Reklama

2018-11-07 19:15:41

Policja

Znikający policjant

Protest policjantów nie ominął Podhala.

Komisariaty policyjne pustoszeją z dnia na dzień. W Nowym Targu i w Zakopanem brakuje funkcjonariuszy zwłaszcza w drogówce. - Nie tylko - przekonuje nas policjant, który prosi o anonimowość. - Dziwicie się, że ludzie mają dość. Już nie chodzi nam tylko o pieniądze i emerytury. Ale chcielibyście mieć szefów, którzy każą wam zakładać skrzydła albo sypać konfetti -  ucina rozmowę. 


Prawdopodobnie chodzi o niezwykłe polecenia wydawane przez vice ministra spraw wewnętrznych Zielińskiego. W rozmowach z policjantami często pojawia się jego nazwisko. 

Tymczasem sytuacja robi się groźna. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wczoraj patrol drogowy pełnił na ulicach Zakopanego sam szef miejscowej drogówki. Podobno nie było nikogo, kto mógłby go zastąpić. Coraz częściej do pomocy wzywani są pracownicy Straży Miejskiej, bo trudno o radiowóz.  

j           

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
szarańcza 2018-11-09 14:17:45
Jeszcze nie tak dawno dla KODziarstwa to byli ORMOwcy, "kulsony" mordujący Stachowiaka na posterunku, nadający się jedynie do rozrzucania konfetti z helikoptera. Teraz to biedni, zagłodzeni , słusznie protestujący Panowie Policjanci. A teraz do was, "panowie" policjanci. Róbcie sobie nadal wrogów w całym państwie. Szacunku nigdy nie mieliście i nie będziecie mieli u KODziarzy, teraz tracicie go także wśród tych, wśród których cieszyliście się zaufaniem, pomimo bierności wobec zdziczałych zachowań podczas protestów pod sądami czy Sejmem w Warszawie
spoko 2018-11-09 00:46:20
,,Psia Grypa" zapanowała.
Franek z Janek 2018-11-08 22:45:34
HONOR!!! ???? Anna Staszel: "Jakie szkolki konczyliscie i za czyja kase ?"
dziadek 2018-11-08 22:12:38
Znalezione w sieci.
"Mój też wziął L4. Nie jest chory, ale nie chciał iść na marsz. W zeszłym roku był i tak go poturbowali, że skończyło się na szwach pod okiem. W tym roku i on odpocznie i ja będę spokojna ? wyznaje pani Edyta, żona jednego z warszawskich policjantów."
Albo - "Co mi po tysiącu złotych, skoro mój mąż idzie na spotkanie z chuliganami i naraża się na niebezpieczeństwo? On tam może nawet zginąć. Co ja mam mu za ten tysiąc trumnę kupić? To żadna zachęta. To przekupstwo zwykłe i tyle ? uważa żona policjanta, Edyta."
Czyli jak będzie - larum grają, wróg u wrót, Ojczyzna w niebezpieczeństwie, to żołnierzyki też na L4?
Czemu nie, życie w koszarach, czasem jakieś ćwiczenie - poligon, defilada, odznaczenia, awanse to my szwejki akceptujemy. Ale wojować to nie dla nas. Mogli by którego skrzywdzić i manierkę z gorzałcyną przestrzelić.
Za mundurem, dziady sznurem!
iga 2018-11-08 21:55:37
Ludzie co z Wami jest?! Wiecznie musicie się kogoś czepiać i pomyje wylewać? Policjantom się dostało bo walczą o swoje, @vika dostała bo zasugerowała żeby obywatele przestrzegali prawa i przykazań. Oj, święty narodzie bardzo nieładnie!!!
vika 2018-11-08 21:55:23
Cytat "o vice"
" Wiecie czemu wika nie "strajkuje' czyli nie bierze zwolnienia lekarskiego? Bo ona jest najmądrzejsza, jedyna jest zdrowa i jedyna ma rozum wszystko rozumie i w ogóle jest the best.."

O !!! dziękuję za uznanie - chociaż skoro piszesz że "wszystko rozumiem " - WIELKĄ IRONIĘ w tym co napisałeś też zrozumiałam.
A strajkować ani brać zwolnienia lekarskiego nie muszę, bo po 40 latach trudnej pracy jestem na zasłużonym odpoczynku . Mało to dowcipne - ale takie są fakty.

A tak nawiasem - u nas ludzi rozumnych się nie ceni . Lepiej się gada z inteligentnymi inaczej, bo przy takich rozmówcach nawet zwykły prostak wyrasta na wielkiego mędrca .
byby 2018-11-08 19:53:46
Typowe ? nagonka to na policjantów, to na nauczycieli, to na sędziów, to znów na urzędników. Zwolnić, zlikwidować, suweren niech sam się uczy i broni za otrzymane 500+.
miejscowy turysta 2018-11-08 19:16:40
@zenzz

Sugerujesz że państwowe radio to nierzetelne źródło informacji?

"na szczęście"- bo zginął tylko jeden pilot, gdyby w tym czasie trafiło się więcej przypadków wymuszających używanie katapulty, to i ofiar byłoby więcej.
o vice 2018-11-08 19:15:16
Wiecie czemu wika nie "strajkuje' czyli nie bierze zwolnienia lekarskiego? Bo ona jest najmądrzejsza, jedyna jest zdrowa i jedyna ma rozum wszystko rozumie i w ogóle jest the best.
vika 2018-11-08 18:04:08
@ Mila - cytat: "Ludzie pokroju nick vika to żenada,jak nie ma argumentu,to uderza na oślep."

Kobieto ... w co ja uderzam ???
Przeczytaj powoli ze dwa razy mój komentarz , może zrozumiesz o co mi chodzi.
Ludzie TWOJEGO POKROJU nie rozumieją komentarzy , po przeczytaniu których trzeba użyć rozumu - jeśli go się posiada oczywiście - chwilę pomyśleć , zastanowić się nad jego treścią .
Jeśli komentarz napisany jest bez inwektyw, ubliżania rozmówcy, obrzucenia go błotem , to niektórzy nie mogąc zrozumieć o co chodzi próbują dorabiać do niego swoją ideologię według swojej chorej wyobraźni
.
I to właśnie jest ŻENADA.
cytaty pisaty 2018-11-08 17:33:03
Cytaty: "Żeby wykrywalność w przestępczości narkotykowej rosła, wystarczy skłonić policjantów Zespołu ds. Nieletnich by baczniej przyjrzeli się kilku małolatom. Szybko się okaże, że znany wcześniej trzynastoletni Jasio przyznał się, że w ostatnim miesiącu codziennie użyczał narkotyku kolegom. Robił to kilka razy dziennie! Kilka razy pomnożone przez trzydzieści dni i już mamy: 150-300 wykrytych przestępstw - wedle życzenia" - opisują.
Podają też przykłady, jak włamanie do komórek lokatorskich w bloku, gdzie ukradziono "kilka słoików ogórków typu wek" w statystykach traktowane jest jako "wykrytych 20 włamań" - bo wtargnięcie tego samego złodzieja do każdej z komórek traktowane jest jako odrębne zdarzenie.
"Tabelka w policyjnym Excelu wszystko zniesie" - kwitują mundurowi. Jak dodają, "ważna jest propaganda sukcesu"
"Pracujemy świątek piątek; nie odbieramy nadgodzin. Prowadzimy po kilkadziesiąt dochodzeń jednocześnie (jeden policjant i kilkadziesiąt postępowań przygotowawczych). Wszystko "się kręci" tylko dzięki poświęceniu policjantów i powszechnym fałszowaniu policyjnej statystyki" - przekonują.
Skarżą się również na powszechny, jak twierdzą, nepotyzm w komendach oraz "głupotę", jaką jest według nich zmuszanie policjantów do zabezpieczania wszelkiego rodzaju imprez, nawet jeśli realnie nie ma takiej potrzeby. "Mecz żużla, na który chodzą całe rodziny i nikt nie słyszał o żadnych burdach? Oczywiście: kilka patroli więcej, bo a nuż ?coś się wydarzy?. A jak się wydarzy, to co powiemy ?górze?!?" - piszą funkcjonariusze.
"Obstawmy więc wszystko: mecz siatkówki i wystawę zwierząt domowych, marsz emerytów, powrót pielgrzymów i piknik w przedszkolu... No i cmentarze. Bo 1 listopada na pewno Polacy zaczną się na cmentarzach na siebie rzucać, a z grobów wstaną zombie i zaczną wszystkich zżerać. Więc: niech policjant zap... przepraszam, służy" - punktują.
Policjanci podkreślają, że gdy wstępowali do służby, składali przysięgę na konstytucję - a teraz dochodzi do sytuacji, gdy każe im się postępować wbrew tej przysiędze. "Cud, że przy takich działaniach Prawa i Sprawiedliwości nie doszło jeszcze do masowego wypowiedzenia posłuszeństwa - przy czym nasz strajk via L4, troszkę na takie wypowiedzenie posłuszeństwa może wyglądać" - piszą policjanci.
pat 2018-11-08 16:13:00
kierowcabombowca zarzeka się ,że nie jest nie był,i nie będzie policjantym i wierzę ,ale jedno jest pewne ,albo syn ,córka zięć,brat albo swat jest w policji.
kierowcabombowca 2018-11-08 15:16:42
Witam wszystkich,
Nie jestem Policjantem, nie byłem i nigdy już nie będę choćby z racji zdrowia. W większości każdy narzeka w sposób b. negatywny na Policję, może mają swoje powody /mandaty, doprowadzania, zatrzymania przez Policje lub kara aresztu etc./ ja też mam swoje powody, aby narzekać na Policje, życie wszystko weryfikuje, ale co to da.
Polska Policja, a przedtem nawet Milicja nigdy w tak arogancki sposób nie była traktowana jak obecnie przez rządzących. Niestety lub stety, ale Policjanci mają rację, że udali się na L- 4 /każdy ma prawo do poprawy swojego zdrowia, a tym bardziej Policjanci/.
Fachowiec od niczego, czyli niejaki pan zieliński to nauczyciel, a nie spec od służb mundurowych. Może bardzo dobrze zna się na KONFETII lub na serwowaniu posiłków w sądzie, ale nic poza tym. Kto tego łosia postawił na tym stanowisku sam teraz powinien iść w patrolu pieszym /z pałą, RMG i kajdankami/. panie zieliński cytat ?nic tak nie cieszy jak patrol pieszy?. Gen. Szymczyk to policjant z krwi i kości, ale co z tego jak błaga na forum Policjantów o powrót, bo koniec może być bliski, a v-ce minister od KONFETII jest, jaki jest. Nie ubliżajmy szeregowym Policjantom, bo oni mają za swoje z tej komendzie, kto zna realia to wie, o czym pisze. Kadra kierownicza do POLA od zaraz, ale kto to zrobi, mimo, że jest jak jest skoro nikt tutaj nie chce służyć w tej karnej jednostce Policji. Przychodzą komendanci dla grupy, dodatku, ugrania swojego, a ludzie ich nie interesują.
Najgorsze jest to, że szeregowi Policjanci nie mają już ŻADNEGO SZACUNKU w społeczeństwie, a dlaczego, a no, dlatego, że obecna władza wykorzystuje ją do swoich gierek /kulsobny i spółka, Wawel, miesięcznice i inne/. Gorzej jest jak za MILICJI.
Zresztą obecnie młodzież, która wstępuje do policji myśli, że jak dostanie blachę i szmatę to jest Rumbo, a tu życie wszystko weryfikuje /nadmiar spraw, przełożeni do niczego, zero zrozumienia dla zwykłych wyrobników Policyjnych, groźby, brak dodatków, grup itd./
Ja jako mieszkaniec Zakopanego szanuje naszą Policję, jaka ona jest taka jest to nie jej wina, a tego z Kęt, Gorlic i Kościeliska.
Spec od Policji v-ce minister zieliński /z barku szacunku do tego człowieka pisze z małej litery/ powinien podać się do dymisji, ale to trzeba mieć jaja, a nie wydmuszki, KORYTO trzyma przy władzy, a z Policjantów zrobił dziadów mundurowych, a szkoda.
To, że zapłaciłem w swoim życiu kilka mandatów nie mam żalu do Policji, a do siebie, bo przegiąłem na drodze z prędkością, oni robią swoje i uszanujmy to.
Całkiem niedawno zostałem wezwany na ul. Jagiellońska 32 na przesłuchanie i miałem kilka minut na zapalenie papierosa i przypatrzyłem się jak Policjanci przed 8.00 przyjeżdżali do pracy swoimi zdezelowanymi samochodami, aż wstyd. Na zachodzie policjant to SZACUNEK, władza i kasa, a u nas dziadostwo zrobili z niebieskich. Ubogo byli ubrani, ciuchy marne, ale, za co mają sobie kupić jak Państwo o nich nie dba.
Panie Panowie Policjanci Ci szeregowi od pracy, a nie do po???.nia, lizania tyłka i donoszenia trzymam za Was kciuki zdrowiejcie i wracajcie do pracy bo te łosie pewnie Wam nic nie rzucą porządnego, tylko same ochłapy. Gdyby nie było Policji to szczególnie na Podhalu ujawniło by si e wielu watażków lokalnych.
Ciekawe ilu za srebrniki Komendanta Głównego zostanie na służbie.
Pozdrawiam Was i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
gnom 2018-11-08 14:46:19
Co, strajkują bo od dobrobytu im odbija i nudzą się?! I nie tylko policjantów mam na myśli ale również nauczycieli, pielęgniarki, lekarzy i górników. Rolnicy i sadownicy też nie są szczęśliwi. Nie samym szczawiem człowiek żyje.
zenzz 2018-11-08 13:33:34
@miejscowy turysta,
"... zmieniono coś w katapultach i te przestały działać. Na szczęście zginał tylko jeden pilot."
Weź chłopie i się doinformuj na ten temat zanim zaczniesz coś pisać.
Poza tym, co to znaczy "na szczęście" ? Mam nadzieję, że to niefortunna pomyłka w sformułowaniu informacji o tej tragedii. Zginął pilot Krzysztof Sobański i to w dodatku bardzo dobry pilot. Po resztę informacji zainteresowanych odsyłam do rzetelnych źródeł.
Xman 2018-11-08 12:51:36
Policjanci a szczególnie zakopiańskiej Komedy to mendy. A co z pracownikami cywilnymi ? Którzy są poniewierani i wykorzystywani do wszystkiego. Czy policjant miał by czym dupę podetrzeć gdyby nie cywile ? Te policjanty zabieraja ludziom dowody rejestracyjne a sami nie pamiętają o przeglądach własnych radiowozów....ale na szczęście są cywile którzy szanownym niebieskim nierobom mają obowiązek o tym przypomnieć . Pracownik cywilny nie marudzi nawet wtedy kiedy NACZELNIK POLICJANT upokarza , wykorzystuje i nie docenia . Idźcie sobie na zwolnienia przynajmniej ludzie którzy pracują za grosze będą mieli święty spokój.....
do gnoma 2018-11-08 12:19:13
Jak naród głodny, to mirabelki i szczaw na nasypie! Niesiołowski POleca! Tymczasem ile żarcia rocznie wyrzucamy? I co, faktycznie naród głody????
gnom 2018-11-08 10:24:42
Pewnie, niech strajkują. Może uda się im coś wywalczyć, a jak się uda to reszta narodu też ruszy. I będzie powtórka z historii. Młode pokolenie nie wie co to strajk generalny ale wszystko przed nimi. Naród głodny ( z tą różnicą że obecnie żarcia masa ale pieniędzy mało i można sobie popatrzeć ) to naród wściekły. Obecnie każda grupa zawodowa protestuje osobno i w różnym czasie ale jeszcze chwila...
Mila 2018-11-08 09:39:30
Ludzie pokroju nick vika to żenada,jak nie ma argumentu,to uderza na oślep. Wypowiem się na temat policji w Bukowinie ,chociaż nie ma co dużo pisać bo i tak większość wie jak sprawdzają trzeźwość wychodzących z kościoła kobitek !a w tym czasie pod sklepem biba,miejscowi i nie tylko, wiedzą gdzie sprzedają torebeczki z cukrem pudrem ?! tylko policja nic nie wie ,więc jeśli mają amnezje ,nie dowidzą to jak najbardziej L4 wskazane !!!
Weterynarz 2018-11-08 09:30:42
mam nadzieję że ktoś skontroluje te lewe zwolnienia! Masa gliniarzy dodatkowo zarabia poza policją i to będąc czasami na l-4. I to mają być policjanci co składali przysięgę! Aut na budowę, zobaczą ile to na 3 tyś trzeba się utyrac.
vika 2018-11-08 08:16:21
Cytat "Hehe" :
"Obywatelu, musisz być w 100% posłuszny nakazom i zakazom - chyba, że jesteś policjantem, to możesz sobie zachorować nawet jak nie jesteś chory :-)"

Gdyby wszyscy obywatele byli posłuszni nakazom i zakazom , czyli mówiąc wprost - przestrzegali prawa, oraz jako naród katolicki Dziesięciu Przykazań Boskich - to faktycznie policja byłaby w naszym Kraju zupełnie niepotrzebna . Niepotrzebne byłyby także takie instytucje jak sądy, więzienia, domy dziecka, schroniska dla zwierząt itp .
Dlaczego tak nie jest ???
Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.
prawnik 2018-11-08 06:25:13
Szli do Policji, wiedzieli jakie warunki.....
Hahaha, tak wiedzieli, a było i jest inaczej. Jedno wielkie nieporozumienie jak w tym kraju traktuje się człowieka.
sp 2018-11-08 05:52:15
Stan policyjny w polsce znika, ale jaja !
POLicjAND 2018-11-08 05:13:50
Po co nam "psiarnia" ustawę 1066 wprowadzić w życie i PO kłopocie.
miejscowy 2018-11-08 00:27:21
leserzy pół dniowki w radiowozie komórką się bawią z godzinę zebrza kawe na BP a pozostały czas to i tak nic nie widzą i jeszcze narzekaja. Może władza teraz przejrzy na oczy i połowę wypieprzy ! Te pozostałe 50 tysięcy wykorzysta się lepiej i wszyscy b
Bystrawoda 2018-11-07 23:40:00
Wy tak gadacie ale juz w armii wiecej sie zarobi tylko wiecej cwiczen , biegania, itd , tu sie uzeraj z menelami a co z tego skoro tak mało płacą , praca w swieta, sb , nd , nic dziwnego ze protestuja kazdy wiedzial na co sie pisal ale gdyby byly wieksze zarobki inaczej by pracowali
L4 2018-11-07 22:19:30
Niech sobie strajkują i tak byli jakby ich nie było.
miejscowy turysta 2018-11-07 22:09:28
Ważne że pajacyk Zieliński dalej kręci kabarecik.

Jak to leciało?
A, już wiem - "państwo nie działa"!!!

:D

Ale to jeszcze nic.

Dziś np. dowiedziałem się z radia (i to państwowego) że przez ostatnich parę miesięcy wszystkie nasze samoloty wojskowe poza paroma F-16 były uziemione, bo okazało się że zmieniono coś w katapultach i te przestały działać. Na szczęście zginał tylko jeden pilot. Ale "minister obrony" cały czas powtarzał jaka ta nasza armia jest teraz super, nie to co za PO.
dziadek 2018-11-07 22:07:10
Szli do policji wiedzieli jakie warunki i jakie obowiązki.
Mnie osobiście już nigdy słowo "policjant" nie będzie się kojarzyło ze słowem "prawo."
motocyklistka 2018-11-07 21:52:31
Czyli co, zlikwidować służby mundurowe - Policję i wszyscy zakładajmy firmy, najlepiej budowlane. Głupiutkie to wasze myślenie.
Po co zakładasz jeden z drugim firmę, żeby narzekać na podatki ZUS-y itd. no .... coś mi to przypomina, czyż nie!
iga 2018-11-07 21:43:16
Każdy ma prawo do protestu i strajku. Mamy przecież wolną Polskę ( takiej wszyscy chcieli ) i jak komuś się robota
nie podoba to może protestować albo się zwolnić. Wiadomo każdy zawód ma swoje plusy i minusy, jednak nie każdy lubi jak się z niego głupka robi. Zauważcie, że prawie każda grupa zawodowa jest niezadowolona. Szanowna władza zapomniała o wyborcach gdy dopadła do koryta i zaczęła żreć pełną gębą, a pieniądze na podwyżki dla ludu poszły do Torunia i na nagrody dla tych "mocno zasłużonych".
Renata 2018-11-07 21:34:36
Sam szef a pantofelek z nim był czy go pozostawił Koło biurka
Hehe 2018-11-07 21:31:08
Obywatelu, musisz być w 100% posłuszny nakazom i zakazom - chyba, że jesteś policjantem, to możesz sobie zachorować nawet jak nie jesteś chory :-)
mieszkaniec 2018-11-07 21:26:48
Nie wiem czy wiecie ale jednym z powodów tego protestu jest chora statystyka w policji. To że każdy musi przynieść konkretną liczbę mandatów że służby. Policjanci zaczęli głośno mówić o tym że mierniki prędkości czyli radary są nie są używane zgodnie z prawem. A to że chcą zarabiać więcej, a kto nie chce? Tylko my przedsiębiorcy nie potrafimy protestować jak nam podatki podnoszą i prowadzenie działalności utrudniają.

Mniej TVP i TVN a więcej myślenia ludzie.
dziadek 2018-11-07 21:22:38
Takie mizeraki chorobliwe do policji poprzyjmowali?
@motocyklistka. Czy nie lepiej było by zwolnić się z policji i n.p. podjąć jakąś działalność gospodarczą zamiast męczyć się na tej policji.
Byłbyś sam kowalem swego losu, popłaciłbyś sobie zusy i inne srusy, dowiedział byś się ile kosztują narzędzia, samochód, jakieś lokum. Dowiedziałbyś się jaka jest różnica między pracą a zapie....cką.

W poprzednim art. na ten temat @Ja pisze:
"Opcja wypisywania pouczeń zamiast mandatów wszystkim się podobała a jak się chłopaki wkurzyli i sięgnęli po druga jedyną możliwość protestu czyli L4 to oburzenie narodu.
Wszyscy policjanci w tym kraju powinni zrobić sobie parę dni wolnego to na pewno zaczną może w końcu być szanowani za to co robią."

Policjanci na fikcyjnym L4 to nic innego jak dwie zorganizowane grupy przestępcze - jedna, lekarska, fałszuje zwolnienia, druga, policyjna, która je w jakiś sposób uzyskuje.
Jakoś nie słychać by ZUS i wydział wewnętrzny policji ruszyły szukać policjantów-oszustów na L4 i lekarzy, którzy poświadczyli nieprawdę... Czyli można fałszować dokumenty w świetle jupiterów i jeszcze się tym chwalić?
Tak, tak - po tym co robicie na pewno Was będziemy szanować! Ponoć i strażaków zaraziliście tą waszą chorobą.
Szakal 2018-11-07 20:58:57
Nie pasuje to na budowę. Tam będą mieć 5 tyś na rękę. Po 15 latach na emeryturę za niebezpieczna pracę? W takim razie cieśla z budowy niech idzie po 5 latach na emeryturę bo ma bardziej niebezpieczną pracę. W dupach się ''psom'' poprzewracało. Przy zatrudnieniu do pracy wiedzieli co biorą. Czemu w prywatnych firmach nikt nie strajkuje? Bo by dostał kopa w dupe! !! Trza robić a nie ino brać i brać i doić bo wszyscy się nauczyli brać brać brać. Firmy prywatne na to wszystko muszą robić! !!! WSTYD
motocyklistka 2018-11-07 20:19:10
G..no wiecie (że tak się wyrażę) o pracy Policji, o tym jak ta praca wygląda od środka. Komentarze jak zwykle wybitnych "znawców" Rzygać się chce!
Gessii 2018-11-07 20:10:41
No i święty spokój na drodze. Do niczego nikomu nie są potrzebni ????
Tomek 2018-11-07 19:56:24
To po co tam szli do roboty? W zako każda praca jest słabo płatna, a koszty życia z kosmosu. Zresztą i tak tutaj, że tak powiem pracują jak im się chce. W sezonie pełno chlejusów na rowniach, krupowkach, a policji nie ma. Z Krupówek pod gubalowkę przechodzą ludzie cały czas po drodze i blokują ruch, a tej pseudo służby nie ma.
K)raina N)ietypowych T)epakow 2018-11-07 19:48:16
Biorą prawko za przekroczenie 50km /h w zabudowanym przeważnie jest to wlot do miejscowości lub jakieś zadupie w lesie do tego jeszcze łapią ludzi na kacu po weekendzie zamiast stać pod barem o łapać prawdziwych pijaków jednym słowem nawet się cieszę że ich nie ma