Reklama

2019-08-18 22:51:15

Zakopane-MFFZG

Festiwal oficjalnie otwarty

Odbyło się to podczas koncertu inauguracyjnego.

Do Zakopanego zjechały zespoły z różnych zakątków Europy. Są też egzotyczni Nepalczycy. Wszyscy zaprezentowali się w niedzielny wieczór pod namiotem festiwalowym.

jof


Reklama

Reklama
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
etnograf 2019-08-20 16:07:49
do zawiedziony- zamiast krytykowac i obrazac to trzeba zobaczyc (archiwum Festiwalowe) jak amerykanie czesto i kiedy bywali na Festiwalu w Zakopanem w okresie 10 lat.
lolek 2019-08-20 09:19:15
DO ZAWIEDZIONY WIZOŁEM STARĄ GÓRALKĘ Z KRZEPTÓWEK ŚMIAŁA SIĘ Z TEGO FESTIWALU.TYLE W TEMACIE.
zawiedziony 2019-08-19 23:58:44
lolek coś Ci sie festiwal pomylił z klubami nocnymi,gdzie to laski na rurze tańczą z pępkiem na wierzchu. Zespoły regionalne są wielopokoleniowe i nie można nikogo wykluczyć,aż miło popatrzeć na tańczące dziadki. Bo młodość przemija a nuty góralskie w sercu zawsze grają.
Od spraw technicznych i organizacyjnych jest cały sztab ludzi, którzy zadecydowali o takim składzie. Może za dużo ludzi myślało i na zespoły brakło już pieniędzy. Napewno brak Hiszpanów, Gruzji,Rumuni Francuzów. Nie wspomnę już o fantastycznych góralskich zespolach z USA, które podniosłyby prestiż MFFzG .
Naprawdę wstyd ze ich nie ma, kto jak kto, ale górale z za Wielkiej Wody zawsze gościli na festiwalu. Aż miło było posłuchać i popatrzeć jak ten nasz folkolor pielęgnują i prezentują tam. Komuś bardzo to przeszkadzało, pewnie byli za dobrzy.
lolek 2019-08-19 22:00:06
DO ZAWIDZIONY TO WEŻCIE JAK PRAWDZIWI GÓRALE ZAPROŚCIE KONKRETNE ZESPOŁY Z GÓR A NIE STARE BABY Z KÓŁEK GOSPODYŃ WIEJSKICH,KTÓRE TU. PRZYJEŻDZAJĄ Z NUDÓW BO MAJĄ KWATERE I JEDZENIE ZAPŁACONE.WIDZIAŁEŚ FESTIWALE NA ŚWIECIE W WENECJI W DUBROWNIKU.CHŁOPIE O CZYM TY DO MNIE PISZESZ.
zawiedziony 2019-08-19 17:54:44
l@olek ale o czym Ty gadasz ,bez kultury rodzimej i podrzymywaniu tej tradycji Zakopane straci ten urok i klimat. Festiwal ma swoich zwolenników , chociaż w tym roku to bardzo biednie to wygląda, owszem imprez towrzyszacych jest wiele, ale sam koncert cienki.
Polonia wypełniłaby namiot po brzegi, bo każdy z rodziną by przeszedł i jeszcze $ by zostawił. Jak widać nie zależało im na tym. To się wróci z nawiązką.
Ostatnio p.Zubek ma parcie na szkło i myśli,że swoją osobą wypełni wszystkie luki, otóż myli się bardzo.
Bo ani posłem nie zostanie a na kolejną kadencję prezesa już szans nie będzie, bo jak się ludzi nie szanuje, to tak później bywa.
O przetraszam, On szanuje, ale tych co ma z nich korzyść a reszta się nie liczy. Kto z nim pracuje ten wie.
Zakopane jest tak pojemne, że i pewnie ten Twoj ulubiony band by też miał swój czas.
lolek 2019-08-19 16:25:42
DO ZAWIDZIONY WEZ JUZ SKOŃCZ TEMAT TEJ PARODII ZWANEJ FESTIWALEM ,KTÓRA WZBUDZA ODRUCH WYMIOTNY MIEJSCOWYCH JAK I TURYSTÓW.TAKIE RZECZY TO ZA KOMUNY MOŻNA BYŁO ROBIĆ A NIE W 21 WIEKU.WSZYSCY SIĘ ZACZYNAJĄ SMIAĆ,ŻE NIE ZAKOPANE TYLKO ZACOFANE. przecież ten namiot pusty bedzie stał DO KONCERTU FINAŁOWEGO ,CHŁOPIE TU POWINIEN TERAZ SIĘ ROZPOCZYNAĆ KONCERT eda sheerana na 20 000 OSÓB NA RÓWNI KRUPOWEJ Z BILETEM WSTEPU 600ZŁ.
lolek 2019-08-19 15:56:54
DO GREG.ALE DO CZEGO TO PROWADZI?LEPIEJ BY BYŁO MIEĆ 1/3 PRAWDZIWYCH TURYSTÓW Z PIENIĘDZMI NIŻ 3X WIĘCEJ GOLASÓW ,KTÓRZY KUPUJĄ GOFRA I KARZĄ POKROIĆ NA 3 CZĘŚĆI-PRAWDZIWA SYTUACJA KTÓREJ BYŁEM ŚWIADKIEM JESZCZE MIELI PRETENSJE DO SPRZEDAJĄCEGO ,ŻE MAJĄ DOPŁACIĆ ZA 2 TACKI PO 50 GROSZY KAŻDA.PRZESZACOWALI BAZĘ TURYSTYCZNĄ 3 KROTNIE,WIĘC CENY KWATER NIE IDA W GÓRĘ TYLKO STOJĄ W MIEJSCU 15 LAT TEMU WYNAJMOWANE PO 25ZŁ TERAZ PO 30ZŁ A POLICZ SOBIE ILE PŁACIŁEŚ 15 LAT TEMU ZA OGRZANIE DOMU,ŚMIECI,PRĄD WODĘ O INNYCH RZECZACH JUŻ NIE WSPOMNĘ.ONI NIE KUMAJĄ ,ŻE SAMI SIĘ WYKAŃCZAJĄ JAK W TYM KAWALE Z GÓRALEM CO TNIE GAŁĄŻ NA KTÓREJ SIEDZI I MÓWI ŻE NIE SPADNIE.BAR GROTA OBNIŻYŁ ZESTAW OBIADOWY Z 30ZŁ NA 19 ZŁ BO MAJĄ BIEDRONKI I LIDLE,DO BUDOWY KTÓRYCH NIGDY W ŻYCIU NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH BY NIE DOPUŚCIŁ.PRACOWAŁEM KIEDYŚ WE FRANCJI W MAŁEJ MIEJSCOWOŚCI TURYSTYCZNEJ CENY ZABÓJCZE W MAŁYCH SKLEPIKACH,ŻEBY KUPIĆ SOBIE TAŃSZE JEDZENIE JEŻDZILIŚMY 40 MINUT AUTOSTRADA DO NAJBLIŻSZEGO DUŻEGO DYSKONTU.ALE TURYŚCI TAM PRZEBYWAJĄCY BULILI BO PRZYJECHALI NA WCZASY I FINITO.ZAUWAŻCIE JESZCZE JEDNĄ RZECZ ,KTÓRA POTWIERDZA,ŻE PRZYJEŻDZAJĄ TU BIEDOTA.WEJDZIE NA FORA JAK NARZEKAJĄ NA ZAKOPANE ,ŻE DROGO ,ŻE CENY WYSOKIE.A CZY KIEDYKOLWIEK CZYTALIŚCIE ,ŻE SOPOT JEST DROGI.PODCZAS GDY W SPOCIE CENY SĄ 3 RAZY WYŻSZE NIŻ W ZAKOPANEM.NIKT NIE NAPISZE.
zawiedziony 2019-08-19 15:47:12
Wstyd żeby nie zaprosić ani jednego polonijnego zespołu na tegoroczny Festiwal.
Jaka to dbałość o tradycję, gdzie więzi ludzi gór. Kto jak kto, ale Polonia bardziej dba o kultywowanie tradycji góralskiej niż Ci co zostali w Polsce i powinni być zaproszeni. I to w roku "Wielkiego Jubileuszu Górali" Organizatorzy "zapomnieli" o Poloni. Zawsze zespoły zUSA, Kanady gościły na MFFzG w Zakopanem. w tym szczególnym roku nie ma ani jednego. Wstyd! Nie Honor dla Prezesa i Odziału,że tak zaniechał, można powiedzieć zlekceważył Polonię . Związek Podhalan w Zakopanem powinien utrzymywać więzi z Polonią amerykańską, bo w kupie siyła a tu widać Zokopianom zabrakło chęci, może i z oszczędności, bo pewnie trzeba pieniędzy prezesowi Zubkowi na kampanię wyborczą. Za związkowe jest lepszy lans.
Greg 2019-08-19 14:39:54
Nie przestaną przyjeżdżać władzy zależy na tandetnym turyście typu disco polo , bo jest go majwiecej więc szykuje miasto od takiego turystę
Brooklyn 2019-08-19 12:04:40
Pokazowka

Lolek ma 100% racji....
Zakopane to taki domek z kart
Wszystko na pokaz
Wszystko pod cepra
Wystarczy spojrzec na zaniedbane
kamienice przy Krupowkach ...
ten caly syf w miescie
mam tu takze na mysli
Handel pod skocznia , na Krupowkach
i gdzie tylko sie da , ten caly Bangladesz
przyslania walory tego miasta
ktore juz zostalo zdwastowane
przez Deweloperke
I tylko wszedzie na Krupowkach slychac
kto na to pozwolil.
Galeria jest ladna szkoda tyle ze stoi
w niewlasciwym miejscu.
Mozna by tak narzekac i nic to nieda.
Wladza jaka jest w miescie kazdy widzi
i to nie tylko ta wladza .
Poprzednie tez lepsze nie byly.
Mam nadzieje ze Cepry zmadrzeja i przestana
do tego miejsca przyjezdzac.
Bo ludzie ktorzy maja wiekszy grosz
omijaja Zakopane szerokim lukiem .
lolek 2019-08-19 10:29:56
TAŃCE HULANKI SWAWOLE A TYMCZASEM MIASTO STOI W KORKACH CODZIENNIE,BOCZNE ULICZKI Z ZAPARKOWANYMI NIELEGALNIE SAMOCHODAMI Z KOSZY WYSYPUJĄ SIĘ ŚMIECI ,POTOKIEM PŁYNIE G@WNO Z OCZYSZCZALNI,NAJWAŻNIEJSZE TO DOBRY HUMOR A PO SEZONIE NA RADZIE MIASTA WESOŁY OBEREK W RYTM DISCO POLO.
2019-09-21 19:06 Nowa wykładzina w szpitalu 2019-09-21 18:04 Czarny Dunajec przyjazny rowerzystom 1 2019-09-21 17:13 Pieniny pełne gości 1 2019-09-21 16:57 Na Klikuszówce boją się powodzi 2019-09-21 16:26 Porekolekcyjny redyk 2019-09-21 15:50 Płać, jak za kanał 1 2019-09-21 14:58 Czerwone fury z Czech podbijają Zakopane (ZDJĘCIA) 3 2019-09-21 13:50 Świstak o poranku na Kasprowym Wierchu (WIDEO) 2 2019-09-21 12:45 Po tragicznym wypadku w Bukowinie. Policja ustala kto kierował autem 3 2019-09-21 12:21 Jeleń na torach 1 2019-09-21 11:29 Drogie śmieci 1 2019-09-21 11:15 W Białym Dunajcu 62-letni kierowca zasnął i zjechał z drogi 2019-09-21 11:10 Na parkingach przed Morskim Okiem nie ma miejsc 4 2019-09-21 10:32 Konie na Skalnym Podhalu 4 2019-09-21 09:26 Zdrój z czystą wodą 1 2019-09-21 08:00 Rak jelita grubego: Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! 2019-09-21 07:56 Upamiętnić profesora 2 2019-09-20 22:00 Wielkie oczyszczanie 2019-09-20 21:01 Na Olczańskim Wierchu powstanie rondo? 4 2019-09-20 20:29 Kobieta i dziecko przygnieceni do ściany na parkingu. Kierowca miał 82 lata (ZDJĘCIA) 8 2019-09-20 20:23 W niedzielę jeździmy za darmo autobusem po mieście 2019-09-20 18:58 Strajkowali w obronie klimatu (WIDEO) 4 2019-09-20 18:24 Po rejestracjach też widać, że górali nie brakuje 1 2019-09-20 17:53 Jesiennie nad Jeziorem Rożnowskim 1 2019-09-20 17:41 Spokojne targowanie na nowotarskiej zajezdni 1 2019-09-20 16:46 Odetchnij w uzdrowisku 1 2019-09-20 16:34 Na samym przedzie Galica jedzie 2019-09-20 16:05 Ryby rażone prądem 2 2019-09-20 15:30 Jubileuszowy Jazz Camping Kalatówki 2019 2019-09-20 14:57 W Pieninach turystów nie brakuje, ale na razie zimno (WIDEO) 2019-09-20 14:43 Dziś początek rowerowego szaleństwa na Harendzie 2019-09-20 14:33 Czy budowa barierek przy ścieżkach rowerowych ma sens? 18 2019-09-20 14:32 Gorce sprzątamy, bo je kochamy 2019-09-20 13:45 We krwi ofiar wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej był alkohol 2 2019-09-20 13:37 Nocne rajdy w Bukowinie 4 2019-09-20 12:35 Duży ruch na zakopiance. W weekend spodziewamy się wielu turystów (WIDEO) 2019-09-20 12:13 Woda w Krośnicy nadaje się do spożycia 2019-09-20 11:59 Dziś trochę słońca, trochę chmur. W weekend piękna pogoda 2019-09-20 11:13 Ekologicznie na Równi Krupowej 9 2019-09-20 10:39 Wypadek w centrum Nowego Targu 2 2019-09-20 09:59 Szlak Wokół Tatr z markowym tytułem 2 2019-09-20 08:37 Tragiczny wypadek w nocy w Bukowinie Tatrzańskiej (ZDJĘCIA) 6 2019-09-20 07:59 Anioł z popiołów 2019-09-19 21:58 Larysa Knap na 5. miejscu projektu Polish Fashion Anatomy 2 2019-09-19 21:35 Czy da się polubić zmywanie – 3 sposoby na aranżację kuchni 2019-09-19 21:05 Salvador Dali w Witkacym 2019-09-19 21:02 Parkingi widmo 14 2019-09-19 19:59 Sąsiedzi pomagają pogorzelcom 4 2019-09-19 18:45 Prawdziwą ciupagę kupisz tylko w mieście 2019-09-19 17:58 Proste drogi 1