Reklama

2018-04-05 10:00:43

Reklama

Wideo

Koszmar w bidulu

Reklama

W zakopiańskim domu dziecka dzieją się złe rzeczy. Posłuchajcie jak wychowawcy odnoszą się do wychowanków. Podopieczni nagrywają opiekunów i szukają ratunku poza placówką. Wszystko to opisała dziennikarka Tygodnika Podhalańskiego

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Inka 2018-04-09 18:49:56
Droga Zakopianko1 a może jest odwrotnie niż piszesz, może ci co stawiają zarzuty nie mają dowodów do prokuratury bo by dawno je dali a jak ktoś ma charakter to przy pomocy dzieci nie walczy z kąd w tobie tyle złości .Jak się jest w porządku to się z pracy nie odchodzi i dzieci nie zostawia a potem do gazety idzie..... coś tu nie gra. Wszyscy wiedzą że te dzieci są zadbane .
zakopianka1 2018-04-09 08:40:41
Zastanówcie się co komentujecie, bo czytają to dzieci.. Moja córka jest w klasie z jednym z dzieci, jest im przykro, że zwala się na nich wine. Ale potwierdzają to, co się dzieje. Boją się. Tam juz nie ma pedagoga, psychologa, wszyscy odeszli i dalej odchodza. a wychowawców coraz mniej. nikt nie chce z taki dyrektorstwem pracowac. Skąd w was tyle nienawiści? A może komentarze są od osób, które właśnie w taki sposób się do nich odnoszą? Oczernienie dzieci, wybielanie pracowników, którzy źle się do nich odnoszą (a na nagraniu mowa o dyrektorze). Ten człowiek sam wybrał taką pracę, dzieci placówek nie wybierały. Jak byłoby któremuś pracownikowi tak ciężko to powinien się po prostu zwolnić.. Zastanówcie się lepiej jak można dzieciom pomóc. A prawdziwość informacji oceni prokurator.
Inka 2018-04-08 21:36:32
Drogi Michale pomyliłeś wyraz zamiast stosunek powinno byc troska więc weź się do nauki j.polskiego bo to słabe a Jan Paweł II dużo mówił o rodzinie i wzajemnym szacunku więc ja się pytam co z tymi rodzicami się stało.. tak źle dzieciom a oni nic ...w pierwszej kolejności dzieci mają kochać i wychowywać rodzice a wszyscy którzy pracują w takich placówkach ze zdemoralizowaną młodzieżą to siłacze a skąd wiesz ze dyr nie dobra może znalazł się tam Taki co mu nic nie pasuje i naplul do gazety .
Michał 2018-04-08 19:44:36
Niektórzy z was myślą że to do 17 latka a skąd wiecie że to nie do np; 10 latka albo 11 latka. a jeśli by było nawet do 17 latka to tak i tak to jest dziecko. Troska o dziecko to pierwszy i podstawowy stosunek do dziecka tak mówił Jan Paweł II..A dyrekcja niema wgl stosunku dobrego do dzieci .
Oburzony 2018-04-08 16:37:47
Czytam i aż nie wierzę. Przecież te dzieci, które mieszkają w domach dziecka nie pochodzą z "normalnych rodzin". Wywodzą się że środowisk patologicznych. Czy takie dzieci mają dobre nawyki? Kulturę osobista? Odróżniają dobro od zła? Trafiają pod opiekę pedagogów, którzy chcą ich zmienić na ludzi na poziomie. A może niektóre z nich nie chcą tej zmiany i stąd takie "wołanie o pomoc i skażenie się"
Ania 2018-04-08 16:11:30
Od kiedy Sąd działa na rzecz Starostwa? To są dwie różne instytucje, nie powiązane ze sobą. A niezależny Sąd, na drugim końcu Polski też pomaga naszemu Starostwu?
Inka 2018-04-08 16:03:20
P. redaktor od dawna materiał zbierała o"krzywdzie "dzieci wiedziała i nikomu nic nie powiedziała dziwne.....dziwne
a pomyślała o tych co są tam szczęśliwi jaka to dla nich krzywda i napiętnowanie to nie godne dziennikarstwa
Do do ktosia 2018-04-08 15:56:02
Raczej Komenda, a nie Komperda. I taka właśnie jest świadomość niektórych osób które piszą tu swoje komentarze. To właśnie niektóre z nich są mocno żenujące, a nie ludzie którzy je piszą. Obelzywe powinny być usuwane przez moderatora. A Michała to trochę fantazja poniosła. Szokuje wypowiedź, że dzieci nie kłamią. Małe owszem, ale z nastolatkami to już różnie bywa. Potrafią i to bardzo, z rozmaitych powodów: chęć zaimponiwania, strach przed porażka, brakiem akceptacji czy dla korzyści. A czy zawsze mają rację?! Każdy powinien odpowiedzieć sobie na to sam
Inka 2018-04-08 15:40:16
Gieniu popracuj 2 dni w" bidulu" ""praca jest trudna i nie wolno napiętnować bez poznania drugiej strony a tego w artykule zabrakło i obyś nie musiała pracować w bidulu ......
Inka 2018-04-08 15:03:45
Drogi Michale a za co te dzieci dostawały prezenty mój syn na komputer parę lat czekał a niestety jakim trzeba być żeby skarżyć się do obcych i nie mieć szacunku do wychowawcy a potem się im wkłada wiaderka na głowę jak to bylo tv a co z dziećmi które kochają wychowawców jak mają się teraz czuć. WIELKA niesprawiedliwość.
do Ktosia 2018-04-08 14:07:10
Oj człowieku jesteś w błedzie i nie jesteś na czasie , niedawno pisano że sąd skazał pomyłkowo Komperde na 18 lat więzienia . Chłop odsiedział swoją karę i okazało się ze był niewinny . Tak działają sądy a już sąd pracy to wiadomo popiera starostwo.
Genia 2018-04-08 13:38:01
Akurat oskarża się wychowawców którzy rzeczywiście krzywdzą te dzieci. Sprawą chyba zajmie się rzecznik praw dziecka. Dzieci potrzebują pomocy i tę pomoc należy im dać
Inka 2018-04-08 12:55:33
Wychowawcy trzymajcie się wiadomo jaka jest praca z tymi, ,,biednymi"dziećmi robicie wspaniałą rzecz nie dajcie się złym ludziom prawdziwi pedagodzy Was wspierają
DOANIA 2018-04-07 21:56:31
Chyba ciebie coś kole,ze dzieci coś mają i to że wołają o pomoc. Masz z tym jakiś problem?Księżniczkę obrazili hahaha ty możesz wyrazić swoja opinie a dzieciom nie wolno się poskarżyć . Weż się puknij w główkę
doAnia 2018-04-07 21:42:33
Ty i twoja opinia żenua!!!
Michał 2018-04-07 19:32:56
TO wszystko prawda... dzieci by przecież niekłamały i dyrekcja powinna dostac za swoje co zrobili jak ktos nierozumie i broni tych okropnych ludzi to niech sie nie udziela dzieci zawsze mają racje jeszcze tego nierozumiecie to kupcie sobie tygodnik >>>KOSZMAR W BIDULU !!!!!!
Ania 2018-04-07 09:27:15
Jak się nie ma argumentu to się obraża innych! Każdy może wyrazić swoją opinię, ale tu chyba kogoś prawda w oczy kole
doAnia 2018-04-07 08:48:24
Jeżeli dziecku dzieje się krzywda to mówi czego nie rozumiesz? Jak dostał laptopa od osoby z poza placówki to nie ma prawa powiedzieć nic na to co dzieje się w domu dziecka? Są ludzie zamożni których stać aby dać innemu takie to dziwne? Żałosna jesteś!
Jak to 2018-04-07 08:12:01
Do zaniepokojony. Niestety wszystko na temat byłej Pani dyrektor w programie ekspresu reporterów było prawdą. Sąd się zdziwił że taka osoba przez wiele lat była dyrektorem. Wszystkie zarzuty zostały podtrzymane
Ktoś 2018-04-06 22:57:50
Skoro poprzednia dyrekcja była taka w porządku jak twierdzi aktor komentarza do zaniepokojony, to dlaczego przegrała w Sądzie? Jak ktoś jest bez winy to w Sądzie nie przegrywa
Ania 2018-04-06 21:50:13
Nie żal mi że mają. Wręcz przeciwnie. To dobrze, że mają i nie są gorsze od innych dzieci. Zastanawiające jest to, że osoba postronna daje laptop lub snowboard, a to nie są cukierki czy używane zabawki lub ciuchy. Osoba z zewnątrz daje takie drogie rzeczy dzieciakowi, a On po tych prezentach opowiada takie historie na dom dziecka. Wygląda to dość jednoznacznie
optymista 2018-04-06 17:26:52
Dlaczego rozdziela się rodzeństwo sie pytam? Po przeczytaniu artykułu w Tygodniku podhalańskim jestem za zrobieniem porządku z nie ludzkim traktowaniem tych dzieci. Zmiany zmiany jeszcze raz zmiany. Dzieciaki trzymam za Was kciuki.
agacoglupotygada 2018-04-06 17:16:19
Aga. Babo zastanów sie dziesięć razy zanim co napiszesz żałosna jesteś!!!!!!!!
ania co sie zastanawia 2018-04-06 17:11:19
Do Ania.Czy dzieci w domu dziecka to juz nie mogą mieć deski snowbordowej i laptopa? Żal ci że maja a ty nie?
do zaniepokojony 2018-04-06 13:48:03
Była Pani Dyrektor prowadzi FUNDACJE i pomaga tj wspiera dzieci w potrzebie. nawet wówczas gdy była dyrektorem Tatrogrodu. Nie jest prawdą to o czym mowi w programie redaktor i powtrarza vice starosta- ze miala konta "na siebie" bo były to konta FUNDACJI . Od kiedy cos takiego jest zabronione? w programie kuriozalne stwierdzenia o rozl;iczaniu m.in wigilii dla 30 dzieci. A zapomniano o zaproszonych dorosłych i oficjelach ktorzy byli goścmi i tez cos spożywali a nie siedzieli obok pustego nakrycia?? Poza tym, jak sie prowadzi fundacje to wszystko jest na FAKTURY albo umowy cywilno prawne- a to zasadniczo podnosi koszty bo trzeba pooplacac ZUSy, podatki etc.
zaniepokojony 2018-04-06 11:44:42
ta sprawa/zarzuty przypominaja identyczna sytuacje sprzed 2 lat, ktora zostala poruszona w magazynie expressu reporterow "Drugie Dno". Moze tygodnik rowniez powinien sie zainteresowac tym komu zalezy na oczernianiu dyrekcji domu dziecka oraz tym dlaczego byla Pani dyrektor pomimo tak powaznych zarzutow prowadzi kolejna "fundacje" tym razem w powiecie nowotarskim.
Tomek 2018-04-06 11:39:35
Do PZak. Z tego co widnieje na stronie instytucji o której tu mowa jest zatrudniony psycholog, podany z imienia i nazwiska...
rabitek 2018-04-06 10:57:19
Program Drugie Dno w Ekspresie Reporterów jasno pokazuje, że dyrektor domu dziecka jest pomawiany.
Tym razem również widać, że dzieci zostały zmanipulowane i wykorzystane do tego, by oczernić placówkę.
PZak 2018-04-06 10:18:29
Czy dzieci otrzymały pomoc psychologa??? P. Dyrektor powinna zostać dyscyplinarne zwolniona razem z resztą współpracowników!! Sprawa powinna zainteresować się UWAGA oraz RZECZNIK PRAW DZIECKA!!!!!
... 2018-04-06 09:45:47
Ciekawe jest to, że Pani Anna Sz. podarowała chłopakowi takie drogie prezenty. Jakby ktoś odbarowywal moje dziecko takimi przedmiotami to bym był dalece zaniepokojony. Ponad to, pierwsze słyszę, że do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wysyła się dziecko, które 'wagarowalo i było trochę zbuntowane'. Do takiej placówki kieruje Sąd i musi mieć na to mocne dowody. W ogóle czytając to co jest napisane pojawia się wiele wątpliwości co do prawdziwości informacji. Jak człowiek pomyśli i ma trochę wiedzy to postrzega to dość tendencyjnie
alibaba 2018-04-06 08:49:29
Do mieszkanki Zakopanego KV-3. Na jakiej podstawie pisze Pani takie rzeczy, co Pani wie na temat sytuacji w domu dziecka ? Wypowiada się Pani posługując się wiedzą skąd ? Z plotek, z opinii pod filmikiem ? Pisze Pani o prokuratorze, jak ma Pani konkretne dowody proszę złożyć doniesienie i nie chować się za KV-3, a tak to są tylko pomówienia i kłamstwa, które grożą odpowiedzialnością karną, dlatego nie występuje Pani z imienia i nazwiska. Takie rzeczy opowiadała przed kamerą kobieta w programie Ekspresu Reporterów "Drugie dno" i z tego co wiem poniosła konsekwencje prawne, ponieważ kłamała.
SowaMądraGlowa 2018-04-06 08:46:51
Dziwne jest to, że od wczoraj jest szum wokół Domu Dziecka i wszyscy się oburzają... A przecież te dzieci nie mieszkają na bezludnej wyspie. Wizja placówki jak z obozu koncentracyjnego, a te dzieci to chyba chodzą do jakiś szkół, lekarzy, itp. Mają sąsiadów i znajomych. Wychodzą gdzieś i żyją w społeczeństwie. Nikt do tej pory nic nie zauważył! Przecież gdyby działa się im taka krzywda to by to ktoś zauważył, ale nie po tym co mówią - bo mówić można wiele - ale po zachowaniu...
Ania 2018-04-06 08:34:15
Niezły jest ten Olek z artykułu... Mocno zastanawiające. Chłopak ma snowbord pod łóżkiem i dostaje laptopa od jakiejś Pani i później opowiada takie rzeczy na miejsce gdzie mieszka... Zastanawiające!
rudy 102 2018-04-05 23:06:40
Wykorzystywanie dzieci do rozgrywek między dorosłymi zawsze budziło we mnie obrzydzenie, równo z wykorzystaniem kłamstwa, obłudy i podłości.
Ktosktonieprzechodziobok 2018-04-05 22:39:17
Jak czytam tych wszystkich dobrych pomagających empatycznych ludzi , to mam wrażenie że kończy się ich zapał wraz z napisaniem ostatniego słowa i postawieniem kropki. Zapraszam na wolontariat popracujecie z ludźmi, którzy potrzebują pomocy będziecie wiedzieć jak to wygląda,
Nikt 2018-04-05 22:27:41
Już dawno wiadomo że tam różne rzeczy się dzieją jakby patrzyli wychowawcy w te dzieci jak w nas parę naście lat temu to by było inaczej i mieliśmy innych wychowawców i dyrektorow mogliśmy się zawsze zawierzyć i nawet wypłacać A teraz to ten moduł jest dla nich gorszy od bycia w domu pozdrawiam A dyrektorka to wredna baba
KV-3 2018-04-05 19:42:33
Jestem mieszkanką Zakopanego i jestem bardzo oburzona prowadzeniem przez Panią Dyrektor Domu Dziecka. Ta Pani nie powinna zajmować swojego stanowiska, całkowity brak empatii, wykorzystywanie bezradności dzieci, uczenie dzieci donosicielstwa, szczucie dzieci na siebie, oddzielanie rodzeństwa, kradzież ich rzeczy osobistych. To wszytko powinno kwalifikować Panią Dyrektor do dyscyplinarnego zwolnienia. Ta Pani pobiera wypłatę z naszych podatków, a w zamian nic nie daję dzieciom. Ciekawi mnie czy zajmie się tym prokurator? Tym dzieciom trzeba pomóc.
Sabina Wicher 2018-04-05 19:39:44
Drodzy czytelnicy,
Artykuł, który się ukazał nie ukazał się z zemsty. Nie ma na celu oczernianie prowadzących placówkę. Artykuł ukazał się z potrzeby pomocy dzieciom, które jak wszystkie dzieci bywają trudne, ale zasługują na szacunek i miłość. To głos właśnie tych dzieci z bidula przebija się przez ten artykuł do nas wszystkich! Gdyby nie było problemu nie byłoby artykułu. Patrząc z bliska na całą sytuację od dluższego czasu osobiście zauważyłam, że w tym domu dziecka wiele brakuje i nie chodzi o rzeczy, zabawki, jedzenie, chociaż też zaangażowałam się w pomoc, chodzi o zrozumienie, bezpieczeństwo i miłość. Uważam, że obecna dyrekcja i wychowawcy powinni, zamiast doszukiwać się zemsty, zminić swoją postawę, może wprowadzić nowe metody wychowawcze, poprosić o wsparcie specjalistów i zrobić wszystko by ich wychowankowie zmienili zdanie o swoich opiekunach, którzy są częścią ich domu, do którego mimo swoich problemów i sytuacji rodzinnej powinni wracać z poczuciem bezpieczeństwa. To miejsce powinno być dla nich ostoją, schronieniem!
Może warto schować dumę i złość i spróbować coś naprawić! Popełnianie błędów nie jest wstydem. Wstydem jest ich wypieranie!
Aga 2018-04-05 18:20:29
Do Lak.... Nie zrozumiała pani mojej wypowiedzi. Ja nie piszę o Tym konkretnym domu dziecka. Piszę tylko o problemie, który prowadzi do tego o czym pisałam wcześniej. Każdy ma swoje doświadczenia i może wyrazić własne zdanie. Ktoś może się z tym zgodzić lub nie. Pozdrawiam.
Lak 2018-04-05 17:56:11
Czytam i nie wierzę pani Aga Aga nie ma pani pojęcia w ogóle o czym pani pisze składając wszystko na dzieci że dzieci potrafią dużo wymyśleć owszem potrafią tylko niech pani się przyjrzy temu że w ciągu 8 miesięcy potrafiło być 635 wychowawców które robią dzieciom mętlik w głowie więc samo za siebie mówi że coś w tej placówce jest nie tak nie zna pani tematu nie wie pani jak tam naprawdę jest dzieci są różne ale tak jak pani napisała Nie wolno wrzucać ich do jednego worka i żal mi się robi że czytam takie słowa jak pani pisze No chyba że pani jest rodziną dla dyrektora lub dyrektorki hehe albo pracownicą Pozdrawiam
Aga 2018-04-05 17:34:30
Czytam i nie wierzę....Ci którzy się tu wypowiadają, nie mają pojęcia o tym co potrafią takie dzieciaki...Niestety...to co powiedział ten pan nie jest niczym złym...nazwał rzecz po imieniu...i to bardzo delikatnie. Proszę mi wierzyć, że ja rozumiem sytuację dzieci w bidulach, wiem jak im tam ciężko, ale wiem również, jak potrafią się odpłacić...i to negatywnie...niestety! Sami pomagaliśmy kiedyś takiemu domowi dziecka ...i co z tego wynikło? Pełnoletnie dzieciaki czekają z wyciągniętą ręką i uważają, ze im się wszystko należy, że nic nie muszą...ani pracować, ani się uczyć...bo im się należy! Bo Państwo im da.... Bo Państwo im musi dać..! I tak też robimy....chwalimy coś czego nie powinno być, niczego nie wymagamy, nikt nie ponosi konsekwencji... Wychowujemy społeczeństwo socjalne...., roszczeniowe, umiejące tylko brać! I zero wdzięczności... Oczywiście nie można tutaj wrzucić wszystkich do jednego worka. Uważam , że osoba, która usłyszała te słowa zasłużyła sobie na to.... nikt nie mówi takich rzeczy bez powodu. A niestety dzisiejsza młodzież jest ciężka jeżeli chodzi o komunikację. Wszyscy wszędzie dopatrujecie się błędu drugiego człowieka, nie znając sytuacji tylko- słowa nagrane wybiórczo ...wycięte z kontekstu. Może czas zacząć wychowywać ....tak jak to robili nasi dziadkowie i rodzice bardzo dawno temu....W innym wypadku sami sobie wykopiemy grób.... Wychowamy pasożytów, nierobów, roszczeniowców.....i mogłabym tak pisać i pisać.
pytajęcy 2018-04-05 16:44:25
panią Iwoną, która mieszka w komunalce i ma dziecko w bidulu to dopiero łatwo sterować tj uciszać...
jo 2018-04-05 16:40:38
w jeddnej z zakopianskich szkól podobnie sie młodzież traktuje ci sami pedagodzy tam pracuja czy co?
alibaba 2018-04-05 14:35:37
Program "Drugie dno" w Ekspresie Reporterów przytoczony przez "zatroskanego" pokazuje, że były już próby oczerniania obecnej dyrekcji domu dziecka, które jednak okazały się kłamstwami i pomówieniami. Jak widać nadal są osoby, którym zależy na dyskredytowaniu obecnej dyrekcji i pracowników. To wyraźnie wskazuje, że to nie troska o dobro dzieci jest powodem działania tych osób, ale chęć rewanżu i zemsty.
alibaba 2018-04-05 14:00:46
Program w Ekspresie reporterów "Drugie dno", który wskazał "zatroskany" pokazuje, że były już próby oczerniania obecnej dyrekcji domu dziecka, tyle że kłamstwa i pomówienia zostały zdemaskowane. Jak widać są osoby, którym nadal zależy na dyskredytowaniu dyrekcji i pracowników domu dziecka. To nie ma nic wspólnego z prawdą o sytuacji w domu dziecka, ani z troską o dzieci. Dzieci są tylko narzędziem w ręku tych, którzy nie mogą pogodzić się z porażką i utratą stanowiska.
... 2018-04-05 14:00:38
A skąd my w ogole wiemy, że te słowa były skierowane do dziecka, czy nawet nastolatka?Poza słowami tego Pana nie słychać nikogo innego. Może to być równie dobrze monolog skierowany do kogoś poza placówka
Była pracownica 2018-04-05 13:40:29
Tygodnik niech się też przyjrzy co się dzieje w Tarpik
alibaba 2018-04-05 13:33:59
Warto również zauważyć, że poprzednia dyrektor miała postawione poważne zarzuty jeśli chodzi o nieprawidłowości w prowadzeniu domu dziecka, również poważne zarzuty finansowe. Sąd podtrzymał wszystkie zarzuty i poprzednia dyrektor przegrała sprawę w dwóch instancjach, a teraz w powiecie nowotarskim prowadzi nową działalność na rzecz dzieci przy wsparciu różnych instytucji, których wyroki sądu najwyraźniej nie interesują. Sprawa z daleka pachnie zemstą poprzedniej ekipy, niestety przy cynicznym wykorzystaniu dzieci. Dlatego nie należy ulegać emocjom podgrzewanym przez media, a żeby właściwie ocenić stan rzeczy trzeba mieć znacznie większą wiedzę o sprawie niż tylko z jednej strony.
zatroskany 2018-04-05 13:19:03
https://www.youtube.com/watch?v=T9htfOwPZtY
juli 2018-04-05 13:08:33
Odnośnie pomocy to również mam podobne doświadczenie , ubrań ,zabawek nie potrzebują miłą widziane środki finansowe.
Mirka 2018-04-05 11:53:45
To jakiś koszmar! Niewłaściwi ludzie na tak ważnych stanowiskach. Te biedne dzieci przeszły już napewno wiele złego w swoim życiu i w placówce,w której powinni otrzymać miłość, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, przeżywają jeszcze większy koszmar. Powinni się swobodnie poruszać po całym domu, a rodzeństwo być blisko siebie kiedy chce. Serce się kraje. Taką dyrekcję i pracowników powinno się odsunąć od pracy z dziećmi. Dobrze że to nagłaśniacie, osoby odpowiedzialne za ten stan powinny ponieść surowe konsekwencje.
Jhhh 2018-04-05 11:19:36
No i co w tym złego
  • PRACA | dam
    Poszukujemy opiekunki dla dwuletniego chłopca. Praca w centrum Zakopanego, pełen etat, bardzo dobre warunki finansowe.
    Tel.: 530602603;530610330
    E-mail: ania-kazmierczyk@wp.pl
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ do Aqua Parku Z-ne. Tel. 1820 63730 lub 602 263 516. Szczegółowe informacje na stronie:
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI PUNKTU GASTRONOMICZNEGO-SPRZEDAŻ LODÓW. Tel. 1820 63730. Szczegółowe informacje na stronie:
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni: - PRACOWNIKA OBSŁUGI GRILLA, - KELNERA-BARMANA do Zajazdu Górskiego Kuźnice. Tel. 1820 63730 lub 601 268 550. Szczegółowe informacje na stronie:
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Spółka POLSKIE TATRY S.A zatrudni KELNERA/KĘ do Zespołu Pensjonatów "Dolina Białego". Tel. 1820 63730 lub 603 750 122. Szczegółowe informacje na stronie:
    WWW: www.polskietatry.pl
  • PRACA | dam
    Pensjonat ADRIA*** w Zakopanem poszukuje osoby do pracy na recepcji. Praca zmianowa, umowa o pracę, 12 zł/ godz + premie. Miła atmosfera, przyjazny personel, bezpłatne posiłki. Informacje pod nr tel. 795 890 175
  • SPRZEDAŻ | różne
    ODDAM SIANO.
    Tel.: 666 255 553
  • USŁUGI | budowlane
    POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, MALOWANIE DACHÓW, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, ELEWACJE, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ POWIERZCHNIE HANDLOWĄ, SUPER LOKALIZACJA DEPTAK-KRZYWA NOWY TARG przy Salonie gier. Idealne pod kawiarnię, gastronomię, klub muzyczny. 608 806 408
  • POŻYCZKI
    JUŻ WIOSENNA PROMOCJA !!! BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD MINIMUM FORMALNOŚCI BEZ ZAŚWIADCZEŃ I NAWET DO 25 000 ZŁ ZADZWOŃ T- 18 542 40 56.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię MURARZA oraz POMOCNIKA.
    Tel.: 604131899
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełna treść ogłoszenia znajduje się pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wynajem-sal-i-inne-uslugi/ oraz można się zapoznać bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym powyżej adresem". 18 20 70 213