Reklama

2018-02-06 19:19:25

Zakopane

Radny Jacek Kalata też chce stawiać wieżę widokową na Gubałówce

Reklama
Reklama

Dziś na Gubałówce spotkaliśmy radnego Jacka Kalatę, który pokazał nam projekt widokowej wieży w kształcie góralskiego kapelusza.

Reklama

Wieża miałaby stanąć na Gubałówce na odcinku między górną stacją kolejki a wyciągiem na Szymoszkowej.


Kilka miesięcy temu pokazywaliśmy podobny projekt autorstwa jednego z zakopiańskich biznesmenów.

- To plan bardziej skoordynowany, powstał w zgodzie z opiniami okolicznych mieszkańców. Będzie przedstawiony w czasie obrad miejskiej komisji urbanistyki. Na razie nie mogę zdradzić więcej szczegółów - mówi radny Kalata.

p

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2018-02-08 21:50:05
Pomijając idiotyczny pomysł, kto pana radnego uczył języka polskiego ?
Góral z Trójmiasta 2018-02-08 05:33:47
Ale po co w ogóle "wieża widokowa" na widokowej górce? Co to zmieni w widoku?
sap 2018-02-07 14:00:13
Pozwol kurze grzede, ona mowi wyzej siede
Pytajęcy 2018-02-07 11:04:29
Czy stalowa konstrukcja wieży nie spowoduje zakłóceń propagacji sygnału z nadajnika i zmiany w obrębie listków bocznych emitowanego pola? Czy ktoś w ogóle myśli o tym?
enapokaz 2018-02-07 09:38:56
To jest taki gupi pomysł, że wróżę mu rychłą realizację i powszechne poparcie ludności tubylczej i przychylność koneserów pięknych widoków przy kuflu.
esek 2018-02-07 08:00:06
Jacku, do Zakopanego przyjeżdżają teraz turyści dla których bilet na Gubałówkę jest za drogi bo nie starcza na piwo. Dodatkowy bilet na wieżę, może spowodować albo bunt turystów albo upadek budek z piwem, wtedy w sumie też bedzie bunt :)
skansyniok 2018-02-07 06:51:36
Czas pustych obietnic, wizji rozwoju, fałszywych uśmiechów do aparatu już się zaczął. Wybory za progiem.
Radny Kalata 2018-02-07 06:45:49
Pana Jureckiego to tym razem fantazja PONIOSŁA .

Ja tylko czynnie współpracuję w przygotowaniu jakiejś koncepcji , zgodnej z propozycjami mieszkańców i właścicieli gruntów przedstawionych podczas konsultacji społecznych .

W żadnym razie nie będę inwestorem .

Panie Jurku - ostatni raz wyrwał Pan ode mnie jakie kol-wiek informacje na wstępnym etapie .

Pozdrawiam
Jacek Kalata
GB 2018-02-07 02:53:39
Kuźwa, po co wydawać kasę choćby na projekt czegoś takiego? Bo przecież z Gubałówki Tatr nie widać, c'nie? To jakieś chore, niepotrzebne, przedwyborcze "misie" (bo nawet nie kiełbasa), ale ktoś realną kasę wziął za projekt i ktoś ją wydał (nawet jeśli to tylko wizualizacja, to musiało kosztować) - mam nadzieję, że nie z miejskiej kasy... Ale nawet jeśli nie, to radni, zamiast zajmować się konkretnymi problemami będą debatować nad bzdurnym pomysłem. Część diet wyrzucona w błoto...
Tylko 2018-02-06 23:41:59
Z tekstu artykułu wynika, że tematem platformy widokowej jakże kluczowym dla funkcjonowania administracyjnego, komunalnego, kulturalnego, sportowego, oświatowego i gospodarczego miasta będzie zajmować się Wysoka Miejska Komisja Urbanistyki. Proponuję wobec powyższego aby obrady tejże komisji były opisane przez Tygodnik Podhalański. Można rozważyć również obecność TP na wszystkich komisjach, abyśmy mogli ocenić pracę merytoryczną naszych szacownych wybrańców i nie popełnić dzięki tej wiedzy faux pas jesienią tego roku.
radny nieporadny 2018-02-06 21:44:27
Radny Kalata, Gubałówkę należy "oczyścić", a nie stawiać kolejne goowno. Mało ci tak piękny widok z Gubałówki? Skończ pan wstydu oszczędź.
Panie Boże widzisz, a nie grzmisz.
ufo 2018-02-06 21:14:50
Człowieku wymyśl coś swojego a nie odpatruj od kogoś ! ten pomysł już był
Fibi 2018-02-06 21:00:29
Zrobcież odrazu promenadę górą, budy na dole zostaną i bedzie po problemie.
Tak Jacek wogóle coześ zajarał :)
Walowa 2018-02-06 20:55:39
Nie ma szczęścia ta Gubałówka, krążą plotki, że Marcin Zubek skumał się Byrcynami i zaś teraz on będzie blokować Walową,przed tymi zmianami w planach zagospodarowania.
Ciekawe kto komu co obiecał?
Zakopiańczyk 2018-02-06 20:54:37
Janek Kos..
A co złego jest w " kopiowaniu dobrych pomysłów".....?
A co do ...Gryniewicza....- to co żal Ci dupe ściska że ktoś zarabia a Ty pewnie ....za 1500 do końca miesiąca ......he he he boli cię że " ktoś robi więcej i tym samym ma i może więcej ..
Wybuduj Ty i nikt " łap już nie położy....."
Tylko 2018-02-06 20:49:31
Na Gubałówce wieża widokowa, na Giewoncie platforma widokowa, na Czerwonych Wierchach heliport, na Rysach wybieg dla pokazów mody, a szczególnie obuwia górskiego ( klapki, szpilki, chodaki itp. ), a na Furmanowej błoto i brak przejazdu czyli tor offroadowy. Na Butorowym, Gubałówce ( była trasa narciarska ), na Kotelnicy, na Nosalu wystawa firm stawiających płoty i sadzących drzewka. Na trasach biegowych ścieżki spacerowe dla psów lub tory motocyklowe. Tak sobie myślę co jeszcze podpowiedzieć Panu Radnemu może na Hali Gąsienicowej drift tor bo jadą bokiem i to po bandzie.
izi 2018-02-06 20:46:26
E tam kapelusza, górale to powinni w kształcie krzyża.
Sergiej Lawrow 2018-02-06 20:45:06
Problem polega w czym innym. Mianowicie, podobnie jak u Słowaków nic nie będzie widać więcej ,jeżeli chodzi o panoramę Tatr wchodząc na ową Wieżę Widokową. Ale Słowacy połączyli to z nartami, plus że byli piersi, .
Goralka 2018-02-06 20:42:30
W tym Bangladeszu kce stawiac? A cemu se nie postawi na Furmanowej ? Moze na swojej działce?
piórko 2018-02-06 20:27:33
A może niech postawi sobie kabałę. Mogą mu wyjść ciekawe przepowiednie co do jego przyszłości jako społecznika.
zakopiańczyk 2018-02-06 20:19:25
Nie ma szans by przy obecnych zapisach planu powstał taki moloch. Więc dla znajomych znów szykuje się ekspresowa zmiana punktowa na koszt szarego podatnika. Wcześniejszy projekt nie miał prawa powstać bo inwestor nie był z układu .Poza tym niedługo przy takim tempie dzikiej zabudowy deptaka na grzbiecie Gubałówki będzie potrzebna nie wieża lecz wiadukt widokowy by móc cokolwiek zobaczyć z panoramy Tatr. Weżcie się w końcu za otwarcie Gubałówki bo aż przykro tego słuchać.
europodatnik 2018-02-06 19:53:59
Radny Kalata, jak ten coś powie, to kapcie spadają. Czy ta marionetka nie potrafi mieć własnego pomysłu? Jak papuga, byle kogoś skopiować.
krzysiekzG. 2018-02-06 19:53:12
Pewnie się nie znam , ale wiem ,że kiedy jeszcze byłem kilka razy na tym garbie , to widziałem z niego i Tatry i Zakopane i td. - to po co tam jeszcze wieża widokowa ? A może postawić tam diabelski młyn większy od tego np. w Londynie ? A może wyrzutnię rakiet kosmicznych dla pasażerów VIP zamaskowaną góralskim kapelusem obsadzanym kwiatkami . Sądzę ,że absolutnym hitem może być kolejka linowa Gubałówka - Giewont z przystankiem na Sarniej / a tam bufet , biedronka i 3 kubki / . Przepraszam , pewnie nie mam racji !
Spadajacy na główkę 2018-02-06 19:47:26
Myślołek ze ino w Kościelisku mieli ciynskiy londowanie.
a 2018-02-06 19:45:11
Tygodnik przypadkiem był na Gubałówce i przypadkiem spotkał Kalatę, który przypadkiem miał przy sobie rysunek i ze skupieniem oglądał horyzont kreśląc w swojej głowie plany zagospodarowania grzbietu Gubałówki?

Idą wybory, teraz będzie pokazywanie rysunków i opowiadanie bajek.
Oby nie wygrał ten, kto ma najładniejszy rysunek z najfajniejszą bajką...
mieszkanka Gubałówki 2018-02-06 19:36:33
NIE!!!
  • USŁUGI | budowlane
    Kompleksowe roboty ziemne, usługi koparką oraz wywrotką.
    Tel.: 604 163 085
  • PRACA | dam
    Poszukuję kreatywną osobę do robienia zdjęć oraz pisania artykułów i informacji o Zakopanem dla strony internetowej.
    Tel.: 666 250 571
    E-mail: jackzielinski44@gmail.com
  • PRACA | dam
    Zatrudnię od zaraz pana do pracy w pralni wodnej - Szaflary
    Tel.: 182754805
  • SPRZEDAŻ | różne
    TANIO SPRZEDAM MAŁO UŻYWANE MEBLE POKOJOWE -
    Tel.: 605 826 842, 18 20 128 16.
  • PRACA | dam
    Ośrodek Wczasowy w Zakopanem zatrudni kelnerkę/kelnera, umowa o pracę. tel. kontaktowy
    Tel.: 18 20 135 11
  • PRACA | dam
    Przyjmę do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ
    Tel.: 601508717
    E-mail: Waciop@interia.pl
  • PRACA | dam
    POWIATOWA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA W ZAKOPANEM zatrudni pracownika na stanowisko: STAŻYSTY/MŁODSZEGO ASYSTENTA DO SEKCJI EPIDEMIOLOGII. Wymagania: wykształcenie wyższe kierunkowe: medyczne, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne, higiena i epidemiologia oraz pokrewne. Szczegółowe informacje dotyczące naboru: www.Pssezakopane.pl - zakładka KARIERA oraz pod nr tel. 18 20 68 697 wew.13
  • PRACA | dam
    SALONIK PRASOWY POSZUKUJE PRACOWNIKA - 501 574 993
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    POKOJE DO WYNAJĘCIA - 1,2,3 osobowe, w pełni umeblowane + łazienka i kuchnia, internet i parking. Tanio! Nowy Targ Kokoszków. 880 133 933.
  • PRACA | dam
    Kawiarnia w Bukowinie szuka kelnerki, kucharza oraz osoby do sprzedaży lodów. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel. :
    Tel.: 784569292, 783997156
    E-mail: willa@podmiedza.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Lokal na parterze 68m2 do wynajęcia Krupówki -Zakopane
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam działkę -2600m2- budowlano-rolną Zakopane - super widoki niezagrożone.
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • PRACA | dam
    Szef Kuchni Bukowina Tatrzańska.
    Tel.: 794000985
    E-mail: sylwia27w@gmail.com
  • PRACA | dam
    Kelnerzy, barmani do restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej. Wysokie zarobki!
    Tel.: 794000985
    E-mail: sylwia27w@gmail.com
  • POŻYCZKI
    HIT HIT HIT HIT HIT POŻYCZKA POŻYCZKA !!! DO 25 000 ZŁ DLA OSÓB, KTÓRE MAJĄ ZAJĘCIA KOMORNICZE. ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ SPOTKANIE Z DORADCĄ T-694 567 002.
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie.Telefon,