2018-10-10 20:58:22

Zakopane

Apartamentoza pod Giewontem

Reklama
Reklama

W Zakopanem rusza stowarzyszenie, które będzie bronić mieszkańców przed zakusami deweloperów.

Reklama

Na spotkanie ludzi pokrzywdzonych przez działalność deweloperów szedłem bez przekonania. Traktowałem je jako przedwyborcze spotkanie komitetu Czas na Realizacje. Na miejscu okazało się jednak, że ludzie przyszli, by rozwiązać problem, a nie politykować. 


Sala konferencyjna pękała w szwach. Do ośrodka wypoczynkowego "Fian" przyszli zakopiańczycy, którzy nie chcą słyszeć o polityce i mają wiele pomysłów na ochronę Zakopanego przed nadmierną zabudową. Jak choćby powołanie odpowiedzialnego za kierunki rozwoju miasta architekta miejskiego, rejestracja stowarzyszenia walczącego z nadmierną zabudową czy współpracę z prokuraturą w celu blokowania nieuczciwych poczynań inwestorów. 

Salę w większości wypełnili bohaterowie naszych materiałów o powstających jak grzyby po deszczu apartamentowcach. 

Piszemy o tym problemie regularnie tak na naszej stronie 24tp jak i  w papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego. Tam też zamieszczamy relację ze spotkania. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Myszołów 2018-10-17 16:14:17
no tak.... a teraz udają przyjaciół "pokrzywdzonych "
Janowski 2018-10-14 14:04:38
@Myszołów
Nawet nie potrzeba nazwisk , zdjęcia tych przekupnych cwaniaków z podniesionymi rękami są na tygodniku podhalańskim podczas głosowania nad zatwierdzeniem planu zagospodarowania miasta Zakopane za kadencji Majchra + dość obszerny materiał .
Myszołów 2018-10-13 17:22:48
Panie Janowski, prosimy o więcej informacji, może nie po nazwiskach bo rodo mamy ale pop ksywkach jak najbardziej :D
Janowski 2018-10-12 19:57:19
Rusza stowarzyszenie ? co rusza i kogo . Jak do tej pory ci działacze wystąpili z wnioskiem by uznać ich za stronę postępowań w wydawaniu warunków zabudowy i pozwoleń na budowę na terenie Zakopanego - ha ha ha ha ha i to wasz z łaski adwokacina to wydumał . Zapomnieliście oszołomy że nie wydaje się warunków zabudowy gdy obowiązuje plan zagospodarowania miasta - a gdy obowiązuje to starostwo zgodnie z nim wydaje pozwolenia na budowę . SAM FAKT ŻE PLAN ZAGOSPODAROWANIA MIASTA JEST NIE ZGODNY Z PRAWEM TO JUŻ ZAINTERESOWANYCH ( towarzystwo wzajemnej adoracji ) NIE INTERESUJE !!! A gdzie byliście jak wasz pryncypał z waszymi wybrańcami rady miasta ten plan zagospodarowania zatwierdzali !!!! To jest ewidentne pospolite ruszenie w celu wprowadzenia do rady miasta swoich przydupasów by na deweloperce robić wasz wspólny z nimi interes . Ciekawe że w tej grupie stowarzyszenia są same lewusy którzy w poprzedniej kadencji wspierali Majchra i tych co ten plan zatwierdzali swoimi głosami , co po nazwisku mam podać ? Wasz przydupas postawił sobie stację benzynową w lesie i gdzie byliście ? Paru innych w strefie niskiej intensywności usług turystycznych postawiło hotele na kilkaset i kilkadziesiąt miejsc - co wy tu pitolicie o stowarzyszeniu , co to na pomroczność jasną chorujecie ? czy szlak was trafia ze wstydu że daliście dupy .Zamiast pierniczyć bzdury pisać pisma do wojewody o uchylenie nie legalnego planu zagospodarowania miasta naruszającego ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - więc zwał jak zwał NIE LEGALNEGO !!!
Swoją drogą wojewoda sprawujący nadzór nad samorządem powinien dostać kopa wraz ze swoim departamentem prawnym za taki nadzór na legalnością działań samorządu i to nie tylko za to !!!! O starostwie świadomym tych działań wspominać nie trzeba a to przecież przedstawiciel lokalny państwa który nabrał wody w ryj i rżnie głupa wraz z jaśnie uczonymi architektami . I jak tu traktować poważnie cały ten burdel aparatu władzy wraz z tym co wy nazywacie demokracją .
Myszołów 2018-10-12 17:25:42
Mówić o zakusach deweloperskich można by wtedy, gdyby budowali w sposób nielegalny lub rażąco wykorzystywali brak planów miejscowych. O ile mi wiadomo to to chodzi o inwestycje budowane zgodnie z planami miejscowymi. Wygląda więc na to, że to zacne stowarzyszenie postawiło sobie za cel występowanie przeciwko prawu lokalnemu, które mówiąc w prost było uchwalane m. in. przez jego członków... Takie rzeczy to chyba tylko Zakopanem ... Czy to jest w ogóle legalne? :D
Darek Galica 2018-10-12 08:27:05
Odpowiadając na pytanie odnośnie moje pracy - nie, nie prowadzę firmy pośredniczącej w wynajmie apartamentów i nigdy takiej firmy nie prowadziłem. Od lat zajmuję się reklamą i marketingiem w turystyce. Niegdyś prowadziłem portal rezerwacyjny, a od kilku lat pracuję w firmie, która m.in. dostarcza oprogramowanie hotelowe i prowadzi marketing dla obiektów noclegowych. Legalnych.
dziadek 2018-10-11 21:09:15
Jak duże miasta walczą z Aribnb - inwestycjewkurortach.pl
foni23 2018-10-11 18:34:35
czy Pan Galica nieprowadzi firmy pośrednictwa wynajmu apartamentów, których część zlokalizowana jest w deweloperce? jako burmistrz będzie z nimi walczył?
waldi 2018-10-11 15:41:35
Za chwilę przez takich jak wy nieudacznicy bez mózgu hoteli nie będzie można budować i gmina nie zarobi z podatków, a dobrych hoteli nadal za mało.
jaro 2018-10-11 15:35:20
Trzeba było reagować jak tworzyli plany przestrzenne, a wasze domki to rozumiem że w pudłach przynieśli, żałośni mali przyjezdni ludzie tak samo przyjezdni jak ci co budują te apartamenty tylko wy już tu trochę mieszkacie, za kasę wszystko byście dla deweloperów zrobili, taka prawda!, każdy by chciał mieć łąkę przed sobą i widok, niestety to jest miasto. Przez takich buców jak wy domu własnego nie mogłem przez 2 lata zrealizować bo sie kurw..... ceperskie odwoływały
a 2018-10-11 15:01:06
Gośka co ty opowiadasz, przecież Dorula i Bąk startują z list PiS. Wczoraj się opali przy słońcu Morawieckim.
Maria 2018-10-11 14:27:00
Żebyś się jeszcze nie zdziwił co może zrobić banda nieudaczników !!!!!!!! Panie deweloper
Wyborylol 2018-10-11 13:07:19
Banda nieudaczników z Agatą na czele dr konserwacji nagrobków.


Żyjecie życiem innych bo swoje macie nieudolne. Jesteście żałośni.
gośka 2018-10-11 11:12:26
Jeszcze jedno smutne spotkanie, smutnych, bezradnych ludzi. Wszyscy wiemy, ze nie zrobimy nic, ani my bo nie mamy na to kasy ani układów ani władze miasta, czy te czy przyszłe z zupełnie innych powodów.. Takiej bezradności, tak głupawych tłumaczeń urzędów,poczucia bezkarności , lekceważenia obywateli, nieprzestrzegania prawa, krótkowzroczności, zanieczyszczenia srodowiska, bezpowrotnego zniszczenia krajobrazu to nie ma w Polsce . Układ zakopiański jest silniejszy i lepiej zorganizowany niż mafia reprywatyzacyjna w Warszawie. Bo tam Jaki stanął po stronie krzywdzonych obywateli. My nie mamy w Starostwie ani Urzedzie Miasta polityków z partii rządzacej. Dlatego nie zrobimy nic. SMUTEK, co zrobiliście z naszego miasta, gdzie sa radni, gdzie obietnice wyborcze, gdzie torska o kulturę, architekture, dziedzictwo, przyrode ?!
Darek Galica 2018-10-11 10:18:10
Szanowni Państwo, wprawdzie dyskusja dotyczy agresywnej zabudowy deweloperskiej, ale tematu reklam absolutnie nie zamierzam unikać. Faktycznie, lata temu prowadziłem agencję reklamową, która m.in. projektowała reklamy. Ostatni billboard postawiliśmy ok. 15 lat temu. Na szczęście prawie wszystkie te reklamy zakończyły już swój żywot i zostały usunięte. Wyjątkiem jest jedna konstrukcja, przy wjeździe do Zakopanego - choć miała wszelkie wymagane przez prawo zezwolenia, ciągle próbuję przekonać właściciela do jej usunięcia. Nie odcinam się od tego, ale po latach mam zupełnie inne spojrzenie na tę tematykę. Być może nie wszyscy wiedzą, że od lat nie zajmuję się reklamami outdoorowymi. Pracuję jako doradca dla branży hotelarskiej w zakresie marketingu online. Konsekwentnie przekonuję właścicieli hoteli i pensjonatów, żeby inwestowali w działania internetowe zamiast nieskutecznych i szpecących billboardów.
zakopiańczyk 2018-10-11 08:35:58
Dziwi mnie obecność na tym spotkaniu pana Kalaty któremu to zupełnie nie przeszkadzała budowa pięknego apartamentowca na Furmanowej. Jakaś niekonsekwencja panie radny.
Wniosek - są miejsca gdzie takie obiekty powinny być realizowane oczywiście zgodnie z zapisami planów miejscowych.
ANDRZEJ 2018-10-11 08:23:47
Jedyny kandytat który spotkał się z mieszkańcami a nie że swoimi zwolonikami. Jestem za Darkiem wiem że będzie burmistrzem dla ludzi a nie biznesmenów
Gogo 2018-10-11 00:21:20
Trochę późno ale jak widzę tyle osób to wiem ,ze będzie ich jeszcze więcej.Wiem też na kogo głosować.
Kostek 2018-10-10 23:45:39
A kandydat na burmistrza Darek Galicja to co tam robi?
No tak, protestuje przeciwko zabudowie wielkogabarytowej żeby mu zostało miejsca na reklamy wielkoformatowe.
Niech się może wypowie na temat szkaradnych reklam. Toż on żyje z zaśmiecania przestrzeni reklamą.
Beata Czerska 2018-10-10 23:20:17
Brawa dla pana Jurka i jego Sąsiadów za skuteczna walkę z planami i powstającym nieopodal ich domu budynkiem deweloperskim.
Szacun!
Ja 2018-10-10 22:56:33
nie ma architekta którego nie da się przekupić ofertą dewelopera nie zrobi się w tym mieście nic do póki chciwość i żądza pieniądza w ludziach nie będzie na miejscu nr1
  • PRACA | dam
    Zatrudnię dziewczynę z Zakopanego lub okolic w sklepie w Zakopanem jako sprzedawca. Praca na stałe.
    Tel.: 609097999
  • PRACA | dam
    Instruktor Narciarstwa
    Tel.: 504835414
  • PRACA | dam
    Instruktorów narciarstwa - "Polana Sosny" Niedzica tel.+48 608806030
  • PRACA | szukam
    wylewki maszynowe polecam
    Tel.: 880232189
    E-mail: petrekmaly13@onet.pl
  • PRACA | dam
    APARTHOTEL W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ ZATRUDNI NA STANOWISKA: KUCHARZ, KELNERKA, RECEPCJONISTKA.
    Tel.: 604 701 009.
  • PRACA | dam
    PRACA PRZY GRILLU NA OSCYPKACH tel. 519780980.
  • PRACA | dam
    Firma transportowa zatrudni kierowcę na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem . Możliwość przyuczenia do zawodu
    Tel.: 508095498
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ (studentkę) DO POMOCY W SKLEPIE ZABAWKOWYM, w Zakopanem. Praca 3 dni w tygodniu, na stałe. 609 097 999
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
    Tel.: 609 097 999.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię KUCHARKĘ oraz POMOC KUCHENNA - Białka Tatrzańska. 608 10 10 76.
  • PRACA | dam
    WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem prowadzi rekrutacje wśród mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski, prace porządkowe. Oferujemy przyuczenie do zawodu i gwarantujemy świetne zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
    Tel.: 692987940
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
    Tel.: 515247140
  • PRACA | dam
    Pomoc kuchenna, sprzątanie w obiekcie noclegowym w Zakopanem kom:
    Tel.: 602 475 794
  • PRACA | dam
    Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
    Tel.: 510213878
  • PRACA | dam
    Nowy Targ - zatrudnię KUCHARZA z doświadczeniem i POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
  • PRACA | dam
    FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA PRZYJMIE DO PRACY.
    Tel.: 608 165 139
  • USŁUGI | budowlane
    Malowanie, gładź gipsowa, tapetowanie
    Tel.: 504 286 272
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
  • PRACA | dam
    Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.: