Reklama

2019-12-18 19:16:45

Reklama

Zakopane

Protest Komitetu Obrony Demokracji w sprawie sądów

Reklama

Przed Sądem Rejonowym w Zakopanem odbył się protest organizowany przez KOD.

Protest był jednym z ok. 150 takich manifestacji, które odbywają się w całej Polsce, wyrażając sprzeciw przeciwko ustawie kneblującej sędziów - podają organizatorzy. W Zakopanem zebrało się prawie 100 osób.


Odczytano tekst przemówienia prof. Fryderyka Zolla:

"Gromadzimy się znowu, bo PiS i jego akolici obliczyli, że atak na sądy może się politycznie opłacać. Nagrodą za zniszczenie systemu państwa prawa w Polsce może być pozyskanie wyborców o skrajnych poglądach. PiS ma nadzieję, że w ten sposób zdobędzie dodatkowy milion głosów potrzebnych do ponownego wyboru Dudy na prezydenta.

Dlatego władza nie ogląda się już na nic. Projekt ustawy – złożony nie z podniesioną przyłbicą przez rząd, ale jako projekt pseudoposelski – przekreśla całą drogę budowy demokracji i państwa prawa w Polsce. Projekt ten zabrania sędziom stosowania polskiej Konstytucji i prawa europejskiego. Znosi praktycznie samorząd sędziowski. Dąży do zalegalizowania sędziów wybranych bezprawnie w procedurze przed niekonstytucyjną Krajową Radą Sądownictwa.

Celem projektu jest zastraszenie sędziów wiernych swojemu ślubowaniu, prawu europejskiemu i Konstytucji. Z taką ustawą Polska nie może być w Unii, bo PiS‑owski projekt kwestionuje powszechny skutek orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości.

W rozumieniu PiS‑u dekomunizacja polega na przywróceniu, po odpowiednich adaptacjach, prawa PRL‑u. PiS chce zatem dekomunizować, czerpiąc z sowieckich standardów sądownictwa. My, obywatele Rzeczypospolitej i zarazem obywatele Unii Europejskiej, nie możemy się na to zgodzić.

Żądamy natychmiastowego wycofania tego projektu, skierowanego w istocie przeciwko Polsce.
Domagamy się, by zakończono prześladowanie sędziów postępowaniami dyscyplinarnymi i karnymi.

Domagamy się natychmiastowej realizacji orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości, przywrócenia konstytucyjności Krajowej Rady Sądownictwa oraz rozwiązania Izby Dyscyplinarnej. Dość niszczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości! Żądamy odwołania Ziobry z zajmowanych urzędów. Domagamy się, by zaprzestano podważać zaufanie do sądów. Wzywamy PiS, by nie opierał swoich strategii wyborczych na ciągłym poszukiwaniu wrogów. Chcemy żyć w normalnym państwie, w którym trójpodział władzy jest akceptowanym przez wszystkich standardem. Przestańcie niszczyć nasze państwo i jego pozycję w Europie! Przestańcie kłamać o potrzebie dekomunizacji sądów! To PiS wymaga gruntownej dekomunizacji. Komunizm wraca do Polski w tym PiS‑owskim projekcie!"

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2019-12-19 21:53:26
Na mój bezmózgowego ciemnogroda rozum.
Po pierwsze. Mądrzejsi ode mnie mówią cosi o trójpodziale władzy.No ale te władze powinny ze sobą współpracować, każda z tych władz jest zależna od dwóch pozostałych.
Jak by tak władza ustawodawcza wzięła przykład z władzy sądowniczej i powiedziała, że nie będzie się męczyć i uchwalać żadnych ustaw tylko uchwali jedną - rozdać ludziom broń niech się dzieje co chce.
Albo władza wykonawcza miała w dziurze niżej pleców uchwalone prawo i wyroki sądowe i poszła na piwo. Władza sądownicza jest od sądzenia podług prawa ustanowionego przez władzą ustawodawczą.
Po drugie. Prof. Strzembosz w jednym z wywiadów stwierdził, że na wyroki które wydawał w swojej karierze sędziowskiej nigdy (podkreślił dwa razy - nigdy) nie miało wpływu to, kto go do stanu sędziowskiego mianował. Stwierdził również, że sędziowie nominowani przez obecnie rządzących stwarzają zagrożenie że będą "politycznie zależni."
No fajnie - sędziowie nominowani przez Radę Państwa PRL są prawi, mianowani przez prezydenta Kwaśniewskiego są prawi, mianowani przez prezydenta Komorowskiego są prawi, zaś mianowani przez prezydenta Dudę będą lewi.
Czyli pan prof. Strzembosz, prawnik o dorobku przed którym należało by się czapkę z głowy zdjąć, osądza kogoś o przestępstwo którego jeszcze nie dokonał, czyli na zapas! A co z domniemaniem niewinności?
Po trzecie. Słuchając co nam mają do powiedzenia t.zw. "elyty" sędziowskie i obserwując otaczającą nas rzeczywistość ludzie przekonują się, że prawdziwych i bezstronnych sądów nie było, nie ma, i nie będzie.
Taak, taak @B.B. - jak PO albo Lewisa z Wiosną dojdą do władzy, a prezydentem przestanie być Duda, to od zaraz sądy będą apolityczne, sprawiedliwe i syćka w to bedziemy wierzyć!!!
zenzz 2019-12-19 20:37:51
@Monia,
Poczytaj sobie wypowiedzi Mony z księgi twarzy tu i na innych forach. To ci dopiero poziom wypowiedzi. A może to ty? Twoje i innych zwolenników obecnej władzy wypowiedzi, pozbawione są jakiegokolwiek sensu.
Oprócz jednej myśli, która tłucze się wam po łepetynach.
T.K.M.
Przyszłe pokolenia?
Macie je w głębokim poważaniu.
One tam też będą was miały.
Monia 2019-12-19 19:39:41
Oto wyPOwiedź jasnogrodu: ".... twarz zmian w sądzie gratuluje wam BEZMÓZGIE TWORZYWA !!!" To wypowiedź B.B, twarzy obrońców komuchów, ZOMOwców, UBeków, przestępców, w tym tych w togach! Twarzy pełnej arogancji, chamstwa, pychy, zarozumialstwa, słowem.... empatii i tolerancji! A oto wypowiedź innej "twarzy": " Jeb...ć PiSiora. Jeb...ć i się nie bać". Taki oto te twarze mają szacunek dla ludzi którzy, myślą inaczej, po ciemnogrodzku.
B.B 2019-12-19 14:19:20
W moim ukochanym Zakopanem niestety panuje ciemnogród. Daje sobie rękę odciąć ze wszyscy którzy dziś popierają ustawę represyjna pisiorow będą skamleć gdy nowa komuna z nowym prawem ich dotknie bezpośrednio.
Nie zapominajcie ze wasza pisowska partia wprowadziła piotrowicza komunistycznego prokuratora do władzy... twarz zmian w sądzie gratuluje wam bezmózgie tworzywa !!!
Szacunek dla ludzi którzy są w stanie walczyć z władza w momencie gdy mogą zapłacić bardzo duża cenę popieram wolne sady !!
Qaz 2019-12-19 09:26:20
Brata wyrzucili przez okno
Qaz 2019-12-19 09:23:28
Mój komentarz napewo nie zostanie opublikowany ale widzę wiele osób które wyrzuciły mojego brata z komendy na Kościuszki
zwykly obserwator 2019-12-19 07:59:58
Po to PiS wygrało wybory i ludzie powiedzieli za czym są w DEMOKRATYCZNYCH wyborach aby dziś była m.in. porządna reforma sądownictwa!!!! Po prostu ci ludzie na zdjęciu nie moga sie pogodzic z demokratycznymi wyborami. Czy państwo nie rozumiecie, że to nie Kaczyński tylko obywatele tak obywatele większością powiedzieli, że są za takimi zmianami w sądownictwie. Niestety zakłamany obraz idzie w świat. Wychodzi grupka ludzi nagrywaja to kamery i wielce uciemiężony naród.... ehhh
Ja 2019-12-19 07:23:55
Sami napływowcy i ich dzieci nazywający siebie Zakopiańczykami :) Potrafią tylko proteściki robić ja by to kogoś obchodziło i jak by mieli na coś wpływ :) śmieszne to KODziarskie towarzystwo.
jj 2019-12-18 23:14:32
w Zakopanem było 87 osób i jeden piesek przyciągnięty na smyczy wyraźnie niezadowolony
Jo 2019-12-18 22:18:50
Czerwoni dawniej i obecnie jednego sie nie wyzbyli. Mianowicie robienia zadym w grudniu przed świętami.
Z tego co pisze tygodnik a na pewno dołożył to w Zakopanem i w Nowym Targu bylo ok 200 osob. Na Podhalu jest grubo ponad 100tys. Takze jest moc
jj 2019-12-18 21:59:42
no ? no ? nawet paru sędziów i mecenasik protestują - a reszta to ich podsądni ?
dziadek 2019-12-18 21:11:03
W Niemczech uznano, że warunkiem powodzenia transformacji ustrojowo-gospodarczej w byłej NRD będzie dokonanie kompleksowej "dekomunizacji" państwowej służby cywilnej. Chodziło nie tylko o urzędników i pracowników administracji, ale również policjantów, prokuratorów i sędziów, którzy pracowali na rzecz komunistycznego reżimu.
Na skutek lustracji personalnej dokonanej przez komisje do spraw powoływania sędziów oraz komisje do spraw nominacji prokuratorów, do 1991 roku z pracą musiało się pożegnać 61,7 proc. sędziów i aż 67,8 proc. prokuratorów wywodzących się z NRD. Celem tej czystki było całkowite wyeliminowanie z życia publicznego wszystkich tych prawników, którzy przed 1989 rokiem orzekali lub oskarżali na podstawie prawa karnego w sprawach politycznych.
W Polsce w 1992 roku nasz Trybunał Konstytucyjny orzekał, iż ujawnienie listy tajnych współpracowników SB jest niezgodne z konstytucją.
Efekty są takie, że w Niemczech po członkach NRD-owskiego establishmentu nie ma dziś śladu. W Polsce PRL-owski establishment nie tylko ugruntował swoją pozycje, ale również zdążył się "zreprodukować".
Beata 2019-12-18 21:00:59
Biedni sędziowie nie mogą zabierać ze sklepów gadżetów bo izba dyscyplinarna czuwa i robią bunt
ktoś 2019-12-18 20:35:07
@mona nas było ponad 8 958 000 - dobra zmiana ma mniejszość
rys 2019-12-18 20:13:00
Ustawa z 1956r rodem z ZSRR. Popierajcie ich dalej.
OjDyro 2019-12-18 19:47:41
Komentujący poniżej, widzę, że już się urządzili w czarnej d... !
Cobra 2019-12-18 19:35:37
Ale żeby jeszcze biednego psa wykorzystywać do tak niecnych celów!!!
Czuczu 2019-12-18 19:32:50
Ludzie dajcie spokój
 • TŁUMACZENIA
  Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
  E-mail: translations.incontext@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
  E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Mieszkanie 27m Zakopane Piaseckiego
  Tel.: 696152042
 • USŁUGI | budowlane
  INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
  Tel.: 530 280 979
 • PRACA | dam
  PENSJONAT ADRIA w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTA. Oferujemy: pracę w miłej atmosferze, umowę o pracę, praca zmianowa. kontakt telefoniczny 795 890 175
 • PRACA | dam
  Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
  Tel.: 789 077 300,782 555 900
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI (POMOC KUCHENNA, WYDAWANIE POSIŁKÓW). Praca stała, z możliwością noclegu 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Potrzebna OSOBA DO SMAŻENIA I ZAWIJANIA PĄCZKÓW NA TŁUSTY CZWARTEK. Bardzo dobrze płatne. 694 357 379.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - KONSERWATORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe - SUCHE - BIAŁY DUNAJEC - umowa o pracę. Elastyczny grafik.
  Tel.: 606 751 351.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: OFFICE MANAGER. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie biura Zarządu: - organizacja i protokołowanie spotkań Management Team, - protokołowanie posiedzeń zarządu i archiwizacja dokumentacji, - nadzór nad obiegiem dokumentów do podpisu, - organizacja podróży służbowych Zarządu i przyjazdów gości PKL, - nadzór nad wspólnym kalendarzem Zarządu; - Przygotowywanie raportów, prezentacji, pism i innych dokumentów; - Przyjmowanie gości oraz bezpośrednia i telefoniczna obsługa klientów firmy; - Współpraca z dostawcami, firmami kurierskimi i pocztą; - Prowadzenie korespondencji; - Zarządzanie terminarzem spotkań; - Opisywanie i skan faktur kosztowych. WYMAGANIA: - Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku; - Doświadczenie w pracy z dokumentacją biurową/korporacyjną/urzędową; - Komunikatywna znajomość języka angielskiego; - Umiejętność wyznaczania priorytetów i organizacji swojej pracy; - Proaktywne podejście do powierzanych zadań; - Umiejętność pracy pod presją czasu; - Wysoka kultura osobista; - Komunikatywność, łatwość budowania relacji; - Znajomość pakietu MS Office. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę; - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie; - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole; - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Office Manager". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kucharza Kościelisko. 20,75 brutto/h na umowę zlecenie lub 3500 zł brutto/mies. na umowę o pracę. Od zaraz.
  Tel.: 18 207 03 55
  E-mail: kontakt@kirowy.pl
  WWW: kirowy.pl
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, POMOC KUCHENNA, PIZZER/KA, KELNER/KA, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602 755 354, 888 457 083.
 • PRACA | dam
  STUDIO PAZNOKCI W NOWYM TARGU zatrudni na etat -
  Tel.: 696 01 22 00
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika na stanowisko: kontoler/ka parkingu w Zakopanem. Wynagrodzenie miesięczne: 2300 zł netto. Zainteresowane osoby proszę o kontakt:
  Tel.: 334000014
  E-mail: rekrutacja@tdsystem.com.pl
  WWW: www.tdsystem.com.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DWUOBIEKTOWY ATRAKCYJNY PENSJONAT w Kościelisku -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  KOMFORTOWY APARTAMENT W KRAKOWIE, okolice Wawelu, Bulwarów Wiślanych -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • PRACA | dam
  ZRÓB Z NAMI KROK DALEJ... Trwa rekrutacja do naszego nowego, prestiżowego 5* obiektu Nosalowy Park Hotel & Spa Zakopane na stanowiska: RECEPCJONISTA, PORTIER, INSPEKTOR SŁUŻBY PIĘTER, POKOJOWA, HOUSEMAN, KELNER, BARMAN, KUCHARZ. Aplikację prosimy wysyłać na:
  E-mail: rekrutacjanp@nosalowy.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  SKUP SAMOCHODOW Każda Marka Osobowe Busy. Darmowy dojazd na całym Podhalu! Najlepsze ceny!
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  KARCZMA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OD ZARAZ: BARMANA/-KĘ (17 zł/godz.), KELNERA/-KĘ (12 zł/godz.) z doświadczeniem. 533 226 109
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo, TYNKARZY, STOLARZY, MALARZY, MONTERÓW RUSZTOWAŃ, BLACHARZY ORAZ MŁODYCH DO PRZYUCZENIA W ZAWODZIE - TYNKARZ. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY W PORONINIE ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel. 691888444
2020-02-17 11:20 Tradycyjny korek w Klikuszowej 2020-02-17 11:04 Walentynkowy Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia) 2020-02-17 10:02 Dziś Dzień Kota. Wysyłajcie zdjęcia swoich pociech 2020-02-17 09:57 Trzy auta zderzyły się w Białym Dunajcu 2020-02-17 09:40 Rtęć w Łopusznej 2020-02-17 09:31 Ogólnopolski "Child Alert". Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima 2020-02-17 09:30 40 lat temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli zimą Mt. Everest 2020-02-17 08:00 Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet 2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 13 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć) 2020-02-16 21:00 Treningi na Dunajcu 2020-02-16 20:30 Aleksandra Myjaka Poszukiwania w nowotarskich Jatkach 2020-02-16 20:00 Narty, deski i rowery fruwały nad Białką Tatrzańską 2020-02-16 19:30 Nowotarżanki mogą bezpłatnie korzystać z 2 poradni ginekologicznych 2020-02-16 19:00 "Piotr i Fryc - Cudowne zapylenie" czyli Plejada w mieście 2020-02-16 18:30 W nocy silny wiatr, tak wyglądał wschód słońca. W poniedziałek 11 st. C! 1 2020-02-16 17:51 Na zakopiance tradycyjnie - korek 1 2020-02-16 17:00 I po polowaniu czyli pokot w mieście 36 2020-02-16 16:00 Wiosna w Beskidach 2020-02-16 15:00 Krościenko czekają nowe wybory - radny ma dość mandatu 2 2020-02-16 14:00 Niedzielny przepis - narty na Ząb 1 2020-02-16 13:29 Eksplozja dźwięków w Jaworkach 2020-02-16 13:00 Fatalna pogoda i pechowy konkurs dla Polaków w Bad Mittendorf 2 2020-02-16 12:34 Niedzielne dzwony - niebezpiecznie na drogach 1 2020-02-16 11:30 Wspaniałe widoki na Tatry z Chochołowa 2020-02-16 11:00 Kto ma wystawać na baczność podczas uroczystości? 2 2020-02-16 10:25 W „Jatkach” - o Nowym Targu w XVI i XVII wieku 2020-02-16 10:06 Wypadek na zakopiance - ruch wahadłowy 1 2020-02-16 10:00 Kamil Bednarek czyli Zakopane kołysze się w rytmach reggae 2020-02-16 09:30 Emocji było mnóstwo - zakończył się IX Puchar Misia Stramusia 2020-02-16 08:00 Nowotarscy kadeci na zimowym poligonie (zdjęcia) 2020-02-15 22:00 Winter Camp na Turbaczu 2020-02-15 21:30 Niepokojące wnioski po kontroli straży 21 2020-02-15 21:13 Burzliwe spotkanie w gminie. Mieszkańcy walczą o szkoły 7 2020-02-15 20:00 Miasto wyda 80 tys. zł na igrzyska urzędników skarbowych 3 2020-02-15 19:00 Do wtorku mieszkańcy zbierają podpisy w sprawie szkół 9 2020-02-15 18:30 Pierwszy Bal Charytatywny (ZDJĘCIA) 1 2020-02-15 18:00 Zakopane bawi się charytatywnie - I Bal dla PSONI 2 2020-02-15 17:11 Skoro Walentynki - to biec trzeba parami 2020-02-15 16:30 Nie żyje Ewa Greś 2020-02-15 16:06 Ulica Weteranów Wojny parkingowej 11 2020-02-15 16:00 Gondola niezapomniana 7 2020-02-15 15:34 We wtorek w Warszawie pogrzeb ofiar tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej 2 2020-02-15 14:55 Blokada na kole z niespodzianką za wycieraczką 8 2020-02-15 14:20 Zakorkowani 1 2020-02-15 14:15 Główne ulice w Zakopanem zakorkowane 5 2020-02-15 14:00 Wiosenny - zimowy spływ Krutynią (WIDEO) 2020-02-15 13:13 Korzystamy z doskonałej pogody - w Tatrach bajecznie 2020-02-15 13:00 Piotr Żyła wygrywa konkurs skoków w Bad Mitterndorf 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-02-17 11:31 1. do stasek. No wlasnie w gminie rzadzi pis bo tak zdecydowalismy jako mieszkancy po dlugich rzadach platformy i szastaniem pieniedzmi na lewo i prawo przyklad hala w bialce za ponad 17 mln ktora generuje gigantyczne koszty. Ciekawe czy widziales te szkoly bo chyba nie. Klasy wielkosci pokoi domowych brak sal gimnastycznych stolowek i jakichkolwiek perspektyw. A co najwazniejsze brak uczniow i roczniki po 3 dzieci. Takie czasy niz demograficzny trzeba sie dostosowac a nie reanimowac szkoly trupy tyklo po to zeby garstka nauczycielek utrzymala wakacyjne stoleczki. Nikogo nie zwolnia tylko przeniosa do innych szkol albo na emeryture. Tego sie boja panicznie bo tam w klasie bedzie 20 uczniow a nie 5. 2020-02-17 11:11 2. standardowa procedura .... 2020-02-17 10:58 3. Skoro nie chcecie ingerować w naturę to nie dawajcie szczepionek ,niech same naturalnie odchodzą. Jestem hodowca drobiu na swoje potrzeby i przez lisy i norki mam cały czas straty. Przykro jest patrzeć gdy jest wyniszczona gromada kur,kaczek ,perliczek które dają mi zdrowe wyżywienie. 2020-02-17 10:13 4. SMUTNY OBRAZ MOJEGO ZAKOPANEGO-BUDYNKI KTÓRE KIEDYŚ ROBIŁY KLIMAT TEGO MIASTA DOPROWADZANE DO RUINY,PODPALANE, ZALEWANE-NA TO MIEJSCE DEWELOPERKA ,GALERIE,BIEDRONKI ,LIDLE-WIĘKSZOŚĆ WYCIĄGÓW ,KTÓRE BYŁY WIZYTÓWKĄ TEGO MIASTA-GUBAŁÓWKA,KOTELNICA,NOSAL-POZAMYKANE.PRAWDZIWY TURYSTA TU PRZESTAŁ PRZYJEZDZAĆ NA TO MIEJSCE CHOŁOTA-BO TRZEBA TO POWIEDZIEĆ BEZ OGRÓDEK.I DALEJ SIE TO WSZYSTKO POGRĄŻA W CORAZ WIĘKSZYCH KORKACH,SMRODZIE SPALIN JUŻ ZA PÓZNO DLA TEGO MIASTO ZOSTAŁO ZNISZCZONE I SPRZEDANE. 2020-02-17 09:55 5. Niech Liszka z diety radnego przeznaczy stówkę czy dwie miesięcznie i znajdą się ludzie do noszenia sztandaru. 2020-02-17 08:56 6. DO stasek-IZBA OJCZYZNIANA. 2020-02-17 07:57 7. Ośrodek kultury najlepiej połączyć z klubem jarmuta - i pieniądze się wtedy znajdą i poziom będzie ten sam i burmistrz będzie w końcu na wydarzeniach "kulturalnych". Same plusy 2020-02-17 07:48 8. Zwykłe mordowanie zwierzat 1. Po co dorabiać ideologię 2. Jednak jest róznica miedzy zwierzetami hodowlanymi a dzikimi 3. Zgadzam się z nick Karol o tym Wacku 2020-02-17 07:45 9. Jak patrze na te zdjęcia, to stwierdzam że jednak nikt normalny by nie zabił tylu żywych istot a potem nie robiłby sobie spacerów między ich ciałami. Odrażające 2020-02-17 06:13 10. Pod postacią niby równowagi w przyrodzie kryją się infantylne zachowania klusowników ktorzy dla wlasnego ego idą sobie postrzelać do zwierząt w związku z wlasnym poczuciem niskiej wartosci. Dzicz nie ludzie. Dac bron w rękę to jak zabawke dla dziecka i to jeszcze dziecka zaburzonego rozwojowo.
2020-02-16 14:06 1. A szlak cietrzewia (zwany szlakiem cićwirza przez Jurka "Iwaszko") spokojnie mu dorównuje! Wiecie,gdzie to? 2020-02-16 07:26 2. Turbacz to najpiękniejsze miejsce w Parku Gorczańskim dostępne prawie z każdej strony , polecam ???? 2020-02-09 22:32 3. Śliczne, kochane i bardzo wierne psy. Uwielbiam, polecam. Sama mam takiego Misia w domu 2020-01-28 18:04 4. W Małem Cichem, w Poroninie, to znaczy na Lichajówkach w Murzasichlu. ;) 2020-01-26 20:31 5. Kapitalne zdjęcia. Zwłaszcza te malowane obiektywem 2020-01-21 19:31 6. No, no, nie dziwota , że godajom, ze: to som jest MY i nazywo sie do NOS. Tak trzymać, piekno do cudu ta impreza , troche za mało tutok babć i dziadków... 2020-01-21 15:00 7. Świetny fotoreportaż... DZIĘKUJĘ! :-) 2020-01-17 21:00 8. W końcu coś w tej wsi się dzieje bo wcześniej to nic się nie działo może nie było wykwalifikowanych osób 2020-01-13 13:25 9. Napisz coś więcej na temat kościółka na Harendzie.Kiedy jest datowane powstanie tej niewielkiej świątyni, i jak się tam dostać 2020-01-07 10:33 10. Niesamowite wrażenia i bardzo dobre przesłanie z elementami karnawałowymi na polską nutę. Ciekawe kultywowanie tradycji i korzeni religijnych. Informatycznie mnie podobały się skonstruowane i przyozdobione szopki oraz kulturalna organizacja orszaku. Świetne odczucie mądrości i sensu wiary w Boga i dobro jakie on niesie - na chwałę Jezusa. Śliczny jest również w zakopanym drewniany kościółek z małym Jezuskiem koło Giewontu i Doliny Kościeliska.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP