Reklama

2020-01-05 11:22:04

Reklama

Zakopane

Skandaliczny stan tras biegowych. Justyna Kowalczyk: kadra nie ma gdzie trenować

Reklama

- Jest mi wstyd przed kadrą, że nie zabrałam dziewczyn za granicę, a przywiozłam do Zakopanego - pisze Justyna Kowalczyk.

Zachwalane przez nas wczoraj trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem nie przygotowane na treningi kadry narodowej kobiet. Pisze o tym nasza olimpijka, Justyna Kowalczyk. 


Oto jej wpis na portalu społecznościowym: 
"COS Zakopane. Zgrupowanie kadry narodowej kobiet. Dzień trzeci. OBóZ PRZYGOTOWAWCZY DO MŁODZIEŻOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH W LOZANNIE I DO PUCHARóW ŚWIATA W DREZDEN I NOWYM MIEŚCIE. TAK WYGLĄDA "PRZYGOTOWANY" DO ZAJĘĆ OBIEKT. Dziś był przewidziany trening szybkosciowy...

Jest mi wstyd przed dziewczynami, że nie zabrałam ich za granicę, gdzie miałyby świetne trasy przygotowane i mogły jak rywalki przygotować się do najważniejszych startów. Choćby do Strbskiego Plesa" - pisze Justyna Kowalczyk. 

To wielki wstyd dla miasta i COS-u. Wygląda na to, że gospodarzy nie stać na poranny przejazd ratraka. 

rav

1
/ Fot. Justyna Kowalczyk
2
/ Fot. Justyna Kowalczyk
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Janowski 2020-01-07 16:54:17
@ Tadek
W COS nic się od czasów komuny nie zmieniło , trasę z Gubałówki utrzymywał jeden stary chłop z łopatą ale nad sobą miał pięciu kierowników , trzech dyrektorów , sztab biurw w biurach , i najważniejsze- pięciu sekretarzy w tym jeden pierwszy Robert G . Wszystkie dyrektory , kierowniki , biurwy , majstrzy w brygadzie remontowej z PZPR- setki wyjątkowych PZPR i ZMS do tego 30 bezpartyjnych do zamiatania gówna po nich . Komuna po porozumieniach okrągłe stołu przejęła między innymi Polski sport by mogła paść się na pocie sportowców . Tak jest do dziś - sami działacze . Centralny Ośrodek Sportu to przechowalnia komuchów z wysokimi pensjami i później z wysokimi emeryturami - z budżetu , na budżecie- utrzymujemy tą hołotę teraz i będziemy jak pójdą na emerytury - sportowcy zdychać będą z głodu jak Józek Ł i wielu innych . Po za dwoma , teraz jednym alpejczykami mistrzami świata którzy nigdy żadnego uczciwego medalu nie zdobyli za to dobrze czuli się w sporcie wywiadu gospodarczego . Katastrofa moralna
Janowski 2020-01-07 16:29:58
Co wy nie wiecie że trasy biegowe są dla psiarczyków ? Na dodatek smarowanie biegówek automatyczne psimi odchodami
JULA 2020-01-07 13:31:04
LEŚNY kogo interesuje Białka i Bukowina czyli działki prywatne.
Są godziny pracy i ludzie pracują w tych godzinach a grafik nic do tego nie ma.
LEŚNY a jeśli chciałbyś wiedzieć to dzięki obecnemu dyrektorowi COSu ośrodek się rozbudowywuje.
Poczytaj a później kogoś krytykuj.
tadek 2020-01-06 09:30:22
W tym COSie jest pewno tak jak za komuny w Szaflarach na wapienniku gdzie dwóch starszych pracowników co ledwo ciągnęli nogi za sobą wypalali wapno a z dwudziestu było co pracowali w biurze.
Leśny 2020-01-06 09:24:44
Jula co ty bredzisz.
Wszędzie w Białce, na Bukowinie i na każdym stoku rano jedzie ratrak. I każdy ma życie prywatne. Ale zasrany dyrektor COS-u powinien tak ustawić grafik, aby robota w sezonie była zrobiona. Trzeba tą zapyziałą COS-owską sitwę rozwalić. Komunistyczne myślenie. Zgłaszanie treningu i opad śniegu - jak wypadek losowy. Bo to dziwne, że zimą pada śnieg i ludzie chcą jeździć na nartach poza godzinami od 8 - 16 w dni powszednie.
Jula 2020-01-06 00:02:49
Bo to wina COSu że przez noc i cały dzień dziś spał śnieg.
Pracownicy Ośrodka Sportowego też mają swoje życie prywatne.
Mają wyznaczone godziny pracy, a od samego rana jak przychodzą do pracy to mają robotę nie tylko na obiektach ale i w ośrodku.
Jeszcze pozostaje pytanie czy trening był zgłoszony?
I czy trasa biegowa naprawiona po pirackie drogowym, który pomylił drogi ????

Zastanówcie się czasem co piszecie
działacz 2020-01-05 18:12:33
wincyj działaczy, wincyj.....
miejscowy turysta 2020-01-05 16:56:08
Bo wg większości Polaków sukcesy w sporcie biorą się znikąd.
Nie z ciężkiej pracy i odrobiny talentu, lecz znikąd. Ot tak po prostu, same przychodzą. Po co więc jakieś trasy, niech sobie dziewczyny pobiegają po korytarzu w trampkach.
Zako 2020-01-05 16:51:49
.... Miejscowa "Niech nie przesadzajcie z tymi trasami brak zawodnikow jest to i tras niema przykre to mozna juz zapomniec mlodziezy sie niechce trenowac" mistrz świata w komentowaniu PS. Zauważyłem że wielu zakopianczyków lubi zamiatać problemy pod przyslowiowy dywan... smog... Nie istnieje... Trasy narciarskie c... Co się ciskacie itd..
Rrr 2020-01-05 16:32:58
Wstyd mi za te komentarze i za te trasy. NIESTETY MIASTO ZAKOPANE i część komentujących i COS w średniowieczu się zatrzymały. Albo chodzi o coś zupełnie innego. Cos, Tzn i inne instytucje potrafią brać kasę ale jak przychodzi co do czego to efekt widać. Kto na tych stolkach tam siedzi.Mentalność górali dobija..... Napietnowac trzeba wszytko co jest źle w tym mieście...
Ha ha 2020-01-05 15:42:35
Bóg tak chciał
Kokon 2020-01-05 15:25:50
Niektórzy z was mentalne ćwoki nie rozumieją, że tu nie chodzi czy to Zakopane, czy Kasina Wielka, Kraków czy Sopot. Nie chodzi też o to, że ktoś atakuje Zakopane. I nie chodzi też o to kto skąd pochodzi.
Tu chodzi o to, że sport na najwyższym poziomie potrzebuje najlepszych warunków żeby odnosić sukcesy. Nie ma warunków, niema sukcesów. Zamiast w Polsce trzeba trenować za granicą i tam wydawać nasze pieniądze. To jest po prostu wstyd
Kokon 2020-01-05 15:17:32
Miejscowa, jeszcze tak nieudanego zdania w swoim życiu to chyba nie widziałem nigdy.
sp 2020-01-05 14:58:29
Wydać opony, pasy, łańcuchy i biegać, mają się na kimś (trenerka) wzorować.
ratraczek 2020-01-05 13:50:53
gdybym wiedział że Justysia przyjeżdża trenować do Zakopanego tobym cała noc przecierał szlaki narciarskie ,myślę że bym znalazł z kilka tysięcy turystów i to boso własnymi nogami
Kościeliscan11 2020-01-05 13:37:10
W Kościelisku trasy lepiej przygotowane.
bacalll 2020-01-05 13:15:49
Biedna ta Pani Justyna tylko krytykowac potrafi... ciekawe ile zwiazek który jej teraz płaci jako Trenerce placi za wynajem COS a ile za granicą.
tadek 2020-01-05 13:08:31
Gdy pani Kowalczyk osiągała sukcesy to całe Zakopane ją witało bo to nasza Justyna a teraz ,teraz to kasiniocka.
Kościeliscan11 2020-01-05 12:54:51
Z pewnościa w Kasinie Wielkiej trasy są lepiej przygotowane.
Cetyniorz 2020-01-05 12:51:19
Do Jukot
Sprzedawczynie w sklepach mają wolne niedziele, to i operator ratraka też może.
ona 2020-01-05 12:50:24
Justysia jeszcze wczoraj chwaliła na portalach przygotowane trasy
Jakie to przykre że w nocy padał śnieg...
może w Kasinie lepiej będzie szusować?
Miejscowa 2020-01-05 12:40:02
Niech nie przesadzajcie z tymi trasami brak zawodnikow jest to i tras niema przykre to mozna juz zapomniec mlodziezy sie niechce trenowac
Miss 2020-01-05 12:35:52
Komentarz zbędny, ale Sylwester Marzeń był i niby sukces?
Kto jeszcze, oprócz Januszy i Grażynek pędzi do Zakopca?
Oni stoją w korkach po kilka godzin, aby po chwili wrócić do normalności czyli swoich korków - praktyka czyni mistrza.
W mieście wygląda jak wygląda, a COS został skomentowany powyżej.
czopek 2020-01-05 12:14:45
Nie robią śladów bo "turyści" myślą, że to ścieżki dla nich. Trza się bedzie grodzić.
Jukot 2020-01-05 11:50:50
Pan od ratraka pewnie ma wolne ... zgodnie z nakazem PISlamistów nie pracuje tylko się modli w kościele...
wujek 2020-01-05 11:45:07
Ale mozna kadrowiczkom puscic powtorke sylwestra marzen.
2020-02-19 00:30 Impreza jakiej jeszcze nie było! 2020-02-18 22:19 Wydawcy w kajakach (WIDEO) 2020-02-18 21:28 Przygarnij psa 2020-02-18 20:26 Nowa strona internetowa gminy 2 2020-02-18 19:23 Odsłonięta "Limba" 3 2020-02-18 19:23 Etyczny magistrat 5 2020-02-18 19:00 Kotelnica Skitour Challenge 2020. Ruszyły zapisy 2020-02-18 18:28 Kierowca bez prawka, pasażer na haju, a tu policja 2020-02-18 18:24 Ogólnopolski "Child Alert" odwołany. Poszukiwany 10-letni Ibrahim cały i zdrowy 2020-02-18 17:59 Takiego pejzażu na Podhalu już nie znajdziecie (WIDEO) 2020-02-18 17:35 Z przeszłości Miasta i Podhala 2020-02-18 16:48 Tłumy na pogrzebie ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej 1 2020-02-18 16:33 Bagaż do samolotu nadaj sam! 2020-02-18 15:44 Koncert karnawałowy w Teatrze Witkacego 2020-02-18 15:22 Jagna Marczułajtis - Walczak nawołuje: podpisujcie listy 13 2020-02-18 14:40 Policja poszukuje kobiety potrąconej przez samochód 2020-02-18 14:21 Zderzenie trzech aut na zakopiance 2020-02-18 13:20 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Słowaka poszukiwanego przez Interpol 1 2020-02-18 12:19 60 samochodów nieprawidłowo zaparkowanych na Szymoszkowej. Będą mandaty 9 2020-02-18 11:28 Jubileuszowe Śpiskie Zwyki (ZDJĘCIA) 2020-02-18 11:00 Jak dbać o zarost i włosy? Kosmetyczny must have 2020-02-18 10:30 Ostatnie świąteczne ozdoby znikają z Zakopanego 2020-02-18 09:29 Wsparcie dla czworonożnych ratowników 2 2020-02-18 09:05 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-18 08:00 Podróżowali w nagrodę 1 2020-02-17 23:42 Przyjechali, zamieszkali i zostawili po sobie... 34 2020-02-17 21:25 Wiosenne spacery ryjówki po Rakoniu 2020-02-17 21:22 Na pomoc kotom z Podhala 3 2020-02-17 20:27 Pożar sadzy w Małem Cichem 1 2020-02-17 20:01 Śnieg topnieje, ale na stokach jest go pod dostatkiem 2020-02-17 19:05 Spódnice wywiewało, że hej! 3 2020-02-17 18:10 Gut Mostowy zbiera podpisy dla Andrzeja Dudy 19 2020-02-17 17:24 Kierowcy dalej parkują przed bramą remizy w Bukowinie Tatrzańskiej 7 2020-02-17 16:33 Uczniowie na stoku - jeżdżą z głową 2020-02-17 15:43 Szczyt ferii mamy chyba za sobą 2020-02-17 13:42 Wszystko wskazuje na to, że zima się powoli kończy 2 2020-02-17 12:59 Andrzej Gut Mostowy drugim najbogatszym politykiem w Polsce 6 2020-02-17 12:39 Pożar w Podwilku (WIDEO) 2020-02-17 12:19 Panda z Krupówek działa pod Wawelem 3 2020-02-17 11:20 Tradycyjny korek w Klikuszowej 1 2020-02-17 11:04 Walentynkowy Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia) 2020-02-17 09:57 Trzy auta zderzyły się w Białym Dunajcu 2020-02-17 09:40 Rtęć w Łopusznej 2020-02-17 09:31 Ogólnopolski "Child Alert". Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima 2020-02-17 09:31 Dziś Dzień Kota. Wysyłajcie zdjęcia swoich pociech 2 2020-02-17 09:30 40 lat temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli zimą Mt. Everest 2020-02-17 08:00 Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet 2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 14 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 3 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć)