Reklama

2015-06-03 12:30:57

Reklama

Dziś w papierowym wydaniu TP: Moloch na Krupówkach. Zobacz też film z lotu ptaka

Reklama

Reklama

Kiedyś słynny "Coctail Bar", później wielka dziura, teraz szok w centrum Zakopanego.

W papierowym wydaniu TP przeczytacie jutro opinie na temat powstającej przy Krupówkach, wielkiej jak na warunki zakopiańskie, galerii handlowej.

Co sądzą na ten temat przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, radni, a jak rozmiar inwestycji tłumaczą architekci?

Poniżej zobaczcie, jak budowana galeria wygląda z lotu ptaka.


 
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
hehe 2015-06-07 12:07:24
powiesc

DZIELA SWINIORZA C.D HEHEHE
opozycja 2015-06-04 23:40:08
"Nigdy nie widzę pieniędzy - Nigdy nie widzę pieniędzy. Wszystkie inwestuję momentalnie - te, które mam, te, których jeszcze nie mam i te, które mam mieć"

Andrzej Stoch

PS: a zwłaszcza te których nie ma ;)

See more at: www.ezakopane.pl/wiado mosci/tygodnik/502.html#st hash.bPEOU3Za.dpuf"


"- Ma taki stały numer: namawia kogoś do transakcji, wpłaca część pieniędzy i obiecuje, że szybko wpłaci resztę. A potem ludzie latami dochodzą od niego należności - tak o sposobie prowadzenia interesów przez Andrzeja Stocha opowiada jeden z jego kontrahentów."

Czytaj więcej: www.polskatimes.pl/a rtykul/178247,andrzej-st och-goral-podobno-najbog atszy-1,3,id,t,sa.html

//aby otworzyć linki, należy usunąć spacje//
opozycja 2015-06-04 23:24:45
odpowiedź już padła kilka razy... przewidywał że w niedługim czasie straci stołek, to ustawiał wszystkich i wszystko na lata
cwana Baśka 2015-06-04 19:58:37
do opozycja.........mam pytanie o tego molocha poniżej Jawora , jakie pokrewieństwo z majchrem bo nie wiem nic a powiem że rzuca się w oczy bardziej niż ta żałosna galeria.
i kto zaprojektował tę galerię!?
ple ple 2015-06-04 15:14:05
ma andrzejek łeb to kmbinuje
wiesiet 2015-06-04 10:32:49
Kiedy Majcher zostanie rozliczone za szkody które wyrządził miastu i mieszkańcom.
Wszystkie decyzje zezwalające na oszpecenie miasta wiązały się z dużymi profitami dla poprzedniej władzy.
fijakier 2015-06-03 22:25:37
@Zorro , lon wie kfos Ty , bo miol wtej telewizor lorion. A lo tyk twoik panockach to nie godali.
akm990 2015-06-03 20:44:18
jeszcze jedno mi się przypomniał , bo pewnie i większość zapomniało o galerii obok zamkniętego wiaduktu na rynku , bo ostatnio i tam ruszyły prace
ixio 2015-06-03 19:18:03
"Ulica Krupówki szybko stała się istotnym centrum handlu, usług oraz administracji. Można przypuszczać że duży wpływ miał na to pożar w styczniu 1899 roku, który zniszczył kilka domów w samym środku Krupówek.
Na zgliszczach zniszczonych budynków już rok później powstały pierwsze w mieście murowane kamienice."

Koniec XIX wieku to szybki rozwój Krupówek i handlu na nich więc nie piszcie dyrdymałów że dawny charakter ulicy jest niszczony !

Inna kwestia że moim skromnym zdaniem ten moloch tam zwyczajnie nie pasuje, sąsiedzi z dołu postawili ładne kamienice, całkiem przyjemne, nowoczesne, trzeba było wziąć z nich przykład.
Rolą prasy jest zaś poinformowanie nas kto za tym stoi i co o tym myśli.
nimaco 2015-06-03 18:13:05
uorcyk, z Ciebie to by była śwarna galerianka! mmmm....
uorcyk 2015-06-03 14:55:27
na wagary do galerii? rzeczywiscie przybeda nam nawet rodzime galerianki ..smutne to
majachogori 2015-06-03 12:28:08
O Boże, następny betonowy koszmarek, bunkier, ba...świątynia konsumpcji, ogłupiającego handlu, prostytucji nieletnich, towarów produkowanych w Bangladesz, Chinach, Indiach - na bazie wyzysku ludzi pracy. Jak ta budowla ma się do zabytkowej, drewnianej architektury Podhala, stylu zakopiańskiego, piękna przyrody gór i pogórza? Zapewne Stanisław Witkiewicz i Karol Stryjeński przewracają się z oburzenia w grobach. Górale - nie należy głosować w wyborach samorządowych na bezwzględnych, chciwych biznesmenów, którzy jak dorwą się do władzy, to rządzą miastem lub regionem, jak swoim prywatnym folwarkiem. Do tego sprzedają najlepsze tereny inwestorom i wszędzie mają swoje szemrane udziały. To nie są społecznicy, którzy chcą wiele dobrego zrobić dla swojego miasta, to sitwa, która chce się tylko szybko wzbogacić kosztem innych. Jak dobrze, że jeszcze mamy piękną, malowniczą Słowację, z jej urokliwymi miasteczkami i nieskażoną górską przyrodą.
Emil 2015-06-03 12:17:42
Zakopane to państwo w państwie, nadzór budowlany to fikcja, sami najlepsi architekci postawili strzelnice na środku Krupówek. Wole ta galerię bo będzie cały rok klima i będzie gdzie schłodzić sie przez całe lato. Lepsze to niż resztę badziewia krupówkowego, nie pierwsza i nie ostatnia to galeryja ...
Kilka osób ma smak i gust ale ich głosy to margines .
uorcyk 2015-06-03 11:05:50
dzisiaj tak samo bezkrytycznie rzuca sie hasło Parku Kulturowego, kiedy zapisy uwarunkowan z planow zagospodarowania sa nieomal odmienne dla kazdej z kamienic na Krupowkach; Jeskli tego sie nie ujednolici, beda rowni i rowniejsi..
Co do Tygodnika, to nadal uwazam, ze bezkrytycznie wspierał Majchra a przeciez to za jego czasow powstwały zreby tego i nie tylko tego molocha; dzisiaj juz tylko sie toto buduje .. gdzie byla 4 wladza czyli media kiedy mozna bylo zatrzymac presje zabetonowania Zakopanego? wiec teraz stawianie tez jakoby zakopianczycy ( do ktorych i ja si e zaliczam) nie kochali Zakopanego jest nieuprawnione!
uorcyk 2015-06-03 11:00:17
@jakosto bedzie- Hat-Trick ?
vika 2015-06-03 10:30:59
Dotychczas omijałam Krupówki szerokim łukiem - teraz będę je omijać jeszcze szerszym. Miejsce różnych galerii i innych takich obiektów handlowych jest w Krakowie.
Mieszkam zawsze w starszej dzielnicy Zakopanego, a w pobliżu Krupówek nie wynajęłabym kwatery nawet za 2 zł dziennie.
Są jeszcze miejsca, gdzie można zobaczyć stare góralskie domy i obejścia - i takie powinno być to miasto.... ale cóż.... "kasa misiu..kasa".
Tylko turyście górskiemu (a nie barowemu ) coś tak ohydnego na Krupówkach nie przeszkadza ....
Mnie tam rybka, bo czas spędzam tylko na tatrzańskich szlakach, ale gdy się trafi jakiś dzień brzydki - dobrze byłoby pospacerować po mieście z góralskim klimatem , po muzeach , obejrzeć ciekawe wystawy .
Do "zwiedzania" tego molocha na Krupówkach żadna siła mnie nie zagoni :)).
Qmosia 2015-06-03 09:49:26
Zas sie sicka budzom z ronckom w nocnicku .
dupcuś 2015-06-03 08:28:10
dzięki Śwarno , od razu widać że ktoś z dobrymi plecami
ple ple 2015-06-03 08:09:23
a ilu jest tych zakopianczyków moge się załorzyc ze nie cały jeden procent a reszte to same cepry. kiedys to było pieknie wszystko kreciło się tylko wokół krupówek a teraz co turysta przyjedzie zejdzie pod gubałówke i w auto i w bukowine cała ta władza zabije to zakopane i będzie tak ze znów będą chodzic owce po krupówkach jak kiedys ogarnijcie się i zrubcie tak zeby znów było miło wrucic pod giewont acha i dogadajcie sie w sprawie tej gubałówki
Śwarno 2015-06-03 07:51:01
do dupcuś, a to buduje rodzina synowej byłego Burmistrza.
hehehe 2015-06-03 06:14:06
hehehenniekze budujom
bedzie co mialo nastepne pokolenie komunalizowacc i ozdawac pustostany za zlotego na przydzzialy dlo dzialacy
ogur;) 2015-06-03 02:31:45
a ja to sie nie moge doczekac knajpy na samej gorze z pieknym widokiem na tatry i zakopane
gochagocha 2015-06-03 00:25:16
Po co o tym piszecie, chcecie nas denerwować? Przeciez to nie mieszkańcy tworza plany zagospodarowania, to nie my wydajemy warunki zabudowy. Kto z nas nie zna z własnego podwórka historii walki mieszkańców z deweloperem, czy ktos słyszał o tym , ze mieszkańcy taka walke wygrali ? Nie straczyło by miejsca w wydaniu papierowym gazety, zeby te miejsca i inwestorów wymienic. Nie musza dostosowac się do zadnych wymogów, ani miejsca parkingowe, ani wysokośc budynku, ani iliść zieleni, zajmuja chodniki, zasłaniaja sasiadom widok, rujnuja krajobraz, stawiaja płoty na drodze publicznej itd itp. Tak to wyglada w tym miesci od wielu lat. Majcher szedł do wyborów z hasłem : stop inwestycjom deweloperskim !!!ŚMMIECHU WARTE.
Krzysiek z Gryfic 2015-06-02 23:36:18
Ale za...ta galeria - będzie gdzie spacerować - cudownie ! Dla wielu turystów - miłośników gór Zakopane , to tylko przymusowy etap w drodze w góry , od lat zło konieczne , zatłoczone , hałaśliwe zawalone reklamami . Gdzieś za tym wszystkim jest tradycja , historia i kultura . Może kiedyś uda się jeszcze odnależć te klimaty ? A może galerie handlowe zastapią / wyrugują do fundamentów / galerie sztuki ? a Zakopane przestanie się zupełnie kojarzyć z Tatrami i historią ich poznawania ? Cóż życie !
dupcuś 2015-06-02 23:02:52
a na Staszica kto buduje kolejny moloch ?
jakoToBeeeedzie 2015-06-02 22:47:18
a moze andzej za kilka roków druga galeryjke na tyłach postawi i połączy ją z galeryjka Sonika???

co wy na to? taki HARD TRICK ?
kulawy marian 2015-06-02 22:45:36
Za komuny szpanerzy spacerowali z nartami z ''Polsportu'' na ramieniu......teraz ich wnuki będą się puszyć w Galerii przy Oczku Wodnym...
kleryczek 2015-06-02 22:37:57
A p.Andrzejowi S.to wszystko wisi!!!Redaktorzy Tyg.Podhal.tylko piszą i robią zdjęcia a nic konkretnie o sprawie.Posiedzcie przy OCZKU przez weekend i posłuchajcie opini turystów.I inna sprawaZakładają Park Kulturowy.Chyba tylko od H&M do BunkraA.S.No bo remontowanego za pieniądze unijne TEATRU końca nie widać!!!
akm990 2015-06-02 22:27:22
a tam Krupówki to jeszcze nic przykład na Zamoyskiego w sumie kilka mniejszych , ale się o tym nie pisze , no może poza tym co powyżej watry i zachodził na chodnik , a teraz został rozebrany
jo 2015-06-02 22:15:46
wybuduja color park i ta druga glerie to Zakopane, NT i okolice padna w handlu
@A@ 2015-06-02 21:52:46
Ale niektórzy przyjeżdżają do Zakopanego, żeby tylko po Krupówkach połazić, więc dla nich są te galerie. Normalny turysta nie biadoli, że 15 minut spacerem do Krupówek to daleko a takich właśnie którzy chcieliby mieszkać przy samych Krupówkach jest całkiem sporo, wiem to z własnego doświadczenia.
zakopianka19983 2015-06-02 21:46:26
do warszawiak: To nie przyjeżdżaj!!!!!!
warszawiak 2015-06-02 21:28:43
To już jest koniec, nie ma już po co do Zakopca przyjeżdżać
uorcyk 2015-06-02 21:10:36
pointa filmu jest nieadekwatna do sytuacji; to przeciez radni i Majcher takie plany nam zgotowali ze kazdy obiekt wielkokubaturowy dalo sie w nim wcisnac nieomal wszedzie .Zakopianczycy kochaja to miasto tylko wladze dawaly zarabiac deweloeprce i innym... A co robil wtenczas Tygodniczek ? przespał sprawe czy tylko popierał rzady Majchra?
uorcyk 2015-06-02 21:06:30
TP juz o tym pisal, to rodzice synowej byłego Buma
kulawy marian 2015-06-02 20:58:22
Gdyby nie piekne TATRY widoczne na horyzoncie to pomyślałbym ,że to jakaś pipidówa a nie Zakopane.Architektura widoczna z góry ''typowo góralska'' .......a oszołomy chcą chcą -parku kulturowego,,,,,,,,
opozycja 2015-06-02 20:56:49
a zgadnijcie czyj jest ten moloch poniżej Jawora! albo inaczej.. w jakim stopniu wyczuwacie pokrewieństwo między nim a panem poprzednim bumisiem!?

niektórzy to wiedzą jak się ustawić :)
FRAGLESS 2015-06-02 19:46:11
świetnie napisane nie kochają zakopiańczycy swojego zakopanego niszczycie sami to miasto urodziłem sie tam ale za nic na świecie nie chce już tam mieszkać przez was zniszczyliście to miast budynkami reklamami to miasto nie ma nic wspólnego z folklorem i tradycjami góralskimi
eMCe 2015-06-02 19:44:02
pokazalibyście z perspektywy stojącego człowieka jak wspaniale zasłania góry:)
Abeto 2015-06-02 19:32:57
Trochę widzę w tym filmiku zazdrość ze strony TP a nie lepiej wynająć najwyższe piętro na kolejną kawiarnie.
uorcyk 2015-06-02 19:18:43
na zdjeciu widac takze inny moloch, ten powstajacy ponizej Jawora...Zdaje sie ma wieksza kubature niz budowa pana Es