Reklama

2018-07-24 19:23:57

Reklama

Zakopane

Znowu zebrali się przed sądem

Reklama

Ok. 30 osób demonstruje przed Sądem Rejonowym w Zakopanem.

Kolejny raz przed zakopiańskim sądem zebrali się zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji i przeciwnicy wprowadzanych przez PiS zmian w sądownictwie.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
POwalony 2018-07-26 21:32:50
POchwalcie się ilu was dziś było?
POwolne sady 2018-07-26 11:44:38
Powinni zrobić sobie baner z tym przesłaniem jakie nabazgrali na fasadzie Sejmu , wy......ć czy jakoś tak chcieli.
koniczyna 2018-07-26 10:23:23
"stały czytelnik" pyta w jednym z komentarzy: "Ile wam płaci zgorzkniały stary nieudacznik za opluwanie inaczej niz Wy pojmujących demokrację"
Stały czytelniku i inni obrońcy komunistycznych, mafijnych i zupełnie-wyjątkowo-kastowych sądów, wyrażający się z pogardą o Jarosławie Kaczyńskim - gdybym była np bokserem i przegrałabym jakąś walkę, to - powodowana logiką - raczej nie umniejszałabym talentu, umiejętności czy klasy przeciwnika, który mnie pokonał.
Bo jeśli Jarosław Kaczyński jest przez Was określany "zgorzkniałym starym nieudacznikiem" to kim Wy jesteście?

Szybko topi się kra, będąca dla Was jeszcze jakimkolwiek oparciem.
Ale miejcie nadzieję :)
Wszak my nie "wyginęliśmy jak dinozaury", nasza "wataha" nie "została dorżnięta"
jeśli zaproponujecie Polakom jakąś wartościową i sensowną alternatywę dla rządów Zjednoczonej Prawicy, przedstawicie choć trochę inny program działań niż "PIS TO SAMO ZŁO", to - kto wie - może będzie Wam dane być autorami jakichś pozytywnych dla Polaków działań.
A na razie, kombinujcie, czym nas zauroczyć, jakie wartości i plany przedstawić.
I pogódźcie się z DEMOKRATYCZNYM WYBOREM POLAKÓW !!!
Ach tak - wiem - demokracja jest wg Was wtedy kiedy Wy wygrywacie.

ps. chyba przegięłam z tymi wartościami, nie ?
BUHAHAHAHAHA !!!
do stał(r)ego czytelnika. 2018-07-25 21:35:52
Znowu zgadzam się z tobą @stary czytelnik. Konstytucji trzeba przestrzegać. Łącznie z art. 180 i wszystkimi jego ustępami. Przestrzegamy CAŁEJ Konstytucji, a nie wybiórczo tylko tego, co dla was wygodne. Tak na marginesie, przypominam tylko o interesującym wyroku, wydanym przez Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem swojego ówczesnego przewodniczącego Marka Safjana, 20 lat temu (w 1998 roku), gdy obowiązywała obecna Konstytucja: "Stosownie do postanowień ustawy ? Prawo o ustroju sądów powszechnych granicą tą było i nadal pozostaje 70 rok życia; po jej przekroczeniu nikt nie może pełnić urzędu sędziowskiego w sądach, o których mowa w art. 175 konstytucji. Nie oznacza to jednak, by ustawodawca nie mógł też ustanowić innych, dodatkowych granic, po osiągnięciu których możliwe jest przesunięcie sędziego w stan spoczynku, nawet jeżeli nie wyraża on na to zgody. W świetle art. 180 ust. 4 konstytucji konieczne jest tylko, by także te granice oparte były o osiągnięcie określonego wieku przez sędziego, a w świetle ogólnych konstytucyjnych zasad ustroju sądownictwa konieczne jest, by regulacja taka była ustanowiona w sposób respektujący zasadę niezawisłości sędziowskiej i aby służyła ona realizacji konstytucyjnie legitymowanych celów."
złotowłosa 2018-07-25 21:29:01
Teraz niezależne sądy, niedługo niezależne media. Żegnaj demokracjo. Szanowni państwo czytajcie OKO.press: Ośrodek Kontroli Obywatelskiej, szybko się dowiecie o kłamstwach władzy.
Zakopianka 2018-07-25 21:10:14
Jak czytam te komentarze np.Kamili Janik,Moniki Bukowskiej czy tej Koniczyny to sobie myślę,że prezesowi udało się wielu osobom odebrać rozum albo uśpić rozum. Czy się obudzą?Myślę,że tak jak przyjdzie inny wódz i rozda następne pieniądze które im,właśnie im ukradnie tylko z innej kieszeni.Widocznie teraz jest jeszcze za mało podwyżek cen żywności,wody,benzyny ,.prądu aby ciemny lud się obudził.Wszystko przed nami.Protestują niestety na razie tylko ci co umieją liczyć i zdają sobie sprawę,że staczamy się w przepaść.
Może Monika Bukowska wymieni choćby jednego ubeka czy sbeka na tym zdjęciu,bardzo proszę.
do stał(r)ego czytelnika. 2018-07-25 21:03:07
Znowu zgadzam się z tobą @stary czytelnik. Konstytucji trzeba przestrzegać. Łącznie z art. 180 i wszystkimi jego ustępami. Przestrzegamy CAŁEJ Konstytucji, a nie wybiórczo tylko tego, co dla was wygodne. Tak na marginesie, przypominam tylko o interesującym wyroku, wydanym przez Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem swojego ówczesnego przewodniczącego Marka Safjana, 20 lat temu (w 1998 roku), gdy obowiązywała obecna Konstytucja: "Stosownie do postanowień ustawy ? Prawo o ustroju sądów powszechnych granicą tą było i nadal pozostaje 70 rok życia; po jej przekroczeniu nikt nie może pełnić urzędu sędziowskiego w sądach, o których mowa w art. 175 konstytucji. Nie oznacza to jednak, by ustawodawca nie mógł też ustanowić innych, dodatkowych granic, po osiągnięciu których możliwe jest przesunięcie sędziego w stan spoczynku, nawet jeżeli nie wyraża on na to zgody. W świetle art. 180 ust. 4 konstytucji konieczne jest tylko, by także te granice oparte były o osiągnięcie określonego wieku przez sędziego, a w świetle ogólnych konstytucyjnych zasad ustroju sądownictwa konieczne jest, by regulacja taka była ustanowiona w sposób respektujący zasadę niezawisłości sędziowskiej i aby służyła ona realizacji konstytucyjnie legitymowanych celów."
stary komuch 2018-07-25 20:51:49
Och nie dobrze! Tak liczyłem, że pis....stwo wpakuje się samo na minę i pójdzie w to referendum, aby się totalnie zbłaźnić. Trudno, poczekam na kolejny idiotyzm tych ynteligentów.
Adis 2018-07-25 19:49:31
@normal. Tak 70% chce zmian, ale nie napisanych pod dyktando kleru.
stały czytelnik 2018-07-25 18:46:30
czytanie ze zrozumieniem jest wyraźnie problemem hejterów na usługach dobrej zmiany tak bez związku nie będzie referendum o zmianie konstytucji więc obecnej trzeba przestrzegać tym bardziej jeżeli sie jest /przynajmniej w rocie przysięgi/ jej strażnikiem
do stał(r)ego czytelnika. 2018-07-25 18:03:32
W końcu przyznałeś, że ty i wy wszyscy jesteście niedouczonymi frustratami i nieudacznikami z jedynie słusznej partii. Brawo za odwagę!
stały czytelnik 2018-07-25 16:37:06
Tak w związku z tzw reformami przepchnięto 5 poprawkę o SN przez sejm i senat z błędami dyskwalifikującymi ustawę jako obowiązującą i głosował poseł będący ambasadorem czyli nie mający prawa głosu - złamanie wszystkich możliwych procedur ale ,,partia wie lepiej". Prawo i przepisy są po to żeby nas obywateli dyscyplinować wg widzimisię nieudaczników , niedouczonych frustratów i megalomanów z jedynie słusznej partii
Bhbcdfgg 2018-07-25 15:28:40
Partia, która ma ludzi gdzieś i pomimo protestów dalej urządza sobie kpiny z Polaków w końcu przegra wybory. Tak stało się z PO. I nie przez PIS i nie przez Kościół i nie przez 500+ i nie przez wykształcenie wyborców tylko na własne życzenie.....
POwolne sady 2018-07-25 13:41:59
Ilu ich było pod sądem w Nowym Targu i Suchej Beskickiej bo tam też mieli podobno protestować ?
Stary Pykoc 2018-07-25 10:50:11
Przecież oni nawet nie wiedzą po co tam stoją. Zapłacili i kazali to sterczą.
enapokaz 2018-07-25 10:30:22
Co to za dziwni ludzie? Pamiętam jeszcze zakopiańskich komuchów, a tu ani jednego.
normal 2018-07-25 10:01:36
szkoda gadac to sie robi smieszne, naprawde smieszne czy do was nie dociera ze 70% spoleczenstwa chce zmian w sądach????
ePiSkopad 2018-07-25 09:39:33
Kiedy będzie przymus. Akcja św. Krzysztof, czyli opłata 1 grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr. Do takiej ofiary zachęca wiernych episkopat Polski. Pieniądze zgromadzone podczas tygodnia św. Krzysztofa zostaną przekazane na zakup samochodów dla polskich misjonarzy. Rok temu w ramach akcji zebrano prawie 2,8 mln zł.
pamietajaca 2018-07-25 08:58:24
Szanowni przeciwnicy KODU i wszystkich inaczej myslacych.

leccie szybko do kosciolka i modlcie sie o zdrowie bo na rozum za pozno.
Prezes razem z Tadeuszem juz was maja, niedlugo bedziecie odbierac paszporty jak za dawnych czasow z policji albo (co tez jest mozliwe) z plebanii.
Zycze milego przebudzenia w dyktaturze kosciolkowo prezesowej.
B.B 2018-07-25 08:53:59
Konstytucję nie można liczyć w statystykach, nie ważne czy broni jej 30 osób czy jedna. Ważne jest to, ze ludzie widzą, że jest łamana przez dzisiejszą władzę. Mam nadzieję, ze przyjdą takie czasy gdy sprawiedliwości stanie się za dość i poszczególni staną przed Trybunałem Stanu. Aby nie widzieć problemu jaki powstał w sądownictwie musicie być naprawdę ślepi... Zaraz jeden z drugim napisze nic się nie zmienia... owszem zmienia się wszystko. Zagranica się ośmiesza no chyba w przekazie tvp.
Kompromitacja pis jest od lat... zostaliście kupieni tylko przez marne 500+. Wstyd mi za ciemnogród, który jest niestety w naszym mieście, ale cieszę się, że również jest 2ga strona medalu. Nie ważne czy kod czy po grunt, że ludzie niektórzy rozumieją powagę sytuacji.
stały czytelnik 2018-07-25 08:43:02
ciekawe co napisaliby dzielni obrońcy tzw dobrej zmiany gdyby w podobnym tonie ktoś komentował miesięcznice , wjazdy na Wawel samochodem w prywatnym celu ? Ile wam płaci zgorzkniały stary nieudacznik za opluwanie inaczej niz Wy pojmujących demokrację . Wasza sprawa że podoba się wam niszczenie trójpodziału władzy zapisanego w Konstytucji RP , opluwanie UE / pieniądze fajnie się bierze / za przypominanie o zobowiazaniach wobec wspólnoty . Ok Wasza sprawa tylko czemu inni mają obowiazek mysleć i być zadowoleni tak jak Wy ? Może tego nie jestescie w stanie pojąć ale jezeli nie UE to Moskwa nie ma innego wyboru nie jesteśmy Polską Jagiellonów .
HipPiS 2018-07-25 08:30:02
Podobno 6 sierpnia mają przywieść w bagażniku jednego z liderów tych "protestów"
rys 2018-07-25 08:12:36
Plujcie na nich. Zobaczymy jak wam sie do tylkow dobiora. Za" komuny" tez tak bylo. Sekretarz zadzil, a reszta jak barany powtarzala. Owszem wybrani , co z tego. Ludzie wybierali konkretnych swoich przedstawicieli. Co oni moga? Dyscyplina partyjna i po temacie. Moga miec swoje zdanie , ale glosowac musza jak partia karze. To po co wybierac skoro i tak jeden rzadzi. Szkoda pisac , bo i tak nie dotrze.
koniczyna 2018-07-25 07:16:10
GruZinSK - Ty czerpiesz z dobrych źródeł :)

AA - oczywiste jest, że Wyborczy TP będzie promował spotkania KODu.
Nie są to jednak spotkania znudzonych emerytów, lecz żałosne próby policzenia się.
Ulica "nie wychodzi", zagranica się sama ośmiesza.
Kurczy się, choć powoli obszar wpływu obcych polskojęzycznych mediów.
Dosyć szybko topnieje kra na której stoją.
Kra otoczona "przepełnionym nienawiścią" oceanie tubylców "tenkraju"

KODziu - Daremne Wasze nadzieje - nie będziecie męczennikami; nikt Was nie spałuje, nikt nie obleje żadną cuchnącą substancją ani nawet nie splunie.
Będą Was tylko spotykać spojrzenia pełne politowania.
Uczciwi ludzie będą się nadal wstydzić, że Was znają.

Tygodniczku - coraz słabsza jakość zdjęć - czy to specjalnie?
Czy to z tego powodu nadal nie rozpoznaję na zdjęciach nikogo znajomego...?

Chociaż..., właściwie...

Beciu - znasz kogoś ?

BUHAHAHAHAHAHA
Adam W 2018-07-24 22:43:23
Gdzie jest Przemuś Lewa...
GruZInSK 2018-07-24 21:37:54
hrabia Aleksander Skrzyński - "Panie Marszałku, a jaki program tej partii?"
Józef Piłsudski ? "Najprostszy z możliwych. Bić k..wy i złodziei, mości hrabio"
w odpowiedzi HipPiS 2018-07-24 21:29:55
"Dyskusja z nimi po prostu sensu nie ma żadnego, dlatego że oni nie przyjmują żadnych argumentów. Oni mają jakiś swój świat, fikcyjny, w którym żyją i to co jest dla mnie no bardzo przykre w tym momencie, to jest negowanie wolnego państwa polskiego. To jest twierdzenie, że prawda Polska nie jest wolna, nie jest niepodległa, że Polską jakiś reżim nie wiadomo jaki rządzi, no przecież to jest nieprawda, to są władze wyłonione w demokratycznych wyborach. Ja mam takie pytanie, jeżeli ....... uważa, że to nie jest wolne państwo polskie to co on robi w sejmie, niech złoży mandat po prostu, jak to ma w kolaboracyjnym sejmie zasiadać? Po co, dlaczego od tego państwa pieniądze bierze, dietę poselską, dotacje dla partii, skoro to państwo nie jest niepodległe."
AA 2018-07-24 21:24:50
Pewnie to nie przejdzie ale napisze, wczoraj wyszła pielgrzymka góralska kilkaset osób i żadnego info a dzisiaj kilkunastu znudzonych emerytów przyszło pod sąd i wielkie wydarzenie
robi 2018-07-24 21:20:40
To już nawet nie jest najgorszy sort,to < RESORT> wg TVNienawiść ok 30 tys .hołoty
yrte 2018-07-24 20:38:20
czy posprzątają po sobie znicze itp?
HipPiS 2018-07-24 20:32:53
- Gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie: "spałować", "oddać za to" - komentował dziś rano w Radio Zet Lech Wałęsa i tłumaczył: - Wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się, ale potem szacunek - bo ktoś ich [posłów] wybrał. Oni są przedstawicielami narodu, nie mogą pozwolić sobie na opluwanie, na bijatykę. No, no, no, no! Panie premierze, [więcej] zdecydowania, dość takiej zabawy!
- Czy pałowałby pan działaczy "Solidarności"? - dopytywała gościa Radia Zet Monika Olejnik.
- Tak, z przewodniczącym na czele - zdecydowanie odpowiedział Wałęsa i dodał: - Gdybym był komendantem lub premierem, wyszedłbym z pałą i pierwszego go spałował. Że nie potrafi mądrze układać stosunków w wolnej Polsce. - Laureat Pokojowej Nagrody Nobla, były przewodniczący "Solidarności" chciałby pałować przewodniczącego "Solidarności"? - upewniała się Olejnik.
- Bo takie miałbym prawo, gdybym był na miejscu premiera - odpowiedział Wałęsa. - Na miejscu premiera albo komendanta bym sam wyszedł. Żeby jakiś policjant się nie bał spałować przewodniczącego, to ja bym, jako komendant policji, sam go spałował.
Zaznaczył, że związkowcy mają prawo do demonstracji, ale nie do opluwania i bijatyk, "aresztowania premiera", blokowania parlamentu, wyzywania od judaszy.
- Demonstracja musi być w [stosownej] formie - tłumaczył. - Jestem zażenowany, wstydzę się, że takie pokolenie dzisiaj mamy. Choć czuję się ojcem tych niesfornych dzieci, nie podoba mi się to. Takie zachowanie nie pasuje do epoki, kiedy jest wolność i demokracja. Niszczymy to, co wywalczyliśmy - powiedział Wałęsa.
Emil 2018-07-24 19:41:05
I bardzo dobrze.
pałkownik 2018-07-24 19:38:17
Lać pałami i wodą!
  • PRACA | dam
    Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
  • PRACA | dam
    TEATR im. STANISŁAWA IGNACEGO WITKIEWICZA W ZAKOPANEM poszukuje do pracy na pełny etat TECHNIKA TEATRALNEGO z umiejętnościami szycia i charakteryzacji. Mile widziane zamiłowanie do sztuki teatralnej. Oferty prosimy przesyłać do dnia 05.03.2020 r. na adres: dorotaj@witkacy.pl, w temacie prosimy wpisać ? oferta pracy?. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi do dnia 15.03.2020 r.
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam drewno opałowe okrajki tartaczne cena 50 zł metr więcej informacji udzielę telefonicznie
    Tel.: 883454883
  • PRACA | dam
    Hotel Eco Tatry*** zatrudni KUCHARKĘ i POKOJOWĄ. Tel. 608 088 017,
    E-mail: ksiegowosc@projinwest.pl
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, STANY SUROWE. 512 974 806.
  • MOTORYZACJA | inne
    GARAŻ W CENTRUM ZAKOPANEGO. Do wynajęcia garaż ul. Gimnazjalna 8a. Murowany, woda i prąd elektryczny. Brama garażowa otwierana na pilota.
    Tel.: 18 20 66 868, 606 68 36 61.
  • PRACA | dam
    Przyjmę Na Wylewki Maszynowe!
    Tel.: 573035958
  • POŻYCZKI
    KREDYT NA OŚWIADCZENIE RÓWNIEŻ DLA : -ROLNIKÓW, -RENCISTÓW, -EMERYTÓW, -OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ. UPROSZCZONE PROCEDURY!!! T-18 542 40 56.
  • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
    URSUS C-360, 3P. 502 658 638
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    Sprzedam HYUNDAI I30, 2015r, 502 658 638
  • SPRZEDAŻ | różne
    SPRZEDAM BUKMANKĘ NA 2 KONIE. 502 658 638
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA PLAC 7000mkw w Zakopanem oraz DOM - NA MAGAZYN, HALA. 502 658 638
  • TŁUMACZENIA
    Tłumaczenia streszczeń prac: mgr, lic, dr lub prac i art naukowych na język angielski. Kontakt:
    E-mail: translations.incontext@gmail.com
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
    Tel.: 601 793 866,
    WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
  • PRACA | dam
    Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka TANGARA IP Sp. z o.o zatrudni na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie rejestru umów, - Kontrola realizacji zawartych umów, - Kontrola czasu pracy pracowników, - Kontrola kas zakładowych i magazynów, - Inwentaryzacje, - Kontrola prawidłowości procesu sprzedaży, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Zarządu, - Opracowywanie harmonogramów i procedur wewnętrznych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenie wyższe lub średnie, - znajomość pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint), - Bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność w działaniu, - Zdolność analitycznego myślenia, - Staranność i skrupulatność. OFERUJEMY: - Umowę o pracę na pełny etat, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "TANGARA_0320". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.