Reklama

2018-01-03 14:45:28

Zakopane

Awantura z oszustami od trzech kubków. Pojawiły się groźby

Reklama

Reklama

Mieszkańcy Gubałówki czują się zagrożeni po incydencie sprzed godz. 14, który miał miejsce na szczycie.

Jeden z mieszkańców Gubałówki jechał samochodem. Jak twierdzi oszuści, którzy grali w trzy kubki rzucili w jego stronę skrzynkę. Służy ona właśnie do urządzania tej gry. Wywiązała się awantura.

- Teraz ci gracze grożą nam spaleniem domu. Dzwoniliśmy na policję, ale usłyszeliśmy, że nie przyjadą tylko my musimy zebrać świadków i jechać na komendę - mówi jedna z osób mieszkających na Gubałówce. - Po kilkunastu minutach gracze w trzy kubki wsiedli do swoich aut i odjechali.

Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji informuje, że osoba, która miała usłyszeć groźby pod swoim adresem jest już na komendzie i składa zeznania.

- Będziemy prowadzić postępowanie w sprawie kierowania gróźb karalnych. Mamy wizerunki większości osób grających w trzy kubki, także może dojść do ich okazania pokrzywdzonemu. Patrol nie pojechał na Gubałówkę z kilku względów. Po pierwsze mamy nadal dużo interwencji, po drugie zanim dojechalibyśmy na miejsce tych osób pewnie już tam by nie było. Poza tym, jak już mówiłem mamy ich wizerunki więc nie unikną odpowiedzialności - zaznacza rzecznik zakopiańskiej policji. 

Przypomnijmy, że z procederem gry w trzy kubki nikt nie może sobie poradzić od wielu, wielu lat. Na niewiele zdają się też różnego typu akcje profilaktyczne, które mają uświadomić ludzi, aby nie nabierali się grę.

p
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sap 2018-01-07 21:56:49
@Ona...tyle czasu ci zabralo, zeby to rosszywrkowac ? (Czy Ty jestes blondyna?)
nieKubek 2018-01-06 19:50:09
Ona-podaj adres policji!
Ona 2018-01-06 18:14:31
3kubki mieszkaja w apartamentach 5 osob w drogich sa to podstawieni ludzie niby gracze wygrywajacy czekają na ciecia obstawiaja parkingi wyciągi maja. Swoich ludzi i pewnie wtyke t9 ludzie przyjezdni
sap 2018-01-05 18:24:48
Nie moge zrozumiec dlaczego gorale z Gubalowki przez tyle lat, daja sobie po nosie trynkac na swoim podworku. Przeciez jest ewidetne, ze pomocy od "wladz" nie dostana !
szachmad 2018-01-05 09:31:32
Miasto układów.
prawnik 2018-01-04 18:21:50
Fibi piszesz Policja nic.. a wcześniej że nikt tego nie zgłasza - gróźb bo się boją. Bójcie się dalej i narzekajcie, że policja nic nie robi.
radiostacja 2018-01-04 18:18:55
@gość, jaki to problem kupić radiostację, wejść na częstotliwość policji, straży i podłuchać polecenie dyżurnego, który łączy sie z radiowozem prewencyjnym i kieruje patral na Gubałówkę :) tak własnie działają, a "podsłuchiwacz" jak kiedys tutaj napisał zarabia tysiace :) nie zdąża dojechac :)
Fibi 2018-01-04 12:15:41
Rys dokładnie.... glupki niech grają... skoro żadne służby nic z tym nie robią ich sprawa. Natomiast gdy atakują ludzi tam mieszkajacych, grożąc pobiciem albo spaleniem, gdy przejezdżają samochodem,bo on pan na drodze, na to nie ma przyzwolenia! Policja wtedy ma moc prawa to sa już groźby karalne. Z tym nie ma żartów, a jeden przypadek smierci juz byl Tygodnik pisał o tym... Wszyscy wiedzą... Towarzysywo ncpane dragami to nie panuje nad czynami.
Wszystkich mieszkańców straszą spaleniem, tak juz jest od dawna, no niestety żaden nie chce złożyć zawiadomienia.
Powinnni w kilku złożyć grupowe zawiadomienie do prokuratury. Jednostka jest za słaba... Kubki o tym wiedzą, zreszta widać po reakcji policji.
Straganiarze sie boją, mueszkancy klną i sami marczetami wierdol dają.... az kiedyś coś sie stanie... Bo kubki sa coraz bardziej zuchwałe... Zresztą ten incyfent jest tego przykładem.
Policja nic....
rys 2018-01-04 10:53:12
fakt - kiedy idioci graja , to ich sprawa. Jak mi blokuja droge i tluka po samochodzie, to juz przegiecie. Trzeba bronic swojego , bo nikt tego za darmo nie dal. Trzeba bylo zarobic praca a nie oszustwem. Zebrac sie do kupy i nakopac do rzyci, to znajda swoje miejsce.
fakt 2018-01-04 08:48:32
Śmieszne są niektóre komentarze.
Policja ma ważniejsze sprawy niż jakieś "3 kubki"
Gdyby kretyny, które są tak bardzo pazerne nie próbowały grać to by tej szajce nie opłacało się przez tyle lat ciągnąć swojego "biznesu"
Więc ludzie zastanówcie się zanim spróbujecie grać, omijajcie ich po prostu szerokim łukiem i tyle...
rys 2018-01-04 08:20:48
Fibi - oni chodza na nogach czy jezdza ? Nie wiecie gdzie mieszkaja?
ps.Moze narodowcy pomoga , a oni tylko umiom mordy drzec.
z boku 2018-01-04 04:17:47
AND ,wiesz ty mi sie podobasz. Maz pomysly.
Góral z Trójmiasta 2018-01-04 00:38:45
"(...) zanim dojechalibyśmy na miejsce tych osób pewnie już tam by nie było."

Geniusz. W zasadzie po co w ogóle wychodzić z komendy, niech się świadkowie do nas zgłoszą, spiszemy zeznania. I na tym nasza rola się zwykle kończy.

Pamiętam że jakieś kilkanaście lat temu był taki artykuł w Tygodniku, gdzie kolejny nowy komendant obiecywał zlikwidowania "trzech kubków", bo to jeden z jego priorytetów, gdyż trzeba zmienić wizerunek Zakopanego. Od tamtej pory jedyne co się zmieniło to komendant, za to kilka razy :D


Inna sprawa że zadziwiający jest fakt iż wciąż jeszcze ludzie się na te 3 kubki nabierają. Ale chyba po prostu pewien % społeczeństwa musi być debilny, bez względu na ustrój, rządzącą partię i porę roku :D
gość 2018-01-03 22:41:42
W ubiegłym roku byłem na Gubałówce i jak zobaczyłem naciągaczy na 3 kubki odszedłem na bok i zadzwoniłem na policję. Po skończeniu rozmowy zauważyłem ,że był telefon do ochraniającego trzy kubki i po odebraniu telefonu doszedł do grających i musiał ich poinformować o telefonie na policję bo szybko się rozeszli.
Fibi 2018-01-03 21:34:25
Uderz dziada a siedzisz jak za czluwieka. Po pierwsze
Po drugie to podobno chlopak miał siekierę i porąbał im stanowisko pracy czytaj skrzynkę. Wsiadł do auta i odjechał a Ci prali deseckami za autem . Nie cyrtolił się z nimi..
Nie bedom grozić spaleniem czy pobiciem... kij ma dwa końce. Obowiazkiem policji jest zaiewnić bezpieczeństwo i swobodę poruszania po drodze publicznej... Żaden kubek nie będzie pluł i kopał po samochodzie i pięściami groził...
gdy im ktoś przerywa grę, bo muszą usunąc sie z drogi aby przejazd udrożnic... a w grze parę tysiaków pewnie było dlatego tak naskoczyli. To nie pierwszy już raz...
sp 2018-01-03 20:42:37
@Rys....to samo myslalem bo jezei im wladza nie pomoze, to naostrzyc ciupagi i trzymac je pod reka !
ja 2018-01-03 20:18:21
Prawnik powiedział co wiedział. Pewnie w Policji pracuje.
prawnik 2018-01-03 19:20:49
buhahahahha - policja już od kilkunastu lat ma ich portrety, od kilkunastu lat nagminnie ich zamyka. Co wy wszyscy mądrzy inaczej, piszący poniższe komentarze myślicie, że policja nie potrafi w cywilu podejść, próbować zagrać i założyć im kajdanki, ale co z tego, rola policji na tym etapie się kończy, prokuratura też jak widać niewiele może. Pytanie kto może w końcu to ukrócić???
rys 2018-01-03 19:18:05
Co to za dziady na tej Gubalowce. Ciupagi ka. Jak policja nimoze, to po nasemu.
and 2018-01-03 19:07:41
Ale jesteście frajerzy gubałowczanie. A napisać donosik, że podsłuchaliście jak gracze w trzy kubki umawiali się, że pojadą do warszawki na miesiączkę kaczora by ją blokować, to zaraz zwali się tu kompania policji i jednostki specjalne i profilaktycznie zrobią im masaż pałami.
Karol 2018-01-03 18:33:21
W każdym kraju Unii mają z tym problem rada poprostu nie grac
miś 2018-01-03 18:04:35
Jeden dron z kamerą i tych "twardzieli" z dnia nadzień nie ma. Trzeba tylko chcieć. Drona powinno kupić miasto lub policja przyda się na różne okazje. .... albo chociaż pożyczyć. Trzeba choć trochę pomyśleć i chcieć. Wstyd dla burmistrza , rady miasta, policji i skarbówki.
buhahahahha 2018-01-03 17:48:23
od 20 lat naciągacze od trzech kubków prowadzą swój proceder, stara baba w błyszczącej czapce i wielu latach na solarze i trzech grubasów...no postarzeli się przez lata...a policja dopiero teraz ma ich portrety...suuuuper
prawnik 2018-01-03 17:43:54
Należy zmienić prawo, to działania policji przyniosą skutki, a tak ... ile razy ich zatrzymają, tyle muszą wypuścić! stad mają ich wizerunki, które na nic się zdają. Ja mieszkaniec Zakopanego też znam ich twarze, jak wiele osób i co ... mandat, śmieszna kara i do domu bo nie ma na to paragrafu k.k.

Paulina Kwiatkowska Lukasz Chryczyk i inni fb, większy zysk by mieli gdyby mogli ich postawić zarzuty i zamknąć, ale mamy prawo jakie mamy.
hela 2018-01-03 17:32:45
wySTARCZY OBSTAWIC WYCIAGI PARKINGI WJAZD NA GUBALOWKE I JUZ ICH MACIE dziady nie roby kamieniolomy
STOP kubkom 2018-01-03 17:00:20
Niech nam policja zapewni ochronę oni wszystkim grożą co im w grze przeszkadzają. Normalnie nie można przejechać autem, bo oni musza grać. Po zwróceniu uwagi tak sie to kończy. To nie pierwszy taki przypadek. Zastraszają, biją po samochodzie jak sue przejedzie w nieodpowiednim
momencie, Aby nas zastraszyć wzywaja tych co mają metr w karku. Niech policja cos tym zrobi, bo nas teroryzują!!! Żyć nie dają, gróźb i wyzwisk nie ma końca.
Zakopiańczyk 2018-01-03 15:44:07
Jaki wódz taka policja w zakopanem. Jak człowiek bez kręgosłupa moralnego dowodzi taką jednostką to co się dziwić, w Wadowicach kubków nie było. Drugi raz w zakopanem i drugi raz porażka.
gość 2018-01-03 15:18:09
Nic nowego. Z niczym sobie nie radzicie.Oszust inwalida na Krupówkach co najmniej od 15 lat zebrze o pieniądze na protezy , często jest pijany ,ubliża ludziom a wy nie reagujecie .Miał propozycję pomocy od władz i odmówił.Nie dziwię się zarabiając tyle pieniędzy bezkarnie na Krupówkach, nie płacąc podatków żyć i nie umierać.Ostatnio będąc w Zakopanem dowiedziałem się że zarabia nawet 10 tys dziennie i bierze 2000 zł z 500+ Psuje wizerunek Zakopanego ale żadnej reakcji ze strony służb porządkowych.Wpłatomaty jak były tak są.Niedługo Puchar Świata macie czas na zrobienie porządku. Najśmieszniejsze jest to , że macie wizerunki graczy i znacie sytuację w mieście ale reakcja zero.
o matko 2018-01-03 15:10:51
Sylwester marzen, teraz to....bieda ale miski na Krupowkach mandaty dostają..
  • PRACA | dam
    DO GABINETU KOSMETYCZNEGO w Zakopanem szukam STYLISTKI PAZNOKCI, KOSMETYCZKI EWENTUALNIE PANI, KTÓREJ PASJĄ JEST STYLIZACJA PAZNOKCI, z możliwością przyuczenia w zawodzie kosmetyczki. Praca od poniedziałku do piątku. Warunki do uzgodnienia. Tel. 600801308
  • PRACA | dam
    Praca w Niemczech dla ogólnobudowlańców od zaraz. 12-15 euro na godzinę
    Tel.: 535294557
    E-mail: nagranicy@poczta.fm
  • PRACA | dam
    Przyjmę pomocnika do zakładu garbarskiego, dobre wynagrodzenie ubezpieczenie.
    Tel.: 888267329
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KUCHENNĄ praca stała lub sezonowa z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    DACIA DUSTER 1.5 dCi / 110 / 4x4, pierwsza rejestracja 26.11.2012, 103.850 km, poj. 1461ccm, moc 81 kW / 110KM, c.25 500zł. 601 207 659
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Nowy dom zamiast mieszkanie w Zaskalu 150 m2, nie przepłacaj za mieszkanie. 660797241, marekg@b12.pl
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • PRACA | dam
    Firma Skicontrol H.Martinczak.s.k.a. (BiałkaTatrzańska) zatrudni DORADCĘ KLIENTA. Oferujemy: stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Poszukujemy: osoby z doświadczeniem w bezpośrednim kontakcie z klientem i/lub znajomością rozwiązań IT, znajomością języka angielskiego oraz prawem jazdy kat.B. Główne obowiązki: opieka nad klientem, doradztwo, promowanie firmy. Aplikacje prosimy przesyłać na adres praca@skicontrol.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Dom do zamieszkania od razu w Banskiej Wyżnej -sprzedam
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Piękny nowy dom góralski z bali na super widokowej działce Czarna Góra sprzedam
    Tel.: 660797241
    E-mail: marekg@b12.pl
  • POŻYCZKI
    SUPER OFERTA KREDYT GOTÓWKOWY-KONSOLIDACYJNY MOŻLIWOŚĆ NAJNIŻSZEJ RATY NA RYNKU FINANSOWYM. ZADZWOŃ DO DORADCY . T-500 072 678.
  • POŻYCZKI
    GOLD CENT FINANSE NOWE SUPER PROPOZYCJE POŻYCZKOWE TYLKO DOWÓD OSOBISTY !!! T-18 542 40 56.
  • PRACA | dam
    KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA przyjmie na sezon letni OSOBY DO PRACY W PUNKTACH GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA ZA STRUGIEM -
    Tel.: 532 107 701
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Do sprzedania atrakcyjny, funkcjonujący PENSJONAT w Kościelisku -
    Tel.: 607 506 428
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    MIESZKANIE - UDZIAŁ W BUDYNKU. ZAKOPANE, 250.000 zł. 607 506 428