24tp.pl Kup Tygodnik Podhalański on-line
24tp.pl 2011-04-27 15:40:58
Nowotarskie lody na Krupówkach
W Zakopanem brakowało lodziarni z prawdziwego zdarzenia. W najbliższych tygodniach powinno się to zmienić. Na Krupówkach będzie można kupić słynne nowotarskie lody rodziny Żarneckich.
Fot. Adrian Gładecki
Fot. Adrian Gładecki
Fot. Adrian Gładecki
Fot. Adrian Gładecki
Trwają gorączkowe przygotowania do otwarcia pierwszej w Zakopanem lodziarnio-kawiarni. Powstaje ona poniżej „Poraju” na Krupówkach. – Pierwotnie otwarcie było planowane na weekend majowy, być może jednak pojawią się opóźnienia – mówi Agnieszka Żarnecka-Nowaczyk, współwłaścicielka lodziarnio-kawiarni. Lody nie będą przywożone z Nowego Targu, a produkowane na miejscu, na górnych kondygnacjach nad lodziarnią. To dla nas bardzo ważne, bo wyrabiamy lody wyłącznie z naturalnych składników, bez konserwantów.

Współwłaścicielka firmy podkreśla rolę matki – Karoliny Żarneckiej w otwarciu nowej lodziarni. – Mama dała mnie mojemu mężowi wolną rękę i dzięki temu powstanie nasza zakopiańska filia. W Nowym Targu często spotykaliśmy się z opiniami zakopiańskich klientów, że powinniśmy rozszerzyć działalność na stolicę Tatr i już niedługo te prośby zostaną spełnione – dodaje Agnieszka Żarnecka-Nowaczyk.

W lodziarni przy Krupówkach będzie można kupić 6 smaków lodów, będą też lodowe desery, soki, kawa. Zimą właściciele planują rozszerzyć działalność.

p
lista artykułów | drukuj |
Odwiedzin: 10862    Aktualizacja: 2011-04-27 13:59:32   
Zobacz komentarze (26) Dodaj komentarz
PRZEGLĄDAJ KOMENTARZE
Pseudonim: usia 2012-10-07 22:03:08
lody chyba najsmaczniejsze w calej POLSCE ,szkoda ,że trzeba jechać az tam żeby nacieszyć sie ich smakiem -bananowe niebo w gębie
Pseudonim: Yo 2012-05-09 18:45:06
Coraz częściej czytam tu wykopaliska archeologiczne.Wystarczy popatrzeć na daty i już wiem ,że to kolejny archeolog.
Pseudonim: Lawenia 2012-05-09 17:54:36
Najlepsze lody tylko w Podwórku w Zakopanem. Rózane są fenomenalne!!polecam- Podwórko przy Krupówkach
Pseudonim: kacper 2011-09-24 13:34:04
nie ma co porównywać podwórka do żarneckich u żarneckich są najlepsze w całej polsce od lat moja rodzina jeździła na lody do nowego targu a teraz są w zakopanem
Pseudonim: Łasuch 2011-05-08 13:02:16
ja polecam lody w Podwórku: są świeże, smaczne, duży wybór:) szczególnie różane:) no i ciasta...
Pseudonim: wyjadacz 2011-05-07 19:15:59
Na lody do Żarneckich to można wyskoczyć w Nowym Targu, ale w Zkp to tylko do Podwórka. Taka jest tutaj wielopokoleniowa TRADYCJA! A lody mają wiele wspaniałych smaków i są wyśmienite!
Pseudonim: smakoszka 2011-05-07 19:03:49
Prawda jest taka "cudze chwalicie swego nie znacie". Przez 30 lat, znam smak tych lodów z Podwórka, są wspaniałe. Z roku na rok przybywa smaków więcej, obecnie jest około 25. Jeżeli chcesz , deserowej wygody
biegnij do Podwórka na różane lody!
Pseudonim: Miejscowa 2011-05-07 08:24:45
A ja się bardzo cieszę - zawsze jeździłam do Nowego Targu do Żarneckich. W Zakopanem nie ma dobrych lodów, a te w podwórku to niestety z pewnością nie należą do najlepszych. Przede wszystkim szefowa, która czasem je sprzedaje zachowuje się jakby robiła łaskę kupującym. Samanta jak ktoś już zauważył sama chemia, a reszta lodów w "coctailach" to wogóle szkoda gadać.
Pseudonim: Mońdzia 2011-05-06 20:07:08
Ja te smaki znam. Próbowałam wszystkich i nie potrafię nawet powiedzieć, które są najlepsze, ale takich różanych czy cherry nie ma nigdzie!
Pseudonim: munia 2011-05-06 20:03:02
Dlaczego w TP chwali się lody nowotarskie zapominając o starych lodziarniach zakopiańskich takich jak Podwórko, która istnieje od 1956r? Można tam zjeść tradycyjnie przygotowywane lody tylko na naturalnych składnikach i nie 6 smaków a 20!
Pseudonim: nieidealnie-idealna ! 2011-05-06 14:31:02
a ka dokładnie ?????????? Bo szukam i szukam po tych krupcach i nika ni ma :( Proszę o info:) pozdrawiam:)
Pseudonim: Śnieżnica 2011-05-05 07:47:04
Yeah :D
W końcu najlepsze lody! ^^
Żadne nie dorównują tym od Żarneckich :)
Pseudonim: Wojtan 2011-05-02 21:29:50
W sumie lody najlepsze to są w Wiedniu na Gürtel Straße od czekoladowych po bananowe :P
Pseudonim: seba 2011-05-02 11:46:38
Dobre to były lody w cocktail-barze na Krupówkach ale chyba już nikt o nich nie pamięta, ale chyba najlepsze to są w Krakowie na Starowiślnej, lepszych w życiu nie jadłem, polecam bakaliowe!!!
Pseudonim: uoscypek 2011-04-28 11:34:56
nie podzielam tej opinii :)
Pseudonim: heksa 2011-04-28 08:04:03
najlepsze lody na swiecie :)
Pseudonim: uoscypek 2011-04-28 01:35:36
Zakopany, jak otworza to pójdziem :P
Pseudonim: Zumurud 2011-04-28 00:12:40
Swietna sprawa!
Pseudonim: BIAŁCON 2011-04-27 23:41:21
Te lody to żadna rewelacja!! U nas w Białce są lepsze!!
Pseudonim: rys 2011-04-27 20:45:13
bardzo dobrze ,nie bedzie po co do Nowego Targu jezdzic
Jurajczyk naprawde fiksujesz w tej blaszance
Pseudonim: inmar 2011-04-27 18:59:00
Mniam mniam. Pyszna wiadomość.
Pseudonim: Wojtan 2011-04-27 18:09:32
Ika zapraszam Cię :)
Pseudonim: ika 2011-04-27 17:46:08
Nareszcie doczekałam się naprawdę dobrej wiadomości :)
Pseudonim: ZakoPany 2011-04-27 17:34:55
Ha, to teraz samanta, która ma sztuczne lody będzie miała konkurencję. Oscypku no to kiedy idziemy?
Pseudonim: Jurajczyk 2011-04-27 16:30:47
Zawsze jest pora na lody Doda czy jakoś tak...;) ;) ;) A swoją drogą to nic,że jabłka kupione w małym sklepiku obok są z ...Nowej Zelandii...To i tak dobrze,że nie z ....biedronki...;) ;) ;)
Pseudonim: Wojtan 2011-04-27 16:23:17
To się zrobic smacznie :P i konkurencja dl lodów z maszyny tych bleee które ostatnimi czasami pleśniały : /

 
Kamery on-line
Ławeczka w Nowym Targu
Ławeczka w Zakopanem
AKTUALNY NUMER POPRZEDNIE
2014/48/1291
Dodaj ogłoszenie do Tygodnika Podhalańskiego