Reklama

2018-11-02 18:40:50

Akcja Tygodnika Podhalańskiego

Powieś tabliczkę na swoim domu lub furtce

Walka z nim, to walka o nasze zdrowie.

Razem pokonajmy smog. Chcemy promować tych, którzy nie trują nam powietrza. Niech będą przykładem dla innych. Jeśli w swoim domu palisz w piecu nie zanieczyszczając powietrza, zapraszamy do naszych Redakcji. Dostaniesz od nas specjalną tabliczkę, którą będziesz mógł powiesić na swoim domu czy furtce. Od tego czasu Twoi sąsiedzi, przechodnie, goście dowiedzą się, że należysz do tych mieszkańców Podhala, Orawy, Spisza, Tatr i Pienin, którzy kochają środowisko i nie palą w piecach byle czym.

Oto adresy, gdzie od 15 listopada 2018 roku możesz zgłaszać się po naszą tabliczkę. Redakcje Tygodnika Podhalańskiego: Nowy Targ Rynek 11, Zakopane ul. Zwierzyniecka 14, Szczawnica ul. Główna 28.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Fibi 2018-11-03 22:09:56
KS Wzajemnie... :)
Palimy tym co jest na rynku dostępne, a Tp powinien kontrolować składy opałowe a nie pajacować z tabliczkami ,ciekawe by bylo jak by im mafia weglowa pokazala gdzie mają se tą tabliczkę wsadzić. Ta cawaniaki jedne robią akcje tabliczkowe a sami też kopcą samochodami :)
Gaz, napewno jest alternatywą ale i tak drożej wychodzi jak ekogroszek.
KS 2018-11-03 19:19:00
@Fibi to ta Pani, która chciała zostać radną ? To całuj nas Pani w tabliczkę - czekolady !
DO 2018-11-03 08:33:51
Dodam do komentarza @KS, że na tyle służb kontrolujących pojazdy nie mogą się uporać na jakim paliwie jeżdżą samochody i sprzęt budowlany. Wydaje się, że jest to wszystkim na rękę.
dziadek 2018-11-03 07:53:32
Od 15 listopada. Są jakieś zapisy czy trzeba stać w kolejce?
Baby przy sklepie gadają, że będzie tłok. Z Konga, Kenii, Tanzanii, Kamerunu, Etiopii eeetam, całej środkowej Afryki ciągną tłumy by taką tabliczkę pobrać.

@asdfgh i @KS i @Fibi - 100/100
asdfgh 2018-11-02 22:41:24
Myślałem długo, bardzo długo nawet jak na moje ograniczone możliwości i nie znalazłem celu tej akcji.
Przecież znajdzie się ktoś, kto nie pali byle czym ale ma 30 samochodów pod domem w dieslu, które przejechały całą Polskę do Zakopanego i całe ferie będą nawracać po mieście w poszukiwaniu piwa i McDonalda, które są za rogiem. Albo sam ma 7-metrową krowę Q7 3.0 TDI i jeździ rano 300m z dziećmi do szkoły a resztę dnia po sklepach i urzędach.
Z resztą w Zakopanem nie trzeba wiele emitować żeby był smog. Taką mamy topografię terenu, że przepływ powietrza z każdej strony wstrzymuje nam jakaś góra i żadne gazy, solary, geotermie, DPFy i inne pseudoekobzdury nas od tego nie uratują.
wiechumu 2018-11-02 22:13:45
Z jednej strony trudno uwierzyć w skuteczność tej akcji. Z drugiej strony jest to działanie w sferze świadomości mieszkańców i tutaj można upatrywać efektów, ale raczej w dalszej perspektywie. Nawet, jeśli efekt będzie niewielki, to jak ktoś już tutaj napisał: każdy sposób na walkę ze smogiem jest dobry.
Fibi 2018-11-02 21:20:25
A całujcie mnie ta moi drodzy w tą tabliczke z napisem rzyć.
KS 2018-11-02 20:02:34
Trzeba być geniuszem energetycznym i twierdzić, że to piece dymią. Dym i smród powstaje z opału. Wystarczy jechać za ciężarówką poruszającą się na "redbulu" ( tak kierowcy nazywają na radyjku olej opałowy), a na dobrej jakości paliwie. Czuć to np. na autostradach w Polsce i za granicą. Wydawanie ogromnych środków na wymianę pieców w których i tak się pali byle czym (najczęściej śmierdzącą taniochą zwaną ekologiczną, której nikt nie sprawdza, nie kontroluje bez certyfikacji ekologicznej) nie daje żadnych rezultatów to jest nie gospodarność.
basior 2018-11-01 11:43:58
@ONLY TVN, powinieneś rozwinąć ten skrót, aby wszyscy wiedzieli o co tu chodzi. Zrobię to za Ciebie. "NUR TVN"., czyli "TYLKO TUSK VISION NETWORK". Hybryda Szwajcarsko-niemiecka. (Nur fur Deutsche?)
mieszkancy 2018-11-01 08:15:20
Zachęcamy mieszkańców Zakopanego o składanie wniosków o odszkodowanie za oddychanie rakotwórczym powietrzem ,będziemy skarżyć UM Zakopane o smog i żądać wysokich odszkodowań,również skarżone będą osoby prywatne z rejonu Zakopanego którym udowodni sie spalanie śmieci !! akcja nazywa się" pozywam smog" i jest reprezentowana przez kancelarie prawną Radosława Górskiego ,zachęcam do składania wniosków o odszkodowanie!!
POpieram enapokaz... 2018-10-31 18:55:04
... właśnie, zapytajcie. Szczególnie Niemców, jak oni to zrobili, że ich "das auta" nie kopcą albo kopcą bardzo malutko. Jak oni to zrobili, skąd oni wzięli takie volkwageny? I jeszcze posłali do USA!
Alibaba 2018-10-31 17:45:11
Jezu Chryste. Ropa staniała do 66$, a olej opałowy według wcześniejszego komentarza 7 stów na litrze od wiosny. Jak żyć Panie Redaktorze? taką tabliczkę, to należy przypiąć posłom, senatorom i rządzącym, czy Wy nas skazujecie na samobója? Niestety, taki mamy klimat, zwłaszcza ten finansowy. Pozdrawiam, ale inaczej.
enapokaz 2018-10-31 16:22:25
Znowu ktoś sobie ubrdał, że Akcjami tego typu można rozwiązywać trudne problemy. Najlepszym rozwiązaniem jest TANI PRĄD na cele grzewcze. Jeśli nie wiecie skąd wziąć tani prąd to zapytajcie Niemców lub Francuzów.
Only TVN 2018-10-31 15:56:37
@KS, myślisz (jak myślisz), że każdy żyje z wynajmowania? Państwo zarabia na ekologii. Ceny ropy 66 dolcy za baryłkę, a u nas na stacjach bez zmian. Tygodnik zrobił się taki prorządowy i proklerykalny, jak Polsat. Już nie oglądam Wydarzeń, jak widzę tą mumię.
KS 2018-10-31 14:53:28
To jest znakomity pomysł. Turyści zobaczą, który pensjonat lub hotel traktuje ich poważnie i nie truje środowiska ale dla kombinatorów wynajmujących na "lewo" ( być może tacy są ) problem bo pewnie trzeba będzie podać adres nieruchomości, która będzie oznaczona tabliczką. Takie proste, a takie genialne prawda ! To do urzędników UM i PT oraz US.
jakk 2018-10-31 14:15:17
Gdyby ceny paliw ekologicznych były konkurencyjne do cen kopciuchów, to nie trzeba byłoby żadnych tabliczek. A tak wszystko zrzuca się na mieszkańców. Mówi się w przypadku oleju opałowego, że jest wykorzystywany zamiast oleju napędowego, pytam, po co tyle służb do kontrolowania pojazdów i maszyn. Czy nie można odróżnić oleju jednego od drugiego?

Pytam, co mi daje taka tabliczka, chyba okazję do kontroli domu przez miejscowego urzędnika w gminie, który i tak ma siano w głowie, bo jak nie oddajesz PET, to nie segregujesz.

Podobnie z drogami. Przez 25 lat przybyło samochodów, a dróg jak za Gierka z płaczem.
Działacz TZN 2018-10-31 08:57:10
lepiej niech Pan Redaktor zacznie nachodzić prezesów spółek PGNIG oraz Geotermia z pytaniem dlaczego podłączają do sieci większe obiekty, a małe domki mają w de. W niektórych wsiach beskidzkich nastąpiła większa rozbudowa sieci gazowniczej niż w Zakopanem. Tam jest znacznie mniejsza gęstość zabudowy i się opłacało. W Zakopanem już dawno każdy budynek powinien mieć przyłącze gazu na ścianie, a nie jakąś idiotyczną tabliczkę. Zakopane - "uzdrowisko"! Znowu chcecie odpowiedzialność przerzucić na mieszkańców. Mi geotermia odpisała, że koszt instalacji to 10 tyś wymiennik i połowa kosztów przyłącza 15 tyś. i nie zrobią mi tego bo się im nie opłaca. 30 metrów to zbyt daleko. Za te 25 tyś to ja mogę prawie kupić pompę ciepła. I przynajmniej nie będę płacił opłaty za gotowość mocy przyłączenia 70 zł na miesiąc. W tym zero GJ.
izi 2018-10-31 07:28:14
@miejscowy turysta. Zakładam, że jesteś uczciwy, to przekonasz się na co stać miejscowego urzędnika. Przeczytaj poprzednie komentarze.
zupa na końskiej uździe 2018-10-31 06:56:08
Do Wojtek bez portek i innych. Tak właśnie państwo walczy z przeciwnikami smogu w tym kraju. Czekam na wprowadzenie akcyzy śladem oleju opałowego na wyprodukowaną w panelach energie elektryczną, bo to są straty dla państwa, od kwietnia nie biorę prądu z sieci do grzania ciepłej wody..... tylko patrzeć jak nazwą mnie oszustem na VAT - cie i akcyzie
miejscowy turysta 2018-10-30 23:20:52
Powiesić to sobie można wszystko, ale kto to zweryfikuje?
Goral58 2018-10-30 22:20:47
Kazdy sposob na walke ze smogiem jest dobry. Tu chodzi o zycie naszych dzieci.
Smog 2018-10-30 22:18:01
Smog powstaje w wyniku kumulacji zanieczyszczen, czyli w wyniku spalania węgla w każdym palenisku domowym.
Jak będziecie weryfikować czystość używanego paliwa? Co innego gdy ktoś ogrzewa pradem..
Wojtek bez portek 2018-10-30 21:31:42
Tak wygląda u nas w praktyce wala ze smogiem. Ja miałem piec na olej 17 -15 lat temu. Wtedy to jeszcze się opłacało. Ale już wtedy użytkownik takiego opału był podejrzany. Po wielu podwyżkach oleju zrezygnowałem, kupiłem miałówkę, kopci, smrodzi, ale nie czuje się kombinatorem i członkiem mafii paliwowej.:):):) Dzisiaj pytałem, to olej opałowy kosztuje 3,70 za litr:-| :-| :-| , a PiS w ramach "uszczelniania" chce by odbiorcy rejestrowali się w US i zapewne notowali dzienne zużycie paliwa.. A po latach i tak wszystko pójdzie z dymem.
Tempy Toporek 2018-10-30 21:03:05
Polym "byle cym" ale takom toblicke to se musym wyzdajać, nik mi nie be godoł co mom robić,haj.
smok 2018-10-30 20:53:35
a co z tymi co palą byle czym a tabliczke sobie powieszą? A co z tymi co trują samochodami ? Dla tych co nie trują też macie tabliczki ?
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Rodzina zaopiekuje się domem lub pensjonatem, w zamian za mieszkanie lub symboliczny czynsz
    Tel.: 690 680 461
  • PRACA | dam
    Zespół Pensjonatów "Dolina Białego" zatrudni - KELNERKĘ z możliwością zakwaterowania, - POKOJOWĄ. Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Aqua Park Zakopane zatrudni: - STARSZEGO DYSPOZYTORA, - POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 607 508 752. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Zajazd Górski Kuźnice zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni RECEPCJONISTĘ/KĘ z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730 lub 506 129 438. Szczegółowe informacje na stronie
    WWW: www.polskietatry.pl
  • POŻYCZKI
    KREDYT DO 100 000 ZŁ NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA: -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ, UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
  • POŻYCZKI
    PROVIDENT - DYSKRECJA. 609 820 345.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ, praca stała, w systemie zmianowym, bez nocek. Wymagany min. komunikatywny angielski. Preferowane osoby z Podhala z doświadczeniem. 660 41 00 46
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
    Tel.: 888 223 761.
  • BIURA RACHUNKOWE
    ROZLICZENIE podatku + Kindergeld z Niemiec/Austrii
    Tel.: +48 889988004
    E-mail: biuro.deutsch.englisch@gmail.com
    WWW: www.deutsch-englisch.edu.pl
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    BMW 330d XDrive combi 2008, automat, 320tyś km, grafit, środek czarny skóra, fotele m-power, zadbany, bezwypadkowy
    Tel.: +48513345533
  • USŁUGI | budowlane
    KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIE WNĘTRZ. 606 29 29 66.
  • PRACA | dam
    Hotel Rysy w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ/RECEPCJONISTĘ. Zapewniamy niezbędne przeszkolenie. Praca w miłym, zgranym zespole. Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres hotelrysy@hotelrysy.pl
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy w sklepie z odzieżą używaną w Zakopanem. Praca na pełny etat od poniedziałku do soboty w godzinach od 10 do 18, umowa o pracę. Poszukujemy osób z doświadczeniem zawodowym. Informacja i kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 16:00, tel. 512 - 826-455 .