Reklama

2019-09-30 20:40:00

Reklama

Zakopane: Ostatni dzień zakopiańskiej porodówki. Pacjentki odsyłane do innych szpitali (WIDEO)

Reklama

Rozmawialiśmy z pacjentkami, które jako ostatnie opuściły dziś zakopiański oddział położniczo-ginekologiczny. Od jutra oddział zostaje zawieszony z powodu braków kadrowych.

- Nikt z nami na ten temat nie rozmawiał. Jutro normalnie przyjdziemy do pracy. - mówią zdenerwowane położne i siostra oddziałowa. O sytuacji na zakopiańskiej porodówce chcieliśmy porozmawiać również z dyrektor szpitala powiatowego im. T. Chałubińskiego Reginą Tokarz. W sekretariacie powiedziano nam, że dla mediów wypowiada się jedynie wicedyrektor Małgorzata Czaplińska. Z tą ostatnią moglibyśmy się spotkać ewentualnie po wcześniejszym uzgodnieniu dopiero jutro. Na stronie szpitala znaleźliśmy taką informację :

Informujemy o czasowym zaprzestaniu wykonywania działalności leczniczej przez Oddział Ginekologiczno - Położniczy i Oddział Neonatologiczny przez okres 1 miesiąca tj. od dnia 1.10.2019 r. do dnia 31.10.2019 r. z uwagi na brak możliwości zabezpieczenia niezbędnej obsady kadrowej. Wobec zaistniałej sytuacji pacjentki przyjmowane będą przez:

*    Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu ul. Szpitalna 14, 34-400 Nowy Targ;
*    ZOZ Sucha Beskidzka ul. Szpitalna 22, 34-200 Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
byby 2019-10-01 16:52:22
@ dziadek To masz pan autorytet. Kolejno: ZMS, ZSP, PZPR (lektor), PUS, UP, SLD, PO (komitet honorowy), Porozumienie dla Przyszłości, teraz Bezpartyjni Samorządowcy. W jednych partiach pan Kik bywał, inne popierał, takie szerokie ma horyzonty.
klaudia t 2019-10-01 11:32:32
Wazne ze kosciół ma sie dobrze i jego wyznawcy...po h.. ludziom szpitale,...
Widz 2019-10-01 10:31:05
No i co gdzie są władzę ? Zaraz w innych szpitalach zacznie brakować miejsce i trzeba będzie na korytarzach łóżka zajmować jak w krajach trzeciego świata. A gdzie starost i burmistrz że nie interweniowali i doprowadzili do takiej sytuacji. Dyrekcja szpitala powinna być dawno wieniona.jak tam ma być personel jak Pani dyrektor cały czas toczy wojnę z personelem!!! Totalna porażka a władza uważa że wszystko jest ok ll
dziadek 2019-10-01 08:16:55
POziom komentarzy POwala!!!
Przez 30 lat żadna miłościwie panująca władza nie odważyła się na reformę służby zdrowia i systemu ubezpieczeń.
Wszystko to działa po staremu, czyli po PRLowskiemu. I choć by medykom dano dziesięć razy więcej dutków, to będzie mało, bo worek (służba zdrowia) jest dziurawy.
Pomieszano dutki państwowe z dutkami prywatnymi.
Wygooglajcie - prof. Kazimierz Kik "Lekarze będą próbowali zablokować program zdrowotny PiS".
kierowca123 2019-10-01 07:43:23
i to jest test prawdy dla bredzeń pisowców jak to jest dobrze w kraju. Niby na wszystko jest a szpitale bankrutują??? Głosujcie dalej na pis będzie jeszcze gorzej
Lol 2019-10-01 07:39:01
Do odpowiedzialność, dobrze Ale pamiętaj że w szpitalu są inni pracownicy, jeżeli jedni lekarze dostaną podwyżkę jakiej żądają np 2x wyższą niż koledzy to zaraz kolejne Oddziały zaczną likwidować. To nie jest wyjście.
Mama 2019-10-01 05:29:41
Dobrze bo nie pedom produkować 500+ bo to już robi się patologia
skandal 2019-09-30 23:38:12
SKANDAL !!!!!!! Jak mozna bylo dopuscic do takiej sytuacji ,
ktokolwiek tam ''rzadzi'' nie wiedzial i nie widzial jaka jest sytucja ?
Ze cos niedobrego zaczyna sie dziac w tym szpitalu , na tym oddziale ?
Za komuny tak sie niedzialo a teraz mamy XXI wiek i dochodzi do takiej sytuacji ?
Dlaczego milczy dyrektor szpitala .. braklo mu/jej slow ?
Ciekawe czy jest ktos odpowiedzialny za ten ''wyczyn''?
ale mome rzady ... zagwizdac by siy fcialo
Miss 2019-09-30 23:14:33
Zaczęło się - dobra zmiana czuwa!!!
A po wyborach będzie jeszcze lepiej.
Śrubkę dokręcą to nam bokiem wyjdzie - dobra zmiana.
czytelnik 2019-09-30 22:57:53
do xyz cytuję z innej gazety: "Na razie nie wiadomo, jaka przyszłość czeka oddział ginekologiczno-położniczy w Zakopanem. Pewne na razie jest, że dyrekcja placówki nie ma (na razie) zamiaru zupełnie go zlikwidować. Aby to się stało, musiałaby złożyć wniosek do zarządu powiatu tatrzańskiego, który - jako organ założycielski - musiałby na to wyrazić zgodę. Taki wniosek od dyrekcji nie wpłynął."
No i ????
odpowiedzialność 2019-09-30 22:26:31
Czy nikogo to nie dziwi, że wicestarosta Zacharko odpowiedzialny za szpitale chwali dyrektor Tokarz i Czaplińską, bo szpital nie ma długów i ładnie się wizualnie prezentuje...ktoś tu chyba powinien zostać odwołany za dopuszczenie do takiej krańcowej sytuacji, skoro było wiadomo już wcześniej że lekarze chcą odejść
xyz 2019-09-30 22:25:12
Do nick czytelnik
Chyba sam w to nie wierzysz co piszesz.

Na czasie piosenka Elektrycznych Gitar (refren)
To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść
To już jest koniec, możemy iść,
Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic
czytelnik 2019-09-30 22:07:56
Przepraszam bardzo tylko kto tą dyrektor tak promował, nie pamiętacie już forumowicze? czy to PiS? otóż nie - poprzednie władze starostwa.. Więc sobie przypomnijcie kto a potem piszcie. Co do doniesień to nadal nie wierzę.... Na pewno będzie ta porodówka - to szum medialny, może chwilowo tak jest ale znając życie za chwile będzie normalnie i wszystko wróci do normy... wspomnicie moje słowa
Leśny 2019-09-30 21:49:08
Może jak padnie szpital zlikwidują powiat tatrzański i będzie nadzieja na rozgonienie tej politycznej sitwy sponsorowanej przez deweloperów.
Jondruś 2019-09-30 21:46:19
Pamiętacie komu nieśliście trumnę. Teraz trzeba będzie ich więcej wyprodukowć bo to dopiero początek, a w kolejce szkoły, DPS, PCPR i inne jednostki organizacyjne powiatu i miasta ( raczej wiochy diskopolo zwanej miastem ).
xyz 2019-09-30 21:44:59
Tak mnie naszło.
To wina Tuska.
Krzyżak 2019-09-30 21:43:34
Regina i Bak powinni za to beknać. Dobra zmiana. Tylko tak dalej a pozostanie nam słuchanie discopolo. Co za ciemnogród pisowski.
Daga 2019-09-30 21:42:04
Jak można w ogóle było do tego dopuścić, , byłam dwa razy na tych oddziałach i lepszego personelu i opieki nie mogłam sobie wyprosic, więc pytam się co się stało że oddział przestaje istnieć. Dlaczego żaden lekarz nie wypowie się publicznie, dlaczego odeszli??? Pytam się czy Panie Pielęgniarki. I Położne z którymi pracowali tyle lat, jak i te wszystkie Pacjentki które na oddziale rodziły albo teraz miały tam być nie zasługują na słowo wyjaśnienia ze strony kadry lekarskiej. Jak można tak postępować z ludziami..... To jest straszne, tym bardziej że wszyscy Lekarze pracujący na oddziale, mają prywatne gabinety. Uważam że słowo wyjaśnienia należy się wszystkim.
pacjentka 2019-09-30 21:40:26
I gdzie te tłumy lekarzy które miały już w 2009 roku się pokusić na mieszkanie służbowe ?http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C78629%2Clubuskie-stypendia-dla-przyszlych-lekarzy-po-raz-trzeci.html
Brak koncepcji ? A może po prostu zmałpować pomysł...? A może zacząć szanować ludzi? Pacjentów, pielęgniarki, lekarzy. Szpital to nie fabryka żeby przynosił zyski. Mieszkańcy chcą opieki zdrowotnej a nie wypracowanego kosztem zdrowia zysku.
Ronsoni 2019-09-30 21:37:46
Co też pani Tokarz wyprawia tuż przed wyborami...? Toż to "policzek" dla władających miastem. Przecież służba zdrowia działa świetnie, ludzie starsi cieszą się bo mają 13 emeryturę, młodzi dostają po 5 stów na dziecko, kraina mlekiem i miodem płynąca... A tu takie coś...? Niech choć powie, że remont, rura w kiblu pękła, cokolwiek...
abccapus 2019-09-30 21:36:28
Dobra zmiana.
Dali 500 plus,sobie dają, a lekarzą i innym zapomnieli,
Premie niech sobie dadzą,bo to już ostatnie.
Ludzie pomyślcie na kogo głosujecie-szydło wyszło z worka!
Gogo 2019-09-30 21:30:59
Za taką sytuację powinny polecieć głowy.Co to znaczy,źe dyrekcja nie odpowiada na maile.Niedługo zostanie w szpitalu tylko dyrekcja i to dopieto będą oszczędność.
hej 2019-09-30 21:06:16
vicestarosta Zacharko może zatwierdzi doroczne premie po 50 tys dla pań Tokarz i Czaplińskiej, a Zacharce niech przydzieli starosta Bąk z 60tys i git
xyz 2019-09-30 21:00:23
Cisza. Wieka cisza.
Co na to Dyrekcja Szpitala.
Co na to Panowie Starości z PiSu rządzący Powiatem.
Po co szpital. Zrobimy Sylwestra w Zakopanem i bedzie git,
Tereny po szpitalu ładne pod developerkę.