Reklama

2018-10-30 15:09:04

Reklama

Krościenko n.D

Zgolę wąsy jak wygram

Reklama

Jan Dyda przed drugą turą wyborów zadeklarował zgolić wąsy - o ile wyborcy ponownie wybiorą go na wójta Krościenka. Komitet Wyborczy Stanisława Gawędy odpowiada.

W Krościenku trwa internetowa wymiana zdań między kandydatami ubiegającymi się o najwyższy urząd w gminie.  Profile na FB Jana Dydy i Stanisława Gawędy wraz z kolejnymi postami nie tylko śledzą, ale również komentują wyborcy. Co na nich słychać?

Tuż po ogłoszeniu wyników pierwszego głosowania Jan Dyda zadeklarował zgolić wąsy. "... Przed nami kolejne dwa tygodnie podwyższonego ciśnienia i emocji większych niż zwykle. W ramach rozładowania napięcia i wprowadzenia trochę luźniejszej atmosfery deklaruję, że w wypadku powierzenia mi urzędu wójta na kolejną kadencję, zgolę wąsy... "- napisał Jan Dyda, dodając jednocześnie, że wąsy towarzyszą mu od kilkudziesięciu lat i nie wyobraża sobie bez nich.

Na odpowiedź  Komitetu Stanisława Gawędy nie trzeba było długo czekać. "Nasz kontrkandydat obiecał, że jeżeli wygra wybory zrobi coś DLA SIEBIE - zgoli wąsy. My obiecujemy, że nasz kandydat na wójta wraz z wybraną nową Radą Gminy zrobi coś DLA WAS wprowadzi REALNE zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu Gminy, zrealizuje inwestycje..." - czytamy na FB. Co proponuje Stanisław Gawęda?  Przywrócenie gabinetów specjalistycznych w ośrodku zdrowia, w szczególności ginekologa oraz kardiologa oraz, że ze swojej pensji utworzy fundusz stypendialny dla najlepszych uczniów.

Jan Dyda na kilka dni przed wyborami obiecuje powrócić do tradycji uzdrowiskowych w Krościenku i deklaruje budowę pijalni wód mineralnych wraz z tężnią solankową oraz stworzenie "pętli zdrojowej" a także wprowadzenie sieci światłowodowej w gminie. 

Kto zostanie wójtem w Krościenku? Druga tura wyborów już w niedzielę 4 listopada.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
WS 2018-11-02 20:58:55
"Poza tym piszemy o Suszy za miliony w Krościenku, tam właściciel Kingi Pienińskiej zainwestował ogromne pieniądze i szuka wody. " Wystarczy dotrzeć do tego artykułu z TP a stanie się jasne o co jest taka wściekła walka w naszej gminie....
WSKA 2018-11-02 20:30:09
Młodzi z poparciem dla Pana Dydy? A to jakaś nowość? Kwiatek najpierw kreuje się na opozycjonistę na tym robiąc kampanię wyborczą a później z antykampanii tak mocno był przeciw, że nawet został za i to bardzo bo ma obiecane korytko jako vice wójt. .Jego brat zostaje Dyrektorem GCK i Organizuje koncerty(gdy Kwiatek jest w "opozycji") wspierane przez firmę X. Radny Kwiatka Pan G również wynajmuje pensjonat pracownikom z firmy X. I mocodawcy Pana Dydy na czele z Panem byłym wójtem Bronisławem są przypadkowo ścisle związani z firmą X. Więc jaka to opozycja? To jedno kółeczko wzajemnej adoracji...
KMirek 2018-11-02 19:58:56
Obietnice p. Dydy byłyby spełnione gdyby dotrzymał jednej -rezygnacji z usług p. Pałki . To jest hamulec rozwoju Gminy .
Do Highlander 2018-11-02 11:53:48
Wszyscy znający Pana Gawęde wiedzą, ze nie byłby on zdolny do zrobienia tego typu rzeczy. Przekonaliśmy się już nie raz, że Pan Dyda zagrywa nieczysto cały czas, zobaczymy co wymyśli na ostatni dzień...

Niestety te plakaty widziało całe Krościenko, a to, że zostały one spreparowane przez opyzcje wie tylko garstka.
highlander48 2018-11-01 22:10:12
Jak spreparowane to dać do badania ,pobrać odciski palców i ścigać !! A nie tylko pisać czy były spreparowane czy nie. Na pewno narobiły niesmaku obu kandydatom temu co ich rzekomo nie wieszał i temu co je spreparowane powiesił .Dla tych co je tam widzieli ,to one tam wisiały, a czy były fake czy nie to już się muszą kandydaci dogadać. Dlatego według mnie obaj kandydaci nie zasługują na to stanowisko. Brudna kampania trwa.
do highlander48 2018-11-01 21:51:29
Plakaty, które zostały wywieszone na tablicy przeznaczonej dla klepsydr zostały spreparowane...
Ktoś celowo umieścił je tam aby ukazać kandydata na wójta w złym świetle...
BronisławB 2018-11-01 21:10:37
Straszą Gawędą by mógł Bronek nami rządzić...
highlander48 2018-11-01 19:53:25
Do czego to jeszcze ludzie nie są zdolni. Jeden z kandydatów obwiesił całą tablicę ogłoszeniową (chyba przeznaczoną na klepsydry) przy cmentarzu w Krościenku. Może liczy a głosy Wszystkich Świętych? Normalnie żenada. Jeden goli wąsy drugi robi co robi.
kapitalista 2018-11-01 16:59:18
Sporo osób przy głosowaniu kieruje się inwestycjami, które mają zostać wykonane w danej wsi czy na jakiejś ulicy. Każdy chcę mieszkać w doinwestowanym miejscu co jest wiadomą sprawą dlatego też program wyborczy i jego filar INWESTYCJE jest podstawą do oceny z działalności. Dlaczego obecny wójt NIE rozlicza się z zaplanowanych inwestycji??? Gdzie Panie jeszcze wójcie bilans obietnic i wyników? Śmiało można przedstawić po jednej stronie chociażby salę gimnastyczną czy szkołę a po przeciwnej WSZYSTKIE inwestycję obecnego wójta(tylko te które sam prowadził od początku od końca a nie zaczęte przez poprzednika). Czy trochę piasku pod mostem???huśtawka?? kilka grzybków przy których można wypić browara to są inwestycję na miarę naszej Gminy??? A... zapomniałem o starych gaciach rozwieszonych na środku UG. I oczywiście o flagowej inwestycji ...REMONT BUDYNKU GMINY, która z pewnością ściągnie nie tylko gigantyczną liczbę inwestorów ale i turystów. Analizując prawdziwe informacje uzyskamy jasny obraz sytuacji w której to Pan Gawęda jednak jest tym inwestującym wójtem. A kto inwestuje zaciąga kredyty gdyby tak nie było do tej pory dzieci nie korzystałyby z tak rozbudowanej infrastruktury szkolnej.
DE 2018-11-01 11:15:39
Czy w naszej Gminie długo odbywał będzie się ten spektakl? Polityka na szczeblu krajowym jest bardziej poukładana i sensowna niż na naszym podwórku. Niestety. Z jednej strony mamy byłego wójta Pana SG, którego pracę każdy może ocenić po wynikach. Umieszcza on jawne, rzetelne dane podając ich źródło. Chłop przedstawia sensowny program wyborczy, który jest realny do spełnienia na nasze warunki oraz jest dla ludzi (przynajmniej takie można odnieść wrażenie, że zawarte są w nim rozwiązania na bolączki poszczególnych miejsc). Śledząc profil SG na FB można napotkać konkrety, dane oraz cyfry a jak wiadomo z cyframi się nie dyskutuje. Informację zawarte po weryfikacji okazały się prawdziwe. Z drugiej strony jest obecny wójt Pan JD, który przykładowo na swoim profilu podaje wiadomości o wyciągu natomiast w komentarzach jakiś zwolennik zapewne SG wkleja mu zdjęcie z którego wynika, iż NIE BYŁY prowadzone żadne konsultacje z właścicielami działek w tym regionie. Czyli jak to ? Mamy już prawie wyciąg a go nie ma? Czytając inne posty ze strony pana JD można dowiedzieć się, iż przy wykazywaniu zadłużenia naszej Gminy należy jak najbardziej wpisać zadłużenie SG zaciągane na np szkoły ale swój kredyt na uwaga REMONT BUDYNKU GMINY należy nie ukryć (pomijam kolejny przykład standardów a właściwie ich braku jednakże chciałbym zauważyć, iż nasza Gmina ma szereg innych bolączek zamiast tego remontu). Jak stwierdził to jakiś zwolennik chyba JD Gmina to (uwaga) serce Krościenka i ściągnie turystów(Panie i Panowie już widzę tabuny turystów przyjeżdżających do naszego miasteczka by zobaczyć piękny pałac i machającego z okna wójta czy to SG czy też JD) . Oczywiście jest potrzebne zagospodarowanie w tym miejscu ale przede wszystkim rynku. Przeglądając dalej profil Pana JD można zobaczyć chwalenie się ?bieżączką? drobnymi inwestycjami natomiast brakuje rozliczania z obietnic złożonych nam 4 lata temu. Obietnice te zawarte w programie doprowadziły do wyboru JD na stanowisko więc dlaczego nie ma rozliczenia z nich? Tego brakuje, natomiast są informację atakujące SG jakoby ten rzekomo z wilka stał się owieczką(niestety dla pana JD pan SG wygrał proces z jego radnym i orzeczenie oczywiście opublikował) Takie mamy standardy Panie JD? Napuszczamy nie tylko wyborców ale i swoich radnych a w przypadku przegranego procesu zamiast odwagi do przeprosin i reprymendy dla radnnego dostajemy żałosne zdjęcie z podtekstem? Ze strony pana JD możemy oczywiście dowiedzieć się więcej ciekawostek np. ten Pan oferuje w przypadku wyboru na wójta UWAGA ? zgolić wąsy. Przeciętnej jakości zabieg mający na celu ?ocieplić? wizerunek obecnego wójta, który przez całą kadencję jaki był dla ludzi to już większość miała okazję się przekonać. Co ciekawe ilość radnych w gminie obrazuje,iż mieszkańcy pomimo utożsamiania się z poglądami i programem wyborczym SG poprzez nakręconą spiralę nienawiści oddali głos na innego kandydata. Dziwna to sprawa jeżeli wyborcy wdali się wciągnąc w intensywną antykampanię prowadzoną przez wąską grupę interesu by głosować przeciw SG. Widać jak duże zagrożenie stanowi SG dla realizacji pewnych planów na terenie naszej Gminy gdyż jego bezkompromisowość i ludzkie podejście wytwarzają wściekłe ataki na jego osobę. Szkoda opisywać koneksję obecnego wójta i jego poparcie z jakich spływa stron i dlaczego, warto natomiast zastanowić się czy przy wyborze wójta kierować się: wpływem grupy tworzącej spirale nienawiści ,prowadzącej antykampanie, zmanipulowanymi faktami, powiązaniami rodzinnymi i biznesowymi czy też dobrem naszej Gminy i realizacją ciekawych pomysłów. Do zwolenników pewnej strony, nie szczujcie i nie prowadźcie antykampanii ale skupcie się na faktach i rzetelnej ocenie sytuacji.
Oczywiście za chwilę spłyną nie przejawiające wartości merytorycznej typu ?bełkot , bzdury ....?. Wszystkie podane informację to tylko kilka faktów dających się zweryfikować przy pomocy kilku kliknięc i analizy materiałów obu kandydatów. Jeżeli natomiast jakakolwiek sprawa podana przeze mnie jest nie prawdziwa proszę bardzo o sprostowanie. Pozdrawiam
Do"Do mieszkaniec" 2018-10-31 17:25:48
Jaka fantastyka? Prawda boli? Widać jak rusza to pewną grupę interesu a to tylko kilka ogólnych faktów
Węgliska 2018-10-31 15:33:43
A mi się wydaje że walka jest o Węgliska , jak wójtem zostanie nas Stasek to jegomość od inwestycji będzie miał pod górkę.
Do mieszkaniec 2018-10-31 12:52:12
Niezła fantastyka.
Piszesz że u radnego od Kwiatka mieszkają ludzie z rozlewni.
Chyba zapomniałeś dodać że u kandydata na wójta tego przeciwnego Dydzie także mieszkają pracownicy tej samej firmy. Hahaha
Festyn kłamców i tyle.
Śmiechu warte 2018-10-30 19:15:58
Argumentem za wyborem Dydy ma być to, ze zgoli wąsy. A gdzieś mam jak on wyglada, wazne co zrobił dla gminy, a niestety nic. To są wybory miss lub master, na wójta, czy kabaret ?
Rozbawiony 2018-10-30 18:08:34
Śmieszą mnie teraz ludzie którzy obracają atak na byłego Wójta przeciwko niemu, przecież to jest jakaś niedorzeczność, ale czego mamy się spodziewać po zwolennikach nauczyciela od fikołków,. Swoim zachowaniem przypominają oni dzieci z podstawówki, kiedy to zwrócenie się do nauczyciela było oznaką słabości, Panowie tutaj jest świat dorosłych i po prostu trzeba brać konsekwencje za to co się robi, zwłaszcza, że Pan ktory przegrał rozprawę był kulturalnie proszony przez byłego Wójta o wycofanie swoich niesłusznych oskarżeń. W dodatku próbował on zrzucić to na swoje dzieci i małżonkę to już jest po prostu szczyt prostactwa, jak można za tego typu ludźmi się opowiadać.
broba 2018-10-30 17:36:12
Wybierzcie mnie zgolę wąsy to jest argument wójta TRAGEDIA
Jaco 2018-10-30 17:20:45
rozlicz pan się z obietnic z przed czterech lat gondole basen wyciąg a nie obiecuj nowych bajek
Uwaga sąd 2018-10-30 17:00:17
Uwaga na komentarze! Wszystkich można poniewierać, oprócz byłego Wójta, bo Sąd! Strach pomyśleć co będzie po wyborach jak wygra - Sybir czy zakuwanie w dyby, strach...
bycek 2018-10-30 15:47:40
bejdok
  • PRACA | dam
    Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać ? oferta pracy?. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
    Tel.: 883454883
  • PRACA | dam
    Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
    E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
  • MOTORYZACJA | inne
    GARAŻ W CENTRUM ZAKOPANEGO. Do wynajęcia garaż ul. Gimnazjalna 8a. Murowany, woda i prąd elektryczny. Brama garażowa otwierana na pilota.
    Tel.: 18 20 66 868, 606 68 36 61.
  • PRACA | dam
    Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
    Tel.: 573035958
  • POŻYCZKI
    KREDYT NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA : -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    URSUS C-360, 3P. 502 658 638
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
  • SPRZEDAŻ | różne
    SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
  • TŁUMACZENIA
    Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
    E-mail: translations.incontext@gmail.com
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
    Tel.: 601 793 866,
    WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
  • PRACA | dam
    Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka TANGARA IP Sp. z o.o zatrudni na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie rejestru umów, - Kontrola realizacji zawartych umów, - Kontrola czasu pracy pracowników, - Kontrola kas zakładowych i magazynów, - Inwentaryzacje, - Kontrola prawidłowości procesu sprzedaży, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu, - Opracowywanie harmonogramów i procedur wewnętrznych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenie wyższe lub średnie, - znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), - Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu, - Zdolność analitycznego myślenia, - Staranność i skrupulatność. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na pełny etat, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "TANGARA_0320". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.