Reklama

2015-12-24 11:33:10

Śmierć w Wigilię

Reklama

Mieszkaniec Lipnicy Wielkiej (pow. nowotarski) zginął potracony przez samochód.

Do wypadku doszło przed siódmą rano w Lipnicy Wielkiej. Jak informują świadkowie, potrącony mężczyzna, szedł do kościoła na roraty lewym skrajem drogi. W tym samym czasie również w stronę Jabłonki jechał ciemny ford. 

Kierowca, mieszkaniec Lipnicy wyprzedał inne auto. Właśnie wtedy doszło do potrącenia. 

Gdy na miejsce zdarzenia dotarła karetka poszkodowany jeszcze żył. Niestety mężczyzna zmarł niedługo po przewiezieniu do nowotarskiego szpitala.

Okoliczności tragedii bada prokuratura.

mk
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ddd 2016-01-08 15:09:33
Aaaaaaaa - sądząc po twojej wypowiedzi to zazdrościsz! tym co mają fury i sie im wiedzie bo inaczej tego nie można nazwać!
Hahhh 2016-01-08 15:06:50
A co cie to interesuje kto gdzie robi i czym jeździ ? Popatrz na siebie nie nasza wina ze nadał chodników nie ma a droga wąska i brak normalnego pobocza. Każdemu to się może przydarzyć. Jak byś to ty był na miejscu kierowcy to byśmy widzieli co byś tu pisał i czy byłbyś taki hojrak. Nie wspominając o potrąconym
Aaaaaaaa 2015-12-27 23:10:56
może to w końcu będzie nauczka dla Lipniczan, którzy są ignorantami!!!!!jakich mało!!!jeżdżą jak wariaci, droga to nie tor wyścigowy, a do tego często najeb...
brak słów do jakich tragedii musi tutaj dochodzić, a te barany i tak nic z tego sobie nie robią, w końcu najmądrzejsi...:)do w Wiedniu robią i porządne fury kupują, co by się pokazać...żenujące!!!!
Ileludzitylewersji 2015-12-27 01:18:12
Wniosek jest taki że kamery nie oszukasz niezależnie którą wersje wydarzeń znasz. Na nieszczęście kierowcy nieopodal była kamera zamontowana. Wina leży tylko i wyłącznie po stronie kierowcy który swoją bezmyślnością odebrał dzieciom ojca ktore nie dawno straciły tez matkę! Ale pewnie! Dalej brońmy kierowców którzy wyprzedzają i nie zważają na prędkość!!! Nawet poboczem isc teraz strach! Odmów OJCZE nasz za ofiarę a nie pisz głupot!!!!!! Nagranie jest u prokuratury i żadne brednie juz nic ne dadzą wiec nie wysilaj sie z dalszymi komentarzami!!!!
Wniosekkkk 2015-12-26 21:36:13
Wniosek jest taki ze zero sprawiedliwości na Tym świecie. Zawsze jak się coś stanie to wina kierowcy nie zależnie jak idzie pieszy.
Tra la la 2015-12-26 21:31:38
Zgodzę się z akcja chodnik. Brak normalnego pobocza, brak chodników, brak oświetlenia no ale jak zawsze obiecuje się ale żadnego postępu. Noale po co coś działać skoro pieniążki tych z wyższej półki co miesiąc się zgadzają. Obiecane asfalty na bocznych drogach nie ma nie będzie i nie było tłumacząc się ze nie ma pieniędzy. No Tak z kad będą skoro wypłata musi się zgadzać. A jeżeli o.inwestycje to.totalna cisza i nikogo to nie interesuje. Dużo by pisać
Dosycklamstw 2015-12-26 19:37:25
Najwięcej gadają ci co najmniej wiedzą. Sąsiad ofiary ma kamerę obok domu. rodzina widziała nagranie z wypadku. OFIARA przed potrąceniem przeszła na drugą stronę i w czasie zdarzenia szedł prawidłowo pobiczem. To kierowca wyprzedzając nie zachował ostrożności.
akcjachodnik 2015-12-26 14:19:26
Panie wójcie Bogusławie J.gdzie są obiecane chodniki?Zdaje sobie pan sprawę że ten człowiek mógł zyć?Pozdrawiam.
Nonono 2015-12-26 09:38:00
Lipniczanka no tak od lat ludzie chodzą na roraty. Ale kiedyś przez cały dzień jechało parę samochód a teraz ? Jeszcze w święta ?
Ble ble ble 2015-12-26 09:35:22
Lipniczanka ponoć kierowca forda jest z lipnicy więc co piszesz ze kierowca z miasta nie umie jeździć. Pseudo podsumowanie srebrny kolor to jest ciemny ? Ty jakiego koloru Masz samochód ? Lepiej ty sier stuknij w beret. Każdego szkoda, tej rodziny co zmarł pieszy i tej co potrącił. Nikt nie wie co i gdzie go czeka. Ponoć pieszy przechodzil przez drogę. Wiadomo rano ciemno,mgła to nie widać. Ile tak ludzi chodzi nocą i jeszcze cali na czarno.
do izi 2015-12-25 12:50:26
rownie dobrze obydwoje mogli jechaci isc do pracy...ico z tego?nalezy nie chodzic anijezzic do roboty? puknij sie w makowke moze sie mak wysypie ...ale watpie
izi 2015-12-25 12:13:47
Do @ wniosek podsumowanie. Ten który jechał Fordem to ponoć też na roraty.
wniosek podsumowaanie 2015-12-25 10:05:41
nie kupowac ciemnych fordow a jak juz kupisz takiego to jedzic nim tylko w czasie dnia kiedy go widac
izi 2015-12-25 09:08:37
Wniosek jest prosty, nie chodzić na roraty. Szkoda, że statystyki nie podają ilość wypadków drogowych związanych z uczestnictwem w roratach.
Lipniczanka 2015-12-24 23:06:57
Nie obrażajcie ludzi, że chodzą jak chcą. Widocznie ludzie z miasta nie potrafią jeździć po wsiach gdzie pieszy na poboczu to norma. Wieś to nie miasto. A co do tego człowieka - nie ma tam chodnika to gdzie ten człowiek miał iść? Rowem? Polami? Nie miał odblasków bo nie musiał. A to wyprzedzający miał zachować szczególną ostrożność. Od lat ludzie chodzili na roraty i nic nigdy się nie stało, nawet lekkie potrącenie lusterkiem. A on zginął prawie pod domem. Wielka tragedia dla rodziny:-(
wojak 2015-12-24 22:21:38
lipniczan..............miał choddnik......kierowca go nie potrącił na chodniku?????????
wojak 2015-12-24 21:49:40
do zazwyczaj............sezon grzybiarzy już sie skończył.a lipnicanie dalej chodzą jak chcą,,,taka prawda...kierowcy tylko mają problemy.........
Lipniczan 2015-12-24 21:37:43
Szkoda mi tego sąsiada ale ewidentnie zawinił ten kierowca który go potracił jechał za szybko i w dodatku wyprzedzał zjechał całkiem na lewą stronę gdzie szedł prawidłowo człowiek drogą a kierowca tego samochodu to niedzielny kierowca on powinien jeździć raczej furmanką a nie samochodem ...
wojak 2015-12-24 17:39:27
w lipnicy jest inny świat..........nie można jak w zubrzycy zrobili chodniki.........3 wypadek w tym roku śmiertelny........policja tylko łapie na dmuchanie........a szrare bmw niech dalej szaleje.......dopóki nie zrobi następnego wypadku
Tomasz problem 2015-12-24 16:04:10
Nie rozumiem dlaczego jeżeli idzie nocą lub nad ranem tak jak właśnie doszło do tego śmiertelnego potrącenia nie nosza ludzie kamizelek odblaskowych. Przecież to było przed 6 rano to wiadomo ze jest ciemno. Kierowca forda jechał na roraty tak jak i ten pieszy. Brak chodników, kamizelek to tak się dzieje.Powinni coś z tym zrobić a nie dopiero po tragediach. Przecież to nie pierwszy raz kogoś potrącilo. Zawsze dzieje się to o zmroku. W dzień jest inaczej Ale jak by nie było to zawsze może słońce oslepic lub inne okoliczności.
zazwyczaj 2015-12-24 15:24:27
grzybiarze zazwyczaj jezdza nawaleni jak PERSHINGI i uwazaja ze cala doga jest ich jezdza srodkiem a nie tym pasem w ktorym kierunku jada i maja pretensje ze ktos idzie po za osia drogi ,,,sami ni przstrzegajac przepisow.To ze nie ma linii srodkowej wcale nie upowaznia do jazdy srodkiem
M.m 2015-12-24 12:41:13
Jeżdżę latem do Lipnicy na grzyby i ludzie w tej miejscowości wcale nie chodzą pobiczem tylko całą drogą jak im pasuje a jak zwróci się uwagę to są wielce oburzeni
Czarna owca 2015-12-24 11:49:19
W Nowym Bystrym też proszę uważać,piesi chodzą prawą stroną a niektórzy pomimo zbudowanego chodnika uparcie idą po asfalcie.
  • PRACA | dam
    Poszukuję instruktorów do nauki jazdy na nartach i desce. Oferujemy ubrania firmowe, karnet. Płacimy 10 euro za godzinę. Praca od zaraz w miejscowości Zdziar w STRACHAN SKI CENTRUM (8 km od Jurgowa) Telefon kontaktowy : +421 919 298 356 Dziak Jaroslav.
  • PRACA | dam
    FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
  • PRACA | dam
    Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
    Tel.: 182754849 lub 602446792
  • PRACA | dam
    Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
    Tel.: 601508717
    E-mail: waciop@interia.pl
    GG: Nowy Targ
    Inne: Piotr
  • MOTORYZACJA | inne
    Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
    Tel.: 691317098
    E-mail: kic-and@wp.pl
    GG: ZĄB
    Inne: ANDRZEJ
  • USŁUGI | budowlane
    POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
  • PRACA | dam
    Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
    Tel.: 693636136
  • USŁUGI | budowlane
    Odśnieżanie dachów
    Tel.: 511398998
  • PRACA | dam
    przyjmę dziewczynę do pensjonatu,pomoc,kuchnia,jadalnia
    Tel.: 1820 11076 kom.728796709
    E-mail: annachy@gazeta.pl
  • PRACA | dam
    Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
    Tel.: 602742925
    E-mail: dwbasia@neostrada.pl
  • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
    Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
    Tel.: 602742925
    E-mail: dwbasia@neostrada.pl
  • USŁUGI | budowlane
    Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
    Tel.: 880823102
    E-mail: firmafilas@gmail.com
  • RÓŻNE
    Zapraszamy osoby w wieku 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach komputerowych oraz florystycznych, które rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Warsztaty będą odbywały się w Białym Dunajcu w ramach Podhalańskiego Centrum Aktywności Lokalnej. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej "Meritum"
    Tel.: Więcej informacji pod numerem telefonu: 884 990 478
  • USŁUGI | budowlane