Reklama

2018-01-25 12:00:46

Pod Giewontem

Małe pensjonaty kontra condo hotele

Reklama
Reklama

Co jest lesze dla Zakopanego: budowa dużych apartamentowców czy popieranie małych lokalnych biznesów?

Reklama

Zakopiańscy radni ostro spierali się o inwestycje prowadzone przez rodzinę Bachledów Curusiów pod Giewontem. Radny Jacek Kalata przypomniał, że ponad 4 tys. przedsiębiorstw zarejestrowanych w Zakopanem tu płaci podatki. - To tylko duży ma ma szansę rozwoju w tym mieście? A mały nie? Ty lobbujesz tylko za dużymi. To co z resztą? Mają się wyprowadzić? - dopytywał radnego Jana Gluca, który stawał w obronie Bacheldów-Curusiów. 


Radny Kalata zwrócił uwagę, że gdyby miasto nie sprzedało Bachledom działki o powierzchni 35 metrów, to w miejsce stawianego dużego apartamentowca powstałyby dwa mniejsze budynki. - Wpisuje się pan w narrację typową - stwierdza Jan Gluc - Pan ma satysfakcję, żeby ten pasek, który sprzedaliśmy rodzinie Bachledów zablokował inwestycję pożądaną z pkt. widzenia interesów miasta. Bo będą z niej podatki. Pan będzie miał satysfakcję z tego, że zablokuje sąsiadowi, bo my jesteśmy jako miasto sąsiadem. Zablokowałby pan każdego inwestora w mieście jakby pan mógł. Zablokować i mieć z tego satysfakcję. 

Zdenerwowany Jacek Kalata przypomniał, że lokalna społeczność kilkanaście lat żyje bez drogi dojazdowej na Ciągłówce, ponieważ rodzina Bachledów w 2009 roku wykupiła działkę pod drogą i blokuje ważną dla ludzi inwestycję. 

Zbigniew Szczerba podkreślił, że każdy przedsiębiorca ma być traktowany równo. - Obojętne czy nazywa się Adam Bachleda Curuś, Andrzej Bachleda Curuś, Kowalski czy Nowak. Nie interesuje mnie kto jest właścicielem, ale kluczowe co tam się znajdzie po tym jak sprzedamy 35 metrów. Na tej działce znajdzie się wielki apartamentowiec na sprzedaż. Condo hotel. Ludzie z Polski kupią apartamenty i będą je wynajmować. Tego typu inwestycje nie są nam potrzebne - zaznacza Zbigniew Szczerba. Przypomniał, że ludzie z Torunia, Krakowa czy Warszawy, którzy kupią tam apartamenty, będą płacić podatki u siebie. Nie w Zakopanem. 

- Mamy dużą bazę hotelową. Chciałbym, żeby tu ludzie się w Zakopanem bogacili, a nie ludzie z Polski. Dlatego należało cenę podnieść. Im wcześniej będzie wykup wieczystego użytkowania, tym mocniej gmina traci. Dla gminy korzystniejsze jest dłuższe użytkowanie wieczyste. Na to trzeba patrzyć, co nam się opłaca. Przy propozycji 450 tys. gmina nie otrzymuje nawet rynkowej wartości nieruchomości - podsumował Zbigniew Szczerba. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kres 2018-01-26 18:55:49
Kalata skasował Gluca i jego kontakty . Szczerba - do niedawna nowy jego koalicjant dobił mu gwoźdź do politycznej trumny .
Jasiu - rozliczymy ciebie i TKN i to wasze kumoterstwo w najbliższych wyborach .

Zero głosów od małego biznesu - muszę zacząć sprawdzać czyje kupuję bułeczki . Kolega weźmie sucharki do condo.


Pozdrawiam
Sąsiad
Góral z Trójmiasta 2018-01-25 22:31:16
Ja do dziś nie rozumiem jak miasto (jego władze i mieszkańcy) mogło dopuścić do budowy takich badziewi jak np. te szklane cuda na Jaszczurówce. A przecież nabudowano takich i innych g...n co niemiara. Zaś truskawką (!) na torcie jest "galeria" przy oczku na Krupówkach.

Generalnie i tak większość czasu spędzam w Tatrach, ale Zakopane też lubię ... i boli mnie to wszystko.

Teraz jeszcze niech te kondonhotele zjedzą małe, urocze pensjonaty ... i się wszyscy obudzą nie tyle z ręką w nocniku co po uszy w g...ju.
krzysiekzG. 2018-01-25 17:49:49
Są jeszcze w Polsce tacy "frajerzy " , którzy przez Zakopane jeżdżą w TATRY ! Pomijając , kto skosi cała kasę z ruchu typu " nie mam światła . zwieżcie mnie z MO " i tych , którzy cala forsę wydadzą na Krup..kach i w innych "zajebiście fajnych " "miejscówkach " , proszę radnych tego miasta o jak najszybsze , bezpieczne przejazdy przez miasto w celu ominięcia jego "atrakcji " . Szczęść Boże ! Może będziecie drugim DŁAWOS !
urzędnicy pobudka ! 2018-01-25 17:17:29
Ciekawe dlaczego miasto nic nie robi żeby właściciele apartamentów płacili podatek za metraż taki jak płacą wszyscy którzy prowadzą działalność gospodarczą ! Jeżeli miasto zainteresuje się tym tematem to z samego podatku od nieruchomości pozyskają 15000000zł do 20000000 zł i jeszcze dochodzi opłata miejscowa na plus.
Hanka 2018-01-25 14:07:52
Brawo brać się za deweloperów szara strefa oraz za staczy którzy woza gości na procent opinie psują właśnie trafili goście gdie wozil ich palant po kwaterach klitkach norach skarbowka powinna reagowac oglaszaja sie na ulicy doczego to podobne a uczciwe maja kwatwry i stoja z pustymi pokojami
Mięguszowiecki 2018-01-25 13:30:24
To tylko bełkot (bez) radnego przed wyborami. Trzeba było działać już w 1989 roku a wówczas może udało by się ocalić Zakopane przed olbrzymimi kubaturami apartamentowców i hoteli. Dzisiaj już za późno patrząc na postępującą degradację architektoniczną miasta. Plan zagospodarowania przestrzennego nie pisały i zatwierdzały krasnoludki tylko konkretni ludzie, którzy są powszechnie znani w Zakopanem.
Tylko 2018-01-25 13:28:21
W Zakopanem " dobra zmiana " polega na " dobrym powrocie ". Suweren tak chciał !
asdfgh 2018-01-25 13:23:01
Drodzy radni!

W jakim Wy świecie żyjecie?!
Nikt kto kupił apartament i go podnajmuje w Zakopanem nie płaci żadnego podatku! Nigdzie!
Deweloperzy reklamują się pewnym zyskiem z wynajmu, a wystarczy wziąć do ręki kalkulator.
Mając jeden apartament, po zapłaceniu mediów, czynszu, obsługi sprzątającej, pośrednika, podatku i często kredytu na tą nieruchomość nigdy nie wykaże się zysku. Dlatego się wynajmuje "na czarno". I to kwitnie, bo nie ma nikogo, kto by nad tym zapanował.
Znajdźcie sposób na egzekwowanie podatków od nieuczciwych "przedsiębiorców" spoza Zakopanego
a w jeden dzień Zakopane zamieni się w jedną z najbogatszych gmin w Polsce.
W przeciwnym razie ciągle do apartamentowców będą przyjeżdżać tylko "znajomi i rodzina" właścicieli, a lokalne uczciwe pensjonaty będą traciły na nieuczciwej konkurencji.

asdfgh
koniec z deweloperką ! 2018-01-25 13:16:36
Panie szczerba ludzie z Krakowa Warszawy czy też Torunia , wcale nie płaca podatków ! Zajmijcie się wreszcie tą kwestią ! Apartamenty w Zakopanem to jest w większości jedna wielka lewizna . Jest Pan w urzędzie miasta Panie Szczerba proszę sprawdzić jakie podatki płacą za metraż ? ile taksy wpływa do miasta z apartamentów ? Wystarczy popatrzeć ile tabliczek z urzędu miasta wisi na apartamentach ? a powinno wisieć po kilka naście , jak nie kilka dziesiąta ! zależy jaki duży jest budynek . Noc prostszego proszę zapytać w urzędzie ile wydali tabliczek dla apartamentów ! Skoro Pan poruszył ten temat i dosyć sensowni pan mówi , bardzo proszę zająć się tą sprawą ! Na stronach internetowych portali typu nocowanie.pl itp. jest ich cała masa więc ze sprawdzenie nie ma najmniejszego problemu !
Meteopata & melepeta 2018-01-25 13:08:58
W tym przypadku trzeba przyznać rację Aborygenowi bo ma racjonalne argumenty.
esek 2018-01-25 12:37:36
Kondohotele wypchną z rynku małe obiekty
 • PRACA | dam
  Fryzjerka praca. Od 2000 do 2500 zł
  Tel.: 888309349
  E-mail: gadzet822@yahoo.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Austrii dla Operatorow zurawia, ciesli szalunkowych, murarzy, stolarzy, elektrykow, hydraulikow, slusarzy, monterow wentylacji, spawaczy, pracownikow robot drogowych Wymagany j.niemiecki.+ doswiadczenie CV na email: carpediem.praca@wp.pl Tel +48 600 157 147 Nr.Cert.9592
  Tel.: +48 600157147
  E-mail: carpediem.praca@wp.pl
 • PRACA | dam
  Karczma w Czorsztynie poszukuje kucharza/kę, pomoc kuchenną i do pensjonatu, kelnera/kę. Zgłoszenia tel. 509920018
  Tel.: 509920018
  E-mail: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  ELDOM SERWIS ogłasza nabór uczniów, w zawodzie elektromechanik sprzętu AGD
  Tel.: tel.692434275
 • PRACA | dam
  Hotel Kinga w Czorsztynie przyjmie KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE, KELNERÓW, FIZJOTERAPEUTÓW, KOSMETOLOGÓW. CV na maila: marketing@kingahotel.com 518 303 666.
 • PRACA | dam
  Firma Transportowa zatrudni kierowcę kat. C + E. Stawka 250zł / dzień . Trasy międzynarodowe. Praca stała. Możliwość przyuczenia.
  Tel.: 730 811 002
  E-mail: jasiontransport@interia.eu
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA. 500 108 532
 • PRACA | dam
  Zatrudnię spawacza, ślusarza do konstrukcji reklam. Nowy Targ. Tel. 606 123 437.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  MĘŻCZYZNA O DOBRYM SERCU, niskiego wzrostu lat 46, zamieszkały od 28 lat w Niemczech, sympatyczny, spokojny, bez nałogów pozna szczupłą PANIĄ do stałego związku dla której słowo szczerość, szacunek mają jeszcze jakieś znaczenie. 0049(0) 1631904877, e-mail: felger-christian@t-online.de
 • PRACA | dam
  TSO TRUCK SERVICE OLSZTYN Sp. z o.o. zatrudni Mechanika Samochodów Ciężarowych. Wymagania: - Wiedza i praktyka z zakresu mechaniki pojazdów Ciężarowych, naczep i przyczep, - Umiejętność obsługi urządzeń diagnostycznych, - Umiejętność pracy w zespole, Oferujemy: - Zatrudnienie na Umowę o pracę na pełny etat. - Atrakcyjne wynagrodzenie. - Praca od Poniedziałku do Piątku.
  Tel.: 602 601 882
  E-mail: abylinski@enet.pl
  WWW: http://truckolsztyn.pl
 • PRACA | dam
  Firma "REDOX" zatrudni kierowców kat C oraz C+E. Wszelkie informacje pod numerem tel.
  Tel.: 502217387
  E-mail: redox.ryszard@gmail.com
 • PRACA | dam
  SZUKAM BRYGADY DO PRAC BUDOWLANYCH w prywatnym domu. 695 588 054.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POMOC KUCHENNĄ, KUCHARZA/-KĘ, POKOJOWĄ, RECEPCJONISTKĘ/-TE. Praca stała, co drugi dzień, możliwość zakwaterowania. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ KIEROWCĘ DO RADIO TAXI W ZAKOPANEM. Auto do wyłącznej dyspozycji.
  Tel.: 604 504 738.
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 602 263 516 www.praca.polskietatry.pl
 • USŁUGI | budowlane
  SOLIDNA FIRMA OFERUJE USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE. Działamy w systemie austriackim: szpachlowanie, malowanie i wszystkie czynności związane z wykończeniem wnętrz. Wykonujemy również: fasady, murowanie, obróbki blacharskie i prace z drewnem.
  Tel.: 780 048 093.
 • PRACA | dam
  Firma Hotelarska w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTÓW. Praca stała, wymagania: doświadczenie i znajomość języków obcych. Kontakt 601 310 387
 • USŁUGI | budowlane
  Kompleksowe roboty ziemne, usługi koparką oraz wywrotką.
  Tel.: 604 163 085
 • PRACA | dam
  Poszukuję kreatywną osobę do robienia zdjęć oraz pisania artykułów i informacji o Zakopanem dla strony internetowej.
  Tel.: 666 250 571
  E-mail: jackzielinski44@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz pana do pracy w pralni wodnej - Szaflary
  Tel.: 182754805
 • PRACA | dam
  Przyjmę do szycia kurtek skórzanych.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: Waciop@interia.pl
 • PRACA | dam
  SALONIK PRASOWY POSZUKUJE PRACOWNIKA - 501 574 993
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  POKOJE DO WYNAJĘCIA - 1,2,3 osobowe, w pełni umeblowane + łazienka i kuchnia, internet i parking. Tanio! Nowy Targ Kokoszków. 880 133 933.
 • PRACA | dam
  Kawiarnia w Bukowinie szuka kelnerki, kucharza oraz osoby do sprzedaży lodów. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel. :
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy Panią na pełen etat na Stoisko pod Gubałówkę z galanterią skórzaną dyspozycyjną ,mile widziane doświadczenie w handlu. Stoisko w okresie zimowym ogrzewane.Dobre wynagrodzenie.Telefon,
  Tel.: 660719519
  E-mail: e-mail;budzuu@wp.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ i KELNERKĘ. Praca w weekendy, święta, wakacje, możliwość noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  NOWA RESTAURACJA w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: kucharzy, kelnerów, pomoce kuchenne, UMOWA O PRACĘ, pełny etat!
  Tel.: 509919616
 • SPRZEDAŻ | różne
  Napoje (w tym alkoholowe) na różnego rodzaju imprezy, z możliwością dowozu.
  E-mail: praca-nt@wp.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-05-27 23:32 Koncert dziękczynienia i radości 2018-05-27 20:36 To był kolejny ciekawy weekend na boiskach 2018-05-27 20:17 Obniżki nie przewidują 2018-05-27 19:55 Krajobraz po burzy. Dwie nowotarskie ulice pod wodą (WIDEO) 2018-05-27 18:33 Rabczańska Moto-Majówka 1 2018-05-27 18:29 Festyn charytatywny dla Doroty Chyc-Magdzin 2018-05-27 18:00 Sanatorium na zakręcie 2018-05-27 17:35 Dzień dziecka pod parą 2018-05-27 17:14 Nawałnica przeszła nad Bukowiną Tatrzańską (WIDEO) 3 2018-05-27 16:12 Remont w Kuźnicach na razie w planach 2 2018-05-27 15:45 Prymicje w Poroninie 2018-05-27 15:21 Gradobicie i ulewa w Białce Tatrzańskiej (WIDEO) 6 2018-05-27 14:32 Solny Szlak przez Spytkowice 2018-05-27 13:03 Chmury zbierają się nad Tatrami (zdjęcia, wideo) 1 2018-05-27 12:25 Miasto bardziej chronione 2018-05-27 10:32 Dwóch ratowników w karetce to za mało aby skutecznie ratować życie 6 2018-05-27 09:32 Pielgrzymka beskidzkimi szczytami 1 2018-05-27 08:00 Parkometr przyjazny 2018-05-26 22:10 Wypadki w Tatrach i sposób na ich zapobieganie 8 2018-05-26 20:01 Jarmark bez ograniczeń 2018-05-26 19:40 Krzeszowice szaleją, przygrywa Krywań 1 2018-05-26 19:31 Przydomowa oczyszczalnia – sposób na czystą wodę w studni 1 2018-05-26 17:55 Smutny lot toprowskiego Sokoła 2018-05-26 17:24 2000 zawodników, 8 dyscyplin tylko na Joy Ride Fest 1 2018-05-26 16:51 Dzień Mamy w Kościelisku 2018-05-26 16:47 Motocyklista ranny w wypadku w Białym Dunajcu 1 2018-05-26 15:59 Zwłoki pod Rysami 1 2018-05-26 15:04 Szpital bez bólu 2018-05-26 14:48 Rolicy z Orawy i Podhala najlepszymi hodowcami bydła czerwonego 2018-05-26 13:16 Nowy asfalt w Chochołowie. Drogowcy nadal omijają Witów 8 2018-05-26 12:59 Mr.Pollack u Winiarskich - koncert jedyny taki 2018-05-26 11:33 Sympatyczna suczka czeka na pana 1 2018-05-26 11:23 Piękny poranek na Podhalu 2018-05-26 11:17 Na osiedlu romskim brakuje wody 5 2018-05-26 10:59 Uwaga na burze, łańcuchy pod śniegiem 2018-05-26 08:34 Fałszywa wnuczka zarąbała 70 tysięcy... 10 2018-05-26 01:51 Wielki jubileusz w plenerze 2018-05-26 01:35 Krokusy w obiektywie Brzozy 2018-05-26 00:20 II Piekielnicki Dzień Dziecka. 2018-05-25 22:07 Ratownik z śmigłem 2018-05-25 20:25 Rabczanin zniszczył rywala w ringu 2018-05-25 20:09 Nie płacą za śmieci 4 2018-05-25 19:18 Zakopane - zakorkowane 14 2018-05-25 18:02 Szambo w studni 2018-05-25 18:01 Sokół, równość, demokracja 1 2018-05-25 17:57 Studentów konfrontacje artystyczne 1 2018-05-25 16:07 Honory dla przewodniczącego 2018-05-25 16:05 Nie kuś losu - nie stawaj na niebieskim 1 2018-05-25 15:58 Krupówki: pustki, deszcz i parasole 2018-05-25 14:13 Robin Hood na peronie
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-05-27 22:01 1. Wszystko pięknie a po paradzie pewnie wszystkie drogi obstawiła policja i łapanka jak zeszlego roku bylem widziałem przeżyłem ???????? 2018-05-27 21:24 2. Janek Kos Masz rację w 100% Tylko czemy Ty to wesz ja to weiem i duzo innych mieszkańców też wie i mówi o tym ..... A nikt nic z tymi złomami nic nie robi !!!???? Do Burmistrza i Rady Miasta ... Czemu nic z tym adie nie dzxieje ? Czemu pozwalacie jeździć autom które powinny stać w MUZEUM ???!!!!! PS. CIEKAWE JANKU CZY KTOŚ COŚ NORMALNE ODPISZE .???? PS. TURYŚCI PADAJĄ ZE ŚMIECHU JSK WIDZĄ TEN "PIĘKNY" TABÓR SMRODZACYCH I KOPCĄCYCH RYDWANÓW . A I JESZCZE JEDNO ..GDZIE SA CI Z TPN ???? CO TEGO NIEWIDZA ???? TYLKO ŚWISTAKA SRA...EGO NA NOSALU I STOK ZAMKNIĘTY ???????????????????????????? PARODIA Z TYM I WSTYD 2018-05-27 20:38 3. Czy ratownik ma taka wiedzę jak lekarz, a przypadki wyjazdowe medyczne są różne ??? chory kraj, chore pomysły, chory system zdrowotny..... a konkluzja jest taka , że jak ma przyjechać ratownik do trudnego przypadku , to lepiej od razu rozwieszać klepsydry. Sorry ratownicy,dzięki za to co robicie na etapie swojej wiedzy, to nie Wasza wina że tak jest tylko aktualnego systemu. Jarkiem K. nie jestem , więc siłą rzeczy jakby co zdany jestem na Waszą wiedzę i +- 30 min dojazd. 2018-05-27 20:13 4. @miejscowy - będą ginąć i tak. Nie o to chodzi. Bardziej o to jak dużą łopatą chcesz im do głowy. Bo niektórym można tłuc do upadłego. To jest związane z "jakością klienta". Janusz z Grażyną i puszką piwa niech oglądają Tatry w TV. 2018-05-27 20:13 5. Sensacja w Dobrej to samo było. 2018-05-27 19:41 6. Bukowina Dolna naszczęście ocalała, ale było gorąco przez te śliczne krawężniki i zatkane kratki :) 2018-05-27 19:33 7. Tegoroczny maj prawie jak standardowy czerwiec. Ciekawe co będzie dalej z pogodą w tym roku. 2018-05-27 19:15 8. Na biedokow nie trafiło ...wielkie halo 2018-05-27 18:39 9. ...z mostkiym sorosowym ??? Sikora zyje ??? 2018-05-27 18:27 10. A może by tak coś robic żeby turystow przyciągać nie ino latem ale też zima jakieś atrakcje nowe wyciagi A nie jakiś plac w kuznicach jak i tak kochane wladze kolejke sprzedaly A teraz niech jeszcze plac im dla ozdoby wyremontuja porażka
2018-05-15 13:20 1. Gut kantek z Platformy :) teraz w PIS??? chłopie nie sprzedaj się więcej... SKupuj od ludzi dalej darmo działki lepiej i buduj buduj... 2018-05-14 17:19 2. Dyrektor TPN ze świętym obrazem na kolanach na wiecu wyborczym PiS. Rewelacja! To sie nazywa miec elastyczne poglady. 2018-05-13 20:41 3. Jakie to wszystko fałszywe. Jakie to lizusostwo z pisuaru. Przyjechała brocha i co pokazała? Dwie brochy. Żadnej merytorycznej odpowiedzi na pytania, szczególnie spoza kaczolandu. A lokalni oficjele bla, bla, bla ! Jesteście czarnymi owcami w tym kraju! 2018-05-12 03:46 4. Szczera prawda. 2018-05-06 22:52 5. Dzien bialych koszuli Dramat w Andach to pikus przy tym cyrku. 2018-05-06 15:48 6. Tylko z tymi reparacjami to trzeba uważać, żeby Słowacy nie zażądali od nas reparacji za aneksję Jaworzyny Spiskiej 1938 r. Była przy tym strzelanina i nie obeszło się bez ofiar po Polskiej i Słowackiej stronie. 2018-05-05 16:26 7. Karolinko ! Skąd tyle żółci? To było spotkanie przyjaciół! !!!! 2018-05-02 15:27 8. ..i znowu ktoś grzebie w historii aby podzielic ludzi, a gorole ze Zoru to nasi braci z krwi i kości. To ze Bachleda wiódł ich bez Łysom na Polske ? Nedy mu kozali.... Rozkaz był ! A dziś, ze som jesce górole na Słowacji i po goralsku godajom to istny cud, i trza sie ciesyć i wspierać, a nie sukać zwady... 2018-05-02 09:35 9. Żenujący spektakl, podlany katolickim sosem i sentymentalną cepelią ... 2018-04-30 19:39 10. Wow, gratuluję i zazdroszczę! Trochę bym się obawiał takiego wyjazdu organizowanego na własną rękę, ale z jakąś doświadczoną firmą pewnie bym się skusił. Zaciekawiła mnie na przykład oferta ADV Poland (www.advpoland.pl), niewykluczone, że skorzystam.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP