Reklama

2019-11-06 20:15:24

Reklama

Rozmowa z władzami Zakopanego: Mogę jeszcze porozmawiać z panem Kurskim

Jurek Jurecki rozmawia z burmistrzem Zakopanego Leszkiem Dorulą i jego zastępcą, Agnieszką Nowak-Gąsienicą.

Kilkanaście minut po publikacji oświadczenia przez Tatrzański Park Narodowy w sprawie Sylwestra pod Krokwią postanowiliśmy porozmawiać z władzami miasta. Mimo, że pojawiliśmy się w Urzędzie Miasta w środę po południu bez zapowiedzi, burmistrzowie zgodzili się na rozmowę. Oto co mówią na temat, który od kilku tygodni bulwersuje społeczność nie tylko Zakopanego.   

    
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ula 2019-11-07 15:30:02
Sylwester w Zakopanem - to jest jazgot trwający tydzien, ponieważ przed nocą sylwestrową odbywają się całodzienne próby.
raid 2019-11-07 12:53:30
Mnie jak zwykle urzekła piękna polszczyzna pana Doruli.
vika 2019-11-07 11:20:16
@Ivan - dawno nie czytałam tak podłego i chamskiego komentarza.

Bardzo mnie dziwi, ze główny obrońca spraw zakopiańskich "konstrukcja obsługi" nie zareagował gdy jakiś pożal się Boże "PAN turysta" napluł Góralom i Zakopiańczykom w twarz ......
sanacyjny dziadek 2019-11-07 10:56:23
Co do imprezy sylwestrowej to mi dynda czy będzie, czy nie i gdzie, bo nie jestem z Zakopanego i okolic. Nawet nie mam zamiaru przyjeżdżać. Jedno, co mnie rusza, że Wasz burmistrz ma tyle do powiedzenia (Wasz gazda), co Żyd za okupacji.
konstrukcja obsługi 2019-11-07 10:07:40
"Puchar swiata to dobiero są jaja!!!" @bafia, kibice na pucharze to też "dziki lud 500 plus", czy już tylko "wasi"?
Mietek76 2019-11-07 09:58:55
Burmistrz pisowskiego Zakopanego jest na pasku Warszawy. Niestety nie czuje się gospodarzem we własnym mieście. Żal patrzeć na takiego sługusa... Przecież to jest jakaś farsa!
bafia 2019-11-07 09:29:01
Sylwester jest wspaniały, niestety dziki lud 500 plus wymiotuje i oddaje mocz gdzie sie da.
A jak 3 sylwestra marzen juz przezyłem to wiem ze naród dziki jest.
Cos kosztem czegos. 70 ,90 tysiecy ludzi i 50 toi toi(ubikacji rzenosnych).
wszystko jest zaszczane nawet radiowozy.Rówien, skocznia jaka to różnica.
Puchar swiata to dobiero są jaja!!!
czopek 2019-11-07 08:55:39
Impreza sylwestrowa niczym się nie różni od imprezy "Skoki narciarskie". Więc w czym problem?
miglanc 2019-11-07 08:35:04
Dorula kłamie i to świadomie
Iwona 2019-11-07 08:22:02
@Ivan-swoją odpowiedzią a raczej jej stylem sam sobie "wypisałeś wizytówkę". Tacy ludzie są właśnie zmorą Zakopanego, są powodem naszych obaw i na pewno bez takich "gości" i Rockefellerów miastu i nam mieszkańcom będzie się żyło lepiej!
Chłop 2019-11-07 07:55:32
Co roku strzelają pod skoczniom ,antalowce,cyrhli ,hotel murowania itd i jakoś niedźwiedź się nieobudził . Zróbcie akcję żeby wcale petard nie było w Zakopanem pozdrawiam.
Modlitwa 2019-11-07 07:48:33
Panie Jurecki Zbafco niedzwiedzi u ludu uciśnionego, zbierz pan te apele i tą całą redakcję i jedź Pan do Warszawy. Proś Kurskiego choćby i na kolanach. Uratuj nam tą stocznię od dewastacji a niedźwiedzie i zwierzęta od zagłady tego marnego świata. s My Wierni prosimy Cię o to. Amen.
Bo burmistrz może sobie pogada albo i nie pogada z Kurskim,co my biedni poczniemy. Jedyna nadzieja w Tobie Panie.
Pacykoś 2019-11-07 07:11:47
Jak mi wiadomo do 2014r. ukazywały się artykuły prasowe żądające organizacji imprezy sylwestrowej w Zakopanem. Co się zmieniło w świadomości żondających? Polityka? Co do obecnych władz przypuszczam, że wcześniej czy później ziści się przysłowie "dotąd dzban nosiłwodę..." bo to ignoranci. Da się zorganizować sylwestra na Podhalu poza Zakopanem i miejsc bezpiecznych jest wiele, ale ich nie wskażę bo nie chce mi się pomagać ludziom, którzy rady mieszkańców traktują jak atak na swoją wszech wiedzę i obrażają ich czyjeś pomysły.
O iv hi 2019-11-07 00:40:55
Dorula bądź Chłopem
Postaw się Panu Jureckiemu.
Jesteś Burmistrzem.Los tak chciał .Jeśli niedźwiedzie przeżyły ostatnie lato to wszystko przeżyją. Nie martw się głowa do góry
Wszystko się da zrobić ale z głowa. Mniej gwiazd więcej pieniędzy na ochronę i będzie git
Bądź ponad to.Ostatecznie to jest groteskowe i śmieszne, Polacy mają to gdzieś tak naprawdę.Dzis boimy się o misie a w sezonie codziennie 10000 osób w Morskim oku
To teatr groteska.obluda zakłamanie
Jest doświadczenie z ubiegłych lat ochrona lepsza i będzie ok a to tania sensacja.
Ivan 2019-11-06 22:43:27
Mieszkańcy nie mają nic do gadania! Miasto, ani góry nie należą do nich, ale do Nas- Wszystkich Polaków. Ja chcę sylwestra w Zakopanem i bardzo lubię przyjeżdżać co roku. Wdzięczny jestem TVP za to, że dokłada starań, żeby sylwester była na najwyższym- światowym poziomie. A górale? Na co wam narzekać, przecież my- turyści to pieniądze dla was, z tego żyjecie, gdyby nie to to dalej biegalibyście za śmierdzącymi owcami. Teraz zarabiacie i żyjecie z usług turystycznych, czyli zarabiacie praktycznie nic nie robiąc, bez wysiłku usługując turystom. Szanujcie to, bo jak skończą się turyści to i wy wymrzecie z głodu.
kot 2019-11-06 22:37:54
Sylwester, sylwestrem ale poramoze unormowac ruch turystycznu w Tatrach.
w radio Zet podczas audycji traktujacej o Naszym Regionie szeroko pojetym , stwierdzono ze Tatry osiagneły Krytyczna frekfencje. To widac na ulicach:korki, puste pułki w sklepie.
No ale taki jest swiat, tacy jestesmy my sami. Ktos straci ktos zarobi.
Ale obaiam sie ze o ile Sylwester Marzen to Skandal to miasto m niestety wiele wiekszych problemów które nie skoncza sie pierwszego stycznia.
20 000 tys ludzi potpisało petycje.
Jak wygladaja wierszyki, sami robicie zdjecia! Jak dzien w dzien młodzi ludzie dojezdzajacy do Zakopanego do szkoly traktuja Rówien Krupowa. Burmistrz zrobił ławeczki którere służa głównie libacji.
sylwester nie jest zły , naród jest dziki, zle wychowany. Turysci nie szanuja niczego. całe miasto udekorowane jest smieciami z nielegalnych apartamentów.
Od lat zamknieta trasa dla narciarzy w centrum daje swiadectwo o nas samych. Kim jestesmy. Co sobie uczynilismy.
Tatry to dar z którym sobie nie radzimy. Zamiast cwiczyc regularnie, kompleksowa, faszerujemy miasto podejrzanymi sterydami z niewiadomego pochodzenia.
Urodzilem sie w zakopanem. Jezdziłem na nartachnna Gubałówce i Nosalu.
Teraz adres mam ten sam ale mieszkam jakby w energylandi.
Policja daje mi mandat za przejscie na czerwonym ale jak dochodzi do sylwestrowych klasycznych scen nie wychodzi z radiowozu.
Wstydzmy sie wszyscy,wszyscy bo to nasze zakopane z naszymi biznesmenami to akie polskie Porsche w gazie. Niby luksus ale cos zle jednak pachnie.
Sylwester 2019-11-06 21:36:32
Proszę Państwa o wstrzemięźliwość! Pan z Tygodnika Podhalańskiego od dekad dodaje zdjęcia z Sylwestra, jakie to piękne fajerwerki, ile to ludzi dojechało i wg jak jest pięknie. W tym roku za to robią nagonkę nie wiadomo z jakiego powodu. Zrobiono zdjęcia rodziny niedzwiadków, a każdy gdyby uczęszczał na lekcje w szkole podstawowej wiedziałby, że owe zwierzęta w okresie zimowym( Sylwester) smacznie śpią. Nie szukajcie ludzie sensacji, bo w tym celu działa gazeta do zapychania czyjejś kieszeni. Pozdrawiam i miłego wieczoru
Jano 2019-11-06 21:34:35
Szanuje Pana Jureckiego ale :
10:38 - no brednie.. tygodnik zabiegał o sylwestra, tylko miejsce złe - równia też była zła
Antłówka - Bachledzki ?
13:33 Znowu można by polemizować .... - nie było imprez zorganizowanych i co ? .. było lepiej ? :
- Krupówki zdemolowane
- Wszędzie syf i brak służb
- 2 Samochody jednego sylwestra się paliły
- przed sylwestrem pod skocznią w związku z Perszingiem
Prawda zabija 2019-11-06 21:21:19
Jezeli byłbym Panem Kurskim albo kims z jego swity to sylwester Marzen gdziekolwiek w miescie Zakopane byłbym uradowany. Piekna zabawa, na scenie gwiazdy, swiecidełka, Ameryka.
Ale ze jestem zwykłym chłoporobotnikiem który z wujkie Radkiem odgania z posesji , z parkingu ludzi którzy przybyli raczej ze sredniowiecza to juz nie bawie sie tak dobrze a raczej modle sie o koniec.
Mam Drogi Tp. w dupi.. zwierzeta bo cepry nie patyczkuja sie ze mną i moja rodzina podczas tej swiatowej imprezy.

Zachecam to bardziej kompleksowych działań. Ze bedzie zle wiemy i czujemy wszyscy gdziekolwiek by sie to cos nie odbyło.

Ale ja sie boje bardziej o takie rzeczy jak radisson blue wiekszy od Koscioła gdzi doba kosztuje 1000pln a barman otrzymuje 12 za 1h.Boje sie Noslaowego Dworui i setce temu podobnych. Boje sie paralizu letniego jak i zimowego.
w tym roku tama kuznick wygladała naprawde zle. A nosal to jeden wielki toi toi zatrzymajmy to w koncu.
Dobranoc
yeti 2019-11-06 21:09:27
Dzien dobry,

tak sobie mysle ze chodzi o skale wydarzenia. Jak dysponuje kawalerka, nie zapraszam całej rodziny na imieniny.
chodzi o rozmach nie miejsce. Skocznia to dobry pomysł. Chodzi o realizacje. Sylwester Marzen to sporo ludzi nad którymi nikt nie panuje.Misto zamienia sie na 12 godzin w tzw"wolna amerykanke". Nie obrazam ludzi , ale kto przyjezdza i w jakim stanie to wszyscy wiemy. Nie można tak strasznie forsowac takich imprez. My tu żyjemy. Nie każdu ma kamienice na Krupówkach i mercedesa z grabienia ceprów. Chodzi o proporcje, zachowanie umiaru.
Traktujecie zakopane jak dojna krowe. Betonu leje sie wiecej niz w Krakowie.
Białka najwiekszy hotel w regionie"Gigant" szampany w menu, krewetki, kawior a brk kanalizacji?
Co tu jest 70 000 ludzi wjednym miejscu po delikatnym grzancu w miescie gdzie mamy dwa skrzyzowania z sygnalizacja swietlna.Hm Dlaczego to wydarzenie musi byc w Centrum?
12 h jazdy do Krakowa.
Panstwo naprawde sie nie boja organizowac takich rzeczy. Panstwo nie rozumieja ze sylwestrowicze urywaja wycieraczki, anteny w naszych samochodach, odpalaja fajerwerki na naszych posesjach a jak dzwonimy na policje to cytuje dyspozytora"Pan oszalał, Pan nie widzi co sie dzieje za oknem, nie przyjedziemy do jakiejs tam szarpaniny!!fajerwerki wycelowane w okna??to nic...Masakra, dlaczego nie przyznamy ze cyklicznie ta impreza nas "zabija''. Ludzie przyjezdzalitu na narty i piesze wedrówki teraz ?
Na Koniec 6,5 milona srednia ogladalnosc a w piku 8 milionów Jacka Kurskiego. Jakim kosztem.
Prosze porozmawiac z pielegniarkami, policjantami, ratownikami medycznymi.
Coscie nam zgotowali Drodzy Dygnitarze.
Marek 2019-11-06 21:07:22
Porównuję burmistrza Zakopanego do prezydenta Krakowa i z przerażeniem konstatuję, że kręgosłup tego pierwszego jest miękki jak guma. Przecież to właśnie on jest przedstawicielem społeczności miasta i może zakazać organizacji takiej imprezy w nieodpowiednim miejscu. Nie Kurski decyduje o tym wyborze, jedynie sugeruje, więc tłumaczenie, że "nawet burmistrz" nie jest w stanie podjąć decyzji o imprezie masowej jest nonsensowne.
Krótko mówiąc, słabego ma Zakopane szefa.
Zakopianczyk 2019-11-06 20:46:55
Kategorycznie jako góral nie zgadzam się na żadnego masowego Sylwestra.Pan Burmistrz raczej powinien zaangażować się aby Miasto Zakopane odzyskało miano stolicy sportów zimowych a nie rozrywki dla Januszy Grażyn .Czekamy na otwarcie Gubałówki dla narciarstwa.
wtf 2019-11-06 20:46:46
15 000 ludzi dziennie w sezonie wysokim w Tatrach siusia i robi kupke. To jest ok?
Nagle obrona Równi. A jk tam było piekło i mieszkancy narzekali? Wykorzystaliscie to licznymi felietonami. A teraz skocznia sie nie podoba a Rówien ok??? Co wy wyprawiacie.
Rówien zrewitalizowana za miliony!!
Uciazliwosc nie tylko dla meszkanców bloków. Panie burmistrzu 100 osób szturmują nasze domostwa bez ochrony. Jak mamy sie bronic.
Po co te larum? wiecej nakladu sprzedacie o 1000 sztuk?Manipulujecie ludzmi. Puchar Swiata , oprawa z fajerwerkami od 2001 jest ok?wtedy było ko??
Gut Mostowy apeluje w radio o destrukcyjnym wpływie turystyki na tkanke miasta i srodowisko naturalne. chca poboru opłat dodatkowych od turystów celem niwelacji znistrzen...
Panie Jurecki sylwester na Równi to było piekło. 3 lata piekła. Samowolka ludzka, totalna.Dlaczego nas skazujecie na to..
Co to za apel 20000 tys ludzi. Sztuczna akcja. Wojna z pis.Kij w mrowisko.
Miasto sie nie nadaje na tyle turystów. anie Jurecki Pan nie ma mocy sprawczej. W tatrach setki osób co roku odpala petardy na Nosalu, Sarnich Skałach, Giewoncie, to jest ok?