Reklama

2019-12-03 12:30:33

Reklama

Maruszyna

Ktoś próbuje porwać dzieci?

Reklama

W Maruszynie podejrzane osoby próbują zwabić dzieci do samochodu.

Komunikat w tej sprawie opublikowała na Facebooku Szkoła Podstawowa im. Stanisława Kostki w Maruszynie Górnej. 

"UWAGA! Drodzy Rodzice! Dostajemy kolejne sygnały o podejrzanej osobie krążącej na terenie naszej miejscowości, która próbuje zwabić dzieci do auta. Zachowajcie szczególną ostrożność i uwagę! Wszelkie podejrzane zdarzenia należy NATYCHMIAST zgłaszać POLICJI (lub szkole i my przekażemy to dalej). Szybkie wspólne działanie może zapobiec nieszczęściu. Podajcie to dalej! To (niestety) nie żart ani plotka" - czytamy na profilu szkoły. 

Więcej w papierowym wydaniu TP w czwartek.

m

1
/ Fot. archiwum TP
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
byby 2019-12-06 20:36:50
@Rodzic A może by tak przeprowadzić porównanie sformułowań zawartych we wpisie facebookowym i doniesieniach medialnych z tonem wypowiedzi przedstawicieli policji...
Rodzic 2019-12-06 13:16:39
@byby - jak ktoś porwie twoje dziecko to też poczekasz na urzędowe potwierdzenie tego faktu? Zresztą - policja na którymś portalu/albo w papierowym TP potwierdza przyjęcie zgłoszenia.
Kania Kaniowski 2019-12-04 20:28:22
@byby. Zobaczymy to urzędowe policyjne medium jak wyjdzie z oddziału ten policjant, który zastrzelił w Koninie 21 latka. Oby nie przemawiał w 3 wyrazach "Ich wei3 nicht" jak ten w filmie CK Dezerterzy.:-D. Długo go leczą, mam nadzieję, że nie psychotropami :-D.
byby 2019-12-04 20:14:22
To ja poczekam na oficjalne stanowisko policji, bo jak na razie Facebook nie jest urzędowym medium.
patryijota 2019-12-04 19:55:58
@byby. Co więcej, o akcji nie zostały powiadomione żadne państwowe instytucje, w tym policja czy straż pożarna. Za rządów PiS jest przyzwolenie na straszenie terrorystami, LGBT itd. jak grzyby po deszczu powstają grupy paramilitarne, które mają dostęp do środków pirotechnicznych. Powstaje chaos i chora fascynacja militaryzmem.
Dlaczego nie przeprowadzili pozorowanego ataku na bank.
byby 2019-12-04 19:15:17
Pytanie jest bardzo proste - czy policja potwierdza te doniesienia?
Kania Kaniowski 2019-12-04 19:04:17
@głupota rządzących. Dobrze, że po jakiegoś ucznia nie przyszedł ojciec np. policjant z bronią. Nie dość, że jesteśmy podzieleni to i głupi i krótkowzroczni.
głupota rządzących 2019-12-04 15:17:50
Poczytajcie. Symulowany atak terrorystów na szkołę. Uczniowie wciąż są w szoku. W połowie listopada szkołę podstawową w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie) ''zaatakowali'' miłośnicy militariów w przebraniu. Uczniowie byli przerażeni. Jedno z dzieci, uciekając przed napastnikami, wyskoczyło przez okno. Dyrektor placówki została odwołana. Za akcję podstawionych terrorystów przepraszają pracownicy urzędu gminy.
fan TVP 2019-12-04 11:38:21
Minister od zdrowia za takie gęganie powinien podać sie do dymisji. Trują ludzi i nie widzą problemów. Leki nowej generacji kosztują 400 zł i NIE są refundowane. Ale kasa do Torunia jest.
fiakier 2019-12-04 11:14:51
@Genowefa Pigwa. Czy pamiętasz jak u nas w Napierstkowie była podobna sytuacja, to chłopy chcieli go powisić za y.a albo wyrwać. Jak później okazoła się że xsiądz, to baby tych chłopów godały, że "djabli wiedzą jak naprawdę było". Ot mentalność górala :-D.
@szczur. No cóż nie tylko eksperymenty medyczne robią na szczurach. Wszystko na sprzedaż a potem dziwić się z czego ludzie chorują. Minister od zdrowia Polaków Szumowski podkreślił, że pacjent odniesie większe korzyści, przyjmując ten lek. - Nie mamy żadnych formalnych danych, które by nakazały wycofanie którejś z serii leku - przekonywał.
No tak, albo rak albo cukrzyca. Wybór należy do Ciebie. Faktycznie demokracja jak fix.
byby 2019-12-04 09:28:09
Wg policyjnych statystyk, potwierdzonych przez Itakę, porwania dzieci są w Polsce rzadkością. W zdecydowanej większości są to porwania rodzicielskie, wynikające z konfliktów rodzinnych. I nie należy utożsamiać rozsądku z brakiem empatii, a odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci z budowaniem atmosfery wszechobecnego zagrożenia.
szczur 2019-12-04 09:13:50
Może wypoeidz się Gośka na temat stosowania w lekach metforminy. Bo ksiądz z Wadowic wprowadził nas w ten piękny świat bezkonkurencyjny, jestesś tak samo ucona, jak ci co zajmują się prowokacją.
Gośka 2019-12-04 09:01:59
Co za durne komentarze pozbawionych empati i mózgów ludzi. Kto nie ma nic mądrego do powiedzenia niech milczy i wykorzysta wolny czas na zapoznanie się z policyjnym statystykami o porwaniach dzieci.
byby 2019-12-03 20:41:11
Według statystyk najczęściej sprawcami przemocy wobec dzieci są nieznani starsi panowie o dość nieokreślonym rysopisie (czasem zamaskowani), którzy jeżdżą po wsiach i miastach całej Polski czarnymi samochodami typu kombi o przyciemnianych szybach. Oczywiście budzą powszechną grozę. Są niewykrywalni przez monitoring i wyposażeni w sprzęt uniemożliwiający utrwalenie ich wizerunku powszechnie dostępnymi aparatami fotograficznymi (zwłaszcza wbudowanymi w telefony komórkowe). Tablice rejestracyjne ich samochodów rozmywają się w powietrzu. Obrońcy potencjalnych ofiar zgłaszają się już na pokrewnych forach, oferując radykalne rozwiązania. I o to chodzi!
Genowefa Pigwa 2019-12-03 17:06:40
"ło Matko Jedyno", zeby mnie tak kcieli porwać do auta. :-D
tadek 2019-12-03 14:19:09
Po kilka kamer pozakładać po wsiach i będzie bezpieczniej.
fox 2019-12-03 13:25:59
Już to przerabialiśmy za PRL, wtedy czarna Wołga porywała dzieci. Teraz różne cuda sie zdarzają a to torba w Pieninach a to walizka na parkingu. Może sie mylę ale chodzi o uzasadnienie wzrostu aparatu represji i po ostatnich wydarzeniach w Koninie pokazać dobrych policjantów.
Pomimo wszystko należy uważać.
2020-02-19 00:30 Impreza jakiej jeszcze nie było! 2020-02-18 22:19 Wydawcy w kajakach (WIDEO) 2020-02-18 21:28 Przygarnij psa 2020-02-18 20:26 Nowa strona internetowa gminy 2 2020-02-18 19:23 Odsłonięta "Limba" 3 2020-02-18 19:23 Etyczny magistrat 5 2020-02-18 19:00 Kotelnica Skitour Challenge 2020. Ruszyły zapisy 2020-02-18 18:28 Kierowca bez prawka, pasażer na haju, a tu policja 2020-02-18 18:24 Ogólnopolski "Child Alert" odwołany. Poszukiwany 10-letni Ibrahim cały i zdrowy 2020-02-18 17:59 Takiego pejzażu na Podhalu już nie znajdziecie (WIDEO) 2020-02-18 17:35 Z przeszłości Miasta i Podhala 2020-02-18 16:48 Tłumy na pogrzebie ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej 1 2020-02-18 16:33 Bagaż do samolotu nadaj sam! 2020-02-18 15:44 Koncert karnawałowy w Teatrze Witkacego 2020-02-18 15:22 Jagna Marczułajtis - Walczak nawołuje: podpisujcie listy 13 2020-02-18 14:40 Policja poszukuje kobiety potrąconej przez samochód 2020-02-18 14:21 Zderzenie trzech aut na zakopiance 2020-02-18 13:20 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Słowaka poszukiwanego przez Interpol 1 2020-02-18 12:19 60 samochodów nieprawidłowo zaparkowanych na Szymoszkowej. Będą mandaty 9 2020-02-18 11:28 Jubileuszowe Śpiskie Zwyki (ZDJĘCIA) 2020-02-18 11:00 Jak dbać o zarost i włosy? Kosmetyczny must have 2020-02-18 10:30 Ostatnie świąteczne ozdoby znikają z Zakopanego 2020-02-18 09:29 Wsparcie dla czworonożnych ratowników 2 2020-02-18 09:05 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-18 08:00 Podróżowali w nagrodę 1 2020-02-17 23:42 Przyjechali, zamieszkali i zostawili po sobie... 34 2020-02-17 21:25 Wiosenne spacery ryjówki po Rakoniu 2020-02-17 21:22 Na pomoc kotom z Podhala 3 2020-02-17 20:27 Pożar sadzy w Małem Cichem 1 2020-02-17 20:01 Śnieg topnieje, ale na stokach jest go pod dostatkiem 2020-02-17 19:05 Spódnice wywiewało, że hej! 3 2020-02-17 18:10 Gut Mostowy zbiera podpisy dla Andrzeja Dudy 19 2020-02-17 17:24 Kierowcy dalej parkują przed bramą remizy w Bukowinie Tatrzańskiej 7 2020-02-17 16:33 Uczniowie na stoku - jeżdżą z głową 2020-02-17 15:43 Szczyt ferii mamy chyba za sobą 2020-02-17 13:42 Wszystko wskazuje na to, że zima się powoli kończy 2 2020-02-17 12:59 Andrzej Gut Mostowy drugim najbogatszym politykiem w Polsce 6 2020-02-17 12:39 Pożar w Podwilku (WIDEO) 2020-02-17 12:19 Panda z Krupówek działa pod Wawelem 3 2020-02-17 11:20 Tradycyjny korek w Klikuszowej 1 2020-02-17 11:04 Walentynkowy Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia) 2020-02-17 09:57 Trzy auta zderzyły się w Białym Dunajcu 2020-02-17 09:40 Rtęć w Łopusznej 2020-02-17 09:31 Ogólnopolski "Child Alert". Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima 2020-02-17 09:31 Dziś Dzień Kota. Wysyłajcie zdjęcia swoich pociech 2 2020-02-17 09:30 40 lat temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli zimą Mt. Everest 2020-02-17 08:00 Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet 2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 14 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 3 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć)