Reklama

2019-11-29 18:30:11

Reklama

Zakopane: Zamist black friday wybrali strajk dla klimatu (WIDEO)

Reklama

Nie chcą kupować zbędnych rzeczy. Zależy im na czystości powietrza, wód i lasów. Jak wielu ich rówieśników w całym kraju zakopiańska młodzież strajkowała dziś w obronie klimatu. Zobaczcie co mówili uczestnicy manifestacji.

Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Protector 2019-12-01 15:19:04
Brawo młodzi!
rys 2019-12-01 09:50:36
do do - szkoda ze nic nie rozumiesz. Zdejmij klapki z oczu ,rozejzyj sie. Cos moze dojdzie.
Brawo dla odwaznej mlodziezy.
do rys 2019-12-01 07:35:16
@rusiu, w jaki sposób malowanie włosów na zielono i fioletowo wpływa na poprawę klimatu? Nie mówiąc już o korzystaniu z telefonu, iphona czy jak on tam się teraz nazywa.
rys 2019-11-30 21:52:15
dziadek nie myslisz o wnukach. Dla Ciebie wazne tu i teraz. Potem niech zdychaja.
real 2019-11-30 15:12:11
Naigrawajcie się. Ale może Ci młodzi zwrócą uwagę iluśtam osób. Wam nie zależy na tym, co będzie, tylko żyjecie tym, co jest. A generalnie jest syf. I nie jest to wina żadnej z partii, czy ugrupowania. To nasza wina. Wszyscy uczciwie segregujecie śmieci na przykład? Nie! Każdy kombinuje, co by tu zrobić, żeby za wyprodukowany przez siebie gnój nie zapłacić.
enapokaz 2019-11-30 11:01:40
Bardzo skuteczny protest - wczoraj czarny piątek, dzisiaj biała sobota. Tak trzymać młodziaki.
dziadek 2019-11-30 08:40:20
@ konstrukcja obsługi - tyz prowda!
Jeno wszystkiemu winny dymek z komina i dla tego trzeba zamknąć polskie kopalnie.
A sąsiedzi za Odrą to aż tak po jewropejsku dbają o klimat, że kilkadziesiąt km. od naszej granicy budują kopalnie węgla brunatnego.
Taak - po co Polakom kopalnie? Przecie ze możemy sobie kupić węgiel, gaz i prąd od naszych "przyjaciół" za zachodniej lub wschodniej granicy.
Między rokiem 1990 a 2017 latające nad ziemią samoloty zwiększyły ilość emitowanego CO2 o ponad 200 proc. Sama tylko Lufthansa Group w ubiegłym roku pozostawiła w atmosferze 32,7 mln ton CO2.
Na osobę podróżującą samolotem z Warszawy do Nowego Jorku przypada blisko pół tony wyemitowanego CO2 (jeśli leci się samolotem rejsowym z pełnym obłożeniem). W dwie strony robi się prawie tona.
Media karmią nas obrazkami dymiących kominów, a na tej samej stronie zachwycają się ile to wzrośnie liczba lotów z lotnisk.
Brawo dzieciaki, popieram! zorganizujcie się, walczcie dzielnie i zablokujcie lotnisko w Balicach!
Najlepiej wszystkie polskie lotniska, po co nam nad głowami jakieś tam samoloty mają
smrodzić, przecie ze nie problem latać z Berlina.
byby 2019-11-30 08:03:13
Za czyje pieniądze? Wprawdzie to największa tajemnica, ale powiem. Soros za to płaci, wszechmocny władca wiatru, słońca, rwącej wody, wielki wróg węgla i smug dymu wzbogacających krajobrazy. Omotane dziecięta na pasku maszerują. I tak, państwa troska o ich naukę jest jak najbardziej uzasadniona. W takich imprezach biorą udział największe obiboki i wagarowicze. Nie zależy im na niczym, jak widać, w przeciwieństwie do prawdziwej naszej zdrowej młodzieży.
Janek 2019-11-29 22:43:15
Konstrukcja obsługi 100?racji trzeba jeszcze wspomnieć o tym że TPN który choduje Kornika również jest odpowiedzialny za zniszczenie powietrza bo chore drzewa nie przechodzą procesu fotosyntezy a w tym lomie i burdelu młode drzewka nie mają jak rosnąć zobaczcie tylko miejsca gdzie są wysprzatane lasy jak ładnie i zielono mlodnik rośnie
asdfgh 2019-11-29 20:56:08
Taki protest może zorganizować tylko ktoś, kto kupuje samochód elektryczny w trosce o środowisko w kraju, w którym 86% energii rocznie wytwarza się z paliw kopalnych.
parzenica 2019-11-29 20:46:07
Cel zbożny ale dzieciaki powinny zająć się nauką a nie manifestacjami. Niemniej jednak każdy powód dobry żeby do szkoły nie iść. A swoją drogą to czy te kolorowe włosy i farby do niech użyte nie zanieczyszczają środowiska przy produkcji ich ? Czy niemal w każdym ręku komórka i to broń boże nie jakaś przestażała to nie zanieczyszczanie środowiska ? A ciuchy co i rusz nowe bo stare już nie modne i trzeba być cool wśród rówieśników to nie szkodliwe dla środowiska? Nawet te transtparenty to też drzewa trzeba było na papier wyciąć to też nie niszczenie środowiska?
konstrukcja obsługi 2019-11-29 19:49:46
Czyli że od jutra biedne dzieciaczki zrezygnują z wygodnego życia, nie będą korzystały z prądu, telefonów, komputerów, samochodów, nie będą grzać mieszkań, używać odzieży, to wszystko źle wpływa na środowisko -niszcząc go i degradując, a nawet nie będą oddychać, przecie wydychany przez nich dwutlenek węgla też....
Temu co napisał że ziemia tonie ziemia płonie proponuję zapoznanie się z historią Ziemi, obejrzenie kilku rzetelnych filmów przyrodniczych, poczytanie ciekawych opracowań, na temat, jak to Ziemia na przestrzeni milionów lat co jakiś czas tonęła, płonęła, przechodziła okresy zlodowacenia (jakby nie to, to byśmy dzisiaj mieli tutaj morze, a nie góry, o które tak "dzielnie" walczą), globalne susze, wędrówki kontynentów. etc. etc... Może w końcu do tych zakutych łbów dotrze, że Ziemia żyje, tak jak i wszechświat, ewoluuje, ulega nieustannym przemianom. Jak już tak walczą o powietrze, może zaczną protestować pod wulkanami. Te to dopiero kopcą i dymią!
Ps. Wyprodukowanie tych banerów absolutnie nie miało złego wpływu na środowisko (farby, tusze, drukarki, prąd do nich, ha ha ha ... )
lalamido 2019-11-29 19:23:21
kto to finansuje, kto pozwala =dzieciakom na uciekanie ze szkoly?