Reklama

2017-11-28 11:26:04

Reklama

Zakopane

Dyrektor zakopiańskiego sądu miał przyjąć co najmniej 22 tysiące łapówki

Reklama
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie postawiła Mirosławowi S., dyrektorowi zakopiańskiego sądu zarzut przyjęcia łapówki w wysokości 22 tysięcy złotych.

Reklama

Jak już informowaliśmy dyrektor Mirosław S. był jednym z 10 dyrektorów sądów zatrzymanych wczoraj przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie prokuratury.


Cała sprawa ma związek ze śledztwem dotyczącym przywłaszczenia na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie 25 milionów złotych. Zdaniem prokuratury zatrzymany wcześniej prezes tego sądu stworzył z przedsiębiorcami grupę przestępczą. Szefostwo krakowskiego sądu miało zlecać firmom fikcyjne zlecenia. W sprawie śledczy zabezpieczyli 8 milionów złotych.

W poniedziałek w związku z tą sprawą zatrzymani zostali dyrektorzy sądów podległych krakowskiemu sądowi apelacyjnemu, w tym także Mirosław S.  

Dziś prokuratura podała korupcyjne zarzuty, które przedstawiła zatrzymanym dyrektorom. Mirosław S. miał przyjąć co najmniej 22 tysiące złotych łapówki. Zdaniem prokuratury chodzi właśnie o przyjęcie korzyści majątkowej za fikcyjne zlecenia. Czyli art. 228 par. 1 Kodeksu Karnego (Łapownictwo).

"W toku śledztwa ustalono ponadto, że podejrzani dyrektorzy sądów, wspólnie z innymi podejrzanymi w tej sprawie, brali udział w tzw. praniu brudnych pieniędzy. Dochodziło do tego poprzez podpisywanie fikcyjnych umów oraz poświadczających nieprawdę rachunków potwierdzających ich realizację, a także posługiwanie się tymi dokumentami. W związku z tym prokurator zarzucił im również popełnienie przestępstw z art. 299 par. 1 i 5 kodeksu karnego, art. 271 par. 1 kodeksu karnego i art. 273 kodeksu karnego." - informuje prokuratura.

Czterech z podejrzanych dyrektorów po przesłuchaniu zostało wypuszczanych na wolność. Z pozostałymi w tym również z Mirosławem S. "kontynuowane  są jeszcze czynności". Przypomnijmy, że 1 grudnia Mirosław S. miał objąć stanowisko dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu. 

Oto cała lista zatrzymanych dyrektorów sądów:

Podejrzani dyrektorzy sądów przyjęli, tytułem rzekomej zapłaty za wykonanie prac zleconych w oparciu o zawarte umowy cywilnoprawne z określonymi podmiotami gospodarczymi, które miały charakter fikcyjny i w rzeczywistości nie były zrealizowane, bądź obejmowały zakres prac wykonanych w ramach obowiązków służbowych, pieniądze:

Roman P. -  były Dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu – w łącznej kwocie co najmniej 47 tysięcy 400 złotych.
Jacek G. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego  w Tarnowie – w łącznej kwocie co najmniej 231 tysięcy 500 złotych,
Edward K. - były Dyrektor Sądu Okręgowego w Kielcach – w łącznej kwocie co najmniej 227 tysięcy 750 złotych,
Józef K. – pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego w Nowym Sączu - w łącznej kwocie co najmniej 170 tysięcy 500 złotych,
Bolesław R. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego w  Krakowie - w łącznej kwocie co najmniej 130 tysięcy złotych,
Mirosław S. - Dyrektor Sądu Rejonowego w  Zakopanem - w łącznej kwocie co najmniej 22 tysiące złotych,
Andrzej Cz. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Oświęcimiu - w łącznej kwocie co najmniej 13 tysięcy złotych,
Mariusz B. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Chrzanowie - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych,
Mateusz W. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Olkuszu - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych,
Ryszard P. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Wadowicach - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych.

p

 Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2017-11-29 21:06:37
"Odwołanie prezesów sądów krakowskich jest kolejnym przykładem działania, które stanowi zaprzeczenie standardów demokratycznego państwa prawa" - podkreślono w stanowisku Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis przekazanym we wtorek PAP.
Jak oceniono, "taki sposób postępowania jest niemoralny i godny napiętnowania". "Należy pamiętać, że decyzja o odwołaniu prezesów sądów dotyczy osób będących czynnymi członkami Stowarzyszenia Sędziowskiego Themis, które otwarcie krytykowało niekonstytucyjność działań Ministra Sprawiedliwości" - zauważa Stowarzyszenie.
Stowarzyszenie Sędziów Themis ? drugie co do wielkości stowarzyszenie zawodowe sędziów w Polsce. Zostało założone w 2010.
Wychodzi na to, że wystarczy należeć do jakiegoś stowarzyszenia lub opcji POlitycznej i jest się nietykalnym.
Wszedłem na stronę Stowarzyszenia Sędziów Themis, i taka ciekawostka.

24 listopada odbyło się spotkanie Przedstawicieli Stowarzyszenia Sędziów Themis z sędziami chińskimi, w tym przewodniczącymi Wysokiego Sądu Ludowego w Hebei.
Informacje o tym ważnym wydarzeniu zakończono pełnym optymizmu stwierdzeniem.
"Spotkanie było niezwykle udane i wierzymy, że uda się nam podtrzymać współpracę."
Canadian 2017-11-29 16:59:19
Co najgorze za PIS czy PO wszystko wyglada dokladnie tak samo, tylko zamieniaja sie stolkami (i co najgorsze brak dobrej alternatywy politycznej dla PL). Jak to sie mowi kazde grabie grabia do siebie. Niestety, dopoki stare komuchy nie padna dopoty nic sie nie zmieni. Pozdrawiam
majachogori 2017-11-29 15:06:25
Trwa czystka w sądach... Pytam się dlaczego został umorzony dług Porozumienia Centrum w wysokości 700 tysięcy zł, pierwszej partii Kaczyńskich? Na jakiej podstawie prawnej? W zamian za umorzenie długu, Wojciech Jasiński minister skarbu w rządzie PiS, wcześniej długotrwały członek partii PZPR, został prezesem Orlenu z pensją 180 tysięcy miesięcznie. Dlaczego komornik nie odzyskał pieniędzy dla skarbu państwa? Orlen sprzedaje najdroższą benzynę w Polsce i nie należy jej kupować. Dług PiS-u w wysokości 700 tysięcy został zapłacony z podatków obywateli.
Dlaczego Marcin Dubieniecki, były zięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie siedzi w więzieniu? Wyłudził ponad 14 milionów z PFRON, okradając niepełnosprawnych i wytransferował te pieniądze do rajów podatkowych. Jego córki Ewa i Martyna, wnuczki Lecha Kaczyńskiego żyją w luksusach, a dzieci niepełnosprawnych głodują i bo rodzicom nie starcza na nędzną wegetację. Dubieniecki w/g CBA był szefem zorganizowanej grupy przestępczej, oszukiwał, zajmował się praniem brudnych pieniędzy. Nie siedzi w więzieniu, jeździ wypasionym porsche za 3 miliony zł. Oto sprawiedliwość społeczna według PiS-u.
Mówi się, że senator Senatu Grzegorz Bierecki okradł SKOK-i na 150 milionów złotych, wygenerował te pieniądze do luksemburskiej spółki i do rajów podatkowych. Upolityczniona prokuratura już dwa razy umorzyła śledztwo. Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość, państwo prawa i upolitycznione sądy - według PiS-u, gorzej niż w Bangladeszu i w Rosji Putina.
Canadian 2017-11-28 21:19:23
To prosze podac fakty, bo poki co o zadnych nie mozna przeczytac.. Moze Pan slyszal o czyms takim jak opinia. Moge ja wyrazac gdzie mi sie zywnie podoba i bezczelnemu trolowi bez kultury nic do tego. Pozdrawiam
Reporter śledczy 2017-11-28 15:57:13
@BB. Zamilcz. Twoje zdanie nikogo nie interesuje. Zupełnie się nie liczy, bo niczego nie wnosi do sprawy. Twój, i wasz czas już minął BEZPOWROTNIE. Teraz zostało skamlenie.
@Canadian. Twoja wiara, ani to, w co konkretnie wierzysz, też nikogo nie interesuje. Prawda jest taka, że znajdują się w Polsce zarabiający po kilkadziesiąt tysięcy złotych sędziowie, którzy kradnąc w sklepach pierdoły warte kilka, kilkanaście złotych, ryzykują karierę... Co tobie się wydaje, to niech ci się wydaje prywatnie w domu. Tutaj liczą się FAKTY
wiktoria 2017-11-28 15:21:44
tak samo Ziobro jest szefem dyrektorow jak Hanna Gronkiewicz szefem reprywatyaatorów bogu dziękowac za mądrość narodu Polskiego za wspaniały wybór i odsunięce do władzy tych oszóstów nigdy nie będziemy modlić się o POwrót PO, chwała PIS, Kaczyński, Orban
BB 2017-11-28 13:38:15
Pewnie, że nikt by nie ryzykował Ziobro chce się dorwać do prezesów sądów jak to sam mówił, że każdy prezes sądu wylatuje jeżeli dyrektorom zostaną postawione zarzuty. Tak więc pewnie są niektórzy niewinni ale i tak coś znajdą bo nie chodzi o sprawiedliwość tylko pisowskie sądy... Miłośnikom pisu warto przypomnieć, że wszyscy dyrektorzy sądów są pod Ziobrem tak więc on jest ich szefem. Prezesi nie mają nic z nimi wspólnego. Czysta gra polityczna.
A do pisuarków piszących o powrocie komuny lub po idą takie czasy, że będziecie się modlić o taką partie ja PO wystarczy, że władza się do was dorwie. A już coraz więcej jest niezadowolonych pisuarków.
Pisuarki mogą wygrać następne wybory tylko ze względu na czyste oszustwo zwane manipulacją ordynacją wyborczą...
Właściwie witamy w Państwie z dyktatorkiem szkoda wstyd za głupotę narodu. Pocieszam się tym, ze każda władza mija,mam nadzieje że i ta minie szybko....
llllllllllll 2017-11-28 13:33:11
a wy dalej chodzcie i krzyczcie "zagrozona demokracja" i "wolne sądy" dalej łazcie z tymi świecami, powodzenia !!!!
Canadian 2017-11-28 12:30:43
Wierzyc sie nie chce ze dyrektor sadu przyjmuje lapowke 4, 13 czy 20 tys zlotych? Nie wydaje mi sie ze ktokolwiek by ryzykowal kariere dla takiej sumy. Pozdrawiam
mix 2017-11-28 12:18:04
No to można powiedzieć : "makao i po makale"...
pytajęcy 2017-11-28 12:16:33
ciekawym, co to za zlecenie ? czyżby za niedziałający system rejestracji ( nagrywania) przebiegu rozpraw??
PO myje 2017-11-28 12:06:56
Chciałoby się krzyknąć "Komuno wróć ! " eeee nie raczej "PO wróć ! "
?? 2017-11-28 12:05:22
KOD gdzie jest KOD???
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  RENAULT SCENIC 2, dCI 1.9, ROK 2003, MODEL 2004, CENA 3900. 607 876 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  BUKOWINA TATRZAŃSKA WIERCH KURUCOWY - DZIAŁKA BUDOWLANA (WZ) 11 AR, WIDOKOWA. 608 021 538.
 • PRACA | dam
  HOTEL *** LOGOS w Zakopanem poszukuje: - kelnera do restauracji hotelowej ze znajomością języka angielskiego (chętnie z doświadczeniem). Oferujemy: - elastyczny grafik pracy,- umowę o pracę. Prosimy przesyłać aplikacje na adres: hotel@logos-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy pracownika do obsługi Willi Malinowej w Zakopanem. Obowiązki: przygotowanie śniadań oraz sprzątanie pokoi.
  Tel.: 506970444
  E-mail: info@willamalinowa.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam chodniki goralskie.
  Tel.: 182658152
  E-mail: marekp1@msn.com
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Kościelisku poszukuje POMOCY KUCHENNEJ do przygotowywania śniadań. Praca w godzinach 6-13.
  Tel.: tel. 668302320
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY OD ZARAZ Panów z orzeczeniem o niepełnosprawności do sprzątania marketu budowlanego w Nowym Targu. Wynagrodzenie od 11 zł/h netto (na rękę). Kontakt 601 156 466 lub 661 970 428
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO ROZNOSZENIA ULOTEK - MURZASICHLE, BUKOWINA, PORONIN. Darmowy transport z i na miejsce. Minimum 15 zł/godz.
  Tel.: 666 990 969.
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KUCHARKĘ z możliwością zamieszkania do pensjonatu w Białym Dunajcu. Wysokie wynagrodzenie.
  Tel.: 692522335
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE - KOŚCIELISKO APARTAMENT 70m2 w cenie 50m2 z GARAŻEM. DWUPOZIOMOWY, BALKONY, KOMINEK. 510 090 023
 • PRACA | dam
  Grand Hotel Stamary zatrudni osobę na stanowisko PORTIERA. Doświadczenie mile widziane. Umowa o pracę. Zgłoszenia proszę kierować na adres mailowy: praca@stamary.pl, tel.: 669700699.
 • PRACA | dam
  Hotel Skalny *** w Zakopanem zatrudni osobę do obsługi recepcji - praca nocna.
  Tel.: 182019100
  E-mail: skalny@skalny.com.pl
 • PRACA | dam
  Pracownika do zakładu kuśnierskiego ubezpieczenie, dobra płaca.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Przyjmę chłopaka do pakowania paczek i wykańczania skór gotowych, wym.prawo jazdy kat.B praca w Szaflarach.
  Tel.: 888267329
 • ZDROWIE I URODA
  CENTRUM STOMATOLOGII DOMINIK ul. Zakopiańska 6a, Rabka. Pon-Sb 8.30-20.00. Tel.: 182670739, 696025147, www.csdominik.pl. Implanty, odbudowa kości szczęki, konsultacje implantologiczne, chirurgia, protetyka(korony, mosty, licówki, protezy). Leczenie bruksizmu (stawu skroniowo-żuchwowego) leczenie zachowawcze, kanałowe, ortodoncja.
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP samochodów.
  Tel.: 512700770
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU MONOPOLOWEGO, na stałe - PORONIN -
  Tel.: 606 751 351.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Dwóch Ratowników Wodnych Do Nowego Hotelu W Bukowinie Tatrzańskiej. Stała Praca. Dobre Warunki. Praca Od Zaraz.
  Tel.: 601 508 720
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KIEROWCÓW kategorii C na transport lokalny, oraz kategorii C E na transport międzynarodowy.
  Tel.: +48502217387
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZAKOPANE - wynajmę powierzchnie usługowo-magazynową o powierzchni około 250m2 i wysokości 4metry. Budynek jest przy ulicy Powstańców Śląskich (200metrów od Polany Szymoszkowej) więcej informacji udzielam telefonicznie.
  Tel.: 660710510
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  SZUKAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIA 3-POKOJOWEGO W ZAKOPANEM. Na dłuższy okres.
  Tel.: 724 998 895.
 • PRACA | dam
  Kierowca Busa kat.D
  Tel.: 607864852
 • MOTORYZACJA | kupno
  SKUP AUT całych i rozbitych.
  Tel.: 516159309
  E-mail: msauto@onet.pl
  Inne: 516159309
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam KAWALERKI lub NIEWIELKIEGO 2-POKOJOWEGO MIESZKANIA W ZAKOPANEM. Na dłuższy okres -
  Tel.: 518 813 715.
 • PRACA | dam
  W związku z prężnym rozwojem naszej firmy poszukujemy kierowcy z prawem jazdy kategorii CE. Gwarantujemy umowę o pracę na stałe ,dogodne warunki i wynagrodzenie.
  Tel.: 504708402,500331199
  E-mail: malgorzatakrawczyk@onet.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię do pracy w restauracji w Zakopanem!!! Kucharza lub do przyuczenia kucharza. Kelnerke/kelnera na stałe
  Tel.: 883930208
  E-mail: anitawak@icloud.com
  Inne: 697034110
 • PRACA | dam
  Hotel Murowanica *** w Zakopanem poszukuje pracowników na stanowisko recepcjonisty/pokojowej. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres: kontakt@hotel-murowanica.pl lub o kontakt telefoniczny: 182063362
  Tel.: 182063362
 • PRACA | dam
  C.H. "Stopiak" w Nowym Targu zatrudni SPRZĄTACZKĘ. Praca co 2-gi dzień, w godzinach 14-21.30. Dojazd i powrót z pracy we własnym zakresie. CV przesyłać na adres: C.H. Stopiak, ul. Ludźmierska 26A, 34-400 Nowy Targ.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA-ST0LARZ,TYNKARZ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska) dla: Stolarza- do wymiany DREWNIANEJ stolarki (okna,drzwi), Tynkarza- (również młodych początkujących tynkarzy). Znajomość języka NIE wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu: 9,000-15,000 zł/miesiąc, na czysto. Bardzo częste zjazdy do kraju, wg. własnego uznania-średnio co 3 tygodnie. tel. 0047 938 88 654. ZAPRASZAMY !
  Tel.: 0047 938 88 654
  E-mail: marekklimala@gmail.com
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ - ZMYWAK. RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Norwegia -TYNKARZ, MALARZ, DEKARZ, BLACHARZ BUDOWLANY, MONTER RUSZTOWAŃ. Praca w Oslo na warunkach norweskich, (firma norweska). Znajomość języka NIE jest wymagana,(pracownicy w firmie z Podhala). Zarobki w przeliczeniu; 9,000-15,000 zł./miesiąc na czysto.Bardzo częste zjazdy do kraju, wg.własnego uznania-średnio co 3 tygodnie.Tel; 0047 938 88 654, (8.00-21.00)
  Tel.: Tel; 0047 938 88 654
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: ZASTĘPCA KIEROWNIKA SKLEPU ORAZ SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831
 • BIURA RACHUNKOWE
  Usługi księgowo - kadrowe
  Tel.: 788539748
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ ZMIENNIKA NA TAXI - Zakopane -
  Tel.: 888 223 761.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Noclegi w Zakopanem
  WWW: www.eNOCLEGI.biz
2018-02-20 19:45 Turystka w Zębie kibicowała skoczkom. Gdy wróciła do samochodu... 4 2018-02-20 19:30 Jak zabezpieczyć ogród przed mrozem 2018-02-20 17:29 Rozebrany budynek niedaleko Krupówek 2018-02-20 15:29 Narąbany jak pomoc drogowa 2 2018-02-20 15:16 Tak wyglądało dziś rano Podhale. Nadchodzą mrozy 2018-02-20 13:42 Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 1 2018-02-20 13:20 Wiadukt z dreszczykiem 1 2018-02-20 12:55 Orawskie Kilimandżaro 2 2018-02-20 11:24 Zakopiańscy policjanci zlikwidowali małą wytwórnię alkoholu 5 2018-02-20 10:01 Zima na stoku. Rozdajemy karnety 7 2018-02-20 10:00 Droga przez mękę 1 2018-02-20 09:17 O reprezentantach Gorców głośno na krajowych i międzynarodowych arenach 2018-02-20 07:58 Górale na gigancie 2018-02-19 20:20 Tak było w strefie kibica w Zębie. Mamy brąz! 1 2018-02-19 20:02 Czołówka w Starem Bystrem 2 2018-02-19 20:01 Wyciek gazu na Krupówkach 2018-02-19 19:00 Wyprzedaż 2017. Rabat nawet do 24 000 zł! 2018-02-19 18:39 W nietypowych strojach zdobyli Babią Górę (WIDEO) 2 2018-02-19 18:25 Kolizja w Białym Dunajcu. Zderzyły się dwa auta 2018-02-19 17:40 Krowy w sądzie 2018-02-19 16:59 Przeżyjmy to jeszcze raz! Tak zjeżdżaliśmy na byle czym (WIDEO) 2 2018-02-19 15:45 Pożar w dokumentach 1 2018-02-19 15:15 Kibicowaliśmy w Zębie. Brązowy medal Polaków 2 2018-02-19 14:50 Czyje to pieniądze? 3 2018-02-19 14:02 Zgon bezdomnego przy ul. Orkana 1 2018-02-19 12:57 Parlamentu się nie tyka 2018-02-19 12:18 Świetne występy podhalańskich kickbokserów 1 2018-02-19 10:57 Kamil Stoch od Kaspercoka. Dziś kibicujemy naszej drużynie! 4 2018-02-19 09:55 Cudowny dzień w Tatrach. Uwaga na mróz i lawiny 2018-02-19 09:25 Ten jedyny dzień w życiu 2018-02-19 07:40 Pożar w domu na Spyrkówce 2018-02-18 21:54 Zakopianka zablokowana 2018-02-18 20:58 Pogoda dla biegaczy 2018-02-18 20:08 WYZWOLENIE 3 2018-02-18 19:25 Niegościnni gospodarze 2 2018-02-18 19:16 Gazdowska Parada w Kościelisku 1 2018-02-18 18:38 Samolot z Kuwejtu wylądował w Białce 2 2018-02-18 17:53 Na oczach olimpijczyka 2018-02-18 16:50 Korek po horyzont 1 2018-02-18 15:28 35-letni Polak zginął pod lawiną w Tatrach. Polka walczy o życie 5 2018-02-18 14:08 Zagadka (nie)logiczna 2 2018-02-18 13:01 Modowy szał w Zakopanem 2018-02-18 11:31 Startujemy w Zjeździe na Byle Czym (Wideo) 2018-02-18 11:21 Dzień Bezpiecznego Internetu 2018-02-18 09:59 Ten sposób na zanieczyszczenie powietrza nie zyskał popularności 5 2018-02-18 08:36 W tym wypadku na zakopiance rannych zostało 7 osób 2018-02-18 08:02 To już pewne - powstanie ścieżka wokół Jeziora Czorsztyńskiego 5 2018-02-17 22:13 Zadymienie w kamienicy w centrum Nowego Targu 2018-02-17 21:11 Drastyczna reklama na Szymoszkowej. Głos czytelniczki TP 20 2018-02-17 20:10 Piękna góra
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-02-20 22:26 1. kilka tysiecy to warty jest caly ten seat. zdecydowanie przesadzona tresc poszkodowania, wręcz śmieszna 2018-02-20 22:10 2. Fiakier to dziada bez honoru. Ale takich ludzi co zniszczą komuś mienie i uciekają jak tchórze nie brakuje. 2018-02-20 21:48 3. Mniej więcej miarkuje co on robi, ale trzeba przyznać że się najlepiej maskuje.Nomen omen :-) 2018-02-20 21:33 4. A kiedy jeszcze wyjdzie na jaw kim jest "bicygiel" to dopiero będzie wstyd! 2018-02-20 21:22 5. Zgłosić sprawę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Szybko zajmą się sprawą. 2018-02-20 21:21 6. No cóż, jeszcze kilka postów niżej autorka Bloga mnie i nas tutaj wszystkich zapewniała: "nie "rozmawiam" w necie z manipulantami, którzy nie mają cywilnej odwagi spytać pod własnym nazwiskiem." Jak jest faktycznie, każdy widzi. Nawet Qń. Ale i tak kontent jestem, że nie nazwała mnie ŚMIECIEM, a jedynie manipulantem i anonimowym dyletantem. Chyba, że czegoś nie rozumiem. 2018-02-20 20:53 7. Jeśli Polak skacze 134,5m w pięknym stylu i Niemiec skacze 134,5m to kto wygrywa, no kto ? 2018-02-20 19:50 8. i to by było na tyle z sukcesów zakopiańskiej policji 2018-02-20 19:42 9. Nie widać rejestracji konia. Nawet nie wiadomo co to za marka i model. 2018-02-20 19:42 10. Zachęcam fiakrów z Morskiego Oka do skorzystania, szczególnie wobec jednej takiej organizacji pozarządowej, aby jako osobom pokrzywdzonym ktoś mógł udzielić im przed nią pomocy. Teraz i na przyszłość
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP