Reklama

2018-02-03 20:57:44

Reklama

Komentarz

To co zrobili z drogą na Chłabówce to skandal. Czy ktoś za to odpowie?

Reklama

Remont w środku zimy drogi na Chłabówce Górnej w Zakopanem to po prostu szczyt niekompetencji urzędników.

Reklama

O sprawie informowaliśmy już w wiadomościach telewizyjnych. Niestety na Chłabówce Z każdym dniem jest coraz gorzej.


Przypomnijmy, że przez lata była to zapomniana i zniszczona droga dojazdowa do wielu domów. Obecne władze wzięły się do roboty, ale lepiej chyba, aby nie robiły nic. Z drogi zdarto przed zimą asfalt i tak już zostało. Gdy jeszcze spadnie śnieg, wszystko zamarznie, przejazd  przez Chłabówkę przypomina pokonywanie toru przeszkód. Taka sytuacja utrzymuje się od paru miesięcy.

Urzędnicy tłumaczą, że tak przebiegały przetargowe procedury, a remont zostanie dokończony na wiosnę.

Najgorsze, że pewnie nikt za to co dzieje się na Chłabówce nie odpowie, a urzędnicy w magistracie dostaną 13 pensję i premie z naszych oczywiście pieniędzy. Jeśli macie tak remontować drogi to może lepiej nie róbcie nic, naprawdę!

Paweł Pełka

Tu znajdziecie nasz materiał telewizyjny na ten temat sprzed kilku tygodni: http://24tp.pl/n/44761

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Radny Kalata 2018-02-05 21:43:56
Panie pekalu

w 100 % zgadzam się z Panem .

Swoim wpisem potwierdził Pan FAKT że dotychczasowi burmistrzowie byli NIEUDACZNIKAMI , ponieważ obecny zrobił to co poprzedni tylko obiecywali .

Pozdrawiam
Radny Kalata 2018-02-04 21:44:49
Wszystkim dziękuję za hejt - jesteście wspaniali .

Drogi zakopiańczyk-u

gdyby twój przyjaciel , rok temu zaakceptował zaproponowane zmiany , już w marcu 2017 stanowisko zostałoby przyjęte 18 do 0 .
No cóż , rok zajęło mu pojęcie sprawy .
A na resztę nie mam wpływu . Ubolewam nad tym że TMR nie kupił PKL.-u zamiast jakiegoś funduszu spekulacyjnego .
Ale na układy - nie ma rady .

Pozdrawiam
zakopiańczyk 2018-02-04 21:19:06
Panie radny Kalata wiemy doskonale iż gmina nie może uczestniczyć we finansowaniu budowy stacji narciarskich nie należy to do ich zadań . Lecz w tym aspekcie rada miasta powinna dołożyć wszelkich starań by otworzyć możliwość ich budowy potencjalnym inwestorom poprzez zmiany planów zagospodarowania w koniecznym do tego celu zakresie. Tutaj niestety wśród rady nie widać żadnego zaangażowania, wręcz przeciwnie każdy pomysł reaktywacji Gubałówki czy wyznaczenia nowego przebiegu trasy jest ostro i skutecznie blokowany. Przez wasze nieudolne , mozolne działania uwsteczniające , miasto ginie lecz wy tego nie widzicie bo już tak obrośliście w piórka że zapomnieliście o priorytetach.
Co do idiotyzmu ,,ZBYT DUŻE RYZYKO" w budowie stacji narciarskich -ręce opadają, widzimy tego zaprzeczenie na Białce czy w obecnym rozwoju Szczyrk Mountain Resort. Nasze miasto posiada wielokrotnie większy potencjał niż obie wymienione miejscowości razem wzięte trzeba tylko chcieć i stworzyć możliwość czego wy nie potraficie. Całe szczęście że już wasza kadencja dobiega końca bo druga w takim składzie doprowadzi miasto do upadku.
pekalu 2018-02-04 17:09:25
I jeszcze jedno jeśli chodzi o obrzeża - toście sobie zrobili sale gimnastyczną pod gołym niebem przy "zakopiance" na Ustupie. Za tę "gospodarność" też należy się "nagroda"." Godzien jest robotnik zapłaty swojej".
pekalu 2018-02-04 15:38:00
Panie Radny Kalata (PRK) poczytaj Pan ustawę o samorządzie terytorialnym z 1990r po zmianie na gminny w 1998r i po zamianach w 2005r i dowiedz się Pan jakie obowiązki i zadania musi realizować tenże samorząd ( czy może chwalić się np. kierowca zawodowy że potrafi prowadzić samochód ). Jeśli Pan piszesz o stadzie to przypomina mi się Pan Stonoga i kandydaci startujący z tej listy o ile się nie mylę to Pan był kandydatem z tego jak Pan to określa stada. Czy ktoś jest w stanie zliczyć linki pod którymi Pan wyrażałeś swoje "merytoryczne" uwagi ? Natomiast co do JA to macie z Panem sLD podobne konotacje do przypisywania sobie zasług i zapewne niedługo okaże się, że Zakopane to dzięki Wam istnieje i się rozwija. Tylko trudno się zorientować co tak naprawdę wprowadziliście do życia naszego miasta poza ustawowymi zadaniami finansowanymi z naszych podatków. Tak przez Was chwalony "sylwester" może kiedyś okazać się, że było to narażenie wielu tysięcy osób na ewentualną utratę zdrowia i życia. Podobnie jak jazda samochodem po spożyciu.
T. 2018-02-04 13:15:20
A ja myślałam że to Małe Żywczańskie też tak wygląda szczyt głupoty.
miś 2018-02-04 13:14:49
to jak mamy budowac pensionaty wozić towar na furmance czy w plecaku dobrze że siedzisz przy głównej drodze w poroninie w starej budzie to cię pensionat nie obchodzi a gdyby nie pensionaty to bys niwmiał kogo wozić taźsówką
akm990 2018-02-04 12:15:16
@Aborygen vel @Radny Kalata ewentualnie niesławny baran
tak mnie zastanawia jakie to są twoje zasługi w negocjacjach budowy sieci gazowej , bo o ile pamiętam to chyba od 10 lat są zapowiedzi burmistrzów budowy sieci i zbierane podpisy zainteresowanych mieszkańców tej dzielnicy
cyklista 2018-02-04 11:34:41
"Radny Kalata", a kto to taki ? Nie znam takiej osobistości.
a 2018-02-04 11:32:30
A co ty "kalata" masz do umowy z PKL-em. I z kim ją wspólnie wynegocjowałeś - chyba ze swoim baranem, którego kiedyś wprowadziłeś do UM Zakopane. Skończ te brednie. Jeśli Jacek Kalata coś takiego powie publicznie, to nazwę go kłamcą.
Matt Z_ne 2018-02-04 11:26:43
Gdybym nie wiedział, że radny fermenciarz nie grzeszy inteligencją, to bym pomyślał, że ktoś się pod niego podszywa.

Wychwalanie samego siebie w tonie, JA JA JA wszystko JA, przed nadchodzącymi wyborami to już jest po prostu najniższych lotów komedia. Swoisty Bareizm.

Fermenciarz wie, że u siebie na dzielnicy jest spalony z racji kumoterstwa i nepotyzmu jakiego się dopuścił podczas sprawowania mandatu radnego (a hasełka w poprzednich wyborach były takie ładne), to teraz próbuje się przypucować mieszkańcom innej dzielnicy.

Całe szczęście, że ludzie nie dadzą się nabrać drugi raz na takiego pożal się boże radnego.
mika 2018-02-04 10:59:13
Ale problem trzeba było zwinąć asfalt ,który chyba stary nie był.Wy i to wasze Zakopane .Mieliśmy w takim stanie ulicę w zimie i nikt nie narzekał,szkoda czasu.
Radny Kalata 2018-02-04 10:27:10
zakopiańczyk

Widać jak mało wiesz o lokalnej polityce i rzeczywistości .

Mam ten komfort że nie startowałem z żadnego STADA politycznego a więc w nowym układzie prawnym jestem bez szans , dlatego kończę to co było przedtem nie możliwe do realizacji .
Co do tego, co powinny robić gminy i co jest ich obowiązkiem - zgadzam się z tobą.
Ale dobrze wiemy jak to wyglądało w praktyce .
W centrum - granity marmury a na obrzeżach dziury i braki podstawowej infrastruktury , wodociągi , kanalizacja , sieć gazowa, drogi , chodniki , oświetlenie ulic .

Co do tras narciarskich - miasto ich nie wybuduje ponieważ to nie należy do jego zadań a PKL też nie jest nimi zainteresowany .
ZBYT DUŻE RYZYKO
PKL nie jest zainteresowany podpisaniem umów .
Ta najważniejsza i wspólnie wynegocjowana z PKL w 2014 r . czeka cierpliwie na odbiór i podpis PREZESA w depozycie .
Mała 2018-02-04 09:24:21
To może o te nasze drogi trzeba zrobić
# temat # dla # uwagi #
Przynajmniej Zakopiańska elita urzędników i układ zakopiański znowu by zabłysnol w telewizji....????????????????????
zakopiańczyk 2018-02-04 09:13:08
Widać radni już sami siebie wychwalają przed nadchodzącymi wyborami.
Warto dodać że komunikacja , gazyfikacja , skanalizowanie miasta to obowiązek gminy a nie jakiś osobisty sukces radnego.
Powinniście lobbować w kierunku rozwoju infrastruktury narciarskiej tak jak obiecywaliście przed wyborami ( wielkie otwarcie Gubałówki), bo to jest motorem napędowym rozwoju tego Miasta- krętacze i darmozjady.
Yancyjos 2018-02-04 08:56:06
Rzeczywiście to @Aborygen,nie wredny charakter ino wybory za pasem.
Radny Kalata 2018-02-04 08:10:24
pekalu
mam na tyle wredny charakter że nie muszę się kryć za NIKAMI .
A to jest dobra wiadomość mimo że walczyliśmy o to długo .

Tak samo wywalczyliśmy gazyfikację Cyhrli , Kotelnicy Górnej , Gubałówki , Furmanowej .

Nie patrzę na to czyj to rejon a że trafiłem na Staszka Majerczyka - tym bardziej mnie to cieszy .
Jest jednym z NAJBARDZIEJ zaangażowanym radnych i widzi potrzeby mieszkańców .

Dlatego wiem że nie zmarnuje mojej roboty .

Termin przekazania map uzgodniony .

Pozdrawiam
pekalu 2018-02-03 23:35:34
Radny K. ( jakaś nowa tytułomania takiej nikt sam w stosunku do siebie nie stosował ) zajmij się Pan swoimi obietnicami takimi jak Gubałówka czy Furmanowa, a nie donoś Pan na innych Radnych uczciwie pracujących dla społeczności przez, którą zostali wybrani i mogących pochwalić się sukcesami choćby linią autobusową na Cyrhlę.
sap 2018-02-03 22:58:55
Kalata...spojz na ta droge...prokuratura sie powinna tym zajac !!
Janosik 2018-02-03 22:05:56
Oczywiście, że nikt nie odpowie. Tym się różni państwo od prywatnej firmy. W państwowym wszystko się rozmywa, nie ma winnych. Gdybym ja zamówił jakis remont, a wyglądał on tak, to po prostu wystąpiłbym o odszkodowanie, a tu kto za to zapłaci Dorula? Łukaszczyk? Stankiewicz? NIKT!!!
Radny Kalata 2018-02-03 21:16:35
Panie Pawle
narzekać każdy może ale w ostatnich dwóch dniach wynegocjowaliśmy dla mieszkańców tej ulicy budowę sieci gazowej którą trzeba jeszcze zaprojektować i wykonać .
Czekam na kontakt Pana Radnego Majerczyka aby odebrał telefon i abym mógł mu przekazać mapy do uzgodnień przyłączy gazowych .
Kilka tygodni temu było to JESZCZE niemożliwe .

Pozdrawiam
Główny lobbysta gazowy w mieście Zakopanem
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy KUCHARKĘ z możliwością zamieszkania do pensjonatu w Białym Dunajcu. Wysokie wynagrodzenie.
    Tel.: 692522335
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO APARTAMENT 70m2 w cenie 50m2 z GARAŻEM. DWUPOZIOMOWY, BALKONY, KOMINEK. 510 090 023
  • PRACA | dam
    Grand Hotel Stamary zatrudni osobę na stanowisko PORTIERA. Doświadczenie mile widziane. Umowa o pracę. Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy: praca@stamary.pl, tel.: 669700699.
  • PRACA | dam
    Hotel Skalny *** w Zakopanem zatrudni osobę do obsługi recepcji - praca nocna.
    Tel.: 182019100
    E-mail: skalny@skalny.com.pl
  • PRACA | dam
    Pracownika do zakładu kuśnierskiego ubezpieczenie, dobra płaca.
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    Przyjmę chłopaka do pakowania paczek i wykańczania skór gotowych, wym.prawo jazdy kat.B praca w Szaflarach.
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY zatrudni osoby do: organizacji imprez oraz promocji. Zapraszamy do składania CV z listem motywacyjnym osobiście w siedzibie ZCK przy ul. Kościeliskiej 7, pon.- pt. w godz. 9:00-17:00 lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegóły na
    WWW: www.zakopane.pl
  • PRACA | dam
    Agencja MEDICUS zatrudni OPIEKUNKI dla seniorów z Podhala.
    Tel.: 503650903
    E-mail: medicus.opieka@gmail.com
  • ZDROWIE I URODA
    CENTRUM STOMATOLOGII DOMINIK ul. Zakopiańska 6a, Rabka. Pon-Sb 8.30-20.00. Tel.: 182670739, 696025147, www.csdominik.pl. Implanty, odbudowa kości szczęki, konsultacje implantologiczne, chirurgia, protetyka(korony, mosty, licówki, protezy). Leczenie bruksizmu (stawu skroniowo-żuchwowego) leczenie zachowawcze, kanałowe, ortodoncja.
  • MOTORYZACJA | kupno
    SKUP samochodów.
    Tel.: 512700770
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia LOKAL 70 m2 w obiekcie hotelowym (Pensjonat) w centrum Zakopanego. 666378357
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe - PORONIN -
    Tel.: 606 751 351.
  • PRACA | dam
    Zatrudnimy Dwóch Ratowników Wodnych Do Nowego Hotelu W Bukowinie Tatrzańskiej. Stała Praca. Dobre Warunki. Praca Od Zaraz.