Reklama

2018-12-07 08:01:11

Reklama

Zakopane

Zebrała wyborcze obietnice

Reklama

Łucja Łukaszczyk wręczyła wczoraj radnym teczki z tym, co ich kluby obiecały mieszkańcom Zakopanego.

Na dzisiejszej sesji rady miasta Zakopanego Łucja Łukaszczyk dziękowała radnym za zgodne działania. - Mam dla wszystkich prezent. I to nie są rózgi - mówiła Łucja Łukaszczyk, dziennikarka, twórczyni grupy dyskusyjnej Zakopane Rozmawiamy na facebooku - Po raz kolejny przekonaliście mieszkańców, by to wam zaufali. Problemy przed którymi stoi miasto są spore. Mam tu lista 40 pytań i odpowiedzi waszych komitetów wyborczych, które zebrałam w trakcie kampanii wyborczej. Czytając te odpowiedzi, czeka nas najlepszych chyba 5 lat dla miasta. Cieszę się, że w najważniejszych kwestiach wszyscy są jednomyślni i deklarowali prawie to samo - zaznaczyła Łucja Łukaszczyk. 


rav

Reklama
1
/ Fot. Rafał Gratkowski
2
/ Fot. Rafał Gratkowski
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
gośka 2018-12-10 17:39:00
Pomysł dobry. Ale niczego nie zmieni. W naszym mieście jak pewnie w wielu innych ''pan każe - sługa musi". A panów mamy kilku w tym jednego pana-panów. Rządzą z tylnego krzesełka jak chcą. Cała reszt to tylko pozorowane działania. Bez ich akceptacji nic co jest w tych teczkach zapisane sie nie stanie. SMUTEK WIELKI.
baks 2018-12-07 20:02:51
Czy przyjaciele, bracia i siostry, żony i mężowie, matki i ojcowie, macochy i ojczymowie, synowie i córki, a nawet wnuki dziennikarzy nie mogą pracować w urzędach ? Moim zdaniem mogą tylko trzeba podać do publicznej wiadomości kto i gdzie pełni funkcje i sprawa będzie czysta !
A-pacz 2018-12-07 17:55:32
@stały czytelnik. Tak patrzą jakby to było napisane po chińsku.
enapokaz 2018-12-07 16:14:16
Jeśli chodzi o zakopiańską komunikację, to powinien być całkowity ZAKAZ wjazdu do Kuźnic - również dla busów i taksówek. Tylko miejski autobus elektryczny. I zupełnie niepotrzebna jest planowana linia autobusowa do wylotu Doliny Strążyskiej. Z miłości do Tatr.
abc 2018-12-07 14:07:13
@Łucja Łukaszczyk
Przecież transport cały czas się poprawia. Tylko czy się poprawi? Smog od kiedy pracują w UM Zakopane aktywiści alarmu smogowego też się zredukował dziwnie szybko. Pewnie tylko dlatego, że alarm zmienił miejsce pomiarów i nie mierzy tego co za oknem tylko to co przy biurku. A ja już 10 lat wypisuję pisma na dotacje o energię odnawialną do UM i ciągle proszą mnie o składanie kolejnych załączników. Na zabitych wsiach deskami więcej jest domów podłączonych do gazu, fotowoltaicnych instalacji, pomp ciepła i solarów niż w naszym uzdrowisku. Dziwne, że od kiedy pracuje w UM Pani przyjaciel wszystko jest oficjalnie "cool".
A wracając do transportu, to Burmistrz się rozdrabnia. Centrum komunikacyjne w Kuźnicach, to marnotrawstwo pieniędzy. Trzeba uderzyć w generalną zmianę strategii. Konieczne jest wybudowanie czegoś w rodzaju szybkiej kolei od dworca PKP do Chochołowa. Co za problem wykopać pod miastem tunel i dalej wyprowadzić kolej drugą nitką wiaduktu drogą Powstańców Śląskich. Budowa centrum komunikacyjnego PKP powinna przewidywać w dalszej perspektywie rozwiązania nowoczesne. Jak doprowadzą do Nowego Targu drogę szybkiego ruchu, to w Zakopanem zginiemy. Piotr od kiedy sprzedał się Burmistrzowi przestał być dla mnie człowiekiem.
miejscowa 2018-12-07 12:16:39
Pani Łucja zawczasu kampanię sobie robi.. Będzie jak znalazł
coraz bardziej wyrafinowane są te podchody do stołków.
Witek 2018-12-07 11:59:29
Nie ma to jak zahejtować kogoś kto chce robic coś dla lokalnej społeczności! Eh, rodacy.... Brawo Łucja, świetny pomysł!
gogo 2018-12-07 11:52:34
Brawo, przed końcem kadencji prosimy o spotkanie radnych z mieszkańcami .Chcemy wiedzieć co zostało wykonane z obietnic wyborczych.Koniecznie proszę zabrać te spisane odpowiedzi .
Łucja Łukaszczyk 2018-12-07 11:36:55
@Elastico, tak jak nie każdy Gąsienica czy Kowalski jest spokrewniony, tak nie każdy Łukaszczyk jest rodziną. Od razu dodam, że nowa pani radna Łukaszczyk też nie jest moją ciocią. W sprawie narzeczonego nie będę się szerzej wypowiadać, proszę sobie tylko w wolnej chwili prześledzić jego działania jako aktywisty społecznego w ciągu ostatnich 8 lat. I chyba warto przytoczyć jego słowa: "pracuję w urzędzie z poczucia misji. Zarabiam tu mniej niż w poprzedniej firmie, która cały czas mnie namawia do powrotu. Dlatego oświadczam, że jeżeli do końca przyszłego roku uznam, że nie mam żadnej możliwości poprawiania transportu, z tego stanowiska, a być może i z pracy w Urzędzie zrezygnuję." Zapraszam na grupę Zakopane-rozmawiamy.
stały czytelnik 2018-12-07 10:27:32
mina bumisia /zdj nr 2/ wystarczy za wszystkie komentarze
elastico 2018-12-07 10:18:58
Ciekawe czy wiecie ze obecny wiceburmistrz to wujek Pani Łucji.... i dziwnym trafem chłopak Pani Łucji został wysoko postawionym urzędnikiem.... aaach te zbiegi okoliczności :)
czopek 2018-12-07 09:17:23
Wszyscy ładnie mówią ale każdy chce co innego.
Dobrybacawmiejscunawraca 2018-12-07 08:26:37
Brawo Pani Łucja , kibicuje i obserwuje .
Leon 2018-12-07 08:21:01
Pani Łucja - Bardzo pozytywna osoba .
2019-06-16 21:40 Hotel przy dworcu kolejowym wkrótce ma być gotowy 2019-06-16 21:20 O MATKACH HOLOCAUSTU 2019-06-16 20:30 85 lat w służbie 2019-06-16 19:13 Wielka burza nad Orawą 2019-06-16 19:07 Bus i czarna chmura dymu (WIDEO) 3 2019-06-16 18:30 Kosmiczny Bajzel (ZDJĘCIA) 2019-06-16 16:50 Trzy zwycięstwa dla AZS Zakopane 2019-06-16 16:25 Pożar w Podczerwonem 4 2019-06-16 15:50 Smrody na Samorodach 1 2019-06-16 14:53 Tak wyglądało zderzenie na Grunwaldzkiej (WIDEO) 6 2019-06-16 14:20 Fatalny wypadek na trasie Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2 2019-06-16 13:27 Burze nad Podhalem i Tatrami 2019-06-16 12:23 Pijacka recydywa za kółkiem 9 2019-06-16 10:40 Akcja toprowców w górach 2019-06-16 10:29 Kierowcy nie wiedzą kto ma pierwszeństwo 22 2019-06-16 09:18 Kto zabrał Zakopane? 4 2019-06-16 08:04 Więc się mury pną do góry 3 2019-06-15 22:38 Tatry Running Tour 2019 2019-06-15 21:54 Zjednoczone chóry i gorący powiew dla chłodnej Islandii 3 2019-06-15 21:06 Susza, czekamy na większy deszcz 2019-06-15 20:42 Upalny dzień w Tatrach Słowackich 2019-06-15 20:41 II Bieg Hasiora 2019-06-15 20:07 Basen i zaproszenie bez odpowiedzi 1 2019-06-15 19:13 Wychudzony owczarek w pełnym słońcu 9 2019-06-15 19:05 Biedronka tłumaczy: W sklepie w Białce zepsuła się klimatyzacja 2 2019-06-15 18:40 Próg na Dunajcu. Przed laty na oczach kamer zginął tu strażak (WIDEO) 2 2019-06-15 18:19 Turysta zsunął się 200 metrów po płacie śniegu 2019-06-15 17:05 Mężczyzna wpadł do potoku Bystra 2019-06-15 16:48 Dramatyczna akcja ratunkowa na progu wodnym na Dunajcu 3 2019-06-15 16:16 W Biedronce 28 st. C. 6 2019-06-15 15:35 Czemu nie posprzątali? 2 2019-06-15 14:24 Uraz głowy w Tatrach 2019-06-15 13:52 Uroczyste otwarcie tatrzańskich szlaków (WIDEO) 2019-06-15 12:53 LOTOS Cup 2019 rozpoczęty. Czołowe miejsca naszych skoczków 2019-06-15 12:48 III Rajd szlakami oddziału partyzanckiego Szaroty 2019-06-15 11:36 Ratownicy dalej się szkolą 2019-06-15 10:43 Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku. Gdy przyjechali ranny pił piwo 4 2019-06-15 09:25 Kłótnia o asfalt przy moście w Białym Dunajcu 15 2019-06-15 08:01 Tatry Słowackie otwarte dla turystów 6 2019-06-14 21:45 Turystów na Giewoncie nie brakowało. Mimo zapowiedzi nadchodzących burz 9 2019-06-14 20:57 Kanadyjczycy najlepsi 1 2019-06-14 19:26 Emerytura z pasją 2019-06-14 18:35 Dworzec zaczyna wyglądać jak perełka 2019-06-14 17:49 Ekstremalna Babia Góra 2019-06-14 17:43 Skruszone zakonnice 29 2019-06-14 17:28 Uczelnia zabiera głos 20 2019-06-14 17:26 Kurtyna wodna - sposób na zwrotnikowe upały 1 2019-06-14 16:30 Deweloperski atak na góry 12 2019-06-14 16:30 Perfumowana recydywa 2019-06-14 16:23 Sezon plażowy czas zacząć