Reklama

2017-11-28 11:26:04

Reklama

Zakopane

Dyrektor zakopiańskiego sądu miał przyjąć co najmniej 22 tysiące łapówki

Reklama

Reklama
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie postawiła Mirosławowi S., dyrektorowi zakopiańskiego sądu zarzut przyjęcia łapówki w wysokości 22 tysięcy złotych.

Reklama

Jak już informowaliśmy dyrektor Mirosław S. był jednym z 10 dyrektorów sądów zatrzymanych wczoraj przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie prokuratury.


Cała sprawa ma związek ze śledztwem dotyczącym przywłaszczenia na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie 25 milionów złotych. Zdaniem prokuratury zatrzymany wcześniej prezes tego sądu stworzył z przedsiębiorcami grupę przestępczą. Szefostwo krakowskiego sądu miało zlecać firmom fikcyjne zlecenia. W sprawie śledczy zabezpieczyli 8 milionów złotych.

W poniedziałek w związku z tą sprawą zatrzymani zostali dyrektorzy sądów podległych krakowskiemu sądowi apelacyjnemu, w tym także Mirosław S.  

Dziś prokuratura podała korupcyjne zarzuty, które przedstawiła zatrzymanym dyrektorom. Mirosław S. miał przyjąć co najmniej 22 tysiące złotych łapówki. Zdaniem prokuratury chodzi właśnie o przyjęcie korzyści majątkowej za fikcyjne zlecenia. Czyli art. 228 par. 1 Kodeksu Karnego (Łapownictwo).

"W toku śledztwa ustalono ponadto, że podejrzani dyrektorzy sądów, wspólnie z innymi podejrzanymi w tej sprawie, brali udział w tzw. praniu brudnych pieniędzy. Dochodziło do tego poprzez podpisywanie fikcyjnych umów oraz poświadczających nieprawdę rachunków potwierdzających ich realizację, a także posługiwanie się tymi dokumentami. W związku z tym prokurator zarzucił im również popełnienie przestępstw z art. 299 par. 1 i 5 kodeksu karnego, art. 271 par. 1 kodeksu karnego i art. 273 kodeksu karnego." - informuje prokuratura.

Czterech z podejrzanych dyrektorów po przesłuchaniu zostało wypuszczanych na wolność. Z pozostałymi w tym również z Mirosławem S. "kontynuowane  są jeszcze czynności". Przypomnijmy, że 1 grudnia Mirosław S. miał objąć stanowisko dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu. 

Oto cała lista zatrzymanych dyrektorów sądów:

Podejrzani dyrektorzy sądów przyjęli, tytułem rzekomej zapłaty za wykonanie prac zleconych w oparciu o zawarte umowy cywilnoprawne z określonymi podmiotami gospodarczymi, które miały charakter fikcyjny i w rzeczywistości nie były zrealizowane, bądź obejmowały zakres prac wykonanych w ramach obowiązków służbowych, pieniądze:

Roman P. -  były Dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu – w łącznej kwocie co najmniej 47 tysięcy 400 złotych.
Jacek G. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego  w Tarnowie – w łącznej kwocie co najmniej 231 tysięcy 500 złotych,
Edward K. - były Dyrektor Sądu Okręgowego w Kielcach – w łącznej kwocie co najmniej 227 tysięcy 750 złotych,
Józef K. – pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego w Nowym Sączu - w łącznej kwocie co najmniej 170 tysięcy 500 złotych,
Bolesław R. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego w  Krakowie - w łącznej kwocie co najmniej 130 tysięcy złotych,
Mirosław S. - Dyrektor Sądu Rejonowego w  Zakopanem - w łącznej kwocie co najmniej 22 tysiące złotych,
Andrzej Cz. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Oświęcimiu - w łącznej kwocie co najmniej 13 tysięcy złotych,
Mariusz B. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Chrzanowie - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych,
Mateusz W. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Olkuszu - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych,
Ryszard P. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Wadowicach - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych.

p

 Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2017-11-29 21:06:37
"Odwołanie prezesów sądów krakowskich jest kolejnym przykładem działania, które stanowi zaprzeczenie standardów demokratycznego państwa prawa" - podkreślono w stanowisku Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis przekazanym we wtorek PAP.
Jak oceniono, "taki sposób postępowania jest niemoralny i godny napiętnowania". "Należy pamiętać, że decyzja o odwołaniu prezesów sądów dotyczy osób będących czynnymi członkami Stowarzyszenia Sędziowskiego Themis, które otwarcie krytykowało niekonstytucyjność działań Ministra Sprawiedliwości" - zauważa Stowarzyszenie.
Stowarzyszenie Sędziów Themis ? drugie co do wielkości stowarzyszenie zawodowe sędziów w Polsce. Zostało założone w 2010.
Wychodzi na to, że wystarczy należeć do jakiegoś stowarzyszenia lub opcji POlitycznej i jest się nietykalnym.
Wszedłem na stronę Stowarzyszenia Sędziów Themis, i taka ciekawostka.

24 listopada odbyło się spotkanie Przedstawicieli Stowarzyszenia Sędziów Themis z sędziami chińskimi, w tym przewodniczącymi Wysokiego Sądu Ludowego w Hebei.
Informacje o tym ważnym wydarzeniu zakończono pełnym optymizmu stwierdzeniem.
"Spotkanie było niezwykle udane i wierzymy, że uda się nam podtrzymać współpracę."
Canadian 2017-11-29 16:59:19
Co najgorze za PIS czy PO wszystko wyglada dokladnie tak samo, tylko zamieniaja sie stolkami (i co najgorsze brak dobrej alternatywy politycznej dla PL). Jak to sie mowi kazde grabie grabia do siebie. Niestety, dopoki stare komuchy nie padna dopoty nic sie nie zmieni. Pozdrawiam
majachogori 2017-11-29 15:06:25
Trwa czystka w sądach... Pytam się dlaczego został umorzony dług Porozumienia Centrum w wysokości 700 tysięcy zł, pierwszej partii Kaczyńskich? Na jakiej podstawie prawnej? W zamian za umorzenie długu, Wojciech Jasiński minister skarbu w rządzie PiS, wcześniej długotrwały członek partii PZPR, został prezesem Orlenu z pensją 180 tysięcy miesięcznie. Dlaczego komornik nie odzyskał pieniędzy dla skarbu państwa? Orlen sprzedaje najdroższą benzynę w Polsce i nie należy jej kupować. Dług PiS-u w wysokości 700 tysięcy został zapłacony z podatków obywateli.
Dlaczego Marcin Dubieniecki, były zięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie siedzi w więzieniu? Wyłudził ponad 14 milionów z PFRON, okradając niepełnosprawnych i wytransferował te pieniądze do rajów podatkowych. Jego córki Ewa i Martyna, wnuczki Lecha Kaczyńskiego żyją w luksusach, a dzieci niepełnosprawnych głodują i bo rodzicom nie starcza na nędzną wegetację. Dubieniecki w/g CBA był szefem zorganizowanej grupy przestępczej, oszukiwał, zajmował się praniem brudnych pieniędzy. Nie siedzi w więzieniu, jeździ wypasionym porsche za 3 miliony zł. Oto sprawiedliwość społeczna według PiS-u.
Mówi się, że senator Senatu Grzegorz Bierecki okradł SKOK-i na 150 milionów złotych, wygenerował te pieniądze do luksemburskiej spółki i do rajów podatkowych. Upolityczniona prokuratura już dwa razy umorzyła śledztwo. Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość, państwo prawa i upolitycznione sądy - według PiS-u, gorzej niż w Bangladeszu i w Rosji Putina.
Canadian 2017-11-28 21:19:23
To prosze podac fakty, bo poki co o zadnych nie mozna przeczytac.. Moze Pan slyszal o czyms takim jak opinia. Moge ja wyrazac gdzie mi sie zywnie podoba i bezczelnemu trolowi bez kultury nic do tego. Pozdrawiam
Reporter śledczy 2017-11-28 15:57:13
@BB. Zamilcz. Twoje zdanie nikogo nie interesuje. Zupełnie się nie liczy, bo niczego nie wnosi do sprawy. Twój, i wasz czas już minął BEZPOWROTNIE. Teraz zostało skamlenie.
@Canadian. Twoja wiara, ani to, w co konkretnie wierzysz, też nikogo nie interesuje. Prawda jest taka, że znajdują się w Polsce zarabiający po kilkadziesiąt tysięcy złotych sędziowie, którzy kradnąc w sklepach pierdoły warte kilka, kilkanaście złotych, ryzykują karierę... Co tobie się wydaje, to niech ci się wydaje prywatnie w domu. Tutaj liczą się FAKTY
wiktoria 2017-11-28 15:21:44
tak samo Ziobro jest szefem dyrektorow jak Hanna Gronkiewicz szefem reprywatyaatorów bogu dziękowac za mądrość narodu Polskiego za wspaniały wybór i odsunięce do władzy tych oszóstów nigdy nie będziemy modlić się o POwrót PO, chwała PIS, Kaczyński, Orban
BB 2017-11-28 13:38:15
Pewnie, że nikt by nie ryzykował Ziobro chce się dorwać do prezesów sądów jak to sam mówił, że każdy prezes sądu wylatuje jeżeli dyrektorom zostaną postawione zarzuty. Tak więc pewnie są niektórzy niewinni ale i tak coś znajdą bo nie chodzi o sprawiedliwość tylko pisowskie sądy... Miłośnikom pisu warto przypomnieć, że wszyscy dyrektorzy sądów są pod Ziobrem tak więc on jest ich szefem. Prezesi nie mają nic z nimi wspólnego. Czysta gra polityczna.
A do pisuarków piszących o powrocie komuny lub po idą takie czasy, że będziecie się modlić o taką partie ja PO wystarczy, że władza się do was dorwie. A już coraz więcej jest niezadowolonych pisuarków.
Pisuarki mogą wygrać następne wybory tylko ze względu na czyste oszustwo zwane manipulacją ordynacją wyborczą...
Właściwie witamy w Państwie z dyktatorkiem szkoda wstyd za głupotę narodu. Pocieszam się tym, ze każda władza mija,mam nadzieje że i ta minie szybko....
llllllllllll 2017-11-28 13:33:11
a wy dalej chodzcie i krzyczcie "zagrozona demokracja" i "wolne sądy" dalej łazcie z tymi świecami, powodzenia !!!!
Canadian 2017-11-28 12:30:43
Wierzyc sie nie chce ze dyrektor sadu przyjmuje lapowke 4, 13 czy 20 tys zlotych? Nie wydaje mi sie ze ktokolwiek by ryzykowal kariere dla takiej sumy. Pozdrawiam
mix 2017-11-28 12:18:04
No to można powiedzieć : "makao i po makale"...
pytajęcy 2017-11-28 12:16:33
ciekawym, co to za zlecenie ? czyżby za niedziałający system rejestracji ( nagrywania) przebiegu rozpraw??
PO myje 2017-11-28 12:06:56
Chciałoby się krzyknąć "Komuno wróć ! " eeee nie raczej "PO wróć ! "
?? 2017-11-28 12:05:22
KOD gdzie jest KOD???

Reklama
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do ROZNOSZENIA ULOTEK i promowania wycieczek jednodniowych.
  Tel.: 693-636-136
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Znaleziono ok. 1.5 roczną SUCZKĘ, niedużą, czarno-brązowa. Łagodną, przyjazną. PILNIE POSZUKUJE DOBREGO DOMU.
  Tel.: 609 10 96 40.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  OKAZJA! FASHION STREET 29 - ODSTĄPIĘ EKSKLUZYWNY LOKAL HANDLOWY W PRESTIŻOWYM MIEJSCU W ZAKOPANEM PRZY KRUPÓWKACH. Kontakt:
  Tel.: 505 272 202.
 • PRACA | dam
  OSOBĘ Z ZAKOPANEGO DO SPRZĄTANIA POKOI - praca wg grafika.
  Tel.: 604 249 169.
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni KIEROWCĘ na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem, zjazd co tydzień, wymagane prawa jazdy kat. C E.
  Tel.: 508095498
  E-mail: logistick@vp.pl
 • PRACA | szukam
  Profesjonalne wykończenie wnętrz. Gipsowanie, malowanie, tapetowanie, układanie płytek, hudraulika, elektryka.
  Tel.: 537124485
  E-mail: gri.krasinskiadam@onet.pl
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu zatrudni: KUCHARZY, PIZZERMANÓW lub PIEKARZY, POMOCE KUCHENNE, KELNERÓW, KELNERKI. Praca stała, z możliwością przyuczenia. 508 256 350.
 • PRACA | dam
  FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA ZATRUDNI OD ZARAZ DO PRAC OGÓLNOBUDOWLANYCH MURARZY, CIEŚLI, DEKARZY I KIEROWCÓW -
  Tel.: 608 165 139.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  OKAZJA działka budowlana w Gliczarowie Górnym 1300m2 atrakcyjna cena
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ duży pensjonat, ośrodek wczasowy może być do remontu lub w trakcie budowy Zakopane, okolica
  Tel.: 660797241
  E-mail: marekg@b12.pl
  WWW: www.b12.pl
 • PRACA | dam
  Nawiążę współpracę ze Specjalistą Refleksologii. Kontakt telefoniczny 531 467 974.
 • PRACA | dam
  Pracownik biurowy, miejsce pracy Maniowy, wymagania: dobra znajomość angielskiego, obsługa komputera, doświadczenie w telefonicznej obsłudze klienta. Stawka od 2300zł netto/m-c. Aplikacje prosimy przesyłać na maila: d.pearce@norint.pl
  E-mail: d.pearce@norint.pl
  WWW: www.norint.pl
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KUCHARZA oraz POMOC KUCHENNĄ. 500 644 297, 508 256 350.
 • PRACA | dam
  Restauracja Tatradycja - Nowa kuchnia Tatr w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KUCHARZA, KELNERKĘ, POMOC KUCHENNĄ. Praca stała w oparciu o umowę o pracę/zlecenie
  Tel.: 511210842
  E-mail: ks.morskieoko@nat.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK (PRACE BUDOWLANE), praca dobrze płatna + ubezpieczenie. 791 669 932.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam OWCE CZARNOGŁÓWKI.
  Tel.: 782049935
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ. Bardzo dobre warunki.
  Tel.: 694667788
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ w terminie 16-30.08.2018 /Zakopane/, tel. 608-842-830
 • PRACA | dam
  SZUKAMY PRACOWNIKÓW - STARSZY SPRZEDAWCA - sklep sportowy Krupówki - ZAKOPANE.MW@GMAIL.COM
 • PRACA | dam
  KUCHARKA z doświadczeniem w Pensjonacie. Praca od zaraz.
  Tel.: 601496543
 • PRACA | dam
  INŻYNIER, GEODETA, PROJEKTANT, zatrudnimy w biurze geodezyjno projektowym inżynierów geodetów, inżynierów budownictwa, projektantów, możliwość odbycia stażu, umowa o pracę , możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego
  Tel.: 696427514
  E-mail: geoart@fr.pl
  WWW: geoart.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię do sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane na pełny etat co drugi dzień
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-08-14 20:40 Dwa seaty się spotkały 2018-08-14 20:16 Przepełnione kosze na Krupówkach 2018-08-14 19:29 Koncerty pieśni maryjnych 2018-08-14 19:08 W stylu boho czyli zainwestuj w poranek pełen energii 2018-08-14 19:03 Auto w rowie 2018-08-14 18:26 Groźny wypadek w Dębnie 2018-08-14 17:16 Wielka ulewa, wielkie korki 5 2018-08-14 16:41 Piorun uderzył w budynek niedaleko centrum Zakopanego. Ulewa pod Giewontem 2 2018-08-14 16:37 Biały niedźwiedź jakby bielszy 2018-08-14 15:03 Złapali handlarzy, przejęli tysiące dawek dopalaczy 2 2018-08-14 14:58 Góralski korowód i zabawa 1 2018-08-14 14:31 Wielki finał Festiwalu 2018-08-14 14:11 Gigant się zwija 1 2018-08-14 12:34 Plażing w Pieninach 2018-08-14 12:23 Niedźwiadek przebiegł 10 metrów przed panią Anną 7 2018-08-14 12:15 Potężny korek z Cyrhli do Zakopanego. Zakopianka też stoi 9 2018-08-14 11:56 Wystawa Polsko Słowackie Ciesielskie Śpasy 2018-08-14 11:48 Nadciągają burze z gradem 2 2018-08-14 11:38 Wybory samorządowe 21 października 9 2018-08-14 11:31 Oddajcie krew na Krupówkach! 2 2018-08-14 10:57 Muzyczna niedziela w altanie 2018-08-14 10:48 Groźny wypadek na budowie w Maruszynie 2018-08-14 09:35 Zderzenie motocyklisty z samochodem 2 2018-08-14 08:58 Hej, szalała, szalała 2018-08-14 08:01 Zadarł z prokuratorem 2018-08-14 07:29 Żuki w Kmicicu 2018-08-13 20:06 Międzynarodowe towarzystwo na Krupówkach 5 2018-08-13 19:45 Landszaft z mgiełką 2018-08-13 19:11 Ksiądz oskarżony 15 2018-08-13 18:34 Wielkogabarytowe zmiany 2 2018-08-13 16:59 Duży nie zawsze może więcej 2 2018-08-13 14:52 Owczarek niemiecki pogryzł 8-letnią dziewczynkę 1 2018-08-13 14:16 Ogień strawił 200 tys. złotych 2018-08-13 13:38 Dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego nagrodzony w Tarnowie 3 2018-08-13 13:18 Na razie słońce i ciepło. Załamanie pogody we wtorek wieczorem 2018-08-13 11:47 Pijany motocyklista wjechał w płot 2 2018-08-13 11:00 Parking przed Morskim Okiem zapełniony. Nie jedźcie tam swoimi autami! 6 2018-08-13 10:49 Znowu stoimy w korkach 4 2018-08-13 09:54 Nie chcą, by wójt zarabiał mniej 3 2018-08-13 09:15 Sonia szuka domu (WIDEO) 2018-08-13 08:12 Oddaj krew na Jarmarku Podhalańskim 2018-08-12 21:54 Sztuka spod Giewontu 1 2018-08-12 21:09 Msza Święta Ludzi Gór (GALERIA ZDJĘĆ) 4 2018-08-12 20:19 Groźny pożar w Kościelisku. Główna droga zablokowana (GALERIA ZDJĘĆ) 4 2018-08-12 20:01 Smaki Europy 3 2018-08-12 19:33 Pinkwart i Urbanek z Nagrodą Literacką Zakopanego 1 2018-08-12 19:03 Francuskie melodie w Kmicicu 2018-08-12 18:53 Do zobaczenia! 5 2018-08-12 18:14 Pies taternik z Zawratu odnalazł dom 1 2018-08-12 18:13 Do oddania śliczny kotek! 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-08-14 21:09 1. Ulewy byly, sa ibeda tyurysci sa i bedzie ich wiecej ....czy jest powod komentowac za kazdym razem ? 2018-08-14 21:00 2. Dlaczego w ogólnodostępnym w internecie rejestrze pedofilów nie ujawniono księży. Mówi sie, że Polska jest państwem prawa, Jakiego? 2018-08-14 20:57 3. @Edi Lepiej tego nie komentować bo to śliska sprawa... Część tych dziewczynek była molestowana wzrokiem... Sprawa na kilometr śmierdzi 2018-08-14 20:40 4. Chcieliście mieć gości a macie żużel to coś co przyjechało do Zakopanego to sodomici i turbo golasy nikt na nich nie zarobi nie będzie kupki po 2018-08-14 20:15 5. Największe porażki w dwóch powiatach: tatrzańskim i nowotarskim to Łapsze Niżne i Szaflary 2018-08-14 20:08 6. Abdulabdul Oczywiście,że bym powiedziała.mężowi, bo jest najbliższą mi osobą i nie ręczę co by się z takim księdzem stało. Poza tym jak napisałeś jestem osobą dorosłą więc nie ma szans mnie nikt molestować, bo na to nie ma mojej zgody. Ja mam wsparcie w rodzinie i moje dzieci też i dobrze o tym wiedzą. Nie rozumiem dlaczego te dzieci nie szukały oparcia w rodzinie tylko tak długi czas nosiły to w sobie, dopiero pani nauczycielce bardziej zaufały niż rodzicom. Dobrze że są nauczyciele bo inaczej te dzieci pewnie by się nie otworzyły i weszły w dorosłe życie z takim obciążeniem, a dzięki nauczycielce jest szansa to wyprostować. Współczuję dziewczynkom bo to nie miało prawa się wydarzyć. 2018-08-14 20:05 7. Chyba zaczynam się bać tych ludzi co tutaj przyjeżdżają! Potem taki oto komentarz, nie pierwszy zresztą. Wrrr Jak nie groźby to złorzeczenie. Ludzie przestańcie, bo takie rzeczy wracają ze zdwojoną siłą. 2018-08-14 19:39 8. bardzo dobrze ze takie szkody robi pogoda bo gorale mnie traktuja zle tz ze mnie sie wysmiewaly i za nic mnie miel 2018-08-14 19:39 9. Mamy juz dosyć trucia nas przez spaliny,dosyć korków, braku miejsc pakingowych,,dosyć Doruli i innych urzędników którzy nic nie robią w tej sprawie - zajmują się pierdolami zamiast wprowadzić rozwiązania systemowe 2018-08-14 19:16 10. Zakopane buraki na kredyt stare i młode trzeba po prostu innych ! Tylko wykopki mogą pomóc bo w innym przypadku trzeba szyć dziadowskie worki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP