń 2009-02-05 14:17:00
A gdzie ja napisałem, że to Włochaty się włamał? - mowa była o środowisku anarchistycznym, z którym to Włochaty jest mocno związany.
Również nie napisałem nigdzie, że oba ONR-y ze soba rywalizuja, tylko że mają podpisane między sobą porozumienie, które wprost mówi o stosunkach panujacych pomiedzy tymi organizacjami (niezależność ONR Podhale wobec tego ogólnopolskiego ONR, odpowiedzialnoścć wyłacznie za swoich członków, a nie członków drugiej organizacji, fakt wspólpracy na danych płaszczyznach nie oznacza akceptacji wszystkich poczynań jednej organizacji przez drugą itd.).
Wizualnie obie organizacje już wiele różni: wiek i forma działań rzuca się tu na pierwszy plan. Tak przynajmniej wynika z informacji zamieszczanych na stronach obu organizacji...
mariolka 2009-02-05 14:16:18
kum-kumkasz i nic nowego nie wnosisz do tematu,kum ,kum,kumaj!!!!albo nie pisz farmazonów!!!!
easy 2009-02-05 13:55:38
Że się Włochaty gdzieś włamał? Ależ Groń ty masz pokrętną logikę, tylko pogratulować :-) Zresztą to samo tyczy tego co piszesz o ONR, jeszcze dodaj że organizacja powiedzmy ogólnopolska i podhalańska ze sobą rywalizują no bo przecież nie mają nic wspólnego...no może poza ideologią ;-)
groń 2009-02-05 13:32:03
Powołujesz się na porozumienie pomiędzy dwoma ONR-ami, no i oki, tylko zapomniałeś (?) o pewnej kwestii poruszonej w tym porozumieniu: „każda z organizacji będzie występować pod własnym szyldem (...). Dodatkowo, wskazane uprzednio osoby biorą odpowiedzialność tylko i wyłącznie za członków swojej organizacji” lub \" ONR oraz ONR Podhale deklarują chęć współpracy na płaszczyźnie społecznej, politycznej i kulturalnej, dążąc do realizacji idei Wielkiej Polski. Nie jest to jednocześnie równoznaczne z bezwzględnym popieraniem wszelkich działań jednej lub drugiej strony.\"; i jeszcze „ONR Podhale posiada umowny (!!!) , nieformalny(!!!) status autonomicznej \"brygady\" podhalańskiej ONR. Oznacza to, iż ONR pozostawia teren Podhala, Spisza i Orawy do wyłącznej dyspozycji ONR Podhale, nie tworzy tam własnych struktur i zobowiązuje się informować osoby z tych terenów o istnieniu i działalności ONR Podhale. Jednocześnie ONR Podhale zobowiązuje się informować osoby spoza Podhala, Spisza i Orawy o najbliższych im placówkach ONR”. Czyli umowa jest jakby natury terytorialnej – ktoś tu się zabezpieczył przed tworzeniem struktur ogólnopolskiej organizacji o podobnej nazwie na własnym terenie.
Podajesz przykład PiS i młodzieżówki tej partii. Błędny tok myślenia. Tu młodzieżówka (władze młodzieżówki) podlega władzom PiS, a w przypadku obydwu ONR-ów tak nie jest. ONR Podhale ma własne niezależne władze i sam fakt współpracy z innymi podmiotami organizacyjnym nie oznacza, że podhalański ONR podlega tym podmiotom. Zresztą jak widać na ich stronie współpracują z wieloma organizacjami i to nie tylko w naszym regionie.
Jak już wspomniałem w poprzednim swoim poście, zdjęcie nie jest podhalańczyków, tak więc nie możemy ich obciążać czyimiś grzeszkami.
W odpowiedzi na Twój cytat Włochatego posłużę się mottem ze strony ONR Podhale:
\"Nie jesteśmy ani faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. (…) Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować\".
Jan Mosdorf \"Sztafeta\", s. 3, 23.V.1934 r.

Z ciekawości sprawdziłem kim jest autor tych słow. Otóż jest to narodowiec, twórca przedwojennego ONR, który pomagając Żydom zginął w Auschwitz. Troszkę to dziwne, aby faszysta ginął za Żydów z rąk faszystów, więc chyba Twoja teoria niezbyt trzyma się kupy.

Ps. nadal oczekuję na jakieś dowody przejawów ciągotek faszystowskich i nazistowskich naszych onrowców. Ciekaw bardzo również jestem odpowiedzi Pęksy, o ile ona w ogóle będzie miała miejsce.

Ps. 2. A gdzie tu jest napisane że spiewali to członkowie ONR Podhale? Patrz poczatek mojej wypowiedzi - w cytacie z ich porozumienia mowa jest m.in. o odpowiedzialności wyłacznie za swoich członków.
Na marginesie, mam pytanie do Ciebie: tak bezkrytycznie wierzysz nowinkom medialnym? (zacytowałeś utwór anarchistycznej kapeli, nie tak dawno czytałem na portalu GW o squatersach, anarchistach którzy włamali się do pewnego budynku i są oskarżeni o kradzież z włamaniem. Masz interesujących idolów wywodzacych się z jeszcze ciekawszego środowiska nie powiem :P).
kum 2009-02-05 12:39:10
mariolka bełkoczesz
no comment 2009-02-05 12:36:53
A to Ci ciekawostka!!! :D no i odpowiedzcie sobie sami co tu jest na rzeczy....

\"Nie będzie Żyd pluł nam w twarz!\" - śpiewało w sobotę w Myślenicach 30 członków ONR. Przewodził im Tomasz Piczura (przywódca podhalańskiego oddziału ONR) Jego ojciec, szef PiS w powiecie tatrzańskim, chce, by PiS stanął w obronie syna

\"Piczurę czeka proces karny za antysemicką kampanię wymierzoną w Janusza Majchra z Partii Demokratycznej, kontrkandydata PiS podczas ostatnich wyborów na burmistrza Zakopanego.\"

\"Ojciec, który jest także ławnikiem sądowym, nie widzi nic złego w zachowaniu syna. - Nie mam mu nic do zarzucenia. Ma prawicowe przekonania, sam mam takie same\"
no comment 2009-02-05 12:23:00
Dobra GRONIU (albo Gleniu) \"Umowa o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem
\"Obóz Narodowo Radykalny Podhale\", a organizacją
\"Obóz Narodowo Radykalny\"(ogólnopolski)\" Może jeszcze mi powiesz, że nie współpracują ze sobą i nawet się nie znają?
To jest tak samo jak klub powiedzmy PIS i młodzieżówka pis... jakieś różnice? poza władzami idea ta sama.
zresztą... zamieszczona fotka mówi sama za siebie więc nie mydl oczu... narodowcy? a to mi śmieszna nazwa dla wyciągających rękę w geście przywitania :D:D:D znasz słowa włochatego \"a gdyby hitler przyjechał w ich strony, limuzynę po niego by posłali\"? myślę, że świetnie obrazuje cale to śmieszne przedszkole... ot... zwykłe propagowanie faszyzmu i nienawiści kulturowej.
mariolka 2009-02-05 12:15:57
Niestety kum! nie jestem ładnym chlopaczkiem! Idąc Twoim tropem to kobiety nie są pedofilami
kum 2009-02-05 11:24:39
no toś mi dała popalić, mariolka,ty musisz być chłopem, bo kobiety nie mają takich poglądów
mariolka 2009-02-05 11:09:05
brawo Kum!!!! ja myślałam ze słuchasz tylko Radio Gej!
kum 2009-02-05 10:37:19
Radio Mariolka nadaje
mariolka 2009-02-05 10:31:21
poprawka-zwierząt
mariolka 2009-02-05 10:29:10
Wracając do tematu : w tytule jest czarno na białym\"Pomysł na ferie\" i o tym że są ludzie którym zależy na dokarmianiu zwierząt ,o zagospodarowaniu wolnego czasu młodym ludziom,zachęcają do wspólnej jazdy na nartach itd ALE jak zwykle duża grupa ignorantów włącznie z tym pseudo-redaktorkiem o wymownej grypserze -p,swoją złośliwością,kompleksami,jadowitym językiem atakują wszystko co NORMALNE,Najpewniej chcieli by inicjatywy o wymownym tytule\"Akcja Edukacyjna Mlodej Lewicy-Pomysł Na Ferie-Szukamy Wspólnie w Górach Par Gejowskich Wśród Zwierząd-i tutaj wszyscy oponenci i adwersarze akcji ONR dokarmiania zwierząt byli by w zachwyci!!!
mariolka 2009-02-05 10:11:22
Ogólnie! uczmy się od żydów kupczenia,mataczenia,fałszu i okrucieństwa
yale 2009-02-05 08:46:39
Do \"mariolka\". Rozdaje Pani etykietki z taką sama łatwością jak propagandyści różnych opcji. Redaktorzy są propagandystami bo im za to płacą (reklamy w gazetach) ale komentatorzy mogą sobie pozwolić na luksus uczciwości. Czy myśli Pani, że rakiety wystrzeliwane z terenu Palestyny spadają na koszary wojskowe i centra dowodzenia w Izraelu ? Ocenianie ludzi przez pryzmat wojen, które toczą prowadzi do nikąd. Powtarzam - uzcmy się od Żydów.
światosław 2009-02-05 08:46:14
onr to jakieś katoułomki, pseudo patriotyczne wartości rodem z XVIII w
oko 2009-02-05 08:39:18
Do mojego przemiłego adwersarza;
Drogo Panie, rzeczą oczywistą jest że ONR to nie idioci i nie zamieszczą oficjalnie na stronie treści propagujących faszyzm...ale kto jest w temacie i zna poglądy głoszone przez członków tej organizacji, wie że daleko odbiegają od tylko czysto patriotycznych, owszem o dowody trudno, ale np: powitanie tzw. salutem rzymskim już nasuwa pewne skojarzenia, a napewno w Polsce nie świadczy o jej umiłowaniu...Co do psełdonimów to ludzie mają przeróżne, ale najczęściej nadane przez innych, kikt sam nie nazwie się burkiem i każe tak na siebie wołać, w ONR jest inaczej...
i jeszcze jedno, ktoś napisał cyt z pamięci \"Nasz ONR nie ma nic wspólnego z tym ogólnopolskim\" i tu duża pomyłka, może nie piszą na swojej stronie o miłośc do ONR Polska, ale po czynach ich poznacie np: byli w W-wie na obchodach 11 Listopada?, byli na manifestecji antysemickiej w Myślenicach? a i sam widziełem ich wspólny marsz przez dol Chochołowską w brunatnych mundurach ze sztandarami cała ich polska czołówka, więc proszę nie pisać o dowodach bo tych nie ma, ale ludzie widzą i wiedzą o co tam chodzi i prosze nie używać słowa \"nasz\" bo ci panowie z ONR nie maja nic do tradycji Podhala, a juz napewno Zakopanego a słówko \"nasz+ONR \" kojarzy się źle, bo On ani Nasz, ani my jego...
i jeszcze do Pęksy, dziękuje za merytoryczna rozmowę myśle że inni coś z Pana tonu wywnioskują.... pozdrawiam
easy 2009-02-05 07:57:13
Ty Mariolka będziesz mi wydawać świadectwo moralności i patriotyzmu, nie śmiesz ludzi :-) Kim Ty kobieto jesteś żeby ferować wyroki, Polsce nie szkodzą jak to nazwałaś \"gadzinówki\" ale tacy obłudni pseudo patrioci wycierający sobie buzię narodowymi wartościami, ty tego nie zrozumiesz masz klapki na oczach i widzisz swoją \"jedynie słuszną\" ideologię, wszystko co nie mieści się w twoim rozumie i pojmowaniu świata jest antypolskie, kłamliwe etc. Żyj więc w tym swoim świecie ułudy i wmawiaj sobie jaką to patriotką jesteś...czym więcej o tym mówisz tym więcej się w tym patriotyzmie utwierdzasz i zaczynają Ci się oczy otwierać i widzisz samych zdrajców a w najlepszym wypadku otumanionych i płynie taki biały żagiel patriotyzmu przez morze zgnilizny i antypolskości, życzę Ci wszystkiego dobrego i miłego dnia :-)
Ciekawski 2009-02-05 07:47:58
a moż Redakcja Tygodnika Podhalańskiego przeprowadziłaby wywiad z tym ONR? To by dopiero było ciekawe.
mariolka 2009-02-05 07:43:52
do grom;całe szczescie ze zdajesz sobie sprawe ze nikt cie nie pozdrowi
mariolka 2009-02-05 07:14:48
do easy;ty tylko możesz być wiekszym patriota,ale nigdy nim nie byles,nie jestes i nigdy nim nie bedziesz,czytaj dalej te swoje antypolskie gadzinowki i utwierdzaj sie w glupocie i klamstwie a potem pisz bzdury o ktorych nie masz pojecia i nie rozumiesz
mariolka 2009-02-05 07:06:57
do anny;Twoja moralnosc jest dwuznaczna i troszeczke spaczona.tolerujesz i bronisz zbrodnie zydow,w strukturach nkwd,ub,sb czy ostatnio masowe ludobojstwo w palestynie na dzieciach i starcach,a krytykujesz glosy przeciwstawiajace sie mordercom,nazywajace prawde w tym otumanionym kraju po imieniu.Podziwiasz obca nam kulture i zachowania a ciagle krytykujesz najwieksze Polskie wartosci i nie widzisz w nas Polakach pozytywnych cech ,chyba ze Jestes....
groń 2009-02-05 06:37:40
no comment problem w tym, że ONR Podhale jest stowarzyszeniem regionalnym, a jego członkowie twierdzą na łamach swej strony internetowej, że nie należą do struktur tego ogólnopolskiego ONR, a Ty wkleiłeś tu fotę własnie tego drugiego, który chyba ma się nijak do działalności tego naszego podhalańskiego. Nawiasem mówiąc dlaczego wszyscy piszą o nich \"młodzi ludzie\" skoro na zdjęciach widać osoby mające zdecydowanie powyżej 30 lat. Do młodzieży to raczej oni się już nie zaliczają :).
Grom dorośnij i jeśli nie masz nic konkretnego do dodania to wypadałoby mieć troszkę szacunko dla osoby starszej - nie napinaj się tak bo pękniesz :P. Mniemam, że Pan Pęksa jest takową osobą. W gruncie rzeczy zgadzam się z nim i podbijam do jego prośby. Również proszę o jakiś sensowny dowód odnośnie faszystowskich i nazistowsich ciągotek tego naszego podhalańskiego ONR-u.
no comment 2009-02-05 00:41:15
poniższa fotografia została zrobiona 11 Listopada 2007r
cytat ze strony ONR \" Wspaniała manifestacja miała miejsce w Warszawie w dniu 11 listopada 2007\"... rzeczywiście wspaniała
no comment 2009-02-05 00:38:42
azrael.jogger.pl/files/onr-salut.jpg usuńcie spacje na początku w adresie... obraz ONR w całej okazałości
grom 2009-02-04 23:10:37
Te Pęksa zapisz się do ONR jak ich tak kochasz i zapierniczaj na zebrania. Ale widze że ty już jesteś członkiem tej fajnej mundurkowej organizacji dużych chłopców.pozdrawiaj sam siebie.
Pęksa 2009-02-04 21:40:47
Drogie Oko, otóż jestem z Zakopanego więc co niecoś wiadomo mi o całym tym przezabawnym zamieszaniu dotyczącym omawianej tu organizacyjki. Nie znam członków tegoż ONR, nie popieram ich światopoglądu jednak tak jak już napisałem niżej – po zapoznaniu się z ich zasadami ideowymi, statutem, formą działalności, stroną internetową, forum - niezrozumiałym dla mnie jest nazywanie ich faszystami czy też nazistami. Jak na razie, poza zwykłym napastliwym populizmem, pustosłowiem i obelgami nikt z adwersarzy tejże partyjki(?) nie wskazał dowodów na ów domniemany faszyzm, nazizm – nadal go oczekuję z wielką ciekawością! Przypominam, że w myśl prawa obowiązującego w naszym kraju działalność organizacji odwołujących się do nazizmu czy też faszyzmu jest karana. Skoro do tej pory (z informacji na stronie ONR Podhale wynika, że organizacja ta działa 5 lat; proszę samemu sprawdzić: www.onrpodhale.boo.pl) prokuratura nie znalazła znamion przestępstwa wypada chyba mówić tu o domniemanej niewinności i zaprzestać wypisywać banialuk.

Kiedyś w szkole średniej wołano do mnie „Lenin”, później na studiach „Jaruzelski”, a teraz najzwyczajniej Jasiek. Czy to oznacza, że jestem komunistą? Nadmieniam, że walczyłem z komuną więc chyba powołując się tu na ksywki nieporozumieniem jest mówić o czyimś światopoglądzie, prawda? A co jeśli na kogoś wołano „Burek”? Czy to oznacza, że ta osoba była/ jest psem? Troszkę powagi.

\"Gwiazd Dawida na plakatach Burmistrza\" – zwykłe chuligaństwo i niszczenie mienia i nic ponad to. Jeśli np. na mojej podobiźnie wymalowano by orła w koronie to właśnie z tych paragrafów oczekiwałbym rozliczenia sprawców. Doszukiwanie się tu jakiś podtekstów jest zwykłym szukaniem sensacji (pamiętajmy, że na plakatach Bąka malowano swastyki, Walczaka genitalia, postać Raźnego przekreślano – czy tu też powinniśmy doszukiwać się jakiś podtekstów, czy te prawo przysługuję wyłącznie ONR Podhale?).

Drogie Oko znamiona faszystowskie ma tu nagonka na członków omawianej tu organizacji. Oskarżając kogoś wypadałoby podać jakieś konkrety, dowody. W przeciwnym razie zachowujemy się jak kaci wykonujący wyrok na własną rękę. Podobne metody dyskredytowania osób trzecich mieliśmy już za komuny gdzie szyld zaplutego karła reakcji przyklejano wrogom politycznym (o dziwo tu też mówiono o faszystach z AK i z NSZ!). Dziś taką łatką jest nazwanie kogoś antysemitą, faszystą czy też nazistą. Czy naprawdę o taką wolną Polskę walczyliśmy? Ja z całą pewnością nie. Pozdrawiam.
ja 2009-02-04 21:40:01
z calym szacunkiem - bijecie piane nie zdjac sobie sprawy, ze TP wystawil ten teman na swojej www aby pod koniec roku pochwalic sie iloscia odwiedzin i komentarzy na swojej stronie...zaczynam tracic szacunek do TP ktory jest w stanie sie sprzedac za tania sensacje....zachowanie calkiem podobne do prostytucji...zycze redakcji TP kolejnych owocnych artykulow...
easy 2009-02-04 20:49:10
Oj Mariolka Mariolka w przeciwności do Ciebie mogę czytać GW, ND, Gazetę Krakowską i być większym patriotą od wszystkich tych łysych kolegów z ONR, większą mieć miłość do Polski, tyle że Ty tego nie zrozumiesz, myślisz że wystarczy wycierać sobie buzię wartościami chrześcijańskimi czy narodowymi i jest ok. Ty nie wymieniłaś Biblii na dzieła Marksa czy Lenina, a szkoda bo swoim zachowaniem przeczysz wszystkiemu co w Biblii pisze, no ale ostatecznie co Cię to obchodzi nie? Jak faryzeusz dziękujesz Bogu że nie jesteś jak ten Michnik czy też inni żydo-komuniści tylko jesteś prawowierną katoliczką i patriotką...w sumie to mi Ciebie żal.
ana 2009-02-04 20:14:12
Nigdy nie zrozumie takich \"ludziów\" jak Mariolka. Krzyczy na Żydow a przed
Święta Rodziną na twarz upada. Widzisz Mariolka bo to jest tak: jak jeden
Żyd bankrutował to wszyscy sie zebrali i wyciagali go z doła. Tak było przed
wojna i jest teraz. /moj dziadek prowadzil przed wojna zaklad w Warszawie i zawsze opowiadał o ich solidarnosci/ A u nas to jest tak, ze jak ktos idzie na dno to nikt mu reki
nie poda, mało tego wbija go butem jeszcze głębiej w ziemie!! Jak to się
u nas mowi,\" jednego mniej w interesie bedzie wiecej dla mnie\"
Yale krotko i zwiężle Ci to napisał! No ale Ty masz ogniki miłosne w oczach
w kierunku red. Michnika to i tak nic do Ciebie nie dociera.
Ty tylko słyszalas o wielkich bombach na Palestyne a o odwrotnosci tej
sytuacji wiesz coś? Wątpie.
oko 2009-02-04 19:58:20
Do Pęksy
Drogi Panie, widać słabo orientuje się Pan w sprawach ogólnie znanych w Z-nem, więc musze Pana uświadomić że jeden z głównych liderów ONR Podhale Tomasz P., zresztą jeden z oskarżonych w sprawie \"Gwiazd Dawida na plakatach Burmistrza\" i syn kandydata na posła z ramienia PIS, nosi psełdonim GEBELS, winioskować można po tym że ta tzw. młodież i jaj organizacja nosi znamiona faszystowskiej ...
mariolka 2009-02-04 19:19:07
do yale:tak maja szacunek do starszych ludzi,ale chyba tylko do starszych braci w wierze bo ostatnio mordowali starcówi dzieci w Palestynie i nawet im oko nie drgneło
mariolka 2009-02-04 19:13:50
do easy:Nie widziales nikogo kto by czytal GW i stracil serce dla Polski ,to zrozumiałe ze niewidziales bo kto czyta GW nie ma krzty honoru,poczucia smaku i serca dla Polski .Po wypowiedziach np stasia ,kuma ,yale to chyba biblie juz dawno wymienili na dziela Marksa i Lenina
stasia 2009-02-04 18:13:17
a ja czytając ten tytuł żałuję że nie brzmi on \" z narodowcem nakarm owcę;-)\" no bo przecież zwierzyna to nawet może być jakas zagraniczna też;-)
kum 2009-02-04 16:58:48
nie karmić mariolki !
stasia;-) 2009-02-04 16:23:29
cos w tym jest, faktycznie;)
ale Mariolka używając sobie na \'wrażych\' opcjach, pewnie bardzo się dowartosciowuje:)
easy 2009-02-04 14:09:38
ale ty byś biedna była Mariolka bez tych wszystkich Żydów, Komunistów, Masonów etc...kogo byś mogła tak pięknie narodowo - chrześcijańsko nienawidzić? :-) Ks. Tischner kiedyś powiedział że \"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi\" można by parafrazując powiedzieć że jeszcze nie widziałem nikogo kto by stracił serce dla Polski czytając GW, za to wielu którzy zniechęcili się patriotyzmu i Polski przez kontakt z narodowcami.
yale 2009-02-04 14:02:27
Np. szacunku do starszych, szacunku do własnej historii (wycieczka szkolna z Izraela do Oświęcimia to i wydatek i wysiłek), religijności, handlu i gospodarności.
mariolka 2009-02-04 13:57:46
do yale:napisz proszę,czego się mozna uczyć od zydów?
yale 2009-02-04 13:51:02
Niech mi też ktoś wytłumaczy dlaczego malowanie gwiazd Dawida jest przestępstwem. Gwiazda to nie sfastyka ani członek męski. Kto to wymyślił, że należy straszyć Żydami ? Uczmy sie od nich - bo jest czego.
yale 2009-02-04 13:43:33
Ciekaw jestem czym się różnią tzw \"narodowcy\" od bezideowych wielbicieli po , pisu i innych neokomuszych popłuczyn. Może \"podobieństwem\" ?
Mysliwy 2009-02-04 13:39:46
Kasiu, prosze zaniesc zwierzynie 100 kg siana i 100 kg burakow zeby mozna bylo polowac w jesieni.
kasia do Any 2009-02-04 12:22:26
czyżby Mariolka miała słabosc do radykałów ???;-)))
ana 2009-02-04 12:17:55
MARIOLKA, nie płosz zwierzątek w lesie tymi okrzykami bo trafisz
na gajowego Maruchę. Będziesz \"bidna\" jak strzeli do Ciebie ze śrutu ze swej
dubeltówki!!
Ty to chyba czujesz mięte do Michnika bo ciągle go wspominasz. Oj
Mariolka, kto sie czubi ten się lubi!!:) Mam nadzieje, ze tym razem wiesz ze
to facet?
Adolf Hitler 2009-02-04 12:12:21
Oj polaczki, polaczki. Szkoda, że tak przed wojną nie tępiliście waszych narodowców, bo bym ją wygrał i teraz żarli byście gówno rasy Aryjskiej. Czyli robili to do czego jesteście stworzeni. Tak, tak. Pozdrawiam wszystkich polskich Antyfaszystów gromkim \"Sieg Heil\"! Nawet sami nie wiecie ile macie wspólnego z moją ideologią... Polaczki cwaniaczki internetowe.
Adolf Hitler 2009-02-04 11:59:38
Oj polaczki, polaczki. Szkoda, że tak przed wojną nie tępiliście waszych narodowców, bo bym ją wygrał i teraz żarli byście gówno rasy Aryjskiej. Czyli robili to do czego jesteście stworzeni. Tak, tak. Pozdrawiam wszystkich polskich Antyfaszystów gromkim \"Sieg Heil\"! Nawet sami nie wiecie ile macie wspólnego z moją ideologią... Polaczki cwaniaczki internetowe.
mariolka 2009-02-04 11:03:00
Propaganda Michnika z dywersyjnej GW zbiera żniwo!!!!Jadowity antypolski język!
stasia 2009-02-04 10:49:32
ONR ma teraz być umiarkowanie nacjonalistycnza? sie zobaczy ...
Pęksa 2009-02-04 10:35:31
Właśnie przeglądałem sobie stronę internetową i forum tegoż dziwnego ONR Podhale, ich statut, program, działalność i tak się zastanawiam gdzie tu jest ten domniemany faszyzm, nazizm? Może ktoś go wskazać. Poproszę chociaż o jeden cytat, przykład.
Coś mi się wydaje, że ten cały ONR stał się u nas straszakiem (pytanie tylko dlaczego, kto ma w tym interes?) , a wokół tego stowarzyszenia szuka się niepotrzebnie jakiś tam sensacji. Dajmy spokój tym młodym ludziom. Niech nadal sobie uczestniczą w Świętach Narodowych, konferencjach, promocjach książek, prelekcjach, dokarmiają zwierzęta, jeżdżą na nartach, organizują wycieczki w góry, opiekują się zaniedbanymi grobami itp. - To według redakcji ma być owym faszyzmem??? Jeśli tak, to proszę wybaczyć, ale większość organizacji w naszym kraju jest o odcieniu faszystowskim. Troszkę powagi i szacunku dla czytelnika. Proszę przestać robić z niego wała.
ola 2009-02-04 09:49:37
I po co był ten artykół?i czemu się nikt pod nim nie podpisał?Boisz sie redaktorze że ktoś dojedzie ci samochodzik przed klatką schodowa i może być to superspecgrupa komandosów z ONR.Jak coś piszesz to Pan podpisz!Byle jak ale podpisz!
ola 2009-02-04 09:44:56
ONR do podziemia. Pokazali co umieją i co promują no i teraz siedzą na ławie oskarżonych. Opinia czeka w końcu na wyrok w tej sprawie, oby był wysoki i dotyczył wszystkich sprawców.
kum 2009-02-04 09:26:48
na szczęście władze już wzięły się za to nazisstowskie bydło, nie wiem tylko, dlaczego Tygodnik zaczyna ich promować.
kuna 2009-02-04 09:10:37
Do KUma; Kum nie kuma że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu! Kto kumie komuś wciska faszyzm bez podstawnie sam jest gorszy niż ten niby fascista...Jak nie załapałeś to skonataktuj sie ze mną
kumkwat 2009-02-04 01:26:08
Niech mi ktokolwiek powie, jak to umundurowanie nawiązuje do nazistowskich symboli. Śmiechu warte. Ale co się spodziewać po marnych dziennikarzynach z marnej gazety... Pozdrawiam tych co wiedzą o co tu chodzi !
stasia 2009-02-04 01:00:05
o pszepraszam ja nawet czytam ich stronkę , wiec wiem
obiektywny 2009-02-04 00:19:36
Standardowo odezwali się ci, którzy o ONR nie wiedzą nic, bo czerpią swoją wiedzę z gazet(właśnie takich artykułów jak ten wyżej) i telewizji. Niestety na internecie udzielać się może każdy, nawet ten, który chce błysnąć w temacie mając znikome pojęcie o nim. Pozdrawiam.
facet 2009-02-04 00:13:44
Mariolka, w tym brunatnym mundurze między zwierzątkami to musisz wyglądac sexi ! Tylko co na to sarenki ?
stasia 2009-02-03 23:42:34
lucka twarz ONRu?
mariolka 2009-02-03 22:43:47
TW \"ministrant\" za dużo proponujesz a za malo masz racjonalnych i konkretnych pomysłów
Ministrant 2009-02-03 22:35:03
Zakopiańczyk, tzn. potomek sygnatariuszy Kennkarty. Proponuję wypowiedzi na łamach Die Zeit, u macierzy.
Zakopiańczyk 2009-02-03 22:05:11
Pomysł na ferie: z tygodnikiem podhalanskim nakarm się nienawiścią do wszelkiej działalności ONR no i Przypomnijmy, że kto nie popiera poglądów tzw redaktorów z Tp będzie przez nich opluwany bez końca
ministrant 2009-02-03 21:22:15
Proponuję, żeby wspaniali \"narodowi demokraci\" przenieśli się raczej na stronę online Naszego Dziennika albo na stronę miłośników Mein Kampf (ta sama redakcja). Tam można szczekać do woli.
kum 2009-02-03 21:22:02
jeden członek się odezwał..
dmowski 2009-02-03 21:01:02
Widać po autorze wstydzi się nawet pod tym ścierwem podpisać, ja też bym się wstydził, We łbie masz faszyzm komunistyczny aparatczyku
kum 2009-02-03 20:47:38
przedstawiając pomysły faszystowskiej organizacji ONR, Tygodnik pośrednio propaguje faszyzm, co jest w naszym kraju zabronione i ścigane z urzędu.
mariolka 2009-02-03 20:36:49
trzeba byc strasznym durniem i kretynem pisząc tego typu wypociny,albotrzeba być uczniem ojca redaktora michnika z antypolskiej szmaciny GW cytuje:\"do tej pory słyneli glownie z umundurowania nawiązujacego do nazistowskich symboli\" - do redaktorzyny -p:czy twoja edukacja w przedmiocie z historii, kończyła sie na poziomie podstawowym niepełnym ? domyslam się jeszcze ze dzialo się to w czasach kiedy naszym krajem rządziły takie kanalie jak slepy generał (agent NKWD) i Kiszczak (zorganizowana grupa przestepcza o kryptonimie SB) żałosne jadowite porównanie,ponieważ ludzie utożsamiający się z ruchami norodowymi,konserwatywno-katolickimi nigdy nie nawiązywali do symboli nazistowskich lecz do swoich Polskich przedwojennych wzorców i korzeni
yo 2009-02-03 19:28:08
Jak najbardziej trafny pomysł. O naturę trzeba dbać również tak samo jak o zachowanie wartości narodowo -chrześcijanskich!
2222 2009-02-03 19:24:32
A zabrania się dokarmiać ptaki ze sr....po dachach a przecięż też coś mussą jeść.
. - kropek 2009-02-03 17:45:00
ten artykuł to ostrzeżenie czy zachęta?
  • PRACA| PRACA
    RESTAURACJA - U STUDNIARA - W MURZASICHLU POSZUKUJE OSOBY NA STANOWISKO KELNER/KELNERKA. Tel. kom.: 691 537 923,733 400 840
  • PRACA| PRACA
    ZATRUDNIĘ POKOJÓWKĘ DO PENSJONATU, 608088017
  • Zorganizuj niezapomnianą imprezę okolicznościową w Premium Nosal Resort - KOMUNIĘ, WESELE, URODZINY. Nowy obiekt i bardzo promocyjne ceny. Zadzwoń i zapytaj o szczegóły.
    Tel.: 698604189
    E-mail: rezerwacja@nosalresort.pl
  • PRACA| PRACA
    Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni w AQUA PARKU ZAKOPANE osoby na stanowiska: KELNERKA, POMOC KUCHENNA ORAZ OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO NA BASENIE ZEWNĘTRZNYM. Mile widziane doświadczenie w zawodzie. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny na nr 18 20 637 30 w.16 lub 606 916 306 i wysłanie CV na adres: helena.dylag@polskietatry.pl
  • PRACA| PRACA
    ZATRUDNIĘ DO MAŁEJ GASTRONOMII NA GUBAŁÓWCE. Codziennie.
    Tel.: 501 513 735.
  • SPRZEDAŻ| SPRZEDAŻ
    Sprzedam PŁAZY I DESKI na budowę bacówki, sezonowane 10 lat. Miejsce składowania - Szlembark.
    Tel.: 697057417
    E-mail: derfruhling@o2,pl
  • NIERUCHOMOŚCI| NIERUCHOMOŚCI
    SZCZAWNICA - do wynajęcia LOKAL FRONTOWY 20 m2, handlowo-usługowy, witryna 180x130 cm, wszystkie media. 606 804 633.
  • PRACA| PRACA
    ?Firma komputerowa zatrudni INFORMATYKA. 504 230 902, e-mail: praca@nowytarg.webd.pl
  • USŁUGI| USŁUGI
    Wykonam STUDNIE GŁĘBINOWE i POMPY CIEPŁA kompleksowo lub wiercenie. 510 018 800.
  • NOWO OTWARTY GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - PRZYGOTOWUJEMY IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE do 70 osób, EVENTY - MOŻLIWOŚĆ WYNAJĘCIA SAMEGO LOKALU - ZAKOPANE, CHŁABÓWKA 50A.
    WWW: www.willasport.pl/szalas/
  • PRACA| PRACA
    Zatrudnię SPRZEDAWCĘ do sklepu z odzieżą w Nowym Targu.
    E-mail: praca@fryda.com.pl
    WWW: www.fryda.com.pl
  • PRACA| PRACA
    HOTEL *** LOGOS w Zakopanem, w związku z dynamicznym rozwojem, poszukuje pracowników: - kucharzy z doświadczeniem; - pomocy kuchennych; - kelnerów z doświadczeniem; - pokojowych z doświadczeniem. Prosimy przesyłać CV na adres: hotel@logos-zakopane.pl
  • PRACA| PRACA
    Młodą, dyspozycyjną osobę do naszych nowych sklepów Poronin, Bukowina na stanowisko SPRZEDAWCA (2600ZŁ). 691166005
    Tel.: 691166005
    E-mail: bafia@interia.pl
  • NIERUCHOMOŚCI| NIERUCHOMOŚCI
    Szczawnica - ATRAKCYJNY LOKAL HANDLOWY 70 m2 z WYPOSAŻENIEM NA CIUCHOLAND lub inną działalność. TANIO! 606 804 633.
  • PRACA| PRACA
    Zatrudnię sprzedawcę z doświadczeniem do sklepu przy Krupówkach. Dobrze płatne. Pełen etat.