Reklama

2019-12-20 18:40:05

Reklama

Krościenko n.D

Dzierżawca nie chciał opuścić lodziarni. Interweniowała policja

Reklama

Właściciel lodziarni nie chciał opuścić lokalu na Rynku w Krościenku. Interweniowała policja.

Kilka tygodni temu wójt Krościenka w związku rewitalizacją ratusza i płyty rynku zwrócił się do przedsiębiorców dzierżawiących lokale obok urzędu gminy o rozwiązanie umów. Pismo w tej sprawie otrzymał również właściciel lodziarni, który dowiedział się, że dzierżawiony lokal po inwestycji nie będzie istnieć w dotychczasowej formie w obecnym miejscu.


W związku z zaistniałą sytuacją  wójt Krościenka spotkał się z właścicielem lodziarni i przedstawił różne propozycje lokali zastępczych. Sugerował miejsce w sukiennicach, a także w lokalu na Rynku, dzierżawionym w ostatnim czasie przez bank.

Negocjacje trwały długo. Podczas kolejnych rozmów właściciel lodziarni zasugerował, że przystanie na propozycję wójta pod warunkiem bezprzetargowej sprzedaży innego lokalu, który obecnie dzierżawi pod Gminną Biblioteką. Innym razem wspominał o możliwości wynajmu pomieszczenia zajmowanego przez bank, ale za połowę proponowanej stawki. Wójt nie przystał na propozycje przedsiębiorcy i ostatecznie  wypowiedział umowę, choć została ona podpisana przez wcześniejsze władze gminy na kilkanaście lat bez możliwości jej rozwiązania.

Dziś w związku z tym, że wykonawca rozpoczynał prace w miejscu, gdzie dotychczas była lodziarnia, a dzierżawca nie chciał opuścić wynajmowanego punktu interweniowała policja. - Były dzierżawca próbował w ten sposób wymusić na wykonawcy zaprzestanie prac - mówi wójt. - Nie możemy dopuścić do tego, żeby rewitalizacja została przerwana. Zrobiliśmy wszystko, żeby porozumieć się z właścicielem, daliśmy możliwości zamiany lokalu z czego nie skorzystał, obecnie tą sprawę ma w swoich rękach mecenas, zobaczymy jak się ona dalej potoczy - dodaje.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Yajami Omate 2019-12-22 10:58:30
Cysorz to mo klawe życie a fila SA niezłe lody kręcą
Lody do lody 2019-12-22 09:05:32
A czy tablica wisi i co na niej to przyjrzę się wracając z Kościoła.
Lody do lody 2019-12-22 09:02:13
Ogólnie nie powinni my jako mieszkancy sponsorowac zadnego interesu, tego ktory opisales ani prywatnego tez.
Do lody 2019-12-22 08:22:27
Pani radca prawny tworzy umowy dla gminy w konsekwencji których jej małżonek ma pracę? To potwierdzona informacja?? A Tablica wisi jeszcze czy już zdjęta? Do Lody. Nas mieszkańców to obchodzi gdyż nie mamy zamiaru sponsorowac rodzinnego interesu- urzędu gminy.
Lody 2019-12-21 18:04:20
A kogo to obchodzi, że umowa została źle czy dobrze skonstruowana. Że lody będą tam albo naprzeciwko czy przy Kościele, czy Wójt prawnie czy bezprawnie rozwiązał tę sprawę. Temat lodów wróci w okolicy majówki bo nikt teraz tym głowy sobie nie zaprząta, to temat zastępczy, skoro nie ma śniegu. Jak tylko spadnie to wróci zima, potem akcja zima i znowu w kółko i do znudzenia o wójcie, co nie odśnieżył jak trzeba. A tak na marginesie instruowanie forumowiczów, żeby zgłębiać tablice ogłoszeń
i doszukiwanie się błędów w wyborze inspektora nadzoru, no daj Pan spokój - nikogo to nie obchodzi. Wójt na pewno wszystkiego dopilnował, zwłaszcza że ma wsparcie kompetentnych osób. Zamiast czytać tablice ogłoszeń lepiej uważać żeby na głowę nic nie zleciało przechodząc tamtędy. Jak to mówią, święta po lodzie, nowy rok po wodzie czy jakoś tak. Wesołych Świąt Państwu.
Swój 2 2019-12-21 17:36:53
Plakat dopiero w 2 połowie grudnia bo do końca nie było wiadomo czy się bódżet zepnie i na sylwestra starczy. Teraz jak już lokali nie będzie, to centrum kultury będzie musiało na siebie zarobić tymi imprezami, nie to tylko je organizować z gminnego bódżetu.
Bober 2019-12-21 17:36:07
Z tego co ludzie piszą w komentarzach to śmierdzi przekrętem wójta tak że w cale nie dziwię się panu lodziazowi że się postawił
Swój 2019-12-21 13:46:20
Ludzie czego wy oczekujecie od Dydy, przecież on 6 grudnia pokazał że nadaje się tylko do noszenia worka za Mikołajem i to tylko do noszenia worka bo już sam nie umiałby rozdać cukierków. Przecież na wszystkie uroczystości chodzi z zastępcą bo sam nie potrafi podać kwiatów i przeczytać życzeń. Chociaż teraz wójt ma ważne zadanie, bo chodzi i szuka dyrektora Centrum Kultury, bo Pani obecna to jego pomyłka, nawet zdania na scenie nie potrafi powiedzieć, nie mówiąc już o przygotowaniu oferty imprez.
Plakat na Sylwestra czarny nic nie widać i powieszony dopiero w drugiej połowie grudnia, a turyści pytali o Sylwestra już dawno. Pani redaktor proszę przedstawiać stanowisko drugiej strony, bo wiemy tylko co mówi wójt. A tak ogólnie to inspektorem nadzoru przy rewitalizacji jest mąż gminnej mecenas, wszystko wójcie zostaje w rodzinie. Teraz mecenas będzie bronić pracy dla męża.Przeczytajcie mieszkańcy tablice budowy bo warto.
Bolo 2019-12-21 12:04:43
Jakby ten Dyda był prawdziwym włodarzem, a nie kalesonami to by już dawno zrobił porządek z tymi lokalami. Kto to widział żeby sklepy były w ratuszu. A felka przy okazji powinien pogonić z dawnego lokalu cepelii za te udry przy blokowaniu ścieżki rowerowej przy Dunajcu.
Tp 2019-12-21 11:28:33
"Kilka tygodni temu wójt Krościenka w związku rewitalizacją ratusza i płyty rynku zwrócił się do przedsiębiorców dzierżawiących lokale obok urzędu gminy o rozwiązanie umów.." jeżeli to prawda to też mieszkańcy powinni zwrócić się do odpowiednich instytucji by zbadały ewentualne nadużycia A właściwie zaniedbania . Projektem wójt chwali się jakieś dwa lata czyli już wtedy było wiadomo jaki będzie kształt gminy. Natomiast włodarz dopiero na kilka tygodni przed wjazdem robotników negocjuje z najemcami? Wójt zapłaci za ewentualne odszkodowania z własnej kieszeni? Czy z podwyższenia nam podatków...?
Tp 2019-12-21 10:43:49
Komentarz włodarza znanego ze swoich koncepcji i fantazji już jest. A gdzie druga strona? Warto zaczekać na pełny obraz.
Brawo 2019-12-21 10:15:15
W polskim prawodawstwie nie istnieje termin - brak możliwości rozwiązania umowę. To jest błędne przekonanie o absolutnej stabilizacji tego rodzaju stosunku obligacyjnego w przypadku braku określenia w umowie wypadków dopuszczających wypowiedzenie umowy. Zarówno w orzecznictwie, jak i w doktrynie, wskazuje się na dopuszczenie rozwiązania umowy najmu zawartej na czas określony w regulowanych ustawowo przypadkach (np. art. 664 § 2 kk ? rękojmia, art. 667 § 2 kc ? niewłaściwe używanie, narażenie na uszkodzenie, utratę, art. 672 i art. 687 kc ? pozostawanie w zwłoce z zapłatą czynszu, art. 685 kc ? nausznie porządku, czynienie uciążliwym, art. 691 § 4 kc ? wstąpienie w najem; sytuacje, których dotyczą wskazane przepisy podano hasłowo). W tym przypadku Dyda pewnie będzie się zasłaniał konieczną rewitalizacją i ewentualnymi wadami umowy najmu zawartej na ten lokal przez wcześniejsze władze. Notabene za te absurdalne blokowanie VeloDunajec do pana lodziarza karma wróciła. Kto wiatr sieje ten burze zbiera.
BMW racer 2019-12-21 08:20:26
Szkoda że mamy wypowiedź tylko jednej strony
Brawo 2019-12-21 01:43:20
Jeden umowy zawierał do nieskończoności, a drugi nie potrafi sobie z niczym poradzić oto obraz rządzących tą gminą. A tak w ogóle ta ruina z tymi lodami i biblioteką to już dawno powinna być sprzedana. Bibliotekę przenieść do podstawówki, ośrodka zdrowia, ratusza, gimnazjum pod Tylkę, starej plebanii (opcji jest wiele) a całą kamienicę na przetarg i niech sobie pan lodziarz albo inny to licytuje. A za kasę ze sprzedaży gmina wreszcie powinna odkupić właśnie budynek starej plebanii z działką na której nieopatrznie wybudowano amfiteatr i teraz trzeba wynajmować tą nieruchomość żeby proboszcz turystów z ławek nie przeganiał. To wszystko należy porządkować, prostować i racjonalizować - jedną zbędną ruinę sprzedać, drugą kupić zamiast wiecznie wynajmować (skoro taki jest imperatyw) i wyremontować. Pięć lat już jest wójtem pan Dyda, ale dotychczas pragmatyzmem się nie skalał. Panie Dyda, korzystanie z mózgu nie jest bolesne, można czasem spróbować.
Bober 2019-12-20 23:36:27
Piszę jasno i wyraźnie umowę podpisały poprzednie władze bez możliwości rozwiązania umowy! Czyli wójt łamie prawo z tego wynika? Co on myśli że ta rudera co tam była sama się wyremontowała i to jeszcze za free?
Ula 2019-12-20 22:54:36
Nie będzie lodów?
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy w sklepie z odzieżą używaną w Zakopanem. Praca na pełny etat od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18, umowa o pracę. Poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym. Informacja i kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00, tel. 512 - 826-455 .
 • PRACA | dam
  Hotel Górski Kalatówki szuka na stałe do pracy kucharza (oferta z zamieszkaniem na miejscu)
  Tel.: 604 471 543, 696 800 340
  E-mail: biuro@kalatowki.pl
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać "oferta pracy". Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
  Tel.: 883454883
 • PRACA | dam
  Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
  E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
 • MOTORYZACJA | inne
  GARAŻ W CENTRUM ZAKOPANEGO. Do wynajęcia garaż ul. Gimnazjalna 8a. Murowany, woda i prąd elektryczny. Brama garażowa otwierana na pilota.
  Tel.: 18 20 66 868, 606 68 36 61.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
  Tel.: 573035958
 • POŻYCZKI
  KREDYT NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA : -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  URSUS C-360, 3P. 502 658 638
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
 • TŁUMACZENIA
  Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
  E-mail: translations.incontext@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka TANGARA IP Sp. z o.o zatrudni na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie rejestru umów, - Kontrola realizacji zawartych umów, - Kontrola czasu pracy pracowników, - Kontrola kas zakładowych i magazynów, - Inwentaryzacje, - Kontrola prawidłowości procesu sprzedaży, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu, - Opracowywanie harmonogramów i procedur wewnętrznych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenie wyższe lub średnie, - znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), - Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu, - Zdolność analitycznego myślenia, - Staranność i skrupulatność. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na pełny etat, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "TANGARA_0320". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-22 12:30 Tak wygląda remont kompleksu Średnich Krokwi w Zakopanem 2020-02-22 10:35 Wypadek na drodze krajowej w Białce Tatrzańskiej 2020-02-22 10:19 Groźny wypadek na zakopiance 2 2020-02-22 09:38 W środę sprawy nie załatwisz 2020-02-22 08:00 Straszny dwór 2020-02-21 22:15 W niedzielę silny wiatr i intensywne opady deszczu, w Tatrach śniegu 2020-02-21 21:50 Policjanci uratowali bezdomnych, którzy w opuszczonym hotelu zapalili ognisko 1 2020-02-21 21:49 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-21 21:39 Lotos Cup Kids 2020-02-21 20:23 Przystań w zawieszeniu 3 2020-02-21 20:18 Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Prokurator czeka 1 2020-02-21 19:39 Noclegi w kontenerach – kit czy hit 8 2020-02-21 18:59 Kierowcy nadal płacą za bezpłatny parking (WIDEO) 1 2020-02-21 18:48 Dwie hondy zderzyły się na zakopiance 2020-02-21 18:43 Salom Marcowy 2020 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem 2020-02-21 18:19 Jadą na weekend do Zakopanego 2020-02-21 17:28 Dodatkowe półtora miliona na oświatę 1 2020-02-21 16:48 Nie chcą betoniarni 7 2020-02-21 16:26 Zapomniana jadłodajnia na kołach 2020-02-21 16:10 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim 2020-02-21 15:37 Znak na znaku znakiem pogania 1 2020-02-21 15:13 VI Zakopiański Duathlon Zimowy 2020-02-21 15:08 Powstanie wybuchło 174 lata temu (ZDJĘCIA) 2020-02-21 14:24 Samochodowa przejażdżka po Zakopanem (WIDEO) 1 2020-02-21 14:00 Fatalne skrzyżowanie 2 2020-02-21 13:38 Śmieciarka uszkodziła linię energetyczną 2020-02-21 13:27 Samochód wypadł z jezdni i zawiesił się na skarpie. Kierowca miał 1,75 promila 3 2020-02-21 13:04 Coraz większy ruch na drogach - uwaga na stłuczki 2020-02-21 12:56 Nagły zgon na Olczy 2020-02-21 11:53 Stłuczka z przewrotką - uwaga na śliskie drogi 2020-02-21 11:25 Duże korki między Zakopanem a Poroninem, dalej też duże zatory 2020-02-21 10:29 Ostatni weekend ferii. Policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem 2 2020-02-21 09:49 Zadbaj o bezpieczeństwo prawne i podatkowe twojego biznesu 2020-02-21 09:30 Tylko rondo uratuje Gronków 2 2020-02-21 08:01 Ferie powoli się kończą, śniegu na stokach nie brakuje 1 2020-02-21 01:00 Dołącz do zespołu KFC Poronin 2020-02-20 22:13 Ultramaraton Babia Góra 2020 2 2020-02-20 21:34 W piątek krótki powrót zimy, w weekend znowu odwilż 2020-02-20 20:54 OSM Radomsko likwiduje nowotarską mleczarnię - powiat przyjmuje rezolucję 2 2020-02-20 20:30 Impreza jakiej jeszcze nie było! 2020-02-20 20:09 Biały miś, roztańczona góralka i zbójnicy 2020-02-20 19:35 Ciemności na Piłsudskiego 2 2020-02-20 19:14 Snowboardowy freestyle przy hotelu Imperial w Zakopanem (WIDEO) 2020-02-20 18:17 Oksza przed remontem 2020-02-20 17:20 Szkoci na początek "Dudaskiego tłustego czwartku" w Zakopanem (WIDEO) 1 2020-02-20 16:24 Szkoły tylko dla tradycyjnych wartości - powiat przyjął kontrowersyjne przepisy 15 2020-02-20 15:23 Informacja o płatnym parkingu bez wiedzy i zgody miasta. Zgłaszają sprawę na policję (WIDEO) 6 2020-02-20 14:54 Komisariat rośnie 2020-02-20 13:52 Tatry z Adriatykiem 2020-02-20 12:58 23 lata temu zginął Maciej Rysula 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-22 11:49 1. Czytając tą informacje jestem w szoku. Jak można pomyśleć o betoniarni, a co dopiero ją wybudować. Wszystkim tym, którym się ten pomysł podoba, proponuję, aby wybudowali sobie ją koło własnego domu. Jeżeli mówimy o korzyściach, to są to jak na razie bardzo iluzoryczne. Nagle się okaże, że jest to strefa ekonomiczna, zwolniona z podatków na pewien okres.. Gdzie w tedy będą korzyści dla gminy i jej mieszkańców. Ponadto nie psujmy krajobrazu i spokoju w tym rejonie. Na pewno ta inwestycja będzie bardzo uciążliwa dla mieszkańców nie tylko Rzepisk, ale i sąsiednich miejscowości. Nie uszczęśliwiajcie nikogo na siłę. Tutaj powinien zwyciężyć zdrowy rozsądek. Jedno mogę przekazać, że jeżeli ten pomysł będzie dalej pro-cedowany, to zrobimy wszystko, aby go storpedować, zatrzymać. Proszę o rozsądek, pieniądze to nie wszystko szanowni radni i wójtowie oraz sołtysi. 2020-02-22 11:39 2. Oj Warszawiaki hehe heh szybciej szybciej 2020-02-22 10:54 3. Kiedy skończą się te wycieczki. To już naprawdę nie jest śmieszne. 2020-02-22 10:11 4. Mają szczęście radni, że Szczawnicę zamieszkują emeryci. W innych miastach w sprawie podatków i innych opłat to mlodzi na sesjach i zebraniach spółdzielczych do bitki skacza. 2020-02-22 09:30 5. ostatnio , dzień bez rzepisk , dniem straconym . Może jeszcze budary pobudujcie , będzie fajnie wyglądało :) 2020-02-22 09:15 6. Masz rację wicek! Lepiej byłoby wyremontować przystań flisacką i wybudować tor kajakowy w Jaworkach 2020-02-22 09:10 7. Bardzo obszerny artykuł, gratulacje. 2020-02-22 08:52 8. Sam kiedyś się ścigałem na MTB i wiem jak ważne jest to, gdzie jest rozgrywany wyścig. Ale rozgrywanie komercyjnych zawodów na terenach Parków Narodowych uznaję za całkowitą kapitulację w ochronie przyrody. Z drugiej strony masowa wycinka i tworzenie całej sieci utwardzonych dróg, stawianie samowoli na Krowiarkach i parkingów, stawianie koszmarków rodem z PRL na Markowych Szczawinach, wyasfaltowany Rajsztag, pierdylion pomników, murków, znaków i innych dupereli na Diablaku - odkąd wstęp do BPN zaczął być płatny, parkowcom zwyczajnie odbiła sodówka do głowy i wydaje się, że Park Narodowy w niczym się nie różni od innych biznesów. Dla mnie nie ma już Babiogórskiego Parku Narodowego :( 2020-02-22 08:28 9. DOŚĆ!!! Dość pchać pieniądze tylko w Szczawnicę niżną! Jeżeli radni z pozostałych części miasta się nie obudzą to znaczy że to zwykłe pachołki burmistrza i wielka pomyłka wyborcza. 2020-02-22 08:09 10. ????????????????????????????????????????????????super. Spanie na sianie, to były czasy.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka