Reklama

2018-03-05 17:34:07

Pod Giewontem

Tak wygląda chłodnia w Biedronce w Zakopanem. Papier zakrywa brud i pleśń

Reklama
Reklama

Zdjęcia mięsa w brudnej ladzie chłodniczej w sklepie Biedronka przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem wysłała nam Czytelniczka.

Reklama

Oto mail od pani Anny: "Lady są brudne, obrośnięte pleśnią. Na kratkach rozciągnięty jest papier by ukryć panujący pod nim brud - niedostępny na pierwszy rzut oka - by zmylić kupujących. Czy takie warunki są normalne? Gdzie jest sanepid? Gdzie jest kierownik sklepu, który nie reaguje na brak czystości w sklepie?" - pyta pani Anna. Zdjęcia zostały zrobione wczoraj wieczorem.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A. Oto odpowiedź:

"Dziękujemy za przekazany sygnał dotyczący sklepu Biedronka w Zakopanem. Zaznaczamy, że nie odnotowaliśmy uwag dotyczących tej placówki. Niemniej jednak po otrzymaniu Pana zgłoszenia bezzwłocznie zweryfikowaliśmy opisaną przez Państwa czytelniczkę sytuację. 

Z naszych ustaleń wynika, że wskazany sklep funkcjonuje normalnie, a produkty przechowywane są w sposób prawidłowy. Oczywiście zwróciliśmy uwagę pracownikom, aby jeszcze dokładniej dbali o czystość i ekspozycję artykułów. 

Przy okazji – za Państwa pośrednictwem – chcielibyśmy zachęcić klientów do przekazywania uwag dotyczących funkcjonowania sklepów Biedronka za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta naszej sieci, które jest czynne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu (adres: bok@biedronka.eu, tel. 800 080 010 oraz 22 205 33 00). "

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Zosia 2018-03-07 08:08:10
Wczoraj byłam w Lidlu i nie ważne było że ludzie chodzą:)pracownicę myly lodówki i nikomu nie przeszkadzało to :)przynajmniej jest czysto a w biedronce wieczny syf :)
Antybaca 2018-03-06 11:35:11
No to teraz będą mieli niedzielę na sprzątanie ????
cyklista 2018-03-06 11:25:55
@Gdzie jest Sanepid?, o jakich wędlinach Pani pisze ? Przecież Szanowna Pani wszystkich wokół zapewnia o Swoim wegetariańskim sposobie odżywiania.
miejscowa 2018-03-06 10:21:19
Sanepid czepia się ABSOLUTNIE idiotycznych i nieżyciowych przepisów.
sprawdza np czy naklejona jest informacja dotycząca techniki mycia rąk.To nic- że brud za paznokciami pracownika- wazne by była wywieszka jak myć ręce.
siedzi pańcia w gabinecie i żąda kolejnych dokumentów i opracowań "procedur " które są sciągane z netu i powielane co pół roku.
Nigdy nie zaglądnęła choćby pod stół -czy pozamiatane.
Gdzie jest Sanepid? 2018-03-06 09:34:33
Zwróciliście uwagę na sprzedaż jajek w marketach trzymanymi poza ladami chłodniczym? W Szymonku nie lubię gdy na stoisku z wędlinami obsługuje mnie facet. Rzadko używa rękawiczek .
Silent 2018-03-06 09:07:27
Wy ludzie nawet nie wiecie co znajduje się pod blachami itp w chlodniach w większości sklepów, tych małych i dużych. Czasami to co na zdjęciach to jest pikuś. Także smacznego ????
Mięguszowiecki 2018-03-06 08:56:32
Załoga sklepu przepracowana, niskie zatrudnienie, niskie zarobki a wymagania jak Himalaje.
Olo8894 2018-03-06 08:37:13
Wyzamykać co do jednej!!
hhhhhhhfhj 2018-03-06 07:50:05
wolisz inne ulice? no niby fajnie ale ostatnio ktos mi mowil, ze widzial tam male robaczki w pudle po kosmetykach czy proszku...
cyklista 2018-03-06 06:59:12
Abeto, kierownik sklepu wszędzie nie zawsze dojrzy, doglądnie. Ale pracownik, który taki syf widzi i nie reaguje jest wuja warty.
ale... 2018-03-06 01:37:44
Pytamy , mowimy- wina kierownika sklepu , wina pracownikow tak to jest prawda
ale gdzie jest do ch.olery sanepid ???
Ja osobiscie dzwonilam do sanepidu wlasnie w sprawie czystosci odpowiedz byla taka :
a kto chodzi do Biedronki na zakupy ? Taka wlasnie odpowiedz uslyszalam od pracownicy sanepidu .
Nastepna sprawa ( mowie o innych sklepach nie o Biedronce ) - jak mozna !!! w tych samych rekawicach podawac surowe mieso i zaraz po tym ( w tych samych rekawicach ) kroic wedliny isc do kasy i pobierac zaplate od klienta za zakupy po czym dalej '' robia to sama '' to SKANDAL !!!!!! I znowu gdzie jest SANEPID ???
Na pokazanym wyzej zdjeciu wszystko co znajduje sie w tej chlodni powinno natychmiast znalezc sie w SMIETNIKU !!!
Zas pani ktora zrobila to zdjecie dziekujemy , powinnismy czesciej zwracac uwage na taki '' syf'' .
git 2018-03-05 21:26:39
Zastanawiam się, po co jest w Polsce PIH i Sanepid. Zwolnić tych dziadków, niech posmakują bezrobocia.
Fibi 2018-03-05 21:09:30
Góralu .... Zonk :) Polska dla Polaków :) bo mój małolat ma alergię na Ukraińców :) zdecydowanie odpada..
mieszkanka Zako 2018-03-05 21:05:15
@Thinker, jaka jakość? taka sytuacja jak brudne chłodnie nie maja prawa być!!! Jakość produktów - "drugi gatunek" ok, ale nie brud!!! Niestety w każdej niemal "Biedronce", a na pewno na Piłsudskiego notorycznie w owocach znajduje się duża ich ilość z pleśnią.
zenzz 2018-03-05 20:53:08
Moim zdaniem:
1. Sieć - brak nadzoru.
2. Kierownik sklepu - brak nadzoru.
3. Pracownik - brak chęci.
I tyle.
P.S.
W innych miejscach nie jest dużo lepiej.
Thinker 2018-03-05 19:34:57
No niestety albo cena albo jakość. Kolejny dowód na to, że te dwie rzeczy ciężko pogodzić.
wole jagiellońską 2018-03-05 19:34:54
niestety, ale wolę dojezdzac na Jagiellońską. Czysciej - przynajmniej dotąd. A Ukraińców pracujących nawet więcej tam jak na Nowotarskiej :) Moim zdaniem to wina kierownika sklepu .
Zenek 2018-03-05 19:31:35
Ludzie kupujecie w sklepie z najniższymi cenami, to nie spodziewajcie się że wszystko będzie pięknie i czysto, a Ukraińcy są jacy są, pracują za grosze to nie ma się im co dziwić że tak się przykładają .
Góral z Trójmiasta 2018-03-05 19:31:21
@Fibi
Jakieś słabo pojętne te Ukrainki u ciebie. W Trójmieście szybciej polski język łapią. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że mówią po polsku ładniej niż spora część naszych rodaków. :)
Fibi 2018-03-05 19:12:06
Wersja zimowa :)
Co winien kierownik, za dupe te co odpowiedzialne za chłodnie
Położyły czysty papier bo umyć się ukraincom pewnie nie chciało, reszte towaru nawaliłi i git. Cześć umta a drugie zakryć , czyste, czyste :)
Tak jest właśnie jak sie byle kogo zatrudnia... łaża po tym sklepie i tylko tyle umie polsku " Nie znaju"
bla 2018-03-05 19:06:08
A dodajmy jeszcze do tego że na większości produktów nie ma cen a czytniki często nie działają. Towary przygniecione kilkoma skrzynkami/zgrzewkami innych produktów przez co ciężko cokolwiek czasem wyjąć. Kolejki kolejki a pracownicy po usłyszeniu "dzwonka na kasę" zamiast coś z tym zrobić znikają ze sklepu na magazyn. "Kierownicy" z łapanki a potem takie skutki. Jak firma potrzebuje kogoś odpowiedniego do zarządzania sklepami to śmiało, piszta ;)
Jarząbek 2018-03-05 19:04:51
Dodatkowo niemiła obsługa, zwłaszcza starsza Pani na kasie. Wolę chodzić na Jagiellońska
Abeto 2018-03-05 18:46:48
To nie jest wina ani sieci ani pracowników, kierownik powinien za to odpowiadać personalnie.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia na dłużej apartament 42m, 2 pokoje, duży taras. Zakopane Olcza. 1800zł media
    Tel.: 606854231
  • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
    GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
    Tel.: 507 171188.
    WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
  • PRACA | dam
    Potrzebny MŁODY PRACOWNIK DO PRZYUCZENIA (PRACE BUDOWLANE), na start 18 zł/ha + ubezpieczenie. 791 669 932.
  • PRACA | dam
    Restauracja "Tarasy Gubałówka" zatrudni: POMOC KUCHENNĄ. Miejsce pracy: Zakopane. WYMAGANIA: - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych; - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, punktualność; - Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu; - Dyspozycyjność. OFERUJEMY: - Umowę zlecenie; - Atrakcyjne warunki zatrudnienia. Aplikacje prosimy przesyłać na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl
  • PRACA | dam
    Sklep obuwniczy w Zakopanem zatrudni ekspedientki.CV oraz list motywacyjny proszę przesyłać na adres email lub zgłoszenia telefoniczne.
    Tel.: 697069380
    E-mail: tatrzanski@dworek.biz
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Wynajmę miejsce na stoisko regionalne ul. Pardałówka
    Tel.: 500370970
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: OSOBĘ DO PRACY W KUCHNI. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | szukam
    dietetyk, intendent z pełną znajomością programów żywieniowych RW i PZ. 669 364 691
  • PRACA | dam
    Zatrudnię młodą i energiczną dziewczynę do obsługi w restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej.
    Tel.: 660172232
    E-mail: restauracja@burymis.pl
  • PRACA | dam
    Stanowiska kucharza oraz pomocy kuchennej w małej restauracji przy pensjonacie w Zakopanem. Godziny pracy do ustalenia. Dla kobiety zakwaterowanie na miejscu. Prosimy o kontakt telefoniczny lub o przesłanie CV.
    Tel.: 600 250 202
    E-mail: hotel-pp@gabrysia.com.p
    Inne: JAR, Jaszczurówka 30, 34-500 Zakopane
  • PRACA | dam
    Roznoszenie ulotek oraz promowanie wycieczek jednodniowych
    Tel.: 606286379
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    KIA SOUL, 2010 r., pierwsza rejestracja 2011, serwisowany Aso, bezwypadkowe, 1.6 benzyna,