Reklama

2018-01-25 12:00:46

Reklama

Pod Giewontem

Małe pensjonaty kontra condo hotele

Reklama
Reklama

Co jest lesze dla Zakopanego: budowa dużych apartamentowców czy popieranie małych lokalnych biznesów?

Reklama

Zakopiańscy radni ostro spierali się o inwestycje prowadzone przez rodzinę Bachledów Curusiów pod Giewontem. Radny Jacek Kalata przypomniał, że ponad 4 tys. przedsiębiorstw zarejestrowanych w Zakopanem tu płaci podatki. - To tylko duży ma ma szansę rozwoju w tym mieście? A mały nie? Ty lobbujesz tylko za dużymi. To co z resztą? Mają się wyprowadzić? - dopytywał radnego Jana Gluca, który stawał w obronie Bacheldów-Curusiów. 


Radny Kalata zwrócił uwagę, że gdyby miasto nie sprzedało Bachledom działki o powierzchni 35 metrów, to w miejsce stawianego dużego apartamentowca powstałyby dwa mniejsze budynki. - Wpisuje się pan w narrację typową - stwierdza Jan Gluc - Pan ma satysfakcję, żeby ten pasek, który sprzedaliśmy rodzinie Bachledów zablokował inwestycję pożądaną z pkt. widzenia interesów miasta. Bo będą z niej podatki. Pan będzie miał satysfakcję z tego, że zablokuje sąsiadowi, bo my jesteśmy jako miasto sąsiadem. Zablokowałby pan każdego inwestora w mieście jakby pan mógł. Zablokować i mieć z tego satysfakcję. 

Zdenerwowany Jacek Kalata przypomniał, że lokalna społeczność kilkanaście lat żyje bez drogi dojazdowej na Ciągłówce, ponieważ rodzina Bachledów w 2009 roku wykupiła działkę pod drogą i blokuje ważną dla ludzi inwestycję. 

Zbigniew Szczerba podkreślił, że każdy przedsiębiorca ma być traktowany równo. - Obojętne czy nazywa się Adam Bachleda Curuś, Andrzej Bachleda Curuś, Kowalski czy Nowak. Nie interesuje mnie kto jest właścicielem, ale kluczowe co tam się znajdzie po tym jak sprzedamy 35 metrów. Na tej działce znajdzie się wielki apartamentowiec na sprzedaż. Condo hotel. Ludzie z Polski kupią apartamenty i będą je wynajmować. Tego typu inwestycje nie są nam potrzebne - zaznacza Zbigniew Szczerba. Przypomniał, że ludzie z Torunia, Krakowa czy Warszawy, którzy kupią tam apartamenty, będą płacić podatki u siebie. Nie w Zakopanem. 

- Mamy dużą bazę hotelową. Chciałbym, żeby tu ludzie się w Zakopanem bogacili, a nie ludzie z Polski. Dlatego należało cenę podnieść. Im wcześniej będzie wykup wieczystego użytkowania, tym mocniej gmina traci. Dla gminy korzystniejsze jest dłuższe użytkowanie wieczyste. Na to trzeba patrzyć, co nam się opłaca. Przy propozycji 450 tys. gmina nie otrzymuje nawet rynkowej wartości nieruchomości - podsumował Zbigniew Szczerba. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kres 2018-01-26 18:55:49
Kalata skasował Gluca i jego kontakty . Szczerba - do niedawna nowy jego koalicjant dobił mu gwoźdź do politycznej trumny .
Jasiu - rozliczymy ciebie i TKN i to wasze kumoterstwo w najbliższych wyborach .

Zero głosów od małego biznesu - muszę zacząć sprawdzać czyje kupuję bułeczki . Kolega weźmie sucharki do condo.


Pozdrawiam
Sąsiad
Góral z Trójmiasta 2018-01-25 22:31:16
Ja do dziś nie rozumiem jak miasto (jego władze i mieszkańcy) mogło dopuścić do budowy takich badziewi jak np. te szklane cuda na Jaszczurówce. A przecież nabudowano takich i innych g...n co niemiara. Zaś truskawką (!) na torcie jest "galeria" przy oczku na Krupówkach.

Generalnie i tak większość czasu spędzam w Tatrach, ale Zakopane też lubię ... i boli mnie to wszystko.

Teraz jeszcze niech te kondonhotele zjedzą małe, urocze pensjonaty ... i się wszyscy obudzą nie tyle z ręką w nocniku co po uszy w g...ju.
krzysiekzG. 2018-01-25 17:49:49
Są jeszcze w Polsce tacy "frajerzy " , którzy przez Zakopane jeżdżą w TATRY ! Pomijając , kto skosi cała kasę z ruchu typu " nie mam światła . zwieżcie mnie z MO " i tych , którzy cala forsę wydadzą na Krup..kach i w innych "zajebiście fajnych " "miejscówkach " , proszę radnych tego miasta o jak najszybsze , bezpieczne przejazdy przez miasto w celu ominięcia jego "atrakcji " . Szczęść Boże ! Może będziecie drugim DŁAWOS !
urzędnicy pobudka ! 2018-01-25 17:17:29
Ciekawe dlaczego miasto nic nie robi żeby właściciele apartamentów płacili podatek za metraż taki jak płacą wszyscy którzy prowadzą działalność gospodarczą ! Jeżeli miasto zainteresuje się tym tematem to z samego podatku od nieruchomości pozyskają 15000000zł do 20000000 zł i jeszcze dochodzi opłata miejscowa na plus.
Hanka 2018-01-25 14:07:52
Brawo brać się za deweloperów szara strefa oraz za staczy którzy woza gości na procent opinie psują właśnie trafili goście gdie wozil ich palant po kwaterach klitkach norach skarbowka powinna reagowac oglaszaja sie na ulicy doczego to podobne a uczciwe maja kwatwry i stoja z pustymi pokojami
Mięguszowiecki 2018-01-25 13:30:24
To tylko bełkot (bez) radnego przed wyborami. Trzeba było działać już w 1989 roku a wówczas może udało by się ocalić Zakopane przed olbrzymimi kubaturami apartamentowców i hoteli. Dzisiaj już za późno patrząc na postępującą degradację architektoniczną miasta. Plan zagospodarowania przestrzennego nie pisały i zatwierdzały krasnoludki tylko konkretni ludzie, którzy są powszechnie znani w Zakopanem.
Tylko 2018-01-25 13:28:21
W Zakopanem " dobra zmiana " polega na " dobrym powrocie ". Suweren tak chciał !
asdfgh 2018-01-25 13:23:01
Drodzy radni!

W jakim Wy świecie żyjecie?!
Nikt kto kupił apartament i go podnajmuje w Zakopanem nie płaci żadnego podatku! Nigdzie!
Deweloperzy reklamują się pewnym zyskiem z wynajmu, a wystarczy wziąć do ręki kalkulator.
Mając jeden apartament, po zapłaceniu mediów, czynszu, obsługi sprzątającej, pośrednika, podatku i często kredytu na tą nieruchomość nigdy nie wykaże się zysku. Dlatego się wynajmuje "na czarno". I to kwitnie, bo nie ma nikogo, kto by nad tym zapanował.
Znajdźcie sposób na egzekwowanie podatków od nieuczciwych "przedsiębiorców" spoza Zakopanego
a w jeden dzień Zakopane zamieni się w jedną z najbogatszych gmin w Polsce.
W przeciwnym razie ciągle do apartamentowców będą przyjeżdżać tylko "znajomi i rodzina" właścicieli, a lokalne uczciwe pensjonaty będą traciły na nieuczciwej konkurencji.

asdfgh
koniec z deweloperką ! 2018-01-25 13:16:36
Panie szczerba ludzie z Krakowa Warszawy czy też Torunia , wcale nie płaca podatków ! Zajmijcie się wreszcie tą kwestią ! Apartamenty w Zakopanem to jest w większości jedna wielka lewizna . Jest Pan w urzędzie miasta Panie Szczerba proszę sprawdzić jakie podatki płacą za metraż ? ile taksy wpływa do miasta z apartamentów ? Wystarczy popatrzeć ile tabliczek z urzędu miasta wisi na apartamentach ? a powinno wisieć po kilka naście , jak nie kilka dziesiąta ! zależy jaki duży jest budynek . Noc prostszego proszę zapytać w urzędzie ile wydali tabliczek dla apartamentów ! Skoro Pan poruszył ten temat i dosyć sensowni pan mówi , bardzo proszę zająć się tą sprawą ! Na stronach internetowych portali typu nocowanie.pl itp. jest ich cała masa więc ze sprawdzenie nie ma najmniejszego problemu !
Meteopata & melepeta 2018-01-25 13:08:58
W tym przypadku trzeba przyznać rację Aborygenowi bo ma racjonalne argumenty.
esek 2018-01-25 12:37:36
Kondohotele wypchną z rynku małe obiekty
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika do obsługi Willi Malinowej w Zakopanem. Obowiązki: przygotowanie śniadań oraz sprzątanie pokoi.
  Tel.: 506970444
  E-mail: info@willamalinowa.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam chodniki goralskie.
  Tel.: 182658152
  E-mail: marekp1@msn.com
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Kościelisku poszukuje POMOCY KUCHENNEJ do przygotowywania śniadań. Praca w godzinach 6-13.
  Tel.: tel. 668302320
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY OD ZARAZ Panów z orzeczeniem o niepełnosprawności do sprzątania marketu budowlanego w Nowym Targu. Wynagrodzenie od 11 zł/h netto (na rękę). Kontakt 601 156 466 lub 661 970 428
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO ROZNOSZENIA ULOTEK - MURZASICHLE, BUKOWINA, PORONIN. Darmowy transport z i na miejsce. Minimum 15 zł/godz.
  Tel.: 666 990 969.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KUCHARKĘ z możliwością zamieszkania do pensjonatu w Białym Dunajcu. Wysokie wynagrodzenie.
  Tel.: 692522335
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE - KOŚCIELISKO APARTAMENT 70m2 w cenie 50m2 z GARAŻEM. DWUPOZIOMOWY, BALKONY, KOMINEK. 510 090 023
 • PRACA | dam
  Grand Hotel Stamary zatrudni osobę na stanowisko PORTIERA. Doświadczenie mile widziane. Umowa o pracę. Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy: praca@stamary.pl, tel.: 669700699.
 • PRACA | dam
  Hotel Skalny *** w Zakopanem zatrudni osobę do obsługi recepcji - praca nocna.
  Tel.: 182019100
  E-mail: skalny@skalny.com.pl
 • PRACA | dam
  Pracownika do zakładu kuśnierskiego ubezpieczenie, dobra płaca.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Przyjmę chłopaka do pakowania paczek i wykańczania skór gotowych, wym.prawo jazdy kat.B praca w Szaflarach.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY zatrudni osoby do: organizacji imprez oraz promocji. Zapraszamy do składania CV z listem motywacyjnym osobiście w siedzibie ZCK przy ul. Kościeliskiej 7, pon.- pt. w godz. 9:00-17:00 lub na adres e-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl. Szczegóły na
  WWW: www.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Agencja MEDICUS zatrudni OPIEKUNKI dla seniorów z Podhala.
  Tel.: 503650903
  E-mail: medicus.opieka@gmail.com
 • ZDROWIE I URODA
  CENTRUM STOMATOLOGII DOMINIK ul. Zakopiańska 6a, Rabka. Pon-Sb 8.30-20.00. Tel.: 182670739, 696025147, www.csdominik.pl. Implanty, odbudowa kości szczęki, konsultacje implantologiczne, chirurgia, protetyka(korony, mosty, licówki, protezy). Leczenie bruksizmu (stawu skroniowo-żuchwowego) leczenie zachowawcze, kanałowe, ortodoncja.
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP samochodów.
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe - PORONIN -
  Tel.: 606 751 351.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Dwóch Ratowników Wodnych Do Nowego Hotelu W Bukowinie Tatrzańskiej. Stała Praca. Dobre Warunki. Praca Od Zaraz.
  Tel.: 601 508 720
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KIEROWCÓW kategorii C na transport lokalny, oraz kategorii C E na transport międzynarodowy.
  Tel.: +48502217387
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPANE - wynajmę powierzchnie usługowo-magazynową o powierzchni około 250m2 i wysokości 4metry. Budynek jest przy ulicy Powstańców Śląskich (200metrów od Polany Szymoszkowej) więcej informacji udzielam telefonicznie.
  Tel.: 660710510
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIA 3-POKOJOWEGO W ZAKOPANEM. Na dłuższy okres.
  Tel.: 724 998 895.
 • PRACA | dam
  Kierowca Busa kat.D
  Tel.: 607864852
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP AUT całych i rozbitych.
  Tel.: 516159309
  E-mail: msauto@onet.pl
  Inne: 516159309
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam KAWALERKI lub NIEWIELKIEGO 2-POKOJOWEGO MIESZKANIA W ZAKOPANEM. Na dłuższy okres -
  Tel.: 518 813 715.
 • PRACA | dam
  W związku z prężnym rozwojem naszej firmy poszukujemy kierowcy z prawem jazdy kategorii CE. Gwarantujemy umowę o pracę na stałe ,dogodne warunki i wynagrodzenie.
  Tel.: 504708402,500331199
  E-mail: malgorzatakrawczyk@onet.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię do pracy w restauracji w Zakopanem!!! Kucharza lub do przyuczenia kucharza. Kelnerke/kelnera na stałe
  Tel.: 883930208
  E-mail: anitawak@icloud.com
  Inne: 697034110
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica *** w Zakopanem poszukuje pracowników na stanowisko recepcjonisty/pokojowej. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: kontakt@hotel-murowanica.pl lub o kontakt telefoniczny: 182063362
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  C.H. "Stopiak" w Nowym Targu zatrudni SPRZĄTACZKĘ. Praca co 2-gi dzień, w godzinach 14-21.30. Dojazd i powrót z pracy we własnym zakresie. CV przesyłać na adres: C.H. Stopiak, ul. Ludźmierska 26A, 34-400 Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA-ST0LARZ,TYNKARZ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska) dla: Stolarza- do wymiany DREWNIANEJ stolarki (okna,drzwi), Tynkarza- (również młodych początkujących tynkarzy). Znajomość języka NIE wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu: 9,000-15,000 zł/miesiąc, na czysto. Bardzo częste zjazdy do kraju, wg. własnego uznania-średnio co 3 tygodnie. tel. 0047 938 88 654. ZAPRASZAMY !
  Tel.: 0047 938 88 654
  E-mail: marekklimala@gmail.com
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Norwegia -TYNKARZ, MALARZ, DEKARZ, BLACHARZ BUDOWLANY, MONTER RUSZTOWAŃ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska). Znajomość języka NIE jest wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu; 9,000-15,000 zł./miesiąc na czysto.Bardzo częste zjazdy do kraju, wg.własnego uznania-średnio co 3 tygodnie.Tel; 0047 938 88 654, (8.00-21.00)
  Tel.: Tel; 0047 938 88 654
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ ZMIENNIKA NA TAXI - Zakopane -
  Tel.: 888 223 761.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-02-19 18:39 W nietypowych strojach zdobyli Babią Górę (WIDEO) 2018-02-19 18:25 Kolizja w Białym Dunajcu. Zderzyły się dwa auta 2018-02-19 17:40 Krowy w sądzie 2018-02-19 16:59 Przeżyjmy to jeszcze raz! Tak zjeżdżaliśmy na byle czym (WIDEO) 1 2018-02-19 15:45 Pożar w dokumentach 2018-02-19 15:15 Kibicowaliśmy w Zębie. Brązowy medal Polaków 1 2018-02-19 14:50 Czyje to pieniądze? 2 2018-02-19 14:02 Zgon bezdomnego przy ul. Orkana 2018-02-19 12:57 Parlamentu się nie tyka 2018-02-19 12:18 Świetne występy podhalańskich kickbokserów 2018-02-19 10:57 Kamil Stoch od Kaspercoka. Dziś kibicujemy naszej drużynie! 2018-02-19 09:55 Cudowny dzień w Tatrach. Uwaga na mróz i lawiny 2018-02-19 09:25 Ten jedyny dzień w życiu 2018-02-19 07:40 Pożar w domu na Spyrkówce 2018-02-18 21:54 Zakopianka zablokowana 2018-02-18 20:58 Pogoda dla biegaczy 2018-02-18 20:08 WYZWOLENIE 1 2018-02-18 19:25 Niegościnni gospodarze 2 2018-02-18 19:16 Gazdowska Parada w Kościelisku 1 2018-02-18 18:38 Samolot z Kuwejtu wylądował w Białce 1 2018-02-18 17:53 Na oczach olimpijczyka 2018-02-18 16:50 Korek po horyzont 1 2018-02-18 15:28 35-letni Polak zginął pod lawiną w Tatrach. Polka walczy o życie 5 2018-02-18 14:08 Zagadka (nie)logiczna 2 2018-02-18 13:01 Modowy szał w Zakopanem 2018-02-18 11:31 Startujemy w Zjeździe na Byle Czym (Wideo) 2018-02-18 11:21 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018-02-18 09:59 Ten sposób na zanieczyszczenie powietrza nie zyskał popularności 5 2018-02-18 08:36 W tym wypadku na zakopiance rannych zostało 7 osób 2018-02-18 08:02 To już pewne - powstanie ścieżka wokół Jeziora Czorsztyńskiego 5 2018-02-17 22:13 Zadymienie w kamienicy w centrum Nowego Targu 2018-02-17 21:11 Drastyczna reklama na Szymoszkowej. Głos czytelniczki TP 20 2018-02-17 20:10 Piękna góra 2018-02-17 19:23 Kolizja i kara 3 2018-02-17 19:16 Nie jedźcie tą drogą 2018-02-17 19:14 Sprawdzą 2 burmistrzów i 4 spółki 2 2018-02-17 18:47 Może właśnie narodził się tu narciarski talent 2018-02-17 18:29 Ulica imienia Kamila Stocha? 5 2018-02-17 18:22 Bociani spacer w środku lutego 1 2018-02-17 17:16 Zaśnieżone autokary grozy 1 2018-02-17 17:14 Miłośnicy biegówek wreszcie się doczekali (WIDEO) 3 2018-02-17 16:57 Dziś mieliśmy narciarski raj (WIDEO, ZDJĘCIA) 2018-02-17 16:46 Lalki na scenie 2018-02-17 15:30 Zderzenie na zakopiance. Siedem osób rannych 2018-02-17 15:27 Flisacy z nowym prezesem 3 2018-02-17 15:10 Kamil Stoch mistrz, mistrz, mistrz 8 2018-02-17 14:08 Kluczyki od peugeota znalezione w Tatrach. Właściciel już się odnalazł 4 2018-02-17 14:01 Dachowanie w Krościenku 2018-02-17 12:09 Skocznia pod nadzorem 2018-02-17 11:48 Mroźny i piękny poranek w Hałuszowej 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP

Album TP