Reklama

2017-10-26 18:03:03

Reklama

Szczawnica

Renowacja schodów i chodnika na cmentarzu

Reklama

Kolejna inwestycja na cmentarzu Szalayowskim w Szczawnicy.

Zakończyły się prace związane renowacją chodnika i schodów przy wejściu na cmentarz Szalayowski w Szczawnicy. 


To już kolejny etap renowacji samej kaplicy - w poprzednich latach zostało wykonane odwodnienie, renowacja kaplicy w środku oraz odrestaurowanie elewacji kaplicy.

Pieniądze na zadanie Szczawnica pozyskała z budżetu Województwa Małopolskiego. Wartość prac wyceniono na 24 tys 600 zł., z czego 50 % stanowi dotacja od Marszałka Województwa Małopolskiego.

Reklama
Reklama
1
Reklama
2
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Re @nemir 2017-10-30 12:31:00
W Krościenku to jest śmuech a nie fontanna, a teraz taką samą żenadę zrobili kilkaset metrów dalej (na Jagiellońskiej przed drogą na trzy korony) tyle że studnie. W tym Krościenku to się tylko zagospodarował obszar od ronda w stronę Nowego Sącza. Posprzątali ten syf na bulwarach, wybudowali parking, flisacy postawili im przystań, ładny mają Kościół, wreszcie zrobili chodnik w stronę Sączą i tą ulicę gdzie mają remizę i przedszkole. Ale z tego co mi wiadomo to z tego okręgu jest jakaś mega radna, która pomogła pozyskać grube miliony na te inwestycje.
Do dora 2017-10-30 10:37:32
Jak się nie potrafi odpowiedzieć na merytoryczne argumenty to trzeba obrażać. Zadłużenie zauważają wszyscy ale nikt rozsądny kłamliwie nie robi z tego przesadnego problemu. A te katastroficzne wizje jakoś słabo mają się do faktów: inwestycja idzie za inwestycją. W rankingach Szczawnica bryluje.
dora 2017-10-29 23:53:02
nagle zadłużenie jest nieważne? Litości, miasta nie stać już na znaczki pocztowe a budżet utrzymywany jest na zasadzie "byle do wyborów" bo potem wszystko pier...nie. Ci co zadłużenia nie chcą zauważyć to zwykłe klakiery Niezgody i palanty.
niemir 2017-10-29 21:15:54
A co z fontanną w Krościenku?
Fakt 2017-10-28 23:30:21
Wolę mieć wyimaginowane zadłużenie (chociaż przeliczanie na jednego mieszkańca zadłużenia jst to głupota) i żyć w nowoczesnym kurorcie niż mieszkać w gminie w której wójt boi się wziąć kredyt a miejscowość upada. Dla mnie liczę się że wynajmują łóżko za 50 zł zamiast 25 zł, a nie jakieś tam zmyślone zadłużenie Miasta (co nie ma żadnego wpływu na mój portfel.
re Do yhy 2017-10-28 23:27:18
belkot
Do yhy 2017-10-28 23:19:47
Taki sam fakt jak ten zegar który liczy dług Polski. Jak to nie populizm tylko fakt to pytam kiedy płacisz Ty i każdy członek Twojej rodziny? Albo skoro wierzysz w swoje zobowiązanie i zadłużenie Miasta (zupełnie bez sensu i logiki) przeliczasz na dług pojedynczego mieszkańca, to mam propozycję. Chętnie przyjdę do Ciebie i zainkasuje tylko połowę tej kwoty, a w zamian gwarantuje Ci że biorą Twoje zobowiązanie na siebie. Zgoda populisto?
yhy 2017-10-28 21:37:27
3600 zl na leb to fakt nie zaden populizm
Do re akurat 2 2017-10-28 20:42:33
U mnie jakoś komornik jeszcze nie był po te 3600 a u Ciebie był? Wiec nie pisz bzdur o wyimaginowanych kwotach. A czepiać to można się zadłużenia miasta jak jest przeżerane (tak jak to było w Krościenku) a nie jak jest przeznaczone na niezbędne inwestycje.
Do re akurat 2017-10-28 20:33:22
Tak i kiedy będziesz to spłacał albo może już spłacasz? A czemu nie dołożyłeś jeszcze długu publicznego całego kraju ? Kilka słów do twojego braku elementarnej wiedzy ekonomicznej i nierozumienia podstawowych zasad finansowania gminy. ZACHOWANIE RÓWNOWAGI MIĘDZY WYDATKAMI A DOCHODAMI MA RACJONALNE UZASADNIENIE W PRZYPADKU MIKROPODMIOTÓW (małych przedsiębiorstw, gospodarstw domowych) zwłaszcza gdy w analizie zjawisk przyjmuje się średni i długi okres. Należy zauważyć też, że ze względu na skalę prowadzonej działalności mikropodmioty są znacznie silniej narażone na niestabilne otoczenie, stąd kryterium zachowania równowagi finansowej jest rzeczywiście fundamentalne. Sytuacja gminy jest inna!!!! Nie wykorzystywanie obcych źródeł finansowania to olbrzymi błąd. A pisząc tak kolokwialnie - każdy mieszkaniec Szczawnicy jest zadłużona na 3600 zł i CO Z TEGO??? Czy to jakoś wpływa na mieszkańców? NIE!!! Wpływa za to pozytywnie na mieszkańców rozwój i inwestycje, które z tych pożyczonych pieniędzy zrealizowano!
Szczęście 2017-10-28 20:22:17
Populistyczny bełkot. Jakoś nie potrafiłeś wymienić konsekwencji dla obecnych mieszkańców to teraz straszysz przyszłe pokolenia, ale jakby Ci przyszło wskazać jakie ma to dla nich skutki to też nic nie wymyślisz. Ale z jednym masz racje przyszłe pokolenia podziękują za Niezgodę bo dzięki Niemu Szczawnica się rozwinęła i nie jest w takim niebycie jak chociażby Krościenko, które turystycznie nie istnieje. W takim Krościenku budowali bezrozumnie sale gimnastyczne, które aktualnie są na skraju zamknięcia, a w tym samym czasie w Szczawnicy powstawały deptaki, ścieżki, park, boiska. To również dzięki Niezgodzie teraz po sezonie mamy pełne kieszenie.
dziad 2017-10-28 18:43:52
ale numer, ale numer. znalazł się obrońca Niezgody piszący że mieszkańcy nie odczuwają zadłużenia gminy - czy to jakiś kolega z boiska który dostał piłką za mocno??? A jak mamy to odczuwać? Swąd na plecach, kolec w oku, drzazga w palcu??? Wasze dzieci (bo już nie moje) jeszcze wam podziękują za Niezgodę, zobaczycie.
re akurat 2017-10-28 17:54:10
pi razy oko 3600 zl ma do splaty kazdy mieszkaniec szczawnicy maly, duzy, gruby, chudy KAZDY
Akurat 2017-10-28 15:36:27
Proszę wymienić chociaż jeden negatywny konkret dla statystycznego mieszkańca Szczawnicy, który wynika z zadłużenia Miasta. Nie ma ŻADNEGO! A ze zrealizowanych inwestycji jest mnóstwo korzyści! Gmina obok ma aktualnie małe zadłużenie i co z tego skoro przespała czas na rozwój i praktycznie zniknęła z mapy turystycznej Pienin. Tak jest lepiej? Nie sądzę, więc pisząc bzdury o jakimś mitycznym zadłużeniu tylko tylko ta marna opozycja się kompromituje.
Śmiech 2017-10-28 11:07:01
Zapraszam Państwa do odwiedzin cmentarzy w sąsiednich gminach. Populizm i propaganda to jest ale w tej niemerytorycznej, prostackiej krytyce. Ten bzdurny argument o tym niby bankructwie to opowiadanie bajek zakompleksionej pseudo-opozycji, pazernej na przejęcie bardzo dobrze urządzonego Miasta.
stach82 2017-10-28 00:00:47
Ktoś chyba zarządza czynnym cmentarzem i ma go sprzątać, bierze za to kasę. Ale po co ma się męczyć, jeżeli jak zawsze ludzie przy grobach swoich bliskich sami posprzątają i tony liści wyrzucą , czyli za nich odwalą robotę. Powykrzywiane od wielu lat chodniki cmentarne i ten syf przy kontenerach,to odrębny temat. Do tego parking przed cmentarzem na którym na całości parkują turyści z okolicznych pensjonatów.
scownicon 2017-10-27 19:58:32
A co z normalnym obecnie działającym cmentarzu, chodnik przez cmentarz - makabra że jeszcze ktoś nogi nie złamał to dziw, pręty metalowe miedzy grobami można wbić taki w nogę - makabra, wszędzie pałętające się deski z szalunków, obramowania grobów porozrzucane , kupa śmieci obok kontenera, przechylające się zapomniane groby , porozbijane miedzy grobami znicze, wszędzie porozrzucane resztki plastykowych kwiatów jeszcze tak brudno i tak niechlujnie na cmentarzu nigdy nie było.
news 2017-10-27 18:49:49
@stach82
Masz rację droga dojazdowa i plac przy cmentarzu to wołają o pomstę do nieba. Kasę za handel w tym miejscu już kilka lat temu burmistrz oddał ks jarmuta a może za zebrane pieniądze warto było by naprawić tą drogę bo to jest centrum a zarazem najbardziej widoczna część miasta.
Małgorzata 2017-10-27 15:50:36
Totalnie niepotrzebne inwestycje w sytuacji bankructwa miasta! Tak moi drodzy, Szczawnica jest totalnym bankrutem ale dla Niezgody najważniejsza jest propaganda i dba JEDYNIE o swój wizerunek a nie o mieszkańców. Chołota zarządza tym miastem i tyle.
Jasiek 2017-10-27 05:52:53
Wielki sukces,kawałek chodnika,bez udogodnień dla niepełnosprawnych.
Największym sukcesem Niezgody jest to że co miesiąc bierze ogromną pensję z naszych podatków.Propaganda sukcesu jak za komuny.
stach82 2017-10-26 19:42:37
Czy aż takim priorytetem była renowacja schodów i chodnika ? A ta od lat podziurawiona droga prowadząca do cmentarza od ul. Głównej, to co ? Panie Burmistrzu proszę spróbować zjechać i wyjechać tą drogą. Najwyżej uszkodzi Pan sobie samochód, dlatego nie radzę nią schodzić i wychodzić, bo szkoda zdrowia.
sp 2017-10-26 19:32:46
A czy te schody wioda do Nieba ? Jezeli tak, to naprawic natychmiast !!
2018-04-25 21:21 Licznik bije dalej. Popis Przybylskiego 2018-04-25 20:00 Śmieciowy deficyt 2018-04-25 19:29 Majówka pełna atrakcji 2018-04-25 18:03 Szkoła bez dzienników 2018-04-25 17:00 Przetasowania opozycyjne 2018-04-25 15:36 Zakopiańska gala dla mistrzów olimpijskich 4 2018-04-25 15:20 Majówka z Chrząszczem 2018-04-25 14:20 Groźny wypadek na Ustupie 2 2018-04-25 14:19 Hanna Chrzanowska - bo pacjent jest panem 1 2018-04-25 12:33 Pijany lekarz przyjmował pacjentów 2018-04-25 12:08 Agroturystyka od kuchni 2018-04-25 12:00 Popływamy 2018-04-25 10:01 Samochód spłonął w kilkadziesiąt sekund (ZDJĘCIA, WIDEO) 10 2018-04-25 08:00 Miasto na kredyt 2 2018-04-25 08:00 SUV Days Wiosna 2018 w Nowym Targu 2018-04-24 21:13 Wieża do remontu 1 2018-04-24 20:59 Żmija też lubi słońce 8 2018-04-24 19:53 Przy wejściu do Rabkolandu powstanie ogromny parking 2018-04-24 19:21 Jak wam się podoba kolejny hotel 16 2018-04-24 18:52 Seniorzy czekają na swój klub 2018-04-24 17:22 Setny szczyt to nie koniec 4 2018-04-24 16:00 Zmienne prognozy, zmienna pogoda. W Tatrach wciąż sporo śniegu 1 2018-04-24 15:44 Górale rządzili na ringu w Legnicy 2 2018-04-24 15:39 Trójkołowce od Przemka Sobczyka dla sportowców Fundacji HANDICAP 2018-04-24 14:21 Karłowicz i Dzień Ziemi 2018-04-24 12:47 Scena dla olimpijczyków gotowa 1 2018-04-24 11:05 Mirosław Sikora nowym prezesem SEWiK-u 6 2018-04-24 11:01 Motocykliści będą jeździć z numerami startowymi 23 2018-04-24 09:27 Tego jeszcze nie było. Dwie sesje w jeden dzień 5 2018-04-24 09:25 Trawa gore 1 2018-04-24 08:09 Smog jako szansa na nowoczesne rozwiązania i pozbycie się kotła 2018-04-24 00:00 Jak rejestracja znaku towarowego pozwala chronić markę firmy 2018-04-23 22:29 Wpadły bańki dwie 2018-04-23 20:14 Zapomniane ulice pełne śmieci 9 2018-04-23 19:14 Majówka na bogato 2018-04-23 18:34 Remont na Gubałówce 23 2018-04-23 16:39 Robią nam getto! 8 2018-04-23 16:13 Szarpanina przed barem FIS 4 2018-04-23 15:44 Zakopane przed burzą. W Pieninach gradobicie 2018-04-23 15:14 W ratuszu - o szlakach okupacyjnych 2018-04-23 14:11 XII memoriał im. Ryszarda Leśniaka 2018-04-23 13:53 Włamywacz trafił za kratki 2 2018-04-23 12:19 Wypadek na budowie nowej zakopianki 2018-04-23 11:44 Nie ma szans na utrzymanie w Rabce karetki specjalistycznej 1 2018-04-23 11:43 „iNTarg BLUES” zagrał u Winiarskich (zdjęcia) 2018-04-23 10:03 Piłkarski weekend za nami. Sprawdź jak sobie nasi radzili 2018-04-23 08:02 Rabkoland budzi się z zimowego snu 2018-04-23 08:00 Lulu roboty szuka, może ktoś ją zatrudni 3 2018-04-22 21:00 Setka Wojtka Szatkowskiego (WIDEO) 1 2018-04-22 20:57 Nowe miejsce do wypoczynku 3