2011-04-27 15:40:58

Nowotarskie lody na Krupówkach

Reklama

W Zakopanem brakowało lodziarni z prawdziwego zdarzenia. W najbliższych tygodniach powinno się to zmienić. Na Krupówkach będzie można kupić słynne nowotarskie lody rodziny Żarneckich.

Trwają gorączkowe przygotowania do otwarcia pierwszej w Zakopanem lodziarnio-kawiarni. Powstaje ona poniżej „Poraju” na Krupówkach. – Pierwotnie otwarcie było planowane na weekend majowy, być może jednak pojawią się opóźnienia – mówi Agnieszka Żarnecka-Nowaczyk, współwłaścicielka lodziarnio-kawiarni. Lody nie będą przywożone z Nowego Targu, a produkowane na miejscu, na górnych kondygnacjach nad lodziarnią. To dla nas bardzo ważne, bo wyrabiamy lody wyłącznie z naturalnych składników, bez konserwantów.

Współwłaścicielka firmy podkreśla rolę matki – Karoliny Żarneckiej w otwarciu nowej lodziarni. – Mama dała mnie mojemu mężowi wolną rękę i dzięki temu powstanie nasza zakopiańska filia. W Nowym Targu często spotykaliśmy się z opiniami zakopiańskich klientów, że powinniśmy rozszerzyć działalność na stolicę Tatr i już niedługo te prośby zostaną spełnione – dodaje Agnieszka Żarnecka-Nowaczyk.

W lodziarni przy Krupówkach będzie można kupić 6 smaków lodów, będą też lodowe desery, soki, kawa. Zimą właściciele planują rozszerzyć działalność.

p
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Matt O_ł 2016-08-15 10:56:11
Bo w tej chwili najlepsze lody na Podhalu to lody w Ostrowsku.
kk 2016-08-15 10:15:52
Zaraz po otwarciu lody byly znakomite jednak z biegiem czasu stawaly sie coraz gorsze. Obecnie jest to sama smakowa woda z cukrem jak wszedzie a zakopane stracilo dobre lody sprzed kilku lat...
usia 2012-10-07 22:03:08
lody chyba najsmaczniejsze w calej POLSCE ,szkoda ,że trzeba jechać az tam żeby nacieszyć sie ich smakiem -bananowe niebo w gębie
Yo 2012-05-09 18:45:06
Coraz częściej czytam tu wykopaliska archeologiczne.Wystarczy popatrzeć na daty i już wiem ,że to kolejny archeolog.
Lawenia 2012-05-09 17:54:36
Najlepsze lody tylko w Podwórku w Zakopanem. Rózane są fenomenalne!!polecam- Podwórko przy Krupówkach
kacper 2011-09-24 13:34:04
nie ma co porównywać podwórka do żarneckich u żarneckich są najlepsze w całej polsce od lat moja rodzina jeździła na lody do nowego targu a teraz są w zakopanem
Łasuch 2011-05-08 13:02:16
ja polecam lody w Podwórku: są świeże, smaczne, duży wybór:) szczególnie różane:) no i ciasta...
wyjadacz 2011-05-07 19:15:59
Na lody do Żarneckich to można wyskoczyć w Nowym Targu, ale w Zkp to tylko do Podwórka. Taka jest tutaj wielopokoleniowa TRADYCJA! A lody mają wiele wspaniałych smaków i są wyśmienite!
smakoszka 2011-05-07 19:03:49
Prawda jest taka \"cudze chwalicie swego nie znacie\". Przez 30 lat, znam smak tych lodów z Podwórka, są wspaniałe. Z roku na rok przybywa smaków więcej, obecnie jest około 25. Jeżeli chcesz , deserowej wygody
biegnij do Podwórka na różane lody!
Miejscowa 2011-05-07 08:24:45
A ja się bardzo cieszę - zawsze jeździłam do Nowego Targu do Żarneckich. W Zakopanem nie ma dobrych lodów, a te w podwórku to niestety z pewnością nie należą do najlepszych. Przede wszystkim szefowa, która czasem je sprzedaje zachowuje się jakby robiła łaskę kupującym. Samanta jak ktoś już zauważył sama chemia, a reszta lodów w \"coctailach\" to wogóle szkoda gadać.
Mońdzia 2011-05-06 20:07:08
Ja te smaki znam. Próbowałam wszystkich i nie potrafię nawet powiedzieć, które są najlepsze, ale takich różanych czy cherry nie ma nigdzie!
munia 2011-05-06 20:03:02
Dlaczego w TP chwali się lody nowotarskie zapominając o starych lodziarniach zakopiańskich takich jak Podwórko, która istnieje od 1956r? Można tam zjeść tradycyjnie przygotowywane lody tylko na naturalnych składnikach i nie 6 smaków a 20!
nieidealnie-idealna ! 2011-05-06 14:31:02
a ka dokładnie ?????????? Bo szukam i szukam po tych krupcach i nika ni ma :( Proszę o info:) pozdrawiam:)
Śnieżnica 2011-05-05 07:47:04
Yeah :D
W końcu najlepsze lody! ^^
Żadne nie dorównują tym od Żarneckich :)
Wojtan 2011-05-02 21:29:50
W sumie lody najlepsze to są w Wiedniu na Gürtel Straße od czekoladowych po bananowe :P
seba 2011-05-02 11:46:38
Dobre to były lody w cocktail-barze na Krupówkach ale chyba już nikt o nich nie pamięta, ale chyba najlepsze to są w Krakowie na Starowiślnej, lepszych w życiu nie jadłem, polecam bakaliowe!!!
uoscypek 2011-04-28 11:34:56
nie podzielam tej opinii :)
heksa 2011-04-28 08:04:03
najlepsze lody na swiecie :)
uoscypek 2011-04-28 01:35:36
Zakopany, jak otworza to pójdziem :P
Zumurud 2011-04-28 00:12:40
Swietna sprawa!
BIAŁCON 2011-04-27 23:41:21
Te lody to żadna rewelacja!! U nas w Białce są lepsze!!
rys 2011-04-27 20:45:13
bardzo dobrze ,nie bedzie po co do Nowego Targu jezdzic
Jurajczyk naprawde fiksujesz w tej blaszance
inmar 2011-04-27 18:59:00
Mniam mniam. Pyszna wiadomość.
Wojtan 2011-04-27 18:09:32
Ika zapraszam Cię :)
ika 2011-04-27 17:46:08
Nareszcie doczekałam się naprawdę dobrej wiadomości :)
ZakoPany 2011-04-27 17:34:55
Ha, to teraz samanta, która ma sztuczne lody będzie miała konkurencję. Oscypku no to kiedy idziemy?
Jurajczyk 2011-04-27 16:30:47
Zawsze jest pora na lody Doda czy jakoś tak...;) ;) ;) A swoją drogą to nic,że jabłka kupione w małym sklepiku obok są z ...Nowej Zelandii...To i tak dobrze,że nie z ....biedronki...;) ;) ;)
Wojtan 2011-04-27 16:23:17
To się zrobic smacznie :P i konkurencja dl lodów z maszyny tych bleee które ostatnimi czasami pleśniały : /
  • PRACA | dam
    HOTEL WERSAL*** W ZAKOPANEM, UL. TETMAJERA 14A POSZUKUJE RECEPCJONISTY/KI ORAZ POMOCY KUCHENNYCH. CV MOŻNA SKŁADAĆ OSOBIŚCIE LUB NA ADRES: biuro@hotelwersal.pl
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ w Suchem: EKSPEDIENTKĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO, na stałe.
    Tel.: 606 751 451.
  • PRACA | dam
    Norwegia pilnie! Legalna praca dla stolarzy budowlanych i szalunkowych w Norwegii. Minimalna stawka 90zł/h. Wymagane doświadczenie i podstawy angielskiego.
    Tel.: 532071067, 787710164
    E-mail: katarzyna.burak@norint.eu
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DO PRACY PRZY REGIPSACH. 669 473 770
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ DO TYNKÓW MASZYNOWYCH. 669 473 770
  • USŁUGI | budowlane
    Studnie Głębinowe Tanie Źródło Twojej Wody
    Tel.: 516313102
    E-mail: mirowiert@gmail.com
    WWW: poszukiwaniewody. pl
  • PRACA | dam
    Firma Misiniec zatrudni kierowców KAT. C, C+E
    Tel.: 602 107 107
    E-mail: holserwis-misiniec@wp.pl
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam wysłodki buraczane.
    Tel.: 663535221
  • PRACA | dam
    Przyjmę do pracy przy wylewkach maszynowych i posadzkach przemysłowych, stała praca.
    Tel.: 664427752 lub 606580858
  • PRACA | dam
    Pensjonat Halny zatrudni recepcjonistkę. Praca dwuzmianowa. Wymagana znajomość min. 1 j. obcego, obsługa komputera, komunikatywność, odpowiedzialność. Doświadczenie na tym stanowisku, obsługa programu DM Plaza, będą ważnym atutem.
    Tel.: +48609122031
    E-mail: oferty@halny.zakopane.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Falsztyn. ŁADNA, WIDOKOWA DZIAŁKA BUDOWLANA pod domek rekreacyjny/mieszkalny. Dobra cena. +421 905 224 827.
  • PRACA | dam
    Restauracja w Bukowinie Tatrzańskiej szuka kelnerki, pomoc kuchenną i do mycia naczyń. Bez możliwości zamieszkania. Mile widziane doświadczenie.
    Tel.: 609 683 058, 18 20 78 169
    E-mail: willa@podmiedza.pl
  • PRACA | dam
    Restauracja "U Studniara" w Murzasichlu poszukuje pracowników na stanowiska KUCHARZ/KUCHARKA oraz KELNER/KELNERKA, tel. kom.: 733 400 840,726 923 568
  • PRACA | dam
    Szukam OPIEKUNKI DO DZIECKA W ZAKOPANEM, TEL. 691888444
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIĘ KREŚLARZA do Biura Projektowego, 608581540
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY DO PENSJONATU POKOJÓWKI, KUCHARKĘ, RECEPCJONISTKI. ksiegowosc@projinwest.pl, tel. 608088017
  • PRACA | dam
    Kierowców kat.C, C+E, Kamienica-praca w małopolsce
    Tel.: 601640723, 18 3323408
    E-mail: biuro@zibud.com