Reklama

2018-10-16 15:08:04

Wybory 2018

Debata z kandydatami na burmistrza Zakopanego na żywo. Czekamy na pytania

Reklama

Reklama

Już dziś odbędzie się debata Tygodnika Podhalańskiego i Podhala24 z kandydatami na burmistrza Zakopanego. Czekamy na Wasze pytania do kandydatów. Na naszej stronie debatę będzie można oglądać na żywo.

Wczoraj spotkaliśmy się z kandydatami na burmistrza Nowego Targu, dziś czas na Zakopane. Czekamy na Was w kinie Giewont we wtorek 16 października o godz. 18. 

W Zakopanem mamy czterech kandydatów: Marka Donatowicza, Leszka Dorulę, Dariusza Galicę i Łukasza Karasia.

W debatę aktywnie mogą się włączyć nasi Czytelnicy.

Czekamy na Wasze pytania, można je wysłać na adres: listy@24tp.pl 

Pytania można też zadawać w komentarzach pod tekstem, jak i na Facebooku.

Przypomnijmy pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października.

p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
miejscowa 2018-10-17 20:17:15
do2 Ewa Alicja Tanistra
ta część Kotelnicy po której jeżdzą samochody -w większości jest drogą PRYWATNĄ.
Dziwię się ,że właściciele pozwalają bez opłat korzystać z niej
Piotr 2018-10-16 18:22:17
Co dalej ze schodami u majchra? Czy dalej każdy burmistrz będzie ignorował sprawę?
azdarfa 2018-10-16 18:00:18
To czy w Zakopanem będzie miejsce dla kultury wysokiej zależy od mieszkańców... w pierwszej kolejności.
bo imprezy z najwyższej półki (na miarę zakopanego) już mamy.
adik 2018-10-16 17:49:39
Pytanie :

Czy któryś burmistrz będzie wspierał deweloperów?
zakopianka z wyboru 2018-10-16 16:13:49
Czy w Zakopanem jest i będzie jeszcze miejsce dla KULTURY WYSOKIEJ? Dla kontynuacji tego, co było tu 100 lat temu? Dla muzyki klasycznej, dla wystaw na światowym poziomie, dla kultury, nie dla ROZRYWKI? Hej fest to rozrywka na niskim poziomie, podobnie Sylwester. Gdyby nie działalność stowarzyszeń, które coś tu robią w tym zakresie, gdyby nie Teatr, to sfera ta chyba całkiem by umarła. Miasto wypina pierś po medal udzielając patronatów honorowych. A prawda jest taka, że gdyby nagle proboszczowie w kościołach, które dziś służą za sale koncertowe, zaczęli przestrzegać zaleceń biskupów, by nie gościła tam muzyka świecka, to w ogóle nie ma już miejsca na nią. Atma jest malutka. Folk, kultura ludowa - to piękne, to wyróżnia Zakopane. Ale na tym nie kończą się potrzeby kulturalne mieszkańców miasta i nawet turystów. Czy jest jakaś wola inicjatywy ze strony kandydatów, aby po prostu nie było wstydu? Proszę poczytać komentarze na ogólnopolskich forach - Zakopane jest wyśmiewane, wyszydzane, jako miejsce kiczowate, oferujące żenującą rozrywkę. Nikt nie musi tu przyjeżdżać. Ale też - jaka oferta, tacy turyści.
Pytanie drugie - Zakopane "leży" pod względem językowym. Większość oferty kulturalnej dostępna jest tylko dla gości z Polski. Podobnie z informacją. Znajomość liczebników, po angielsku, która się chwali sprzedawcom wszelkiego rodzaju dóbr i usług, to nie wszystko. Czy jest jakiś plan, aby pozbyć się tego wykluczenia językowego w mieście? To nigdy nie będzie kurort na miarę europejskich, jeśli turyści co krok bezradnie się rozglądają i zaczepiają mieszkańców z nadzieją w oczach, że ktoś mówi po angielsku. O innych językach nie wspominając. Czy jest wola, czy są środki na to, by zatrudnić rzesze osób, które na bieżąco będą aktualizować informacje, udzielać ich, czy jest wola, by stworzyć infrastrukturę, ot choćby szyldy na dworcach w innym języku niż polski?
Pytanie trzecie - czy naprawdę autobusy miejskie, które jeżdżą co 1,5 godziny to jest sukces? Gdyby nie busy prywatnych linii, mieszkańcy i turyści przemierzaliby kilometry na piechotę. Czy rozkłady nie mogłyby być aktualne dla danej pory roku, zamiast karteczek z legendą obejmującą kilkadziesiąt pozycji, której studiowanie utrudnia brak oświetlenia na niektórych przystankach, czy po prostu przymarznięty śnieg, jak nie ma wiaty?
Adik 2018-10-16 14:40:33
W tych wyborach mamy bardzo niski poziom kandydatów. Nie dobrze to wróży Zakopanemu.
Cześć 2018-10-16 14:35:00
1. Co z deweloperka? Kto to w koncu zatrzyma i ogarnie jak trzeba? Kiedy jako mieszkancy w koncu przestanuemy sie bac lapowkarsrwa w tym aspekcie i tego ze tu gdzie teraz stoja domy za chwile nie beda staly potezne betonowe apartamentowce?
2. Co z tym nieszczesnym sylwestrem ktorego nikt z mieszkancow nie chce? Gdzie sie odbedzie? Na odremontowanych rowniach? Pod skocznia gdzie bylo by to najglupszym pomyslem? Czy ktory rejon będzie mial w tym roku tragedie i bydlo do okola?
normal 2018-10-16 10:03:59
Jakie są preferencje polityczne kandydatów? Za jaką opcją polityczną w kraju są bardziej - opozycją czy rządową? Niestety nie wszyscy się określili...
B 2018-10-16 08:48:21
Witam, chciałbym zapytać jakie inwestycje będą wykonywane po przejeciu pkl przez Panstwo? Czy będą inwestycje z Gubałówk ą(gora i dol)? Czy będą nowe wyciągi w innych lokalizacjach?
Ja83 2018-10-16 08:43:24
Do pana Łukasza Karasia
Na ile Pan zna Zakopane i jego problemy oraz problemy mieszkańców ?
Do Dariusza Galicy
Jak Pan chce walczyć z deweloperami skoro reklamy ich obiektów znajdują się bądź znajdowały się na portalu Pana firmy ?
Do Pana Marka Donatowicza
Czy będzie Pan rządził miastem podobnie jak szkołą , która stała się przeciętna ?
Do Pana Leszka Doruli
Jak zamierza pan rozwiązać sprawę komunikacji w trakcie sylwestra ?
Brooklyn 2018-10-16 06:36:24
Dewastacja do P. Burmistrza

Pytam dlaczego dewastuje sie zabytki oraz architektore drewniana Zakoanego?
Czyzby betonowe budynki DEWELOPEROW byly piekniejsze?
Kiedy zacznie obowiazywac zakaz wjazdu samochodwo tzw TURYSTOW
do miasta Zakopane?
Turysci chca czystego powietrza i my zakopianczycy takze.....
Mam nadzieje ze doczekam czasow kiedy ktos na urzedzie
nie tylko Burmistzra zacznie odpowiadac za zle decyzje...
Pamietajcie ze macie nam sluzyc bo Wam za to placimy
i to urzednicy sa dla NAS nie odwrotnie....
POrażka 2018-10-15 23:36:00
Mam pytanie do burmistrza dlaczego od strony ścieżki rowerowej zrobiono ławki ? i poco wydano niepotrzebnie tyle pieniędzy na asfalt skoro namalowano znaki na chodniku i ścieżce rowerowej informujące o tym że wolno jeździć tu i tu , chodzić tu i tu !
akm990 2018-10-15 22:39:19
ja tak tradycyjnie co dalej z projektem kolejki gondolowej , która by miała połączyć dolną stacje na Gubałówka dworzec kolejowy i dolną stacje na Kasprowy wierch
zakopiańczyk 2018-10-15 20:32:27
Pytanie do pana Doruli
1. czy obiekt Palace będzie w stanie samofinansować się
2.jaki jest pomysł na jego utrzymanie poza muzeum
3.ile osób z rodzin obecnych radnych zamierza pan tam zatrudnić podobnie jak jest to praktykowane w pozostałych spółkach gminnych
Zakopiańczyk zatroskany 2018-10-15 20:16:56
Pytanie do Burmistrza Pana Leszka Doruli i Radnego Pana Marka Donatowicza.

1/. Czy jest Panom wiadomo ile wynosi limit wydatków dla kandydata na Burmistrza Miasta Zakopane zgodnie Art. 476. § 4. Kodeksu Wyborczego?
2/. Czy wiecie Panowie, że zgodnie z ustawą limit wynosi ok. 16.400,00 zł ( tj. 27.305 mieszkańców x 0,60 zł = 16.383,00 ) i jest to kwota nie przekraczalna ograniczona ustawowo?
3/. Czy jest Panom wiadomo iż, cena druku, wyklejenia i wykupu 1 szt. bilbordu to koszt około 1.520,00 zł brutto, tak więc ustawowy budżet dla kandydata na Burmistrza Miasta Zakopane zgodnie z Kodeksem Wyborczy umożliwia reklamę na około 11 bilbordach?
3/. Mając na uwadze ilości bilbordów, banerów, plakatów i innych płatnych reklam w internecie w Tygodniku Podhalańskim itp. ? czy macie Panowie świadomość że, limit ten został wielokrotnie przekroczony i stanowi to rażące naruszenie Kodeksu Wyborczego?
4/. Jaka ilość bilbordów i banerów została rozmieszczona przez Panów na terenie całego Miasta Zakopane?
5/. Kto jest strategicznym sponsorem Panów kampanii wyborczej ?
6/. Czy jest Panom wiadomo iż. Park Kulturowy kończy się zgodnie z załącznikiem do uchwały o PK za budynkiem piekarni Daniec?

Pytania do kandydatów na burmistrza Pana Dariusza Galicy i Pana dr Łukasza Karaś

1/. Czy jest Panom wiadomo iż, reklama na pierwszej stronie w Tygodniku Podhalańskim z dnia 11.10.2018 r. umieszczona przez Pana Donatowicza o wymiarach ( 39 mm x 57 mm ) kosztowała zgodnie z cennikiem 3.500,00 zł, a reklama całej drugiej strony tego samego wydania kosztowała 5.000,00 zł ?
2/. Czy jest Panom wiadomo iż, tak Burmistrz Pan Dorula jak i Radny Pan Donatowicz uchwalali prawo miejscowe w kwestii Parku Kulturowego a teraz tego prawa nie przestrzegają ( tj. : Pan Donatowicz umieścił baner na budynku w PK na skrzyżowaniu przy ul. Kościeliska 1, natomiast Pan Dorula umieścił baner w PK na przyczepie mobilnej na dzikim parkingu przed budynkiem piekarni Daniec)?
3/. Czy Panów wydatki na kampanie mieszczą się w limicie dla kandydata na Burmistrza Miasta Zakopane zgodnie Art. 476. § 4. Kodeksu Wyborczego?
Trevor 2018-10-15 17:05:16
Pytanie do Leszka Doruli: Zarzucał Pan prywate Januszowi Majchrowi tymczasem robi Pan dokładnie to samo na Spyrkówce. Pana Rodzina kupiła w tym roku tam działki i teraz całe planowane rondo trzeba przesunąć na działkę sąsiada Pana Magdzina. Miasto aż huczy od plotek....więc może Pan powie kiedy w tym miejscu ma powstać to przyrzeczone KFC (w miejsce Gróalskiego Dworku)?
szarotka 2018-10-14 22:47:51
Panie burmistrzu, obiecywał pan przed mediami że nie będzie sylwestra na Równiach tylko znajdzie się inna lokalizacja i co dotrzymał pan słowa? Nie szkoda panu tych wyremontowanych Równi a przede wszystkim włożonych w to pieniędzy? No tak przecięż to nie z pana kieszeni.
dociekliwy 2018-10-14 14:01:01
Przypominam, że Pan Karaś jest niezależny a jednak startuje z listy PO Nowoczesna!
Adam 2018-10-14 12:08:00
Pytanie do kandydatów na Burmistrza Zakopanego.

Jaką państwo macie koncepcje na komunikacje w Zakopanem? Czy planowana jest budowa jakiejś obwodnicy miasta? I jak tak to gdzie?
Miss 2018-10-14 10:35:35
Mieszkając w Nowym Targu a nie będąc góralem widzę, że jak co cztery lata mamy odgrzewanie kotletu.
No ale wypada zadać pytanie choć moim zdaniem żaden z kandydatów nie ma pomysłu na N.T. - skąd pozyskać "kasę" (p. Liszka dopóki rządzi PIS może liczyć na "wpływy", jednak może tylko liczyć, p. Watycha juz raz obiecywał, p. Michalska zaczęła "grać" w hokeja (może tam się powinna spełnić?) miasto to inna bajka).
Osobiście nie widzę wśród nich "gazdy", a jak mówi przysłowie - "jak nie ma gazdy to głu.. każdy".
Pozd.
zak 2018-10-14 10:34:36
Jakie rozwiązanie zaproponują kandydaci na korki w mieście.Jadąc z Kościeliska do N.Targu jedziemy przez centrum miasta .Czas na obwodnice ,jakie zdanie w tym temacie mają kandydaci.
Janusz 2018-10-13 17:04:58
Ciekawe jakie zdanie na temat decyzji odkupienia PKL-u przez rząd ma Pan Donatowicz??
Przez ostatnie lata wybitni politycy "Zakopane 2030" bronili jak lew prywatnego konsorcjum Mid Europa Partners.
Ch. Czerstwy 2018-10-13 00:27:16
Jakie jest zadłużenie Urzędu Miasta Zakopane, a jakie jest zadłużenie spółek i jednostek miasta takich jak SEWIK czy TESKO i TBS razem i osobno. O ile się ono (to zadłużenie zwiększyło w ostatnich czterech latach kwotowo i procentowo ?
Halina 2018-10-12 20:08:44
Jaki jest koszt Rady Miasta i Gmin??
Może taniej byłoby bez ??
Może lepiej funkcjonowałby system "monarchistyczny" w którym to Burmistrz odpowiada za całość????
A tak dzisiaj jedni zwalają na drugich.
Adam 2018-10-12 15:43:47
1. Prosze o informacje jaki mają państwo stosunek do imigrantów? Czy miasto Zakopane/Nowy Targ powinno aktywnie uczestniczyć w przyjmowaniu migrantow?
Joasia 2018-10-12 13:36:28
Mam jeszcze kilka pytań do kandydata Doruli
Swego czasu był pomysł aby wykorzystać główne koryto Bystrej na cele transportu linowego. Atrakcja połączona z ekologią to dobry pomysł.
Pytanie- czy myśli Pan o takim rozwiązaniu?
Wiele osób narzeka, że aby załatwić sprawy urzędowe muszą zwalniać się z pracy.
Urząd pracuje do 15:30
Pytanie- czy jest możliwa w tym zakresie zmiana organizacji pracy urzędu?
Kiedy zostanie zakończony remont dworca kolejowego???
Joasia 2018-10-12 12:51:49
Mam kilka pytań do Kandydatów:
1. Czy jest możliwość otwarcia nowych tras narciarskich w tatrach? Jeśli tak to gdzie?
2.Kiedy będzie realizowana dawno zaplanowana obwodnica łącząca wjazd od Krakowa z gminą Kościelisko?
3.Dalsze pomysły na promowanie Zakopanego
nie/umzakopane 2018-10-12 11:00:46
Pytanie, a zarazem problem w Zakopanem, który przedstawię poniżej trwa już od dłuższego czasu tj. od czasów rządu pana Janusza Majchra do chwili obecnej.

Pytanie do jeszcze obecnego Burmistrza UMZ Leszka Doruli.

1. Dlaczego do chwili obecnej /jeszcze aktualny/ Burmistrz UMZ nie rozwiązał problemu związanego z dziką zwierzyną na terenie Zakopanego. Taka sama sytuacja dotyczy kotów, psów domowych na terenie Zakopanego. UMZ ma do swojej dyspozycji Straż Miejską, która jednak w żadnym stopniu nie jest przygotowana do realizowania powyższych zadań z uwagi, iż nie mają oni żadnego przeszkolenia, doświadczenia /pojęcia/ jak postępować w takich przypadkach. Zwykła klatka na lisy to nie wystarczy w XXI wieku. Brak przeszkolenie SM, brak szczepień funkcjonariuszy SM, brak doświadczenia w odławianiu dzikiej i domowej zwierzyny np. chorej, słabej, zakażonej, wścieklizna itd. Brak wyposażenia, kombinezonów, okularów, rękawiczek, pojazdu, który jest przystosowany do tego typu działań, odkażanie pojazdu po przewozie dzikiej i domowej zwierzyny do schroniska. Brak PROCEDUR I PODSTAWY PRAWNEJ w UMZ w tym zakresie, a problemów przybywa. Policja w tym zakresie nie robi kompletnie NIC, ale to NIC. Koło Łowieckie, które powinno dbać o tego typu działania ma ograniczone pole manewru w przypadku humanitarnego odstrzału dzikiej zwierzyny na terenie miasta np. potracone przez samochód, skłusowane w sidła, oklepce itd. Parkowy na terenie Zakopanego działają już nielegalnie mimo próśb o pomoc ze strony SM i Policji. Tak dalej być nie może, a problem narasta. To, że Burmistrz nie posiada wykształcenia OK, ale że Komendant SM jest bez wykształcenia to już skandal.

2. Kiedy Burmistrz UMZ zaprzestanie zatrudniać osoby bez wykształcenia w UMZ i SM/nie interesuje mnie tłumaczenie, że z kimś się układa dla większości głosów w radzie UM/.
Gość 2018-10-11 21:47:31
1.Jak i czy zamierzacie wprowadzić system informacji miejskiej w Zakopanem?.Mieszkam na zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Makuszyńskiego i codziennie spotykam się zapytaniami którędy na Skocznię albo na Krupówki.
Miasto dla turystów a informacji o ważnych , popularnych miejscach ZERO. Rok temu przekazałem tą informację pani naczelnik od dróg w urzędzie to mi odpowiedziała, że każdy ma smartona.

2.Na ulicy Stolarczyka gdzie trudno osiągnąć samochodem szybkość są dwa progi spowalniające a na ul. Makuszyńskiego gdzie wieczorem samochody jezdzą z prędkością ponad 100 km/godz tego nie można się od urzędu doprosić. Dotyczy to również dojazdu Grunwaldzką do Makuszyńskiego gdzie już dwukrotnie rozpędzone samochody o czym pisał Tygodnik Podhalański wylądowały na chodniku Makuszyńskiego lądując w posesji tuż obok przechodzącej matki z małym dzieckiem w wózku.
Mija rok od przekazanej przeze mnie informacji do urzędy-odpowiedzi brak..

3.Jak i czy Panowie zamierzają powstrzymać stawiane jak grzyby po deszczu budki z pamiątkami? Niedługo szykuje się nam zmiana nazwy Miasto Zakopane na Targowisko Zakopane. Dotyczy to również Gubałówki.

4.Jakie jest Panów zdanie na uruchomienie wzorem innych miast samoobsługowej wypożyczalni rowerów .

5.W większości miast polskich osoby powyżej 70 lat zwolnieni są z opłat komunikacji miejskiej jakie będzie Panów stanowisko ?

6.W większości miast zrezygnowano z parkingowych zastępując ich parkomatami. Zwiększyło to w znaczny sposób wpływ do budżetu miasta. Jakie jest Panów stanowisko w tej sprawie.

7.Jakie jest Panów stanowisko w sprawie ulokowanych szpecących ?wpłatomatów? w Parku Kulturowym na Krupówkach.

8.Po wypadkach/1 śmiertelny/ na Krupówkach władza zobowiązała się się znalezienia rozwiązania na zabezpieczenie postoju bryczek. Nic nie zrobiono, czyżby czekamy na następną tragedię ,jakie Panowie widzą rozwiązanie tego problemu.

9.Czy macie pomysł na walący się stary budynek na Makuszyńskiego który grozi w każdej chwili zawaleniem. Znajduje się blisko chodnika. Psuje wizerunek miasta.
10.Nosal,Gubałówka-trasy zjazdowe dla narciarzy jakie propozycje.
zakopiańczyk 2018-10-11 21:17:22
Pytanie do Burmistrza Doruli.
Dlaczego w nowej strategii rozwoju miasta Zakopanego całkowicie pominięto rozwój infrastruktury narciarskiej na Gubałówce , Kotelnicy i Furmanowej czy Nosala uwzględniając tylko Harendę gdzie pan burmistrz mieszka. Proszę tylko nie tłumaczyć tego zgodami właścicielskimi gdyż jest to totalnym kłamstwem gdyż na etapie zmian planistycznych zgody te nie są wymagane.
Zakopianczyk 2018-10-11 21:06:29
Czy burmistrz zamierza wreszcie zrobić porządek z cyganami, bezdomnymi na krupowkach ? Czy on nie widzi jak to działa na wizerunek miasta i samych Krupowek jak same pijaki i zebrali po krupowkach chodzą a pan komendant strazy miejskiej cichociemny jak zwykle nic nie widzi bo nie chce rączek sobie brudzić tylko najlepiej mandaty dawać lokalnym przedsiębiorcom. Czy burmistrz zrobi wreszcie coś z tą patologia ?
Czy zamiast ludzi karać za to czym palą w piecach nie lepiej obniżyć cenę geotermii żeby było tańsze dla mieszkańców ? Dofinansowanie jakieś albo jakieś dopłaty .. może coś zaproponują ?
Parkingi w Zakopanym żywcem potrzeba przy obecnych sezonach i sylwestrze .. ktoś coś ?
Szpital .. i znowu bezdomni oblegający budynek bo do noclegowni pijanych nie wpuszczają .. czy burmistrz ma jakieś plany żeby coś z tym zrobić ? Bo to jest masakra co tam się dzieje .. może straż miejska by zainteresowała się tymi tematami na polecenie burmistrza .. ? Bo narazie to straż na wszystko kładzie lache .. a jeżeli nie , to czy zamierza ktoś zlikwidować straż miejska w Zakopanym.. za pośrednictwem referendum .. niech obywatele zdecydują ... !
Pytanie do burmistrza Doruli .. czy ma zatkany nos mieszkając na Bachledach że nie czuję jak od godz 21 na Spyrkowce i Bachledach ludzie pobliscy spuszczają szamba do rzeki. Fetor w godzinach nocnych czuć na kilometry a po w/w ulicach chodzić się nie da z odkrytym nosem . Może zawiadomi inspekcje w związku z tą informacją w celu wyjaśnienia i ewentualnego ukarania sprawców. ?
Andrzej 2018-10-11 04:41:48
Pytanie do p. Watychy
Jest Pan członkiem zarządu MPEC. Czy nie uważa pan, ze występuje konflikt interesów Pan jako Burmistrz i Pan jako członek zarządu?
Czy interesował się Pan kiedykolwiek jakie będą koszty realne, czyli koszty opłaty za wodę ciepłą użytkową przypadającą na jednego mieszkańca?
Został podłączony już jeden blok. Nam mieszkańcom mówiło sie, ze jest to ciepła woda z kotłowni, okazuje się, ze jest to zbiornik w bloku ogrzewany przez MPEC. Do tego jeszcze koszty przesyłu stałe, i koszty zmienne... Koszty zmienne na jednego lokatora są o ponad połowę większe niż podczas korzystania z wody zimnej grzanej bojlerem, licząc prąd. Namawiając nas mieszkańców na podłączanie się do ciepłej wody użytkowej nie wspomniał Pan o tym, miało być tak pięknie.... Tak tanio. Nie wspomniał Pan też o tym, że są takie straty ciepła, ze trzeba wylewać do zlewu litry wody, żeby otrzymać wodę cieplejszą, nie powiem, że gorącą. Koszty zużycia wody rosną a płacimy stawkę ponad połowę większą niz za zimna wodę. Co Pan teraz powie rodzinie 2+2, ze zapłaci za sama wodę ponad 500 zł, jak nie więcej????
agata 2018-10-10 11:14:21
do zahibernowanej Michalskiej i jej programu:
1.Jak to konkretnie ?uruchomienie?promocji będzie wyglądało?
2.Pytanie czy potrzebna jest kolejna kładka widokowa w okolicy ?
3. Programy dopłat do wymian na ekologiczne piece działa od kilku lat, co ona śpi?
4. cytat z tego jej programu " Przedsiębiorca też potrzebuje pomocy Miasta. Zorganizujemy Punktu Wsparcia Przedsiębiorców przy Burmistrzu Miasta w celu kompleksowego i szybkiego rozwiązywania spraw. "no ludzie błagam:P
5. ponawiam Pytanie czy ona śpi? w lodzie 3. "Pomożemy w realizacji utworzonego ustawą z dn. 10 maja 2018 programu Polskiej Strefy Inwestycji i powołamy Nowotarską Strefą Aktywności Gospodarczej. "
Paweł 2018-10-10 11:07:55
do edek:P chyba czytaliśmy 2 różne programy Michalskiej:P
kilka na siłę wymyślonych punktów, a kilka rzeczy jest wpisana jakby ostatnie kilka lat przeżyła za hibernowana na tym lodowisku nieszczęsnym tez na siłę:P
WSA 2018-10-09 21:52:33
Czy będzie zmiana organizacji ruchu na Placu Niepodległości w Zakopanem w związku z tym, że ostatnio powstały tam 3 prywatne parkingi? Turyści chętnie pozostawiają samochody blisko Krupówek, a mimo to władza od lat robi niewiele by zapewnić im nowe miejsca postojowe w centrum miejscowości. Mieszkańcy wzięli więc sprawy we własne ręce, jednak zakaz wjazdu na Plac Niepodległości stoi w sprzeczności z tym co się tam ostatnio dzieje.
strażak sam 2018-10-08 23:12:07
co, z dawną remizą na orkan !! od lat pustostan aż zal patrzeń.
Pani Burmistrzu niech Pan bzdur nie opowiada o zapleczu stadionu... to najgłupszy pomysł jaki słyszałem żeby w takim miejscu zrobić szatnię i magazynek na piłki......
enapokaz 2018-10-08 15:30:00
Czy i jak kandydaci wyobrażają sobie Program Nagradzania Pozytywnych Zachowań Obywatelskich? Np za parkowanie samochodu na posesji zamiast na chodniku, utrzymywanie zieleni i ogrodu obok domu zamiast kostki brukowej, za regularne odśnieżanie chodników itd
Thinker 2018-10-07 21:01:26
Mnie interesuje np.:
Kiedy miasto zacznie bardziej interesować się tym co mieszkańcy palą w piecach i tym co wylewają do potoków? I oczywiście kiedy poczyni starania by ten problem zniknął.
Kiedy opłaty za geotermię będą niższe? Czy miasto ma coś w tej kwestji do powiedzenia? Od kilku lat na łamach TP Geotermia chwali się nowymi inwestycjami, ale nie widać żeby przekładało się to na większą dostępnośc, łatwość podłączenia się oraz na obniżkę rachnków, a co za tym idzie czystsze powietrze bez smogu.
Pytajęcy 2018-10-07 16:59:36
Od kiedy pan radny Donatowicz nie jest członkiem PO. Jak długo był nim i dlaczego zrezygnował?
Mika 2018-10-05 20:04:03
Co dalej z zamkniętym stokiem Nosal?
Mlody 2018-10-05 14:31:15
Ja mam pytanie czy bedzie więcej inicjatyw skierowanych do mieszkańców Zakopanego takich jak np. Kulturalny Plac Niepodleglosci ?
GoorlkA 2018-10-05 13:35:14
Pytanie odnośnie smogu, przede wszystkim do aktualnego Burmistrza: Jak to jest, że Miasto dotuje w dużym stopniu wymianę pieców dla właścicieli domów, a są w Zakopanem obiekty należące do Gminy Miasta Zakopanego, w których nie jest zapewnione ogrzewanie, a mieszkańcy tych budynków wielorodzinnych mają piece w mieszkaniach? Czy ktoś weryfikuje sposoby ogrzewania budynków miejskich? Czy planuje się w najbliższym czasie doprowadzenie geotermii do tych budynków? Jaki to jest przykład dla mieszkańców, gdy Gmina nie może sfinansować ekologicznego ogrzewania dla własnych nieruchomości!
Edek 2018-10-04 16:24:45
Mój głos na Panią Michalską. Dobra organizatorka ze strategią, i doświadczeniem menedżerskim. Obietnice co jak co, ale w jej programie widać plan, który jest absolutnie do zrealizowania i dopięty na ostatni guzik.
Aksel 2018-10-04 15:46:41
Dobrze że zorganizowano debaty w ustalonych terminach, bo to co się teraz dzieje w Nowym Targu to jest jakieś nieporozumienie. Burmistrz Watycha zorganizował sobie debatę w porozumieniu sam ze sobą tak że pozostali kandydaci mieli jak się na niej postawić, i naobiecuje na niej, tak jak poprzednim razem, rzeczy o których po wyborach zapomni.
Janowski 2018-10-03 13:54:21
Jak wszystkim wiadomo debaty przedwyborcze to ściema dla ludu , naobiecują i się wypną .Dorula naobiecywał , właściwie stwierdził że trasy narciarskie z Gubałówki otwarte i co ? Ktoś pyta o wsparcie dla podmiotów gospodarczych legalnie działających - to ja zapytam a z jakiej okazji my z własnej kieszeni mamy wspierać te podmioty . Jak nie umiecie prowadzić działalności to na zasiłek , ostatecznie Polska to państwo o gospodarce rynkowej . Zapomniałeś kolego że państwo jest tylko dysponentem społecznych pieniędzy i dokładanie do działalności gospodarczej prywatnych osób to przestępstwo . Po za tym co ma wspólnego legalizm mający wszystkich obowiązywać skoro władza prowadzi nie legalną działalność np. Nie legalne pobiera opłatę klimatyczną , o aferach rządowych nie wspomnę (Sprzedaż majątku społecznego , zaciąganie coraz to nowszych kredytów na koszt obywateli , wysyłanie Polskiego wojska w cudzych interesach po za granice państwa , wiele innych ) i nikt nie siedzi . Przy takim stanie rzeczy wsadźcie sobie w dupę ten legalizm z taką demokracją i te debaty .
zainteresowany mieszkaniec 2018-10-03 12:41:14
witam - poniżej kilka pytań do kandydatów
1- w jaki sposób przyszły Burmistrz ma zamiar walczyć ze smogiem w Zakopanem?
jest zainicjowana akcja wymiany pieców przez obecnego burmistrza ale w jaki sposób wymienimy wszystkie piece "palące śmieci" w mieście na nowe ekologiczne z dofinansowaniem, gdyż wg mnie nie ma co liczyć na entuzjazm mieszkańców i "euforie wymian pieców", potrzebne są zarządzenia miejskie weryfikujące stan kotłów i ewentualne weryfikacje palenisk ( co kto pali)?
2- zakładam ze umowy sylwestrowe już podpisane a wiec w jaki sposób nowy Włodarz Miasta zabezpieczy tegoroczną imprezę na Równi Krupowej aby nie doszło do zeszłorocznych sytuacji z masowymi blokadami dróg, otwartymi toaletami na balkonach pobliskich bloków czy brakiem możliwości dojazdu karetki do ewentualnego nagłego wypadku, co spokojnie mogło zdarzyć się w zeszłym roku ( dziękując Wszechmocnemu że się nie zdarzyło...)?
3. w jaki sposób chciałby nowy Zarządca Zakopanego wesprzeć prace zakopiańskich Hotelarzy.? Myślę tutaj o legalnie pracujących obiektach hotelarskich - nie apartamentowcach ! Kieruję tutaj pytanie w stronę pobieranej opłaty klimatycznej, podatków zwianych z urzędem skarbowym czy opłatach takich jak zaix itp., które "legalni Hotelarze " odprowadzają bo nie mają innego wyjścia mając jawnie prowadzony interes hotelarski a "pseudo hotelarze - czyt."apartamentowce' skutecznie unikają czy wręcz okradają nasze państwo i miasto w którym żyjemy ?
Janowski 2018-10-03 10:10:00
Zakopane - powiat tatrzański - 63 105 600 zł długu - 2 311 zł długu na mieszkańca .13 miejsce w Małopolsce .
Trwonienie publicznych pieniędzy , niegospodarność , rozrzucanie pieniędzy na beznadziejnie prowadzone inwestycje - remonty dróg to pośmiewisko Wykorzystanie funduszy unijnych na poziomie 11 % - sami eksperci od pierniczenia roboty .Kto weźmie to pod uwagę w zbliżających się wyborach - super ekspertem od korupcji był poprzedni burmistrz Majcher i jego przydupasy z Makowskim w starostwie i agendami starostwa jak urząd pracy .
Qter 2018-10-01 19:17:08
No Panowie pod pręgierz, a co potem napiszą to jeden Pan Bóg wie !
asdf 2018-10-01 10:47:26
A debaty z kandydatami na radnych?
zak 2018-10-01 09:54:46
Pytanie do kandydatów na Burmistrza Zakopanego.Czekamy na Obwodnice Centrum Zakopanego.Odszkodowania za długotrwałą rezerwacje terenu pod obwodnice od lat 70tych.
Góral tomek zakopane 2018-10-01 09:11:52
Do panow kandydatów w Zakopanem... kto i kiedy wyremontuje budynek po dawnej straży pożarnej !!! Były zapowiedzi i deklaracje 4 lata temu dzis jest dalej syf jaki był albo i większy !
czopek 2018-10-01 08:32:40
Bardzo dobry pomysł Redakcji. Dziękuję, że zareagowaliście na moje przypomnienie :)
  • PRACA | dam
    DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI, KOSMETYCZKI EWENTUALNIE PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. Tel. 600801308
  • PRACA | dam
    Praca w Niemczech dla ogólnobudowlańców od zaraz. 12-15 euro na godzinę
    Tel.: 535294557
    E-mail: nagranicy@poczta.fm
  • PRACA | dam
    Przyjmę pomocnika do zakładu garbarskiego, dobre wynagrodzenie ubezpieczenie.
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    DACIA DUSTER 1.5 dCi / 110 / 4x4, pierwsza rejestracja 26.11.2012, 103.850 km, poj. 1461ccm, moc 81 kW / 110KM, c.25 500zł. 601 207 659
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Nowy dom zamiast mieszkanie w Zaskalu 150 m2, nie przepłacaj za mieszkanie. 660797241, marekg@b12.pl
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • PRACA | dam
    Firma Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (BiałkaTatrzańska) zatrudni DORADCĘ KLIENTA. Oferujemy: stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Poszukujemy: osoby z doświadczeniem w bezpośrednim kontakcie z klientem i/lub znajomością rozwiązań IT, znajomością języka angielskiego oraz prawem jazdy kat.B. Główne obowiązki: opieka nad klientem, doradztwo, promowanie firmy. Aplikacje prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Dom do zamieszkania od razu w Banskiej Wyżnej -sprzedam
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Piękny nowy dom góralski z bali na super widokowej działce Czarna Góra sprzedam
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • POŻYCZKI
    SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY . T-500 072 678.
  • POŻYCZKI
    GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! T-18 542 40 56.
  • PRACA | dam
    KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA przyjmie na sezon letni OSOBY DO PRACY W PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
    Tel.: 532 107 701
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
    Tel.: 607 506 428
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE - UDZIAŁ W BUDYNKU. ZAKOPANE, 250.000 zł. 607 506 428