Reklama

2018-04-17 20:20:21

Tatry

Słowak napadł na Polkę w czasie wspinaczki

Reklama

Reklama

Do napaści doszło w sobotę na wysokości ok. 2300 metrów w rejonie Batyżowieckiej Próby w masywie Gerlachu w Tatrach Słowackich. O wszystkim napisał dziennik SME.

O sprawie poinformowała rzecznik słowackiej policji. Według jej relacji, w sobotę doszło do sprzeczki 45-letniej Polki i Słowaka. W jej trakcie Polka zrobiła Słowakowi zdjęcie telefonem komórkowym. Mężczyzna chciał naszej rodaczce odebrać telefon, doszło do szarpaniny.


Gdy Polka z odległości ok. 2 metrów ponownie zaczęła robić Słowakowi zdjęcia, ten ją zaatakował. Zaczął ja uderzać po kasku, rękach i nogach. Dodatkowo groził kobiecie. Słowakowi zagraża kara do roku więzienia.

Szczegóły na: https://spis.korzar.sme.sk...

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ciupaga 2018-04-18 14:33:30
To raczej było na odwrót znając wyczyny tej pani... Nie pierwsza to bójka była zresztą, ale nikt nie wyciąga wniosków względem tej czy innej osoby...
TOGO3 2018-04-18 14:19:17
kl - nie twierdzę, że Słowacy są niemili. Również od lat jeżdżę na Słowację i twoje spostrzeżenia jak najbardziej potwierdzam. Nieraz w Tatrach spotykałem się z miejscowymi przewodnikami czyt też pracownikami parku, i zawsze były to kontakty jak najbardziej pozytywne. Nie mniej przytoczona sytuacja miała miejsce. Chodzi o to by takie czarne owce eliminować. Równie dobrze mógłby to być jakiś nasz przewodnik - zachowanie takiej jednej osoby rzutuje później na całe środowisko.
kl 2018-04-18 12:17:05
Jeżdżę na Słowację bardzo często i mam odmienne zdanie odnośnie Słowaków .....Bardzo mili , uśmiechnięci ludzie ....tam naprawdę odpoczywam . Za to Polacy to chamstwo na każdym kroku, zamiast delektować się przyrodą w górach mierzą od dołu do góry i złowieszcze spojrzenia rzucane.......widać różnicę z daleka czy Polak czy Słowak. Ludzie zapominają się z tymi telefonami i myślą że może wszystko sfotografować .......pytała się Pani o zgodę czy może zrobić zdjęcie !? znając Polaków myślą że wolno wszystko .....
TOGO3 2018-04-18 11:04:25
Jakiś czas temu podobna sytuacja była na Wysokiej. Słowacki przewodnik wystartował z pięściami do wchodzących na szczyt Polaków - zdzielił chłopaka w szczękę i gdyby nie fakt, iż był asekurowany różnie mogłoby się to skończyć. Niestety nie pamiętam nazwiska tego przewodnika - może to ten sam typ? Za takie zachowania powinno się z automatu tracić licencję. Już mniejsza z tym, czy atakowany człowiek ma prawo czy nie wejść na szczyt, ale tu chodzi elementarne względy bezpieczeństwa i stwarzanie realnego zagrożenia życia.
czarny 2018-04-18 10:20:17
Znając tą panią możemy podejrzewać, ze to ona zaatakowała pana. Zezna wszystko żeby się wybielić.
Wojtek 2018-04-18 10:00:40
W całym tym burdelu który panuje na terenie TPN największe pozytywne wrażenie na mnie zrobił Komendant Straży Parku Wlazło. Człowiek na poziomie z którym można normalnie zamienić zdanie. Reszta owego towarzystwa to dramat. Nie będę wspomniał tutaj wielmożnego hrabiego Ziobrowskiego. Tego gość zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadał.

A wracając do szerokiej dyskusji. Byłem z IVBV z Polski na Grossglockner w Austrii i tak się złożyło że byliśmy w 4 osoby na linie+ IVBV Później sprawdziłem i okazało się mogą być max 3. Zapytałem czemu tak zrobił to zmieszał się. W TPN jest z miłości do gór w IVBV jest z miłości do kasy i pokazywania się że ja jestem IVBV. Dziwić się że potem nie szanuje ich większość społeczeństwa.
IVBV by chcieli mieć monopol na wszystkie góry. Niestety na całym świecie można się wspinać przez przewodników. Ich chamskie i aroganckie zachowania są nie tylko w Tatrach ale i w Alpach.
leśny 2018-04-18 08:38:24
Ziobrowski za niedługo wprowadzi licencje na oddychanie w Tatrach. A tak na marginesie, ciekawa tabliczka wisi w Strążyskiej. "herbaciarnia nieczynna do odwołania" a pod spodem "z miłości do gór". Czyżby coś "nie poszło z przetargiem". A może podzieli ona los herbaciarni na Hali Pisanej - jak się znajdzie klient. A potem pieniądze z licencji idą na makiety za 15 milionów. W tym centrum edukacji chyba powinny być złote klamki.
józek2 2018-04-18 07:26:30
Do józek
Tak jakby środowisko IVBV nie było tak zamkniete to by wiele osób kurs zrobiło.
Nie polega rzecz aby włacić kasę a potem osobę wyrzucić z kursu bo krzywo popatrzy się na IVBV.
IVBV to większość ludzi w podeszłym wieku. Myślą że bedą 200lat żyć :)
Uwierz w świecie wspinaczki poza 2-3 osobami IVBV reszta to ludzi nic nie znaczący. Chodzą po 40 na Gerlach czy 20 na Blanca. Nie mówiac jak czytałam w necie jak jeden pogubił się na Pośredniej Grani z klientami i buszowali w kosówce przez godzinę.
do Pracownik TPN 2018-04-18 07:20:32
Pracują legalnie dostają licencje na " szkolenie" Czy ja mogę zgłosić się i otrzymam licencje na "szkolenie"
Panie czy Pani pracowniku TPN nie kompromituj się. Licencje na szkolenie. Czyli mam rozumieć że wynajmując IVBV na Mnicha odbywam szkolenie a nie jest to usługa przewodnicka. Dziwnym trafem kasują jak za usługę przewodnicka i nie słyszałam aby była mowa o szkoleniu. TPN zamiata problem pod dywan. Sami prawnicy mają wątpliwości co do "licencji TPN"
Cytuje: "PSPW IVBV (w komentarzu do poniższego wpisu): "Na terenie TPN działamy na podstawie licencji wydanych przez park" Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich IVBV - czy mogę Państwa prosić o szerszy komentarz w tej sprawie? Z Państwa stwierdzenia wynika, że jak ktoś ma uprawnienia IVBV oraz uzyskał "licencję" TPN, to może oprowadzać po TPN." Zapytanie zadaje Prawnik. Więc chyba nie jest do końca to prawda to co robi TPN. Ustawa jasno określa na terenie Tatr działa tylko przewodnik tatrzański. IVBV nie będący przewodnikiem tatrzańskim działa nie legalnie i nawet święte "licencje" nie zmienią tego faktu.

Pani Bogusława Chlipała wydała większości IVBV i przewodnikom tatrzańskim II i I klasy wjazdy samochodem do Włosienicy. Pytanie na jakiej podstawie czy owe towarzystwo ma jakieś przywileje na terenie TPN?
TPN wszystko z miłości do gór. Przepraszam z miłości do kasy i znajomości.
bartek 2018-04-18 07:00:12
Ziobrowski to marionetka w rękach PiSu
Kasia 2018-04-18 06:08:48
A dlaczego wszystkich z nazwiska a pania taka tajemnice owiewacie piszcie prosto po co robila zdjecie jesli niema uprawnien to na dole jej miejsce i koniec a nie gwiazdorzyc jyz chyba dosc nagwiazdorzyla.
Pracownik TPN 2018-04-18 06:03:17
Przewodnicy IVBV pracują legalnie w TPN dostając od nas licencje na ?szkolenie? ,prawdą jest ze zawód przewodnika został w Polsce zderegulowany ale prawo nie działa w wstecz ,TPN nie moze odmówić wydania takiej licencji.
józek 2018-04-18 00:07:41
Panie " przewodnik" S.F. ty nawet przewodnikiem tatrzańskim nie jesteś, robisz kursy lawinowe, a o śniegu i tym bardziej o górach nie masz pojęcia. Widać, że kompleksy są tak wielkie jak twój brzuch ( ta reguła - wielkiego brzucha- proporcjonalnego do szczekania potwierdza się w tzw. świecie przewodnickim ).
Słowacy mają przepis, że prowadzić w terenie górskim poza znakowanymi szlakami mogą tylko przewodnicy IVBV, czyli międzynarodowi, a w terenie niewymagającym używania sprzętu asekuracyjnego(nawet raków) do I stopnia trudności UIAA liderzy( nie przewodnicy!) UIMLA i są to standardy przestrzegane w krajach alpejskich! Jakoś tam nie ma z tym problemu, każdy zna swoje miejsce i nie wchodzi sobie w kompetencje. Tylko w Polsce, każdy kto wlazł na Rysy, wie co to ósemka i przeczytał poradnik "Wspinaczka w weekend" jest przewodnikiem mięndzynarodowym EPC!:(łałłł) bo unia to, unia sramto. Weźcie i zróbcie papiery IVBV, tylko zrzucicie brzuchy.
Co do pani Klaudii T. to artykuł wprowadza w błąd. Ta pani nie wspinała się, a pełniła rolę przewodnika czyli miała klientów. Sprawę rozstrzygną zeznania świadków, kto kogo pobił, bo spodziewać się można, śledząc kryminalna przeszłość tej pani, że było na odwrót.
do warszawianka 2018-04-17 22:04:39
A mnie nie interesują przepisy unijne jesteśmy w Polsce i prawo tutaj obowiązuje.
Mylisz się przewodnik IVBV nie może legalnie pracować na terenie TPN doczytaj prawo. Jak przestudiujesz ustawę to jasno będziesz wiedzieć o czym piszę. Jeśli dalej nie zrozumiesz to wróć na język polski do klasy 4 szkoły podstawowej.
Czy wyznaczają najwyższe standardy ? Chyba nie do końca bo nasi "wielmożni Panowie" jeżdzą na nielegalu na Alaskę.
Nie będę pisał z nazwiska z którym byłem na Alasce. I nagle przestał być przewodnikiem IVBV.
Deregulacja bardzo dobrze zrobiła i pokazała gdzie ich miejsce. To że łamią prawo na terenie TPN bardzo szybko można im udowodnić.
A na Ziobrowskiego też czas przyjdzie spokojnie. Za wszystkie rozporządzenia, lewe wjazdy samochodami do TPN, lewe licencje na działalność np dla IVBV można rozliczyć go nawet jak go wykopią z stołka Dyrektora. Na wszystko przyjdzie czas.
warszawianka 2018-04-17 21:50:39
Do "do przewodnik"
Jesteś zapewne żałosnym zakompleksionym przewodniczkiem który nie może przełkąc tego ze są międzynarodowi przewodnicy IVBV wyznaczający najwyższy standard przewodnictwa wysokogórskiego na świecie!Pan Ziobrowski moze ale nie musi dawać żadnych licencji ponieważ każdy przewodnik z prawdziwego zdarzenia czyli przewodnik IVBV moze legalnie pracować również w Polsce i nie ważne jest czy to będzie przewodnik Włoski Słowacki Szwajcarski Polski czy Angielski wszyscy mają te same najwyższe uprawnienia i nic nie zmieni wasze poszczekiwanie i zasłanianie sie jakąs deregulacją która w świetle unijnych przepisów nie ma żadnego znaczenia!
miejscowy turysta 2018-04-17 21:47:24
Śmieszą mnie to postkomunistyczne pozostałości na Słowacji i u nas. Ten się może wspinać, ten nie może, bo nie ma jakiegoś papierka.
Ludzie - góry to wolność, a nie biurokracja.
do przewodnik 2018-04-17 21:30:13
A IVBV nie ma uprawnień w Polsce a po TPN tez prowadzą. Na podstawie czego?
Ziobrowski wydał zezwolenie na jakiej podstawie?
"Na terenie TPN działamy na podstawie licencji wydanych przez park" Licencji czego Ziobrowskiego ?
IVBV na dzień dzisiejszy nie istnieje w Polskim prawie i oby tak zostało jeszcze ze wiele lat.
IVBV który nie jest przewodnikiem tatrzańskim nie może legalnie po TPN prowadzić. No chyba że wielmożny Dyrektor Ziobrowski prawo respektuje jak Jemu pasuje.
przewodnik 2018-04-17 21:14:48
po pierwsze ta Pani nie ma uprawnień do wspinania się w masywie Gerlachu, Tam tylko mogą prowadzić przewodnicy IVBV a ta Pani nie jest przewodnikiem IVBV, Słowacy tego bardzo przestrzegają i znają się w swoim gronie, a jak ktoś uprawia partyzantkę jeszcze z klientami to powinien ponieść konsekwencje - trzeba się przyjrzeć tej Pani bo sprawa ma drugie dno...
Oj 2018-04-17 21:10:27
Ludzie, nie jest kwestią czy wolno jej było robić zdjęcia, czy nie! ON JĄ POBIŁ! MYŚLCIE, PROSZĘ.
blondynka z suwałk / 19 lat 2018-04-17 21:03:13
Przepraszam, a co tam oni tylko w dwójkę robili ?
Wysokość szkodzi zdrowiu !
Wiktoria 2018-04-17 20:45:01
A moze zmysla owa pani po co zdjecia robila mial racje
Fibi 2018-04-17 20:42:58
Po wuj robiła mu zdjęcia jak sobie nie życzył.
Mogła skasować przy nim..
Coś tu nie gra...
  • PRACA | dam
    Zatrudnię od zaraz pracowników budowlanych z doświadczeniem, praca w Krakowie, wynagrodzenie 25 zł/godz. na rękę, dwudaniowy obiad, zakwaterowanie. Firma z Bukowiny Tatrzańskiej. 697-610-826.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU Z MINERAŁAMI I BIŻUTERIĄ - KRUPÓWKI -
    Tel.: 693 722 444
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOM JEDNORODZINNY W ZAKOPANEM. 605 564 270
  • PRACA | dam
    Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ - Nowy Targ. 502 64 84 94.
  • PRACA | dam
    Poszukuje osób (mile widziane studentki) do pracy w Solarium-Zakopane.Praca stała, zmianowa do ustalenia. tel
    Tel.: 699245555 godz. 10-17
  • PRACA | dam
    Poszukuję Pani w wieku do 60 lat, do załatwiania codziennych spraw osobistych, 2-5 razy w tygodniu, jak pomoc przy zakupach, drobne sprawy domowe, itd. Centrum Zakopanego.
    Tel.: 182066877
    E-mail: uniproff@wp.pl
  • USŁUGI | budowlane
    Świadczymy usługi przewozowe z wykorzystaniem samochodu ciężarowego z HDS (wywrotka, max. udźwig 6 ton, wysięg 10 metrow
    Tel.: 694601628
  • POŻYCZKI
    WAKACJE Z KASĄ ,WAKACJE Z KASĄ, WEŹ POŻYCZKĘ NA SWOJE WAKACYJNE PLANY !! DUŻE KWOTY. T-500 072 678.
  • POŻYCZKI
    CHWILÓWKI, CHWILÓWKI, CHWILÓWKI. TYLKO DOWÓD. T-694 567 002.
  • POŻYCZKI
    ZMNIEJSZ SWOJE RATY I POCZUJ FINANSOWĄ ULGĘ !!! ZADZWOŃ DO BIURA I UMÓW SIĘ NA SPOTKANIE. T-18 542 40 56.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Białka Tatrzańska-biura, gabinety, usługi, lokale - lokal 150m do adaptacji możliwość podziału 50zł/m2
    Tel.: 501321709
    E-mail: helenastopka@gmail.com
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
  • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
    IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE - KARCZMA GÓRALSKI SZAŁAS "KURNIAWA" - ZAKOPANE 601 50 44 86. www.willasport.pl
  • PRACA | dam
    KUCHARKA co drugi dzień - Zakopane
    Tel.: 600712721
    GG: Zakopane
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nowy Targ oraz na stronie internetowej www.ugnowytarg.pl znajduje się wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym: - działka ewid. nr 4188/340 o pow.: 0,0724 ha, objęta KW nr NS1T/00050221/4 położona w Łopusznej, przy ul. Gorczańskiej. Cena nieruchomości: 50 000 zł netto plus podatek VAT.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA ZAREMBA, ZAKOPANE zatrudni doświadczoną FAKTURZYSTKĘ. 602 759 709
  • PRACA | dam
    DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI lub PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. EWENTUALNIE PODNAJMĘ WYPOSAŻONE STANOWISKO DO STYLIZACJI PAZNOKCI. Tel. 600801308