Reklama

2018-02-06 19:19:25

Zakopane

Radny Jacek Kalata też chce stawiać wieżę widokową na Gubałówce

Reklama

Dziś na Gubałówce spotkaliśmy radnego Jacka Kalatę, który pokazał nam projekt widokowej wieży w kształcie góralskiego kapelusza.

Wieża miałaby stanąć na Gubałówce na odcinku między górną stacją kolejki a wyciągiem na Szymoszkowej.


Kilka miesięcy temu pokazywaliśmy podobny projekt autorstwa jednego z zakopiańskich biznesmenów.

- To plan bardziej skoordynowany, powstał w zgodzie z opiniami okolicznych mieszkańców. Będzie przedstawiony w czasie obrad miejskiej komisji urbanistyki. Na razie nie mogę zdradzić więcej szczegółów - mówi radny Kalata.

p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2018-02-08 21:50:05
Pomijając idiotyczny pomysł, kto pana radnego uczył języka polskiego ?
Góral z Trójmiasta 2018-02-08 05:33:47
Ale po co w ogóle "wieża widokowa" na widokowej górce? Co to zmieni w widoku?
sap 2018-02-07 14:00:13
Pozwol kurze grzede, ona mowi wyzej siede
Pytajęcy 2018-02-07 11:04:29
Czy stalowa konstrukcja wieży nie spowoduje zakłóceń propagacji sygnału z nadajnika i zmiany w obrębie listków bocznych emitowanego pola? Czy ktoś w ogóle myśli o tym?
enapokaz 2018-02-07 09:38:56
To jest taki gupi pomysł, że wróżę mu rychłą realizację i powszechne poparcie ludności tubylczej i przychylność koneserów pięknych widoków przy kuflu.
esek 2018-02-07 08:00:06
Jacku, do Zakopanego przyjeżdżają teraz turyści dla których bilet na Gubałówkę jest za drogi bo nie starcza na piwo. Dodatkowy bilet na wieżę, może spowodować albo bunt turystów albo upadek budek z piwem, wtedy w sumie też bedzie bunt :)
skansyniok 2018-02-07 06:51:36
Czas pustych obietnic, wizji rozwoju, fałszywych uśmiechów do aparatu już się zaczął. Wybory za progiem.
Radny Kalata 2018-02-07 06:45:49
Pana Jureckiego to tym razem fantazja PONIOSŁA .

Ja tylko czynnie współpracuję w przygotowaniu jakiejś koncepcji , zgodnej z propozycjami mieszkańców i właścicieli gruntów przedstawionych podczas konsultacji społecznych .

W żadnym razie nie będę inwestorem .

Panie Jurku - ostatni raz wyrwał Pan ode mnie jakie kol-wiek informacje na wstępnym etapie .

Pozdrawiam
Jacek Kalata
GB 2018-02-07 02:53:39
Kuźwa, po co wydawać kasę choćby na projekt czegoś takiego? Bo przecież z Gubałówki Tatr nie widać, c'nie? To jakieś chore, niepotrzebne, przedwyborcze "misie" (bo nawet nie kiełbasa), ale ktoś realną kasę wziął za projekt i ktoś ją wydał (nawet jeśli to tylko wizualizacja, to musiało kosztować) - mam nadzieję, że nie z miejskiej kasy... Ale nawet jeśli nie, to radni, zamiast zajmować się konkretnymi problemami będą debatować nad bzdurnym pomysłem. Część diet wyrzucona w błoto...
Tylko 2018-02-06 23:41:59
Z tekstu artykułu wynika, że tematem platformy widokowej jakże kluczowym dla funkcjonowania administracyjnego, komunalnego, kulturalnego, sportowego, oświatowego i gospodarczego miasta będzie zajmować się Wysoka Miejska Komisja Urbanistyki. Proponuję wobec powyższego aby obrady tejże komisji były opisane przez Tygodnik Podhalański. Można rozważyć również obecność TP na wszystkich komisjach, abyśmy mogli ocenić pracę merytoryczną naszych szacownych wybrańców i nie popełnić dzięki tej wiedzy faux pas jesienią tego roku.
radny nieporadny 2018-02-06 21:44:27
Radny Kalata, Gubałówkę należy "oczyścić", a nie stawiać kolejne goowno. Mało ci tak piękny widok z Gubałówki? Skończ pan wstydu oszczędź.
Panie Boże widzisz, a nie grzmisz.
ufo 2018-02-06 21:14:50
Człowieku wymyśl coś swojego a nie odpatruj od kogoś ! ten pomysł już był
Fibi 2018-02-06 21:00:29
Zrobcież odrazu promenadę górą, budy na dole zostaną i bedzie po problemie.
Tak Jacek wogóle coześ zajarał :)
Walowa 2018-02-06 20:55:39
Nie ma szczęścia ta Gubałówka, krążą plotki, że Marcin Zubek skumał się Byrcynami i zaś teraz on będzie blokować Walową,przed tymi zmianami w planach zagospodarowania.
Ciekawe kto komu co obiecał?
Zakopiańczyk 2018-02-06 20:54:37
Janek Kos..
A co złego jest w " kopiowaniu dobrych pomysłów".....?
A co do ...Gryniewicza....- to co żal Ci dupe ściska że ktoś zarabia a Ty pewnie ....za 1500 do końca miesiąca ......he he he boli cię że " ktoś robi więcej i tym samym ma i może więcej ..
Wybuduj Ty i nikt " łap już nie położy....."
Tylko 2018-02-06 20:49:31
Na Gubałówce wieża widokowa, na Giewoncie platforma widokowa, na Czerwonych Wierchach heliport, na Rysach wybieg dla pokazów mody, a szczególnie obuwia górskiego ( klapki, szpilki, chodaki itp. ), a na Furmanowej błoto i brak przejazdu czyli tor offroadowy. Na Butorowym, Gubałówce ( była trasa narciarska ), na Kotelnicy, na Nosalu wystawa firm stawiających płoty i sadzących drzewka. Na trasach biegowych ścieżki spacerowe dla psów lub tory motocyklowe. Tak sobie myślę co jeszcze podpowiedzieć Panu Radnemu może na Hali Gąsienicowej drift tor bo jadą bokiem i to po bandzie.
izi 2018-02-06 20:46:26
E tam kapelusza, górale to powinni w kształcie krzyża.
Sergiej Lawrow 2018-02-06 20:45:06
Problem polega w czym innym. Mianowicie, podobnie jak u Słowaków nic nie będzie widać więcej ,jeżeli chodzi o panoramę Tatr wchodząc na ową Wieżę Widokową. Ale Słowacy połączyli to z nartami, plus że byli piersi, .
Goralka 2018-02-06 20:42:30
W tym Bangladeszu kce stawiac? A cemu se nie postawi na Furmanowej ? Moze na swojej działce?
piórko 2018-02-06 20:27:33
A może niech postawi sobie kabałę. Mogą mu wyjść ciekawe przepowiednie co do jego przyszłości jako społecznika.
zakopiańczyk 2018-02-06 20:19:25
Nie ma szans by przy obecnych zapisach planu powstał taki moloch. Więc dla znajomych znów szykuje się ekspresowa zmiana punktowa na koszt szarego podatnika. Wcześniejszy projekt nie miał prawa powstać bo inwestor nie był z układu .Poza tym niedługo przy takim tempie dzikiej zabudowy deptaka na grzbiecie Gubałówki będzie potrzebna nie wieża lecz wiadukt widokowy by móc cokolwiek zobaczyć z panoramy Tatr. Weżcie się w końcu za otwarcie Gubałówki bo aż przykro tego słuchać.
europodatnik 2018-02-06 19:53:59
Radny Kalata, jak ten coś powie, to kapcie spadają. Czy ta marionetka nie potrafi mieć własnego pomysłu? Jak papuga, byle kogoś skopiować.
krzysiekzG. 2018-02-06 19:53:12
Pewnie się nie znam , ale wiem ,że kiedy jeszcze byłem kilka razy na tym garbie , to widziałem z niego i Tatry i Zakopane i td. - to po co tam jeszcze wieża widokowa ? A może postawić tam diabelski młyn większy od tego np. w Londynie ? A może wyrzutnię rakiet kosmicznych dla pasażerów VIP zamaskowaną góralskim kapelusem obsadzanym kwiatkami . Sądzę ,że absolutnym hitem może być kolejka linowa Gubałówka - Giewont z przystankiem na Sarniej / a tam bufet , biedronka i 3 kubki / . Przepraszam , pewnie nie mam racji !
Spadajacy na główkę 2018-02-06 19:47:26
Myślołek ze ino w Kościelisku mieli ciynskiy londowanie.
a 2018-02-06 19:45:11
Tygodnik przypadkiem był na Gubałówce i przypadkiem spotkał Kalatę, który przypadkiem miał przy sobie rysunek i ze skupieniem oglądał horyzont kreśląc w swojej głowie plany zagospodarowania grzbietu Gubałówki?

Idą wybory, teraz będzie pokazywanie rysunków i opowiadanie bajek.
Oby nie wygrał ten, kto ma najładniejszy rysunek z najfajniejszą bajką...
mieszkanka Gubałówki 2018-02-06 19:36:33
NIE!!!
  • PRACA | dam
    Poszukuję instruktorów do nauki jazdy na nartach i desce. Oferujemy ubrania firmowe, karnet. Płacimy 10 euro za godzinę. Praca od zaraz w miejscowości Zdziar w STRACHAN SKI CENTRUM (8 km od Jurgowa) Telefon kontaktowy : +421 919 298 356 Dziak Jaroslav.
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
  • PRACA | dam
    Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
    Tel.: 182754849 lub 602446792
  • PRACA | dam
    Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
    Tel.: 601508717
    E-mail: waciop@interia.pl
    GG: Nowy Targ
    Inne: Piotr
  • MOTORYZACJA | inne
    Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
    Tel.: 691317098
    E-mail: kic-and@wp.pl
    GG: ZĄB
    Inne: ANDRZEJ
  • USŁUGI | budowlane
    POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
    Tel.: 693636136
  • USŁUGI | budowlane
    Odśnieżanie dachów
    Tel.: 511398998
  • PRACA | dam
    przyjmę dziewczynę do pensjonatu,pomoc,kuchnia,jadalnia
    Tel.: 1820 11076 kom.728796709
    E-mail: annachy@gazeta.pl
  • PRACA | dam
    Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
    Tel.: 602742925
    E-mail: dwbasia@neostrada.pl
  • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
    Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
    Tel.: 602742925
    E-mail: dwbasia@neostrada.pl
  • USŁUGI | budowlane
    Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
    Tel.: 880823102
    E-mail: firmafilas@gmail.com
  • RÓŻNE
    Zapraszamy osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach komputerowych oraz florystycznych, które rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Warsztaty będą odbywały się w Białym Dunajcu w ramach Podhalańskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum"
    Tel.: Więcej informacji pod numerem telefonu: 884 990 478
  • USŁUGI | budowlane
    Tynki Maszynowe i tradycyjne, wykończenia wnętrz Tel: 516 175 182,
    Tel.: 886 417 003
  • PRACA | dam
    Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;