Polecamy
Dziś o 18.00 zapraszamy do Kmicica w Zakopanem na spotkanie z Magdaleną Gołębiowską, autorką znakomitej książki pt. Daleko - Buddyjskie Królestwo Mustangu.

Reklama

2018-01-03 14:45:28

Zakopane

Awantura z oszustami od trzech kubków. Pojawiły się groźby

Reklama

Mieszkańcy Gubałówki czują się zagrożeni po incydencie sprzed godz. 14, który miał miejsce na szczycie.

Jeden z mieszkańców Gubałówki jechał samochodem. Jak twierdzi oszuści, którzy grali w trzy kubki rzucili w jego stronę skrzynkę. Służy ona właśnie do urządzania tej gry. Wywiązała się awantura.

- Teraz ci gracze grożą nam spaleniem domu. Dzwoniliśmy na policję, ale usłyszeliśmy, że nie przyjadą tylko my musimy zebrać świadków i jechać na komendę - mówi jedna z osób mieszkających na Gubałówce. - Po kilkunastu minutach gracze w trzy kubki wsiedli do swoich aut i odjechali.

Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji informuje, że osoba, która miała usłyszeć groźby pod swoim adresem jest już na komendzie i składa zeznania.

- Będziemy prowadzić postępowanie w sprawie kierowania gróźb karalnych. Mamy wizerunki większości osób grających w trzy kubki, także może dojść do ich okazania pokrzywdzonemu. Patrol nie pojechał na Gubałówkę z kilku względów. Po pierwsze mamy nadal dużo interwencji, po drugie zanim dojechalibyśmy na miejsce tych osób pewnie już tam by nie było. Poza tym, jak już mówiłem mamy ich wizerunki więc nie unikną odpowiedzialności - zaznacza rzecznik zakopiańskiej policji. 

Przypomnijmy, że z procederem gry w trzy kubki nikt nie może sobie poradzić od wielu, wielu lat. Na niewiele zdają się też różnego typu akcje profilaktyczne, które mają uświadomić ludzi, aby nie nabierali się grę.

p
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sap 2018-01-07 21:56:49
@Ona...tyle czasu ci zabralo, zeby to rosszywrkowac ? (Czy Ty jestes blondyna?)
nieKubek 2018-01-06 19:50:09
Ona-podaj adres policji!
Ona 2018-01-06 18:14:31
3kubki mieszkaja w apartamentach 5 osob w drogich sa to podstawieni ludzie niby gracze wygrywajacy czekają na ciecia obstawiaja parkingi wyciągi maja. Swoich ludzi i pewnie wtyke t9 ludzie przyjezdni
sap 2018-01-05 18:24:48
Nie moge zrozumiec dlaczego gorale z Gubalowki przez tyle lat, daja sobie po nosie trynkac na swoim podworku. Przeciez jest ewidetne, ze pomocy od "wladz" nie dostana !
szachmad 2018-01-05 09:31:32
Miasto układów.
prawnik 2018-01-04 18:21:50
Fibi piszesz Policja nic.. a wcześniej że nikt tego nie zgłasza - gróźb bo się boją. Bójcie się dalej i narzekajcie, że policja nic nie robi.
radiostacja 2018-01-04 18:18:55
@gość, jaki to problem kupić radiostację, wejść na częstotliwość policji, straży i podłuchać polecenie dyżurnego, który łączy sie z radiowozem prewencyjnym i kieruje patral na Gubałówkę :) tak własnie działają, a "podsłuchiwacz" jak kiedys tutaj napisał zarabia tysiace :) nie zdąża dojechac :)
Fibi 2018-01-04 12:15:41
Rys dokładnie.... glupki niech grają... skoro żadne służby nic z tym nie robią ich sprawa. Natomiast gdy atakują ludzi tam mieszkajacych, grożąc pobiciem albo spaleniem, gdy przejezdżają samochodem,bo on pan na drodze, na to nie ma przyzwolenia! Policja wtedy ma moc prawa to sa już groźby karalne. Z tym nie ma żartów, a jeden przypadek smierci juz byl Tygodnik pisał o tym... Wszyscy wiedzą... Towarzysywo ncpane dragami to nie panuje nad czynami.
Wszystkich mieszkańców straszą spaleniem, tak juz jest od dawna, no niestety żaden nie chce złożyć zawiadomienia.
Powinnni w kilku złożyć grupowe zawiadomienie do prokuratury. Jednostka jest za słaba... Kubki o tym wiedzą, zreszta widać po reakcji policji.
Straganiarze sie boją, mueszkancy klną i sami marczetami wierdol dają.... az kiedyś coś sie stanie... Bo kubki sa coraz bardziej zuchwałe... Zresztą ten incyfent jest tego przykładem.
Policja nic....
rys 2018-01-04 10:53:12
fakt - kiedy idioci graja , to ich sprawa. Jak mi blokuja droge i tluka po samochodzie, to juz przegiecie. Trzeba bronic swojego , bo nikt tego za darmo nie dal. Trzeba bylo zarobic praca a nie oszustwem. Zebrac sie do kupy i nakopac do rzyci, to znajda swoje miejsce.
fakt 2018-01-04 08:48:32
Śmieszne są niektóre komentarze.
Policja ma ważniejsze sprawy niż jakieś "3 kubki"
Gdyby kretyny, które są tak bardzo pazerne nie próbowały grać to by tej szajce nie opłacało się przez tyle lat ciągnąć swojego "biznesu"
Więc ludzie zastanówcie się zanim spróbujecie grać, omijajcie ich po prostu szerokim łukiem i tyle...
rys 2018-01-04 08:20:48
Fibi - oni chodza na nogach czy jezdza ? Nie wiecie gdzie mieszkaja?
ps.Moze narodowcy pomoga , a oni tylko umiom mordy drzec.
z boku 2018-01-04 04:17:47
AND ,wiesz ty mi sie podobasz. Maz pomysly.
Góral z Trójmiasta 2018-01-04 00:38:45
"(...) zanim dojechalibyśmy na miejsce tych osób pewnie już tam by nie było."

Geniusz. W zasadzie po co w ogóle wychodzić z komendy, niech się świadkowie do nas zgłoszą, spiszemy zeznania. I na tym nasza rola się zwykle kończy.

Pamiętam że jakieś kilkanaście lat temu był taki artykuł w Tygodniku, gdzie kolejny nowy komendant obiecywał zlikwidowania "trzech kubków", bo to jeden z jego priorytetów, gdyż trzeba zmienić wizerunek Zakopanego. Od tamtej pory jedyne co się zmieniło to komendant, za to kilka razy :D


Inna sprawa że zadziwiający jest fakt iż wciąż jeszcze ludzie się na te 3 kubki nabierają. Ale chyba po prostu pewien % społeczeństwa musi być debilny, bez względu na ustrój, rządzącą partię i porę roku :D
gość 2018-01-03 22:41:42
W ubiegłym roku byłem na Gubałówce i jak zobaczyłem naciągaczy na 3 kubki odszedłem na bok i zadzwoniłem na policję. Po skończeniu rozmowy zauważyłem ,że był telefon do ochraniającego trzy kubki i po odebraniu telefonu doszedł do grających i musiał ich poinformować o telefonie na policję bo szybko się rozeszli.
Fibi 2018-01-03 21:34:25
Uderz dziada a siedzisz jak za czluwieka. Po pierwsze
Po drugie to podobno chlopak miał siekierę i porąbał im stanowisko pracy czytaj skrzynkę. Wsiadł do auta i odjechał a Ci prali deseckami za autem . Nie cyrtolił się z nimi..
Nie bedom grozić spaleniem czy pobiciem... kij ma dwa końce. Obowiazkiem policji jest zaiewnić bezpieczeństwo i swobodę poruszania po drodze publicznej... Żaden kubek nie będzie pluł i kopał po samochodzie i pięściami groził...
gdy im ktoś przerywa grę, bo muszą usunąc sie z drogi aby przejazd udrożnic... a w grze parę tysiaków pewnie było dlatego tak naskoczyli. To nie pierwszy już raz...
sp 2018-01-03 20:42:37
@Rys....to samo myslalem bo jezei im wladza nie pomoze, to naostrzyc ciupagi i trzymac je pod reka !
ja 2018-01-03 20:18:21
Prawnik powiedział co wiedział. Pewnie w Policji pracuje.
prawnik 2018-01-03 19:20:49
buhahahahha - policja już od kilkunastu lat ma ich portrety, od kilkunastu lat nagminnie ich zamyka. Co wy wszyscy mądrzy inaczej, piszący poniższe komentarze myślicie, że policja nie potrafi w cywilu podejść, próbować zagrać i założyć im kajdanki, ale co z tego, rola policji na tym etapie się kończy, prokuratura też jak widać niewiele może. Pytanie kto może w końcu to ukrócić???
rys 2018-01-03 19:18:05
Co to za dziady na tej Gubalowce. Ciupagi ka. Jak policja nimoze, to po nasemu.
and 2018-01-03 19:07:41
Ale jesteście frajerzy gubałowczanie. A napisać donosik, że podsłuchaliście jak gracze w trzy kubki umawiali się, że pojadą do warszawki na miesiączkę kaczora by ją blokować, to zaraz zwali się tu kompania policji i jednostki specjalne i profilaktycznie zrobią im masaż pałami.
Karol 2018-01-03 18:33:21
W każdym kraju Unii mają z tym problem rada poprostu nie grac
miś 2018-01-03 18:04:35
Jeden dron z kamerą i tych "twardzieli" z dnia nadzień nie ma. Trzeba tylko chcieć. Drona powinno kupić miasto lub policja przyda się na różne okazje. .... albo chociaż pożyczyć. Trzeba choć trochę pomyśleć i chcieć. Wstyd dla burmistrza , rady miasta, policji i skarbówki.
buhahahahha 2018-01-03 17:48:23
od 20 lat naciągacze od trzech kubków prowadzą swój proceder, stara baba w błyszczącej czapce i wielu latach na solarze i trzech grubasów...no postarzeli się przez lata...a policja dopiero teraz ma ich portrety...suuuuper
prawnik 2018-01-03 17:43:54
Należy zmienić prawo, to działania policji przyniosą skutki, a tak ... ile razy ich zatrzymają, tyle muszą wypuścić! stad mają ich wizerunki, które na nic się zdają. Ja mieszkaniec Zakopanego też znam ich twarze, jak wiele osób i co ... mandat, śmieszna kara i do domu bo nie ma na to paragrafu k.k.

Paulina Kwiatkowska Lukasz Chryczyk i inni fb, większy zysk by mieli gdyby mogli ich postawić zarzuty i zamknąć, ale mamy prawo jakie mamy.
hela 2018-01-03 17:32:45
wySTARCZY OBSTAWIC WYCIAGI PARKINGI WJAZD NA GUBALOWKE I JUZ ICH MACIE dziady nie roby kamieniolomy
STOP kubkom 2018-01-03 17:00:20
Niech nam policja zapewni ochronę oni wszystkim grożą co im w grze przeszkadzają. Normalnie nie można przejechać autem, bo oni musza grać. Po zwróceniu uwagi tak sie to kończy. To nie pierwszy taki przypadek. Zastraszają, biją po samochodzie jak sue przejedzie w nieodpowiednim
momencie, Aby nas zastraszyć wzywaja tych co mają metr w karku. Niech policja cos tym zrobi, bo nas teroryzują!!! Żyć nie dają, gróźb i wyzwisk nie ma końca.
Zakopiańczyk 2018-01-03 15:44:07
Jaki wódz taka policja w zakopanem. Jak człowiek bez kręgosłupa moralnego dowodzi taką jednostką to co się dziwić, w Wadowicach kubków nie było. Drugi raz w zakopanem i drugi raz porażka.
gość 2018-01-03 15:18:09
Nic nowego. Z niczym sobie nie radzicie.Oszust inwalida na Krupówkach co najmniej od 15 lat zebrze o pieniądze na protezy , często jest pijany ,ubliża ludziom a wy nie reagujecie .Miał propozycję pomocy od władz i odmówił.Nie dziwię się zarabiając tyle pieniędzy bezkarnie na Krupówkach, nie płacąc podatków żyć i nie umierać.Ostatnio będąc w Zakopanem dowiedziałem się że zarabia nawet 10 tys dziennie i bierze 2000 zł z 500+ Psuje wizerunek Zakopanego ale żadnej reakcji ze strony służb porządkowych.Wpłatomaty jak były tak są.Niedługo Puchar Świata macie czas na zrobienie porządku. Najśmieszniejsze jest to , że macie wizerunki graczy i znacie sytuację w mieście ale reakcja zero.
o matko 2018-01-03 15:10:51
Sylwester marzen, teraz to....bieda ale miski na Krupowkach mandaty dostają..
  • USŁUGI | budowlane
    Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
    Tel.: 505021357
    E-mail: staszel.anna@gmail.com
  • POŻYCZKI
    JUŻ WIOSENNA PROMOCJA !!! BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD, MINIMUM FORMALNOŚCI, BEZ ZAŚWIADCZEŃ I NAWET DO 25 000 ZŁ. ZADZWOŃ T- 18 542 40 56.
  • PRACA | dam
    Restauracja Regionalna w Zakopanem zatrudni KELNERA. 604 450 060
  • POŻYCZKI
    KREDYT KREDYT DLA FIRM TAKŻE DLA RYCZAŁTOWCÓW. ZADZWOŃ DO DORADCY T-694 567 002.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    KIA SPORTAGE - diesel, koniec 2009, 87.000 km, w b. dobrym stanie, cena 32.500 zł -
    Tel.: 693 52 76 76
  • PRACA | dam
    Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
    Tel.: 502 271 486
  • PRACA | dam
    Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
    Tel.: 694-763-155
    E-mail: pracapodhalee@gmail.com
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. 600 38 38 52
  • USŁUGI | budowlane
    POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię ELEKTROMONTERA/ELEKTROTECHNIKA do pracy w serwisie elektronarzędzi w Zakopanem. 600 38 38 52
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
  • PRACA | dam
    HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
    Tel.: 506093576
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
    Tel.: 660337657
  • PRACA | dam
    SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
  • PRACA | dam
    SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
  • PRACA | dam
    PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl