2017-11-28 11:26:04

Zakopane

Dyrektor zakopiańskiego sądu miał przyjąć co najmniej 22 tysiące łapówki

Reklama
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie postawiła Mirosławowi S., dyrektorowi zakopiańskiego sądu zarzut przyjęcia łapówki w wysokości 22 tysięcy złotych.

Reklama

Jak już informowaliśmy dyrektor Mirosław S. był jednym z 10 dyrektorów sądów zatrzymanych wczoraj przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie prokuratury.


Cała sprawa ma związek ze śledztwem dotyczącym przywłaszczenia na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie 25 milionów złotych. Zdaniem prokuratury zatrzymany wcześniej prezes tego sądu stworzył z przedsiębiorcami grupę przestępczą. Szefostwo krakowskiego sądu miało zlecać firmom fikcyjne zlecenia. W sprawie śledczy zabezpieczyli 8 milionów złotych.

W poniedziałek w związku z tą sprawą zatrzymani zostali dyrektorzy sądów podległych krakowskiemu sądowi apelacyjnemu, w tym także Mirosław S.  

Dziś prokuratura podała korupcyjne zarzuty, które przedstawiła zatrzymanym dyrektorom. Mirosław S. miał przyjąć co najmniej 22 tysiące złotych łapówki. Zdaniem prokuratury chodzi właśnie o przyjęcie korzyści majątkowej za fikcyjne zlecenia. Czyli art. 228 par. 1 Kodeksu Karnego (Łapownictwo).

"W toku śledztwa ustalono ponadto, że podejrzani dyrektorzy sądów, wspólnie z innymi podejrzanymi w tej sprawie, brali udział w tzw. praniu brudnych pieniędzy. Dochodziło do tego poprzez podpisywanie fikcyjnych umów oraz poświadczających nieprawdę rachunków potwierdzających ich realizację, a także posługiwanie się tymi dokumentami. W związku z tym prokurator zarzucił im również popełnienie przestępstw z art. 299 par. 1 i 5 kodeksu karnego, art. 271 par. 1 kodeksu karnego i art. 273 kodeksu karnego." - informuje prokuratura.

Czterech z podejrzanych dyrektorów po przesłuchaniu zostało wypuszczanych na wolność. Z pozostałymi w tym również z Mirosławem S. "kontynuowane  są jeszcze czynności". Przypomnijmy, że 1 grudnia Mirosław S. miał objąć stanowisko dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu. 

Oto cała lista zatrzymanych dyrektorów sądów:

Podejrzani dyrektorzy sądów przyjęli, tytułem rzekomej zapłaty za wykonanie prac zleconych w oparciu o zawarte umowy cywilnoprawne z określonymi podmiotami gospodarczymi, które miały charakter fikcyjny i w rzeczywistości nie były zrealizowane, bądź obejmowały zakres prac wykonanych w ramach obowiązków służbowych, pieniądze:

Roman P. -  były Dyrektor Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu – w łącznej kwocie co najmniej 47 tysięcy 400 złotych.
Jacek G. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego  w Tarnowie – w łącznej kwocie co najmniej 231 tysięcy 500 złotych,
Edward K. - były Dyrektor Sądu Okręgowego w Kielcach – w łącznej kwocie co najmniej 227 tysięcy 750 złotych,
Józef K. – pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego w Nowym Sączu - w łącznej kwocie co najmniej 170 tysięcy 500 złotych,
Bolesław R. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Okręgowego w  Krakowie - w łącznej kwocie co najmniej 130 tysięcy złotych,
Mirosław S. - Dyrektor Sądu Rejonowego w  Zakopanem - w łącznej kwocie co najmniej 22 tysiące złotych,
Andrzej Cz. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Oświęcimiu - w łącznej kwocie co najmniej 13 tysięcy złotych,
Mariusz B. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Chrzanowie - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych,
Mateusz W. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Olkuszu - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych,
Ryszard P. - pełniący funkcję Dyrektora Sądu Rejonowego w Wadowicach - w łącznej kwocie co najmniej 4 tysiące złotych.

p

 Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadek 2017-11-29 21:06:37
"Odwołanie prezesów sądów krakowskich jest kolejnym przykładem działania, które stanowi zaprzeczenie standardów demokratycznego państwa prawa" - podkreślono w stanowisku Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis przekazanym we wtorek PAP.
Jak oceniono, "taki sposób postępowania jest niemoralny i godny napiętnowania". "Należy pamiętać, że decyzja o odwołaniu prezesów sądów dotyczy osób będących czynnymi członkami Stowarzyszenia Sędziowskiego Themis, które otwarcie krytykowało niekonstytucyjność działań Ministra Sprawiedliwości" - zauważa Stowarzyszenie.
Stowarzyszenie Sędziów Themis ? drugie co do wielkości stowarzyszenie zawodowe sędziów w Polsce. Zostało założone w 2010.
Wychodzi na to, że wystarczy należeć do jakiegoś stowarzyszenia lub opcji POlitycznej i jest się nietykalnym.
Wszedłem na stronę Stowarzyszenia Sędziów Themis, i taka ciekawostka.

24 listopada odbyło się spotkanie Przedstawicieli Stowarzyszenia Sędziów Themis z sędziami chińskimi, w tym przewodniczącymi Wysokiego Sądu Ludowego w Hebei.
Informacje o tym ważnym wydarzeniu zakończono pełnym optymizmu stwierdzeniem.
"Spotkanie było niezwykle udane i wierzymy, że uda się nam podtrzymać współpracę."
Canadian 2017-11-29 16:59:19
Co najgorze za PIS czy PO wszystko wyglada dokladnie tak samo, tylko zamieniaja sie stolkami (i co najgorsze brak dobrej alternatywy politycznej dla PL). Jak to sie mowi kazde grabie grabia do siebie. Niestety, dopoki stare komuchy nie padna dopoty nic sie nie zmieni. Pozdrawiam
majachogori 2017-11-29 15:06:25
Trwa czystka w sądach... Pytam się dlaczego został umorzony dług Porozumienia Centrum w wysokości 700 tysięcy zł, pierwszej partii Kaczyńskich? Na jakiej podstawie prawnej? W zamian za umorzenie długu, Wojciech Jasiński minister skarbu w rządzie PiS, wcześniej długotrwały członek partii PZPR, został prezesem Orlenu z pensją 180 tysięcy miesięcznie. Dlaczego komornik nie odzyskał pieniędzy dla skarbu państwa? Orlen sprzedaje najdroższą benzynę w Polsce i nie należy jej kupować. Dług PiS-u w wysokości 700 tysięcy został zapłacony z podatków obywateli.
Dlaczego Marcin Dubieniecki, były zięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie siedzi w więzieniu? Wyłudził ponad 14 milionów z PFRON, okradając niepełnosprawnych i wytransferował te pieniądze do rajów podatkowych. Jego córki Ewa i Martyna, wnuczki Lecha Kaczyńskiego żyją w luksusach, a dzieci niepełnosprawnych głodują i bo rodzicom nie starcza na nędzną wegetację. Dubieniecki w/g CBA był szefem zorganizowanej grupy przestępczej, oszukiwał, zajmował się praniem brudnych pieniędzy. Nie siedzi w więzieniu, jeździ wypasionym porsche za 3 miliony zł. Oto sprawiedliwość społeczna według PiS-u.
Mówi się, że senator Senatu Grzegorz Bierecki okradł SKOK-i na 150 milionów złotych, wygenerował te pieniądze do luksemburskiej spółki i do rajów podatkowych. Upolityczniona prokuratura już dwa razy umorzyła śledztwo. Czy tak ma wyglądać sprawiedliwość, państwo prawa i upolitycznione sądy - według PiS-u, gorzej niż w Bangladeszu i w Rosji Putina.
Canadian 2017-11-28 21:19:23
To prosze podac fakty, bo poki co o zadnych nie mozna przeczytac.. Moze Pan slyszal o czyms takim jak opinia. Moge ja wyrazac gdzie mi sie zywnie podoba i bezczelnemu trolowi bez kultury nic do tego. Pozdrawiam
Reporter śledczy 2017-11-28 15:57:13
@BB. Zamilcz. Twoje zdanie nikogo nie interesuje. Zupełnie się nie liczy, bo niczego nie wnosi do sprawy. Twój, i wasz czas już minął BEZPOWROTNIE. Teraz zostało skamlenie.
@Canadian. Twoja wiara, ani to, w co konkretnie wierzysz, też nikogo nie interesuje. Prawda jest taka, że znajdują się w Polsce zarabiający po kilkadziesiąt tysięcy złotych sędziowie, którzy kradnąc w sklepach pierdoły warte kilka, kilkanaście złotych, ryzykują karierę... Co tobie się wydaje, to niech ci się wydaje prywatnie w domu. Tutaj liczą się FAKTY
wiktoria 2017-11-28 15:21:44
tak samo Ziobro jest szefem dyrektorow jak Hanna Gronkiewicz szefem reprywatyaatorów bogu dziękowac za mądrość narodu Polskiego za wspaniały wybór i odsunięce do władzy tych oszóstów nigdy nie będziemy modlić się o POwrót PO, chwała PIS, Kaczyński, Orban
BB 2017-11-28 13:38:15
Pewnie, że nikt by nie ryzykował Ziobro chce się dorwać do prezesów sądów jak to sam mówił, że każdy prezes sądu wylatuje jeżeli dyrektorom zostaną postawione zarzuty. Tak więc pewnie są niektórzy niewinni ale i tak coś znajdą bo nie chodzi o sprawiedliwość tylko pisowskie sądy... Miłośnikom pisu warto przypomnieć, że wszyscy dyrektorzy sądów są pod Ziobrem tak więc on jest ich szefem. Prezesi nie mają nic z nimi wspólnego. Czysta gra polityczna.
A do pisuarków piszących o powrocie komuny lub po idą takie czasy, że będziecie się modlić o taką partie ja PO wystarczy, że władza się do was dorwie. A już coraz więcej jest niezadowolonych pisuarków.
Pisuarki mogą wygrać następne wybory tylko ze względu na czyste oszustwo zwane manipulacją ordynacją wyborczą...
Właściwie witamy w Państwie z dyktatorkiem szkoda wstyd za głupotę narodu. Pocieszam się tym, ze każda władza mija,mam nadzieje że i ta minie szybko....
llllllllllll 2017-11-28 13:33:11
a wy dalej chodzcie i krzyczcie "zagrozona demokracja" i "wolne sądy" dalej łazcie z tymi świecami, powodzenia !!!!
Canadian 2017-11-28 12:30:43
Wierzyc sie nie chce ze dyrektor sadu przyjmuje lapowke 4, 13 czy 20 tys zlotych? Nie wydaje mi sie ze ktokolwiek by ryzykowal kariere dla takiej sumy. Pozdrawiam
mix 2017-11-28 12:18:04
No to można powiedzieć : "makao i po makale"...
pytajęcy 2017-11-28 12:16:33
ciekawym, co to za zlecenie ? czyżby za niedziałający system rejestracji ( nagrywania) przebiegu rozpraw??
PO myje 2017-11-28 12:06:56
Chciałoby się krzyknąć "Komuno wróć ! " eeee nie raczej "PO wróć ! "
?? 2017-11-28 12:05:22
KOD gdzie jest KOD???
 • PRACA | dam
  Zatrudnię dziewczynę z Zakopanego lub okolic w sklepie w Zakopanem jako sprzedawca. Praca na stałe.
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Instruktor Narciarstwa
  Tel.: 504835414
 • PRACA | dam
  Instruktorów narciarstwa - "Polana Sosny" Niedzica tel.+48 608806030
 • PRACA | szukam
  wylewki maszynowe polecam
  Tel.: 880232189
  E-mail: petrekmaly13@onet.pl
 • PRACA | dam
  APARTHOTEL W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ ZATRUDNI NA STANOWISKA: KUCHARZ, KELNERKA, RECEPCJONISTKA.
  Tel.: 604 701 009.
 • PRACA | dam
  PRACA PRZY GRILLU NA OSCYPKACH tel. 519780980.
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni kierowcę na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem . Możliwość przyuczenia do zawodu
  Tel.: 508095498
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ (studentkę) DO POMOCY W SKLEPIE ZABAWKOWYM, w Zakopanem. Praca 3 dni w tygodniu, na stałe. 609 097 999
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ DZIEWCZYNĘ JAKO SPRZEDAWCĘ NA STOISKO REGIONALNE Z ZABAWKAMI, W ZAKOPANEM. Praca na stałe.
  Tel.: 609 097 999.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARKĘ oraz POMOC KUCHENNA - Białka Tatrzańska. 608 10 10 76.
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem prowadzi rekrutacje wśród mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski, prace porządkowe. Oferujemy przyuczenie do zawodu i gwarantujemy świetne zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam willę w centrum Zakopanego, ulica Kasprusie.
  Tel.: 515247140
 • PRACA | dam
  Pomoc kuchenna, sprzątanie w obiekcie noclegowym w Zakopanem kom:
  Tel.: 602 475 794
 • PRACA | dam
  Pokojowa Bukowina Tatrzańska - praca stała w godz 8.00-16.00 telefon:
  Tel.: 510213878
 • PRACA | dam
  Nowy Targ - zatrudnię KUCHARZA z doświadczeniem i POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA PRZYJMIE DO PRACY.
  Tel.: 608 165 139
 • USŁUGI | budowlane
  Malowanie, gładź gipsowa, tapetowanie
  Tel.: 504 286 272
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Restauracja w Bukowinie szuka kelnerki. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na numer tel.:
  Tel.: 609683058,182078169
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie szuka osoby do pomocy zakres obowiązków przygotowanie śniadań, sprzątanie pokoi, pomoc w kuchni. Praca od zaraz. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt numer tel:
  Tel.: 784569292, 783997156
  E-mail: willa@podmiedza.pl
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni na stałe RECEPCJONISTĘ. Wymagana znajomość j. angielskiego. CV na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl, lub telefonicznie: 66637835, 602 367 501.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY ( np. pod gabinet lekarski, kosmetyczny, lub cukiernia). 65 M2, NA ULICY ORKANA, 80 METRÓW OD KRUPÓWEK. 601 446 687
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Uniwersytet Warszawski jako właściciel nieruchomości położonej w Kościelisku, przy ul. Kiry 36, zaprasza do udziału w postępowaniu ofertowym na wydzierżawienie w/w nieruchomości. Pełną treść ogłoszenia można przeczytać pod adresem internetowym https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/ogloszenie-kiry.pdf oraz zapoznać się z nią bezpośrednio w DPTiW Wrzos pod wskazanym adresem
 • RÓŻNE
  KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH zapłacę za zbiór czystych znaczków Chiny 1960-1968. Kupię też pojedyncze serie i kasowane. KONTAKT
  Tel.: 788019740
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA, ZAKOPANE, ZAMOYSKIEGO 11 ZATRUDNI - KELNERKĘ -
  Tel.: 600 07 61 07.
 • PRACA | dam
  Nowy Hotel Szczawnica Park**** zatrudni : Kierownika Gastronomii, Kierownika Recepcji, Kierownika Serwisu Sprzątającego. CV prosimy przesyłać na adres : daniel.kasieczka@szczawnica-park.pl
 • PRACA | dam
  Praca w Kebab MAJERCZYK na Bukowinie Tatrzańskiej lub Poroninie.Chętnych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Praca stała na dogodnych warunkach. Więcej informacji udzielimy telefonicznie.ZAPRASZAMY
  Tel.: 504163439
  E-mail: biuro@majerczyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Carlina*** w Białce Tatrzańskiej przyjmie KUCHARZA/KUCHARKĘ/POMOC KUCHENNĄ na stałe lub sezon zimowy.
  Tel.: 503025854
  E-mail: biuro@carlina.pl
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię z doświadczeniem do małego sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
  Inne: Małgorzata
 • PRACA | dam
  Hot Chicken Bar w Rabce-Zdrój poszukuje osób do obsługi klienta, kierowców oraz barmanki.
  Tel.: 790388654
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam WYSŁODKI BURACZANE.
  Tel.: 663535221
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-10-22 02:21 W największej komisji wygrywa Dorula 2018-10-22 02:00 W Rdzawce wygrywa Leszek Świder 2018-10-22 01:45 W Ponicach kandydaci dostali prawie po równo 2018-10-22 01:35 W Chabówce też wygrywa Rafał Hajdyła 2018-10-22 01:27 Mamy wyniki z ul. Sabały w Zakopanem 2018-10-22 01:25 Rabka-Słone za opozycją 2018-10-22 01:07 Wybory burmistrza Rabki 2018-10-22 00:41 W Szczawnicy są już pierwsze wyniki - aktualizacja 2018-10-22 00:40 Watycha ma przewagę w pierwszych obwodach (aktualizacja) 2018-10-22 00:34 W dolnej części Maruszyny też wygrywa obecny wójt 2018-10-22 00:17 W liceum na Słonecznej Dorula wygrywa w pierwszej turze. W SP1 minimalnie Donatowicz 1 2018-10-22 00:15 Gmina Szaflary: W Borze większość głosów na obecnego wójta 2018-10-22 00:07 Są już pierwsze wyniki w Krościenku 1 2018-10-22 00:00 W Bańskiej Wyżnej wygrywa Rafał Szkaradziński 2018-10-21 23:44 Babicz zdecydowanie przegrywa z Ratułowskim w trzech komisjach 2018-10-21 23:09 W Niedzicy wygrywa - Jamróz, w Łapszach Wyżnych - Dziuban 1 2018-10-21 23:09 Zażarta walka w Poroninie 2018-10-21 23:08 Urny nie bez wątpliwości odebrane - trwa liczenie głosów 1 2018-10-21 23:05 Mamy pierwsze wyniki wyborów burmistrza Rabki 2018-10-21 22:55 W Bukowinie Tatrzańskiej najniższa frekwencja w powiecie 2018-10-21 22:55 Wyniki z Domu Pomocy Społecznej w Zakopanem. Też zdecydowanie wygrywa Leszek Dorula 5 2018-10-21 22:25 Wyniki ze szpitala na Kamieńcu. Większość głosów na Leszka Dorulę 5 2018-10-21 22:08 Najpierw komisje wyborcze muszą przejąć protokoły. Później liczą głosy 3 2018-10-21 21:01 Ogólnopolski sondaż wyborczy. Wygrywa PiS, ale w Warszawie zwycięża kandydat Koalicji Obywatelskiej 7 2018-10-21 20:37 Najniższa frekwencja w Szczawnicy, najwyższa w Ochotnicy 1 2018-10-21 20:26 Liście lecą z drzew 1 2018-10-21 19:40 Goprowcy latają z pogranicznikami 1 2018-10-21 18:50 Frekwencja o godz. 17. Pytanie o złe karty wyborcze 1 2018-10-21 18:50 Chochołów głosuje 2018-10-21 18:19 Sheeban pod gontem 2018-10-21 17:05 Quest w Łapszance 1 2018-10-21 16:35 W gminie Łapsze Niżne 19% frekwencja 2018-10-21 16:20 Trwa głosowanie w Krościenku 2018-10-21 15:50 Modlitwa za misje 2018-10-21 15:11 Pożeracz śniegu 3 2018-10-21 14:40 Obstrukcje dwupasmowe 2018-10-21 14:38 Dwanaście niewłaściwych kart do głosowania 1 2018-10-21 14:10 Fatalne warunki drogowe na zakopiance 2018-10-21 14:00 Wyborczy korek 2018-10-21 13:49 Głosujemy w Zakopanem i Nowym Targu. W tym lokalu zagłosowało 151 osób 1 2018-10-21 13:42 Miasto przy urnie 2018-10-21 13:42 Poetycko w Kmicicu 2018-10-21 12:55 Burmistrz zagłosował 1 2018-10-21 12:49 W komisji w Zakopanem wyborcy dostają niewłaściwe karty 2 2018-10-21 12:29 Szlak Wokół Tatr z kolejnymi atrakcjami 2018-10-21 10:30 Tygodnik i gołka na plaży 4 2018-10-21 10:25 Zakopiańczycy wybierają 1 2018-10-21 10:07 Głosują od rana 1 2018-10-21 09:19 Zaryczały pod Kasprowym 2018-10-21 09:00 Michał Zaborski Quartet w Pieninach
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-10-20 17:57 1. Przypomnę słowa Jana Pawła II wypowiedziane do górali... Na was zawsze można liczyć... Aż żal się budzi w sercu... 2018-10-20 16:18 2. Przykro się robi kiedy ochrzczeni robią sobie żarty z sakramentu... 2018-10-20 12:24 3. Zdjęcia niesamowite. Wyrazy współczucia z powodu tragedii. 2018-10-18 23:37 4. Sezon motocyklowy na Podhalu, zawsze ma zakończenie na "Patelniach" Nawet ksiądz co roku z kościółka wychodzi, i święci motocykle. Polecam otwarcie i zakończenie w następnym sezonie na "Patelniach" 2018-10-15 20:22 5. cóż za pyszna kiełbasa wyborcza!!!!! a ile tej kiełbasy długonosy nawiózł...hohoho można by z parę województw obdarzyć..... tyle, że na kiełbasę z kaczki w innych miejscach takiego popytu nie ma....... 2018-10-13 21:36 6. PiS-PO = jedno zło! Jedni i drudzy to część magdalenkowego obozu zdrady narodowej! PiS jest bardziej przebiegły, bo udaje patriotów, PO(paradoksalnie) jest w swojej zdradzie bardziej uczciwa, bo nawet się z tym nie kryje, że słucha rozkazów zza granicy. 2018-10-13 20:31 7. Sprzedać za 215 mln. Odkupić za 500 mln. Ma premier rację z jednym.. diament to był dla Luksemburczyków. Tyle przepłacić.. po wyborach oczywiście okaże się że UOKiK się nie zgodzi i tyle. A że ludzie nabrali się na obiecanki Mory... to już co innego. Grunt, że kiełbasa wyborcza nie bylą zwyczajną... nawet krakowską suchą... idę o zakład z każdym kto pieje z zachwytu, że tej transakcji nie było. Dlaczego? Bo zgodnie z prawem najpierw ma UOKiK dać zgodę.. ludzie ale jesteście ciemni.. aż się Ciemniak z Was śmieje! 2018-10-12 11:28 8. Ja bym sie cieszyl, gdyby poprzednia ekipa takie prezenty przywozila. Premier Tusk byl bardzo czesto na Podhalu (w Zebie) i nigdy takich prezentow nie przywiozl. A kolejka na Kasprowy Wierch nie powinna byc nigdy sprzedana! 2018-10-12 09:34 9. Teraz w planach odkupienie gruntów Wspólnoty Leśnej 8 Uprawnionych Wsi ... Hm? 2018-10-11 19:53 10. Pierwszy akapit artykułu. Dla tych co nice wiedza Gasienica
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka