Reklama

2018-01-20 10:00:08

Pieniny

Koncertowe 670-lecie lokacji Krościenka

Reklama

Reklama
Reklama

Koncert Zdrojowej Orkiestry Dętej rozpoczął obchody roku jubileuszowego 670-lecia nadania praw miejskich dla Krościenka nad Dunajcem.

Reklama

W piątek w remizie OSP Krościenko przed licznie zgromadzoną publicznością z Koncertem Noworocznym  wystąpiła Zdrojowa Orkiestra Dęta. Podczas występu można było usłyszeć m. in.: Marsz Radetzkiego skomponowany przez Johanna Straussa, znany szlagier Franka Sinatry"Fly me to the moon" czy hit Danuty Rinn "Gdzie ci mężczyźni" . W programie znalazły się również kolędy "Lulajże Jezuniu" i "Cicha noc". 
   
Razem z muzykami wystąpili soliści: Andrzej Lichosyt, Wiktoria Węgrzyn i Milena Sołtys - Walosik. Zdrojowa Orkiestra Dęta zagrała pod dyrekcją Pawła Krauzowicza.
  
Więcej o koncercie przeczytasz w czwartkowym papierowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego.

ad

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
highlander48 2018-01-22 21:50:12
Dajcie już spokój z tym Gawędą i Dydą obaj powinni odejść do lamusa.
fan 2018-01-22 20:47:30
Muzyka łagodzi obyczaje. " Cicha noc święta noc..."grano i śpiewano. I co z tego !
Basta 2018-01-22 14:41:02
Gawęda obiecywał mostki i doposażenie OSP i to robił. Dyda obiecywał wyciągi a robi mostki i doposaża OSP. Wobec powyższego nasuwa się pytanie: po co nam podróbka Gawędy (w osobie Dydy) jak można mieć oryginał? Ja nie zagłosuje na żadnego z nich (zostanę w domu) bo z Gawędy wizją rozwoju się nie zgadzam, a Dyda nie ma żadnego pomysłu na rozwój.
Baliss 2018-01-22 11:24:42
Wójt Dyda to nawet nie potrafi zoorganizować pieniędzy na inwestycje z własnego budżetu bo się skarbniczka boi! A Ta konstruuje te budżety po najniżej lini oporu, żeby się RIO przypodobać. Jedyna gmina w obecnej perspektywie unijnej, która nie ma deficytu bo nie inwestuje - KURIOZUM. Spokojnie, przyjdzie Waksumndzki to porządzi (jak w szkole zawodowej, w której po kilkudziesięciu latach funkcjonowania stracił restauracje).
Odpowiedz 2018-01-22 11:16:19
Tak to prawda! Trzeba wskazać w inwestycjach łatanie asfaltów skoro nic innego się nie zrobiło. W zasadzie za te 4 lata powstały tylko dwie porządne inwestycje - parking przed Kościołem i chodnik do Łąkcicy. W żadnej z nich swojego udziału nie miał obecny Wójt. Bo każdy wie że powstały z pieniądzy obcych, załatwionych i wychodzonych na pewno nie przez wójta Dydę.
Pytanie 2018-01-22 11:03:43
Czy to prawda (bo nie widziałem) że jest biuletyn za 2017 rok w którym Dyda w inwestycjach chwali się załataną dziurą w asfalcie, bo nie ma co wymieniać?
Cosiek 2018-01-22 10:13:48
Miał być wyciąg , miały być ścieżki rowerowe .... dlaczego przez kras nie biegnie promenada ? Czemu nie mamy kładki na końcu krasu do Szczawnicy.... słabo oj słabo a tyle było obietnic :( Krościenko ma potencjał . A ta orkiestra na występie to skąd ? Nie mamy swojej żeby naszych promować ? Najlepiej płacić innym za występy tylko jeszcze ile za występ wzięli ??????
Taka prawda 2018-01-22 00:07:52
Prawda jest taka że Gawęda z rozsądnym wice mogę osiągnąć 5 razy więcej niż Dyda z Waksumndzkim. Wójt Gawęda nie boi się inwestycji, z konstruktywnym wsparciem mógłbym wiele zrobić dobrego dla Krościenka. Poza tym jest człowiekiem honoru i potrafi rozmawiać z ludźmi, a obecny Wójt nie posiada tych przymiotów.
Do milczenie 2018-01-21 23:43:17
Dokładnie, słuszna uwaga. Jedyna rozsądna inwestycja tej kadencji, kompromitowana nieudolnymi wypowiedziami ludzi, którzy nawet nie rozumieją jej znaczenia.
milczenie 2018-01-21 22:04:39
Panie Waksmundzki myślę, że odpowiadając tutaj i broniąc własnych wypowiedzi pogarsza Pan swoją sytuację. Na pytanie dziennikarki co mamy do zaoferowania w Krościenku dla turystów? Odpowiada Pan: parking! bez komentarza. Myślę, że chciał pan zaznaczyć co zrobiliśmy, a nie co możemy zaoferować jako gmina. Stąd takie odpowiedzi.
Waksmundzki jako vicewójt, wcale bym się nie zdziwił, po coś te wystąpienia.
Nieoficjalnie stanowisko GOKu też już obsadzone od marca: brat kolejnego promującego się radnego.
Spokojnie w listopadzie wybory, nie wszystkim może się udać. Pozdrawiam i miłej nocy.
Akurat 2018-01-21 21:37:15
Czy zastępcą był Piwoni, jest Wojtarowicz, a będzie Waksumndzki to bez różnicy bo każdy z nich nie ma elementarnej wiedzy, umiejętności i zdolności żeby sprawować tą funkcję. Oczywiście prostaczki mogą to sprowadzać do niby ataków opozycji ale fakt jest taki że napiętnuje każdego kto świadomie lub nieświadomie działa na szkodę tej miejscowości bez względu czy jest z obozu Gawęda czy Dydy.
Do i wszystko jasne 2018-01-21 21:18:44
I pomimo tych odsetek Gawęda w ostatniej kadencji wybudował płytę rynku, rondo, dołożył
do mostów, wybudował sale gimnastyczną, wyremontował amfiteatr, a Dyda bez odsetek nie zrobił NIC! Natomiast Waksumndzki przede wszystkim jest niekompetentny bez różnicy czy jest prendentem czy nie. Skompromitował się utratą restauracji w szkole zawodowej, kompromituje się podczas sesji, a ostatnio skompromitował się w kronice krakowskiej.
i wszystko jasne 2018-01-21 20:14:00
aa, to już rozumiem skąd taki wściekły atak szturmowców na pretendenta waksmundzkiego
budyn 2018-01-21 19:47:06
No rzeczywiście mieliśmy już idealne zarządzanie z prawie 60 procentami zadłużenia i półmilionowymi odsetkami co roku do spłaty. To ja już wole Dydę.
Brak zgody 2018-01-21 17:59:15
Pan Dyda, Pan Waksumndzki myśleli że jak zrobią igrzyska w stylu celebracja 670-lecie Krościenka to ciemny lud to kupi i się jakoś przemycą do następnej kadencji (jeden jako wójt, drugi na zastępcę). Zróbcie Panowie ścieżki rowerowe, rynek godny miejscowości która ma 670 lat to wtedy nie dam złego słowa powiedzieć, będę wspierał. Taniej propagandzie mówię NIE.
Fakt 2018-01-21 17:32:49
Przy wszystkich zarzutach do Gawędy to lepiej zarządzał gmina niż Dyda.
Gdzie jest radny? 2018-01-21 16:55:20
Oho, Pan Radny kleci komentarz (cały dzień), pewnie przepisuje artykuł z Uniwersytetu Rolniczego o podatkach. Następnym razem proponuje szukać opracowania ekonomicznego w publikacjach Szkoły Morskiej albo Akademii Medycznej (takie same mają kompetencje jak UR żeby publikować artykuły z tematyki mikroekonomii).
Kat 2018-01-21 15:22:56
Nie jestem w opozycji do władz tylko w opozycji do głupotyi zawsze tak będzie
Do szuwarowiec 2018-01-21 15:01:47
Prezentowane treści w innym anturażu brzmiałyby jak oksymoron. Jaka wypowiedz takie nagranie.
szuwarowiec 2018-01-21 14:34:01
Ta relacja na żywo w krakowskiej Kronice, to chyba antyreklama dla Krościenka. Widać dwie twarze w nieoświetlonym zaułku, widać 2 schody może to i do remizy. Nie słuchałem dziennikarki i rozmówcy, bo widać, że relacja sklecona naprędce. Zastanawiałem się, co chce kamerzysta ukryć? Tak jakby nie można było skorzystać z profesjonalnej telewizji z przygotowanym wcześniej reportażem ukazującym walory miejscowości. Jeżeli, jest to przełom medialny dla Krościenka, to lepiej dać sobie spokój i wypić jabola nad Dunajcem.
Wyjaśnienie 2018-01-21 14:04:39
Ja nie twierdzę że Pan radny nie ma racji gdy opowiada o siedzibie sądu rejonowego w Krościenku (bardzo dawno temu). To oczywisty fakt. Ja tylko twierdzę, że sposób w jaki to mówi świadczi o Jego niedoborach intelektualnych. Jeśli natomiast chodzi o twierdzenia nt. wpływu wysokości maksymalnej stawki podatków lokalnych na rozwój gospodarczy miejscowości to możemy się spotkać podyskotekować, wymienić argumenty - tak wyglądają twórcze dyskusje naukowe. Tylko że pan radny nie ma o tym bladego pojęcia, czego dowodem (znowu) była forma wypowiedzi i jej treść podczas sesji.
P.S.
Absurdem jest tłumaczenie własnych wypowiedzi Osobie, która nie potrafi zrozumieć kilku zdań. Być może to właśnie Pan radny jest moim adwersarzem na tym forum bo znowu widoczna jest ta sama mielizna intelektualna.
Do kinga 2018-01-21 13:33:21
Ja wiem że dla kogoś kto jest najniżej w realizacji potrzeb piramidy Maslowa, zainteresowanie sprawami gminy musi wiązać się z partykularnym interesem. Niestety jednak z tą percepcją słabo, a nawet z umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie stwierdziłem że się nie interesuje sprawami gminy, ani że nie oglądam sesji. Stwierdziłem natomiast że nie jestem zwolennikiem byłych władz tylko obiektywnym obserwatorem. Samo słowo obserwator świadczy o tym że śledzę poczynania w gminie więc... IGNORANCIE najpierw przeczytaj, potem spróbuj zrozumieć, a dopiero na końcu odpisuj. Jeśli chodzi o zaimek osobowe Ty, to pisanie go z małej litery świadczy tylko o kulturze piszącego. A stwierdzenie, że Pan radny jest troglodytą nie jest wyzwiskiem tylko oceną jego mizernych wystąpień.
Do księgowa 2018-01-21 12:43:10
Tak ?... skompromitowałem się, a razem ze mną H. Landreth, D.C. Colander (Historia myśli ekonomicznej, Wydawnictwo Naukowe PWN) J.E. Stiglitz (Ekonomia sektora publicznego, Wydawnictwo Naukowe PWN) P.A. Samuelson, W. D. Nordhaus (Ekonomia, tom 1, Wydawnictwo Naukowe PWN) S. Owsiak (Finanse publiczne. Teoria i praktyka, Wydawnictwo Naukowe PWN), R.G. Holcombe (A Theory of the Theory of public goods, Review of Austrian Economics), D. Begg, S. Fisher, R. Dornbush (Mikroekonomia, PWN), A.B. Atkinson, J.E. Stliglitz (Lectures in Public Economics, McGraw-Hill), F.A. Hayek (The Use of Knowledge in Society, American Economic Review ). Te kilka lektur (skierowanych do studentów pierwszego roku ekonomii) to absolutne podstawy, które musiałby zgłębić Pan radny oraz autorzy artykułu z Uniwersytetu Rolniczego (na który się powoływał) i Ty żebyśmy mogli rozpocząć dyskusje. Człowieku nie masz pojęcia co to jest teoria J.A. Schumpetera, koncepcja finansów fukcjonalnych A. Lernera, teoria J.M. Buchanana. Nie znasz podstawowych założeń neoliberalizmu i nowego konserwatyzmu fiskalnego a ze mną chcesz dyskutować o wpływie podatków na rozwój gospodarczy? Nie wiesz co to jest krańcowa stopa podatkowa, zależność relacji pracy do kształtu krzywej podaży, nigdy w życiu nie widziałeś krzywej Laffera, a próbujesz się wypowiadać o relacjach za badania które najwięksi uczeni ekonomii (bez względu na wynik badań) dostają nagrody Nobla! Przedstawianie twierdzeń ekonomicznych w oparciu o publikację z Uniwersytetu ROLNICZEGO to wstyd. Abstrahując od poglądów na ten temat, które notabene weryfikuje się na bieżąco przez prace nawet polskich ekonomistów (Wiśniewski, Owsiak, Kosek-Wojnar, Surówka, Woźniak, Misiąg itp.), sposób ich prezentacji i uzasadnienie podczas sesji przez Pana radnego było merytorycznie fatalne.
kinga 2018-01-21 12:22:56
heh, ten na dole niby obiektywny obserwator to dobry mąciwoda. Oczywiście nie jest z nikim związany, niby nie wie co się w radzie czy gminie dzieje, ale dokładnie wie kto co mówi na sesjach. Niestety nasza percepcja ogarnia więcej niż byś chciał. Najlepsze że jeszcze śmie pouczać kogoś, chce żeby mu ty z szacunkiem dużą literą pisać, a sam kogoś od troglodytów wyzywa.
Stachu z Miechowa 2018-01-21 09:58:53
Bardzo mnie zaskoczyło zresztą całą rodzinę jak usłyszeliśmy w kronice że Krościenko było kiedyś uzdrowiskiem i to przez tyle laty i na dodatek powiatem. Odwiedzając moje rodzinne strony teraz z jeszcze większym smakiem będziemy popijać wody ze źródełek . Powinniście mówić o tym więcej!!! Przeczytałem komentarze na dole, widze że jak i dawniej tak i teraz człowiek człowiekowi w Krościenku wilkiem. Głowa do góry bo nie macie się czego wstydzić, mieszkacie w takim ładnym kawałku naszego kraju.
księgowa 2018-01-21 09:00:04
Radzę dokładniej obserwować, bo nazywając Waksmundzkiego jaskiniowcem i snując teorie o jego niezbyt wysokim poziomie świadomości i wiedzy to przysłowiowo trafiłeś kulą w płot. Jest jednym z niewielu radnych, który wie co mówi na tych sesjach. Niestety dla Ciebie, ale w temacie braku wpływu wysokości maksymalnej stawki podatków lokalnych na rozwój gospodarczy miejscowości miał sto procent racji, nie jego wina że większość nie rozumie w ogóle nad czym debatuje. Podając akurat ten przykład sam się skompromitowałeś.
Do borutas 2018-01-21 00:10:24
Zanim pójdzie się do mediów to warto mieć coś rozsądnego do powiedzenia i zaprezentowania. Jąkający się troglodyta o miejscowości będącej w zupełnym regresie... ale mi promocja! Do roboty - gdzie inwestycje w turystykę, gdzie strategia rozwoju, gdzie wnioski unijne, gdzie inwestorzy, gdzie toporzysko, gdzie ścieżki rowerowe, gdzie porządny rynek? Niech coś z wyżej wymienionych zostanie zrobione, a wtedy będzie powód do świętowania. Teraz to raczej czas na refleksję bo ostatnie 30 lat to czas fatalnie zmarnowany, szczególnie lata 1990-2014. Ostatnio trochę dobrego się działo ale mogło znacznie więcej gdyby wójt był ciut bardziej kompetentny.
Do borutas 2018-01-20 23:41:37
....Ino o Krościenku, bo chyba nie myślał że go o motopompy będą pytać w związku z 670-leciem Krościenka? Zresztą, wywiad na żywo tylko, że jakoś identyczne pytania jak w tematach dnia. To oczywiste że delikwent wcześniej otrzymuje pytania żeby nie zrobił ?siary?. Niestety w tym przypadku pytania musieliby dać miesiąc wcześniej żeby je radny opanował. Natomiast odnosząc się do tych Twoich aluzji to nie jestem reprezentantem opozycji tylko obiektywnym obserwatorem czego najlepszym dowodem jest moje stwierdzenie (we wcześniejszym komentarzu), że Krościenko jest murowanym zwycięzcom w konkursie na najsłabiej rozwiniętą miejscowości. W tym swoją ogromną zasługę ma również obecna opozycja czyli poprzednia władza. Niestety, Twoja percepcja nie ogarnia czterech zdań tekstu, więc pewnie tego nie zauważyłeś. I jeszcze jedno, zaimek osobowy Ty pisze się z dużej litery.
borutas 2018-01-20 22:41:06
wywiad na żywo a ty chcesz żeby sie nauczył paru zdań przed, ino o czym? Zamiast się cieszyć że się w końcu ruszyli do mediów i coś o Krościenku słychać to oczywiście odezwie się reprezentant zaszlochanej miejscowej opozycji przygotowującej sie do odbicia władzy
Jak wyrywanie zęba 2018-01-20 18:43:25
Konkurs na najsłabiej rozwiniętą miejscowość przez 670 lat wygrywamy w cuglach. Pan radny wydukał w kronice krakowskiej jakie to Krościenko jest wspaniałe... powołując się na przykłady z dwudziestolecia międzywojennego! Pomijając treść wypowiedzi, forma fatalna - żeby się nie nauczyć kilku zdań o tym Krościenku bez jąkania, to już okazało się zbyt wiele dla Pana Waksmundzkiego. Trochę więcej się po Panu spodziewałem, chociaż te teorie o wpływie wysokości podatków na rozwój gospodarczy miejscowości w oparciu o bardzo
lichą publikację z Uniwersytetu Rolniczego, już pokazały że reprezentuje Pan niezbyt wysoki poziom świadomości i wiedzy.
Śmiech na sali 2018-01-20 15:43:38
Obchody 670 lecia.....w REMIZIE. To przykład niekompetencji kolejnych władz. Żeby w ostatnim 30-leciu nie wyremontować porządnej sali w Ratuszu (np. w budynku starego kina) to wstyd. Zamiast tego śmierdząca speluna i przystanek autobusowy.
  • NAUKA
    ANGIELSKI -Zakopane
    Tel.: 505782558
  • PRACA | dam
    Zatrudnię od zaraz kobietę do pomocy w pensjonacie. Tel
    Tel.: 601496543
  • PRACA | dam
    Przyjmę pracownika do zakładu garbarskiego
    Tel.: 601504522
  • PRACA | dam
    Nosalowy Dwór Sp. z o.o. poszukuje do nowo otwartego SPA MASAŻYSTÓW/KOSMETOLOGÓW. WYMAGANIA: 1. Wykształcenie kierunkowe: kosmetologia/fizjoterapia. 2. Mile widziane doświadczenie zawodowe. 3. znajomość różnych technik zabiegowych SPA - dodatkowy atut. 4. Znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym. 5. Dyspozycyjność. OFERUJEMY: 1. Pracę w prestiżowym i uznanym na rynku Hotelu**** SPA. 2. Profesjonale szkolenia z zakresu zabiegów SPA, masaży oraz obsługi Gościa SPA. 3. Atrakcyjny system wynagradzania. 4. Pracę w miłym, profesjonalnym zespole Terapeutów SPA. Zainteresowanych prosimy o wysłanie CV na email: rekrutacja@nosalowy-dwor.eu
  • PRACA | dam
    Chochołowskie termy sp. z o.o zatrudnią osoby do pracy na stanowiska: barman, kelner, kucharz, pomoc kuchenna, cukiernik Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swoich aplikacji* (CV) z podaniem nazwy stanowiska w tytule maila na adres:rekrutacja@chocholowskietermy.pl lub dostarczenie do siedziby firmy. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. * Nie zapominamy o zapisie: ?Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) .?
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI -KELNERKĘ -
    Tel.: 600 07 61 07.
  • PRACA | dam
    Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 666378357
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ DO PRACY PRZY SPRZEDAŻY LODÓW, PIZZY I KEBABA. Praca w Zakopanem, pod dużą skocznią. Możliwość stałej pracy.
    Tel.: 506 022 108.
  • PRACA | dam
    Gabinet stomatologiczny w Poroninie zatrudni ASYSTENTKĘ (dwa dni w tygodniu- pon.wt.)