Reklama

2019-10-23 12:59:18

Zakopianka

Tunel pod Małym Luboniem - łączenie przodków (ZDJĘCIA)

Dziś przed południem połączyły się dwie części lewej nitki tunelu drążonego od dwóch lat pod Luboniem Małym.

Uroczystości przewodził minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Był też ambasador Włoch w Polsce, bowiem głównym wykonawcą tunelu jest włoska spółka Astaldi. 

Do tunelu przybyli też parlamentarzyści z regionu i samorządowcy. Kilka minut po jedenastej w ruch  poszła wielka maszyna, która dość teatralnie przebiła ściankę oddzielającą dwa przodki. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, do prawdziwego spotkania ekip drążących tunel od strony Naprawy i Skomielnej Białej doszło już kilka dni temu. Otwór powstały wówczas został zabezpieczony, tak by podczas uroczystości dostojnicy i goście mogli się bezpiecznie fotografować w przejściu.

Tunel pod Małym Luboniem będzie miał ponad dwa kilometry długości i będzie najdłuższą tego typu budowlą w Polsce.

mk 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
z boku 2019-10-25 23:48:58
a u ciebie tak duje ze ci sie cisnienie pozminialo?? jak ze w reglak to masieruj a jak grobies liscie to groboj cobys se zebow kany nie powybijol. Jak ci powjym zes glupi to bedzies cicho siedziol?? Jak powjym zes mi ukrod sikiyre to nic sie nie odezwies?? albo kied ci powjym cobys swoje 500+ na mnie dawol to ci spasuje?? Przecie mnie sie nolezy wjecej jak kozdymu bo jo uposledzony bo z gorsego sortu
duje wiater 2019-10-25 19:52:20
zboku dejze se juz du**pie siana dychnij ze chłopie nie rób bałamuty .Posukoj ze se jakiego zajęcio . Idź grabić liście abo w regiel na spacer dejze ludziom pozierać na świat tak jako kcom bo juz ta twoja przemondrzałość pomału odbiero ci rozum. Jedno i to samo jako ci się chłopie to nie uprzykrzyło
z boku 2019-10-25 17:32:33
Tuz po rzadach PO-PSL nasz Kraj stal nad przepascia,ale teraz dzieki wydatniej wspolpracy przy lamaniu KONSTYTUCJI(rzad,sejm,prezydent,senat) I dzieki niesamowitemu poswieceniumalego naczelnika nasz Kraj zrobil krok do przodu krok do przepasci?????????.
z boku 2019-10-25 16:37:45
typowy pisiorek jak nie spiewasz jak my chcemy to albo jestes tajny wspolpracownik albo umyslowo uposledzony. Brak argumentow??Udaj sie do specjalisty ale wiesz ortopeda bo psychiatra juz tu nic nie zrobi
zabetonowana ściana 2019-10-25 15:56:07
z boku spokojnie ,oddychaj! oddychaj oddychaj oddychaj !!
Już ?
Przeszło ?
Teraz spacerek
czapeczkę w słońcu ściągamy z główki a wieczorem obowiązkowo zażywamy tabletkę.
I uważamy na żyłkę żeby nie pękła.
z boku 2019-10-25 14:15:26
@mundrole
W kabinie nie trzeba bylo byc wystarczy posluchac rozmow z kabiny ,Pislamia w swojej tv tego nie pokazala??Poszukaj gdzie indziej albo popros redakcje TP to co powiedza gdzie szukac. Przekopuja tunel z pompa jak by kopali za swoje a juz mowilem ze to nie ich sukces a poprzednikow. Oszolomy tylko nakaza zabetonowac sciane zeby mogli widziec uroczyste polaczenie tuneli.Myslisz ze firma zrobila to w ramach kontraktu?? Nie, to zostalo oplacone dodatkowo zeby sie mogli politycy wylansowac. Popatrz jak obludna jest ta wladza neguje wyniki wyborow tam gdzie przegrali wrzeszczac ze za duzo jest glosow niewaznych a jest tam ponizej sredniej krajowej. .Natomiast w N. Saczu jest powyzej sredniej krajowej o nawet ponad 3 krotnie ale tam jest ok bo pisiorek wygral. Rozumiesz cos z tego??Ktos powiedzial komuno wroc I mowisz I masz komuna dzieki obludnikowi co twierdzi ze kto nie z pislami to gorszy sort ,mamy znow w pelnej krasie tak krasnej jak ta czerwona wstazeczka na klacie karakanca przed pochodem pierwszomajowym.
do z boku 2019-10-25 10:14:12
@z boku , może sam najpierw zacznij pisac pod jednym nickiem szymszelku. Potem wyjaśnij , kiedy udało ci się być w kabinie Tupolewa , że tak świetnie jesteś zorientowany co , kto i kiedy powiedział , chciał zrobić i itd... No i jak udało ci sie ujść z życiem z tej katastrofy.
"Tak ze nie wymadrzaj sie bo to co powiedzialem to jest prawda a to co ty piszesz to poprostu klamiesz" i co , nie Ty napisałeś , że to tylko ty mówisz prawdę a wikta klamie? To sa Twoje słowa ?
wikta 2019-10-25 07:14:46
Jezu, @z boku. Jak ci napisano dokładnie to samo co ty piszesz, że to ty mówisz prawde a wikta klamie i lże, to sie ciskasz że to bzdety i że ci ktos zarzuca kłąmstwo. Zdecyduj się to w końcu , ty mówisz prawde czy wikta bo juz nic z tego nie wiem o co ci chodzi
z boku 2019-10-25 04:54:41
@do zboku
to sa twoje slowa.,,to zboku decyduje kto pisze prowdę a kto kłamie"""
Czy ja o czyms decyduje?? pisz czlowieku z jednego nicka to cie bedzie latwiej zgasic bo piszesz bzdety a udajesz ze niewiesz o co chodzi. To tak jak rasowy pisiorek. Sp gosiewski ma juz pomniki bo polegl pod smolenskiem ale jakos nikt nie chce sobie zadac pytania dlaczego chcial ukarania pilota za niesubordynacje ?? Pilot tylko trzymal sie procedur a oni chcieli wszyscy go ukamienowac. Pod smolenskiem tez wystarczylo nie naciskac na pilotow I nazwyklej w swiecie przy takiej widocznosci nie ladowac. Idz pomaluj trawe na zielono poczukjesz sie lepiej
z boku 2019-10-24 23:03:00
@wikta ,do wikty
Gdyby ci bylo malo to ci co do gierka wzdychaja potrafia w waszej tvpis bredzic jak to dzielnie walcza z kasta sedziowska a sie okazuje ze to ci z faxowejzmiany to dopiero przekrety ale oni dobrzy bo do kosciola chodza. Tak wytrwale walczyli z mafia watowska a sie okazuje ze zdazyli zatrzymac tylko tych mafiozow co wspolpracowali z niejakim banasiem w czasie kiedy ten byl w ministerstwie finanso ich bossem. Jak to wytlumaczyc?? Nie pisz ze klamie bo jezeli ja klamie to co robi w takim razie prokuratura ktora ich oskarza?? Ale nie martw sie bedziecie zyc spokojnie w waszej propagandize tego nie powiedza
do z boku 2019-10-24 22:38:14
@zboku , a gdzie ja serowałem/łam że to co ty powiedziałeś to jest kłamstwo a to co pisze wikta to poprostu facty (prawda) ? Już sam sie gubisz co jest prawdą a co klamstwem. Weź kilka głębszych oddechów i zacznij czytać ze zrozumieniem. Faktów obaloac nie zamierzam ,wole Finlandie i Widomości
z boku 2019-10-24 21:01:30
do wikty
Nie badz tak zarozumialy ale jak juz pisze cos o mojej wypowiedzi napisz ktore slowo jest klamstwem. Bzdety to swoim bliskim serowac mozesz. Faktow nie obalisz
do wikty 2019-10-24 18:34:17
No, słysałaś wikta? Nie wymądrzoj się bo to zboku decyduje kto pisze prowdę a kto kłamie. I choćbyś napisała ze słonko świeci w dzień a księżyc w nocy, to jak on napisze, że jest na odwrót, to on mo racje a nie ty, bo on tak powiedzioł i to jest prowda i siedź cicho.
wiktoria 2019-10-24 16:34:55
@zboku , miło posłuchać mądrego inaczej , i to mądrzejszego od mędrca
z boku 2019-10-23 23:16:07
wikta.
To ze nic nie rozumiesz I jestes zapewne jedna z benificjentek kaczej zmiany mnie nie dziwi. Dziwi mnie ze potrafisz myslec ale myslec klamliwie. Tunel I reszta zakopianki zostala zatwierdzona za PO-PSL. Kacza zmiana nie wylozyla na ten project ani zlotowki. Kasiorka juz byla zabezpieczona wczesniej. A gdyby tak powsytalo opoznienie to jestem przekonany ze do zakonczenia by nie doszlo bo kasiorka by poszla na nastepne 500 plus. Wszak juz coraz wiecej kredytow biora bo placic trzeba. Tak ze nie wymadrzaj sie bo to co powiedzialem to jest prawda a to co ty piszesz to poprostu klamiesz
sap 2019-10-23 20:17:49
A czy tam bedzie ruch wahadlowy ?
wiktoria 2019-10-23 19:20:28
@zboku jak już pisałam to wyjątkowy mędrzec drugi po mędrcu znanym już z licznych wypowiedzi ,dobrze że naród Polski odsuną PO 4 lata temu od władzy bo ten tunel byłby z kilkuletnim opóźnieniem . Poza tym można dodać że Polakom lepiej się żyje po tych 4 latach w przeciwieństwie do @zboku , ale tak już jest w demokracji
asdfgh 2019-10-23 17:58:14
A nasi bez kasków. No ładnie...
Po co komu się zabezpieczać skoro szpital taki dobry.
sp 2019-10-23 17:46:49
A w tym "przodku" to skąd te zbrojeniowe druciki?
czopek 2019-10-23 17:05:05
Miłe złego początki - rzekła czarownica do czarnoksiężnika łącząc przodki.
The pukot 2019-10-23 14:21:54
W dom też mam coś podobnego, wyrąbany przodek!
z boku 2019-10-23 13:57:54
Poza tym ze dobre wiesci ze prace sie posuwaja do przodu to mozna cos dodac??
Wspominajac dawne czasy kiedy to trawe na zielono malowano,wyscig pokoju kiedy nawet deszcz padal dla tych bohaterow slonce swiecilo. Gierek PGR odwiedzal to z okolicznych PGR-ow najlepsze krowy sprowadzano I.... itd. itd. klamczynski ma takie same wizje jak Gierek wiec co sie tu dziwic ze tradycje wracaja?? ten zaklamaniec do wlasnego zdjecia sie nie przyznaje. on nawet nie wie ze masa ludzi meldowala gotowosc do pochodu ale w pochodzie nie uczestniczyla. Takie byly czasy ze musiales sie pokazac przed pochodem ale kacykom na przyczepie juz poklony oddawales wg wlasnego uznania. Przyznal by sie ze musial sie pokazac ale na pochod nie poszedl a on jak osiolek w tyl I w tyl a do przodu ani rusz. Dlatego tez cofamy sie w czasy gierkowskie ale po ostatnich wyborach widac ze w stalinowskie juz sie nie cofniemy bo kaczyzm juz sie chyli ku upadkowi.
Paraparllamentarzysta 2019-10-23 13:17:55
Poj (...) kraj
Wszystko pod publikę .
Trzeba było dać "działaczom"kilofy i łopaty .
Z dwóch stron mogli drazyc..
Wtedy by zasłużyli na fanfary.
piotr@inet.plParaparllamentarzysta
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Rodzina zaopiekuje się domem lub pensjonatem, w zamian za mieszkanie lub symboliczny czynsz
    Tel.: 690 680 461
  • PRACA | dam
    Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - POKOJOWĄ. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • POŻYCZKI
    KREDYT DO 100 000 ZŁ NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA: -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ, UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
  • POŻYCZKI
    PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. Wymagany min. komunikatywny angielski. Preferowane osoby z Podhala z doświadczeniem. 660 41 00 46
  • BIURA RACHUNKOWE
    ROZLICZENIE podatku + Kindergeld z Niemiec/Austrii
    Tel.: +48 889988004
    E-mail: biuro.deutsch.englisch@gmail.com
    WWW: www.deutsch-englisch.edu.pl
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    BMW 330d XDrive combi 2008, automat, 320tyś km, grafit, środek czarny skóra, fotele m-power, zadbany, bezwypadkowy
    Tel.: +48513345533
  • USŁUGI | budowlane
    KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 606 29 29 66.
  • PRACA | dam
    Hotel Rysy w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres hotelrysy@hotelrysy.pl
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w sklepie z odzieżą używaną w Zakopanem. Praca na pełny etat od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18, umowa o pracę. Poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym. Informacja i kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00, tel. 512 - 826-455 .