Reklama

2018-04-04 20:03:28

Zakopane

Na Api Arenie zagrali dla Kubusia

Reklama

Reklama

W Lany Poniedziałek 15 drużyn piłkarskich wzięło udział w turnieju pod nazwą "Gramy dla Kubusia", którego dochód w całości został przekazany na leczenie chorego na ostrą białaczkę limfoblastyczną Jakuba Lipińskiego.

Trzylatek z Zakopanego aktualnie przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, gdzie dzielnie zmaga się z chorobą. Impreza odbyła się na terenie zakopiańskiego obiektu sportowego Api Arena, a patronat nad nią objął Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula.

 - Stan zdrowia Kubusia poprawia się z każdym dniem. Parametry krwi się poprawiły, natomiast by móc zakończyć drugi etap leczenia i wyjść na 2-tygodniowa przepustkę do domu musimy w 100% wyleczyć zapalenie płuc. W tym momencie Kubuś jest na antybiotykach, ale jest szansa, że już w tym tygodniu będzie w domu - mówił kilka dni temu tata Kuby, Maciej Lipiński, który jest ratownikiem medycznym, długo współpracował z KS Zakopane, a obecnie sprawuje opiekę medyczną nad turniejami Api Cup w Stolicy Tatr. 

Trudna sytuacja, w której znalazł się Kubuś poruszyła piłkarskie Podhale, podobnie, jak przed rokiem w przypadku turnieju charytatywnego dla Janka Nykazy, tak i tym razem piłkarze liczyli na zgromadzenie jak największej kwoty na wsparcie leczenie. 

Tym razem wynik sportowy zszedł na dalszy plan. Czysto informacyjnie należy odnotować, że zmagania wygrała drużyna o nazwie Harpagany z Zakopanego, która w finale pokonała Zawrat Bukowina Tatrzańska. Na turnieju panowała świetna, przyjacielska atmosfera, a rozgrywki miały bardziej formę zabawy, niż sportowej rywalizacji. Punktem kulminacyjnym imprezy była aukcja koszulek i piłek z autografami znanych sportowców. Wpływ z licytacji wyniósł 6 560 zł, co wraz z kwotą zebraną z wpisowego dało dochód w postaci 12 620 zł! Cała zebrana kwota została przekazana na leczenie Kubusia, któremu całe piłkarskie Podhale życzy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podhalańska Liga Futsalu składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje turnieju i pozyskanie przedmiotów na licytację:

Dariusz Baboń - Międzynarodowe Turnieje Api Cup, Agencja Zoma Promo- Zofia Faron i Marcin Niewiarowski, Biznes Liga - Marcin Kluska, Burmistrz Miasta Zakopane, Wisła Kraków, Sklep Wiślacki Świat, Fundacja Legii, PGNiG Superliga, Zawrat Bukowina Tatrzańska, Sojka Event - Tadeusz Sojka, Kamila Tokarczyk, Grzegorz Hamowski, Krystian Augustyniak, Rafał Arendarczyk, Jakub Florczyk, Jakub Jarosz, Karol Konarski.

A także wszystkim drużynom, które wzięły udział turnieju:

Sparta Spytkowice
Łucznik Załuczne
Zawrat Bukowina Tatrzańska
TS Podwilk
KS Radwan Skomielna Czarna II
TS Patroni
Legia Zakopane
Giganci
KS Radwan Skomielna Czarna I
Biznes Liga
Delta Pieniążkowice
F.C. Famous
Harpagany
LKS Szaflary
Galacticos 

mz 

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl