Reklama

2015-03-27 12:35:34

Reklama

Dzieci śpią na ulicy. Przed wizytą Ojca Świętego władze postanowiły je ukryć

Reklama

Reklama

W lipcu 2016 roku papież Franciszek ma przylecieć do Krakowa, gdzie weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. W czasie jego ostatniej wizyty na Filipinach władze usunęły z ulic bezdomne dzieci.

W nocy 15 stycznia 2015 roku z ulic Manili na Filipinach zniknęły bezdomne dzieci. Władze postanowiły ukryć je przed wizytą Ojca Świętego Franciszka. Mimo protestów organizacji pozarządowych i dziennikarzy większość schwytanych maluchów trafiło do więzień i aresztów. 

Część wywieziono gdzieś poza miasto. W noc poprzedzającą tę niezwykłą akcję filmowaliśmy ulice miasta. Uchwycenie bezdomnych dzieci w obiektywie możliwe jest głównie w nocy gdy śpią. W ciągu dnia mieszają się w tłumie tego ogromnego i zaludnionego miasta. Nie wiadomo, czy Ojciec Święty podczas wizyty na Filipinach dowiedział się o tej bezsensownej akcji w stolicy kraju. Przecież Franciszek do tych najbiedniejszych właśnie jechał.

Zobaczcie film TP:


Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ada z 9 klasy 2015-03-29 13:18:25
Do wszystkich, którzy mnie obrażają po katolicku. Czy widzieliście Stasia, jak wyłazi z samochodu. Mam nadzieję, że znajdą się tacy, jak na jednym z odcinków "Alternatywy 4" i podobnie przywitają delegację watykańską z papieżem w 2016. To będzie film. :-D :-O .
rys 2015-03-29 06:07:51
Raczej coraz bardziej czarna.
gosc 2015-03-28 23:41:53
@ada z 9 klasy , ty to musisz byc milowana , juz 3 rok matolku w tej samej klasie kiblujesz . Ty to musisz miec slusznych rozmiarow sempiterne i sedesik .
jarzabek 2015-03-28 09:10:53
Na szczęście u nas nie będzie tego problemu bo jesteśmy przecież Zieloną Wyspą
uorcyk 2015-03-27 21:30:12
zobacz taki film: ewakuacja Uglegorska lub zobacz na moim fejsie link do niego..

taki kontekst dla tych co nie znaja ruskiego: od sierpnia były tam walki az w koncu stało sie miastem granicznym z zoną ATO, wówczas w rekach Ukraińców. W polowie stycznia rozgorzały walki i ludzie dwa tygodnie zyli pod ostrzałem az 15 lutego utworozno zielony korytarz zeby wyprowadzic cywili.. Wywiezli ich do Gorłowki, na pakach ciezarowych samochodow, miejsca stojace, w rekach siatki z dobytkiem...
Na fb strona SOS Donbass zaczynaja ludzie dokumentowac ten ogrom wojennych doswidczeń .. straszne ...
uorcyk 2015-03-27 21:13:48
od@uorcyk: wiem, mam nawet foty tego autobusu na swoim fejsie..
rys 2015-03-27 20:59:36
toty - "Nie" nie czytam , a "Fakty i Mity" sporadycznie i akurat nie trafilem na ich artykol. Pewnie pisali o tym skoro wspominasz.
25- 30 mln euro to niewielka suma dla bogatego polskiego panstwa.Ciekaw jestem czy chociaz jeden procent kosztow poniesie Kosciol. Pewnie jeszcze na tym zarobi.
toty 2015-03-27 20:29:31
@rys - jesteś pewien, że nawet "Fakty i Mity' ani "Nie" nie wykorzystały takiej sytuacji i nie zająknęły się o Twoich rewelacjach? Ciekawe... :)
Co do finansowania wizyty Papieża - nie jest prawdą, że w całości finansuje ją państwo. Poza tym, tak jak wspomniała Fibi, rząd wydaje publiczne pieniądze również na cele, które nie podobają się katolikom. A jako że ich udział w finansowaniu państwa jest ciągle znaczący, dlatego mają prawo korzystać z publicznych pieniędzy tak samo jak korzysta np. lewicowa "Krytyka Polityczna".
rys 2015-03-27 18:17:02
toty - podawano w takich gazetach - Daily Mail , Time itp. Mnie wystarczy to co przeczytalem. Szukaj sam ,bo mnie to wnerwia jeszcze bardziej.
Papiez Franciszek w sumie robi na razie dobra robote chociaz ma nieciekawa przeszlosc. Polskim przedstawicielom Watykanu to nie pasuje. Ciekawe dla czego?
rys 2015-03-27 17:40:37
Fibi - zbiorki po kosciolach moim zdaniem ida na "fundusz odbudowy kieszeni". Z tego co mi wiadomo wizyte finansuje Panstwo polskie w calosci.
toty - czytalem o tym ze trzy miesiace temu. U nas tego nie pisali. To moze potrwac.
FanclubBeaty 2015-03-27 17:34:13
Muzyka przypomina hejnał mariacki z Krakowa
toty 2015-03-27 17:26:25
Nie chodziło mi o Twoje dywagacje, bo wiem, że ich źródłem jesteś Ty sam. Chodziło mi o wiarygodny link z informacją o losach dzieci po ich "ukryciu". Nie twierdzę, że to nieprawda, ale nigdzie z takimi doniesieniami się nie spotkałem, poza Twoim wpisem.
Fibi 2015-03-27 17:25:28
Rys - będą zbiorki po kościołach na tą wizytę. Możesz się dołożyć. :)
Poza tym nie tyle kasy wydali na bezsensowne koncerty np. Madonny.
ps
Widziałam taki Mem " Polska to bogate Państwo tyle lat wyprzedają, jeszcze jest co sprzedawać " tak to zdaje się szło..
rys 2015-03-27 17:11:52
toty - chcesz wiedziec ile nasze bogate panstwo wyda na "wizyte" ? Czy chcesz wiedziec co mozna zrobic dla dzieci za ta kwote ?
Fibi 2015-03-27 17:10:35
Oberek witaj w Clubie. :) a cie tyz tu Holny przywioł. :)
ps
Jak tak dalej bedzie to moze i jo na ulicy wyląduje. :)
ongiś zdarzało mi się spać na dworcu :) ciekawe doświadczenie.
do@uorcyk 2015-03-27 17:01:16
Pseudonim: uorcyk 2015-03-27 15:29:04
na Ukrainie dzieci spią w piwnicach zbombardowanych domów , sa sierotami, inwalidami na skutek dzialan wojennych. trzy dni temu autobuj wiozacy ludzi z Gorłowki do ALczewska podazajac za "pilotem" ktory mial go przeprowadzic przez pole minowe - wylecial w powietrze, kolejne dzici zostały sierotami..
O tym jakos nie słyszymy w mediach

To skąd ty o tym wiesz?

czyżby od tych ukraincow którzy byli u ciebie na urlopie przed pójściem na wojnę?
i Czy może to ci sami ktorymi nas straszą gdzie popadnie?
Kim ty jetes ?kreśl się/
Niszczysz Polakow a uzalasz sie nad innymi nacjami .
Fibi 2015-03-27 17:00:35
Ada -Silenze... :)
Zdaje się do tego wydarzenia odniósł się Papież, "Dobrzy katolicy nie muszą rozmnażać się jak króliki" dodał też że na wizję rodziny nie powinny mieć wpływu zewnętrzne instytucje " wypowiedź ta niektórych szokowała.
oberek 2015-03-27 16:55:34
@Ada z 9 klasy a halny tobie gwiżdże w dziurze,aż słychać świst na Kasprowym
i chowają się krokusy pod śnieg na Chochołowskiej :)

Ps. Fibi to ja Kocham całym sercem i duszą. Miłuję szczerze :)
toty 2015-03-27 16:55:20
@rys - możesz podać źródło tych informacji?
Mam wrażenie, że jak pojawia się jakakolwiek informacja, nawet nie bezpośrednio związana z Kościołem, to jesteś pierwszy do wykorzystania jej, by w jakikolwiek sposób mu dokopać.
rys 2015-03-27 16:31:04
Tygodnik nie napisal ze wiele z tych dzieci bylo bite i gwalcone. Takie szczescie je spotkalo z okazji "wizyty".
U nas "wizyte" finansuje panstwo. Ile dzieci mozna by za ta kwote wykarmic.
Ada z 9 klasy 2015-03-27 15:51:15
@Fibi. Coś mi się widzi, że cię wietrzy po halnym. Przez to nikt cie nie będzie miłował. Natomiast dla naszych katobasów(nędza i obżarstwo), to muszą produkować specjalne wychodki i krzesła, X3.
toty 2015-03-27 15:42:01
@jo - nie każdy zna tytuł utworu (myślę, że niewielu), a w tym wykonaniu niestety nie koreluje ze zdjęciami.
uorcyk 2015-03-27 15:29:04
na Ukrainie dzieci spią w piwnicach zbombardowanych domów , sa sierotami, inwalidami na skutek dzialan wojennych. trzy dni temu autobuj wiozacy ludzi z Gorłowki do ALczewska podazajac za "pilotem" ktory mial go przeprowadzic przez pole minowe - wylecial w powietrze, kolejne dzici zostały sierotami..
O tym jakos nie słyszymy w mediach..
Fibi 2015-03-27 14:49:36
Pomimo,że te dzieci śpią na ulicy wcale nie wyglądają na zabiedzone.
Poza tym jak to się ma do naszych realiów?
jo 2015-03-27 14:37:01
Ta muzyczka to "cisza"