Reklama

2017-11-05 21:01:10

Tatry

Crossem pod Reglami

Kierujący motorami crossowymi, quadami, skuterami śnieżnymi, za nic mają zakaz wjazdu do lasów. Nie pomagają upomnienia i wysokie kary.

Nawet w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego – na Drodze pod Reglami-natkniemy się na motocrossowców, którzy w niedzielne popołudnie postanowili nie bacząc właśnie na wszelkie możliwe zakazy zepsuć innym wypoczynek.

Warto im przypomnieć, że za wjazd na tereny leśne, grozi 500 zł mandatu.  Ekolodzy chcą także, by w przypadku wjazdu na teren rezerwatu przyrody lub parku narodowego, sąd mógł orzekać zakaz prowadzenia danego pojazdu na okres od 6 do 36 miesięcy. Według ekologów łamiący prawo kierowcy mogliby być również skazywani na prace społeczne. Tak jednak cały czas nie jest.

js

Reklama
Reklama
1
/ Fot. Józef Słowik
Reklama
2
/ Fot. Józef Słowik
Reklama
3
/ Fot. Józef Słowik
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
cyklista 2017-11-19 05:31:35
@Cross, tylko rozciągnięta cienka linka może coś zaradzić. Nie życzę Ci spotkania z taką przeszkodą, gdyż mógłby to być koniec Twojej "posji" w doczesnym życiu.
Cross 2017-11-18 22:25:22
Vika ty naprawde jesteś pusta to posja dla której żyjemy i nigdy tego nie zrozumiesz bo jesteś zbyt pusta
Zakopiańczyk 2017-11-07 08:48:53
To jest pasja którą kochamy i kochać będziemy i rzaden głupek ekolog tego nie zmieni, bo oni mogą w trąbke nac cmoknąć
sap 2017-11-07 08:28:57
Wszystko oby Fibi zadoowalona by byla, prosze , nie ubiegajj sie o stanowisko burmistrza miasta !!!
MadMax 2017-11-07 00:34:42
kiedyś sam jeździłem, teraz już zdrowie nie to. ale jest tak że są normalni - jak mijają piechura to zwolnią, żeby kamień z pod koła nie poszedł, żeby nie zakurzyć człowieka, jak się widzi matkę z dzieckiem w wózku to się bokiem pojedzie (bo dziecko może spać) - może to się wie ja się jest starszym i wie się jak to wygląda z drugiej strony.
Dużo jeździłem po "bachledzkim" (teraz wprowadzili zakaz wjazdu) - a teraz sam się wkurzam jak jadę z synem na rowerach a jakiś gostek na starym ktm-ie zapier.. na ciebie na pełnej pycie i ma cie gdzieś - i co ? z dzieckiem cwaniakować nie będę ? - więc rozumiem piechurów. ale jak jadę po swoim (na czymkolwiek) i jacyś ludzie mnie obrażają i mają jakieś swoje wizje na mój teren i na swój pobyt na nim, to nie bardzo o rozumiem o co chodzi - bo wtedy "oni" mi przeszkadzają a nie ja im !!!! - więc ten artykuł jest trochę taki zaczepny ale niczego szczególnego nie wnosi - nawet zdjęcia jakieś z prywatnych terenów - Co to jest ? śledztwo dziennikarskie to to nie jest.
sp 2017-11-06 23:54:18
Fibi, to dlaczego odsniezarz cho dnik tylko przy swej "chalpie?
Fibi 2017-11-06 22:39:50
Pewnie ze chodzę se po swoim :) i tam gdzie są miejsca publiczne... Nie łażę i nie jeżdżę nikomu po polach, a Ty masz bul dopy x tego powodu.
widzieli co chcieli 2017-11-06 22:08:42
Jak widac na zdjęciach to nie jest park ani cześć otuliny. Przynajmniej zwierzyna się stracha i nie schodzi na drogi publiczne. Bo park nic nie robi z tym.
sp 2017-11-06 21:34:07
@Fibi....wiec Ty tez sobie chodz na spacery "po swoim" rowniez !
Miejscowy 2017-11-06 21:20:11
Był tor moto crossowy w szaflarach to też wielu osobom przeszkadzało i został zamknięty , nie rozumieją tego ze trzeba gdzieś jeździć tylko tacy których jedyna rozrywka w życiu jest piwo i komputer i pisane głupot ludzie bez pasji
Kamil 2017-11-06 20:45:04
Piękne zdjęcia :D
Elegancko
Góral z Trójmiasta 2017-11-06 19:11:16
Jak widzę tych debili na ryczących crossach/quadach/h... wie na czym (niepotrzebne skreślić) rozjeżdżających ścieżki np. w Gorcach, czy jeżdżących po lesie (dowolnym) to mam ochotę na różne rzeczy, za które grozi odpowiedzialność karna.

"Rozrywka" dla mądrych inaczej...
Miejscowy 2017-11-06 14:00:49
Bardzo dobrze że jeżdżą , gdzieś jeździć trzeba , lepiej jeździć niż cpać. OGIEŃ !!
boruta 2017-11-06 11:38:25
Jeżeli ten gość jeździ po swoim, jak pisze @MadMax, to możecie go cmoknąć w trąbkę. Są miasta, w których miejscowy szaman wali w dzwony co godzinę i nic na to nie poradzisz. Kraj nad Wisłą, to nie jest państwo prawa.
ff 2017-11-06 11:36:24
@Koło koło zakopane sroka
Sam sobie zbuduj. Co kto ma Ci budować? Albo przynajmniej powalcz o jakąś kasę na ten cel. Z projektu obywatelskiego czy innego funduszu. Może Ci się uda. Popatrz na Kluszkowce. Goście dogadali się z właścicielem wyciągu i jaki park rowerowy powstał. Organizują tam zawody punktowane w mistrzostwach Polski. Może by tak dogadać się z jednym czy drugim właścicielem nieużytków poza parkiem i sobie jeździć? Odpalić jakąś kasę raz na jakiś czas i wszyscy są zadowoleni.
vika 2017-11-06 08:35:11
Mandatem 500 złotych tylko się rozśmiesza takich "sportowców" nie liczących się z nikim i z niczym.
5 albo nawet 50 tysięcy bezwzględnie ściąganych może by ich skłoniło do respektowania norm społecznych i przepisów.
Ostatnio podczas pobytu w Pieninach widziałam efekty jazdy quadami i ścigaczami na szlaku od Przełęczy Rozdziele na Przełęcz Obidza - i dalej zresztą też - wołające o wielką pomstę do Nieba.
Można dostać szoku !!!
Kto na taką dewastację pieszego szlaku turystycznego pozwala ??? Przecież tam się nie da przejść w niektórych miejscach.
Kary są zdecydowanie za niskie, a nic innego niż porządne walnięcie po kieszeni do tych osobników nie przemówi. Niestety .
Koło koło zakopane sroka 2017-11-06 08:19:45
To zbudujcie tory motocrossowe lub trasy w górach gdzieś w innych krajach są całe (Górskie)miasteczka zrobione pod motory lub rowery a motor mniej szkodzi niż pijany śmiecacy turysta!
Fibi 2017-11-06 07:00:12
Sp- po swoim.... albo po wydzielonym miejscu, a nie yebać sie po ludzkim. Ten typ motocyklisty jest bardzo roszczeniowy.
dd 2017-11-06 06:48:38
sp to ja kupię sobie cross i przyjadę do Ciebie zrujnuje twoje podwórko ,Pola to głupie tłumaczenie gdzie mają jeździć. Oni na nic nie patrzą opona ma kratę jak depnie to wyrywa wszystko jeszcze Ci grożą jak byś się im coś pokazało jadą koło domu nie patrzą na nic im się należy bo ma cross. po Kościelisku to jeźdzą tak że gdzie policja jak nie pomogą to trzeba będzie sprawy wziąść w swoje ręce
MadMax 2017-11-06 00:47:29
ale z tego co widzę, "ten wandal" jeździ po swoim - nie wolno mu ? bo to innym w okolicy przeszkadza ?
przecież poniżej drogi pod reglami są tereny prywatne (sam mam taką działkę w tamtej okolicy) sam w zimie katuje tam skuter śnieżny - i nic nikomu do tego !!!!! właściciele sąsiednich działek nie narzekają.
Mnie też się nie podoba że ludzie chodzą po mojej działce - której ogrodzić nie mogę (legalnie przynajmniej) - bo plan zag. nie pozwala. Ale jak jakiś "gruby gość" kupi kiedyś tą działkę to może uda się mu załatwić budowę apartamentowca ? - i to jest ok ? (może przesadzam ale zobaczymy za kilka - kilkanaście lat co będzie). nie dajmy się zwariować - każdy chce się realizować.
Zakażmy wszystkiego - to będzie super.
sp 2017-11-05 23:43:57
No to gdzie im wolno jezdzic !??
abc 2017-11-05 22:45:50
Przecież ten gość to tajny współpracownik, pracuje na umowę zlecenia, śledzi i odstrasza niedźwiedzie, aby nie wchodziły do miasta. Nie widzicie, ale za pazuchą ma giwerę i w razie potrzeby strzela gumowymi kulami. W ten sposób ekolodzy nie mają pretensji do TPN-u.
byby 2017-11-05 22:32:53
@Qazwsx
Gdyby głupota miała skrzydła, tobyś fruwał pod niebiosa. Język świadczy o tobie. Co masz w głowie, to na języku. 120 dB przeszkadza w percepcji, rozumiem.
Qazwsx 2017-11-05 21:25:53
Ekolodzy to niech się odpier.olą ...we wszystkim problem widzą
2018-05-27 23:32 Koncert dziękczynienia i radości 2018-05-27 20:36 To był kolejny ciekawy weekend na boiskach 2018-05-27 20:17 Obniżki nie przewidują 2018-05-27 19:55 Krajobraz po burzy. Dwie nowotarskie ulice pod wodą (WIDEO) 2018-05-27 18:33 Rabczańska Moto-Majówka 1 2018-05-27 18:29 Festyn charytatywny dla Doroty Chyc-Magdzin 2018-05-27 18:00 Sanatorium na zakręcie 2018-05-27 17:35 Dzień dziecka pod parą 2018-05-27 17:14 Nawałnica przeszła nad Bukowiną Tatrzańską (WIDEO) 3 2018-05-27 16:12 Remont w Kuźnicach na razie w planach 2 2018-05-27 15:45 Prymicje w Poroninie 2018-05-27 15:21 Gradobicie i ulewa w Białce Tatrzańskiej (WIDEO) 6 2018-05-27 14:32 Solny Szlak przez Spytkowice 2018-05-27 13:03 Chmury zbierają się nad Tatrami (zdjęcia, wideo) 1 2018-05-27 12:25 Miasto bardziej chronione 2018-05-27 10:32 Dwóch ratowników w karetce to za mało aby skutecznie ratować życie 6 2018-05-27 09:32 Pielgrzymka beskidzkimi szczytami 1 2018-05-27 08:00 Parkometr przyjazny 2018-05-26 22:10 Wypadki w Tatrach i sposób na ich zapobieganie 8 2018-05-26 20:01 Jarmark bez ograniczeń 2018-05-26 19:40 Krzeszowice szaleją, przygrywa Krywań 1 2018-05-26 19:31 Przydomowa oczyszczalnia – sposób na czystą wodę w studni 1 2018-05-26 17:55 Smutny lot toprowskiego Sokoła 2018-05-26 17:24 2000 zawodników, 8 dyscyplin tylko na Joy Ride Fest 1 2018-05-26 16:51 Dzień Mamy w Kościelisku 2018-05-26 16:47 Motocyklista ranny w wypadku w Białym Dunajcu 1 2018-05-26 15:59 Zwłoki pod Rysami 1 2018-05-26 15:04 Szpital bez bólu 2018-05-26 14:48 Rolicy z Orawy i Podhala najlepszymi hodowcami bydła czerwonego 2018-05-26 13:16 Nowy asfalt w Chochołowie. Drogowcy nadal omijają Witów 8 2018-05-26 12:59 Mr.Pollack u Winiarskich - koncert jedyny taki 2018-05-26 11:33 Sympatyczna suczka czeka na pana 1 2018-05-26 11:23 Piękny poranek na Podhalu 2018-05-26 11:17 Na osiedlu romskim brakuje wody 5 2018-05-26 10:59 Uwaga na burze, łańcuchy pod śniegiem 2018-05-26 08:34 Fałszywa wnuczka zarąbała 70 tysięcy... 10 2018-05-26 01:51 Wielki jubileusz w plenerze 2018-05-26 01:35 Krokusy w obiektywie Brzozy 2018-05-26 00:20 II Piekielnicki Dzień Dziecka. 2018-05-25 22:07 Ratownik z śmigłem 2018-05-25 20:25 Rabczanin zniszczył rywala w ringu 2018-05-25 20:09 Nie płacą za śmieci 4 2018-05-25 19:18 Zakopane - zakorkowane 14 2018-05-25 18:02 Szambo w studni 2018-05-25 18:01 Sokół, równość, demokracja 1 2018-05-25 17:57 Studentów konfrontacje artystyczne 1 2018-05-25 16:07 Honory dla przewodniczącego 2018-05-25 16:05 Nie kuś losu - nie stawaj na niebieskim 1 2018-05-25 15:58 Krupówki: pustki, deszcz i parasole 2018-05-25 14:13 Robin Hood na peronie