Polecamy
Na rynku nowy Tygodnik Podhalański. Pamiętaj, w papierowym wydaniu TP umieszczamy teksty, których nie znajdziesz w internecie. Miłej lektury.

Reklama

2011-04-15 11:18:34

Reklama

Przerwana hegemonia Szarotki

Reklama

Reklama

Unihokeiści Worwa Szarotka Nowy Targ nie zdobyli 12. z rzędu tytułu mistrzów Polski w unihokeju. Ich odwieczni rywale Madex Górale znaleźli w końcu sposób, aby pokonać wielokrotnych mistrzów Polski.

Zobacz więcej zdjęć »»
Po pierwszej wygranej Górali w Nowym Targu rywalizacja najlepszych od lat zespołów w Polsce przeniosła się do hali sportowej w Niedzicy. Przy wypełnionych po brzegi trybunach zawodnicy obu zespołów w sobotni wieczór przystąpili do walki o mistrzowską koronę. Gracze Szarotki stanęli pod wielką presją, bowiem musieli wygrać spotkanie, aby marzyć o przedłużeniu swojej hegemonii. Z kolei unihokeistów Górali najwyraźniej zdeprymowała możliwość zdobycia tytułu już w drugim spotkaniu wielkiego finału.

Pierwszy strzał padł na bramkę Szarotki, ale Batkiewicz popisał się świetną paradą. W 4 minucie P. Ligas wrzucił piłeczkę przed bramkę, a Bocheński w sobie tylko wiadomy sposób zmieścił ją przy słupku obok interweniującego Pawlika. Przyznać należy, że golkiper Górali był najlepszym zawodnikiem meczu w pierwszej odsłonie, broniąc 8 strzałów, które powinny zakończyć się zdobyciem gola przez występujących w roli gospodarzy zawodników Szarotki. W 10 minucie P. Ligas huknął z dystansu, ale piłeczka po słupku minęła bramkę Górali. Chwilę potem Pawlik w akrobatyczny wręcz sposób obronił strzał Chlebdy. W pierwszej tercji pretendenci do tytułu tak naprawdę nie istnieli na boisku i tylko fantastycznej postawie swojego bramkarza zawdzięczali fakt, iż przegrywali różnicą jednej bramki.

Druga odsłona już na samym początku pokazała, że unihokeiści Szarotki nie zamierzają zwalniać tempa. W 22 minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się kapitan Szarotki Ossowski i piłeczka omal nie wpadła do siatki za plecami Pawlika. Po upływie 120 sekund sympatycy Szarotki wznieśli okrzyk radości, bowiem Lech wykorzystał podanie Augustyna zza bramki i podwyższył na 2:0. Losy spotkania rozstrzygnęły się tak naprawdę w 25 minucie, kiedy zawodnicy Szarotki zdobyli 2 kolejne bramki. Najpierw bocheński zbiegł z narożnika do środka boiska i pięknym „zawijasem” umieścił piłeczkę w okienku bramki Pawlika. Minęło dosłownie 19 sekund, a Kulesza, po podaniu Chlebdy, z bliskiej odległości wpakował piłeczkę do siatki Górali. Po stracie czwartej bramki Górale poprosili o czas, ale obraz gry niewiele się zmienił. Dopiero w 30 minucie pretendenci zdobyli pierwszego gola. Podraza rozegrał piłeczkę z rzutu wolnego, Kostela uderzył na bramkę Szarotki z około 10 metrów i zasłonięty Batkiewicz skapitulował. Od tego momentu gra nieco się ożywiła, głównie za sprawą Wronki i Polaczka, którzy pojawili się na boisku w szeregach Górali. Piątą bramkę obrońcy tytułu zdobyli w 33 minucie, kiedy do siatki Pawlika trafił Luberda, wykorzystując podanie Augustyna. Górale odpowiedzieli w 37 minucie po strzale Mirka, ale przy tej bramce duży błąd popełnił Batkiewicz.

Ostatnia odsłona stała na bardzo dobrym poziomie, głównie dlatego, że nie mający nic do stracenia Górale za wszelką cenę chcieli doprowadzić przynajmniej do remisu i dogrywki. W 45 minucie w środku pola błąd popełnił Lech i tym samym dał możliwość pełnej rehabilitacji Batkiewiczowi. Bramkarz Szarotki kapitalnie spisał się w sytuacji sam na sam z Kostelą i uchronił swój zespół od straty gola. W samej końcówce spotkania nie był jednak w stanie zatrzymać Mirka, który po podaniu Bisagi zdobył trzecią bramkę dla Górali. Ostatecznie jednak Szarotka zwyciężyła 5:3 i o tytule mistrza Polski w sezonie 2010/2011 rozstrzygnąć musiał trzeci mecz.

– Dla nas najważniejsze było to, że wygraliśmy mecz i przedłużyliśmy nasze szanse na obronę tytułu – powiedział po sobotnim spotkaniu kapitan Szarotki Lesław Ossowski. Mniej powodów do zadowolenia miał kapitan Górali. – Przespaliśmy pierwszą tercję, ponieważ sparaliżowała nas stawka meczu. Dotarło do nas, że możemy być mistrzami Polski już po dwóch spotkaniach i być może troszkę nas to przerosło. Gdyby nie wspaniała postawa Kuby Pawlika, to już po 20 minutach byłoby po meczu. Tak naprawdę zaczęliśmy grać dopiero przy stanie 4:0 dla Szarotki. Nie załamujemy się jednak i będziemy walczyć do końca o tytuł – stwierdził Piotr Kostela.  

Decydujące spotkanie zaskoczyło niemal wszystkich przybyłych do hali w Niedzicy. Od pierwszej minuty Górale grali agresywnie w ataku i uważnie w obronie. Byli tak mocno skoncentrowani, że obrońcy tytułu nie mogli zagrozić bramce Pawlika. Pretendenci w końcu poszli po rozum do głowy i w pierwszym ataku wystawili Wronkę w miejsce Bisagi. W drugim natomiast, zamiast Siaśkiewicza, wystąpił Bisaga i to było już dużym zaskoczeniem dla Szarotki. Jeszcze przed spotkaniem przedstawiciel obrońców tytułu Jarosław Chlebda, pewien dyspozycji graczy Szarotki, rozprawiał z dziennikarzami o rozmiarach wygranej jego zawodników. Na nieszczęście, z każdą upływającą minutą jego oblicze przybierało bardziej marsowy wyraz. Konsekwentna gra Górali przyniosła skutek w 16 minucie, kiedy po rzucie wolnym Batkiewicza pokonał Sąder i Górale prowadzili 1:0.

W drugiej tercji kibice nie zobaczyli goli, ale byli świadkami niezwykle szybkiej i zaciętej gry. Górale konsekwentnie trzymali się nakreślonej przed spotkaniem taktyki, natomiast w poczynaniach Szarotki brakowało finezji, do której 11-krotni mistrzowie kraju przyzwyczaili kibiców.

Najwięcej emocji dostarczyła fanom unihokeja trzecia odsłona. W 44 minucie Podraza wykorzystał podanie Wronki i było 2:0 dla Górali. Zawodnicy Szarotki poprosili o czas dla swego zespołu, a w 47 minucie nadzieję na odwrócenie losów meczu dał Kasperek, zdobywając gola strzałem z dystansu w czasie sygnalizowanej kary dla Górali. W 55 minucie Bocheński uderzył w słupek, a 2 minuty później ekipa Górali ponownie miała powody do radości. W czasie gry w liczebnej przewadze Wronka zaliczył swoją drugą asystę, a Batkiewicza strzałem w samo okienko pokonał Kostela. Niespełna 4 minuty przed końcową syreną drugą bramkę po podaniu P. Ligasa zdobył Kasperek, ale na więcej Szarotki nie było już stać. Po 11 latach absolutnej hegemonii nowotarskiej Szarotki, mistrzowski tytuł wywalczyli lokalni rywale – Górale Nowy Targ.

– Decydujący mecz przegraliśmy we własnych głowach. Po wygranej 5:3 wydawało nam się, że z marszu sięgniemy po kolejny tytuł. Już na rozgrzewce można było zauważyć mniejszą mobilizację. Przez 2,5 tercji nie byliśmy w stanie pokazać takiej determinacji, jaką wykazali się Górale. Oni bardzo chcieli, a my, naszą słabszą postawą, pomogliśmy im spełnić marzenia. Szkoda, ponieważ skończyła się pewna epoka. Mam jednak nadzieję, że nie załamiemy się. Będzie kolejny sezon, w którym powalczymy o odzyskanie tytułu – stwierdził mocno przygnębiony Lesław Ossowski. Z kolei Piotr Kostela promieniał radością. – Jestem chyba najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Tyle lat czekaliśmy na ten tytuł, ale opłaciło się. To zasługa trenera Ryszarda Kaczmarczyka, który systematycznie przekazywał nam swoją wiedzę. Nie załamaliśmy się po porażce 3:5 i konsekwentnie dążyliśmy do wygranej. Dziękuję całej drużynie – stwierdził kapitan Górali.  

KS Worwa Szarotka Nowy Targ – Madex Górale Nowy Targ 5:3 (1:0, 4:2, 0:1) II mecz finału

Bramki: Bocheński 03:02, 24:35, Lech 23:37, Kulesza 24:51, Luberda 32:30 – Kostela 29:02, Mirek 36:51, 59:13.
Kary: 4-6.
Sędziowali: A. Bieńkowski, M. Chomnicki.
Widzów 400.

KS Worwa Szarotka Nowy Targ – Madex Górale Nowy Targ 2:3 (0:1, 0:0, 2:2) III mecz finału

Bramki: Kasperek 46:24, 56:40 – Sąder 15:17, Podraza 43:31, Kostela 56:23.
Kary: 4-0.
Sędziowali: A. Bieńkowski, M. Chomnicki.
Widzów 300.

Szarotka: Batkiewicz (Bujak) – P. Ligas, Lech, Bocheński, Augustyn, Półtorak, Kasperek, Wojtak, Ossowski, Chlebda, Kulesza, Korwel, Wątorek, Ryś, Luberda, T. Ligas.

Górale: Pawlik (Guzik) – Barszczewski, Bełtowski, Podraza, Cholewa, Gotkiewicz, Kostela, Mirek, Bisaga, Polaczek, Sąder, Siaśkiewicz, Sikora, Subik, Wronka, Żuk.

Paweł Wargenau
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • USŁUGI | inne
  200zł za założenie bezpłatnego konta!
  WWW: www.kasazakonto.eu
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  Zapraszamy na gruziński Kaukaz. Do kraju supry, cudownych krajobrazów, pysznego jedzenia i wyśmienitego wina. Jesteśmy pierwszą i jedyną polsko-pankiską agencją turystyczną w Pankisi, regionie zamieszkałym przez Kistów, gruzińskich Czeczenów. Organizujemy min. trekkingi do Tuszetii od strony Pankisi, wyprawy survivalowe, sportowe, integracyjne. Zabierzemy Cię do każdego zakątka Gruzji. Wyprawy przygotowujemy kompleksowo i indywidualnie.
  Tel.: 606966334
  E-mail: caucasusxtrek@gmail.com
  WWW: www.caucasusxtrek.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę do ROZNOSZENIA ULOTEK i promowania wycieczek jednodniowych.
  Tel.: 693-636-136
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Znaleziono ok. 1.5 roczną SUCZKĘ, niedużą, czarno-brązowa. Łagodną, przyjazną. PILNIE POSZUKUJE DOBREGO DOMU.
  Tel.: 609 10 96 40.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  OKAZJA! FASHION STREET 29 - ODSTĄPIĘ EKSKLUZYWNY LOKAL HANDLOWY W PRESTIŻOWYM MIEJSCU W ZAKOPANEM PRZY KRUPÓWKACH. Kontakt:
  Tel.: 505 272 202.
 • PRACA | dam
  OSOBĘ Z ZAKOPANEGO DO SPRZĄTANIA POKOI - praca wg grafika.
  Tel.: 604 249 169.
 • PRACA | dam
  Firma transportowa zatrudni KIEROWCĘ na trasy międzynarodowe jazda tam i z powrotem, zjazd co tydzień, wymagane prawa jazdy kat. C E.
  Tel.: 508095498
  E-mail: logistick@vp.pl
 • PRACA | szukam
  Profesjonalne wykończenie wnętrz. Gipsowanie, malowanie, tapetowanie, układanie płytek, hudraulika, elektryka.
  Tel.: 537124485
  E-mail: gri.krasinskiadam@onet.pl
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu zatrudni: KUCHARZY, PIZZERMANÓW lub PIEKARZY, POMOCE KUCHENNE, KELNERÓW, KELNERKI. Praca stała, z możliwością przyuczenia. 508 256 350.
 • PRACA | dam
  FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA ZATRUDNI OD ZARAZ DO PRAC OGÓLNOBUDOWLANYCH MURARZY, CIEŚLI, DEKARZY I KIEROWCÓW -
  Tel.: 608 165 139.
 • PRACA | dam
  Restauracja Tatradycja - Nowa kuchnia Tatr w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: KUCHARZA, KELNERKĘ, POMOC KUCHENNĄ. Praca stała w oparciu o umowę o pracę/zlecenie
  Tel.: 511210842
  E-mail: ks.morskieoko@nat.pl
 • PRACA | dam
  Potrzebny MŁODY PRACOWNIK (PRACE BUDOWLANE), praca dobrze płatna + ubezpieczenie. 791 669 932.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  Sprzedam OWCE CZARNOGŁÓWKI.
  Tel.: 782049935
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni RECEPCJONISTKĘ. Bardzo dobre warunki.
  Tel.: 694667788
 • PRACA | dam
  Zatrudnię POMOC KUCHENNĄ w terminie 16-30.08.2018 /Zakopane/, tel. 608-842-830
 • PRACA | dam
  SZUKAMY PRACOWNIKÓW - STARSZY SPRZEDAWCA - sklep sportowy Krupówki - ZAKOPANE.MW@GMAIL.COM
 • PRACA | dam
  INŻYNIER, GEODETA, PROJEKTANT, zatrudnimy w biurze geodezyjno projektowym inżynierów geodetów, inżynierów budownictwa, projektantów, możliwość odbycia stażu, umowa o pracę , możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego
  Tel.: 696427514
  E-mail: geoart@fr.pl
  WWW: geoart.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię sprzedawczynię do sklepu spożywczego na Cyrhli Zakopane na pełny etat co drugi dzień
  Tel.: 606206716
  E-mail: pokojemalgorzatka@wp.pl
 • PRACA | dam
  KIEROWCA CE w ruchu międzynarodowym, dwutygodniowe kółka, wysokie wynagrodzenie od 6500zł
  Tel.: 667471998
  E-mail: tadziej@poczta.onet.pl
 • PRACA | dam
  Nowy Targ zatrudnię KUCHARZA-POMOC KUCHENNĄ. 794 380 578.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  FIRMA JERONIMO MARTINS POLSKA S.A. WŁAŚCICIEL SKLEPÓW BIEDRONKA, POSZUKUJE OSÓB NA STANOWISKO SPRZEDAWCA - KASJER W ZAKOPANEM I NOWYM TARGU. TEL. 668 333 831.
 • PRACA | dam
  Praca w Norwegii .Firma Norweska zatrudni; tynkarzy,również początkujących,stolarzy,dekarzy,malarzy,blacharzy budowlanych. Języki obce NIE wymagane-pracownicy z Podhala. Zarobki ; 10,000-15,000 zł./miesiąc. Zjazdy do kraju co 2-3 tygodnie. Zapewniamy mieszkanie. Tel;
  Tel.: 667 602 602
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking.
  Tel.: 507 171188.
  WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
2018-08-16 09:04 GOPR na przyczepkę 2018-08-16 07:00 Gdzie drożej? W Zakopanem, czy Sopocie? 2018-08-15 21:44 Na pohybel bolszewikom 6 2018-08-15 21:19 Ocalanie przeszłości 2018-08-15 21:02 Wiceburmistrz Łukaszczyk odpowiada radnemu. Policja nie chce się zgodzić 2 2018-08-15 20:33 Babski oscypek najlepszy 2018-08-15 20:12 To będzie budynek pensjonatowy wynika z budowlanej tablicy 4 2018-08-15 18:59 Władza nowożeńcom 1 2018-08-15 18:05 Radny reaguje na nasz tekst o taksówkarzach. Znalazłem rozwiązanie 21 2018-08-15 17:49 Nie od razu „Sokoła” zbudowano 1 2018-08-15 17:17 Wspomnienie Matki Boskiej Zielnej 2018-08-15 17:04 Na Giewoncie "Konstytucja" 14 2018-08-15 16:45 Będzie protest zakopiańskich taksówkarzy 8 2018-08-15 16:42 Żuki zagrały 2018-08-15 15:38 Korek gigant na zakopiance 3 2018-08-15 15:14 Góral ze Szczawnicy z napisem Konstytucja 11 2018-08-15 14:14 Co słychać na Targach Produktów Regionalnych w Zakopanem? (WIDEO) 2018-08-15 12:45 Zalana piwnica w Kościelisku 1 2018-08-15 12:39 Droga przez Słodyczki zamknięta od 7 do 18 1 2018-08-15 11:42 Prymas Polski w Ludźmierzu 5 2018-08-15 10:56 Dziś Tatry odpoczywają od turystów 2 2018-08-15 09:51 XXVI Konkursu Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera 1 2018-08-15 07:59 Parowozu zmartwychwstanie 1 2018-08-14 22:48 Zderzenie dwóch aut w centrum Zakopanego (ZDJĘCIA, WIDEO) 4 2018-08-14 21:34 Zakorkowani 2018-08-14 20:40 Dwa seaty się spotkały 2018-08-14 20:16 Przepełnione kosze na Krupówkach 8 2018-08-14 19:29 Koncerty pieśni maryjnych 2018-08-14 19:08 W stylu boho czyli zainwestuj w poranek pełen energii 2018-08-14 19:03 Auto w rowie 2018-08-14 18:26 Groźny wypadek w Dębnie 2018-08-14 17:16 Wielka ulewa, wielkie korki 7 2018-08-14 16:41 Piorun uderzył w budynek niedaleko centrum Zakopanego. Ulewa pod Giewontem 3 2018-08-14 16:37 Biały niedźwiedź jakby bielszy 2018-08-14 15:03 Złapali handlarzy, przejęli tysiące dawek dopalaczy 3 2018-08-14 14:58 Góralski korowód i zabawa 3 2018-08-14 14:31 Wielki finał Festiwalu 2018-08-14 14:11 Gigant się zwija 1 2018-08-14 12:34 Plażing w Pieninach 2018-08-14 12:23 Niedźwiadek przebiegł 10 metrów przed panią Anną 8 2018-08-14 12:15 Potężny korek z Cyrhli do Zakopanego. Zakopianka też stoi 10 2018-08-14 11:56 Wystawa Polsko Słowackie Ciesielskie Śpasy 2018-08-14 11:48 Nadciągają burze z gradem 2 2018-08-14 11:38 Wybory samorządowe 21 października 9 2018-08-14 11:31 Oddajcie krew na Krupówkach! 2 2018-08-14 10:57 Muzyczna niedziela w altanie 2018-08-14 10:48 Groźny wypadek na budowie w Maruszynie 2018-08-14 09:35 Zderzenie motocyklisty z samochodem 2 2018-08-14 08:58 Hej, szalała, szalała 2018-08-14 08:01 Zadarł z prokuratorem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2018-08-16 09:02 1. Spokojnie... zaraz wszyscy mieszkańcy w ramach ściepy podatkowej ufundują drogę, kanalizację, wodociąg... niech sobie deweloper "uciuła do emerytury"... "urzędnik syty i sitwa cała" 2018-08-16 08:53 2. @HipPiS. Wieje nudą, wszędzie cie pełno, jak posłankę z Pienin. Łon tu, łon tam, łon ją s... zlał. 2018-08-16 08:51 3. Nie było żadnego cudu ! Socjalista Piłsudski uciekł z bitwy warszawskiej do Bobowej z zamiarem ucieczki ze swoją narzeczoną do swojego przyjaciela Hitlera , gdyby Nie Rozwadowski i Haller mówilibyśmy po Rosyjsku albo po Niemiecku . Same cuda stworzone przez żydów . Popiersie Piłsudskiego u Kuby przypomina hańbę w której wykąpana jest Polska To jest właśnie ten cud z którego wynika ciągle powtarzająca się tragiczna historia Polski . Polska kraj umęczony wrogami z po za granic i głupotą własnych mieszkańców . Odzwierciedla to np. Roszczenie żydowskie do mienia bez spadkowego i wiele innych bzdur jak wynoszenie Piłsudskiego do rangi bohatera narodowego zapominając o Paderewskim , Dmowskim bez których Polski by nie było .Nie było by też cudu nad Wisłą gdyby nie dobrze uzbrojona przez Francuzów armia Hallera mająca za zadanie pilnowania pomorza przyznanego Polsce po traktacie Wersalskim . 2018-08-16 08:29 4. przepiękna maszyna,przez krótki okres czasu pracowałem na takim parowozie jako pomocnik maszynisty,jest co wspominać patrząc na to cacko 2018-08-16 08:25 5. ..ludzie,do czego wszyscy tam się pchacie? 2018-08-16 08:08 6. Kocham tą szkołę, NAJLEPSZA SZKOŁA EVER.... ahh chciałbym aby się czasy wróciły :) 2018-08-16 07:59 7. Zakopianin widać że chyba nie wiesz do czego jest głowa. nic to nie da ile będzie pasów na rondzie bo to nie jest powodem korków a przejście dla pieszych i ludzi którzy przechodzą tamtędy. jedynym rozwiązaniem jest modernizacja skrzyżowania tak aby rondo było przejezdne i płynne 2018-08-16 07:37 8. A co z gokartami, których wypozyczalnia smiga w heliosie? jakies ograniczenia czy zielone swiatło dla biznesu ? 2018-08-16 07:33 9. Widać brak nie tylko znajomości przepisów o ruchu drogowym, ale też zwykłej wyobraźni. Parking jest potrzebny, ale dzieląc się takimi pomysłami pan radny pochwalił się jedynie dyletanctwem. 2018-08-16 07:02 10. Szczery do ,,bulu,, za platfusow babcia z dziadkiem utrzymywali ciebie wiec ty możesz teraz się im odwdzięczyć.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Pożegnania

Bojcorka