Reklama

2019-11-07 17:42:04

Reklama

Pod Giewontem

Radny Mróz: Władze Zakopanego mają rozmawiać z TVP na temat sylwestra

Reklama

Taka deklaracja padła dziś w czasie obrad komisji rewizyjnej zakopiańskiej Rady Miasta.

- Zadałem dziś pani wiceburmistrz pytanie, czy w obliczu tylu protestujących osób, także krytycznego stanowiska TPN, burmistrz zamierza namawiać pana Kurskiego do zmiany lokalizacji. Wcześniej na tej komisji dowiedzieliśmy się, że miasto nie ma nic do gadania jeśli chodzi o lokalizację. Odpowiedź pani wiceburmistrz Agnieszki Nowak Gąsienicy brzmiała, że tak, burmistrz będzie rozmawiać z prezesem Kurskim. Wymowa tej wypowiedzi była jednoznaczna, że burmistrz zdaje sobie sprawę, iż nie jest to dobra lokalizacja i zamierza wpłynąć na organizatorów - relacjonuje radny Tymoteusz Mróz.


Przypomnijmy, że pod protestem przeciwko lokalizacji sylwestra pod Wielką Krokwią podpisało się już ponad 22 tys. osób. COS i TVP nie chcą zmian. Burmistrz wysyła sprzeczne sygnały. Czy TPN powinien współdecydować? Na zdjęciu obok zobaczycie, jaki w gruntach na terenie Krokwi ma TPN. 

http://24tp.pl/n/62450

Tu zobaczycie wczorajszy wywiad z władzami Zakopanego:

    

1
2
Radny Tymoteusz Mróz / Fot. Maciej Jonek
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
bałwan 2019-11-17 22:18:18
a na 20/21 proponuję, albo D.Kościelską,albo D.Chochołowską , a potem na Grzesiu,albo w Kużnicach na parkigu
ciekawski 2019-11-11 22:30:11
a może zaproszą na stocznię panią, co jest znana z tego że jest znana i będzie tango tańczyła
balowicz 2019-11-11 08:28:42
a jakby tak zaraz po godzinie zero konkurs skoków dla weteranów zorganizować ,to by dopiero był Sylwek i Mietek
przykro mi 2019-11-08 09:37:56
Widzę, że władze Zakopanego to jak dzieci we mgle... a Kurski prowadzi jak chce. Korzystając z okazji życzę powodzenie ze sprzątaniem... ile to na równi zajęło ? kilka MIESIĘCY!!!! (O przyrodzie nie wspomnę bo cała ta ?władza? ma to gdzieś!)
Greg 2019-11-08 09:17:11
Odmienne zdanie już znamy oraz czarny ,,pijar" dla miasta w postaci tańców władz pod dyktando TVPiS, i innych z zewnątrz i to jeszcze za nasze pieniądze.
ile zarabiamy na tych sylwestrach - otóż dopłacamy i to słono.
jestem za ograniczeniem decybeli na tych imprezach na skokach również dobry sprzęt załatwi wszystko organizatorów stać na niego.
Zakopianin 2019-11-08 09:02:10
Dziadek, załóż se liste i zbieraj podpisy. Kto ci broni?
preparaty ziołowe 2019-11-08 08:52:39
do dziadka, tutaj nie mają szans nawet się wypowiedzieć ci, co mają odmienne zdanie. Ale... najlepszym miernikiem jest frekwencja uczestników Sylwestra. I tej konfrontacji organizatorzy protestu oraz podpisujący się boją. Bo wiedzą, że są na z góry przegranej pozycji.
maktostaki 2019-11-08 08:26:06
A kto wcześniej bezmyślnie podpisał umowę z Kurskim? Niech burmistrz i wiceburmistrzka (śmiechu warci) uderzą się w przysłowiowe piersi i mają odwagę przyznać - tak ! to my jesteśmy winni tego zamieszania ....
dziadek 2019-11-08 07:22:33
Z tą petycją, to tak jak z tabliczkami "nie palę byle czym".
Tabliczka na bramie wisi, dom podłączony do gazu, za domem w kącie ogrodu postawiona beczka i palą się śmieci aż miło pachnie!
Petycja "nie dla Sylwestra pod Krokwią". Noo faaajnie! Jeno czemu nie dano szans złożenia podpisów tym co mają odmienne zdanie?
Miś 2019-11-07 23:34:00
Oddajcie sylwestra Nowemu Tarowi. Jest lotnisko.
Fibi 2019-11-07 23:05:19
Cóż za dramaturgia, istny horror
Trupa już mamy a teraz tylko napięcie wzrasta :)
A ja leze i kwicze :) a oczy mi swiecą jak znicze . :)
Trzy lata Równie źle, teraz
nagle Równie cudowne miejsce.. ech malkontenci biedni jesteście w swojej ułomności .
Pan Burmistrz łep mo nie od parady i wszystkich pogodzi :)
Reasumując
"Tak sie kotku skórki je" powiedział pan,widząć jak kotek zuje a nie gryzie :) i sam je zjadł
Greg 2019-11-07 22:54:56
Konieczne jest wprowadzenie ograniczenia ilości decybeli na tego typu imprezach. Nie musi łba ukrywać jak na wiejskim weselu. Wystarczy mieć dobre profesjonalne nagłośnienie.
pluralizm 2019-11-07 22:49:30
Same komentarze anty, ani jednego za? Pluralizm pełnom gembom
Pacykoś 2019-11-07 22:46:19
Guty, Stachonie i Ustup ( to tam gdzie powstała wspaniała slala gimnastyczna pod spalinowo-smogowo chmurką ) też chcą się rozwijać bo prąd i woda coraz droższe, a alkohol nikomu nie służy, więc zaproponujcie Panu Prezesowi Jackowi tą naszą wspaniałą lokalizację może się przychyli.
ale jaja 2019-11-07 22:32:34
pamietam jak buntowałem sie ze zamykaja Gunałówke...Eh naiwnie myslelismy ze sie nad nami zlituja.Tam chodzilismy na narty..na wagary na narty. ptem juz tylko po piwko:)
Protest grubo. Ludzie wyjda na ulice. Bravo.
Przerazajace jest to ze wszyscy wiemy ze toszalone niebezbieczenstwo i na Równi i na Skoczni.
Czytałem komentarz wczesniejszy i moze faktycznie zoorganizujmy happening satyryczno artystyczny i pod domem pani wiceburmistrz i Pana Doruli zróbmy to co Cepry robia nam od 3 lat w zwiazku z Sylwestrem Marzen

Boje sie tych ludzi . Nikogo nie chce obrazac ale moze pora sie zbuntowac. Protestu nie popieram poniewaz nie o miejsce chyba chodzi.
Sylwester 3 razy i Basta.
TVP stolica sylwestra tylko jedna Zakopoane.
Mam żal do Doruli Leszka ale mysle ze faceta to przerosło. Po tym co działo sie podczas pierwszek imrezy powinnismy miec dosc na 100 lat. A ty wiecej mocniej, wyrzej. Miazga z tvn, polsta. Brawo a potem paraliz i stan wyjatkowy. Pyrrusowe zwyciestwo.
TVP desperacja. Duze miasta należa do PO. Gdzie maja zrobic sylwestra ??W Radomiu???

Juz nie bede tu zaglądał i sie denerwował. Pozdrawiam wszystkich.
Z ceprami sobie poradzimy ale czy sami ze soba??
Pacykoś 2019-11-07 22:05:26
A czmu nie u nas na Harendzie przecież Króle, Bachledy,
Ronsoni 2019-11-07 21:46:35
Po co w tym mieście jest burmistrz, skoro nie może o niczym decydować i musi pytać PANA Kurskiego co ma zrobić? Jak "Prezes" każe otynkować Giewont, to też przytaknie...?
Z początku cieszyłem się że coś w tym mieście w końcu zacznie się "dziać", teraz widzę że moja radość była przedwczesna, bo nie spodziewałem się, że będzie się "dziać" aż tak.
szarotka 2019-11-07 21:39:07
A na Równi sadzą nowe drzewka, żeby dzicz sylwestrowa miała co niszczyć. Nie !!! dla sylwestra w Zakopanem.
kierowca 2019-11-07 20:48:36
proponuje zrobić sylwestra pod chałupom DORULI
Olgierd 2019-11-07 20:38:59
Z wypowiedzi do kamery TP nie wynika że burmistrz Dorula jest przeciwny sylwestrowi pod skocznią. Pani vice mówi co chcecie usłyszeć. To od burmistrza zależy czy wyda zgodę na imprezę masową. Burmistrz Dorula dla własnej promocji pseudo promocji miasta naraża bezpieczeństwo mieszkańców i spokój zwierzyny w parku. Ludzie, to jest chore. Trzeba ważyć za i przeciw a nie narażać ludzi na niebezpieczeństwo.
Iwona 2019-11-07 19:56:50
Panie Tymku, Pan jeszcze tym ludziom wierzy? To bezwolne pionki, marionetki a nie gospodarze troszczący się o swoją ? małą ojczyznę?
raj 2019-11-07 19:43:43
Ja nie mogę, ale ta kobita czyli nauczycielka tj. vice burmistrz UMZ kocha władze, aż nieprzyjemne.
Jak ona przeżyje jak trzeba będzie się już pożegnać ze stołkiem, a do szkoły jak się nada.
Pacykoś 2019-11-07 19:39:44
Zaczyn pod referendum gotowy tylko podpisy pod innym tekstem i "jedziemy".
akm990 2019-11-07 19:36:43
to może chociaż sektor kibica na równi z telebimem transmisji z sylwestra
przepraszam 2019-11-07 19:25:04
Zaznaczony czerwony kwadracik po prawej to moja ziemia, Drogi kolego ja sobie poradze. Zaznacz sobie ołóweczkiem swoje włosci i wyslij do TP, moze to opublikują.
Dziekuje , do widzenia.

Ps.
prosze debatowac nad swoim majatkiem w przyszłosci

J.S
Jainism 2019-11-07 18:40:31
Niech bedzie selwester po skoczniom bo to to jest ziemia cals polska wsodu polaczy nie suchajom ino zachodu dziekuje niech bedziy
antypis 2019-11-07 18:24:48
PIS powinien zostać zdelegalizowany!
2020-02-19 00:30 Impreza jakiej jeszcze nie było! 2020-02-18 22:19 Wydawcy w kajakach (WIDEO) 2020-02-18 21:28 Przygarnij psa 2020-02-18 20:26 Nowa strona internetowa gminy 2 2020-02-18 19:23 Odsłonięta "Limba" 3 2020-02-18 19:23 Etyczny magistrat 5 2020-02-18 19:00 Kotelnica Skitour Challenge 2020. Ruszyły zapisy 2020-02-18 18:28 Kierowca bez prawka, pasażer na haju, a tu policja 2020-02-18 18:24 Ogólnopolski "Child Alert" odwołany. Poszukiwany 10-letni Ibrahim cały i zdrowy 2020-02-18 17:59 Takiego pejzażu na Podhalu już nie znajdziecie (WIDEO) 2020-02-18 17:35 Z przeszłości Miasta i Podhala 2020-02-18 16:48 Tłumy na pogrzebie ofiar tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej 1 2020-02-18 16:33 Bagaż do samolotu nadaj sam! 2020-02-18 15:44 Koncert karnawałowy w Teatrze Witkacego 2020-02-18 15:22 Jagna Marczułajtis - Walczak nawołuje: podpisujcie listy 13 2020-02-18 14:40 Policja poszukuje kobiety potrąconej przez samochód 2020-02-18 14:21 Zderzenie trzech aut na zakopiance 2020-02-18 13:20 Strażnicy graniczni z Zakopanego zatrzymali Słowaka poszukiwanego przez Interpol 1 2020-02-18 12:19 60 samochodów nieprawidłowo zaparkowanych na Szymoszkowej. Będą mandaty 9 2020-02-18 11:28 Jubileuszowe Śpiskie Zwyki (ZDJĘCIA) 2020-02-18 11:00 Jak dbać o zarost i włosy? Kosmetyczny must have 2020-02-18 10:30 Ostatnie świąteczne ozdoby znikają z Zakopanego 2020-02-18 09:29 Wsparcie dla czworonożnych ratowników 2 2020-02-18 09:05 Wyskocz na narty. Mamy dla Was karnety 2020-02-18 08:00 Podróżowali w nagrodę 1 2020-02-17 23:42 Przyjechali, zamieszkali i zostawili po sobie... 34 2020-02-17 21:25 Wiosenne spacery ryjówki po Rakoniu 2020-02-17 21:22 Na pomoc kotom z Podhala 3 2020-02-17 20:27 Pożar sadzy w Małem Cichem 1 2020-02-17 20:01 Śnieg topnieje, ale na stokach jest go pod dostatkiem 2020-02-17 19:05 Spódnice wywiewało, że hej! 3 2020-02-17 18:10 Gut Mostowy zbiera podpisy dla Andrzeja Dudy 19 2020-02-17 17:24 Kierowcy dalej parkują przed bramą remizy w Bukowinie Tatrzańskiej 7 2020-02-17 16:33 Uczniowie na stoku - jeżdżą z głową 2020-02-17 15:43 Szczyt ferii mamy chyba za sobą 2020-02-17 13:42 Wszystko wskazuje na to, że zima się powoli kończy 2 2020-02-17 12:59 Andrzej Gut Mostowy drugim najbogatszym politykiem w Polsce 6 2020-02-17 12:39 Pożar w Podwilku (WIDEO) 2020-02-17 12:19 Panda z Krupówek działa pod Wawelem 3 2020-02-17 11:20 Tradycyjny korek w Klikuszowej 1 2020-02-17 11:04 Walentynkowy Salon Poezji w nowotarskim Ratuszu (zdjęcia) 2020-02-17 09:57 Trzy auta zderzyły się w Białym Dunajcu 2020-02-17 09:40 Rtęć w Łopusznej 2020-02-17 09:31 Ogólnopolski "Child Alert". Policjanci poszukują 10-letniego Ibrahima 2020-02-17 09:31 Dziś Dzień Kota. Wysyłajcie zdjęcia swoich pociech 2 2020-02-17 09:30 40 lat temu Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki zdobyli zimą Mt. Everest 2020-02-17 08:00 Joanna Szwab mistrzynią Polski w skokach narciarskich kobiet 2020-02-16 22:54 Duży pożar opuszczonych zabudowań na Salamandrze (ZDJĘCIA, WIDEO) 14 2020-02-16 22:47 ZAKOPANE. MIASTO JAKIEGO NIE ZNACIE 3 2020-02-16 22:00 Bieg Gąsieniców w wiosennej otoczce (galeria zdjęć)