Reklama

2017-12-31 18:45:00

Morskie Oko

Alkohol i dantejskie sceny na Włosienicy

Reklama
Reklama

Turysta na Włosienicy wpadł w szał, ubliżał strażnikom i prowokował do bójki, ponad 300 osób walczyło o wejście do sań.

Reklama

Polana Włosienica. Tu konnymi zaprzęgami dowożeni są turyści idący nad Morskie Oko. Dziś od godz. 13 na zjazd oczekiwało około 300 osób. Kolejka oczekujących na Włosienicy, którzy chcieli zjechać saniami na Palenicę Białczańską sięgała do Schroniska PTTK. - Jakiś pan w mundurze Tatrzańskiego Parku Narodowego nam powiedział, że 200 osób zjedzie, a reszta nie, bo zabraknie sań. To skandal, jak mieliśmy się dostać do Palenicy Białczańskiej, gdzie zostawiliśmy samochód? - pani Paulina z Warszawy jest oburzona. Podobnie jak większość turystów, nie zamierzała pieszo maszerować na dół. Nie przyjmowała do wiadomości, że ostatni zjazd z Włosienicy do Palenicy Białaczańskiej będzie możliwy po godz. 17. 

Poparło ją wielu młodych, podchmielonych turystów.Oczekujący w kolejce pili alkohol, piwo, wino grzane. Szybko wybuchła awantura. W stronę strażników Straży Parku posypały się wyzwiska. Młody mężczyzna dowiedział się, że ani on, ani żona i dziecko nie zostali wliczeni do 200-osobowej grupy czekającej na zwiezienie. Turysta wpadł w szał. Proponował strażnikom łapówkę, aby tylko go zwieźli z rodziną samochodem służbowym. Gdy strażnicy odmówili, zaczął ubliżać strażnikom, znieważał ich i prowokował do bójki. 

Edward Wlazło komendant Straży Parku TPN potwierdza że pod Morskim Okiem dochodziło do dantejskich scen. - Od kiedy pracuję w TPN, nie przeżyłem takiego spotkania z chamstwem i wulgaryzmami ze strony turystów. Wszystkiemu winny alkohol. Problemy z turystami zaczęły się już około południa. Kilku pijanych mężczyzn, którzy się zataczali od nadmiaru alkoholu zostało poinformowanych, że nie powinni iść w takim stanie w góry - mówi Edward Wlazło - zaczęli być bardzo wulgarni w stosunku do pracowników TPN. Jeden z tych młodych mężczyzn zaczął się zbierać do bójki ze strażnikiem. Potem zaczęły się kolejne problemy z pijanymi turystami już na Włosienicy w miejscu, gdzie oczekiwali na przyjazd sań, ale nie tylko. 

Przez cały czas do kolejki dochodzili nowi turyści. Mimo informacji o braku sań na przejazd, nie chcieli schodzić w dół. Większość to byli młodzi ludzie w wieku około od 19 do 35 roku życia. 

Ostatnie sanie z Włosienicy do Palenicy Białczańskiej odjechały o godz. 17.20. - Nie zostawiliśmy żadnego turysty, który oczekiwał na zjazd. Nie chcieliśmy by powtórzyła się sytuacja z drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia - podsumowuje Edward Wlazło. 

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
krzysztof 2018-01-04 20:08:59
Może było niefajnie. Ale jak się robi wielką imprezę masową, dla wielkich pieniędzy, to może warto się do tego przygotować? Widać dyrekcja TPN nie daje rady. Znamy to. Te latem przepełnione Giewonty, to też dowód na jej niekompetencję.
Uważam że ludzie słusznie postawili. Może po chamsku, ale skoro w tym kraiku inaczej niczego nie zdziałasz. A tak nawet policja w pieluszki robi...
Natka 2018-01-04 10:49:54
Można ustawić rowery ....szkoda koni ...
Pani Mało Ważna 2018-01-03 10:01:32
Zlikwidować fasiągi i problem sam się rozwiąże. Pseudoturyści już nie wlezą do Moki bo Im sił zabraknie. A Ci co wejdą, będą mieli świadomość że muszą o własnych nóżkach zejść do Palenicy.
joasia 2018-01-02 20:31:25
Zrobili z tego szlaku spelunę! Sprzedają alkohol na szlakach a potem sie dziwią! A takich turystów to bym pałami napierdalała. Tatuś....który zapomniał że trzeba zejść z bachorami.
Nieważne 2018-01-02 01:01:26
Głupi TPN dobrze wam tak. Życzę w Nowym Roku ciągłego użerania się z turystyczną dziczą, którą sami wyhodowaliście udostępniając jej transport konny. Zrobiliście z Parku Narodowego odrażające miejsce, obóz pracy dla koni, odstraszacie normalnych ludzi. Udławcie się dudkami.
Pati 2018-01-01 21:33:27
Witajcie chamy ! ktoś napisał tak,tak niestety,ale ja pytam gdzie eko-terroryści jak pięknie się nazywają obrońcy zwierząt ?????????????? dlaczego tej hołocie nie wytłumaczą, że jest ciemno i koniki muszą odpocząć ?????
scyzoryk62 2018-01-01 18:34:28
popieram piszącego kopa liptowska,ja też zakopane omijam szerokim łukiem,jest tyle tras po słowackiej stronie,że ciężko spotkać kogoś na szlaku,ale to wszystko trzeba zrobić na własnych nogach
Góral z Trójmiasta 2018-01-01 12:49:40
@Błażej, geniuszu :D

Napisz w paru konkretnych zdaniach jak miałoby w praktyce wyglądać ocenianie który strój i obuwie są odpowiednie. Z chęcią poczytam. I jakie to cuda trzeba na siebie założyć żeby móc udać się do schroniska nad Morskim Okiem (bo 95% idzie tylko do schroniska) asfaltową szosą?

Dla ułatwienia dodam że śp. Władysław Cywiński lubił chodzić po Tatrach w tzw. adidaskach.
góral 2018-01-01 11:20:59
Pani Paulina z Warszawy, w swoim środowisku znana jako Grażyna żona Janusza , dołączy do grona najbardziej rozpoznawanych postaci w przemyśle buraczanym , zajmie miejsce obok chytrej baby z Radomia
Romy 2018-01-01 11:13:43
Pani Gródek coś się wyraźnie pomieszało. Fasiągi od zawsze? Bzdura mieszkanko Zakopanego. A ta pseudoturystyczna dzicz powinna zabulić za burdy i to porządnie, żeby się odechciało.
Błażej 2018-01-01 03:42:30
W Parkach Narodowych powinien być zakaz sprzedaży alkoholu. A w górskich zakaz wejścia bez odpowiedniego obuwia i stroju. Strażnik parku jest funkcjonariuszem publicznym?
pp 2018-01-01 02:12:24
Klasyczne chamy ze stolycy...spotykam ich rok w rok będąc w górach...i tego badziewia przybywa
mika 2017-12-31 22:04:14
Zrobić tak jak na kolejce na Kasprowy.
Wjazd do góry - 1,30 na morskim oku i powrót na dół
Konie odpoczną i wozy nie będą wracały na pusto.
Coz dziwnego 2017-12-31 21:34:38
Tpn kilka lat temu zwozil tam turystow uwiezionych w dol i to ludzie pamietaja. Jakoś w okolicy sylwestra kiedy pierwsza raz byla taka sytuacja. Wtedy przyjechali duzymi autami z napisem tpn i zwozili chętnych w dol . W tym roku nagle nie zwozili tylko kazali schodzić pieszo. Gdzie sens gdzie logika???
ggg 2017-12-31 19:11:49
500+ zjechało na bal do Zakopca
do Ajchmann 2017-12-31 18:37:12
to po co SP BROŃ? od parady?
PL 2017-12-31 18:27:45
zakaz spożywania alkoholu wprowadzić w górach i schronisku i będzie spokój ale jak się kasę chce zarabiać na wszystkim to cierpieć trzeba. No i oczywiście musi być ktoś z warszawy, tylko pamiętajmy że warszawa prezentuje całą Polskę bo w niej są ludzie z całej polski.
koniczyna 2017-12-31 17:45:14
@erme - racja:)
pani Paulina z Warszawy, żona Janusza, matka Dżessiki i Brajanka
do ...abc 2017-12-31 17:18:31
ty gazdo z Bukowiny i Bialki zanim tak piykniy bedziys dziynkowol i zaprosol to dopilnuj coby wom kanalizacje zrobili bo na razie to do ptocka cale zloto wypuscocie
Mietusy 2017-12-31 16:33:20
Rozumiem z tekstu ze straznicy zwiezli te agresywna dzicz na dol. Ja sie pytam czy ta straz parku to powazna instytucja czy kółko różańcowe????
Cepr 2017-12-31 15:16:24
Panowie ze Straży, dlaczego wobec gróźb pobicia nie wezwaliście Policji? Czterech neandertali zdominowało wam sytuacje.
Tweek 2017-12-31 15:12:02
Na dole przy wyjeździe z parkingu policja powinna prewencyjnie ustawić się z alkomatem.
jo123 2017-12-31 15:02:13
Coraz gorsze te cepry, z roku na rok jest coraz gorzej. Nie wpuszczać tego chamstwa na podhale!!
erme 2017-12-31 14:57:49
Coś mi się widzi, że hasło: "Pani Paulina z Warszawy" - wejdzie już na stałe do języka demotywatorów i kabaretów
Wszystkiego dobrego w Nowym roku
Mój pzeudonim 2017-12-31 14:52:28
Zliwkidować te sanie i będzie spokój.
europodatnik 2017-12-31 14:39:32
Po kiego grzyba przejmujecie się tymi przyjezdnymi bezmózgami? NIKT nie ma obowiązku być na ich zawołanie, niech sami lezą pokraki jedne, nawet o północy.
Panie komendancie Straży TPN, Policję się wzywa i tyle, a później pozywa do sądu to dziadostwo na kaczych łapach za atakowanie funkcjonariusza na służbie!
Osobiście, jak tylko mogę, utrudniam życie każdemu przyjezdnemu debilowi.
Olaf 2017-12-31 14:36:38
Jakie społeczeństwo, takie zachowanie...
Dobra zmiana?
Mela 2017-12-31 14:24:46
A ja jestem za tym, aby w ogóle zlikwidować ten transport i zostawić TYLKO PIESZY!
Komu się dupy ruszyć nie chce, niech siedzi w aquaparku i ją moczy w ciepłej wodzie a góry podziwia z daleka albo na obrazku.
wywieszona biała chorągiew 2017-12-31 14:13:34
cyt. "Turysta wpadł w szał. Proponował strażnikom łapówkę, aby tylko go zwieźli z rodziną samochodem służbowym."

Przecież to się do prokuratury nadaje ..... strażnicy go nie zatrzymali, więc nie dopełnili swoich obowiazków - proste jak drut! .... tak na pierwszy rzut oka wydaje się, że art. 231 kk w związku z art. 228 kk .... tam w ogóle doszło jeszcze do innych przestępstw i szeregu wykroczeń a brak na to reakcji SParku porażający .... jak ich było niewielu i nie czuli się na siłach, aby zatrzymywać agresorów mogli wezwać posiłki .... a tak .... no cóż, pozostaje wstyd i zażenowanie, albowiem ten agresorek i pozostała ekipa z Włosienicy dzisiaj w Sylwestra będzie się bawić na całego ..... na Równiach lub Krupówkach ..... zapewne w sposób agresywny i awanturniczy, tłukąc opróżnione butelki , rzucając w tłum petardy, etc, etc. Po powrocie do domu będą "bohaterami", bo przecież byli w Zakopcu, robili co chcieli, m.in. sponiewierali funkcjonariuszy SParku........
Egz 2017-12-31 14:12:45
Za komuny tak nie było ;)
ej. ... abc 2017-12-31 13:26:53
Jak nie było imprezy Sylwestrowej to zokopiany pioły wniebogłosy - NIMA !!!
A teroz jak jes - to hołota... Ej abc - była za kom8uny "stonka" a potem byc cas ze sie stonki przyfciewało , O hej - nie marudź - My obok z Bukowinie - Białce za syćko dziękujemy i kozdego z sercem przijmiemy !!!
Meteopata & melepeta 2017-12-31 13:19:46
Wstyd mi za te wpisy i tu na forum i na FB, jak można o kimś tak pisać "....prać bydło pałami...." Z tego co widzę tak piszą ci co sami tu przybyli za torami a jednocześnie to dzięki temu bydłu ich bizneski prosperują. Wstyd
turysta 2017-12-31 13:18:46
Co to za organizacja? W Egipcie, jak bylismy, to wszędzie można było dojechać autobusem, a tutaj? Co to ma być?!
Kpd 2017-12-31 13:16:13
Powinien być zakaz sprzedaży alkoholu i jego spożywania na terenie parku. Na brak rozumu i wyobraźni chyba się nic nie da zrobić. Patologia...
Jenefer 2017-12-31 12:59:05
A dlaczego te typy leniwe i pijane nazywa się turystami? Turyści prawdziwi tak się nie zachowują, a to towarzystwo to tylko wstyd wszystkim przynosi.
iiIi 2017-12-31 12:51:01
Panowie potrafili wynająć fiakra, który ich zawiózł do Moka i przywiózł z powrotem podobnie z Krakowa i do. Dziś jeden cham chce transportu bo mu się należy, a drugi cham chce likwidacji tego transportu bo co bo lepszy byłby jego biznesik pewnie meleksem. Nie wie jednak ile ton węgla trzeba spalić żeby baterie do jego meleksa naładować. Co czerwona komuna zrobiła z polakami, a co teraz robi komuna liberalna to widzimy jak na tacy w Moku.
Taternik 2017-12-31 12:41:49
Ludzie w czym problem? Zostawić ich samych i niech idą pieszo te 7km. A jak wzywają bezpodstawnie pomocy to obciążyć kosztami akcji ratunkowej - kilkanaście tysięcy złotych i się na przyszłość nauczą inaczej sytuacja będzie się non stop powtarzać w myśl zasady "bo mi się należy"
Turysta 2017-12-31 12:06:34
Rozwiązanie tego "problemu" jest niezwykle proste. Zlikwidować jakikolwiek transport i podtrzymać zakaz ruchu kołowego. Wówczas, jeśli już ktoś się do MOK'a wybierze to doskonale będzie wiedział co go czeka przy powrocie, jak się ubrać, co zabrać ze sobą i jak rozplanować czas. Koniki to niech wożą leniwych po mieście i obrzeżach (choć i to jest wielce kontrowersyjne).
fdsfdsfs 2017-12-31 12:02:39
kompromitacja strazy parkowej, jesli tak sie zachowuja to nie ma sensu ich utrzymywac. po to sa aby egzekwowac prawo a nie lamac je! ukarac ich conajmniej wyrzuceniem dyscyplinarnym z pracy i domagac sie odszkodowania
Eichmann 2017-12-31 11:53:07
Qń trzeba było tam wpaść i pomóc strażnikom było ich 4 pko 300, widać leszczu, że nigdy nie byłeś w takiej sytuacji, zglebowali by jednego to by się na nich rozwścieczony tłum rzucił, później by musieli użyć SPB żeby się bronić i mogłoby dojść do tragedii. Akurat SP ma tyle do gadania w kwestii koni w MO co Pan Korwin Mikke w wyborze repertuaru na wieśniacki pisiorowski kabaret 31 na równiach.
bob 2017-12-31 11:31:43
Lepiej byłoby zlikwidować te przewozy. Nie było by takich przypadków z pseudoturystami.
I oczywiście, w końcu skończyło by się zamęczanie tych koni.
Pani Beato czy jest coś nowego w sprawie koni z MO?
Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.
Ala 2017-12-31 11:22:50
"Bo ja nie będę szła pieszo".No aż mnie krew zalewa!to tylko ok.7km, godzina marszu i jest na dole. Leniwce pieprz...! Jak widzę takich ludzi to wierzę, że czeka nas marny koniec.
TPN powinien zostawić ich tam i niech radzą sobie sami. Są przecież "dorośli". Za bardzo się o nich troszczą i są skutki.
Popieram zdecydowanie wprowadzenie ubezp dla turystów i płatnych akcji ratunkowych dla nieprzygotowanych i nieodpowiedzialnych "turystów". Nie "szwedało" by sie ich tylu, bo by ich to za dużo kosztowało.
liontedi 2017-12-31 11:22:30
Paniusiu z Warszawy i cała reszta albo uprawiacie turystykę górską albo siedzieć w domu na fotelu i oglądać szczyt Pałacu Kultury i Nauki.Wszyscy tacy precz z gór.
jawnie pijący 2017-12-31 11:08:44
Zastanawiam się, co dodają do alkoholu, że tak ludziom szkodzi.
DO TPN 2017-12-31 11:05:00
Nie popieram tego typu zachowania wśród turystów ale TPN już dawno się należało aby społeczeństwo pokazało im gdzie jest ich miejsce.
Który z strażników dostał wulgaryzmy? Nie którzy strażnicy powinni wylecieć z hukiem z TPN włącznie z Ziobrowskim na czele.
Niejednokrotnie spotkałem się z buractwem ze strony strażników zwłaszcza w rejonie Morskiego Oka i Hali Gąsienicowej. Niech wiedzą że nie są Bogami na terenie parku. Nie ma co ich żałować .
Bib 2017-12-31 10:37:06
...bydło chamstwo i prostactwo.zamiast ich
zwozic to dac nauczkę i na nogach zap...lac!
2017-12-31 10:35:14
Pan Wlazło wybrał przeciążenie koni ekstra kursem w szybkim tempie zamiast przywrócić porządek i spacyfikować hołote? To dla takich ludzi konie tracą zdrowie. A wystarczyłoby zlikwidować ułatwienia ...
Atw 2017-12-31 10:14:05
Na takich to bata i pędzić jak stado baranów...!
ZOŁZA 2017-12-31 10:04:39
Jacy turyści?!!!!? Obrażacie prawdziwych Turystów nazywając tych zdefektowanych genetycznie homo sapiens turystami!. Turysta tak się nie zachowuje. To banda mieszczuchów która w swoim środowisku uchodzi za elitę kultury itp a jak są poza domem to pokazuja swoje oblicze,prawdziwe oblicze. Do paniusi z W-wy Pauliny; spacerek 7 km asfaltówką by zaszkodził twoim bucikom? kozaczki na obcasie czy inny miejski wynalazek?! Jedziesz w góry to ubieraj się jak należy.Szanuj tamtejszych ludzi,ich pracę.I najważniejsze. ZOSTAWCIE PO SOBIE DOBRE WRAŻENIE A NIE TYLKO PIENIĄDZE.
i pomyślcie o koniach,to nie maszyny tylko żywe istoty,a wy lenie śmierdzące nachlejecie się piwa itp do tego macie siłę,ale już przejść się to problem.Paniusie robicie więcej km biegając po sklepach za markową szmatą więc te 7 km to tylko wyjdzie wam na zdrowie.ale nie,trzeba przeładować sanie i te dwa koniki niech ciągną.może któreś z was policzy ile to kg.WSTYDZĘ SIE ZA MÓJ GATUNEK,JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI!
krzycholu 2017-12-31 10:00:54
Chleba i igrzysk , Kurski z całym Pisem to dał ludziom.
Najpierw 500 + a teraz takich pseudowykonawców jak Slawomir.
Przecież to obciach słuchać takiego beztalencia.
Spółki skarbu państwa dały kasę to i stać na wykonawców typu Luis Fonsi który za dwie piosenki wziął 450 tys zł plus pobyt itd.
Wieczorem całe towarzystwo utopi się w błocie bo tylko część ludzi zmieści się na placu wysypanym kamyczkami.
Żenada. ...
vika 2017-12-31 09:41:56
CHAMSTWO W PAŃSTWIE !!!
Co za czasów człowiek doczekał żeby taka hołota przyjeżdżała w Tatry....naszą największą narodową PERŁĘ ...
Cała ich prymitywna rozrywka to - chlać, żreć, śmiecić, robić foty na Fb , wozić dupska fasiągami i saniami , ubliżać tym, którzy według nich powinni usługiwać im - przyjezdnym "panom" pożal się Boże.
Góry ich interesują najmniej.
To nie goście i nie turyści - to TRAGICZNE BYDŁO i BURACTWO POLSKIE.
Niestety .... ma rację "Gąsienica" i "Góralka" - Zakopane to nie miejsce na imprezy typu ogólnopolski Sylwester i tym podobne. To powinno być miasto dla turystów.
Jednak prawdziwi turyści liczą się tam coraz mniej.....widocznie wielkiej kasy się na nich nie da robić. Przeniosą się gdzie indziej.
Zakopane staje się Mekką dla bydła i prostackiej hołoty .
Smutne to - a nawet żałosne.
krk 2017-12-31 09:39:01
Czyli wychodzi na to, że opłaca się być chamem, i to chamem pijanym, startować do bicia, wyzywać itd... bo zamiast normalnej w takiej sytuacji interwencji policji cham okazał się panem i uzyskał czego się domagał. wielce pouczające. a ta sama straż parkowa silna potrafi być do normalnych turystów... I nie, nie alkohol był tu winny, ten jak najbardziej jest dla ludzi.
Góral z Trójmiasta 2017-12-31 09:31:49
Fani discopolo w akcji :D

Ale trochę ich rozumiem - sami przecież do góry nie poszli, ktoś ich zawiózł za ciężką kasę. To i oczekują że ten sam ktoś ich zwiezie na dół.

Proponuję wprowadzić taki system jak na Kasprowym - czyli bilet góra-dół z wyznaczoną godziną zjazdu. Proste jak drut. I działa od lat.
Maciek 2017-12-31 09:27:04
Panie Komendancie Wlazło, moje gratulacje, że Panu i Pańskim podwładnym nie puściły nerwy od obrażania Was przez pospolite zapijaczone bydło oraz wyrazy współczucia z powodu obrażania Was jako funkcjonariuszy publicznych bez żadnych konsekwencji służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne. Właśnie nastały takie smutne czasy, że funkcjonariusze publiczni: Strażnicy Parku, Strażacy (ci zawodowi i z OSP), Ratownicy Medyczni i nawet zwykli policjanci itd. są obrażani przez zapijaczoną hołotę nie ponosząc żadnych lub prawie żadnych konsekwencji (bo kary są niewspółmiernie niskie w stosunku do czynu zabronionego). To nie pierwszy taki przypadek, wystarczy porozmawiać z tymi funkcjonariuszami publicznymi, wówczas dowiemy się co oni przeżywają w takich i po takowych sytuacjach. Ten ich stres odbija się potem na ich najbliższych.
Zbyszek 2017-12-31 09:24:27
Biznes TPN mam nadzieje ze posprzątali po swoich klientach ale pewnie zarzekają az ludzie zrobią to za dyplom???? podejrzewam ze pozostał niezły syf na odcinku schronisko wlosienica
Lechita11 2017-12-31 09:17:40
Gonić bydło na piechotę a nie saniami księstwo wozić.
Jacek 2017-12-31 09:17:28
Kazdy zadymiarz powinien trafic na 48h za kratki i stanac przed sadem za napasc na funkcjonariusza publicznego!
Dla pozostalych, powinni sprowadzic bace, ktory ma doswiadczenie w sprowadzaniu baranow w dol
Banan 2017-12-31 09:08:43
Dzicz, prostactwo i bractwo!!! Zrobić z takim bydłem porządek i zakazać wstępu do TPN.
Kasia 2017-12-31 08:52:05
Pan Wlazlo to ma swiete nerwy do twj choloty bo 8naczej ich nie mozna nazwac mandat batem po gnatach a nie kinie meczyc a tacy milosnicy zwierzat kupe chamow ale chamy juz jutro bedom sie pobierac zeby bylo slisko jupi i te smarkule mamusie co daly sie dla 500+ cycki po kolana maja pusto we lbie dieci nie poubierane i w gory. Chamstwo na kazdym kroku i dobrze ze was sie kroi na kazdym kroku bo na sylwrstrowym gosciu wcale nikomu nie zalezy skroic ino roz
qaz 2017-12-31 08:44:10
Dlatego towarzystwo powinno było spędzić noc na wytrzeźwiałce. Musimy dać jasny sygnał - stop hołocie. Chyba, że chcemy tu Ibizy, która właśnie usiłuje wycofać się z tego bagna, bo mieszkańcy mają dość.
KoziczkazTater 2017-12-31 08:39:28
A niech by ich jakis przebudzony Niedźwiadek pogonił... Nagle zechciala by szlachta popitalac nogami... Czasami dobor naturalny dziala i wyklucza taki element...
obserwator 2017-12-31 08:22:37
A gdzie policja się pytam? Wcześniej potrafiła się zjawić by robić za latarkę, a teraz nie mogli przyjechać i przywrócić porządek? Wszyscy zadymiarze powinni zostać zamknięci na 48h i bawić za kratami w nowy rok. Powinni otrzymać też solidny mandat oraz mieć sprawę w sądzie za napaść na strażników TPN. Nie powinni tego odpuścić i im ulegać bo się chamstwo uczy, że jest bezkarne
dziadzia 2017-12-31 08:19:19
dzicz
Szartian 2017-12-31 08:18:01
To sa ludzie co nie potrafią odpoczywac oraz doznawac tego co daje przepiekne morskie oko tylko jada po to by szczelic krate piw zrobic zdjęcie u sie oznaczac na portalach bydło jakich mało takich to powinni karac grzywną i na 24 godziny do aresztu
Mariob 2017-12-31 08:11:45
Paniusia z mezulkiem zapomniała chyba za nikt jej tu na sile nie zapraszal. Warto jej przypomniec ze najbezpieczniejsza będzie na spacerku w koło bloku lub domu ????. Tam jest zawsze jasno ciepło i Taxi na telefon jak by się w alejkach w parku zgubiła.
Niedźwiedź 2017-12-31 08:10:16
Ten Wlazło to rozsądny gość.
ceper 2017-12-31 07:43:34
Może wystarczyłoby przenieść dla nich Morskie Oko nieco bliżej Polanicy Białczańskiej? Przecież to ponad ich siły taki hardcor.. Może najlepiej przenieść w rejon Krupówek to mieliby wszystko co ich interesuje...
Gąsienica 2017-12-31 07:02:01
Niestety ale za to co sie dzieje w mieście i na terenie TPN bezpośrednio odpowiedzialny jet burmistrz Zakopanego Dorula!!. Zakopane to nie miejsce na organizowanie takich imprez!,przypominam ze dawniej organizowano takie spedy ale z nich zrezygnowano... zdewastowane miasto,bójki,porozbijane witryny,pożary to tylko niektóre argumenty które skłoniły poprzednia władze miasta to rezygnacji z Sylwestra. Dorula chce sie przypodobać TVPIS oraz PISiorom z Warszawy i urządza sobie w Zakopenem tandetny jarmark za publiczne pieniądze,przypominam wszystkim pieniaczom i obrońcom Doruli którzy zaczną tutaj zaraz swoje wypociny ze miasto Zakopane ma największy dług w histori,i to my mieszkańcy Zakopanego i nasze dzieci będziemy go spłacać!!Doruli mam nadzieje juz w nastepnej kadencji nie bedzie długi pozostana ...
Zakopane to miejsce dla prawdziwych turystów i narciarzy!! nie hołoty chcącej posłuchac na zywo "artystów" disco polo typu Sławomir czy inny wiesniak...
Goralka 2017-12-31 06:41:16
To chamy a nie turysci nadxhodzi wra pikilenia 500+goscie to juz siw dawno skonczyli twraz to na dopalaczach chamy sa misniaki dotatuowane dziady i tyle kupe dziadow na stokach w sklepach ale za to powrot bedzie fajny korek od zakopanego po warszawe. Niech juz to chamstwo wyjezdza a teraz mocny halny i deszczi des pa s? to haha
posen 2017-12-31 06:26:33
Gdzie obroncy koni. Co beda sie tlukli z taka holota
Gąsienica 2017-12-31 06:23:44
Niestety ale to jest wina Doruli u jego przydupasów którzy zorganizowali tutaj Sylwestra.Zakopane to nie miejsce dla wieśniaków słuchających disco polo ,pisomatołów za 500 plus którzy przyjeżdzają sie schylać,zero kultury ,buractwo ,ciagle jakieś problemy,na cóż polactwo!!
antyturysta 2017-12-31 05:31:40
Chyba najwyzszy czas zlikwodowac te dorozki i sanie i to juz nie chodzi o konie tylko o bezpieczeństwo tych cymbałów .Bedzie spokój nareszcie z tymi pseudoturystami. Zwykle chamy niech sie błąkaja po Krupówkach. I zakaz sprzedawania piwska i wina w schroniskach. Przynajmniej dla tych bardziej napitych. Taki cham jeden z dugim nie zna ograniczen i chleje az zasnie. Tylko ze wtedy kudlaty derektorek stracil by dóżo kasy na swoje wojaże i inne "drobne wydatki" . Słabo to wyglada, TPN bedzie tłumaczył ze to przeciez tylko kilka dni w roku i jest ok. "Z miłości do gór " Żenada.
stary baca 2017-12-31 03:51:53
oj tam oj tam, powinni jezdzic do samego rania a nie ino do 17, co to za porzedki, jak sa turysci to ich trzeba szanowac nie tylko na pare godzin, i budki powinny byc z grzanym winem co pol kilometra to smialo by sami szli na dol,bez problemu, a poza tym to jarka i jego kota wina haj
gość69j 2017-12-31 01:08:01
Chcieliście trochę Warszawy w górach no to macie :) A to dopiero początek :) Tak się bawi....tak się bawi ....Warszawa !!! :) Przecież szlachta ze stolicy nie będzie chodziła pieszo....szlachtę trzeba wozić.
Adam W 2017-12-31 00:58:05
Ja to nie rozumiem, oprócz tabliczek informacyjnych przy kasie oraz mozolnego tłumaczenia sprzedających bilety by pamiętać o ostatnim wjeździe i zjeździe koni ludzie dalej czekali jak pionki na zbawienie i mieli gdzieś co do nich mówili oprócz tego mieli gdzieś służby które pilnowały porządku. CHORE!!!
Viking 2017-12-31 00:18:26
Jaka władza takie społeczeństwo.
Kopa Liptowska 2017-12-31 00:08:39
Jako stałemu bywalcowi Tatr i człowiekowi związanemu w różnoraki sposób z tymi górami (również zawodowo) od wielu lat, niezwykle przykro jest czytać o czymś takim. Jednak to tylko utwierdza mnie w przekonaniu, iż decyzja, którą kilka lat temu z bólem podjąłem, była jednak słuszna. Najpierw stanie po kilka godzin w korkach na zakopiance, żeby tam w ogóle dotrzeć (i wrócić), później 'turystyczne' wydarzenia takie, jak opisane powyżej, wrzaskliwe imprezy typu Sylwester, przerażające tłumy na zniszczonych architektonicznie Krupówkach, nieprzeliczone tabuny deptaczy (pardon: oglądaczy) krokusów, a na końcu kosmiczne ceny wszystkiego - od artykułów spożywczych po paliwa. Dodatkowo przygnębia jeszcze to, że znikąd nie widać nadziei na ratunek, gdyż bóg mamony opanował wszystkie serca i umysły. Omijam zatem Zakopane i najbliższe okolice szerokim łukiem, z żalem wspominając dawny klimat tych miejsc, ciesząc się jednakowoż dzięki temu odkryciem innych, równie pięknych, ale za to spokojnych i przyjaznych górskich terenów.
AJ 2017-12-31 00:01:36
Okres miedzyswiateczny sprzyja przyjazdom ludzi, ktorzy w górach pojawiają się tylko po oscypka i grzańca. Ani to narciarze ani turyści, zwykła chołota bez szacunku do ludzi a co dopiero do natury. Wstyd.
Ja 2017-12-30 23:56:40
Worki z sianem dla turystów i niech jadą w dol i rozwiesić plakaty konie idą spać przed 17 :)
hehehe 2017-12-30 23:37:16
W latach 70-80 to by ich owszem milicja zwiozła, a następnie wszystkich spałowała, aresztowała i przy okazji nagrała materiał do Polskiej Kroniki Filmowej. I na zawsze by im się odechciało takiego obciachu robić.
Mariano 2017-12-30 23:34:41
Zlikwidować wjazdy na morskie oko i będzie po problemie , chamstwo i buractwo oraz efekt 500 +.
oburzony 2017-12-30 23:33:58
Tam powinny policyjne suki podjechać, a nie saniami ich zwozić!!! Bydło i chamstwo pospolite!!!
lukas 2017-12-30 23:33:37
Schodziłem ze schroniska nad Morskim Okiem do Palenicy z ciężkim plecakiem i odciskiem na stopie a tu minęła mnie dorożka jadąca w dół z młodym mięśniakiem liżącym lizaka. Nie wstyd takiemu? Chyba jaja musiały go swędzieć ,że zejść nie mógł. A był turystą.
abc 2017-12-30 23:28:47
Dorula sylwestrowym koncertem spowodował zdwojony najazd hołoty. A mieszkańcy mają z tego tylko samą udrękę. Na turystyce wpływy mają głównie duże firmy typu koncern Bachledy Curusia. Nic dziwnego, że Doruli Curuś dopinguje i był na inauguracji urzędu Doruli. A pracowników zatrudnia się na czarno lub z Ukrainy.
MadMax 2017-12-30 23:10:33
Sprzedajemy się za grosze, to i taka klientela się na to kusi - co pierwszy raz z chat i bloków wyrusza w gości i czuje się jakby w totka wygrali i są panami, bo im jeszcze na flaszkę zostało. społeczne dno - Zakopane i okolice chyba jest skazane na takiego klienta.
Siła z Gór 2017-12-30 23:07:54
Jeszcze niech trawkę sprzedają. Zamiast czołówek będą widzieć niedźwiedzie i sami w popłochu spierdzielając drogę na dół znajdą baaaardzo szybko :)
asdfgh 2017-12-30 23:06:55
Ciepło się ubrać i wziąć latarkę. Tylko tyle i osoba ma 300 zł w kieszeni.
Nie pada śnieg, jest płasko a raczej z górki.
Domino 2017-12-30 22:52:37
Szkoda, że przejście 8 km to takie wyzwanie, może przejazdy za 300/os?? Chociaż to już chyba nawet mało pomoże...i do tego jak to jest, że zimą już nie ma.obroncow zwierząt? Że latem się.mecza, zima mają chłodzenie to luzik, tak?
pastor 2017-12-30 22:51:01
zabrać dzieci, resztę polać wodą i zostawić
Krzychu 2017-12-30 22:50:48
Najwyższa pora zlikwidować sanie i dorożki do morskiego oka i będzie po kłopocie. Kto da rade tam wejść, da rade też i zejść.
Znów??? 2017-12-30 22:47:30
Pańcia z Warszawy... mi wystarczy. A potem się dziwią, że mają zszarganą opinię. A co do pozostałych to przyjeżdżając puszczają im wszelkie hamulce, czują się tu jak Pany bo kilka złotych zostawili, myślą że wolno im wszystko. Mieszkam tu od urodzenia i dość mam tej nachlanej hołoty, co rok szturmującej Podhale. Ci z tej Włosienicy powinni zostać ukarani za znieważenie funkcjonariusza publicznego, każdy jeden i resztę w media puścić informację, może dotrze w końcu do ludzi, że jak się przyjeżdża w gości to trzeba się umieć zachować. Kilka dni od akcji w Morskim i znów to samo. Do ludzi nic nie dociera, są z roku na rok coraz bardziej chamscy, aroganccy i roszczeniowi.
baca123 2017-12-30 22:41:37
Suweren się bawi;)
MAMY DOSC 2017-12-30 22:32:33
dzieku Dorula zorganizuj sylwestra ku chwale pis na ojczystej harendzie zafundowałes mieszkancom PIEKLO P I E K L O D O R U L A STOOOOP
zAKOPANE TO NIE NOWY JORK ILE JESZCZE POLSAT INTERWENCJA I TVN I CO JESZCZE

DO TEGO NAJBARDZIEJ SKORUMPOWANU INSPEKTOR kĘSEK jAN...................................
REWIZOR POTRZEBNY OD ZARAZ co robicie z naszym miastem??????
Reson 2017-12-30 22:31:06
Do "Ciepłe kluchy" Jak wiem kto: Jan III Sobieski i Pan Tadeusz. Na dodatek w schronisku był "Krupnik" a po drodze co kawałek zapoznawali się z nowym "Harnasiem" i to takim z charakterem.

TPN powinien przy szlabanie zawiesić tabliczkę że od tego miejsca All inclusive nie obowiązuje, a całą zgraję sfotografować i wywiesić jak w filmie "Miś" na tablicy w publicznym miejscu. To samo radziłbym zrobić zaprzyjaźnionemu miastu Sopot - bo dzisiaj u nas jutro u Was.
wolny człowiek 2017-12-30 22:23:30
Na takich turystów postawiły władze gmin i powiatu. W taką politykę wpisała się obecna i poprzednia dyrekcja TPN-u. Dyskryminowana jest turystyka kwalifikowana. Narciarstwo szkodzi. Na taterników trzeba założyć monitoring. Liczy się tylko szmal. A mi jest przykro, bo przestrzegałem przed tym imiennie dawno temu. A dzisiaj Tatry i Morskie Oko - nasz narodowy skarb stał się niestety celem masowego najazdu hołoty. Muszę omijać z daleka Tatry i wolę uczyć dzieci piękna gór w innych miejscach. Niestety na układ zakopiański jestem zbyt słaby.
niewcyrka 2017-12-30 22:22:02
A ja nie rozumiem, dlaczego to coś Autor artykułu określa mianem turystów? Nie pierwszy raz mowa tu o takich... Ja bym ich określił (najdelikatniej mówiąc) pseudoturystami. Wtedy, pisząc o takich, wszyscy będą wiedzieć, co w trawie piszczy, na asfalcie stuka czy na śniegu skrzypi...
Marek Równiejko 2017-12-30 22:18:39
Co za buraki ja bym ich zostawił może by się czegoś nauczyli
flecik 2017-12-30 22:16:37
Zlikwidować konie o dziś policja nie była potrzebna bo nie było święta i Komendant pracował niesamowite
Przedsiębiorczy Kuń 2017-12-30 22:02:56
To lepsze jak walka o OGIEŃ !!! No i parkowcy nie mogą dać podwójną taryfę i zarobić i puścić więcej koni....??? Jak ciągną sanie po 4 osoby to powinno być 3 razy tyle sań co furmanek latem - i konie by się na dół nie męczyły !!! Oj - ktoś tu tkwi w Kumunie i nie umie zarobić na Korniki ......
Ciepłe kluchy 2017-12-30 21:53:34
Jednego nie rozumiem, kto tych turystów prowokował do takiego zachowania ?
  • PRACA | dam
    Potrzebni PRACOWNICY - BUDOWLANKA. 791 669 932.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię osobę do pracy w małej gastronomii, miejsce pracy Szaflary, dobre wynagrodzenie, elastyczny grafik, miła atmosfera
    Tel.: 698694677
    E-mail: restauracja@termyszaflary.com
    WWW: www.termyszaflary.com
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA KAWALERKA 25 m2, w centrum Zakopanego, z dużym tarasem i widokiem na Giewont. III p.
    Tel.: 507 251 424
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL 110mkw W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa, z odbiorami, pod SKLEP, KAWIARNIĘ, ZAKŁAD FRYZJERSKI, BIURO. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYNAJMĘ BUDY-STOISKA POD HANDEL W CENTRUM BIAŁKI, dobra lokalizacja, dobre ceny. 608 806 408
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    OPEL CORSA 1.3 DIESEL, r.p.2014, salon Polska. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, 2 POKOJE, NOWY TARG ul. Krzywa.
    Tel.: 698 559 040
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER ŚNIEŻNY SKI DOO Summit 2011 stan bdb. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    MIESZKANIA w Zakopanem na wynajem długoterminowy. Numer kontaktowy 48662059569
  • PRACA | dam
    MARILYN SP. Z O.O.- SP. K. wiodący producent bielizny i wyrobów pończoszniczych poszukuje do salonu firmowego w Zakopanem osób na stanowisko: KIEROWNIK-SPRZEDAWCA i SPRZEDAWCA. CV prosimy wysyłać na adres e-mail:
    E-mail: m.bystrek@marilyn.pl
    WWW: http://www.marilyn.home.pl/
  • PRACA | dam
    WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-30 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
    Tel.: 692987940
  • SPRZEDAŻ | różne
    DO SPRZEDANIA KIOSK DREWNIANY 12 m2 - 608 277 938.
  • PRACA | dam
    SPRZĄTACZKA CO DRUGI DZIEŃ -
    Tel.: 602 285 793
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ DO PRACY W GASTRONOMII TEL. 783 492 504
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA "DOBRA KASZA NASZ" UL. KRUPÓWKI 50F, ZAKOPANE ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKACH - KELNERKA, ZMYWAK. Informacje w lokalu lub telefonicznie:
    Tel.: 791 523 245, 531 622 649.
  • PRACA | dam
    KURSY: OBSŁUGA WYCIĄGÓW NARCIARSKICH NISKIEGO I WYSOKIEGO PROWADZENIA LINY. ZAKOPANE.
    Tel.: 18 20 017 24.
  • BIZNES
    Doradztwo w zakresie sprzedaży usług hotelowych
    Tel.: 793931388
  • PRACA | dam
    grafik komp. CorelDraw, praca Szaflary, CV na maila