Reklama

2017-11-30 09:16:16

Reklama

Nowy Sącz

Sąd nad Ogniem

Reklama

Reklama
Reklama

Proces w sprawie milionowego zadośćuczynienia dla syna słynnego podhalańskiego partyzanta Józefa Kurasia "Ognia" toczy się za drzwiami zamkniętymi.

Reklama

Dziś rano przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu rozpoczął się proces w sprawie zadośćuczynienia dla rodziny słynnego podhalańskiego watażki za represje doznane w czasach komunistycznego reżimu. Syn Ognia Zbigniew domaga się milionowego odszkodowania i 50 tysięcy złotych na upamiętnienie swojego ojca. 


Sąd postanowił przychylić się do wniosku pełnomocnik wnioskodawcy i wyłączyć jawność procesu. Zanim dziennikarze zostali wyproszeni z sali sądowej, Zbigniew Kuraś złożył krótkie oświadczenie, w którym podziękował osobom, które "nie zwątpiły" w jego ojca, sam też zdeklarował, że w niego nigdy nie zwątpił.
Dzisiejsza rozprawa nie zakończyła się rozstrzygnięciem. Kolejna odbędzie się najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku.

mk

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
cyklista 2017-12-03 08:07:45
@lekarz wiadomej specjalności, czyżbym dostąpił niewątpliwego zaszczytu medycznej konsultacji z udziałem WYBITNEJ Pani doktor z Nowotarskiej ? Owa Pani, posiadająca wszystkie możliwe specjalizacje w każdej dziedzinie, znana jest też z tego, że w porywie weny uzdrawiania świata, nazywa Swoich "pacjentów" ŚMIECIAMI.
cyklista 2017-12-03 00:19:12
Panie doktorze, śmiem twierdzić, że szczególnie on niechlubnie zasłużył się w tym temacie.
fałszywy abeto 2017-12-02 15:35:33
kodziak. To założy nowy i tak do skutku. Aż z lewactwem zrobi sie porządek
Kodziak 2017-12-02 13:43:52
Trzeba zgłaszać taki profil to zostanie zablokowany.A to pod spodem to pisał prawdziwy Abeto,wiem po sam to widziałem.
lekarz wiadomej specjalności 2017-12-02 13:14:03
Tylko on?
cyklista 2017-12-02 12:35:51
Tak na poważnie, zawsze można posiadać i wyrażać własne zdanie, opinię, ale przecież są granice chamstwa i wulgaryzmów. Niestety powyższy delikwent taką granicę już wiele lat temu przekroczył.
cyklista 2017-12-02 12:21:13
@lekarz wiadomej specjalności, dziękuję za szczere chęci, ale jak nie, to nie. Na szczęście są jeszcze inni lekarze o takiej specjalizacji, więc nie omieszkam zasięgnąć u Nich porady. Jednocześnie bardzo też proszę o niezwłoczną pomoc dla tego Pana z Facebooka, proszę dotrzymać słowa.
lekarz wiadomej specjalności 2017-12-02 11:57:30
cyklista, przeczytałem i stwierdzam : Aliskowi jeszcze da sie pomóc. Tobie niestety już nie
cyklista 2017-12-02 10:20:16
To nie prawdziwy Abeto pisał, to jakaś marna podróbka.
Abeto 2017-12-02 09:09:14
Dobrze PiSze Alias a Ty Bicygiel wiadomo od zawsze czyją trzymiesz stronę.
cyklista 2017-12-02 07:38:54
*Aliasek
cyklista 2017-12-02 07:37:27
Powyżej, na Facebooku, oszalał Alisek. Może przeczyta mój wpis czytelnik, lekarz o wiadomej specjalności i udzieli niezwłocznej pomocy chorej osobie.
Robert 2017-12-01 22:12:34
Zbychu chodził normalnie do weciaka na Kokoszkowie w latach sześćdziesiątych ale nie wiem czy go coś prześladowało potem nie wiem co się z nim stało bo po maturze każdy poszedł w swoją stronę.
kapitan morgan 2017-12-01 20:32:29
Popieram @cyklista. Podobnie jak TY, dla mnie morderstwo będzie morderstwem, obojętnie z jakich pobudek zostało dokonane. Patrz mój komentarz, jako trzeci.
cyklista 2017-12-01 17:37:51
@do cyjklisty, proszę nie mieszać do tego obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Dla mnie morderstwo będzie morderstwem, obojętnie z jakich pobudek zostało dokonane.
cyklista 2017-12-01 14:05:48
Nasuwa mi się takie pytanie: dlaczego proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami ? Przecież ewentualne zadośćuczynienie wypłacone będzie z budżetu państwa, czyli z pieniędzy wszystkich obywateli. Co za mroczne tajemnice chce zataić syn Ognia przed opinia publiczną ?
do cyjklisty 2017-12-01 13:03:57
Niestety, opinie że w święto narodowe po Warszawie chodziło 60 tys. nazistów też były w mniejszości i nie znalazły poparcia wśród rządzących krajem. Czyli mamy wierzyć mniejszości, że to na prawde byli naziści?
cyklista 2017-12-01 08:26:20
@Goralka, popieram, niestety takie opinie jak Nasze są w mniejszości i nie znajdują poparcia u obecnie rządzących Naszym krajem.
Goralka 2017-11-30 17:39:56
https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/ogien/
Warto przeczytać. Włosy się jeza na głowie gdy czyta się o zbrodniach Kurasia Ognia. Min zamordowany został dziadek ks. Władysława Zarebczana . w głowie się nie mieści jak można gloryfikowac taką osobę.
tadek 2017-11-30 15:46:58
Instytut Pisowskiej Nienawiści tak podzielił Polaków , że tak żle to nawet za najgorszej komuny nie było ci co nie są z pisem to uważani za zdrajców a ormowcy komuniści którzy wymachiwali czerwonymi legitymacjami teraz zasiadają w szeregach pis to udają wielkich patriotów,do nie dawna kościół obchodzili szerokim łukiem a teraz w pierwszych ławkach .
furmanówka 2017-11-30 14:49:55
Jak był takim bohaterem to dlaczego nie ma jego pomnika w Waksmundzie , Nowym Targu ???
prezes Kozłowski 2017-11-30 14:06:47
Andreas - ty sobie Żydami mordy zdradzieckiej nie wycieraj - bo po wojnie to ich zbyt wielu nie było a w powiatowych Urzędach Bezpieczeństwa to dominowali Polacy, ale jasne pewnie powiesz, że oni tylko rozkazy wykonywali . Antysemityzm Ognia to tylko jeden z zarzutów i liczę, że pokrzywdzeni przez niego stawią się na rozprawie.
tadek 2017-11-30 13:30:34
Panie Bochnak a czy IPN napisał kto im dowoził żarcie skąd brali ,przeważnie byli pijani zimą mieli poukładane ćwiartki mięsa bydlęcego pomiędzy drzewa to gotowali ,a bydło było zrabowane na spiszu i pędzone pod świnie czoło i tam było zabijane.
Andreas 2017-11-30 13:14:55
Przemysław Nowina mam nadzieje, że Twoje lewackie poglady uwzględniaja również jaki był procentowy udział Żydów w strukturach UB? Kogo przetrzymywano w ich więzieniach? Patriotów czy bandytów? Kto ich mordował? Kto otworzył pierwszy ogień do kolumny idącej wzdłuż drogi w kierunku NT?
jedynie słuszna partia 2017-11-30 12:59:45
Sprawa jest prosta: jak zapisał się do partii to odszkodowanie dostanie, a Ci co do partii się nie zapisali złożą się na to odszkodowanie. Najważniejsze w życiu to mieć odpowiednia legitymację partyjną suwerena
szachmad 2017-11-30 12:34:44
To odszkodowanie powinno zostać objęte ustawą dezubekizacyjną.
Zakopianka 2017-11-30 11:50:30
Zamordowani przez tego watażkę przewracają się w grobach.Jak można tak przewracać historię do góry nogami.Przecież ludzie którzy widzieli na własne oczy co Ogień robił jeszcze żyją.Wprawdzie jest ich już niewielu ale żyją i pamięć mają dobrą.Kiedy wreszcie ludziom otworzą się oczy na to co "dobra zmiana" wyrabia i stawią temu kres.Dzisiaj bohaterowie są poniewierani i znieważani a morderców wynosi się na pomniki.Obrzydlistwo!!!
Precz z Bandą Ognia ! 2017-11-30 10:52:19
Rodziny Ofiar Zamordowanych Przez BANDĘ OGNIA !! Powinniście również wystąpić o odszkodowania , najlepiej zbiorowo będziecie mieć większe szanse !!!!!!!!!!
kapitan morgan 2017-11-30 10:44:04
Dlaczego za zamkniętymi drzwiami, jest coś do ukrycia?. Czyżby sądy już działały pod dyktando PiS? Tylko czekać, jak rozprawy będą się odbywały w nocy.
tadek 2017-11-30 10:30:07
Powiesili niewinną kobietę w ciąży w Ostrowsku to jak nazwać takiego zwyrodnialca ja się pytam Bochnak.
jaś 2017-11-30 09:55:25
święta prawda .Ofiaro tego pomiotu też się coś należy .