Reklama

2018-02-16 18:00:00

Wiadomości TV TP: Parcele Urzędnicze w rejestrze zabytków?

To powrót do komuny i zamach na własność prywatną - mówią inwestorzy. To sposób na uniknięcie kolejnych pożarów zabytkowych domów i zachowanie dawnego charakteru całego obszaru – mówi konserwator zabytków. Mieszkańcy, inwestorzy i urzędnicy spotkali się w sprawie wpisania obszaru Parcele Urzędnicze w Zakopanem do rejestru zabytków. Zobaczcie jak wyglądała ta rozmowa. Więcej będzie się można dowiedzieć z czwartkowego wydania Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dusza spalonego domu 2018-03-01 17:21:47
gratuluję dodania terenu jako zabytku. zakładając, że konserwator będzie tolerancyjny na zmiany technologiczne to spokojnie się dogadamy (np okna dachowe które 100 lat temu nie istniały).

a teraz mam tylko jedną prośbę do Pana konserwatora.

bardzo proszę być konsekwentnym i w pierwszej kolejności nakazać temu komuś kto przynajmniej trzy razy spalał ten piękny dom na Tuwima, by jeśli chce tam mieć dom, to by odbudował go deska po desce, dając przykład całemu Zakopanemu jak takie przypadki się kończą.

oto jak on wyglądał ten dom:

https://www.google.pl/maps/@49.2862695,19.9683158,3a,75y,77.64h,90.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1svkMuoB1mrp9OcMOBKtU3-A!2e0!7i13312!8i6656

a tak w ogóle, to gdzie jest Policja w tej sprawie? czy narażanie życia strażaków i sąsiadów przypadkiem nie podlega jakiejś karze? wszyscy wiedzą, że tam były butle gazowe, i że sprawa była robiona celowo, i to kilkakrotnie, bo dom jednak się bronił. 100 lat nikt go nie ruszał, ani w II RP, ani za Niemca, ani w PRL i ani w IIIRP... aż do czasów discopolo.

deska po desce.
misiek 2018-02-18 12:49:10
Jaki obszar obejmują parcele urzędnicze?
odpowiedź 2018-02-17 20:53:23
Znam już odpowiedź na dość częste ostatnio pytanie kto PERSONALNIE odpowiada za tą tragedię która dzieje się w ostatnich latach w architekturze Zakopanego.

Są to właśnie takie osoby jak w tej grupce obrażonych. Nic tylko biznes, a jak nie to odszkodowania i zadośćuczynienia. Roszczeniowe towarzystwo rodem spod śmietnika. Tfu. Długie nosy i cienkie paluszki.
Marcin Sabały 2018-02-17 20:38:34
Przykro mi że teraz będziecie gnić w swoich drewnianych szopach ;/ trzeba było nie protestować. W waszym życiu pojawi się teraz nowa osoba nazywa się KONSERWATOR ZABYTKÓW :) Wychodek też będzie trzeba uzgadniać. Będziecie się musieli przyzwyczaić i koniec bajki sprzedaży domów po kilka mln, teraz wasze nieruchomości są warte po kilkaset tyś.
Swój 2018-02-17 17:07:37
Tylko w tym przypadku nie chodzi o deweloperów a o zwykłych mieszkańców którym przygotowywany jest koszmar konserwatorski . Deweloperzy jeśli będą chcieli to i tak obejdą wszystkie przepisy jak nie tu to w Warszawie która będzie miała decydujący głos . Jeśli chodzi o ul Sabaly to tylko południowa cześć ulicy będzie podlegała ochronie a północna ( tam gdzie budowane sa apartamentowce ) już nie . Zastanawiające ?
adik 2018-02-17 13:11:28
Nasi skoczkowie ładniej się wypowiadają przed kamerami od tej Pani urzędniczki ;)
Romek1 2018-02-17 11:28:40
Konserwatorzy nie wiedzą co to plan przestrzenny i podważają przepisy bezprawnym działaniem :) W imię ochrony zabytków zemsta, całe zakopane weźmiemy jako zabytek tylko za mało konserwatorów, nas za mało....

Albo się teraz sprzeciwią albo całe Zakopane będzie pod sierżantem konserwatorem.

Urząd miasta teraz jak Starostwo chce mieć władzę i osobę która weźmie :)

To nie powrót do KOMUNY! To NOWOCZESNA KOMUNA :) Ci sami ludzie, nowoczesne działanie...
Jan Walczak 2018-02-17 11:05:56
Będzie jak do tej pory .... powstanie moloch, zapłaci karę i po problemie!!! Jak na przykład pod Nosalem - powstaje kolejny apartamentowiec, bez planów, na działce rekreacyjnej - nie budowlanej. Kto bogatemu ze znajomościami zabroni? Są równi i równiejsi!!!
adik 2018-02-17 10:48:03
Wiadomo już kto się wybuduje. Właściciele domów, ale was konserwator załatwił :) trzeba było protestować?
wwo 2018-02-17 10:38:16
Gochagocha- święte słowa. Ciekawe czy ten mały w czapce, który rozwalił zabytkową willę na Tuwima, jest w stanie wskazać tak zniszczone miasto jak Zakopane, w Austrii,Włoszech czy Szwajcarii? W tamtych krajach za takie działania już dawno jadłby z metalowej miski, a nie filozofował przed kamerą.
Gochagocha 2018-02-17 09:16:25
Nikt ich nie zatrzyma. Specjalna kasta, która przez lata swojej niszczycielskiej działalności przyzwyczaila się do bezprawia. Żadna władza nie odmówiła im niczego. Zniszczyli miasto, bezpowrotnie odebrali mu charakter kurortu. Wszyscy narzekają ale buldozery idą nawet po trupach. I to doslownie. Ci bezmyślni, prymitywni, poznawieni skrupułów i wizji na przyszłość inwestorzy zabili to miasto z pomocą indolencji kolejnych władz samorządowych.
John765 2018-02-17 08:03:23
No i dobrze najwyzszy czas... Ich interesuje (deweloperow) tylko kasa i to aby z dzialki wycisnac ile sie da, przy okazji odpalajac albo rozezdzajac buldozerami zabytki... a dobro mieszkancow sie nie liczy. A w Zakopanem mozna sie udusic jak sie tyle buduje.
Gogo 2018-02-16 23:20:04
Dlaczego nie było ogłoszenia o tym spotkaniu.Moze by się wypowiedzieli Ci, którzy są poszkodowani przez budowę apartamentowcow. Cena ich działek spadła bo zasłaniają ich molochy.A tych ,którzy przyczynili się do zmiany planów zapraszam na ulice Sabaly i proszę zadać sobie pytanie czy chcesz mieć takie bloki przed sobą jeśli mieszkasz tu kilkadziesiąt lat.