Reklama

2016-12-02 18:00:00

Wiadomości telewizyjne: Drewniana willa przestaje istnieć. Co mówi inwestor?

W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Nieznane przyczyny pożaru w Zębie. Ludzie, których plany legły w gruzach potrzebują pomocy. Deweloper złamał prawo, zburzył zabytkową willę na ulicy Tuwima w Zakopanem bez stosownych zezwoleń. Czy Związek Podhalan chce przejąć własności oddziałów. Burzliwe obrady na nadzwyczajnym zjeździe. Dziewięćdziesiąte urodziny projektanta znanych “karpilówek”. Katarzynki ratowników.




Reklama
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
olek 2016-12-12 21:38:06
jak można zrujnować takie wspaniałe wille na ul .Tuwima to jest zbrodnia w biały dzień
sowa 2016-12-06 14:33:57
Panie Starosto, czy Pan wydał zgodę na rozbiórkę zabytku? A może poza Pana plecami wydał kierownik Wydziału Budownictwa i Architektury bo i tak mogło być. Jeżeli nie było decyzji ze strony starostwa to obowiązkiem Pana Starosty jest zgłosić do prokuratury.
do jacek 2016-12-06 12:59:08
Ten gość wcale nie ma jaj, tylko nieziemski tupet
jacek 2016-12-04 22:29:59
powiem szczeze ze to gosc z jajami pokazal urzedasom ze wara od jego wlasnosci konserwator ani sasiedzi mu na zakup ani grosza nie dali wiec wolnoc tomku w swoim domku
Dewkrk01 2016-12-04 09:49:38
Tak sie kończą negocjacje konserwatorki i burmistrza z deweloperem :)
kociak 2016-12-04 07:47:35
Pani Skiepko to kolejna jakaś porażka...
Deweloperix 2016-12-03 16:06:48
Ta Pani Z. z wywiadu miała zbyt wygórowane oczekiwania... Była urzędniczka...
Gogo 2016-12-03 14:36:58
To jest kpiną z prawa.A tak w ogóle to po co stare domy nie lepiej budować tylko apartamentowce i przekształcić wszystkie działki na wielorodzinne.
pytanie o co to hallo? 2016-12-03 12:39:31
Czy , pytam hipotetycznie, gdyby inwestor odpalił coś sąsiadkom, czy wówczas nie miałby problemów? W sasiedztwie działki przy budynkach sa bardzo duze, oddziaływanie nawet duzego molocha z apartamentami bedzie niewielkie... Fakt, że zabytkowy budynek zniszczony ale przeciez nie on pierwszy i nie ostatni w Zakopanem jest zastepowany przez apartamentowiec.. O co ten krzyk akurat TAM?
Turysta1 2016-12-03 10:16:53
Do "PrawnikMichał" - Jak Ty jesteś "prawnik" to ja jestem Miś Colargol :-))). Inwestor ewidentnie złamał zakaz i broni się jak dziecko... błazenada i tyle. Skoro IB stwierdziło że obiekt zagraża bezpieczeństwu to właściciel powinien natychmiast przystąpić do REMONTU (a nie wyburzania! na które nie ma zgody) albo zabezpieczyć teren by nikt niepowołany się tam nie dostał. Procedura postępowania jest znana, opisana i stosowana w całym kraju i cywilizowanym świecie ale w Zakopanym... Tutaj są inne "procedury" :-(. Inwestor kupując teren doskonale wiedział co na nim stoi i jakimi obwarowaniami jest obłożone. Ale o czym tu pisać... ? szkoda słów. Zabezpieczyć teren i sprawa dla prokuratora.
zal na to patrzec 2016-12-03 06:04:12
Miałem okazje być w tym domu jeszcze kilka lat temu jak byl zamieszkany i wcale nie wyglądał w środku źle. Sam odremontowałem i mieszkam w domu z 1939 roku i nigdy bym go nie zamienił na beton. W lecie nie potrzeba klimatyzacji zaś w zimie spalam ok 2,5 tony eco groszku przy powierzchni ponad 200 m. Przykro patrzeć jak znika stara zabudowa góralska cały dom był ciosany ręcznie. Szkoda ze nikt nie wpadł na pomysł przeniesienia budynku w inne miejsce myślę ze deweloper oddal by go za darmo ,nie boj cie sie takich zabiegów , pare lat temu miałem okazje uczestniczyć w takiej operacji moj znajomy kupił dom na podhalu za około 5 tyś wyglądał dużo gozej, dom postawiono nad jeziorem na mazurach koszt całkowity z wykończeniem transportem ok 85 tyś zł +oczywiście zezwolenia. Niech ktoś postawi dom za te pieniądze dla 4 osobowej rodziny .
...janłosik... 2016-12-03 03:15:26
Trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby takie stare rozpadające się gówno uważać za zabytek!!. Jak Urząd Miasta Zakopane chce dbać o zabytki to są inne warte zainteresowania i trzeba je dofinansować!!!...
Baca 2016-12-03 00:19:07
Typowa samowolka budowlana ! Nie mając pozwolenia na rozebranie budynku najpierw rozbiera sie budynek a potem udaje do urzędu po .......... pozwolenie na rozebranie ! Ależ buta i perfidia tego faceta ! Powinien na własny koszt odbudować to co zniszczył to by zrozumiał co to znaczy "prawo" na które się powołuje !
sam nie wiem 2016-12-02 23:29:31
koniec tego cyrku z tymi zabytkami, to stare zagrzybiale domy z kad to larum?opamietajcie sie ludzie
a w takim razie co z budynkiem Turnia w CENRUM ??????????
LEGENDARNY powiatowy nadzor budowlany Zakopane najwiecej zazalen(extra obsloga prawna),odwolan od decyzji w calej Polsce,konserwator zabytkow w zakopanem to jakis zart.
PrawnikMichał 2016-12-02 21:59:48
Właściwie to ładny ten projekt rozbudowy zabytku. Gratulacje dla dewelopera, działa zgodnie z prawem..