Reklama

2018-11-21 15:55:18

Reklama

Powiat tatrzański

Generał Pawlikowski nie chce Zacharki

Reklama

Gorąco przed jutrzejszymi wyborami starosty w powiecie tatrzańskim. Do polityki wmieszał się były szef BOR, generał Andrzej Pawlikowski. Jego zdaniem najlepszym kandydatem na starostę jest Piotr Bąk, ale na stanowisku wicestarosty, które zajmował Jerzy Zacharko powinna zajść zmiana. Ma on nadzieję, że w "strukturach starostwa jednak znajdą się także rodowici górale".

Jutro o godz. 10 w starostwie tatrzańskim zaczynie się pierwsza sesja nowej kadencji. Radni wybiorą starostę. Układ sił jest taki, że PiS ma 10 radnych w 19-osobowej radzie powiatu. Pozostałe mandaty mają dwa ugrupowania: Jedność Tatrzańska i Zakopane 2030. Pewne jest, że kandydatem PiS na starostę będzie Piotr Bąk. Jego kontrkandydatem zapewne zostanie Andrzej Skupień, prezes Związku Podhalan z Jedności Tatrzańskiej.

Ponieważ PiS ma w radzie przewagę tylko 1 głosu, gorąco zaczyna się robić wokół stanowiska wicestarosty, ceną poparcia jednego lub drugiego kandydata na starostę może być właśnie stanowisko wicestarosty.  

Oto list generała Andrzeja Pawlikowskiego w sprawie wyborów, który pojawił się na Twitterze:

"Podsumowując ostatnie wybory samorządowe można śmiało powiedzieć, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w Powiecie Tatrzańskim doskonały wynik wyborczy. Wynik ten to sukces i wysiłek włożony w kampanię wyborczą przez wielu działaczy oraz członków PIS, koalicjantów ale przede wszystkich przez niezależny oddolny ruch społeczny którego determinacja, wsparcie i zaangażowanie doprowadziło do zwycięstwa! 
PIS w Powiecie Tatrzańskim zdobył wszystkie gminy z wyjątkiem gminy Kościelisko. 

Z list PIS do Rady Powiatu Tatrzańskiego weszło dziesięciu kandydatów. 

Najwięcej mandatów zdobył Pan Piotr Bąk startujący z Zakopanego zdobywając ponad 2400 głosów. Następne w kolejności mandaty z Gminy Poronin zdobyli Pan Andrzej Kantek (ponad 1200 głosów) oraz Pan Janusz Pawlikowski (ponad 960 głosów). Ostatnie miejsce z tej dziesiątki zdobył Pan Jerzy Zacharko dostając sie do Rady Powiatu Tatrzańskiego ostatnim rzutem na tak zwaną taśmę dzięki jedynie czterem głosom ponad wymagane minimum. 

Powyższe wyniki wskazują, że społeczeństwo dało PIS i koalicjantom mocny mandat społeczny jednocześnie wskazując, iż konieczne są zmiany w systemie zarządzania. Arytmetyka wyborów pokazała, że na dalszą kadencje zdecydowanym liderem w regionie jest Pan Piotr Bąk i to on powinien nadal pełnić funkcję Starosty Powiatowego. Natomiast analizując dalsze wyniki a także słuchając głosów samych wyborców śmiało można powiedzieć, iż społeczność lokalna oczekuje delikatnego przemeblowania w strukturach starostwa. Te spostrzeżenia można także oprzeć na bazie przegranych w drugiej turze przez PIS wyborów w Gminie Kościelisko. Tam ludzie dali wyraźny sygnał, jeśli nie będziecie nas słuchać to i my Wam nie zaufamy w przyszłości.                

W związku z powyższym naturalnym wydaje się, iż na następną kadencję zastępcą Starosty Powiatu Tatrzańskiego powinna zostać osoba wywodząca się z regionu tatrzańskiego z mocnymi góralskimi genami/korzeniami. I bezpośrednio słyszę, że takie  oddolne propozycje a i też oczekiwania są mocno artykułowane. Po licznych opiniach i komentarzach w obszarze publicznym widać, iż społeczność lokalna (górale) oczekują, iż w strukturach starostwa jednak znajdą się także rodowici górale, którzy  oczywiście wystartowali z listy PIS!

Według mojej oceny ewentualne nietrafione decyzje interpersonalne mogą przynieść negatywne skutki które nie będą służyć dobrej współpracy i działaniu na rzecz dobra społecznego. W Powiecie Tatrzańskim wyborcy oczekują spokoju i realizacji programów wyborczych w ramach Podhalańskiej Wspólnoty!

Osobiście wierzą w mądrość i troskę o sprawy społeczne nowo wybranych Radnych! Chociaż nie ukrywam, że dochodzą do mnie „niepokojące” informacje.... Szanowni Państwo, jestem ciekaw Waszej opinii w tym zakresie. Dajcie proszę krotki komentarz pod tym tekstem. Pokażmy Radnym, że jesteśmy rzewnie zainteresowani naszą Małą Podhalańską Ojczyzną! Powodzenia! 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Clow 2018-11-22 23:16:09
Poniższy przykład ?Gazdy? idealnie odzwierciedla prosty mechanizm funkcjonowania jego umysłu! Typ człowieka mocnego w gębie i tylko w gębie... Zazwyczaj ludzie jego pokroju nic w życiu nie osiągneli a tym samym swoją nieudolność życiową i zawodową zazwyczaj wylewają publicznie i anonimowo atakując i obrażając ludzi innowacyjnych i z pomysłem na życie którzy poprzez osobistą determinację coś w życiu osiągneli! Gazdo wstydu sobie oszczędź... Więcej pokory do życia i ludzi... Ale co ja ci będę tłumaczył jak i ty tak tego nie zrozumiesz!
Clow 2018-11-22 23:07:37
Przykład ?Gazdy? idealnie odzwierciedla prosty mechanizm funkcjonowania jego mózgu! Typ człowieka mocnego w gębie i tylko w gębie... Zazwyczaj ludzie jego pokroju nic w życiu nie osiągneli a tym samym swoją nieudolność życiową i zawodową zazwyczaj wylewają publicznie i anonimowo atakując i starając sie obrazić ludzi innowacyjnych i z pomysłem na życie którzy poprzez osobistą determinację cis w życiu osiągneli!
Gazda 2018-11-22 16:24:23
Omyłkowo generale Pawlikowski !! siedząc na emeryturze podatników w wysokości 10 tyś. zł,, w wieku 45 lat to trzeba mieć trochę skromności i pokory!! . Chwalisz się osiągnieciami w BOR, a wszyscy wiedzą że było dokładnie odwrotnie. A w ogóle to jedna wielka pomyłką była z takim szefem. No i po co ?. Chroniczny przerost formy nad treścią i to do kwadratu!. Idź ze pan lepiej te łowce wypasać na halach ,to może bedzie z tego jaki pożytek.Hej.
zenzz 2018-11-22 13:20:17
@staszek,
"... Jesteśmy najbardziej honorowa społecznością w Polsce ... " buhahahahahaha, obudź się człowieku i przejrzyj na oczy. Pycha przez ciebie przemawia, nie mylić z dumą.
nieborowik 2018-11-22 09:12:52
Pan Zacharko to ten, który w czasach PRL i głębokiej KOMUNY prowadził aukcje staroci w kapeluszu / meloniku. Sprzedawała obrazy, garnki i inne pierdółki, a teraz jest V-ce Starosta PT,
Można, a jednak można od staroci do starostwa, stary człowiek i być może.
Nikomu nie ubliżam, a jedyni stwierdzam fakty jakie miały miejsce w Zakopanem z udziałem tego osobnika.
Odnośnie Pana gen. bryg. Pawlikowskiego potwierdzam wcześniejszy wpis, że jest to człowiek o wielkim sercu i honorze. Wielki patriota. Nie podoba mi się jedynie to, że jest PISior, ale jest OK.
Pozdrawiam obydwóch Panów tego od staroci i tego Pana z lampasami.
Nina 2018-11-22 05:46:08
Pan Zacharko wystarczajaco dużo osób zwolnił bez skrupułów i konkretów ludzi którzy naprawdę pracowali młodych a tych co już są na emeryturach trzyma którzy nic nie robią tylko śpią po kątach za szafami paranoja jak można do tego stopnia układy???? Przy Panu Makowskiemu było inaczej można było porozmawiać a tu " dziękuję przykro"bo co bo mówiło się prawdę jak jest tam w urzędzie.
Dzianisan 2018-11-21 23:23:12
Pan Zacharko powinien udać na zasłużoną emeryturę i popuścić wreszcie stołek. Wice starostą powinien zostać ktoś młody, kto rozumie nowe czasy. Ma energię i pomysły. Jeśli Bąk weźmie sobie Zacharkę na zastępcę wejdzie w buty Makowskiego i w następnej kadencji skończy jak AGM. Wyborcy jedno znacznie wskazali miejsce w szeregu Zacharkę tak jak kiedyś Makowskiemu. PiS zawsze miał problemy z perspektywicznym działaniem. Jeśli teraz zacząłby kreować nowego lidera w Powiecie za 5 lat ma wygraną w kieszeni, a jak władze będą pełnić nadal stare dziadki to nie wróży to dobrze.
śtyry 2018-11-21 22:19:43
Samów w Skandynawii też się sekuje i poniża, ale Oni jak idą to idą razem. Tutaj jeden góral w ostatnich trzech kadencjach był w czterech ugrupowaniach polityczno-samorządowych czyli ustawia się jak wiatr polityczny wieje. Teraz chce zondzić powiatem i jeszcze ciągnie za sobą innych i podpowiada jakie korzyści mogą osiągnąć zmieniając ugrupowania. Szkoda, że tak do opamiętania i odrzucenia jego i jemu podobnych w wyborach jeszcze daleko no może pięć lat. Uczciwość polityczna jest bardzo ważna bo potem przekłada się na uczciwość życiową.
stasek 2018-11-21 21:58:43
Pan Pawlikowski się myli. Trzeba poszperać w internecie i wszystko wyjdzie. W Biołym Dunajcu Wójt Andrzej Jacek Nowak świadomy swego nieudolnego rządzenia podczepił się pod PiS bojąc się przegranej. Poprzednio w 4 wyborach samorządowych startował z ugrupowania Suwerenność i Rozwój ( takie PO bis), Nawet sądził się z PiSem w poprzednich wyborach.
To samo w Poroninie, a to już Pan Pawlikowski powinien znać. Kto startował w barwach PiSu a wcześniej był podczepiony pod PO (pod inną nazwą),
Jedność Tatrzańska nie z mojej bajki ale przynajmniej mają kręgosłup i cojones (to co znosi kura).
Tempy Toporek 2018-11-21 21:04:09
A co to, @ europodatnik zrobił voltę w druga stronę, zaczyna mu się podobać PiS?? To było do przewidzenia teraz będzie się podlizywał im by go nie wysadzili ze stołka.
europodatnik 2018-11-21 20:19:59
Obecne tutaj komentarze wyborców świadczą o tępym prostactwie autorów i głębokim upośledzeniu umysłowym. Przeczytajcie ze zrozumieniem teksty i złóżcie z tego obraz waszej przyziemnej polityki.
Picasso malował bardziej zrozumiałe!
swój 2018-11-21 20:12:07
Pan Skupień juz był.Fajny chłop.grzecny.Wiyrsyki pise i to telo...i już był.I nic.W dodatku nie wierze w Jego intencje-zaufalismy mu ostatnio a On nas najprosćiej olał.Oczywiście pieknie to wytłumaczy .
Bardzo dobrze że tacy ludzie jak P.Gen.Pawlikowski wyraził swoje zdanie-kazdy może.Nie do końca zgadzam sie że swój jest lepszy niż najlepszy obcy-ale P.Zacharko niech działa ale dajmy szanse innym.P.Kantek.
Lustrator 2018-11-21 20:10:06
Pan Zacharko to nawet i w PZPR-ze był; czy to przypadek że jego firma - drukarnia mieści się na terenach majątku PSS Społem?
staszek 2018-11-21 20:06:32
Śmiać mi sie chce jak czytam te żale wylewane na Pana Generała. Panowie którzy tacy mądrzy w gębie jesteście może czas zobaczyć jakim jest się człowiekiem ile dało się dla kochanej Polski od siebie. W 100% popieram że w powiecie tatrzańskim powinni rządzić górale z krwi i kości a nie przebierańcy .
Jesteśmy najbardziej honorowa społecznością w Polsce i dziwie sie że pozwalamy aby rządzili nami farbowane lisy
śtyry 2018-11-21 20:05:15
@aku. To nieładnie wyciągać sprawy osobiste i prywatne choć by były bardzo niefortunne nieładnie.
janosik 2018-11-21 19:42:57
Szanowny Pan Generał ma rację . Pan Piotr Bąk zasługuje ponownie na stanowisko Starosty Tatrzańskiego. Obecnie już " na oko" widać ład i porządek w tym urzędzie. Miło tam teraz załatwiać sprawy. Podziękowania.Natomiast co do v-ce powinien ponownie ten urząd objąć Andrzej Skupień , były v-ce za AGM. To mądry, rzetelny ,młody człowiek.Trzymamy za niego kciuki, mamy nadzieje że zwycięży rozsadek , Panie Andrzeju Skupień powodzenia.
aku 2018-11-21 19:14:56
W genach lepiej nie grzebać, bo się jeszcze choć co może okazać. Np, że ktoś tam ma innego tatusia niż mu się wydawało, albo i mamusię. A poza tym, coś mi tu generalskie wizje ustawami norymberskimi pachną.
baca 2018-11-21 19:10:58
Pawlikowskie w Murzasichle taty gołębi pilnować a od zakopane precz
Tw 2018-11-21 18:55:00
Jaki generał taką prowokacja.
śtyry 2018-11-21 17:59:13
Przez szesnaście lat górale byli starostami, w tym rozdaniu jedynie Pan Skupień ( druga ilość głosów ) ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Stawiała bym na niego. Choć rozumiem Pana Bąka razem z Panem Zacharką rozpoczęli i razem powinni skończyć. "Nie zmienia się koni w połowie brodu".
Basia 2018-11-21 17:31:46
Pan Zacharko ma już trochę lat i może czas załączyć politykowanie. Miał szanse wykazać się od lat był już we wszystkich partiach jakie tylko mogły być w Zakopanem. Wszedł paroma głosami to chyba świadczy o tym że ludzie go nie chcą
Ciemniak 2018-11-21 17:26:49
W Czarnym Dunajcu było podobnie, też PiS wyświadczył "niedzwiedzią przysługę" byłemu wójtowi.Ludzie mają swój rozum a politykowanie powinni zostawić tym w Warszawie.
góraLL 2018-11-21 17:26:19
Panie Generale!
Nie lepiej iść już na emeryturę? Zwłaszcza po zakończeniu swej kariery w świetle ŚDM???
Kup se Pan koze wolnostojącą, pal we niej suchym drewnem, pykaj fajke, czytaj książki. Chyba ciekawsza perspektywa niż mieszanie się jeszcze do polityki.
asdfgh 2018-11-21 17:19:27
Przecież to nic złego, żeby w Powiecie Tatrzańskim rządzili górale. Wręcz przeciwnie. Generał ma rację.
Dzianisanek 2018-11-21 16:59:19
zdobylismy wszystko oprocz koscieliska.bo tu bedzie prawdziwy wójt.ponadpartyjny i z kwalifikacjami! ciekawe kto przewodniczacym?powodzenia. bo to wy pokazaliscie klasę. a nie tylko stolkowanie!
śtyry 2018-11-21 16:52:25
Pan gen. Pawlikowski chyba nie wie, że brat zdradził "Jedność Tatrzańską" i przed wyborami uciekł do PiS. Jak to szło "żadnego nepotyzmu" mówił Pan Prezes i tak trzymać Panie Starosto. Wasz duet to gwarancja pozytywnego zakończenia wielkich spraw takich jak PKL. Młodzi OK ale nie tak i nie siłowo.
samorodek 2018-11-21 16:30:05
Ten tekst to kompromitacja pana generała. Cyt. "decyzje interpersonalne", "jesteśmy rzewnie zainteresowani"??? Osoba, która nie zna języka polskiego, nie zna znaczenia słów odpowiadała za ochronę najważniejszych osób w Państwie, od lat brała nasze pieniądze na przeróżnych państwowych stanowiskach. Boże chroń to państwo!!!
Gorol 2018-11-21 16:20:47
Trochę nas słuchać.Nic się nie zmieniło od czasów rządów PO.Nie słuchacie ludzi.Nie dbacie o ludzi.Uczciwosći.Solidarności ze sprawami wyborców.Dbałośc o interesy mieszkańców powiatu.
Proponuję-P.Bąk,P.Kantek.P.Pawlikowski..
Pan Skupień jesli ma honor -odmówi sam -ostatnio nas olał dla innej funkcji ( a szkoda)
ala 2018-11-21 16:15:51
Popieram generała, góral burmistrzem, góral starostą, wiadomo przecież, że Bóg też jest góralem!
Maruda 2018-11-21 16:14:55
Cytuję: "Po licznych opiniach i komentarzach w obszarze publicznym widać, iż społeczność lokalna (górale) oczekują, iż w strukturach starostwa jednak znajdą się także rodowici górale, którzy oczywiście wystartowali z listy PIS!" To czysty rasizm lokalny, czyli ja nie-góral już społecznością lokalną nie jestem??? Ktoś z takimi poglądami jest generałem, pełnił jakieś funkcje? Strach się bać. Totalna kompromitacja.
Zakopion 2018-11-21 16:12:50
Już Bojcorka pisała, że Kantek chce być wicestarostą, bo jak nie to poprze Skupnia, tu pojawia się Pawlikowski radny, a to przypadkowa zbieżność nazwisk z generałem? A na końcu na mównicę wyjdzie pan Bąk i powie, że najważniejszy jest program, powiat i Polska, a ja wtedy padnę ze śmiechu i wpadnę pod biurko
  • TŁUMACZENIA
    Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
    E-mail: translations.incontext@gmail.com
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
    Tel.: 601 793 866,
    WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
  • PRACA | dam
    Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka TANGARA IP Sp. z o.o zatrudni na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie rejestru umów, - Kontrola realizacji zawartych umów, - Kontrola czasu pracy pracowników, - Kontrola kas zakładowych i magazynów, - Inwentaryzacje, - Kontrola prawidłowości procesu sprzedaży, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu, - Opracowywanie harmonogramów i procedur wewnętrznych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenie wyższe lub średnie, - znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), - Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu, - Zdolność analitycznego myślenia, - Staranność i skrupulatność. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na pełny etat, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "TANGARA_0320". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.
  • PRACA | dam
    Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem w związku z otwarciem nowego Internatu zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel.: 725 300 095, e-mail:
    E-mail: sekretariat.zakopane@cos.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Mieszkanie 27m Zakopane Piaseckiego
    Tel.: 696152042
  • USŁUGI | budowlane
    INSTALACJE ELEKTRYCZNE - FIRMA - ZAKOPANE/PODHALE -
    Tel.: 530 280 979
  • PRACA | dam
    PENSJONAT ADRIA w centrum Zakopanego zatrudni osobę na stanowisko RECEPCJONISTA. Oferujemy: pracę w miłej atmosferze, umowę o pracę, praca zmianowa. kontakt telefoniczny 795 890 175
  • PRACA | dam
    Osada Gubałówka (okolice Dzianisza) oraz Willa Jarosta(Zakopane) zatrudni Panie do sprzątania apartamentów, atrakcyjne wynagrodzenie.
    Tel.: 789 077 300,782 555 900
  • PRACA | dam