Reklama

2018-12-19 21:11:41

Zakopane

Zakopane, miasto Zenka i Sławomira. Smutne to

Czy zestaw gwiazd, które funduje nam TVP pod Giewontem dobrze o nas świadczy?

Czemu władze miasta i TVP fundują nam w Sylwestra Zenka i Sławomira. Przecież to miasto Szymanowskiego, Karłowicza, Teatru Witkacego. Czy w oczach organizatorów nie zasługujemy na coś lepszego niż disco polo. A może przesadzam, może po prostu tacy jesteśmy? Co sądzicie?

  
Jurek Jurecki

1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
hej 2018-12-20 18:13:43
No przecież w mieście działają ZCE,TARPIK i inne instytucje kultury co robią urzędnicy z tych instytucji pierdzą w stołki?Widać nie promują kultury wysokich lotów.Zresztą jak chce mieć kulture wysokich lotow to jade do Krakowa
medea42 2018-12-20 18:13:31
@Zakopianka z wyboru
Z tymi Straussami zrobiłaś mi dzień.
Na bal noworoczny w Wiedniu stać było do tej pory Pawlaka, młodą Kwaśniewską i może jakąś Kulczykównę.
ps. Też lubię popatrzeć na ten spektakl
Pawel 2018-12-20 11:11:33
Zakopane przy tej ilosci turystow powinno blyszczec . Ludzie jadą zostawiaja kase ale spora czesc pieniedzy to lewizny bez podatków. Zatrudnianie w gastronomii na 1/2 etatu ale praca 1.5 . Oficjalnie placi sie minimum ale reszta pod stolem . Cale podhale cuchnie wieczorami od palonych smieci ale oplata klimatyczna jest.... wielcy przedsiębiorcy z terenu podhala dziala jak zorganizowan grupa przestepcza. Pytanie jak to mozliwe ze płaci się ludziom jedna oficjalną pensje z tego co na umowie a druga pod stolem w kopercie. Co do sylwestra to zenek i slawomir idealnie wpisuje sie w kicz zakopiańskich gości jak i w poziom glównego organizatora. Brak tylko blogoslawieństwa o.Tadeusza
Ceperka 2018-12-20 11:06:04
Disko POlo to nie muzyka to nie jakis sensowny przekaz tresci to kicz nad kiczami, jak mozna sluchac czegos tak beznadziejnego!!! Malo mamy PRAWDZIWYCH artystow estrady? Zenujace ze tak nisko upadamy.
P. 2018-12-20 11:00:43
Macie fajnego sylwestra w Krakowie ale ludzie lubią Zakopane, czyli widać im to odpowiada co jest tutaj grane. Ja gdybym w sylwestra nie pracowała na pewno pojechałabym do Krakowa tam dzieją się fajne reczy.A co do zestawu gwiazd w Zakopanem cóż... myślę, że zestaw gwiazd jest jednak wybierany pod target, a że wielu ludzi lubi Sławomira i Zenona najwyraźniej co widać chociażby po wyswietleniach w serwisie Youtube, to grają oni a nie inni.A sylwestra z Krakowa nie transmituje żadna telewizja np.więc szkoda. Czyli chodzi tu o target do którego kierowana jest oferta sylwestrowa.
Abcd 2018-12-20 10:56:39
Jakiej muzyki słucha nisza społeczna? Disco Polo! A więc specjalnie będą grali disco polo, żeby przyjechało jak najwięcej ludzi na których miasto bardzo ładnie zarobi.
Ewa 2018-12-20 10:47:56
To nie kwestia miejsca tylko organizatora. Chleba (500+) i igrzysk (koncerty dla mas)! Tak się zdobywa powszechny elektorat. A że społeczeństwo idiocieje to już inna sprawa.
albo 2018-12-20 09:21:18
Do POrażka. Wom ta impreza przynosi tylko zyski, reklama Zakopanego, Łoj, wiele dutków łostaje w Zakopanem.
albo 2018-12-20 09:06:58
Ja przyjeżdżam do Zakopanego tylko dla Golec Uorkiestra. Jurek, czy Oni grają disco polo ?
Władysław38 2018-12-20 08:26:34
Sylwester z muzyką poważną - jakoś nie widzę na tym 100-tys. tłumu podskakującego w jej rytm, absolutnie nie mając nic przeciwko tego typowi muzyki.

Prawda jest taka, że w kraju jest zapotrzebowanie na Sylwestra masowego z disco polo z transmisją tv(patrzcie jak w zeszłym roku dobre recenzje zebrał nie kto inny jak Sławomir w porównaniu do gwiazdy L. Fonsi) i jakby Zakopane nie załatwiło organizacji tej imprezy to by się znalazł inny chętny, a lokalnej turystyce to się opłaca i tu brawo dla burmistrza Doruli, że jest zorganizowana zabawa a nie "dzikie" na Gubałówce czy w innych częściach Zakopanego., jak to miało w dawniejszych latach.

Co do fajerwerków to powiem miasto jest dla ludzi, a sąsiedztwo TPN-u (gdzie akurat powinno się może trochę bardziej zatroszczyć o przyrodę ale to inny temat) to nie znaczy, że w samym mieście nic nie ma się odbywać, bo jeżeli iść tą logiką co niektórzy "ekolodzy" to za chwilę gospodarzami miasta zostaną wilki i niedźwiedzie. Odpowiedzialni właściciele psów czy kotów powinni wiedzieć ze w noc z 31.12 na 01.01 trzyma się zwierzęta domowe na posesji czy w domu, a nie "wolnopas" a potem potem płacz że uciekło bo fajerwerki wystraszyły...
Pozdrawiam
wyborca 2018-12-20 08:10:57
ok mi się też nie podoba zestaw gwiazd i ta muzyka, to że co roku coraz większe korki ale mówienie, że tutaj przyjeżdża tłum nie widząc przy tym, że ten tłum i smog zakopiański to nie tylko sylwester ale i wszelakie inne marketingowe promocje, zachęcanie kolejnych kultur do naszego miasta przez cały rok..... tak naprawdę to klienci dużych hoteli, apartamentowców , elity - też a może przede wszystkim robią smog i pod nich buduje się kolejne apartamenty - a co ze zwyklymi kwaterami??? nie przyjedzie ten tłum na sylwestra- zwykli mieszkańcy nie zarobią w zakopanem chociaż jeden raz. proste. i co wtedy mieszkańcy mają wynieść się gdzie indziej i będą tu same hotele i apartamentowce, miasto beton? bo to chyba do tego zmierza coś widzę obserwując branżę turystyczną, która ostatnio robi się pod strasznie bogatego klienta a nie pod żadnych "januszy". to własnie te janusze chodzą najwięcej po górach a ci klienci z dalekich krajów raczej chadzają tylko po krupówkach albo co najwyżej przejadą się brzyczką. no ale co się dziwić jak promocji zakopanego nie ma końca??? odrazu tu postawcie wieżowce. pewnie ci z dalekich krajów będą zadowoleni :)
Mic 2018-12-20 08:02:41
A jak miałby wyglądać Sylwester przy Witkacym, Szymanowskim i Karłowiczu?
kierowca123 2018-12-20 07:39:56
Żenujący zestaw "Gwiazd". Niestety kiedyś państwowa ( teraz partyjna ) tv prezentuje sobą taki poziom i usiłuje wtłoczyć taki badziew w głowy odbiorców. Już nie chodzi o to żeby Sylwestra spędzać przy muzyce poważnej ale jest sporo artystów którzy tworzą na wysokim poziomie. Niestety tvp próbuje wszystkich ściągnąć do swojego niskiego poziomu. Nawet na to nie spojrzę w sylwestrowy wieczór
robi 2018-12-20 07:21:35
Chodzi oczywiście o ośmieszenie TV 1 , bo gdyby koncert organizowała TVNienawiść ,tematu by nie było ?????
Esek 2018-12-20 05:26:41
Nie stawiajcie w kontrze do disco polo i italodisco, muzyki poważnej. Warto się zastanowić jaki jest cel imprezy. Jeśli promocja miasta to podobnie jak inne kraje czy miasta
na świecie powinniśmy prezentować lokalny folklor (bo że ludzie doskonale by się bawili przy góralskiej nużyca jestem pewien) . Jeśli to ma być promocja TV i sponsorów to program przychodzi z Warszawy a Zakopane jest tylko miejscem wykonania
Florentyna 2018-12-19 21:56:37
Witam Panie Jurku! Ja osobiście nie jestem fanką Zenka czy Sławomira ale Sylwester to zabawa, taniec i śpiew ciężko mi sobie wyobrazić sylwestrową imprezę przy twórczości Karłowicza , Szymanowskiego i Witkacego. Oczywiście mogłaby taka się odbyć ale raczej kameralnie, goście którzy przyjeżdżają na Sylwestra a głównie chyba oni spędzają go na Równi oczekują zabawy . Jak najbardziej jestem przeciwko fajerwerkom bo to wyrzucone z dymem pieniądze ze szkodą dla zwierząt. Przy okazji czekam od lata na artykuł o gościach z krajów arabskich ale nie ten pełen zachwytów ale drugi , który pokaże punkt widzenia osób jakby mniej zachwyconych nimi, którzy mieli z nimi problemy , ponieśli straty itp. Pewnie się nie doczekam bo poprawność polityczna ! A zaznaczam, że nie chodzi mi o sianie nienawiści ale o obiektywizm i pokazanie dwóch punktów widzenia. Pozdrawiam Florentyna
Deweloper 2018-12-19 21:37:34
Jdiscopolo jest cool ino sucko gra
Zakopianka z wyboru 2018-12-19 21:36:52
No cóż, między disco polo, a Szymanowskim jest jeszcze milion innych gatunków i brzmień. Sławomir miał podobno ojca górala, może stąd obopolny sentyment - władz miasta do niego i vice versa. Ciekawe, że w Wiedniu ludzie bawią się na deptaku Graben w rytm walcow Straussa, a cały świat z zapartym tchem czeka na transmisję noworocznego koncertu filharmoników wiedenskich...a w Polsce kogo nie spytasz, to "nie znosi Straussa", choć pewnie w życiu nie słyszał, ale nie znosi prewencyjnie. Omijam tę imprezę szerokim łukiem, trzeba przetrwać, tak samo jak durny hej fest latem na Gubałówce.
mala 2018-12-19 20:49:29
biedne psy na lanuchach w mrozie siedza a wlasciciele martwia sie do jakiej muzyki beda chlac
Majka 2018-12-19 20:20:09
Skoro ludzie się świetnie bawią nie widzę problemu dlaczego to ma być smutn.e
mieSzkaniec 2018-12-19 20:00:19
1. Goście na równi po wódce raczej nie będą się bawić przy poważnej muzyce.
2. Przez lat wiele nie działo się nic więc dobre chociaż to.
3. Panie Jurecki jak nie pasuje to zorganizuj Pan sam konkurencyjnego sylwestra.
no name 2018-12-19 19:50:35
Z dwojga zlego, wole Zakopianskie szalenstwo, niz to, co zafunduje nam Krakow
krzysiekzG. 2018-12-19 18:32:02
Zakopane od dawna / początku nieomal jest zakładnikiem / niewolnikiem / kultury coraz bardziej MASOWEJ , współczuję mieszkańcom i gratuluję tym , którzy na tym zarabiają . Jadąc w góry spędzam w Zakopanem max. 1 godz. / przesiadki i drobne zakupy / . Jak nie będę już mógł pójść w Tatry - poszukam tych twórców kultury coraz bardziej elitarnej w zakopiańskich muzeach , o ile te przetrwają / mam nadzieję ,że zwierzaki w Tatrach tez przetrwają tego narodowatego sylwka !
juhas 2018-12-19 17:56:06
Muzyka góralska, to takie disco polo. Więc nie widzę problemu.
Aaaaa 2018-12-19 17:39:04
wyluzuj na szymanowskiego ile zbierzesz ludzi zbież ja zapłace obudź sie
wprost 2018-12-19 17:24:21
To oczywiste że zasługujemy na coś więcej niż kicz który oferuje DISCO POLO. Żałosne teksty piosenek nie wnoszą nic wartościowego w proces kształtowania człowieka. Dostrzegam ten ogólnie szerzący się w śród młodzieży proces wchłaniania tej głupoty. Jest wiele innych gatunków muzycznych przy których można również dobrze się bawić i zrelaksować ale siłowe promowanie gwiazd DISCO POLO pozwala wnioskować że społeczeństwo się tego domaga.Apel do młodej krwi Polski nie słuchajcie tego rodzaju muzyki,która powstaje tylko i wyłącznie dla celów zarobkowych. PRAWDZIWA SZTUKA NIE JEST TWORZONA DLA KASY, NIE SŁUŻY ŻADNEJ IDEI.
miejscowy 2018-12-19 17:20:14
bo slawomir moze najtanszy a zenek nadrobi wszystko ludzi bedzie pelno co by nie bylo i tak bawic sie beda powinni grac nasi i disco polo ale najlepiej wydac kase i uciszyc mieszkancow
Teresa 2018-12-19 17:13:09
Kicz, jak mawiają, to podobno sztuka szczęścia, a szczęście bywa bezgraniczne. Granice kiczu w tym mieście pod Tatrami już dawno zostały rozmyte w wielu dziedzinach, do których niejednokrotnie dołącza lokalna prasa. Polecam przetarcie lustra w ramach noworocznych postanowień.
Rene 2018-12-19 16:52:30
Kocham Sławcia bez niego sylwester nie mógłby się odbyć
esek 2018-12-19 16:40:39
Ilość zawsze odbywa się kosztem jakości. Juz od wielu lat widać było kierunek w którym pójdzie całość turystyki w Zakopanem i nie jest to wynik działania celowego tylko zaniechania jakichkolwiek działań. Był wybór ( przy zachowaniu proporcji) iść modelem Davos - biorąc pod uwagę historyczny potencjał czy iść w ślady Mielna zamiast konkurować z Sopotem. Reszta to juz konsekwencje, coraz miej miejsca dla klimatu ( w tym jakości powietrza) coraz więcej dla taniej rozrywki ( i tanich miejsc).
Come on 2018-12-19 16:24:08
Odpal sobie "jutuba" i zobacz czego ludzie słuchają...
Edibbi 2018-12-19 16:20:27
Wszystkiego można już się spodziewać za forsę.
Szkoda tylko że dzieję się to w tak unikalnym miejscu jak Tatry i Zakopane.
Podobno ostatnio otworzono centrum handlowe na Krupówkach. Może jeszcze Auchan
scyzoryk62 2018-12-19 16:09:34
..ho ho,tęgie gwiazdy,żenada,chyba komuś na tym zależy
Piotr 2018-12-19 16:05:02
Witam jestem tego samego zdania .ten gatunek muzyki dla mine nie ma wartosci są zespoly w naszym kraju ktore przedatawiaja owiele piekniejsze wartosci I tez mozna wysmienicie sie bawic
xyz 2018-12-19 15:52:28
Dlaczego nie wymienił Pan reszty artystów ? głupie tendencyjne pytanie. Jak można nie wymienić Al Bano ? Poza tym sylwester to muzyka rozrywkowa. Od zawsze ludzie bawią się w sylwestra przy muzyce Modern Talking czy włoskich przebojów.
POrażka 2018-12-19 15:52:21
Kolejny raz zadaję pytanie ile nas mieszkańców kosztowała zeszłoroczna impreza sylwestrowa ? !
stały czytelnik 2018-12-19 15:32:51
Przecież ta impreza jest dla tzw turystów więc to świadczy o gustach przyjezdnych i oczywiście naszych władców oraz poziomie telewizji tzw publicznej
Kokon 2018-12-19 15:31:45
Panie Jurku zapewne słyszał pan o standaryzacji w dół?
W rozrywce popularnej jak zapewne pan wie stosuje się ten zabieg chyba od zawsze.
Rozrywka masowa musi trafić do jak największej ilości odbiorców, więc ktoś inteligentny zrozumie przekaz dla prostego człowieka, natomiast prosty człek nie zrozumie przekazu dla kogoś inteligentnego.
Sylwester masowy to biznes...
red 2018-12-19 15:30:45
Jakie miasto takie gwiazdy????
Orn 2018-12-19 15:26:38
Witam
Bo w sylwetrze chodzi o to by sie bawic...cieszyc tanczyc..
Nie wydaje mi sie by ludzie bawili sie przy muzyce powaznej lub operze.
Lub krzyczacej P. Chylinskiej (warszawa)

Pozdrawiam :)
Hanka 2018-12-19 15:26:27
TVP wie jak porządnie i z przutupem zrobić sylwestra.dobre pytanie,dlaczego do stolicy Tatr pchają taki kicz.szkoda,bo zakopane nie dość, że kojarzy nam się( ceprom) z billbordami,smogiem i naciagaczami na Krupówkach,to jeszcze ta muzyka.faktycznie słabo.zawalczcie o to.
2020-02-25 18:33 Sześcioraczki, hejt i odpowiedź mamy 2020-02-25 17:39 Kolejna Parada Gazdowska odwołana 2020-02-25 17:38 Zaginął mały Antek 2020-02-25 16:44 Nadzór budowlany zamknięty 2020-02-25 16:13 Bruno się odnalazł 2020-02-25 15:39 Niezwykły koncert karnawałowy (WIDEO) 2020-02-25 14:36 Pod Rysami: upadek z wysokości 2020-02-25 14:01 Lewica rozpoczęła zbiórkę podpisów poparcia Roberta Biedronia 3 2020-02-25 12:37 W niedzielę 23. „Karnawał na śniegu” 2020-02-25 12:07 Rowerem z Zakopanego nad Solinę - trwa zbiórka podpisów 2 2020-02-25 11:10 Pogrzeb trenera Janusza Forteckiego w poniedziałek 2020-02-25 11:08 Tatuś ukradł dzieciom 500+ 2 2020-02-25 10:09 Poranny wypadek w Maruszynie. Jedna osoba ranna 2020-02-25 09:26 Zmarł były reprezentant Polski w hokeju, zawodnik Podhala Nowy Targ 2020-02-25 08:35 Na Małym Kieżmarskim Szczycie zginął autor tatrzańskich filmów na YouTubie 21 2020-02-25 08:00 Jubileuszowe igrzyska szkół niepublicznych 2020-02-25 01:00 Dołącz do zespołu KFC Poronin 2020-02-25 00:00 Ginekologia w pełnym zakresie w Allmedica w Zakopanem 2020-02-24 21:16 Na rowerze na Gąsienicową nawet zimą 1 2020-02-24 20:29 Wolne miasto PRL-u 2020-02-24 19:33 Historyczna uchwała 2 2020-02-24 18:28 Pustki na narciarskich stokach w Nowym Targu 1 2020-02-24 17:45 Rzemieślnicy na start (ZDJĘCIA) 2020-02-24 17:27 Musu nie ma, czyli w sklepie to jest klawe życie 2020-02-24 16:28 Wyroki za drastyczne antyaborcyjne billboardy 22 2020-02-24 15:55 Rośnie kolejny apartamentowiec 19 2020-02-24 15:14 Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zakopanem 7 2020-02-24 14:50 Pijany 24-latek niszczył czujki pożarowe. Odpowie za fałszywy alarm 2 2020-02-24 14:49 Najpierw uspokajał, a potem ciął nożem 1 2020-02-24 13:59 Turysta i bystra woda 2 2020-02-24 13:15 Autobus w rowie. Jezdnia o poranku jak lodowisko 2020-02-24 12:40 Lewy tytoń i giwery 2020-02-24 12:00 Arkadiusz Mularczyk o czystej atmosferze 6 2020-02-24 10:40 Pieniądze znalezione na cmentarzu w Zakopanem 4 2020-02-24 09:45 Szczawnica kontra nowe opłaty za śmieci 10 2020-02-24 09:29 Energetycy usuwają awarie 2020-02-24 09:23 Wiatr poszalał. Pożar w Odrowążu 2020-02-24 08:34 Powalone drzewa, burza z piorunami i brak prądu (WIDEO) 2020-02-24 08:00 Policyjna akcja "Bezpieczny senior" 2020-02-23 22:35 Na Kasprowym prawie 150 km na godz. 2020-02-23 21:00 Ostatnie godziny Sośnicy, tu mieszkał prezydent Duda 5 2020-02-23 20:07 Plan wykonany w stu procentach. Wirus w szatni „Szarotek” 2020-02-23 19:50 Życie zawarte w muzyce 2020-02-23 19:42 Wieje coraz mocniej. Pierwsze interwencje strażaków 2020-02-23 19:00 Od poniedziałku kolejarze znów rozkręcą tory 1 2020-02-23 18:00 Spięcie pomiędzy radnym a wójtem 10 2020-02-23 17:00 Potrzebne zaangażowanie na rzecz budowy spalarni odpadów 8 2020-02-23 15:30 Petycją w przystanek 5 2020-02-23 15:02 I po feriach - turyści opuszczają Zakopane (WIDEO) 12 2020-02-23 14:00 Park&Ride czyli postój z poślizgiem 1