Akcja Tygodnika Podhalańskiego
Smog nas zabija. Tabliczka na furtkę "Nie palimy byle czym" czeka na Ciebie w redakcjach TP w Zakopanem, Nowym Targu i Szczawnicy.

Reklama

2011-04-15 11:18:34

Przerwana hegemonia Szarotki

Reklama

Unihokeiści Worwa Szarotka Nowy Targ nie zdobyli 12. z rzędu tytułu mistrzów Polski w unihokeju. Ich odwieczni rywale Madex Górale znaleźli w końcu sposób, aby pokonać wielokrotnych mistrzów Polski.

Zobacz więcej zdjęć »»
Po pierwszej wygranej Górali w Nowym Targu rywalizacja najlepszych od lat zespołów w Polsce przeniosła się do hali sportowej w Niedzicy. Przy wypełnionych po brzegi trybunach zawodnicy obu zespołów w sobotni wieczór przystąpili do walki o mistrzowską koronę. Gracze Szarotki stanęli pod wielką presją, bowiem musieli wygrać spotkanie, aby marzyć o przedłużeniu swojej hegemonii. Z kolei unihokeistów Górali najwyraźniej zdeprymowała możliwość zdobycia tytułu już w drugim spotkaniu wielkiego finału.

Pierwszy strzał padł na bramkę Szarotki, ale Batkiewicz popisał się świetną paradą. W 4 minucie P. Ligas wrzucił piłeczkę przed bramkę, a Bocheński w sobie tylko wiadomy sposób zmieścił ją przy słupku obok interweniującego Pawlika. Przyznać należy, że golkiper Górali był najlepszym zawodnikiem meczu w pierwszej odsłonie, broniąc 8 strzałów, które powinny zakończyć się zdobyciem gola przez występujących w roli gospodarzy zawodników Szarotki. W 10 minucie P. Ligas huknął z dystansu, ale piłeczka po słupku minęła bramkę Górali. Chwilę potem Pawlik w akrobatyczny wręcz sposób obronił strzał Chlebdy. W pierwszej tercji pretendenci do tytułu tak naprawdę nie istnieli na boisku i tylko fantastycznej postawie swojego bramkarza zawdzięczali fakt, iż przegrywali różnicą jednej bramki.

Druga odsłona już na samym początku pokazała, że unihokeiści Szarotki nie zamierzają zwalniać tempa. W 22 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się kapitan Szarotki Ossowski i piłeczka omal nie wpadła do siatki za plecami Pawlika. Po upływie 120 sekund sympatycy Szarotki wznieśli okrzyk radości, bowiem Lech wykorzystał podanie Augustyna zza bramki i podwyższył na 2:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się tak naprawdę w 25 minucie, kiedy zawodnicy Szarotki zdobyli 2 kolejne bramki. Najpierw bocheński zbiegł z narożnika do środka boiska i pięknym „zawijasem” umieścił piłeczkę w okienku bramki Pawlika. Minęło dosłownie 19 sekund, a Kulesza, po podaniu Chlebdy, z bliskiej odległości wpakował piłeczkę do siatki Górali. Po stracie czwartej bramki Górale poprosili o czas, ale obraz gry niewiele się zmienił. Dopiero w 30 minucie pretendenci zdobyli pierwszego gola. Podraza rozegrał piłeczkę z rzutu wolnego, Kostela uderzył na bramkę Szarotki z około 10 metrów i zasłonięty Batkiewicz skapitulował. Od tego momentu gra nieco się ożywiła, głównie za sprawą Wronki i Polaczka, którzy pojawili się na boisku w szeregach Górali. Piątą bramkę obrońcy tytułu zdobyli w 33 minucie, kiedy do siatki Pawlika trafił Luberda, wykorzystując podanie Augustyna. Górale odpowiedzieli w 37 minucie po strzale Mirka, ale przy tej bramce duży błąd popełnił Batkiewicz.

Ostatnia odsłona stała na bardzo dobrym poziomie, głównie dlatego, że nie mający nic do stracenia Górale za wszelką cenę chcieli doprowadzić przynajmniej do remisu i dogrywki. W 45 minucie w środku pola błąd popełnił Lech i tym samym dał możliwość pełnej rehabilitacji Batkiewiczowi. Bramkarz Szarotki kapitalnie spisał się w sytuacji sam na sam z Kostelą i uchronił swój zespół od straty gola. W samej końcówce spotkania nie był jednak w stanie zatrzymać Mirka, który po podaniu Bisagi zdobył trzecią bramkę dla Górali. Ostatecznie jednak Szarotka zwyciężyła 5:3 i o tytule mistrza Polski w sezonie 2010/2011 rozstrzygnąć musiał trzeci mecz.

– Dla nas najważniejsze było to, że wygraliśmy mecz i przedłużyliśmy nasze szanse na obronę tytułu – powiedział po sobotnim spotkaniu kapitan Szarotki Lesław Ossowski. Mniej powodów do zadowolenia miał kapitan Górali. – Przespaliśmy pierwszą tercję, ponieważ sparaliżowała nas stawka meczu. Dotarło do nas, że możemy być mistrzami Polski już po dwóch spotkaniach i być może troszkę nas to przerosło. Gdyby nie wspaniała postawa Kuby Pawlika, to już po 20 minutach byłoby po meczu. Tak naprawdę zaczęliśmy grać dopiero przy stanie 4:0 dla Szarotki. Nie załamujemy się jednak i będziemy walczyć do końca o tytuł – stwierdził Piotr Kostela.  

Decydujące spotkanie zaskoczyło niemal wszystkich przybyłych do hali w Niedzicy. Od pierwszej minuty Górale grali agresywnie w ataku i uważnie w obronie. Byli tak mocno skoncentrowani, że obrońcy tytułu nie mogli zagrozić bramce Pawlika. Pretendenci w końcu poszli po rozum do głowy i w pierwszym ataku wystawili Wronkę w miejsce Bisagi. W drugim natomiast, zamiast Siaśkiewicza, wystąpił Bisaga i to było już dużym zaskoczeniem dla Szarotki. Jeszcze przed spotkaniem przedstawiciel obrońców tytułu Jarosław Chlebda, pewien dyspozycji graczy Szarotki, rozprawiał z dziennikarzami o rozmiarach wygranej jego zawodników. Na nieszczęście, z każdą upływającą minutą jego oblicze przybierało bardziej marsowy wyraz. Konsekwentna gra Górali przyniosła skutek w 16 minucie, kiedy po rzucie wolnym Batkiewicza pokonał Sąder i Górale prowadzili 1:0.

W drugiej tercji kibice nie zobaczyli goli, ale byli świadkami niezwykle szybkiej i zaciętej gry. Górale konsekwentnie trzymali się nakreślonej przed spotkaniem taktyki, natomiast w poczynaniach Szarotki brakowało finezji, do której 11-krotni mistrzowie kraju przyzwyczaili kibiców.

Najwięcej emocji dostarczyła fanom unihokeja trzecia odsłona. W 44 minucie Podraza wykorzystał podanie Wronki i było 2:0 dla Górali. Zawodnicy Szarotki poprosili o czas dla swego zespołu, a w 47 minucie nadzieję na odwrócenie losów meczu dał Kasperek, zdobywając gola strzałem z dystansu w czasie sygnalizowanej kary dla Górali. W 55 minucie Bocheński uderzył w słupek, a 2 minuty później ekipa Górali ponownie miała powody do radości. W czasie gry w liczebnej przewadze Wronka zaliczył swoją drugą asystę, a Batkiewicza strzałem w samo okienko pokonał Kostela. Niespełna 4 minuty przed końcową syreną drugą bramkę po podaniu P. Ligasa zdobył Kasperek, ale na więcej Szarotki nie było już stać. Po 11 latach absolutnej hegemonii nowotarskiej Szarotki, mistrzowski tytuł wywalczyli lokalni rywale – Górale Nowy Targ.

– Decydujący mecz przegraliśmy we własnych głowach. Po wygranej 5:3 wydawało nam się, że z marszu sięgniemy po kolejny tytuł. Już na rozgrzewce można było zauważyć mniejszą mobilizację. Przez 2,5 tercji nie byliśmy w stanie pokazać takiej determinacji, jaką wykazali się Górale. Oni bardzo chcieli, a my, naszą słabszą postawą, pomogliśmy im spełnić marzenia. Szkoda, ponieważ skończyła się pewna epoka. Mam jednak nadzieję, że nie załamiemy się. Będzie kolejny sezon, w którym powalczymy o odzyskanie tytułu – stwierdził mocno przygnębiony Lesław Ossowski. Z kolei Piotr Kostela promieniał radością. – Jestem chyba najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tyle lat czekaliśmy na ten tytuł, ale opłaciło się. To zasługa trenera Ryszarda Kaczmarczyka, który systematycznie przekazywał nam swoją wiedzę. Nie załamaliśmy się po porażce 3:5 i konsekwentnie dążyliśmy do wygranej. Dziękuję całej drużynie – stwierdził kapitan Górali.  

KS Worwa Szarotka Nowy Targ – Madex Górale Nowy Targ 5:3 (1:0, 4:2, 0:1) II mecz finału

Bramki: Bocheński 03:02, 24:35, Lech 23:37, Kulesza 24:51, Luberda 32:30 – Kostela 29:02, Mirek 36:51, 59:13.
Kary: 4-6.
Sędziowali: A. Bieńkowski, M. Chomnicki.
Widzów 400.

KS Worwa Szarotka Nowy Targ – Madex Górale Nowy Targ 2:3 (0:1, 0:0, 2:2) III mecz finału

Bramki: Kasperek 46:24, 56:40 – Sąder 15:17, Podraza 43:31, Kostela 56:23.
Kary: 4-0.
Sędziowali: A. Bieńkowski, M. Chomnicki.
Widzów 300.

Szarotka: Batkiewicz (Bujak) – P. Ligas, Lech, Bocheński, Augustyn, Półtorak, Kasperek, Wojtak, Ossowski, Chlebda, Kulesza, Korwel, Wątorek, Ryś, Luberda, T. Ligas.

Górale: Pawlik (Guzik) – Barszczewski, Bełtowski, Podraza, Cholewa, Gotkiewicz, Kostela, Mirek, Bisaga, Polaczek, Sąder, Siaśkiewicz, Sikora, Subik, Wronka, Żuk.

Paweł Wargenau
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię panią oraz pana do pracy w pralni wodnej w Szaflarach
  Tel.: 182754805
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kucharza/rkę , pomoc do kuchni - pensjonatu w Poroninie. Możliwość zamieszkania, wyżywienie.
  Tel.: 601528365
 • PRACA | dam
  Szukamy od 4 do 5 osob do pracy , tj. Murarzy i pomocnikow na budowie do projektu w Berlinie ( budowa 8 mieszkan ) od zaraz!!! Tel: 039754179988 015784295358 0048889912788 Atelier- Haus Chaussee Str. 86 ,17321 Löcknitz
 • PRACA | dam
  KUCHARZ / KUCHARKA do hotelu w Zębie. Atrakcyjne wynagrodzenie. Praca stała. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  KELNER / KELNERKA do hotelu w Zębie. Dobre wynagrodzenie. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  SZEF KUCHNI do hotelu w Zębie. Praca stała. Tel. 604224334, praca@redyk.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Boruta zatrudni Recepcjonistkę, umowa o pracę.
  Tel.: 609-535-343
  E-mail: boruta@hotelboruta.pl
 • PRACA | dam
  Aparthotel w Zakopanem poszukuje osoby do sprzątania. Istnieje możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 782555900
  E-mail: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika do zakładu kusnierskiego na suchy dobra płaca + ubezp.
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  WYPOŻYCZALNIA NART w Zakopanem zatrudni mężczyzn (18-29 lat). Praca: przygotowanie sprzętu do wypożyczenia, serwis narciarski. Dla zaangażowanych oferujemy przyuczenie do pracy i gwarantujemy doskonałe zarobki. CV - biuro@zakopane-goski.pl
  Tel.: 692987940
 • PRACA | dam
  Sklep Multibrandowy MONT BRAND w Galerii Handlowej Krupówki 40 , poszukuje Panią na STANOWISKO SPRZEDAWCY . Wymagania; komunikatywność, wysoka kultura osobista, zaangażowanie, zainteresowanie modą. Wysokie wynagrodzenie, prowizja od sprzedaży, praca na pełen etat.
  Tel.: Tel;660719519
  E-mail: budzuu@wp.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy na stoisko handlowe w Zakopanem. Praca nie tylko na sezon.
  Tel.: 721094585
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. zatrudnią na sezon zimowy PRACOWNIKÓW DO OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch. OPIS STANOWISKA: Obsługa ruchu turystycznego, w tym obsługa kas; Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu kolei; Pomoc przy obsłudze kolei; Wykonywanie prac konserwacyjnych i remontowych. OCZEKUJEMY: Wykształcenie min. średnie/zawodowe, Mile widziane uprawnienia SEP i TDT, Dobrej kondycji fizycznej, Umiejętności pracy w zespole i w zmiennych warunkach atmosferycznych, jazdy na nartach. OFERUJEMY Umowę o pracę; Możliwość zdobywania doświadczenia w wyjątkowym miejscu; Aplikacje proszę przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "KASPROWY"
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A., zatrudnią SPECJALISTA ds. ROZWOJU SPRZEDAŻY Miejsce pracy: Zakopane. Poszukiwana dynamiczna, nastawiona na działanie osoba, której głównym celem na stanowisku pracy będzie rozwijanie oferty i wsparcie w przygotowaniu nowych usług w trosce o najwyższy poziom satysfakcji klientów Grupy PKL. WYMAGANIA: Doskonała organizacja pracy, Samodzielność, Nastawienie na działanie, Mobilność ? prawo jazdy kat B, Komunikatywność, Doświadczenie w pracy o podobnym charakterze będzie dodatkowym atutem. ZADANIA: Rozwój sprzedaży w Grupie PKL, Organizacja pracy w nowych obszarach działania Grupy PKL, Wdrażanie strategii marketingowo-sprzedażowej, Usprawnianie procesu sprzedaży, tworzenie procedur, Koordynowanie sprzedaży towarów i usług w Grupie PKL, Zarządzanie powierzonym budżetem przychodowo-kosztowym. OFERUJEMY: Umowę o pracę lub umowę o świadczenie usług, Zatrudnienie w renomowanej firmie oferującej usługi o unikatowym charakterze, Ciekawą pracę w dynamicznym zespole, Atrakcyjne wynagrodzenie. Aplikacje prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl do dnia 31.01.2019 z dopiskiem "PKL Dział Sprzedaży"
 • PRACA | dam
  ZAKOPIAŃSKIE CENTRUM KULTURY informuje, że nasza instytucja prowadzi rekrutację osób na wolne stanowisko SPECJALISTY ds. ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU FOLKLORU ZIEM GÓRSKICH. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do składania ofert na w/w stanowisko pracy. Kontakt i więcej informacji:
  Tel.: 18 20 66 950
  E-mail: finanse2@promocja.zakopane.pl
  WWW: https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/ogloszenia/zakopianskie-centrum-kultury-poszukuje-pracownikow
 • PRACA | dam
  Spółka z Grupy Kapitałowej PKL S.A. PKL FOOD Sp. z o.o. S.k., zatrudni REFERENT ds. administracji i wsparcia sprzedaży. Miejsce pracy: Zakopane. Administracyjna obsługa biura, Realizacja zamówień, Koordynowanie spraw technicznych, Przygotowywanie pism, prezentacji, Sporządzanie raportów, analiz i prognoz dotyczących sprzedaży, Obsługa w zakresie załatwiania spraw w Urzędach, Współpraca przy wyborze ofert dostawców, Współpraca z dostawcami przy tworzeniu wspólnych ofert i akcji promocyjnych, Koordynacja działań promocyjnych i marketingowych (reklama drukowana, elektroniczna itd), Koordynacja prezentacji na FB i innych mediach społecznościowych. WYMAGANIA: Wykształcenie co najmniej średnie; Mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, Biegła znajomości pakietu MS Office (w szczególności Ms Excel), Samodzielności i otwartości w działaniu, Proaktywnego podejścia do powierzanych zadań, Elastyczności oraz otwartości na zmiany, Wysokich umiejętności komunikacyjnych, Atutem będzie znajomość języków obcych. OFERUJEMY: Pracę w rozwijającej się Firmie, Umowy o pracę, Atrakcyjne wynagrodzenie. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl do dnia 31.01.2019r. z dopiskiem "PKL FOOD"
 • USŁUGI | budowlane
  PEŁNA GAMA USŁUG STOLARSKICH: DRZWI, ODNAWIANIE MALOWANIE OKIEN, BALKONY, MONTAŻ PANELI, WYKOŃCZENIA W DREWNIE. 502 647 392
 • PRACA | dam
  Poszukuję instruktorów do nauki jazdy na nartach i desce. Oferujemy ubrania firmowe, karnet. Płacimy 10 euro za godzinę. Praca od zaraz w miejscowości Zdziar w STRACHAN SKI CENTRUM (8 km od Jurgowa) Telefon kontaktowy : +421 919 298 356 Dziak Jaroslav.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKA: KASJER, SPRZEDAWCA- KASJER I PRACOWNIK SKLEPU W ZAKOPANEM TEL. 668 333 831
 • PRACA | dam
  Poszukiwana osoba do opieki przy starszym mężczyźnie na Maruszynie. Możliwość zakwaterowania.
  Tel.: 182754849 lub 602446792
 • PRACA | dam
  Przyjmę krawca/ową do szycia kurtek skórzanych.Nowy targ praca stała.Nowy Targ
  Tel.: 601508717
  E-mail: waciop@interia.pl
  GG: Nowy Targ
  Inne: Piotr
 • MOTORYZACJA | inne
  Wycinka Przycinka Drzew w TRUDNYCH WARUNKACH 691317098 anbud-biuro@wp.pl
  Tel.: 691317098
  E-mail: kic-and@wp.pl
  GG: ZĄB
  Inne: ANDRZEJ
 • USŁUGI | budowlane
  POKRYCIE DACHOWE, RYNNY, OBRÓBKI, PODBITKI, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ itp. 531 001 608.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do roznoszenia ulotek
  Tel.: 693636136
 • PRACA | dam
  Nie palącą dziewczynę do pomocy:pokojówka kelnerka kuchnia w Bukowinie Tatrzańskiej od zaraz z zamieszkaniem i wyżywieniem 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • SPRZEDAŻ | tv, agd, komputery
  Sprzedam witryny chłodnicze ze sklepu w dobrym stanie 602742925
  Tel.: 602742925
  E-mail: dwbasia@neostrada.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Firma remontowo budowlana z wieloletnim doświadczeniem w Niemczech szuka zleceń. Wykonujemy kompleksowe remonty domów mieszkań i biur .
  Tel.: 880823102
  E-mail: firmafilas@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki Maszynowe i tradycyjne, wykończenia wnętrz Tel: 516 175 182,
  Tel.: 886 417 003
 • PRACA | dam
  Norwegia/Tynkarze.Praca całoroczna.Chłopaki z Podhala.Zarobki w przeliczeniu; od 17-25 Euro/godz.Zjazdy do kraju,wg.własnego uznania,średnio co 2-3 tyg.Języki obce NIE wymagane.Tel;
  Tel.: 699 559 329
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY DZIEWCZYNY NA STANOWISKO SPRZEDAWCA do butiku WYMAGANIA: kreatywność, zainteresowanie modą, samodzielność i zaangażowanie, UMOWA O PRACĘ PEŁNY ETAT na czas nieokreślony, WYNAGRODZENIE 2500-3000 tys. brutto
  Tel.: 660-521-738
  E-mail: bazaarconceptstore1@gmail.com
  WWW: www.facebook.com/bazaarconceptstore
 • USŁUGI | budowlane
  RENOWACJE ŁAZIENEK, REMONTY OGÓLNE - firma z 20-letnim doświadczeniem. 505 966 625.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2019-01-22 14:00 Casting dla wokalistów 2019-01-22 13:59 Warsztaty, teatr, występy zespołów 2019-01-22 13:17 Lisek mrozów się boi, ale w okienko puka 2019-01-22 12:12 Bardzo mroźna noc za nami. W Jabłonce - 22 st. C. 2019-01-22 11:20 Dlaczego na ulicach Zakopanego zalegają góry śniegu? Pytamy prezes spółki Tesko (WIDEO) 2 2019-01-22 10:46 Rekordowy budżet 2019-01-22 09:47 Tak dziś Księżyc zachodził nad Gubałówką 2019-01-22 09:24 Wypadkowy poranek 2019-01-22 07:49 Szukają domu 2019-01-21 22:19 Sąd nad „Ogniem” 3 2019-01-21 22:05 Zapraszamy całe rodziny na X Bieg Podhalański im. Jana Pawła II 2019-01-21 20:59 Rabce przybyło 1 2019-01-21 20:46 Znana restauracja już z nowym gontem 11 2019-01-21 19:47 Lodówka odpoczywa sobie w potoku 1 2019-01-21 19:13 W Zakopanem również żałobne wstążki 1 2019-01-21 18:58 Wielkie serca dla wszystkich babć i dziadków 2019-01-21 18:13 Dziś w Tatrach było tak cudownie 2019-01-21 17:18 Mistrz szachownicy 2019-01-21 16:59 Żołnierz z kolędą na ustach 2019-01-21 16:03 Pokłócili się i donieśli na siebie na policję. On miał 1.5 promila, ona 3 gramy marihuany 2 2019-01-21 15:42 Monika Skinder wicemistrzynią świata juniorek w sprincie! 2 2019-01-21 15:14 To niestety nie są prezenty pod choinką 1 2019-01-21 15:00 Wychłodzona i osłabiona kobieta na Gubałówce 4 2019-01-21 14:43 Za nami zaćmienie Księżyca (ZDJĘCIA, WIDEO) 2019-01-21 14:18 Narciarze alpejscy powalczą o Mistrzostwo Polski na stoku w Palenicy 2019-01-21 13:50 Zakopianka się korkuje 1 2019-01-21 13:47 Rodzinne zawody Narciarskie w Suchem. Na szczytny cel 1 2019-01-21 13:42 Rekordowy maraton narciarski (WIDEO) 2019-01-21 13:35 Zderzenie na ul. Sabały 2019-01-21 12:35 Za nami mroźna noc. Nadal będzie zimno - ostrzeżenie! 2019-01-21 11:11 Coraz większe korki na zakopiance 2019-01-21 10:40 Korki na ulicach, ślizgawki na chodnikach 1 2019-01-21 10:37 Piękna pogoda, a ostatni kibice wyjeżdżają 2019-01-21 10:01 Mężczyzna zmarł w samochodzie 1 2019-01-21 09:50 Wnieśli broń gazową na skocznię. Kibice nie mogli odnaleźć kwater 1 2019-01-21 08:00 Aleksandra Król siódma w Pucharze Świata w Słowenii 2019-01-20 22:20 W Gorcach też pięknie 2 2019-01-20 21:46 10 minut życia 2019-01-20 21:43 Popołudniowa kraksa w Rabie Wyżnej 2019-01-20 20:01 Zakopiańczycy #muremzaowsiakiem (WIDEO) 10 2019-01-20 19:30 Wóz jak marzenie 7 2019-01-20 18:15 Tłumy pod Krokwią, tłumy w strefie kibica 3 2019-01-20 18:15 Złote chłopaki 2019-01-20 17:55 Wielka Krokiew szczęśliwa dla Japończyka (duża galeria zdjęć) 6 2019-01-20 17:05 Stoch odpadł i nie będzie go w finałowej serii. 2 2019-01-20 17:01 Morsy w Białce (wideo) 9 2019-01-20 16:28 Miejsca najchętniej odwiedzane przez turystów 1 2019-01-20 16:22 Nauka gry na instrumentach pasterskich 2019-01-20 15:28 Najbliższe dni słoneczne i mroźne 2019-01-20 15:27 Najdłuższy kulig z norweskimi kibicami 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2019-01-22 13:03 1. Nie mogę spokojnie słuchać tej kobiety!!! Niechże podziękuje za stanowisko, bo się nie nadaje!!! Mnie nie interesuje bleblanie tylko odśnieżone chodniki!!! Posypane piaskiem nie żwirem, bo żwir się lodu nie trzyma!! Gdyby z własnej kieszeni zaczęła płacić odszkodowania ludziom, którzy się potłukli/połamali to może poważniej potraktowałaby swoje obowiązki. Co roku to samo... 2019-01-22 12:59 2. to nie sa góry śniegu ,to już góry lodu...na kilku chodnikach po wielu apelach mieszkańców zostały zebrane z chodników nagarnięte przez pługi zwały sniegu.... ale rychło w czas i do tego tak byle jak. że idzie połamać nogi ....czy urzędniczemu mózgowi tak trudno pojąć że śnieg powinno wywozić się na bieżąco a nie robić syzyfową robotę ,któr na niewiele się zdaje i o wiele więcej kosztuje 2019-01-22 10:24 3. Dla mnie to Bandzior 2019-01-22 09:47 4. zakopane to miasto syfiarzyyyyyyyyyyyyyyy. bród i smród...no i smog 2019-01-22 09:39 5. Na szczęście w Rabce już nie Przybyło... 2019-01-22 08:37 6. Żaden inny rejon nie reaguje tak elastycznie na zmieniające się okoliczności przyrody. Gdzie indziej, jak nie tu powinno powstać Europejskie Centrum Współpracy, Pytacki i Przykwolowania. 2019-01-22 08:32 7. Brzyskowy, masz rację, ale teraz na fali jest BOHATER, nie BANDYTA 2019-01-22 07:38 8. Młode małżeństwo prosiło o pomoc bo im się ziemia usunęła po powodziach -nie są w stanie sami udźwignąć kosztów. chodziło o choćby 1 dzień koparki .Dla bogatych są dotacje, dla przybyszów są mieszkania komunalne a dla swoich ----Pan Dorula słyszy? to pozdrawiam . 2019-01-22 04:39 9. Dajcie dotację, ideologię i historię wykreujemy sami. Dużo funkcji przypisuje się temu b udynkowi. Kiedyś czytałam że był to pierwszy piętrowy budynek w Zakopanem. Czy właśnie siedziba różnych instytucji. Jest to błąd powielany w wielu przewodnikach. wiele funkcji społecznych pełnił dom Sieczki on też był pierwszym hotelem i kasynem . Faktem jest iż wiele budynków w Zakopanem ma dorabianą legende dla korzyści i satysfakcji ich właścicieli i to w sposób śmieszny. Teraz mamy chyba z 3 budynki w których mieszkał Sienkiewicz, jeden właściciel dodał sobie że u niego podczas pierwszej wizyty w Zakopanem bo chciał się odróżnić. Co i tak nie było prawdą. Ludzie OMG ! 2019-01-22 03:09 10. Ale sączycie jad...Zamiast się cieszyć,że remontuje się pierwszy dom piętrowy w Zakopanem, bryzgacie na właścicieli,którzy wywalczyli dofinansowanie.Tak was to boli?Ot, ludzka zawiść...Wstyd...
2019-01-16 10:07 1. Aleeee !!!!!!!!!!!!!! Widok z Łomnicy to coś niesamowitego... Byłam tam nie tak dawno - też zimą. Śniegu było trochę mniej, a na niebie czysty błękit, ani jednej chmury, zero wiatru . Powietrze kryształ, a panorama Tatr - od Bielskich po koniec Zachodnich . Wrażenia nie do opisania. Z wielkim sentymentem obejrzałam te cudowne zdjęcia. Dziękuję !!! 2019-01-14 20:02 2. Fakt,takich pięknych widoków już dawno na Podhalu nie było. 2019-01-10 18:46 3. Bardzo piękne anioły i tak miło się je podziwia,mimo że widze o oglądam je w internecie 2019-01-08 16:59 4. Święta rodzina wspaniała, dzieciątko cudowne. Szyk i elegancja, oto co cechuje tę rodzinę. Kochani, życzę Wam samych szczęśliwych dni. Czętochowianka 2019-01-05 17:00 5. O rany, kilka centymetrów śniegu i już armagedon. Rozum to element zapomniany. Nie wyjeżdżać z domów. Na prawdę tragefia z myśleniem. Śniegu nie ma, to źle, jak jest to też źle. Nawet najwyższy nie jest w stanie im dogodzić. W górach mieszkają nie od wczoraj. Ale raczej nie nauczyli się niczego, a raczej zapomnieli wręcz. Najlepiej jakby śnieg im padał tylko na stoki. A drogi były czyste i suche. A jak już pisałem wcześniej, odrobina rozumu wystarczy. 2019-01-04 23:46 6. Książka taka sobie,jak zresztą inna tej autorki,,Zakopane odkopane".Najlepsza pozycja o Tatrach,ratownictwie jaką czytalem to bez watpienia,,Góry mojej mlodosci"Jerzego Hajdukiewicza. 2019-01-03 14:30 7. polecam zobaczyć na żywo oraz można sobie coś wybrać i kupić 2018-12-27 09:27 8. Jakoś dziwnie przypomina okładkę i szatę graficzną i treść książki Jagiełły... Nie podoba mis ie to, tak sie nie robi! 2018-12-14 23:05 9. Że tak powiem książka nudna pisana tylko dla pieniędzy . Czyta sie jak wiadomości na portalu informacyjnym przy niej kroniki topr to wybitne dzieło :) czy januszom w klapkach otworzy oczy - nie sądzę . Pozdrowienia dla TOPR :) 2018-12-11 10:33 10. To prawda, do Jagiełły autorce tej książki jest daleko, bardzo daleko. A książka jest nudna, niestety.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP