Reklama

2019-11-21 11:01:55

Nowy Targ, Waksmund

Brama w Gorce - zobaczcie wizualizację

Inwestor przedstawił wizualizację przedsięwzięcia, które ma przyciągnąć na Podhale miłośników przyrody.

Pomysł ścieżki w koronach drzew w Gorcach kiełkuje od kilku lat. Teraz prywatna spółka mająca realizować inwestycję na granicy Waksmunda i Nowego Targu przedstawiła jak Brama w Gorce ma wyglądać. Dojazd do ścieżki będzie od strony wsi, póki co Nowy Targ nie skłania się do tego, by poprowadzić drogę od strony Długiej Polany.


Tymczasem spółka Brama w Gorce przedstawiła na swoim profilu Facebookowym jak ścieżka i obiekty mają wyglądać. Podoba się Wam?

fig

1
/ Fot. Brama w Gorce Sp. z o.o.
2
/ Fot. Brama w Gorce Sp. z o.o.
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Waksmundzianin 2019-11-30 06:50:46
Do waks czy na tych zebraniach mówiono jak straszą specustawą i wywlaszczeniem prywatnych wlascicieli ktorzy nie godzą się na oddanie gruntu pod drogę do tej prywatnej inwestycji ? Pewnie nie bo ta właśnie większość która się zgodziła zupełnie nie zna pikantnych szczegółów. Dopiero obudzą się jak gmina z tymi pseudo inwestorami zamknie im drogę do lasów i Polan.
Waks 2019-11-26 14:57:26
Do waksmundzianina.
Chodzę regularnie na zebrania wiejskie i nic mi o tym nie wiadomo by leśny grunt był zastawiony pod finansowanie tej inwestycji . Co za bzdury piszesz. Byłem na zebraniu wiejskim kiedy było głosowanie w sprawie powstania tej inwestycji. Ludzie mogli się wypowiedzieć w tej sprawie i oddać głos. Na kilkaset osób jedynie bodajże 3 osoby były przeciwne, kilka się wstrzymało , a na pewno ponad 95 % było za. Więc czemu teraz nie realizować woli większości?
Góralka 2019-11-25 21:31:15
Kocham góry, Gorce, Pieniny Tatry itd. Lubię się zmęczyć aby pooglądać widoki ale nie wszyscy są w stanie wędrować nie wiadomo jak daleko i stromo. Są schorowani mają małe dzieci czy poprostu nie lubią wędrówki i takie miejsce będzie idealne jako cel sam w sobie. Spacer w koronach drzew w lesie nad potokiem taka bajka. Nie rozumiem krytyki sam Gorczański Park Narodowy ma ponad 7 tys. ha te kilka ha które rozumiem są poza jego granicami nie uszczupli zasobów przyrodniczych a być może wyciągnie marudy na spacer i przestaną widzieć wszystko w ciemnych kolorach. Dzieciaki się czegoś pożytecznego nauczą. Gratuluję pomysłu i czekam na otwarcie. A kasa no cóż wszystko kosztuje ale też kto mądry to przy okazji na tym zarobi także tylko się cieszyć bo na całym świecie korzysta się z naturalnych zasobów i nikt z tego problemu nie robi a wręcz przeciwnie...
Waksmundzianin 2019-11-25 17:47:27
Ten koszmarek powstaje kilka kilometrów od Waksmunda w środku lasu A konkretnie w dziurze w potoku . Słońce tam nie dochodzi i zero widoków . Teren pod inwestycję to darmowe 6 ha gromadzkiego lasu które to za darmo dzierżawi prywatna spółka w zwiazku z tym nie ryzykuje swoich funduszy najwyżej wieś straci 6 ha teraz już tylko gruntu, bo większość drzew już wycięto . Waksmund nic z tego dobrego nie będzie miał A mieszkańcy same straty.
Miejscowy 2019-11-23 10:46:51
Inwestorem tego projektu są ludzie miejscowi ( z tego co się orientuję to grubo ponad 100osob) . Inwestycja ma charakter przyrodniczo- edukacyjny. Powstanie ona nie w środku Gorców a kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych . Nie bardzo rozumiem w czym problem. Jako miejscowy jestem za powstaniem tej inwestycji ponieważ to przełoży się na poprawę naszej sytuacji . Chyba mamy prawo decydować o swoim losie.
red 2019-11-22 16:17:14
Skoro można się wypowiedzieć to myślę sobie tak:

- z punktu widzenia interesu nie ma wątpliwości, że będzie to HIT. Ludzie będą tam napierali tłumem i będzie kopa kasy. Wystarczy spojrzeć co się dzieje w Krynicy Zdroju. Myślę sobie też, że inwestora nie będzie interesowało zdanie ludu. Liczy się kasa!
- z punktu widzenia samej atrakcji... hm, szczerze podobają mi się wieże na Gorcu czy Lubaniu. Moim zdaniem te góry otrzymały genialną panoramę, a drewniane, stylowe wieże same w sobie nie szpecą. Jednak tam to co innego, trzeba samemu wejść i stoi TYLKO wieża, nic więcej. Tutaj u podnóża będzie dojazd autem pod sam obiekt(y) co gwarantuje istny lunapark. Dla mnie Gorce to oaza jeszcze jako takiej dzikości. Zatem nie pasuje mi to. Ale skoro już ma powstać to pół biedy, że tak naprawdę u podnóża Gorców a nie z wyciągiem wysoko na groniu więc totalnej tragedii nie będzie.

Summa summarum jestem raczej przeciw ale... jeśli tylko otrzymają wszelkie pozwolenia to toto powstanie po czym popłynie gruba kasa na bank! I nikt się nikogo nie będzie pytał o zdanie...
szczyty bez wież 2019-11-22 08:27:02
@Ellsworth. Nie przeczę, że Orkan też się w grobie przewraca. O pięknie pisał Cyprian Kamil Norwid w "Promethidionie", czyli traktacie o sztuce. Więc też ma prawo się denerwować. Pewnie i Witkacy nie doznaje spokoju w drugim życiu. Pozdrawiam Leszek Kumor
Gorol z gorc 2019-11-21 19:21:01
Prosze nie pisac w artykule ze Nowy Targ nie jest zainteresowany budowa drogi bo to nie prawda. Jezeli sa ziemie prywatne to drogi nie bedzie. A budowanie w dolinie potoku pomiedzy gorami kladki nie ma zadnego sensu. Zadnego widoku. Lecz interes kilku prywatnych ludzi ktorzy korzystaj z wiejskiej ziemi i nie licza sie z wlascicielami prywatnych dzialek jest wazniejszy
Stefan36 2019-11-21 19:16:18
Omijam takie miejsca szerokim łukiem i jeszcze paru takich jak ja , wkrótce będzie to niemożliwe.
Ellsworth 2019-11-21 18:51:17
Nie Norwid tylko Orkan sie w grobie przewraca.
grzegorz 2019-11-21 17:31:54
Pewnego dnia w górach będa tylko wieże widokowe, ścieżki w koronach drzew i bramy w góry lub do lasu, Bedą drogi, miejsca parkingowe, place zabaw, bary, restauracjei,hotele i strzyżone trawniki. Będzie zysk z dobrego interesu. Do czasu, kirdy pewnego dnia zabraknie miejsca dla tej prawdziwej przyrody.
przeciwny 2019-11-21 14:13:23
Ten pomysł wzięto od Czechów. Oni na punkcie wież widokowych na szczytach górskich maja bzika. Polacy też zaczynają szaleć. Jeżeli wieża znajdzie się na zarośniętym szczycie to pół biedy. Ma to swoje uzasadnienie, ale nie do końca. Ale na bezleśnych kopułach, to profanacja krajobrazów górskich. Przedstawiona wizualizacja według mnie jest nie do przyjęcia. To jakiś połamaniec. Gdzie jest harmonia piękna? Cyprian Norwid przewraca się w grobie. Leszek Kumor
Rafał 2019-11-21 12:29:58
ale to koszmarnie wygląda. to raczej jest dewastacja przyrody niż magnes dla miłośników .
krzysiekzG. 2019-11-21 11:16:03
O ile ta brama wygląda jako tako / pasuje do krainy fantazji , disneylandu czy cóś , to ta " ścieżka " prawdziwych miłośników przyrody od wejścia w Gorce odepchnie .To ma być z miłości do przyrody , czy piniondzów ?
2020-02-23 22:35 Na Kasprowym prawie 150 km na godz. 2020-02-23 21:00 Ostatnie godziny Sośnicy, tu mieszkał prezydent Duda 1 2020-02-23 20:07 Plan wykonany w stu procentach. Wirus w szatni „Szarotek” 2020-02-23 19:50 Życie zawarte w muzyce 2020-02-23 19:42 Wieje coraz mocniej. Pierwsze interwencje strażaków 2020-02-23 19:00 Od poniedziałku kolejarze znów rozkręcą tory 1 2020-02-23 18:00 Spięcie pomiędzy radnym a wójtem 7 2020-02-23 17:00 Potrzebne zaangażowanie na rzecz budowy spalarni odpadów 6 2020-02-23 15:30 Petycją w przystanek 1 2020-02-23 15:02 I po feriach - turyści opuszczają Zakopane (WIDEO) 9 2020-02-23 14:00 Park&Ride czyli postój z poślizgiem 1 2020-02-23 13:42 Podejrzenie koronawirusa w mieście partnerskim Zakopanego (WIDEO) 2020-02-23 13:32 Zmarł Janusz Fortecki. Był trenerem Wojciecha Fortuny 2020-02-23 12:58 Ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Na Podhalu do 110, a w Tatrach do 160 km na godz. 2020-02-23 12:07 Tragedia na Harendzie. W lesie znaleziono zwłoki młodego mężczyzny 2020-02-23 11:00 Na pomoc kotom. Trwa zbiórka pieniędzy 12 2020-02-23 10:46 W Karnawałowym Nastroju zagrała Młoda Podhalańska Filharmonia (Galeria Zdjęć) 2020-02-23 10:14 3 mile Szymoszkowej 2020-02-23 09:15 Promocja książki ks. Kubata w nowotarskich „Jatkach” 2020-02-23 09:14 Polscy ski-alpiniści utknęli nad skalnym progiem 4 2020-02-23 08:00 Czy da się połączyć muzykę góralską z hip-hopem i elektroniką? (WIDEO) 2020-02-22 23:33 Megitza i Ondycz pod Gontem 3 2020-02-22 22:42 Wielka tragedia na Małym Kieżmarskim Szczycie (ZDJĘCIA) 2 2020-02-22 21:35 Turystyka ekstremalna 2 2020-02-22 21:00 W Rzepiskach tylko jedna szkoła podstawowa (WIDEO) 7 2020-02-22 20:15 Piorunująca trzynasta minuta. Podhale pokonuje GKS Katowice (ZDJĘCIA) 2020-02-22 18:55 Dwaj polscy taternicy zginęli na Małym Kieżmarskim Szczycie (AKTUALIZACJA) 4 2020-02-22 18:31 Temperatura idzie w górę. Nadciąga bardzo silny wiatr 1 2020-02-22 18:00 Narciarskie ostatki na ferie 1 2020-02-22 18:00 Czy powstanie strefa płatnego parkowania? 2 2020-02-22 18:00 Wielki Finał Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim za nami 2020-02-22 17:52 Pięknie jak w niebie 2020-02-22 17:43 Koncert z Dogrywką 2020-02-22 16:51 Pienińska pizza 8 2020-02-22 15:30 Pieniny skąpane w słońcu 2020-02-22 14:59 Kolejny wypadek na zakopiance 3 2020-02-22 14:00 Kapryśna pogoda w Tatrach 7 2020-02-22 13:42 Wypadek w Tatrach 2020-02-22 12:30 Tak wygląda remont kompleksu Średnich Krokwi w Zakopanem 2020-02-22 10:35 Wypadek na drodze krajowej w Białce Tatrzańskiej 2020-02-22 10:19 Groźny wypadek na zakopiance 4 2020-02-22 09:38 W środę sprawy nie załatwisz 2020-02-22 08:00 Straszny dwór 2020-02-21 22:15 W niedzielę silny wiatr i intensywne opady deszczu, w Tatrach śniegu 2020-02-21 21:50 Policjanci uratowali bezdomnych, którzy w opuszczonym hotelu zapalili ognisko 3 2020-02-21 21:49 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-21 21:39 Lotos Cup Kids 2020-02-21 20:23 Przystań w zawieszeniu 8 2020-02-21 20:18 Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Prokurator czeka 2 2020-02-21 19:39 Noclegi w kontenerach – kit czy hit 11