Polecamy
Dziś o 18.00 zapraszamy do Kmicica w Zakopanem na spotkanie z Magdaleną Gołębiowską, autorką znakomitej książki pt. Daleko - Buddyjskie Królestwo Mustangu.

Reklama

2017-07-18 20:06:06

Zakopane

Krupówki przed i po. Jak oceniacie park kulturowy?

Reklama

Turyści na Krupówkach mogą porównać, czy po roku jest lepiej czy gorzej. Jak nasi Czytelnicy oceniają po roku wprowadzenie parku kulturowego - czekamy na Wasze komentarze.

Na Krupówkach poniżej oczka wodnego obejrzeć można zdjęcia ze zmianami, jakie zaszły po wprowadzeniu przepisów o Parku kulturowym Krupówek. 


Fotografie na ekspozycji wzdłuż Potoku Foluszowego przedstawiają te same miejsca sprzed roku, gdy całe budynki zasłonięte były wielkoformatowymi reklamami i wygląd obiektów po realizacji zapisów wprowadzonych przez gminę. 

Czy po tym, jak większość reklam zniknęła z budynków na Krupówkach jest lepiej, czy gorzej?

rav

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ceper 2017-07-19 17:19:07
Idea Parku Kulturowego jest słuszna, jej realizacja wciąż pozostawia trochę do życzenia (jest w ogóle w Zakopanem plastyk miejski?). A propos samej wystawy ? brak profesjonalizmu: nieostre zdjęcia i kilka takich przykładów zmian, że człowiek stoi, patrzy i nie bardzo widzi jakąkolwiek różnicę...
goscie goscie 2017-07-19 09:32:33
Komendant powinien zabrać się za policjantów, którzy nic nie widzą!!!!!! To podstawa! Policja jest od respektowania przepisów prawa a oni chyba o tym kompletnie zapomnieli!!!!
asieńeczek 2017-07-19 09:03:44
Wam to zawsze źle, czepiajcie się przestępców, zwracajcie uwagę sąsiadom, którzy się nie dostosowali interweniujcie, tego syfu jest tak dużo że pewnie ciężko się wszystkiego pozbyć, skoro prze tyle lat było na to jawne przyzwolenie. Faktycznie zniknęło wiele reklam, już nie pamiętacie tych paskudnych gigantycznych folii na Granicie, Morskim Oku, PKL-u, Gromadzie itp.? Problem w tym ze dopuki nasze społeczeństwo będzie kupowało te tandetne pamiątki to dopuki ktoś bez kszty gustu i godności będzie na tym próbował zbić nielegalnie łatwe pieniądze i Amen tak jest wszędzie. W Krakowie też wciskają różyczki ulotki itp. wcale nie jest tak różowo tylko jest większa powierzchnia i się to rozłazi, a u nas jest skumulowane w jednym miejscu. Jakoś poprzednik miał 8 lat i nie udało mu się wprowadzić parku tak jak i choćby komunikacji. Teraz wiemy czemu teraz sam on i jego rodzina łamią przepisy parku choćby biedronka na alejach - najbrzydszy budynek w mieście oblepiony czym się da i jak się da, mistrzostwo kiczu i braku gustu.
Celes 2017-07-19 08:48:48
Dobrze że się walczy z tym dziadostwem i badziewiem, choć to walka na pewno trudna i długotrwała bo ludzie są leniwi a na Krupówkach zarabiają bez wysiłku na wszystkim. Powinniście w Tygodniku zadać pytanie kto łamie prawo i wymienić przedsiębiorców przestępców, którzy robią z naszego miasta bazar i mu szkodzą. Narzędzia są więc można mówić wprost: na dole Krupówek czyj jest ten mini bazarek z tandetą po prawej, potem przybudówki Majchra do kamienicy i dziadowskie jedzenie w restauracji Majchra na dole (przynajmniej wiadomo dlaczego Majcher nie wprowadził Parku) to jego syn handluje tymi syfnymi lodami z wody i proszku z obskurnych bud i kiczowatych automatów. Po lewej badziew i hel za 5 zł, potem przy skrzyżowaniu wozy dżymaly z tandeta, warkoczykami i badziewiami i znowu lody Majchra i potem przy Fedyku jego automaty i paskudnie kiczowate badziewie jak z odpustu Pawłowskiej i przy oczku po prawej znowu teletubisie i inne dziadostwo. No proszę dopiszcie co i czyje kto się chce nachapać łamie prawo! Może w końcu jakieś ambitne śledstwo dziennikarskie i konkrety?
kierowca1234 2017-07-19 07:32:34
jak widać park się sprawdził na Krupówkach i nie ma co do tego wątpliwości, teraz przed włodarzami miasta zadanie rozciągania parku na jak największy obszar miasta zaczynając od tych miejsc gdzie jest najwięcej turystów
Iwona 2017-07-19 06:58:20
Park Kulturowy nie działa i nie zmienią tego iluzoryczne wystawy. Realizację uchwały należy oceniać po realnych efektach a one są........... niesatysfakcjonujące: bajzel i nadal syf na ul. Generała Galicy , fasiągi przypominające cygańskie wozy dosłownie obwieszone głównie " Made in China" , elewacje upszczone roletami, z za których wylewa się bazarowy towar, brak Straży Miejskiej i " szalejący" Romowie z różami i żebrzący " na psa etc. Po roku od wprowadzenia uchwały, przypisaniu sobie sukcesu i obietnicy egzekwowania przepisów to za mało i ze strony Burmistrza i jego służb. Panie Burmistrzu, jeszcze raz: Burmistrza ocenia się nie po tym jak zaczyna ale jak kończy, czy to już koniec( kiepski) czy ciągle potrzebuje Pan więcej czasu( też mało budujące). A że nie są to daremne żale polecam zobaczyć jak realizują uchwały o parkach kulturowych prezydenci innych miast! Uważam też, że taka niemoc i brak zdecydowanego działania jest szalenie krzywdzące wobec przedsiębiorców, którzy zastosowali się do obowiązujących przepisów i chwała im za to !
Gubałówka 2017-07-18 23:38:48
Krupówki zmieniły się ba lepsze, ale za to na Gubałówce zrobił się jeszcze większy syf.
Wszystkie te badziewia z Krupówek wylądowały ba Gubałówce. Szczytem hipokryzji urzedniczej jest " trampolinowy interes " radnego Hyca. Zamiast starać się samemu, jako Radny
z tych okręgów, nie wspominając o szwagrze KB, jakoś nadać ton w sprawie Gubałówki, to sam przyczynia sie do tego balaganu.
Co ja gadam, Oczywiście, ze to nie łON ;)inni, stoją, ale po kasę wyjeżdża.
Teraz jak radni będą podskakiwać na sesji, to wiadomo gdzie trenowali.
goral 2017-07-18 21:44:03
Cyganskie Kowbojskie wozy Fasiagi przykryte cerata wszedzie stoja biedni gorale hadlujacy z tych szpetnych wozow ,a staly stylowe budki masakra pod przykrywka PKK wprowadzono szpetne dziadostwo/Fasiag/.
Coroczny turysta 2017-07-18 21:22:11
A co z żebraniną od 20 lat na Krupówkach. Czy żebranina inwalidy oszusta na protezy ma specjalne uprawnienia psując urok Krupówek. Dzisiaj był kompletnie pijany. Oprócz tego pełno żebrzących dzieci cygańskich . Straży Miejskiej nie widać. Nie tylko reklamy psuły widok Parku Kulturowego i chwała, że działania w tym zakresie uporządkowały Krupówki ale ważne są też działania zapewniające ład i porządek. Chciałbym wiedzieć jakie działania w tym zakresie podejmuje policja i Straż Miejska. Jak długo można to tolerować? Bezsilność władzy w tym zakresie jest zatrważająca. Chluby to miastu na pewno nie przynosi.
oscypek 2017-07-18 20:58:51
Wprowadzenie Parku Kulturowego było z mojej oceny dobrą decyzją.To widać gołym okiem. Dzisiaj trza być ślepcem aby tego nie zauważyć.
Wiszące na ścianach "gacie gotowe do sprzedania itp " walający się towar na chodnikach to przecież widok sprzed jednego roku. Badziewne reklamy, stacze, osoby z dużymi tablicami reklamowymi na kijach trzymane przez młodzież na których można było sobie guza nabić. Stali na całej długości Krupówek.Ulotkarze produkowały taką ilość śmieci że dywanu nie trza było na ulicy. Ale trzeba też dodać że wielu wspaniałych przedsiębiorców sami dopasowali sie do określonych w uchwale zasadach uznając że warto Dzisiaj zdarzają się pewne nieprawidłowości które są bardziej kosmetyką niż problemem. Ale trzeba podkreślić fakt, że w Krakowie taka uchwala obowiązuje od kilku lat i dalej służby porządkowe mają pełne ręce roboty. Z ostatniej chwili: Pan F. zdjął badziewny telebim. Brawo
Ann 2017-07-18 20:49:14
A co te zdjecia robia to nie reklama, nie bylo jak 30 lat temu gdy czlowiek ogladal nature a nie co sie sprzedaje. Szkoda ze to wszysko tak szyko sie zmienia i nie tylko na Krupowkach.
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi budowlane na terenie Podhala. Wykonam: chodniki, podjazdy, kanalizację, gabiony lub inne prace ziemne. 505021357
  Tel.: 505021357
  E-mail: staszel.anna@gmail.com
 • POŻYCZKI
  JUŻ WIOSENNA PROMOCJA !!! BANK NIE CHCE UDZIELIĆ CI KREDYTU ? POŻYCZKA NA DOWÓD, MINIMUM FORMALNOŚCI, BEZ ZAŚWIADCZEŃ I NAWET DO 25 000 ZŁ. ZADZWOŃ T- 18 542 40 56.
 • PRACA | dam
  Restauracja Regionalna w Zakopanem zatrudni KELNERA. 604 450 060
 • POŻYCZKI
  KREDYT KREDYT DLA FIRM TAKŻE DLA RYCZAŁTOWCÓW. ZADZWOŃ DO DORADCY T-694 567 002.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  KIA SPORTAGE - diesel, koniec 2009, 87.000 km, w b. dobrym stanie, cena 32.500 zł -
  Tel.: 693 52 76 76
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika do zakł. kuśnierskiego
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SPRZĄTACZKĘ (rencistkę) z rzetelnym podejściem. Praca w Nowym Targu , ul. Ludźmierska na 1/2 lub 1/3 etatu w godzinach 15-20. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ DO PRACY BUFETOWĄ, DO BARU W ZAKOPANEM. Praca stała, bardzo dobre wynagrodzenie.
  Tel.: 502 271 486
 • PRACA | dam
  Praca stała Zakopane Kierowca Magazynier Zakopane
  Tel.: 694-763-155
  E-mail: pracapodhalee@gmail.com
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KELNER/KA. Praca w systemie zmianowym, co 2 dzień. 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ W SKLEPIE ELEKTRO-NARZĘDZIOWYM. STAŻ HANDLOWY MIN. 2 LATA. 600 38 38 52
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIA DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, FASADY, OCIEPLENIA, KOMINY, MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię ELEKTROMONTERA/ELEKTROTECHNIKA do pracy w serwisie elektronarzędzi w Zakopanem. 600 38 38 52
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 698 559 040
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe pracownika recepcji. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 506093576
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam do wynajęcia/ wydzierżawienia pensjonatu, apartamentów
  Tel.: 660337657
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ I PRACOWNIKA DO PIELĘGNACJI ROŚLIN. CZARNY DUNAJEC, e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU AGD RTV ZAKOPANE. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  PRACOWNIKA BIUROWEGO ZAKOPANE, cały etat. Mile widziane doświadczenie i znajomość programu Optima. e-mail: s.lapka@gros24.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: POMOC KELNERSKĄ weekendy, święta, wakacje (z możliwością noclegu). 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI: KELNERKĘ, praca stała z możliwością noclegu. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  HOTEL *** w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni na stałe kucharza zmianowego, pomoc kuchenną. Elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia.
  Tel.: 784056441
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  Restauracja Przy KominQ Zakopane
  Tel.: +48 500 352 220
  WWW: https://www.goldhotel.eu/restauracja
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA MAŁA SZWAJCARIA NA UMOWĘ O PRACĘ ZATRUDNI: KUCHARZA Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM, KELNERKĘ, PANIĄ NA ZMYWAK -
  Tel.: 600 076 107.
 • USŁUGI | budowlane
  W sprzedaży ziemia ogrodowa przesiewana, do ogródków przydomowych i na trawniki.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Wyburzenia, rozbiórki budynków, kruszenie gruzu budowlanego.
  Tel.: 605061314
  E-mail: tomaszsledz80@gmail.com
 • PRACA | dam
  Przedsiębiorstwo budowlane zatrudni pracowników w zawodzie:malarz, murarz, cieśla, zbrojarz, pomocnik budowlany, operator koparki.
  Tel.: 602629623
 • USŁUGI | budowlane
  DOCIEPLENIA.
  Tel.: 509596074
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe, Wykończenia wnętrz
  Tel.: Tel: 516 175 182
 • ZDROWIE I URODA
  MAREK HANDZLIK - SPECJALISTA UROLOG. USG układu moczowego. Przyjmuje co drugą środę. ZMIANA ADRESU: Ul. Orkana 6d (NZOZ "Medicatio"). Rejestracja pn.-pt. 8-18: 18 20 644 15.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
 • PRACA | dam
  PENSJONAT 10-POKOJOWY ZATRUDNI z zakwaterowaniem (sprzątanie, przygotowanie śniadań), tel.691888444
 • PRACA | dam
  BIURO RACHUNKOWE w Białce Tatrzańskiej zatrudni KSIĘGOWEGO, tel. 691888444
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
2019-03-22 16:58 Muzeum Podhalańskie tańsze dla rodzin i mieszkańców Nowego Targu 2019-03-22 16:48 Pokaż serce, dorzuć złotówkę do budowy windy 2019-03-22 16:31 Historia nieco makabryczna. Konkurs dla czytelników 2019-03-22 16:15 Puchar Świata w Planicy. Piotr Żyła na podium 2019-03-22 15:50 Bombowe znalezisko w Ludźmierzu 2019-03-22 15:23 Strażacy swoje, a ludzie wypalają 1 2019-03-22 15:12 Poznaj dyrektywę UE o prawach autorskich 2019-03-22 14:43 Zakopiańscy radni w Planicy 1 2019-03-22 14:01 W sobotę pogrzeb 9-latka, który zginął w wypadku na quadzie 2019-03-22 12:55 Lawina pod Rysami. Najprawdopodobniej nie ma zasypanych (AKTUALIZACJA) 2019-03-22 12:48 Wernisaż przed Misterium 2019-03-22 12:25 Amfetamina, marihuana i heroina. Policjanci zatrzymali narkotykowego dilera 6 2019-03-22 11:45 Rozmawiamy z Andrzejem Galicą, góralem z Big Brothera sprzed lat (NA ŻYWO) 2019-03-22 11:38 Smakowita promocja 1 2019-03-22 11:25 Eko Family - szkolenia antysmogowe 2019-03-22 10:41 W mieście trwają wiosenne porządki 2019-03-22 10:31 Dziś policja bada prędkość kaskadowo 1 2019-03-22 10:18 Odśwież swój uśmiech na wiosnę, czyli... 2019-03-22 09:36 W tym miejscu w Zakopanem łatwo wpaść do strumienia 2019-03-22 08:00 Dzieci z Zakopanego wyprowadzą piłkarzy najpopularniejszego klubu w Polsce 2 2019-03-21 22:31 Przystanki obronione 1 2019-03-21 21:28 Śmigali elektrycznymi samochodami 6 2019-03-21 20:56 Prezydent Andrzej Duda spotkał się z góralami 8 2019-03-21 20:25 Wygrana bitwa „Szarotek” w wojnie o finał 2019-03-21 19:59 Rabka do kochania 2019-03-21 19:28 Kiedy zabierzecie się za łatanie dziur i sprzątanie Zakopanego? 8 2019-03-21 18:59 Krokusowy pierwszy dzień wiosny na Harendzie 2019-03-21 17:37 Krew patrona 8 2019-03-21 17:32 Znowu skażenie wody w Białym Dunajcu 4 2019-03-21 17:15 Kotelnica Skitour Challenge 2019 już w niedzielę (WIDEO) 2019-03-21 16:56 Szeregówka przy Strążyskiej 10 2019-03-21 15:56 Dikanda w Dworcu 2019-03-21 15:29 Prezydent w Geotermii Podhalańskiej (ZDJĘCIA) 4 2019-03-21 15:09 Na wagary do szkoły 2019-03-21 14:40 Prezydent Andrzej Duda wyjechał z "Księżówki" w Zakopanem (WIDEO) 2 2019-03-21 13:59 Marzanna utopiona na Harendzie 1 2019-03-21 13:40 Dwie akcje ratowników TOPR w Tatrach 2019-03-21 12:58 W Kluszkowcach dzieci też przywitały wiosnę 2019-03-21 12:39 Wiosenny bieg w kolorowych skarpetkach. Wystartowało ponad 500 osób 1 2019-03-21 11:40 Po drugiej stronie Tatr też słoneczny dzień 2019-03-21 10:03 Prezydent otworzył Forum Górskie 4 2019-03-21 08:40 Młode świerki powalił wiatr 2 2019-03-21 07:29 Z Małopolski na Islandię 2019-03-21 07:00 Ewidencja sprzedaży na rzecz osób fizycznych na kasie fiskalnej w 2019 roku – zwolnienia i utrata prawa 2019-03-21 07:00 Wszystko o makabrycznej zbrodni przy Smrekowej w Zakopanem (WIDEO) 2019-03-20 21:58 Brain Bee - o mózgu wiedzą prawie wszystko 2019-03-20 21:38 Na czworakach pokonują szlak na Kasprowy (WIDEO) 8 2019-03-20 20:57 Dworzec kolejowy - jedna buda zniknęła 4 2019-03-20 19:34 Miasto dołączyło do Zintegrowanego Programu Ograniczenia Niskiej Emisji 3 2019-03-20 18:25 W sobotę pożegnamy panią Martę Cybulską Wolnicką
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-03-22 16:57 1. To raczej od peta często młodzież szkolna na fajkę lubi w tamto miejsce wychodzić 2019-03-22 16:34 2. serio ? 2019-03-22 16:18 3. O tymczasowym areszcie póki co nie decyduje policja 2019-03-22 15:27 4. Może by zacząć ustalać gdzie się zaopatrywał, był by z tego większy pożytek 2019-03-22 15:25 5. Nigdzie nie ma wzmianki o dawaniu dzieciom.. po za tym każdy ma swój rozum i na pewno nie chodził ów dealer i nikogo nie nakłaniał. Każdego cieszy szybką kasa A że każdy szuka innego sposobu to już jego wybór. W Zakopanem jest takie samo prawo jak I w całej Polsce to skończcie pieprzyć głupoty że za mała ilość zamykają bo wcale tak nie jest. Masz kasę i adwokata wychodzisz. Kwestia dobrego podejścia gdyż każdemu należy się adwokat z urzędu, debil jesteś to nie myślisz i za mała ilość dostajesz duży wyrok.. proste, masz głowę i ch** to kombinuj :) 2019-03-22 14:44 6. dawał dopalacze dzieciom , ale nie wiem , bo jakby mojemu dał , to by mu już żadna policja nie pomogła .Powinni mu dać zeżreć to wszystko z tych woreczków .To by była sprawiedliwość 2019-03-22 14:34 7. Elektryczne samochody śmigają a elektrownie dalej trują na potęgę - pieprzona propaganda . 2019-03-22 14:17 8. Takie prawo w Zakopanem masz parę gram na swój użytek to pójdziesz od razu siaedziec zatrzymali dilera na wieksza skalę to go wypuszcza i niech robi dalej to a wstawiać się będzie na policję. Kpina i wsty powinno się to pokazać w telewizji jak robi polska policja!! 2019-03-22 13:55 9. Dajcie spokój firmie TESKO , priorytetem dla nich jest utrzymanie porządku na trasie przemarszu Jego Wysokości ,czyli ul.Kościuszki - Chramcówki - Kasprowicza , a reszta motłochu niech czeka cierpliwie na sprzątanie i łatanie dziur o ile budżet pozwoli , bo trza zbierać hrube dutki na imprezę w Sylwestra !!! 2019-03-22 13:34 10. Stasek Łemkowie to nie Ukraińcy a Lachy to nie Łemkowie. Weź się dokształć a potem brednie wypisuj
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Album TP