Reklama

2019-08-09 08:01:54

Reklama

Zakopane: Krupówki: Galeria handlowa księdza dziekana (WIDEO)

Reklama

Na głównym zakopiańskim deptaku powstaje obiekt przemysłowo handlowy. Inwestorem jest parafia rzymskokatolicka przy kościele Św. Rodziny. Zobaczcie jak będzie wyglądał budynek. O tym co o inwestycji mówi ksiądz dziakan Bogusław Filipiak dowiecie się z najnowszego wydania Tygodnika Podhalańskiego.

Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
asdf 2019-08-20 21:52:57
Ujmę to w jednym zdaniu: Mieć działkę na Krupówkach i jej nie wykorzystać to grzech.
z tad 2019-08-14 21:28:07
Jan Kesek na prezydenta
Mario 2019-08-10 20:35:40
Jestem parafianinem ks. Dziekana. Jestem dumny z Jego działań i wspieram Jego wysiłki. Proszę księdza niech się Dziekan nie przejmuje tymi krzykaczami...to opłacani, etatowi działacze...
PS
Bardzo martwi mnie poziom wypowiedzi i zaczynam się zastanawiać nad logiką Rodaków...piszą bez tematu, bez konkretów..kłamią (Urząd Mista utrzymuje Caritas - Caritas to Caritas a Kuchnia dla ubogich to kuchnia dla ubogich, znając Włodarzy naszego miasta nie sądzę, by się dokładali do tych dzieł). Ruszają wszystko, plotą głupoty.
Parafianie nie pozwólmy obrażać naszych księży...
do pana ksiedza 2019-08-10 06:03:11
czy pan ksiądz ma ludzi za idiotów? caritas utrzymuje się z dotacji Urzędu Miasta Zakopane, którą dostaje co roku, a na jadłodajnie zbiera się na każdym pogrzebie i to nie małe kwoty, jadłodajnia tylko z nazwy... porażka
evie 2019-08-09 19:48:23
Pamiętam jak były tam regionalne stragany i knajpa regionalna KĄCINA z pysznym jedzeniem.Niestety wtedy aby utrzymać się w tym zaułku w niedziele cały teren MUSIAŁ być zamknięty bo to blisko kościoła nie wypada więc zjeść obiadu w niedziele....Zal bo kochałam to miejsce.Teraz czarny buduje swoje imperium.Ciekawi mnie tylko ,czy niedzielny zakaz też zostanie uwzględniony....
ktoś 2019-08-09 16:15:35
Nie kościół przeszkadza tylko robienie kasy przez osoby duchowne , czy Chrystus mieszkał w pałacu i miał sługi od szat i jedzenia , czy Chrystus miał stajnię pełną najprzedniejszych koni . Albo czytałem inne pismo święte albo obecne duchowieństwo ma tyle wspólnego z nauczaniem Jezusa co ja ze spacerem po Marsie
Raf 2019-08-09 15:23:18
Przeciez to jest skandal. Kosciol rzymszko-katolicki w Polsce co roku z budzetu Panstwa dostaje dotacje o wysokosci 2 mld Pln. Innymi slowy, polski kosciol buduje galerie handlowa Panu ABC z kieszeni polskich obywateli. Piekny uklad!
Oczekujący 2019-08-09 14:46:00
Czekam na definicje "ciemnego ludu" podanego przez "Gorszy sort". Czyż byś nie wiedział co piszesz? A może brak Ci odwagi. A komu Kościół przeszkadza, można się z niego legalnie wypisać. Pochówek będzie świecki
Xyz 2019-08-09 13:55:11
W Afryce księża sami budują kościoły a u nas galerię handlowe. Ktoś się minął z powołaniem. Było sprzedać działkę i rozdać potrzebującym.
Jasiek Styrczula 2019-08-09 13:53:19
Haha. Przecież to ABC razem z proboszczem buduje! Nie wiecie że chodzi za tym już od 2 lat. Nie do wiary że ludzie o tym nie wiedzą.
ktoś 2019-08-09 13:44:01
Teren parafii i inwestor ksiądz ,,dobrodziej" więc teren świątyni i kapłan sprawcą jest ,może jeszcze będzie tam odpusty sprzedawał ? Sklep pewnie Żabka bo to imperium ,,ojdyra" jest zaangażowane finansowo od niedawna .
Znów hejt-zgroza 2019-08-09 12:57:09
Proszę podać definicję "ciemnego ludu". Nie wiem czy to nie jest hejt. A galeria nie będzie przecież w kościele. Trzeba z uwagą czytać
Gorszy sort 2019-08-09 12:42:40
Skoro ciemny lud nie widzi w tym nic dziwnego, to ich sprawa.
ktoś 2019-08-09 12:32:11
czy to przypadkiem nie Jezus wyrzucił handlarzy ze świątyni w Jerozolimie ?
Jak tu dogodzić? 2019-08-09 12:28:57
Dziwne komentarze. Zbiera na tacę to źle, to darmozjad. Jest przedsiębiorczy, też źle. Ale trzeba pamiętać, że w tej galerii czy sklepie Ksiądz da pracę "x" ludziom. No chyba, że górale tyle mają na kontach bankowych, że im nie potrzeba pracy. A nota bene, ksiądz też człowiek i jeść i spać musi. Zastanówcie się internauci, co piszecie. Żal mi Was.
lolek 2019-08-09 11:55:16
KTO SIĘ NIE DOŁOZY DO BUDOWY GALERII NA NIEDZIELNEJ MSZY NIGDY NIE DOSTAPI ZBAWIENIA.
Bartek 2019-08-09 11:49:58
Na pewno ksiądz buduje :)))))))))) ten buduje kto będzie wynajmował od księdza
Miejscowy 2019-08-09 11:27:09
No Zakopane swietrze od Watykanu niech dadzą księdzu od razu order zasługi pewno Markowski ma tam udziały
zenzz 2019-08-09 11:22:31
Serio?
Nie widzicie w tym nic niewłaściwego? Nie dość że ksiądz buduje centrum handlowe, to jeszcze w dodatku przy kościele?
@ Ksiądz przedsiębiorca,
ksiądz to nie przedsiębiorca. Ktoś, kto akceptuje taki tok rozumowania powinien zastanowić się nad swoją wiarą.
@jaro zako,
kościół+handel=hipokryzja, niezależnie od warunków.
Wolisz to, tzn co? Wiesz może, kto w to jest zaangażowany?
@enapokaz,
no raczej ksiądz tam pracować nie będzie.
jaro zako 2019-08-09 10:19:53
To raczej Pawilon a nie Galeria jak ma 10 m wysokości, moja chałupa ma 12m. Strasznie nakrecacie aferę z niczego.
Wolę to niż stragany i budy byłego Pana Starosty, bałaganu nie bedzie przynajmniej.
Ksiądz przedsiębiorca 2019-08-09 09:48:04
Brawo. Pojawił się gospodarny Ksiądz. Nie chce tylko na tacę. Będzie robił interes na potrzeby Parafii legalnie i odprowadzał podatki. Jemu taca, jak niegrzecznie wyraził się "piańczyk" od moherów nie będzie potrzebna. Więcej takich księży z inicjatywą. Z Panem Bogiem, pozdrawiam Leszek Kumor
enapokaz 2019-08-09 09:32:46
Módl się i pracuj - żeby tak wszyscy robili.
piańczyk 2019-08-09 08:04:19
brawo moherki, dawajcie więcej na tacę,