24tp.pl Kup Tygodnik Podhalański on-line
Wiadomości
Wypadek na nowotarskiej Niwie
Wesołych Świąt z Tatr
Trwają rozmowy o otwarciu trasy na Gubałówce
Tatry: W sobotę deszcz, w niedzielę śnieg
Jedynka Tygodnika Podhalańskiego wśród najciekawszych okładek
Choinka na nowotarskim rynku ubrana
Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych w „Podhalańskiej Wyższej”
Policjanci dostali nowy radiowóz
Zaginęła 14-latka z Nowego Targu
Wigilijne spotkanie z kolędą w Krościenku
Władze u kardynała
Młodzi włamywacze zatrzymani
Bo wójt się stara
Gosia Andrzejewicz razem z Folk Power
Muzyczny weekend na Nowotarskich Targach Bożonarodzeniowych
Planują trasy kuligów w Poroninie
Jaki piękny jest ten świat
Stypendia dla najlepszych uczniów z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego przyznane
Nakręć się na zimę w Zakopanem
Skrzypne: Żeby historia była ciekawa
Góry
Wesołych Świąt z Tatr
TOPR dostało 300 tysięcy złotych
W Tatrach coraz cieplej. W nocy będzie padać
Tatry z Łapszanki. Nadchodzą opady deszczu i śniegu
Przeszli po przeźroczystej lodowej tafli tatrzańskiego stawu. Film ma 4 miliony odsłon
Podwyżki dla górskich ratowników
Tatry: W czwartek śnieg, w piątek silny wiatr
Mroźny poranek w Tatrach. Czynne niektóre wyciągi na Podhalu
Zanim wyruszysz w góry sprawdź detektor
Memoriał Bartka Olszańskiego
Młodzi narciarze wysokogórscy zaczynają treningi
Tragiczny finał poszukiwań w Szlachtowej
WYBORY SAMORZĄDOWE 2014
Starosta i radni finansowo się zmobilizowali
Krościenko: Miejsca w komisjach rozdzielone
Większa pensja dla wójta gminy Czorsztyn
Nowy zastępca wójta w Krościenku
Bo burmistrz nie pozwolił, a wybory były sfałszowane
Radny Kacper Gąsienica Byrcyn szefem Komisji Urbanistyki i Rozwoju. Zobacz inne nominacje
Obniżka pensji po ślubowaniu
Radny Lenart: Wójt Czarnego Dunajca powinien mieć zastępcę
Nowy Targ: Watycha zarobi 228 złotych mniej od Fryźlewicza
Obniżka pensji wójta w Krościenku
Zaprzysiężenie nowego wójta w Szaflarach. Stanisław Ślimak nie przyszedł
Nowy Targ nadal bez wiceburmistrza - pierwsza konferencja prasowa Grzegorza Watychy
Sport
Walczą o Puchar Kościeliska
Trutnie na trasach biegowych
Młodzi sportowcy "Olimpiad Specjalnych" w Zakopanem
Wielka Krokiew prawie przygotowana na Puchar Świata. 70% biletów sprzedanych
Kamil Stoch: Brakuje mi skoków
Parabadminton pod Giewontem
Ruszyło naśnieżanie tras biegowych w Kościelisku
Mikołajkowy turniej squasha: czas na finał
Turniej squasha pod Giewontem
Kadra z Pienin na zawodach pływackich w Sączu
Finał Otwartych Mistrzostw o Puchar Tygodnika Podhalańskiego
Szczawnicka Amatorska Liga Siatkówki
Blogi
Maciej Wirmański
Projekt "Nadzór Obywatelski"
Dzień dobry, nazywam się Maciej Wirmański. Bloga na platformie blog24tp.pl prowadzę w związku ze swoim udziałem w projekcie Stowarzyszenia wARTko „Inkubator Inicjatyw”. Jako uczestnik programu zamierzam począwszy od marca 2015 roku organizować z mieszkańcami powiatu tatrzańskiego spotkania dotyczące praw obywatela i człowieka oraz ich ochrony. Cykl tych spotkań będzie nosił nazwę „Nadzór Obywatelski”.
Andrzej Gibała
Gubałówka zamknięta!
W dniu 10.12.2014. o godzinie 17 odbyło się zebranie zwołane przez Pana Prezesa PKL Janusza Rysia. W sali konferencyjnej hotelu Aries byli obecni prawie wszyscy właściciele działek leżących na zamkniętej trasie narciarskiej. Niestety na zebraniu nie pojawili się Państwo Bożena i Wojciech Byrcynowie. Nie przyszedł też nowo zaprzysiężony Pan Radny Kacper Gąsienica Byrcyn. Na zebranie był też zaproszony Pan Burmistrz Leszek Dorula. Z informacji przekazanej przez Pana Prezesa zrozumiałem, że Pan Burmistrz usprawiedliwił swoją nieobecność licznymi obowiązkami na nowo objętym stanowisku.
Konrad Kucharski
„Makao i po makale”
Pamiętacie Państwo tę słynną kwestię – i chyba jedyną – jaką wygłosił Krzysztof Jarzyna ze Szczecina w filmie „Poranek kojota”? Podobnie mógł powiedzieć nowo wybrany burmistrz i tuż po godz. 21, 30.11.2014 r. zgarnąć całą pulę ze stołu.
Beata Sabała-Zielińska
Lobotomia Gubałówki
Byrcynowie oddają narciarzom Gubałówkę! Oto news z Zakopanego, który zelektryzował całą Polskę, a przynajmniej znaczną jej część, zakładając, że mamy w kraju aż 5 mln narciarzy. Nic więc dziwnego, że miłośnicy desek otwierają szampana albo co najmniej grzańca, a nowiusieńki, żeby nie powiedzieć świeżuteńki, pan burmistrz wielokrotnie dziękuje za ten gest rodzinie Byrcynów.
Maciej Krupa
TABLICA DLA WOJTKA
W sobotę 22 listopada na Wiktorówkach odbyła się uroczystość upamiętniająca zmarłego w lutym tego roku przewodnika Wojciecha Marczułajtisa. Po mszy świętej koncelebrowanej przez ojców dominikanów pod przewodnictwem ojca Marcina, nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie tablicy umieszczonej na murze w miejscu pamięci obok kaplicy Matki Boskiej Królowej Tatr. Na uroczystości zebrało się kilkadziesiąt osób – rodzina, przyjaciele, koleżanki i koledzy Wojtka.
Maciej Krupa
WIELKA WOJNA W ZAKOPANEM
W ubiegłym tygodniu bez rozgłosu, wernisażu i wręczania kwiatów otwarta została w Parku Miejskim w Zakopanem wystawa plenerowa zatytułowana „Zakopane w obliczu Wielkiej Wojny”. Wystawa – która ma charakter popularyzatorski i edukacyjny – przygotowana została oczywiście z okazji setnej rocznicy wybuchu pierwszej wojny światowej, przez fundację „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” przy współpracy Muzeum Tatrzańskiego i wsparciu Urzędu Miasta Zakopanego. Autorami wystawy są Piotr Mazik, Kuba Szpilka i wyżej podpisany, a opracowanie graficzne jest autorstwa Staszka Berbeki. Oto merytoryczne wprowadzenie do wystawy, które – mam nadzieję – zachęci P.T. Czytelników do obejrzenia i rozmowy na jej temat. W imieniu autorów – zapraszam.
Beata Czerska
Burmistrz "lata" po debatach a chodniki śliskie.
Zakopanemu potrzeba dobrego Gospodarza.
Jacek Kalata
Wybory na wesoło .
Użytkownicy fejsa i youtuba o Naszych kandydatach .
Maciej Krupa
GRYNBERG. OSKARŻAM AUSCHWITZ.
Chcę napisać parę słów o ważnej książce, ale również tą drogą zaprosić Szanownych Czytelników na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, autorem głośnej publikacji „Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne”. Spotkanie, zorganizowane przez fundację „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” przy współpracy Wydawnictwa Czarne oraz Muzeum Tatrzańskiego, odbędzie się dnia 27 listopada 2014 roku, w czwartek, o godzinie 18:00 w Galerii Władysława Hasiora przy ulicy Jagiellońskiej 18b w Zakopanem. Rozmowę z autorem poprzedzi projekcja wybitnego filmu Pawła Łozińskiego „Miejsce urodzenia”.
Beata Sabała-Zielińska
SABAŁA NA STOSIE
Nie ma to jak rozgrzać czytelnika do czerwoności! Nie ma to jak wkurzyć go do białość! Co zrobi wtedy nieporadny bidulek! Zaoponuje? Owszem, lecz bywa, że w sposób prosty! Czyli spali cię, bez żałości.
Konrad Kucharski
Tolerancja
W kalendarzu świąt nietypowych 16 XI., to Dzień Tolerancji. Kilka dni wcześniej był Dzień Feministki. Taki zbieg okoliczności trzeba wykorzystać. Postanowiłem poddać próbie moją tolerancję. Aby sprawdzić jej kondycje, wytoczyłem grube działo. A co, niech się gimnastykuje.
Kuba Meglicz
Kampania wyborcza.
Czyli seans hipnozy prosto z plakatu.
Maciej Krupa
HERBERT. WIERSZE I OBRAZY
Niedawno minęła dziewięćdziesiąta rocznica urodzin Zbigniewa Herberta, jednego z największych polskich poetów współczesnych. Z tej okazji Fundacja „Zakopiańczycy. W poszukiwaniu tożsamości” przy współpracy burmistrza Zakopanego i Muzeum Tatrzańskiego zaprasza na spotkanie poświęcone interpretacji wierszy Poety, w szczególności tych, inspirowanych działami sztuki – rzeźbami i obrazami. Zapraszam w imieniu naszej fundacji do gościnnego Dworca Tatrzańskiego w czwartek 13 listopada o godzinie 17:00.
Jacek Kalata
Jak nima gazdy to głupi kazdy .
Wyrafinowane czekanie władz Miasta Zakopane na katastrofę drogową .
Zobacz więcej wpisów na blog.24tp.pl!
Różności
Z kroniki policyjnej
 Wypadek na nowotarskiej Niwie  Wypadek w Krzeczowie. Zakopianka była zablokowana  Pijany kierowca potrącił pieszą  Śmiertlene potrącenie na zakopiance. Szosa zablokowana  Kolizja w Jabłonce: Utrudnienia na krajowej "siódemce"  Podrabiane wojsko  Jazda z promilami  Zakopane: Pijany kierowca wjechał w drzewo na Ustupie  Wichura powaliła drzewo na jadący samochód. Bardzo niebezpiecznie na drodze na Łysą Polanę  Wypadek w Pieniążkowicach
Kultura
 Gosia Andrzejewicz razem z Folk Power  Jaki piękny jest ten świat  Góralskie łączenie tradycji z nowoczesnością  Berdowy przegląd kapel i solistów  Wieczór Sylwestrowy z muzyką austro-węgierską  Białorusini i Mołdawianie na deskach nowotarskiego MOK  Złoty Krzyż za rozwój "Regli"  Konkurs jednego wiersza im. Jerzego Tawłowicza  Ona i on na ławeczce  Bitwa slamerów pod Giewontem
Ekonomia, finanse, inwestycje
 Bo wójt się stara  Planują trasy kuligów w Poroninie  TOPR dostało 300 tysięcy złotych  W weekend otwarcie lodowiska w Czarnym Dunajcu  Bukowina rozbłyśnie na święta  Nowy Targ: Watycha zarobi 228 złotych mniej od Fryźlewicza  Zakopiańscy radni debatują: Jakie zapłacimy podatki?  Większa pensja dla wójta gminy Czorsztyn  Wyremontowany dworzec kolejowy w Rabce. Krótki film z otwarcia  Woda dla Jaworek

 
Kamery on-line
Ławeczka w Nowym Targu
Ławeczka w Zakopanem
AKTUALNY NUMER POPRZEDNIE
2014/51-52/1294
Dodaj ogłoszenie do Tygodnika Podhalańskiego
Zaloguj się! | Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła | Regulamin komentowania
Maciej Wirmański
Projekt "Nadzór Obywatelski"
Dzień dobry, nazywam się Maciej Wirmański. Bloga na platformie blog24tp.pl prowadzę w związku ze swoim udziałem w projekcie Stowarzyszenia wARTko „Inkubator Inicjatyw”. Jako uczestnik programu zamierzam począwszy od marca 2015 roku organizować z mieszkańcami powiatu tatrzańskiego spotkania dotyczące praw obywatela i człowieka oraz ich ochrony. Cykl tych spotkań będzie nosił nazwę „Nadzór Obywatelski”.
Andrzej Gibała
Gubałówka zamknięta!
W dniu 10.12.2014. o godzinie 17 odbyło się zebranie zwołane przez Pana Prezesa PKL Janusza Rysia. W sali konferencyjnej hotelu Aries byli obecni prawie wszyscy właściciele działek leżących na zamkniętej trasie narciarskiej. Niestety na zebraniu nie pojawili się Państwo Bożena i Wojciech Byrcynowie. Nie przyszedł też nowo zaprzysiężony Pan Radny Kacper Gąsienica Byrcyn. Na zebranie był też zaproszony Pan Burmistrz Leszek Dorula. Z informacji przekazanej przez Pana Prezesa zrozumiałem, że Pan Burmistrz usprawiedliwił swoją nieobecność licznymi obowiązkami na nowo objętym stanowisku.
Zobacz więcej wpisów na blog.24tp.pl!
FILMY TP
POD PATRONATEM TP
:: Nowotarskie Targi Bożonarodzeniowe
:: Scena A2: E pluribus unum
:: Mistrzostwa Zakopanego w bowlingu
Grudzień 2014
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
WYDARZY SIĘ WKRÓTCE
::  Zakopane: Podobno Marian - komedia Marka Rębacza ::  Jabłonka: Kiermasz świąteczno-noworoczny ::  Świąteczne spotkania z folklorem ::  Świateczne to i owo ::  Kościelisko: Kiermasz świąteczny ::  Białopotocanie i Pieniny - Tradycja ::  NSMF grudzień ::  Zawoja: Warsztaty artystyczne ::  Zakopane: Konkurs bożonarodzeniowy ::  Zawoja: Koncert kolęd i pastorałek
PRACA | dam
Sklep obuwniczy LA BOTINA (Zakopane) zatrudni ekspedientki. CV prosimy przesyłać: E-mail: tatrzanski@dworek.biz tel. 881 441 036
PRACA | dam
OSOBA DO PROWADZENIA DOMU WCZASOWEGO W ZAKOPANEM (8 pokoi) Tel. 12 2541028, klesniak@mpk.krakow.pl
PRACA | dam
SZKOŁA NARCIARSKA MAŁE CICHE ZATRUDNI INSTRUKTORKI ORAZ OSOBĘ DO PRACY W BIURZE. Tel.: 601 662 058.
PRACA | dam
ZATRUDNIĘ BARMANKĘ W KANTYNIE WOJSKOWEJ ORAZ GRILLOWEGO - 536 271 689.
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
APARTAMENT 1 pokój Kościelisko Chotarz Bór kominek internet 800 PLN + media, 602 178 539
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam działkę budowlaną ok. 10km od Rabki-Zdrój Tel.: 664139234
PRACA | dam
Zatrudnię na stałe panią do sklepu spożywczego - Suche. 606 751 451.
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
SPRZEDAM APARTAMENT w centrum Zakopanego, bloki, powierzchnia 52 m2, cena 255.000. Kontakt mail: biuro3514@gmail.com, tel. 600968834
PRACA | dam
Zatrudnię monterów do rigipsów i szpachlarzy. 795 916 725. Tel.:
BIZNES
Kongregacja Kupiecka ZHiU w Nowy Sączu, oddział w ZAKOPANEM oferuje najtańsze na rynku: - usługi księgowe,- szkolenia z zakresu BHP,- dokumentacje HACCP Sprawdź nas w oddziale na Krupówkach 50.
SPRZEDAŻ | zwierzęta
Sprzedam rodowodowe szczeniaki GOŃCZY POLSKI. Psy odrobaczone, zaszczepione. Wiek 2 miesiące. Tel.: 606256766 E-mail: branta@poczta.fm
PRACA | dam
Kobietę do sprzedaży galanterii w sklepie skórzanym w Zakopanem. Od zaraz, praca cały rok, dobre zarobki. Tel.: 795664967 E-mail: biuro@torebki-skorzane.pl
PRACA | dam
SKLEP SIX DAYS-LEVIS W ZAKOPANEM zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ na pełny etat. CV ze zdjęciem prosimy przesyłać na: biuro@robis.com.pl lub tel. 509 58 56 70.
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKAL POD GABINET LEKARSKI, budynek Radowid, ul. Sienkiewicza, Zakopane - Tel.: PO 20.00: 601 45 63 69.
PRACA | szukam
PILNIE PODEJMĘ WSPÓŁPRACĘ Z LEKARZEM STOMATOLOGIEM. oferuję gabinet z wyposażeniem, dobrze prosperujący. Zakopane. Tel. 601 45 63 69
PRACA | dam
Dorado Sp. z o.o. Polana Szymoszkowa 2, Zakopane zatrudni PIZZERA na sezon zimowy. Kontakt osobisty w godz. od 10:00 do 15:00. Tel. 18 20 172 30 wew. 23
PRACA | dam
Potrzebna POMOC DO PENSJONATU w Trybszu - sprzątanie, pomoc w kuchni. Kontakt: 608664940 w godz. 10.00 -16.00 Tel.: 608664940
PRACA | dam
RECEPCJA DO PENSJONATU. CV: biuro@sichlanski.pl
PRACA | dam
ZATRUDNIĘ DO PRACY W SKLEPIE Z KOSMETYKAMI W CENTRUM ZAKOPANEGO. Oferuję pracę na 1/2 i na cały etat, umowę o pracę, atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Proszę o przesłanie CV e-mailem na adres ewelina@lorient.pl.
USŁUGI | budowlane
KOMINKI KOMPLEKSOWO. Sprzedaż i montaż wkładów, instalacje rozprowadzenia ciepła, obudowy. Konkurencyjne ceny, gwarancja. Tel.: 506 151 503 E-mail: maciaszek@onet.eu WWW: kominki.podhale.pl
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Apartamenty na Sprzedaż -Centrum, Spa, Przy Stoku od 10 000 zł m2 E-mail: sprzedaz@primonieruchomosci.pl WWW: www.PrimoInwestycje.pl
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam ładną działkę budowlaną 1000m2 w okolicy Zakopanego (Majerczykówka/Poronin) Tel.: 1-773-704-3753 E-mail: mtylka@iit.edu
PRACA | dam
Grafik komputerowy z pełną znajomością corella Nowy Targ Grel Tel.: 604633220 E-mail: grg@reklamowesmycze.pl
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam 2/3 KAMIENICY HANDLOWO-MIESZKALNEJ przy ul. św. Anny 90 Nowy Targ. 165m2. Tel.: 601454967
TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
GÓRALSKI DOMEK - Zapraszamy do Cichego - spokojnej miejscowości, kilkanaście kilometrów od Zakopanego, gdzie czeka gotowy na Wasz przyjazd góralski domek "z duszą". Do dyspozycji: obszerny salon z tv, w pełni wyposażona kuchnia, 3 sypialnie (jedna 4-osobowa i dwie 2-osobowe, z możliwością dostawki) oraz 2 łazienki. Na miejscu parking. Tel.: 507 171188. WWW: www.goralskidomek.podhale.pl
USŁUGI | budowlane
Studnie wiercone TANIO, geologia, geotechnika, 606605712, 602491308, mh-geo@wp.pl Tel.: 146510929 E-mail: mh-geo@wp.pl WWW: mhgeo.pl
Zobacz więcej ogłoszeń! Chcesz dodać ogłoszenie?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
1 dziurawe plany zagospodarowania przestrzennego Zakopanego sa faktem.. A propos KGB- Jacek jak to skomentujesz ze NOWY płot bedzie budował??
2 Do analbang widać, że sam nie wiesz co piszesz - bo Brzegi nie są podłączone do żadnej kanalizacji w Czarnej Górze. Mieszkańcy posiadają własne szamba, które wywożą w swoim zakresie. A co do wypowiedzi wójta to się to wszystko kupy nie trzyma. We wc...
3 halny - "czarno" to widze .Prezes do Rydzyka , nasi troche blizej . Strach sie bac co bedzie dalej .
 
   
©2014 Zakopiańskie Towarzystwo Gospodarcze Sp. z o.o.   ul. Zwierzyniecka 14, 34-500 Zakopane, Tel.: (18) 2-000-000 Kontakt techniczny: Adrian Gładecki    Kontakt redakcyjny: Paweł Pełka

Cookies na stronie www.tygodnikpodhalanski.pl Stosując pliki cookie (tzw. ciasteczka), portal Tygodnika Podhalańskiego www.tygodnikpodhalanski.pl zapamiętuje parametry logowania użytkownika oraz prowadzi statystyki oglądalności strony. Korzystając z portalu akceptują Państwo otrzymywanie plików cookie z serwisu www.tygodnikpodhalanski.pl. Ustawienie to mogą Państwo zmienić w dowolnym momencie blokując pliki cookie w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki internetowej.
Zamknij